Uit Stad en Provincie. ittiog van 26 Juli j.l, Ie Wissenkerk overweging, dat daardoor de wrijving zou worden verminderd. Deze groote voorzichtigheid schijnt echter de oorzaak van het ongeluk te zijn geweest, aangezien hei papier in brand geraakte, waarvan de noodlottige ontploffing het gevolg was. Oeldof, die aan de werkzaamheden geen deel had, doch geregeld in het gebouwtje des morgens na het ontbijt van de onder officieren het servies afwascht en ook nu daarmede bezig was, stond op een afstand en werd door een glasscherf In het been getroffen, waardoor de slagader werd doorgesneden. Toen men op het geluid van den knal, die niet zoo hevig was, toesnelde, vond men, nadat het begin van brand was ge- bluscht, Oeldof badende in zijn bloed en bleek het terstond, dat hij niet te redden zou zQn. Ongeveer IJ uur heeft hij nog geleefd. De werkman Dorjé, met wlen Lock ge woonlijk samen werkt, was juist uitgezonden voor een boodschap, terwijl ook de op zichter even vóór het ongeluk, het gebouwtje had verlaten. De eerste keerde terug, toen juist de ontploffing had plaats gehad; het gebeurde greep hem zoodanig aan, dat hij vooreerst rust zal moeten houden. De vader en een broeder van Oeldof, die eveneens aan de artillerie-Inrichtingen werkzaam zijn, werden behoedzaam met het droevig geval in kennis gesteld. 's-Qravenhage, 25 Juli. De heer Deen, lid van den gemeenteraad, heeft de noodige fondsen beschikbaar gesteld om op zijn kosten ongeveer 100 leerlingen van de hoogere burgerscholen, vakscholen, am bachtsscholen, normaalscholen en andere dergelijke onderwlfs-inrichlingen alhier, zoowel openbare als blzondere, eenlge dagen naar de Brusselsche tentoonstelling uit te zenden, teneinde die afdeelingen te bezichtigen, waaruit voor hen iets te leeren valt. De bedoeling Is alleen leerlingen in den leeftijd van 15 tot 18 jaren, wier ouders behooren tot de on- en minvermogenden. Burgem. en Weth. en met name de wethouder van onderwijs, hebben sympathie met dit denkbeeld betuigd en verschillende faciliteiten bij de verdere uitwerking aan geboden. Voor de uitvoering van zijn plan heeft de heer Deen de medewerking verkregen van drie zijner mede-leden In de Raads commissie voor het Gemeente-onderwijs, de heeren K. ter Laan, C. D. Wessellr.g en S. Vas DIas, zoomede van haren secretaris, den hoofdcommies, mr. De Bas. Het voornemen bestaat b|j deze gelegen heid met de scholleren ook eenlge uil een oogpunt van geschiedenis en kunst merkwaardige gebouwen, monumenten en plaatsen der Belgische hoofdstad Ie be zichtigen. Een bepaald gelal onderwijzers en onderwijzeressen zullen tot begeleiding op dezen tocht worden uitgenoodlgd. De aanwijzing van de leerlingen voor deze reis wordt overgelaten aan de hoofden der genoemde inrichtingen voor onderwijs. De uitstapjes zullen aanvangen in de tweede helft van Augustus. Vóór het hotel Steln, aan hel Hofspui alhier, waar onlangs een logeergast door den hotelconducteur werd beroofd van 23 000 Mark, is met ingang van gisteren een vaste politiepost geplaatst. Van des ochtends half zeven, als de dagploeg in dienst komt, tot laat In den nacht, blQft de post dagelijks vóór het .hotel", met opdracht, geen minderjarigen toe te laten en ouderen te waarschuwen. Dordrecht, 25 Juli. De koster der R.-Kath. hulpkerk aan den Van Strljslngel was onlangs door den pastoor ontslagen, met Ingang van 7 Augustus a.s. Thans wordt verzekerd, dat hij een aantal kleine bedragen, te zamen een groot bedrag uitmakende, zou hebben verduisterd van eenvoudige Heden, die hem hunne spaar penningen in bewaring gegeven hadden om daarvoor In deze dagen de processie naar Den Brlel of naar Kevelaar te kunnen meemaken. Toen deze lieden hun geld kwamen opvragen, was de koster niet te vinden. Sedert is hij teruggekeerd en bij de politie in verhoor geweest; de uitslag daarvan is nog niet bekend. Natuurlijk wekt het geval bij een aantal lieden groote ontstemming en teleurstelling. De firma wed. Joh. Germ, bloemist alhier, heeft de gewoonte In het laatst van het jaar aan hare klanten, wier rekening over voorgaande jaren nog mocht openstaan, een kaart onder couvert thuis te zenden, met de mededeellng, dat over het bedrag per kwitantie zal worden beschikt. Van die kaarten schijnen er eenlgg van het kantoor der firma te zfln weggenomen, althans Donderdag vervoegde zich ten huize van den heer S. een jongen van omstreeks 13 jaar met zulk een kaart, waarop een bedrag van f 12.05 over het afgeloopen jaar stond Ingevuld en tevens voor kwitantie was geteekend. Tevens stond daar nog bijgeschreven, dat ook een deel van het bedrag kon worden afbetaald. De heer S., die zeker wist niet bij de firma G. In het krijt te staan, zond den jongen weg met die boodschap en beklaagde zich later per telefoon over de onaangename boodschap. Natuurlijk bleek toen spoedig, dat men hier te doen had met een brutale poging tot oplichting, welke gelukkig niet geslaagd Zierikzee, 27 Juli. Blijkens achterstaande advertentie zal aanstaanden Zondag met de stoomboot .Stad Zierikzee" een goedkoope plelziertocht naar Vllsslngen ondernomen worden. Is een dergelijke watertocht bij gunstig weder in dezen tijd van het jaar een hoogst aangename en tevens gezonde ontspanning, wanneer een dergelijke tocht, zooals nu, wordt opgeluisterd door op wekkende muziek, dan geniet men voor zeker dubbel. Het bekende muziekgezel schap .Oosterland's Fanfare" zal namelijk gedurende de reis populaire muziekstukken ten gehoore brengen. Het is nu maar te hopen, dat het weer gunstig zal blijven, en hierop schijnt wegens het gestadig rijzen van den barometer veel kans te bestaan. Ons muziekcorps .Kunst en Eer" zal, wanneer het weer goed blijft, morgen avond In de tent op het Havenplein een conceit geven. Op 31 Augustus, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, zullen van hel leger onder scheidene onder-officieren en minderen geldelijke toelagen ontvangen wegens het den jongsten winter optreden als onder wijzer bij verschillende vakken van onder wijs en het daarbij uitmunten als leerling. Duivendljke, 26 Juli. Bij de heden ge houden stemming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht op den heer L. Kloet Jz. 31 en op den heer J Padmos Lz. 41 stemmen; 2 stemmen waren van onwaarde, zoodat gekozen is de heer J. Padmos Lz. Nleuwerkerk. Zaterdag 23 Juli werd alhier een schietwedstrijd gehouden, uitgeschreven door de Vereenlgtug .Het Bondsbelang op Schouwen en Dulvetand", ter herdenking van het 10-jarlg bestaan van Volksweerbaarheid. Door alle Schietvereni gingen, aangestoten bij Volksweerbaarheid op onze eilanden, werd deelgenomen, en de prijzen behaald als volgt: Afd. A. Uitsluitend voor de Verenigingen aangesloten bij Bondsbelang. Prins Willem I, Oosterland. 262 punten, te prijs, zilveren kruis. Prins Frederlk Hendrik, Zierikzee 251 2e prijs, zilveren med. Qraaf Lodewljk van Nassau, Slrjansland 238 3e prijs, bronzen med. Christlaan de Wet, Brulnisse 228 Willem Telt, Kerkwerve225 Afd. B. Voor alle Verenigingen aangesloten bfl Volksweerbaarheid. Prins Frederlk Hendrik, Zierikzee 253 punten, te prijs, zilveren kruis. Graaf Adolf van Nassau, Nleuwerkerk 242 2e prijs, zilveren med. Chrlsllaan de Wet, Brulnisse 241 3e prijs, bronzen med. Prins Willem I, Oosterland. 231 OraafLodewQkvanNassau,Slrjansland 222 Willem Telt, Kerkwerve2C6 Prins Hendrik, Zonnemaire 196 Afd. C. Personeele baan, leden Bondsbelang. L. v. d. Wekken, Kerkwerve, 56 punten, te pr|s. M. K. de Ronde, Slrjansland, 54 2e M. Krijger, Brulnisse 54 3e J. Davidse, Zierikzee 54 4e W. Joppe53 5e C. Bi] de Vate53 6e H. van de Zande, Oosterland, 53 7e O. Bij de Vate, Zierikzee .52 8e W. van Kooten, Slrjansland, 27 troostprijs. L. van der Wekken, Kerkwerve, bronzen med. als hoogste schutter afd. C. Afd. D. Personeele baan, alle leden. M. Krijger, Brulnisse 57 punten, Ie prijs. A. Kort, Nleuwerkerk. 56 2e G. Bij de Vate, Zierikzee .56 3e A. Hoogerhuls, Slrjansland, 56 4e J. L. Boot, Kerkwerve 55 5e W. Joppe, Zierikzee 55 m 6e C. BIJ de Vate, Zierikzee .55 7e St. Otte, Brulnisse 54 8e F. J. Kloet, Zierikzee 54 9e W. de Vin, Oosterland 54 10e J. P. van Driel, Nleuwerkerk, 6 troostprijs. M. Krijger, Brulnisse, bronzen med. als hoogste schutter In afd. D. St.-Maartensdljk, 26 Juli. Bij de heden gehouden vergadering van den gemeente raad werd de rekening over 't dienstjaar 1909 vastgesteld In ontvangstopf 24128,95'', in uitgaaf op f 21772,64, goed slot der halve f 2356,315de rekening van hel algemeen weezen-armbestuur werd vastge steld In ontvangst op f 13412,50, In uit gaaf op f 9862,93\ goed slot derhalve f 3549,565. Onder de ultgaven'dezer corporatie komt een post voor van f 1500 wegens afkoop tienden en extra-aflossing. De voordracht voor 2 leden van het college van zetters werd opgemaakt als volgt: Chr. Hoek (aflr), J. Stouljesdljk (aflrJb. Hage en J. Bastlaanse. Op voorstel van den heer Rijnberg werd nog besloten de straatverlichting te doen aanvangen de tweede helft van de maand September. Voorts werd aan de orde gesteld de toelating van het nieuw gekozen raadslid, den heer J. W. Roskes. 4 van de 7 raads leden konden zich niet met de conclusie van het stembureau vereenigen, wat be treft de ongeldlg-verklarlng van twee stembiljetten. Al trachtte de voorzitter den heeren al te beduiden, dat z. I. de kiezer op andere wijze, volgens de kieswet, zijn bedoeling moet kenbaar maken, dan op deze briefjes Is geschied, 't mocht niet baten; de heeren M. P. Groenewege, A. Kloet, W. Kloet en J. Bastlaanse stemden tegen de toelating; voor toelating slemden de heeren Chr. Hock, W. M. Rflnberg en J. Hage. De heer Roskes werd alzoo nog niet toegelaten en het Oedeputeerd College zal derhalve moeten beslissen. Zooals wij de vorige week reeds schreven, gelooven wij, dat hel stem bureau in dezen gerust de beslissing van Qedep. Staten kan afwachten. Ook o. I. wijken de briefjes zooverre af van het voorschrift In art. 77 gesteld, ook wat de toelichting op dat artikel betreft, dat de voorzitter volkomen correct handelde, toen hij ze zonder aarzeling voor ongeldig verklaarde. Vlissingeu, 25 Juli. Zaterdagmiddag is alhier aan den kettlng'gelegd de Belgische sleepboot .Director Gerling", toebehoorende aan dezelfde maatschappij als de .John Buil", welke boot Woensdag de .Capella" aanvoer. De .John Bull" was naar Antwerpen vertrokken, en daarom had de rechtbank bevolen beslag te leggen op de .Director Gerling". 26 Juli. In de gisteren gehouden vergadering van de Badcommissle Is besloten, ook dit jaar weder tegen 31 Augustus een strandfeest te organ iseeren. 's Avonds zal er concert zyn op het bad- terreln en aldaar een vuurwerk worden afgestoken. Jaarlijks nemen aan dit feest ongeveer een 1000-tal kinderen deel. Aanbestedingen, Verknopingen, enz. Kamperland, 25 Juli. Heden werd In het café .Havenzicht" alhier, ten overstaan van notaris Noordijke te Colljnsplaat en ten verzoeke van den heer J. Robijn, bij Inschrijving verkocht een woonhuis met erf. Hoogste inschrijver en kooper was de heer Th. de Kam Janz., voor f 1200, on verminderd 8j pCt. onkosten. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 25 Juli. Door den heer kantonrechter zijn heden de volgende per sonen veroordeeld wegens: 1 Overtreding van de politie-verordening der gemeente Brouwershaven L. V., te Brouwershaven, tot f 2 boete, subs. 1 week tuchtschool; 2°. Overtreding van de Jachtwet: J. Z., te Brulnisse, tot 2 boeten, elk van f 5, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en uitlevering van een geweer; L. de V., te Brulnisse, tot f 8 boete, subs. 4 dagen hechtenis; 0. G., te Brulnisse, tot f 5 boete, subs. 4 dagen hechtenis; C. de Rte Oosterland, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van een haas; F. K., te Haamstede, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis; P. D., te Drelschor, tot f 5 boete, subs. 4 dagen hechtenis; S. B., te Burgh, J. C. en H. H., te Zierikzee, ieder tot f 3 boete, subs. 4 dagen hechtenis; J. J. K., te Haamstede, tot f 3 boete, subs. 2 dagen t^echtenla, met verbeurd verklaring van een klem; 3°. Visscherij-overtredlng C. F., te Kerkwerve, tot 2 boeten van f 5, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van een aalschaar; 4°. Overtreding Leerplichtwet: A. W., te Zierikzee, C. F., te Capelle en C. H„ te Serooskerke, ieder tot f 15 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 5°. Overtreding Motor- en Rijwtelwet: A. van S„ te Brouwershaven, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis en tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; J P. U., te Zierikzee, J. B., te Noord- weile, W. O., te Serooskerke, M. S., Ie Oosterland en F. J. B., te Brulnisse, ieder tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; A. O. en J. Q„ te Zonnemaire, leder tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 6°. In slaat van dronkenschap de orde verstoren A. B., te Zierikzee, tot f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis; 7°. Het zich in kentijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, bij eerste of meerdere herhaling P. G. C. R., te 's-Oravenhage, tot 3 hechtenisstraffen elk van 3 dagen P. van de L., te Boxtel, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis en tot f 5 boele, subs. 3 dagen hechtenis; 1. K., te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hecfifênTsrén J. B., te Zierikzee, tot f 8 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 8°. Visscherij-overtreding: C. H„ te Zierikzee, na gedaan verzet tegen een by verstek gewezen vonnis, het vonnis vernietigd en opnieuw veroordeeld tot 2 hechtenisstraffen elk van 4 dagen, met verbeurdverklaring van een net. VrijgesprokenS. Z., te Brulnisse, be klaagd geweest van het zonder gerechtigd te zijn ioopen over eenlgen grond, die bezaaid is. Voor de rechtbank te Middelburg had zich Dinsdag j.l. een 32-jarlg gepensioneerd onderofficier van het Nederlandsch-Indlsch leger te verantwoorden, die beklaagd was van wederspannlgheld tegen een Inspecteur van politie aldaar. Deze inspecteur kwam verklaren, dal de man dronken was geweest, doch niet minder dan 5 getuigen h décharge en natuurlijk beklaagde zelf verzekerde dat dit niet het geval was. De politieman hield vol, dat de man een waggelenden gang had en naar sterken drank rook. Nadat het O. M. 45 dagen gevangenis straf gcëlscht had wegens wederspannlgheld, waaraan de beklaagde zich in leder geval heelt schuldig gemaakt, al beweerde hij thans ook, dat hy niet gezien had, dat hel een politieman was die hem aanpakte, verkreeg de verdediger, de heer M. J. Adriaanse, het woord. Deze advocaat meende, dat niet uitge maakt is, dat de beklaagde in kenneiyken slaat van dronkenschap was. De inspecteur heeft, vóór dat hy den man aanpakte, hoogstens een waggelenden gang, die er volgens de andere getuigen echter niet was, kunnen waarnemen, doch een dranklucht of een belemmerde spraak het eerst, nadat hy den man had toege sproken, hetgeen hy echter niet deed. Pleiter wilde niet zeggen, dat de inspec teur met opzet de feiten verkeerd voorstelt, doch hy kan zich vergissen. De rechtbank vereenlgde zich met het idee van den verdediger en sprak den beklaagde vry. Voor de rechtbank te Rotterdam werd gisteren (Dinsdag) de zaak behandeld van den 19-jarlgen landbouwersknecht Laurens E., van Mlddelharnls, beklaagd van moord op de 31-jarige Anna Oootjens; niet minder dan 23 messteken had hy het meisje toegebracht. Beklaagde legde ook nu een volledige bekentenis af; hy verklaarde een wrok tegen het meisje te hebben gehad, omdat zy hem verweten had, dat hy sigaren van den baas, waarby zy belden in dienst waren, had weggenomen. Het O. M. elschte eene gevangenisstraf van zeven jaar. De verdediger, mr. v. d. Heyden, achtte het opzet by bekl., die erg driftig was, niet aanwezig en riep het medeiyden voor den beklaagde In. De uitspraak werd bepaald op Vrydag a.s. Mr. S., thans kantonrechter te Bolsward, vroeger griffier by het kantongerecht te Sneek, weigert aan de stad Sneek een bedrag van f 4,31 Ie betalen voor gebruik van de waterleiding. De gemeenteraad heeft nu besloten, den nalatlgen kantonrechter in rechten aan Ie spreken. Jhr. O. van S., veroordeeld tot zes jaren gevangenisstraf, wegens het dooden van mevr. W. te Delft, op haar verlangen, is van dat vonnis niet In appèl gekomen en l.l. Dinsdagmorgen naar de straf gevangenis te Leeuwarden overgebracht. KERKNIEUWS. Zierikzee, 27 Juli. Met de spoorboot kwam heden voormiddag hier aan, Z. D. Hoogwaardigheid Mgr. A Callier, bisschop van Haarlem, teneinde aan een negentig vormelingen het H. Vormsel toe te dienen. Ter eere van den bisschop wapperde uit vele woningen der katholieken de nationale driekleur met den Pauseiyken wimpel. Aangenomen het beroep naar de Herv. Qem. te Delden, ds. J. F. L. A. de Jagher te Doesburg. Aangenomen het beroep naar de Herv. Qem. te St.-Kruls door den cand. J. J. H. Visch, te Sleeuwyk. Beroepen by de Geref. Qem. Ie Wolfaartsdyk, ds. F. H. Boersma te Weldum. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Utrecht heeft namens H. M. de Koningin In antwoord op zyn schryven Inzake de Borremeus-encycllek bericht ontvangen, „dat H. M. met waardeering de betuiging van dankbaarheid voor de zegeningen der gewetensvrijheid en der onafhankeiykheld des Vaderlands, voor welke Hr. Ma. Voorvaderen Hun leven hebben veil gehad, heeft vernomen". O N D E R W IJ S. EIND-EXAMEN der Hoogere Burgerscholen in Zeeland. Geslaagd 27 Juli. Van de R. H. B. S. te Middelburg: H. S. Boogaarf, A. J. Bouma, O.' J. M. van Dlkkenberg, A.' A. van der Harst, W. A. Kosten. Van de R. H. B. S. te Goes: A. P. Stekelee, A.' E. Janssen, J.' C. J. Zandee. Van de R. H. B. S. te Zierikzee: C. Boot en C. J. van Vessem. By het gehouden eind-examen der Hoogere Burgerscholen In de provincie Overljsel slaagde o. a. de heer H. M. Schippers, geboren te Brulnisse, thans Ie Middelburg. Tot onderwyzezes aan de Rijkswerk inrichting 'e Veenhuizen, 2e gesticht, Is benoemd mej. O. P. van Rijsel, te Tholen. De heer E. K. Pols van 's-Heeren- hoek, thans Ie onderwyzer aan de Weesinrichting te Neerbosch, Is als hoofd benoemd aan de met 1 Nov. a.s. te openen blzondere school der Ned. Herv. Diaconie te Klaaswaal. Noordwelle. Op de voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Ouderkerk a/d. IJsel Is o. a. geplaatst de heer L. Verjaal, oud-leerling der openbare school alhier en thans werkzaam te Gouda. Oud-Vossemeer. Mejuffrouw Th. J. M. Vrouwenvelder, welke op 1 Juli l.l. aan de R.-Kath. School alhier ontslag nam, li thans benoemd als onderwyzeres aan ee openbare school te Vyien-Vaals (Llmburp Post en Telegrafie. Met ingang van 3 Aug. wordt te Anna Jacobapolder een hutptelephoonkantoorvoc het algemeen verkeer opengesteld. De diensturen zyn geiyk aan die va het betrokken hulptelegraafkantoor. De commies-titulair der posterije en telegrafie, de heer O. J. E. Meyer t Oud-Beierland, ls met Ingang van 1 Augustus benoemd tot directeur van he postkantoor te Sommelsdyk. Bi] de heden alhier gehouden vergadering vai den gemeenteraad waren afwezig de heerei A. van Damme, wegens ongesteldheid, S. J. d Regt en W. de Jonge, benevens één vacature. Onder de ingekomen stukken komen voor: Proces-verbaal van kasopnemlng, aanwijzend een kasvoorraad van f 3228,76. Missive van Gedep. Staten, houdende goed keuring tot het aangaan van een geldleenin groot f 2250, voor de kosten der verbouwto van de school te GeersdQk en idem tot wijzigio der plaatselijke politie-verordening, in zake vei laging van den leeftijd voor het mennen va bespannen paarden. Een adres van den heer Marius M. Schippet en 14 andere ingezetenen van Kamperland, di den Raad verzoeken hun medewerking te ver leenen, om ook te Kamperland een spreekcel to het voeren van telephonlsche gesprekken te ver krijgen, tevens te kennen gevende, dat zij zlcf daartoe ook tot den Minister van Waterstaa. hebben gewend. Burgem. en Weth. stellen voor, zoodra zq dienaangaande van den Minister aanzoek ont vangen, zij daarop gunstig zullen adviseeren, wat door den Raad wordt goedgevonden. Daarop wordt door den voorzitter medegedeeld, dat de spreekcel tot het voeren van telephonlsche gesprekken voor het publiek ls opgesteld van af 20 Juli 1.1. en dat de bQdrage voor 1911 voor het post- en telegraafkantoor zal zfln f 52. Daarna wordt de voordracht van zetters op gemaakt, wegens periodieke aftreding van de heeren J. W. van NieuwenhuQzen en Adr. de Regt. In de vacature—Van Nieuwenhuqzen (thans wonende te Cortgene) wordt gekozen de heer A. van Hee en als plaatsvervanger de heer J. M. Marcusse, belden te Kamperland. In de vacature—Adr. de Regt wordt herkozen de heer Adr. de Regt en als plaatsvervanger de heer P. den Boer, beiden te Wlssenkerke. Burgem. en Weth. stellen voor, de begrooting van 1910 te wqrigen, door overschrqving van verschillende tekorten op andere posten, in ver band met den vrqgekomen post van onderwijzers- traktement door vertrek van den heer Overtveld. De voorzitter deelt daarop mede, dat Burgera. en Weth. hebben besloten om de 14 nieuwe vangputten in het Slop van gemeentewege te doen reinigen en zulks op te dragen aan den straat- reiniger A. Imanse, wiens traktement van f 50 daardoor met f 25 zal verhoogd worden, waarvoor hq de vangputten geregeld den len en den 15en van Iedere maand zal moeten reinigen, wat door den raad wordt goedgevonden. Verder wordt meegedeeld dat op 5 Augustus de verbouwing van de school te Geersdqk zal worden aanbesteed en dat de candldaatstelling voor één gemeenteraadslid in de vacature wqien Nieuwdorp ls bepaald op 3 Augustus a.s., de stemming op 16 en de eventuëele herstemming op 29 Augustus. Ook dat zqn Ingekomen een paar reclames op den hoofdeiqken omslag, doch deze eerst later behandeld zullen worden, als de tqd voor het indienen van reclames verstreken ls. Ten slotte wordt voor de rekening over 1909, aangevende een ontvang van f 26193,70 en een uitgaaf van f 24830,02, dus een goed slot van f 1363,68, een dag bepaald waarop deze door de raadsleden zal worden geverlficeerd. Bij de gewone rondvraag vraagt het lid Van Hee of dit jaar ook de keiweg te Kamperland nog nagezien zal worden, daar zulks zeer gewenscht zou zqn. De voorzitter zegt, dat zulks van later zorg is en bq het onderhoud daarin wel zal worden voorzien. Dubbele moord te Lochem. Omtrent dit vreeseiyk drama, waarvan wy in ons vorig nummer reeds melding maakten, vernamen wy nader het volgende Maandagochtend In de vroegte spoelde Ie Schevenlngen een aanvankeiyk onbe kend persoon aan. Te hulp gesnelde personen zagen dadeiyk, dat de man nog teekenen van leven gaf en nadat de voor bijbrenging van drenke lingen voorgeschreven middelen toegepast waren, kwam de aangespoelde, die een nog jonge man scheen te zyn, weer by. Hy antwoordde op de alle hem door de Inmiddels ter plaatse gekomen politie ge stelde vragen byna geen woord. De drenkeling maakte echter reeds dadeiyk door zyn zichtbaar angstige en ontdane, zeer schuwe houding Indruk be zwaard te zyn met iets verschrlkkeiyks. Elndeiyk kwam hy er na lang aandringen toe zijn naam op te geven, en hy bleek te zyn zekere Bachrach, uit Lochem, 28 jaar oud en later bleek ook, dat een broeder van hem In 's-Qravenhage aan het Spul woonde. De jonge man, die In zoo'n treurigen toestand gevonden werd, is doctorandus in de letteren en In het bezit van de hoofdacte van onderwyzer. Hy liep ook college te Amsterdam aan de Gemeente-Universiteit en woonde aldaar tydeiyk op kamers aan de Regullersgracht. De politie stelde zich dadeiyk In betrek king met den zooeven genoemden broeder. Deze had juist de vreeseiyke tyding ontvangen, dat zyn broeder In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. zyn belde ouders Ie Lochem woonachtig had vermoord. Omtrent de vermoedeiyke dryfveeren tot dat drama Ioopen de geruchten uiteen. Eenerzyds meent men, dat de jonge man tot de daad overging om zyn ouders voor armoede te bewaren, terwyi echter anderen evenals de broeder meent, dat de daad bedreven is In een toestand van hevige overspanning, krankzinnigheid nabykomen- de, tengevolge van de aanhoudende studie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2