Officieel Marktbericht. MIDDELBURG -ZIERIKZEE. komen, maar in 't algemeen gesproken, zijn de Intieme verhoudingen bij „Oorlog" van dien aard geworden, dat men best kan begrijpen, dat een minister er genoeg en meer dan genoeg van heeft". De aardappelenteelt in ons land. Door de directie van den landbouw wordt een uitvoerige beschrijving gegeven van de aardappelcultuur In ons land, waaruit blijkt, dat die teelt voor bijna ons geheele land van zeer veel belang Is. Er wordt een overzicht gegeven van de uit gestrektheid der met aardappelen bebouwde oppervlakte, In het jaar 1908. Daaruit blijkt, dat In 1908 In Nederland 159,887 H.A., of 18,4 procent van de totale uitgestrektheid bouwland, met aard appelen was bezet. Voor Friesland be droegen die cijfers 16,265 H.A., of 38,1 procent. In de jaren 1851—1860 was nog slechts 13,3 procent van de totale bouwland oppervlakte met aardappelen bebouwd, een bewijs, dat de aardappelenteelt sedert dien in belangrijkheid zeer Is toegenomen. Het biykt, dat lang niet overal evenveel zorg besteed wordt aan de verbetering van dit gewas. Het is bekend, dat aardappel soorten achteruitgaan, naarmate ze langer In cultuur z|jn. De vroeger zoo beroemde jammen zijn thans reeds geheel verdwenen. Een verklaring voor dit feit heeft men nog niet gevonden, doch men meent wel, dat de voortdurende voortplanting, door middel van poten In plaats van door zaad, hieraan schuldig is. Het is daarom noodlg, om door voortdurende teeltkeuze den achter uitgang der variëteiten tegen te gaan en nieuwe variëteiten In het leven te roepen De verbetering in het ras en het kweeken van nieuwe soorten uit zaad zijn de middelen daartoe. Prins Hendrik naar Ned.-Indië in Neerlandla, het orgaan van het Alg. Ned. Verbond, wordt afgedrukt het volgend schreven van den particulieren secretaris van H. M. de Koningin aan het bestuur van de groep Ned.-IndlC van genoemd verbond, te Batavia. Het schrijven, gedagteekend 2 April 1910, luidt: Voldoende aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb Ik de eer' ter kennis te brengen van het bestuur der groep Nederlandsch-lndlë van het Algemeen Nederlandsch Verbond te Batavia; dat de gevoelens van vaderlandsliefde en aanhankelijkheid aan Hoogstderzelver per soon, welke ten grondslag liggen aan het Hare Majesteit aangeboden verzoekschrift van den 18en Augustus 1909, ten hoogste door Hare Majesteit op prijs worden gesteld en dat Hare Majesteit, op het tijdstip, waarop Hoogstdezelve het oogenbllk ge komen acht om In overleg met Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen, het initiatief te nemen tot een bezoek van Zijne Koninklijke Hoogheid aan Nederlandsch-Indië, gaarne rekening zal houden met de Hare Majesteit kenbaar gemaakte wenschen. Huwelijk volgens hetstelsel-Van Houten. De Nieuwe Courant meldt: Een huwelijk volgens het stelsel, door mr. S. van Houten In één zijner Staatkun dige Brieven aanbevolen, wordt Maandag a.s. te 's-Oravenhage voltrokken. De bruid Is een bekend feministe. De aankondiging van dit huwelijk luidt: „Ondertrouwd (volgen de namen); recep tie 2—5 uur op Zondag 17 Juli a.s. (volgt straal en hulsnummer), te 's-Qravenhage. Onderleekenlng der huwelijkscontracten op Maandag 18 Juli 1910 te 's-Oravenhage. Wettelijke huwelijksvoltrekking: „Zoodra de Nederlandsche wetten de Individualiteit van gehuwden waarborgen". De warmte. In de Oostelijke Staten van Amerika duurt de buitengewone hitte nog steeds voort en maakt zij tal van slachtoffers onder de armen en de kinderen. Op den hoek van Wallstreet tegenover de kantoren van Pierpont Morgan, zoo verhaalt de New-Yorksche berichtgever van The Daily Telegraph, zag Ik een geestelijke van de Eplscopaalsche kerk, die bekend is onder den naam van den „bisschop van Wallstreet" een groote menigte puffende makelaars den raad geven zich niet warm te maken. „Vrees, opgewon denheid, begeerigheld en ergernis", zoo zelde hij, „verhoogen de lichaamstempera tuur, maar goede gedachten, kalmte en tevredenheid werken als een zomersch briesje. Te Waterbury, Connecticut, hield een predikant Woensdag z|jn preek In hemds mouwen. „Mijn broeders", zoo ving hij z|jn toespraak aan „het is heet!" De kerkbezoekers knikten toestemmend. „Is er Iemand onder u, die er iets onbetamelijks in zou zien, indien de geestelijke geen toga aanhad gedurende den dienst?" Oeen antwoord. „Ik verzoek hun, die wenschen, dat Ik het m^ by deze warmte niet moeliyker maak dan bepaald noodlg Is, hun handen op te steken". Een groot aantal handen, grootendeels van dames, rees omhoog. De predikant telde de handen en zelde toen „Overeenkomstig uw wensch zal Ik den dienst leiden In myn hemdsmouwen". En na zijn toga te hebben uitgetrokken begon hy de preek. Het onweer van den 18den Juli. Dat het ontzettende noodweer In den nacht van Zondag op Maandag niet alleen ons land heeft bezocht, blijkt uit de berichten, die ons uit Beriyn bereiken, en volgens welke in geheel centraal Europa In den nacht van Zondag en den daarop volgenden morgen schrikkelijke onweders hebben plaats gehad, die hier en daar zelfs ettelijke slachtoffers hebben gemaakt. Zoo stonden te Heidelberg Zondagnacht duizenden personen elkaar op dc oude Neckarbrug te verdringen, om de illumi natie van het kasteel te kunnen bewon deren, toen plotseling een zdö geweldig onweder losbarstte, dat zich een wilde paniek van de menigte meester maakte. Verscheidene onder den voet geloopen kinderen werden gedood, en talrijke personen worden vermist, waarvan de politie gelooft, dat zy in de rivier zyn geduwd. De brug bood den volgenden morgen een droevig schouwspel; de strijd onder de opeengepakte menschen moet vreeselljk zyn geweest; overal lagen gebroken wandel stokken en paraplules en lappen goed. De schade, door het onweer aangericht, is buitengewoon groot. De geheele beneden- vallei van de Neckar is verwoest. Ook In Westfalen Is het land over stroomd en vernield. In de dorpen staat het water hier en daar een meier hoog. Te Dortmund duurde het noodweer den ganschen nacht, en richtte het onmeteiyke schade aan In verscheiden wyken der stad. In de omstreken staan talrijke hulzen op Instorten. Ook Zwitserland Is bezocht door het onweder, dat byna over het geheele gebied der republiek aanzleniyke schade aan oogst, veestapel en huizen toebracht. Uit tal van plaatsen uit België, vooral uit Vlaanderen, komen berichten van het Inslaan van den bliksem, maar slechts enkele doodeiyke ongevallen wordengemeld. Te Parys was Dinsdag het gevaar voor overstroomlng weer geweken. De Seine was sinds den vorigen dag 10 c.M. gevallen. Maar ook elders in Frankrijk hebben de onweers en stortregens veel schade aangericht. In het departement der Sarthe Is veel vee omgekomen; in den omtrek van ChSlons sur Saöne Is de geheele oogst verwoest. In de dalen om Leugny en Ouanne zyn de riviertjes buiten de oevers getreden; vele woningen liepen onder. In Zwitserland zyn tengevolge van een vreeseiyk onweer de dijken van de rivier Qryon op verschillende plaatsen door gebroken. Qeheel den omtrek liep onder water. Twee brandweermannen, die aan de reddingswerken deelnamen, zijn ver dronken. Twee houtzageryen zyn onder- geloopen en werden totaal vernield. Twee jonge meisjes, die door het aanspoelende water verrast werden, hebben den heelen nacht op een klein eilandje in de grootste angst doorgebracht, 's Morgens heeft men ze met veel moeite kunnen redden, daar het water met de grootste hevigheid langs het eiland spoelde. Te Haarlem heeft de overvloedige regenval, voornameiyk In de bullenwyken, stoornis en schade veroorzaakt. In het Rozenprlëel drong het water zelfs tot de woonvertrekken door, en waren vele bewoners genoodzaakt het water daaruit te hoozen. In den loop van den dag zorgden de riolen weer voor voldoenden afvoer. Op Texel trof de bliksem de woning der R.-Kath. Tulnbouwvereenlglng. Een stuk muur werd verbryzeld, de zolder doorboord en een streep kon In 't woon vertrek worden waargenomen. Het hemel vuur veroorzaakte geen brand. De zee leverde tydens het onweder een grootsch schouwspel op, door het lichten der phosphordlertjes. Telkens rolden de golven als vlammen omhoog, zoodat alles naar een vuurpoel geleek. Gemengd Nieuws. De man met de roode pet! Te Eist Is de man met de roode pet, die wanbetalers aan het voldoen van hun rekeningen moet herinneren, In dienst getreden. Zyn komst heeft overal het gewenschte succes! Een vlschkoopman op de Bloem gracht te Amsterdam had Maandagmorgen twist gehad met zyn vrouw. Deswege hing hy een briefje vóór het raam, waarop vermeld: Wegens onbehooriyk gedrag van myn vrouw van 2—4 uur gesloten. Te Scharnegoutum (Friesland) wilde dezer dagen de heer K. M. Qalema zyn stier van een beteren ketting voorzien, doch het dier slingerde hem tegen den grond en daarna voortdurend over het land heen, zoodat hy oogenbllkkeiyk bulten kennis geraakte. De vrouw van IJ. Sefflnga zag dit van uit haar kamer. Ijlings ging zy er op af, gewapend met een stuk hout, om den stier te verwyderen, heigeen eerst gelukte toen er meer hulp kwam opdagen. De stier werd nu door eenlge mannen op stal gebracht en de heer K. M. Q. bewusteloos te bed gebracht. Dr. Regen bogen, uit Bozum, constateerde dat de boer zwaar Inwendig was gekneusd, hoewel vermoedeiyk niet levensgevaariyk. Een kapper en een gewezen deur waardersklerk trokken naar Landshut en stapten daar af in het beste hötel, onder de namen van luitenant Beermann en advocaat Frozl, reserve-luitenant. Het tweede ruiterij- regiment was juist'bp manoeuvres en de pseudo-Beermann telefoneerde naar de wacht om een rijtuig tegen officiers-tarief. Er werd een rijtuig gezonden met een oppasser en verscheidene dagen lang deden de twee bedriegers uitstapjes In den omtrek. Intusschen werd de oppasser naar verschillende kooplieden gezonden, waar hy op krediet kocht voor rekening zyner toevallige meesters. Maar Beermann wilde al te goed zyn offlciersrol spelen en mishandelde zyn oppasser. Deze klaagde op de wacht en toen besloot men de identiteit der twee mannen te onderzoeken. In hun kamer vond men voor meer dan 1000 mark koopwaar, en toen bekenden zy alles, 't Zyn twee oud-veroordeelden, die reeds vroeger dergeiyke streken hebben uitgehaald. De groote dameshoeden kunnen hun nut hebben. Dit heeft een meisje te Parys ondervonden, dat haar redding te danken heeft aan haar grooten hoed. De jongedame wandelde met een vriend langs de straat, toen een jonkman, een minnaar dien zy had afgewezen, op haar toeschoot, om haar een fleBCh vitriool In het aangezicht te werpen. Maar het meisje, dat onwille keurig bukle, bleef door haren hoed geheel ongedeerd. Haar metgezel bekwam echter door het gevaarlyke vocht eenlge brand wonden. De aanrander werd onmlddeliyk in hechtenis genomen. De bemanning van het jacht „Tolna", eigendom van graaf Festetlcs Tolna, die zich met zyn vrouw, zyn dochter en twee andere dames aan boord bevond, Is by het eiland Madeira in den nacht aan het muiten geslagen. De muiters, wlen het om rooven te doen was, maakten zich meester van de twee officieren en bonden die vast. Daarop gingen zy naar de kajuiten der dames. Maar de graaf ging daar met een paar revolvers In de hand vóór de deur staan en belette hun den toegang. Zy wilden met messen op hem aanvallen, maar hy velde met een paar schoten twee der muiters neer en de overigen vluchtten. Na veel over en weer praten, werden de twee belhamels In de boelen gesloten, onder voorwaarde, dat aan de andere muiters vergiffenis werd geschonken. By aankomst te Funchal werden de twee gevangenen aan het gerecht overge leverd en de graaf, die bevreest was voor nieuwe multery, dankte de bemanning af, om die door ander personeel te vervangen. Schatten in zee. Eenlgen tyd geleden werden door een baggerschip aan de Fransche kust voor Cherbourg twee slaven zilver opgehaald, wegende 50 K.Q., die het jaartal 1692 droegen. Uit een ingesteld onderzoek Is gebleken, dat het gevondene waarschyniyk te voorschyn Is gekomen uit twee In den zeeslag by La Hogue gezonken schepen, behoord hebbende tot de Nederlandsch-Engelsche vloot. De marine-autoriteiten hebben een reedery belast met de verdere berging van de lading dezer schepen tegen een premie van 20 proc. van de waarde van al hetgeen geborgen zal worden. Weder worden pogingen aangewend om In de Tobermorybaji, in het Westelijk Hebrlden om de Spaansche schat, die met de Onoverwlnneiyke Vloot In zee verzonk, weder op te delven. Ditmaal Is de ver trouwensman kolonel Kenneth Mackenzie uit Fosz, die van den hertog van Argyll verlof heeft gekregen om onderzoekingen te doen. Hy zal zich daarby bedienen van de hulp van paarlvisschers uit Ceylon, die zonder duikertoestellen werken. Het doel der onderzoekingen Is het schip „Florenzla", dat tot het Ilallaansche eskader van de Armada behoorde. De „Florenzla" had niet alleen de schatting aan boord door den paus tot onderwerping van de Engel- schen byeengebracht, maar ook de kroon waarmee de Spanjaard, bestemd om den Engelschen troon te bestygen, zou worden gekroond. De gezamenlijke waarde der lading van dit goudschip wordt op 30 mlllloen gulden geschat. Vijf dagen in een kolenmijn. De beide Dultsche mijnwerkers Breuker en Kepper werden verleden week Dinsdag door het Instorten van een myngang In de myn „Prinz-Regent", naby Bochum, van het verkeer met de bovenwereld afge sneden. Eerst Zondagnamiddag l.l. slaagde men erin hen levend en llchameiyk ongedeerd uit de diepe schacht te bevryden. Zondagmorgen om vijf uur vernam de reddingsbrigade, die sinds Dinsdag met het doorboren der pulnen bezig was, voor het eerst binnen In de myn een dof ge klop, een teeken, (fit de belde töefklleden nog In leven waren. Met verdubbelden yver zetten de redders hun arbeid voort, die eindelijk, tegen het vallen van den avond, met een gelukkig resultaat bekroond werd. Des namiddags, tegen half zes, bracht de lift de belde geredden, die men zorgvuldig in dekens gewikkeld had omhoog. De gevangenschap der mynwerkers had in het geheel 123 uur geduurd. Kepper en Breuker waren Dinsdagmiddag om twee uur de myn ingegaan. Des avonds om half tien, eenlge oogenblikken vóór het einde van den werktyd, stortte de myngang In. Tot Donderdagmiddag moet de ge vangenschap nog eenlgszlns te dragen geweest zyn; tot zoolang wisten de belde ongelukkigen hun benzinelampen brandend te houden. Van Donderdagavond af zaten zQ In een ondoordringbare duisternis, niet wetend, of bulten pogingen tot redding gedaan werden. Hun zakhorloges, die loopend gebleven waren, stelden hun In staat, de lange uren te tellen, die zy in het donkere hol verbleven. Toen zy Zondagnamiddag eindeiyk de lampen der reddingsbrigade zagen flikkeren, waren zij te zwak om een kreet van vreugde te slaken. Hun redders ziende, begonnen zy te weenen. Een geneesheer wachtte boven de belde geredden op. De meer dan vyftigjarige Kepper was veel meer verzwakt dan zyn jongere gezel. Een inspuiting met aether was noodlg, om de levensgeesten weer by hen op te wekken. Naar het zieken huis overgebracht, ontvingen beiden voor het eerst sinds het begin hunner opsluiting eenlg voedsel. Nadat de geneesheer hun een geringe hoeveelheid suiker en melk had toegediend, vielen zy in een diepen slaap. Er zullen verscheidene dagen moeten verloopen eer zy geheel van hun uitputting hersteld zullen zijn. De Engelsche stoomtrawler „On- wardho" is in de Witte Zee door een Russische kanonneerboot opgebracht omdat volgens de Russische officieren, door den trawler gevischt werd binnen een afstand van 3 mijlen van de kust. Van Engelsche zyde wordt daartegenover ver klaard, dat de trawler mtnslens 7 myien uit de kust was. De Russen namen den Engelschen schipper gevangen, -die zonder veel complimenten aan boord van de kanon neerboot gesleept werd. Aan boord van den trawler begaven zich een aantal tot de tanden gewapende Russen met eenlge officieren, die het schip naar Archangel brachten. Dit bericht heeft In Huil, waar de „On- wardho" thuis hoort, groote opschudding verwekt, omdat de 80 andere Engelsche trawlers, die in dezelfde wateren visschen, aan hetzelfde lot zijn blootgesteld. De parlementsleden voor Hull, sir Seymour King en Quy Wilson, zyn terstond naar den Minister van Bultenlandsche Zaken gegaan, die oogenbllkkeiyk om Inlichtingen seinde naar Archangel. King en Wilson hebben reeds aangekondigd, dat zy over de zaak een Interpellatie zullen houden. Drie jaar geleden heeft de Brltsche regeering by een dergeiyk Incident verklaard, dat zy de heer- schappy der Russen over Engelsche schepen, die meer dan 3 myien uit de kust zyn, niet erkent. Omtrent den geheimzlnnlgen moord te Londen wordt nog gemeld, dat slechts de romp van hel lijk der vermoorde werd gevonden en hoofd en beenen nog worden gezocht. Wat den vermoedeiyken dader Crlppen betreft vermoedt men thans, dat hy met mej. Le Neve, die als zyn medeplichtige wordt aangemerkt, naar het vasteland van Europa heeft weten te ontkomen, en zich nu ergens In Frankryk of België moet ophouden. Te Londen Is men allesbehalve gesticht over het optreden der politie, wyi deze na al hetgeen haar reeds gemeld was, Crlppen niet onder toezicht had gehouden, waardoor het hem mogeiyk werd te ontvluchten. Intusschen schynt de voortvluchtige nog eenlge dagen na zyne verdwyning te Londen te hebben vertoefd, wyi Iemand aldaar toen een door Crlppen geteekend en ter plaatse verzonden schryven heeft ontvangen, in antwoord op door hem gestelde vragen betreffende tandheelkundige behandeling. F ID R R ID R. De Spaansche anarchist Ferrer en zyn „zaak" beleven een buitengewoon roman tische wederopstanding. In Spanje nameiyk gaat het verhaal, dat de man In de fortgracht van Montjuich niet werkelijk doodgeschoten Is, maar dat er slechts een comedlevertooning heeft plaats gehad en Ferrer nog In leven Is. Een medewerker van het te Buenos-Ayres verschynende blad Prensa had In een gevangenis aldaar een onderhoud met een Spanjaard, Manuel Pino genaamd, die den journalist mededeelde, dat hy elgeniyk Ferrer was en door 'n zeer zonderlinge samenloop van omstandigheden hier In de gevangenis was terecht gekomen. Manuel Pino, alias Ferrer, verhaalt dan: Toen my, 12 October van het vorige jaar, het door den koning goedgekeurde doodvonnis was voorgelezen, bleef ik alleen In myn cel achter. Ik strekte my op myn bed uit om le trachten een weinig te slapentoen Ik eensklaps gerammel van sleutels hoorde. Tot myn niet geringe verbazing ging de deur van myn cel open en verschenen een aantal mannen In uniform. By het licht van een lantaarn herkende Ik den commandant der vesting, myn verdediger Oalceran, den president van den krygsraad en enkele andere officieren. De gouverneur de provincie Barcelona, die er ook by was trad naar voren, terwyi de anderen zie weder verwyderden, en nadat hy m eenlge oogenblikken had aangekeken sprak hij„Je bent het schavot ontloopen De koning heeft bevolen, dat we ee soort comedlevertooning met je zulle houden. Oe moet echter beloven, hierva nooit iets te vertellen. De koningin ha medeiyden met je en heeft den konln verzocht het doodvonnis In te trekken Dit is nu geschied, op voorwaarde echter dat ge nu levenslang zult worden opge sloten In de gevangenis van een me Spanje bevriend land. In die gevangenis mag ook niemand je kennen en wy zenden je uit Europa weg, omdat je daar al te bekend zljt". Ik ging er mee accoord en drie dagen later werd Ik In een gesloten rytulg weggevoerd, daarna aan boord van een schip .gebracht, dat naar Buenos-Ayres ging. Het Is niet onwaarschyniyk, dat er van dit heele prachtverhaal geen woord waar Is. In Spanje wordt het echter door verschillende menschen ernstig geloofd. LUCHTVAART. Aan den jongen Deen Svendsen, die met een vliegtoestel over de Sond vloog, Is te Kopenhagen een eerebeker overhandigd. De eerste-mlnister Bernsten hield daarby een toespraak, waarin hy met nadruk wees op het groote belang van de vliegtoestellen voor de landsverdediging. Vooral als ver kenningsmiddel kunnen die toestellen uitne mende diensten bewyzen. De minister belulgde zyn voldoening over het feit dat het een Deen was, die „een nieuwe verbin ding tusschen Denemarken en Zweden" heeft gemaakt. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 21 Juli. Van ouden oogst was hoofdzakeiyk tarwe aangeboden, die tot ongeveer vorige pryzen plaatsing vond. Nieuwe Canada moest lager worden af gegeven. Tarwe f6é f8; karwyzaad f 13,50f 13,75. Hooi van de wel f 20. van de klamp f 22. Middelburg, 21 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Van nieuw kool- en karwyzaad werden enkele monsters getoond. Vraagprys te hoog. Tarwe In een vaste stemming. De pryzen waren als volgt: Tarwe f6,75 4 f 7,25. Zeetijdingen. Zierikzee. UITQEKLAARD: 20 Juli. De barges „Mary and Kate", kapt. J. Hoogenbos, met diverse goe deren, en „Coronation", kapt. P. Erlksen, met cemenlplaten, belden van Pruisen naar Engeland. 1NQEKLAARD: 22 Juli. De barge „Major", kapt. C. Porter, met guano van Londen naar Emmerik. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 15 Juli. Een toon van Chr. Hlllebrand en F. van Dommelen. 15 dochter J. Kwaak en M. Boogerd. 17 zoon G. Aleman en W. Verton. 18 H. A. van Dljke en L. Lemsonr. Gehuwd: 20 Juli. J. ZQta36 j., j.m. en L. Vijverberg, 37 J„ j.d. Overleden: 14 Juli. M. Gilden, 16 j., d. (overl. te Noord- gouwe), 17 A. M. Tromper, 19 J., ongeh. z. BOTER 0,70 en 0,77® per 5 H.O. KIP-EIEREN f 0,95 en 110 per 25 stuks. Zierikzee, 21 Juli 1910. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST JULI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: Van Zierikzee: 's morg. 'araidd. Zaterd. 23 7,30 4,— Zondag 24 7,30 Maand. 25 7,30 Dlnsd. 26 7,30 Woens. 27 7,30 Dond. 28 7,30 Vrjdag 29 7,30 Zaterd. 30 7,30 6,- 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 aroorg. Zaterd. 23 7,30 Zondag 24 6,30 Maand. 25 7,30 Dlnsd. 26 7,30 Woens. 27 7,30 Dond. 28 6,30 Vrfdag 29 7,30 Zaterd. 30 7,30 'smidd. 3,- 6,- 3,- 3,- 3,- 3,- 3,- 3,- Indlen reizigers van Zierikzee naar Goea, b| den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (t|d!g voor de ochtendrelzen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catache veer, zal om een b|- wagen naar Goes worden getelegrafeerd. Des ZONDAQS zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag. Middelburg—Zierikzee v. v. le klasse f 1.50, 2e klasse f 1.—. Tusschenveren v. v.: le klasse f 120, 2e klasse f 0.80.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6