water en de beide inzittenden vielen in de Maas. Schipper H. Joosten verdween in de diepte en de 13-jarige J. van Kessel werd door de bemanning van een roeiboot, die zich In de nabijheid bevond, gered. De In de diepte verdwenen schipper Is door de rlvler-politie met een reep, waaraan zich verschillende haken bevinden, heel spoedig boven water gehaald; tevergeefs heeft men evenwel getracht bij hem de levensgeesten weder op te wekken. Een geneesheer, die men ter hulp riep» kon slechts den dood constateeren. Dordrecht, 9 Juli. Den 30 Juni j.l. kreeg de jongste bediende van een administratie kantoor alhier van zijn patroon opdracht een brief met aangegeven waarde van f 235 op het postkantoor te bezorgen. De jongeling schijnt niet geweten te hebben hoe hij daarmee moest handelen, althans hij beweert den brief, die met zeven lakken geiloten was, gewoon In de brievenbus te hebben geworpen. Op het postkantoor schijnt die vergissing niet te zijn opgemerkt. Een feit is het echter, dat de brief met zijn kostbaren inhoud zijne bestemming niet heeft bereikt. Een door het bestuur der posterijen ingesteld onderzoek heeft tot dusver geen resultaat opgeleverd. STOPPELVRUCHTEN. Één der lezers van een landbouwcourant vroeg onlangs de redactie In De Vraagbaak welken kunstmest hQ bij half koemest op zandgrond moest geven aan knolrapen, die hij wilde planten op land, waar hQ de haver groen gemaald had. Het antwoord van de redactie was: .Strooi dadelijk per Are, bij goed half koemest, 2 K G. patentkali, 3 K G. super en 1 K.G. Chlll-salpeter. Dan verkrijgt ge, onder normale omstandigheden, prachtige malsche knolrapen". In vele streken worden tegenwoordig omstreeks dezen tijd kool rapen geplant, hetzij na vroege aardappelen, hetzij In den roggestoppel, hetzij na haver. In verband met het opkoopen van de knolrapen door de fabrieken, neemt de verbouw van de knolraap aanmerkelijk toe, en het is dus niet overbodig een enkel woord over dit gewas mede te deelen. Door knolrapen verstaan we, wat elders genoemd wordt met den naam koolrapen. Het zijn de groote gele rapen, die in den grond groeien en met haar kop, groen of rood, ver boven den grond uitsteken (dus niet de boven den grond groeiende Dultsche koolrabi). ZIJ groeien op bijna eiken cultuurgrond. Om goed te gedijen vraagt hQ een vetten, maar geen pas bemesten grond. Op bovengenoemde gronden is dus het gebruik van kunstmest te verkiezen en 300 K.G. patentkali, 400 K.G. super en 100 h 150 K G. Chlll-salpeter is zeker niet te veel. De koolraap Is, evenals alle koolgewassen, In de eerste plaats een kallplant. Zonder de genoemde hoeveelheid patentkali, die op kaliarme landerijen gerust verhoogd mag worden, kan men dan ook onmogelijk groote knollen krijgen. Bij de ver planting mag men gerust de uiteinden der wortels een weinig afsnijden. Daarna zet men ze op een afstand van ongeveer 30 c.M. De koolrapen worden ook voor de keuken geteeld. Goed toe bereid, zijn ze voor velen een lekkernij. Men kan ze dus ook in de tuinen planten. Men moet ze niet geheel laten uitgroeien, maar terwijl ze nog groen staan en in de groei zijn, worden gerooid. ZIJ zijn dan lekkerder en blijven ook langer bruikbaar. Sommige lezers van dit artikeltje hebben misschien reeds koolrapen geplant. Wanneer zij vinden, dat ze wel wat harder konden groeien en spijt hebben de genoemde bemesting niet toegepast te hebben, dan kunnen zQ speciaal de kallmest en het Chlll-salpeter nog wel zaaien. ZIJ strooien het dan voorzichtig tusschen de rijen uit. En nu de knollen. Vooral op lichte gronden worden deze veel In den stoppel verbouwd en wel op allerlei stoppel. Over de teelt dezer stoppelknolleu zeggen we nog wel eens afzonderlijk een woordje. Hier zij alleen er aan herinnerd, dat de knollen evenzeer als de koolrapen (en daar zij speciaal op lichte gronden geteeld worden, nog meer dan deze) In de eerste plaats kallplanten zijn. Een kalibemesting mag dus voor dit op den stoppel groeiend gewas nooit ontbreken. ar aolitwet. Het bestuur van den „Noordbrabantschen Christelijken Boerenbond" heeft aan den Minister van Landbouw een rapport uit gebracht over het ontwerp jachtwet, voor gesteld door de Staatscommissie. In dit rapport wordt o. m. gezegd dat het bestuur het opdragen van het beheer der jacht, en de verantwoordelijkheid daarvoor, aan de jachtschappen of andere wettige vereenigingen wel gewenscht acht, doch op deze voorwaarden: a. dat het jachtschap zich in 't algemeen niet verder ultstrekke dan de gemeente; b. dat de opbrengst der jacht ten goede kome aan de grondgebruikers of besteed worde voor een algemeen belang, door hen aangewezen; c. dat de grondgebruikers bij meerder heid van stemmen (aan ledereen, groot en klein, slechts één stem toe te kennen) het bestuur van het jachtschap kiezen of, zoo zij willen, het beheer van het jachtschap opdragen aan het gemeentebestuur, aan een boerenvereenlglng of ander wettig bestaand lichaam. Het bestuur is wel voor het afschaffen van het heerltyke jachtrecht en wat daarmee gelijk staat, doch de wijze waarop de Staatscommissie dit recht wil vernietigen, bevalt het In geenen deele, wat het In den breede aantoont, om tot de conclusie te komen, dat, wil men de heerlijke jacht- rechten afschaffen en de bezitters daarvan schadeloos stellen, men het jachtrecht onverdeeld, tenminste niet versnipperd, moet overdragen aan een bestuurslichaam, en dit lichaam belasten met de betaling der afkoopsom, en men ook die afkoopsom moet vaststellen overeenkomstig de netto opbrengst der jacht. Het spoorwegongeluk bij Aken. Naar de Limb Koerier schrijft, is de oorzaak der treinbotsing bij Aken nog niet met zekerheid te verklaren. Men zegt, dat de Belgische trein het „halt"-slgnaal Is doorgeredende trein heeft tengevolge van de vele regens, die de lijnen glibberig maakten, niet tijdig meer kunnen stoppen en is toen geloopen op den hem tegemoet- komenden Maastrlchtschen trein. Nood signalen en tegenstoom konden de botsing niet verhoeden. Een groot geluk Is het nog, dat de Maastrichtsche ledige arbelders- treln in matig tempo reed. De bewoners der naburige straten, die den hevlgen schok hadden gehoord, stormden uit hun woningen naar den spoorwegovergang. De verwonde arbeiders huilden en kermden van de pijn. Het eerst verscheen op het terrein van het ongeval de wacht van de brandweer der Vlnzenzstrasse. De verwonden werden tusschen de vernielde wagens uitgehaald en de brandweer legde hun noodverbanden. De gekwetsten werden deels naar het Mariahilfhospltaal en deels r.aar het Lulsen- ziekenhuls overgebracht. De lichtgekwetsten werden liefderijk verpleegd In de naburige hulzen. De geestelijkheid van Sf.-Paul was onmiddellijk na het bekend worden der botsing gekomen en stond de zwaar ver wonden bij. Vele arbeiders waren door den schrik als het ware verlamd. Een arbeider sprong uit zijn compartement en liep vol vreugde op het publiek toe, niet wetende, dat een houtspllnter ter lengte van een hand, in ztjn hals was gedrongen. Van een anderen passagier waren de kleederen van den rug tot aan de voeten weggescheurd; over den blooten rug liep een lange, diepe wond. De stoker der Belgische locomotief heeft een gecompliceerde bekkenbreuk bekomen, één der gewonden heeft de wervelkolom gebroken. De meesten bekwamen been- en armbreuken. Een man heeft belde beenen gebroken. Een knaap sprong schreiend uit een waggon, waarin zijn vader met verbrijzelde beenen lag. Bij enkele arbeiders Is hersenschudding gecon stateerd. He>t water. Uit geheel Zuld-Dultschland komen berichten over hoogen waterstand. De Rijn steeg te Mannheim van 7 op 8 Juli van 43 op 711 c.M., de Neckar van 53 op 725 c.M. Dit Is reeds de derde maal In vier weken dat het water zoo buitengewoon rijst. Uit Markoldshelm wordt bericht, dat de gemeenten in den omtrek gewaarschuwd zijn voor een overstrooming. Bij Rheinau stond de straatweg een meier onder water. In enkele streken van Baden heerscht watersnood. Neuburgweier bij Ettllngen staat geheel onder, zoodat er van oogst geen sprake meer Is en het vee wordt verkocht. Ook uit Mlinchen komen onrust barende berichten over de Lech, die over stroomd is. Niet alleen genie-soldaten en de brand weer, maar zelfs de gestraften In een gevangenis moesten helpen om te werken aan de dijken, die dreigden te worden doorgebroken. Tegelijk komen ook berichten van dezen aard uit Zwitserland. Het meer van Constanz is zóó hoog gestegen, dat kaden en wegen overstroomd ztyn. De regeering heeft reeds 50,000 francs toegestaan voor herstellings werken. LUC HTVA ART. De Daily Telegraph meldt als laatste schikkingen voor den tocht vqn Wellman met een bestuurbaren luchtballon over den Atlantlschen Oceaan, dat de tocht einde Augustus of begin September van New- York naar Londen zal plaats hebben met den te Parijs nieuw Ingerichten luchtballon .America", oorspronkelijk bestemd voor Wellman's Pooltocht. De equipage zal uit zes man bestaan. Een koning gestorven. Dezer dagen stierf te Ventnor koning Oeorge Ross, die eenlge maanden geleden naar Engeland kwam om genezing te zoeken voor de kwaal, waaraan hij nu overleden is. Oeorge Ross III was koning van de Kokos- of Keellng-eilanden In den Indlschen Oceaan, ongeveer 700 mijl ten zuiden van Java. De historie van de dynasla Is even romantisch als merkwaardig. De eerste kokos-koning, de grondlegger van de dynastie, was Oeorge Clumls Ross, een Schotsch zee-officier, die na een schipbreuk op de eilanden aanspoelde. Toen in 1827 Darwln de eilanden bezocht om de koraal riffen Ie besludeeren, vond hij daar Oeorge Ross als koning en alleenheerscher. In 1859 werd hij opgevolgd door zijn zoon Oeorge en In 1871 door zijn kleinzoon, de nu overleden Oeorge Ross III. Het koninkrijk van Oeorge bestaat uit ongeveer 20 kleine koraal-eilanden. Het aantal bewoners Is 640 2 Europeanen, 571 Antochthonen en 67 Bantammers. Oeorge Ross III regeerde op patriarchale wl|ze over z^n onderdanen. HIJ had parle ment noch politie noodig. Zijn naam heeft in den Indlschen archipel een goeden klank en hij bezit talrijke handelsprauwen. De handel van het rijk wordt bijna uit sluitend gedreven in kokosnoten, waarmee ook de belastingen betaald worden. Het eenlge geld, dat men erkent, ztjn kleine stukjes perkament met de handteekenlng van den koning. Vrees dat de dynastie zal uitsterven behoeft niet te bestaan. De 3 Oeorges zorgden voor een talrijk nageslacht. In de tweede generatie heeft de dynastie zich reeds met de Inboorlingen vermengd uit gebrek aan blanke vrouwen. Een dochter van Oeorge Ross III Is gehuwd met een vroegeren officier der Duitsche handelsmarine. Deze schoonzoon zal waar schijnlijk Oeorge III opvolgen. Het koninkrijk staat onder protectoraat van Engeland. Gemengd Nieuws. Avontuur in een rookcoupé! Een Hollandsche vischhandelaar had op zijn reis naar Berlijn 3000 Mark f 1800) geïnd en daarmee begaf hij zich op de terugreis naar Holland. Om rustig ztjn sigaartje te kunnen rooken had hij In den trein, die hem weder naar het lieve vaderland zou voeren, in een gezellige rookcoupé plaats genomen. Hij zat gerulmen tijd alleen, doch toen de trein te Minden stopte, stapten er twee allerliefst uitziende jongedames In de coupé. Met dezen zette onze vischhandelaar de reis voort. Er ontspon zich een gesprek en daarin deelden de aardige reisgezellinnen mede, dat zij zich op een plelzlerreisje naar Schevenlngen bevonden. Deze mededeeling won het hart van onzen braven vischhandelaar geheel en al. De lieve jongedames vertelden meer, maar hoe 't kwam is nog een onopgelost raadselmijnheer liet zijn reisgezellinnen praten en ging maffen. Uit dezen slaap ontwaakte hij, toen bij station Oldenzaal hoorde roepen. Verschrikt wreef hij zich de oogen en wilde reeds een verontschuldiging zeggen tot de belde jongedames, toen hij tot zijn niet geringe verbazing bemerkte, dat dezen verdwenen waren. Onwillekeurig voelde hfl eens naar zijn portefeuille...., maar die was óók ver dwenen I Hij deed van zijn verrassing aangifte bij de politie. Die zoekt nu de twee lieve meisjes, die op haar plelzierrels zijn naar Schevenlngen. Ze zijn ongeveer 25 jaar. fién Is blond. Ze spreken belden Dultsch met Berltjnsch accent I Ze behooren vermoedelijk tot een bende trelndleven, die In den reistijd hun slag slaan door eenzame reizigers van hun kostbaarheden en geld te berooven. De gestolen portefeuille bevat, naast het geld, ook rekeningen op naam der firma August Blermann. Dat is een avontuur om niet licht te vergeten I Voor de vacante betrekking van gemeente-opzichter te Coevorden, bezoldi ging f 800 per jaar, hebben zich 138 sollicitanten aangemeld. C. J. Carrière, te Hoek-van-Holland, schrijft over een slimmen hond: .Toen de Nieuwe Waterweg te Hoek- van-Holland nog slechts een nauwe vaargeul was (het zal In de jaren even na 1870 geweest zfln) woonde één der hoofd opzichters van den waterstaat, de heer L., aan de Noordzijde daarvan. Qenoemde heer had een hond, die met zijn baas heel vaak per roeiboot naar de overzijde ging. Maar dan gebeurde het wel, dat de hond weer naar huls wilde, omdat htj zich verveelde of naar zijn soortgenoolen verlangde. Althans hij wachtte niet op de boot van ztjn baas, maar zwom weer naar den overkant. Kort daarop merkle nu de heer L. dat de hond, als het vloed was en het water dus naar binnen stroomde, een eind naar beneden liep en daar overzwom, terwijl hij bij ebbe een eind naar boven liep. In den beginne was hij dikwijls op een ongelegen plaats aan wal gekomen en nu had de hond er dit op gevonden, om dicht bij huls den oever te bereiken". Geen contante betaling. Zooals men weet werd het vorige jaar het salaris van de rijksveldwachters verhoogd en zou die verhooging ingaan 1 Januari 1910. Niettegenstaande het nu reeds Juli Is, dus een half jaar later, hebben de rijksveld wachters van die verhooging nog geen cent ontvangen. Ook geen contante betaling Even min als de rpspolitle mogen zich de tellers bij de jongste 10-jarige volkstelling verheugen In de tijdige voldoening van hun verdiend loontot heden is van het rijk nog niets uitgekeerd, niettegenstaande de betaling der kleinste helft van de vergoeding in den aanvang van 1910 en de resteerende helft na afloop der werk zaamheden der telling werd toegezegd. De jonge man, Harm Sportel, te Oldenzaal, die sedert langen tijd ziekelijk was, heeft van H. M. de Koningin f 15 ontvangen voor aanschaffing van een ven- terskar. Een Staphorster boer, die zich bij een bakker te Zwolle vervoegde om hout te verkoopen, riep In den winkel staande: .Ook 'olt neudig?", waarop hij meteen liefelijk stemmetje ten antwoord kreeg: „Ja!" De boer klimt op zijn wagen, vult een mand met hout en gaat den winkel binnen. De bakker, inmiddels in den winkel ge komen, tegen den boer: ,'k heb glen 'oil ekocht van oe, jong". De boer: .En toen 'k vroeg .ook 'olt neudig?", eurde ik „Joa". De bakker gaat de hulskamer binnen en vraagt aan zijn vrouw: „E'j ook 'olt ekocht, doar stiet 'n boer In den winkel, die zeg, dat Ie evraagd had .E'j ook 'olt neudig", uut de kamer antwoord was .joa". De vrouw des huizes, die hiervan niets wisi, riep de meld, aan wie de bakker dezelfde vraag deed. Maar ook zij had den boer geen hout besteld. Daar viel opeens het oog van den bakker op zijn papegaal. Hij vloog op 't dier af en hem een klap gevende zelde hij: Dan ef ie 't m elapt, 'k zal 'm leeren 'olt koopen, Eb Ie ook 'olt ekocht? Niet wetende wat hem overkwam, kroop het dier,, dat vrij door de kamer kon vliegen, van angst onder de canapé. Terwijl de meld In de kamer geroepen was, om haar te vragen of zij ook hout besteld had, had de kat een gedeelte van 't vleesch, dat in de keuken stond, gestolen en zat dat rustig te verorberen. De meid, dit ziende, joeg 't dier met een schop de deur uit. Angstig kroop ook de kat onder de canapé. De papegaal wendde zich voornaam lot haar om, en zelde: Eb le ook 'olt ekocht I Een vreeselljk ongeluk heeft onlangs plaats gehad aan boord van de vischsloep „No. 75", toebehoorende aan de Iblsstlchting te Ostende en Woensdagochtend aldaar teruggekomen. DU vaartuig was met eenlge leerjongens ter vlschvangst uitgetogen naar de Portu- geesche kust. Op zekeren dag werd gelast het net op te halen en te dien einde werd de stoomller In beweging gebracht, waarmede het touw van staaldraad, dat aan de korre bevestigd zit, wordt Ingewonden. Tijdens deze operatie had één der jongens het ongeluk bekneld te geraken tusschen het touw en de schijf, waarover dit loopt, met het gevolg, dat hij levenloos er van tusschen werd gehaald. Zijn lichaam ver toonde een gapende wonde, waaruit de ingewanden te voorschijn kwamen. Het lijk is te Murros aan wal gebracht en begraven. De ongelukkige, De Coninck geheeten, was geboortig uit Brugge en had nauwelijks den dertienjarigen leeftijd bereikt. Tegen vlooien. Prol. Cantraine wijst In de Annates de l'Université de Gand het middel aan tegen deze zomerplaag. „Qedurende mijn verblijf In de oostelijke landen van Europa", zoo schrijft hij, .was ik verwonderd over het geringe aantal vlooien, dat men In die streken aantreft, niettegenstaande de bekende onzindelijk heid der bewoners. Ik heb later, te Ragusa, bevonden, dat de Bosnlërs en Dalmatiérs in de „Chrysan themum leucanthemum" een uitstekend middel bezitten tegen het lastige ongedierte. Zij bestrooien er de slaapplaatsen hunner huisdieren mede, de vlooien worden er totaal door vernietigd. Allen, die het eenvoudige middel toe passen, zullen er de uitstekende gevolgen van ondervinden. Men heeft slechts een zakje met de bloemen en bladen der plant bij zich te steken en In vreemde slaap plaatsen neer te leggen. De „Chrysanthemum leucanthemum", ook ganzebloem en witte margriet genoemd, is ook ten onzent een bekende en bijna algemeen voorkomende wilde plant. Men kan ze thans, prijkend als groote made lieven op haar slanken stengel, In bloei vinden langs wegen en dijken, ln gras velden, aan den zoom der bosschen enz." Vrouwenmoord. Te Amlens Is In den regenput van een huls het lichaam gevonden van een vrouw, om wier hals een koord gewonden was. Het gezicht was geheel door de ratten afgeknaagd, zoodat het lijk niet alleen onkenbaar was, maar men zelfs niet kon vaststellen of de vrouw jong of oud was. Het huls werd vroeger bewoond door de 38-jarlge Juliette Gamier en haar 18-jarlge dochter Marie en één van deze 2 vrouwen moet de doode zijn, terwijl de andere haar gedood heefl. De buren hebben In Augustus van het vorige jaar op zekeren nacht In dat huls het rumoer van een twist gehoord en gezien dat één der vrouwen het huls verliet, maar zij konden niet onderschelden of het de moeder of de dochter was. Sedert heeft men niets meer van de vrouwen Gamier vernomen. Het huls werd voorts bewoond door een politle-agent, Pisname genaamd, en deze meent In de doode de moeder te herkennen, maar andere bewoners van de slraat beweren, dat zij moeder Oarnler nog na Augustus gezien hebben In een stad aan de Belgische grens. De Neckar Zeitung deelt het volgende aardige verhaaltje, als „historisch" mede. Een generaal, tot divisie-commandant benoemd, reist In burgerkleeding naar zijn nieuwe garnizoenplaats. De generaal heeft niet direct een militair „uiterlijk", klein en nog al corpulent, en maakt In zijn politiekje geen al te krtjgshaftigen Indruk. Zoo komt hij van den trein het divisie-bureau binnenstappen, en vraagt den hem wan trouwig aanzlenden sergeant-schrijver naar den chef van den divisie-staf of den adjudant van den divisie-commandant. Belden zfln niet aanwezig. „Dat Is jammer", zegt de generaal, „ik moet de heeren noodzakelijk spreken. Ik ben namelijk de nieuwe divisie-commandant". De sergeant-schrijver begint te grinneken, legt gemoedelijk zijn hand op den schouder van den korten, dikken heer en zegt: Nee, kereltje, hier vliegen wij er niet In, hoor je, „kapitein van Köpenlck!" De generaal was het zelf, die het ver haaltje 's middags aan tafel met bizonder welgevallen vertelde. Een man-vrouw. Te Enfleld-Lock, In het Engelsche graafschap Middlesex, Is iemand overleden op 70-jarigen leeftijd, die daar 20 jaren lang als man geleefd had en Harry Lloyd werd genoemd. H|j was daar gekomen uit Frankrijk, met zijn zuster en een klein meisje. De zuster overleed spoedig en het kleine meisje wist niet beter of Harry Lloyd was haar vader. Met het geven van Fransche lessen verdiende hij karig zijn brood. Dezer dagen werd hij ziek en miss Lloyd zond om een dokter. Toen deze kwam was de patiënt reeds overleden en de dokter, die het lijk onderzocht om de oorzaak van den dood vast te stellen, ontdekte dat de z.g. „Harry Lloyd" een vrouw was. Een wedstrijd van dikke heeren. De Weekly Dispatch, een Londensch week blad, hield dezer dagen een wedstrijd voor dikkerds, die duidelijk aantoonde, dat de tijd der reuzen, dtktc-reuzen althans, nog volstrekt niet voorbfl Is, daar meer dan' ICO kolossen kwamen toesnellen bij wijze van spreken op de roepstem van 't komkommer-vreezende blad. De eerste prijs werd gewonnen door een zekeren Lovatt, uit Brlerley-Hlll, wiens eerbiedwaardig gewicht 214 kilo en 200 gram bedroeg. Daarna kwamen „Jolly Jumbo", anders gezegd „De lollige olifant", met 209,7 kilogram en M. J. Walker, uit Leeds, met 208,8 kilogram. Geïnterviewd zijnde, verklaarde „de lollige olifant" aan een kranteman: „Het is maar een geluk, dat alle vette mannen de vroolflkste lui ter wereld zQn. Anders konden we ons wel ophangen. Zoo heb Ik, om maar iets te noemen, nog nooit In mijn leven een kleermaker kunnen vinden, die me niet extra liet betalen voor mijn colbertjes. In een omnibus kan Ik onmogelijk reizen. In een rijtuig klim ik nooit, omdat Ik bang ben, door den vloer te zakken. Als ik eens naar een of andere tentoonstelling wil, dan moeten ze eerst een half uur ploeteren om voor mij alleen een loopbrug over het tourniquet been te leggen. In den schouw burg moet ik twee plaatsen betalen, want ik heb twee stoelen noodig, waarop dan een kussen wordt gelegd. En als Ik dan eens bij een getrouwd man op bezoek kom!" aldus beëindigde de „vroolijke olifant" zijn verhaal. „Dat Is bijna 't ergste. De vrouw des huizes wordt zoo zenuwachtig als ze me naar iets ziet zoeken, waarop Ik zonder gevaar zou kunnen gaan zitten, dat Ik er verlegen onder wordt. En dan beginnen ten slotte de kinderen rondom me heen te wandelen en vragen honderd uil: hoe Ik zoo dik ben geworden". Waaruit alweder bll|kt, dat aan den grootsten roem een bittere bijsmaak Is. E E R S TE KA MER. De Eerste Kamer Is voornemens Dinsdag 12 Juli a.s. In openbare vergadering de wetsontwerpen af te doen, die In staat van wijzen zijn. Aangezien de IQst dezer wets ontwerpen zeer groot Is, zal waarschijnlijk ook Woensdag daarmede gemoeid zijn. 3D ID HERIJK. der maten en gewichten in 1910 zal voor de hierna vermelde gemeenten plaats hebben op de volgende dagen: Brouwershaven, ook voor Duivendflke 12 en 13 Juli. Eikerzee 14 Juli des v.m. Ellemeet 14 Juli des n.m. Zonnemaire 15 Juli. Noordgouwe 16 Juli des v.m. Nleuwerkerk 19 Juli. Dreischor 20 Juli. Renesse 21 Juli des v.m. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Sch.) 21 Juli des n.m. Haamstede, ook voor Burgh 22 Juli en 23 Juli des v.m. Zlerlkzee, ook voor Kerkwerve 1 Augustus des n.m., 2, 3, 4 en 5 Augustus, 8 Augustus des n.m., 9, 10. 11 en 12 Augustus. Oosterland 16 Augustus. Ouwerkerk 17 Augustus des v.m. Brulnisse 23, 24 en 25 Augustus. St.-Phlllpsland 26 Augustus en 27 Augustus des v.m. Burgerlijke Stand van Duivendtjke. 2e kwartaal 1910. Geboren: 8 Mei. Johannls, zoon van J. Viergever en M. Kristalen. 26 Tannetje Maatje, dochter van M. Thtjase en P. A. Pleune. 31 Jacob Jan, zoon van M. Leendertse en L. J. Reflnhoudt. 19 Juni. Cornelia, dochter van J. Stoel en L. van der Ltnde. 20 Leendert Cornells, zoon van L. C. van den Hoek en M. de Meulmeeater. Gehuwd: 3 Mei. A. van der Weel, 24 jaar, j.m., met M. van den Heuvel, 24 jaar, j.d. Overleden: 27 April. M. de Voogd, 20 jaar. j d. 14 Mel. B. Timmerman, 75 jaar, weduwe van G. van der Schelde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6