Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZlERIKZEE. aan die, welke door ranggenooten bij de landmacht wordt genoten, en bij verloven ook aan ongehuwden de voeding te doen uitbetalen, Is thans door den minister het volgende antwoord gegeven: Wat betreft het eerste verzoek zijn bij de Tweede Kamer voorstellen aanhangig gemaakt om aan de gehuwde onderolfilcleren met den rang van sergeant en hooger een voedlnggeld daags van f 0,50 toe te kennen, met dien verstande, dat zij, die de maal tijden In het gezin kunnen gebruiken, het recht op scheepsvoedlng verliezenhet tweede verzoek Is niet voor inwilliging vatbaar, en wat het derde aangaat, zijn reeds bepalingen In den zin van het ver zoek vastgesteld. Enkele dagen geleden vervoegde zich by één der groote Haagsche bankiers hulzen Iemand, zich noemende M. A. Smith, vermoedcltyk Engelschman of Amerikaan, om een tiental circular notes van Cook's bureau in te wisselen, n.l. acht van 10 pond sterling en twee van 5 pond sterling. Dezer dagen ontving bedoeld bankiers huis een brief uit Londen over aldaar ge stolen circular notes. Toen bleek, dat vier der ingewisselde 10 pond sterling notes vervalscht waren en dat de naam C. C. Jones, die er oorspronkelijk op vermeld stond, er van was verwijderd en de naam M. A. Smith er voor In de plaats was gesteld. De vier vervalschte notes waren van den Londenschen diefstal afkomstig. De man, die de bons ter Inwisseling aanbood, wordt thans door de politie gezocht. HIJ Is Iemand van 45- 5 50-jarlgen leeftijd, met donker haar, zonder baard en vermoedeiyk ook zonder knevel, ovaal aangezicht, tenger postuur; hij is volgens het van hem gegeven signalement in 't oog vallend leelfjk en draagt een bruinachtig colbertcostuum, zwarten bolhoed en een das met parelspeld. Volgens een mededeellng van den er Asquith, Engeland's eersten minister, .reeft de Engelsche regeering op zich genomen, de vier groote bovenvensters In de groote rechtzaal van het Haagsche Vredespaleis van geschilderde glazen te voorzien. 7 Juli. Gisteren, toen Prins Hendrik op het terrein van het concours hippique vertoefde, werden hem voorgesteld de heeren Ph. J. van Dlxhoorn, F. Dekker Tz. en F. C. Sonnevyie van Axel, die met hunne koudbloedpaarden prijzen hadden behaald. Zij droegen de Zeeuwsche kleedij. De Prins herinnerde daarbij er aan dat hij eenige jaren geleden van de Koningin één dier zwaargebouwde paarden, die in Zeeland zoo Inheemsch zijn, ten geschenke had ontvangen. Sprekende over de reisgelegenheid van Axel naar Den Haag, wezen de Zeeuwsche heeren op de moeilijke communicatie uit den achterhoek van Zeeland naar het noorden des lands. Hedenmiddag behaalden in het nummer eenspannen goedgekeurde koudbloed- hengsten van Belgisch of Belgisch gekruist ras een tweeden prijs de vereenlglng „De Toekomst" te Axel, een vierden prijs de „Absdaalsche Hengstenvereeniglng" te St.- Jansteen, terwijl de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel een eervolle vermelding kreeg. De paarden waren ingespannen voor de eigenaardige Zeeuwsche boerenwagens, die met hunne groene kleuren op het hard blauw onderstel zeer de aandacht trokken. Zeeland spande In dit nummer de kroon, wat het aantal deelnemers betreft. In het nummer een- of tweespannen van Belgisch of gekruist ras, toebehoorend aan Nederlanders, werd een tweede prijs behaald door den heer Ph. J. van Dlxhoorn voornoemd. Eervolle vermelding verkregen ook de heeren P. Dekker Fz. en Van Dlxhoorn. Verder werd nog toegekend een speciale bestuursprljs aan de genoemde heeren Dekker en Van Dlxhoorn, die ter opluistering onder luide toejuichingen, een prachtig vierspan vele malen bekroonde koudbloed paarden in den ring brachten. Rotterdam, 7 Juli. Naar het huis van bewaring ilhier Is overgebracht de 41-jarlge kleermaker J. v. S., wonende Agnlesscstraat alhier, verdacht van mlsdryf tegen de zeden. Daar de man weduwnaar Is, heeft de Voogdijraad zich het lot zijner 7 kinderen aangetrokken. Dordrecht, 7 Juli. Gisteren morgen had alhier op de rivier, dicht bij het Qroot- hoofd, een aanvaring plaats tusschen een sleepboot .De Curator" en een z.g. kast met Ijzer geladen. De botsing was nogal raak, want nadat de boegspriet van de kast in de ronde ruitjes van den lichter der reederlj F. Smit <S Co. was terecht gekomen, zonk de schuit naar de diepte. De beman ning wist zich te redden. Middelharnis, 6 Juli. De moeder van den boerenknecht, die onlangs alhier in drift een 27-jarige dienstbode met mes steken afmaakte, en daarvoor thans In het Huis van Bewaring te Rotterdam Is op gesloten, Is van verdriet overleden. Het drama te Meppel. Omtrent het verdrinken van twee meisjes te Meppel, waarvan we reeds kort melding maakten, ontleenen we aan de Mepp. Ct. nog de volgende bizonderheden De 21-jarige Jelije Bergman hielp hare moeder, eene weduwe, in haar wasch- en strijklnrlchting; haar 17-jarige vriendin, Grietje Mastenbroek, was dienstbaar als dagmeisje. Dinsdagavond gingen de belde meisjes, lustig en vroolljk als altijd, op stap naar het ocfenveld der korfbalclub bij Meppel, met het doel zich als lid aan te geven Ze bleven dien avond het spel gadeslaan en keerden te halftlen met de anderen stadwaarts. Ze zyn echter niet weer thuis gekomen. In doodelijke ongerustheid hebben velen tot laat In den nacht naar hen gezocht. Den volgenden morgen vond eer. vracht- rijder, die van de vermissing niets afwist, In de Hoogeveensche vaart twee dames hoeden. .Zeker gisteren 'gewaald met dien harden wind", dacht hij, en hing ze te drogen. Toen hij echter In den schafttijd van de verdwijning hoorde, deed hij direct boodschap van zijn vondst aan de familie Mastenbroek. Onder toeloop van een groote menigte nieuwsgierigen ging men dreggen in de Hoogeveensche vaart en vond des namiddags om twee uur de beide lijken, eerst dal van Grietje en toen dat van Jeltje. Ze werden naar 't ziekenhuis overgebracht. Op welke wijze de meisjes te water zijn geraakt blijft een raadsel. Algemeen neemt men aan, dat, zoo niet belde meisjes, dan toch één harer zich moedwillig in het water heeft gestort. Men grondt die meening op het volgende. Toen de poiltie-agent De Wit, een neef van de jongste der verdronkenen, Dinsdag avond ruim halfelf zich bevond aan den overweg der S. S., zag hij twee heeren van den straatweg Hoogev. vaart komen, op eenlgen afstand gevolgd door de belde .eisjes. Deze laatsten hem jende, keerden, wellicht uit schaamte, ijlings terug. En nu gelooven velen, dat In dalzelfde oogenblik van schaamte en misschien berouw, het meisje in een vlaag van wanhoop te water Is gesprongen. De ander zal haar hebben willen redden, en daarbij eveneens te water geraakt. Anderen zoeken de volgende verklaring voor het ongeluk. Toen de meisjes over de brug bij de spoorhaven en dus in het heldere licht van de lantaarns kwamen, liepen zij, den agent ziende, ijlings terug In de duisternis, met het doel te wachten tot de agent verdwenen was. 't Was donkere maan en wie weet of toen niet één harer, nog verblind door het lantaarnlicht, In de vaart Is geloopen Ook Is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een hoed, een zakdoek, een handschoen of wat ook door den stormwind In het water is gewaald, en dat de meisjes, bij de poging om die op te vlsschen, In de vaart zijn gevallen. 't Blijft intusschen vreemd, dat niemand hulpgeroep heeft gehoord, hoewel In de onmiddellijke nabijheid menschen woonden. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 rebels TS Cte.; elke reftel meer IS Cts. Nier- en blaaszwakte bij kinderen. Een der dikwijls verkeerd-begrepen verschijnselen van zwakte der nieren bij kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd om deze onaangename kwaal toe te schrijven aan een kwade gewoonte. Niets Is echter minder waar; nierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan de nieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaszwakte aangedaan zijn, verschillen In vele opzich ten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk of levenslustig en vroolijk, maar prikkelbaar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school ztyn ze dikwijls niet in staat om de lessen behoorlijk Ie volgen, en voortdurend hebben zij last met de urine, die zij niet op kunnen houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen volkomen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig ge regeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gij echter dergelijke ken- teekenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gij kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. Wij waarschuwen tegen namaak en maken kooper3 er op attent, dat op iedere doos de handleekenlng van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te ZIerlkzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen by den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1,75 voor één - of f 10,voor zes doozen. Hoe is de toestand van het land na boonen en erwten. Door peulgewas versta llc de vlinderbloemige landbouwgewassen, zooals erwten, boonen (paardenboonen, stamboonen), lupinen, wikken en de verschillende klavers, zooals roode en witte klaver, bastaart Inkarnaatklaver, enz. Vooreerst merken wij op, dat de asch van al deze planten betrekkelijk zeer veel kali bevat. In 1000 K.Q. granen vindt men gemiddeld 5 K.Q. kali; terwijl men In 1000 K G. boonen, erwten, lupinen, wikken, klaverzaden, gemiddeld II 12 K G. kali vindt. De pedgewassen ontnemen dus zelfs gedurende hun groei een belangrijke hoeveelheid kali aan den bodem. Doch het is niet daarop dat ik uwe aandacht wou vestigen. Het Is genoegzaam bekend, dat alle vlinderbloemige gewassen door den in vloed van kleine organismen een meer of minder groote hoeveelheid stikstof uit de lucht verzamelen en die ophoopen In zaden en stengels en wortels. Wanneer de peulgewassen dienen tol bemesting, worden zij ondergeploegd en wordt alzoo een zekere hoeveelheid stikstof In den grond gebracht. Het is bekend, hoe weelderig de oogst kan groeien na een grondbemestlngsgewas. Doch ook, wanneer de vlinderbloemigen nlel dienen tut groen- bemesting, maar wanneer slechts haar stoppels worden ondergeploegd, komt er toch reeds een belangrijke hoeveelheid stikstof in den grond. Ieder weet, hoe gul de tarwe b.v. kan groeien op de klaverstoppeis. Het Is dus duidelijk, dat de peulgewassen den bodem berooven van de kali ea verrijken met stikstof. Het gewas, dat op de peulvrucht volgt, de navrucht, zal door den grooten voorraad stikstof zich zooveel mogelijk willen ontwikkelen, maar daarbij ook een zoo groot mogelijke hoeveelheid kali uit den grond tot zich trachten te nemen; hoe meer stikstof er Immers voorradig is hoe meer behoefte er ook Is aan kali. Wanneer er voor de navrucht nu niet genoeg kali meer in den bodem voorkomt, zal deze, niettegenstaande den rijkdom aan stikstof, In weelderige ontwikkeling tekort schieten. En In het tegenovergestelde geval, als er dus nog genoegzaam kali Is, zal er zooveel mogelijk van ontnomen worden. De opname der peulgewassen In de vruchtopvolging heeft dus om twee redenen een vermindering van het kallgehalte van den bodem tengevolge. De les, die we uit deze redeneering kunnen trekken, is de volgende: Om het peulgewas zelf zoo krachtig mogelijk te doen ontwikkelen is een kalibemesting zeer raadzaam. Om de navrucht der vlinderbloemigen in allen deele te doen gelukken is een kallbemestlng een gebiedende eisch. Militaire Wielrijders. Woensdag Is te Vllsslngen aangekomen de 3e compagnie militaire wielryders uit Breda, Ier sterkte van 80 officieren, onder officieren en minderen, onder commando van kapitein Dudok van Heel. Deze wielryders zullen gedurende eenige dagen oefeningen houden op Walcheren. Eerst zal opgetrokken worden tegen het garnizoen uit Middelburg en daarna tegen dat uit Vllsslngen. Warmte en koude. By ons in Europa wil de zomer nog maar niet komen, of althans niet biyven. Tegenover de mooie dagen die wij gehad hebben, staan er alweer minstens even- zooveel van regen en guur weer. In de Alpen klaagt men over koude overal. Op de bergen van het Belersche hoogland en van Savoye Is versche sneeuw gevallen tot op 1400 M. hoogte en In de dalen regent het aanhoudend. Het onvermijdeiyke gevolg van een en ander is, dat de rivieren voortdurend stygen en men overal hinder heeft van overstroomingen in de lager gelegen streken. Zoo Is de Ryn by Keuien bulten zyn oevers getreden en ook In den Moezel ts de waterstand onrustbarend hoog en de stroom zóó sterk, dat de scheepvaart op laatstgenoemde rivier moet worden gestaakt. In Amerika daarentegen, langs de ge- heele Atlantische kust, heeft men te lijden van buitengewone hitte en de bladen in de 12 voornaamste steden van den staat New-York geven eiken dag een lystje van menschen, die van de warmte zyn bezweken. Totaal zyn dezen zomer tot dusverre reeds 171 menschenlevens door deze oorzaak verloren gegaan. Gemengd Nieuws. Zijn vrouw vermoord. Een echteiyk drama, waarvan de vrouw, een Neder- landsche van geboorte, het slachtoffer is geworden, heeft groote opschudding te weeggebracht in de Antwerpsche voorstad Borgerlfout. In de Sterllngerstraat ligt de zeepzlederij van de heeren Pltz, die sinds de maand Juni hel echtpaar C. Impens—Van Erp als concierges in dienst hadden genomen. De man is 63 jaar, de vrouw, die uit Tilburg geboortig Is, is 56 jaar oud. De heeren Pltz aarzelden geen oogenblik om hen in hun dienst te nemen, omdat zy aller gunstigste Informaties van hen hadden ontvangen en gedurende de geheele vorige maand gaven zy ook de meeste reden tot tevredenheid, maar de onderlinge verstand houding liet in de laatste dagen te wenschen over. Meermalen hadden de echtelieden twist en nog de vorige week moest één der heeren Pitz tusschen beiden komen, om te beletten dat Impens, die zeer driftig was, zijn vrouw zou mishandelen. Toen de heeren Pltz Zondagavond van een boottochtje thuis kwamen, zagen zy in de keuken op den grond bloed liggen. Ze vermoedden, dat het echtpaar weer was bezig geweest, doch begaven zich ter ruste, omdat alles stil was. Maandagmorgen gingen de werklieden der zlederij gewoon aan het werk. Om streeks halfnegen begaf de meld zich naar den kolenkelder. Een ontzettend schouw spel vertoonde zich daar aan haar blikken. Op de steenkolen lag het vreeseiyk verminkte lyk van Marie van Erp. De hals was zoo goed als afgesneden. Op de borst vertoonde zich een gapende wonde, terwyi van de rechterhand vier vingers waren afgesneden. Men verklaart dit hierdoor, dat de ongelukkige vrouw tegen weer heeft geboden en het mes van den woestaard heeft willen afnemen. In elk geval bewyst de aanblik van het lyk ten duldeiykste, dat de moordenaar als een bezetene Is te werk gegaan en men ge looft dan ook, dat hij In een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Het wapen, waarmede de moord is gepleegd, is een vleeschmes uit de keukeu van de heeren Pltz. Daar moet ook de moord hebben plaats gehad en de bloedsporen wyzen uit, dat het lyk daarna naar den kelder Is gesleept. In de slaapkamer van den moordenaar zyn ook bloedsporen gevonden. Dit doet vermoeden, dat hy zelf ook ge wond was Hy heeft er zich gewasschen en andere kleederen aangedaan. Bebloede kleedlngstukken heeft men er terugge vonden, terwyi In een dakgoot een half verbrand 20-frankblljet lag, maar de man zelf is nergens te vinden. Men beweert hem bij de vestingwerken gezien te hebben. Impens heeft Maandagmorgen zelf de fabriek voor de knechts geopend. Tot halfnegen heeft hy er op en neer geloopen en is toen plotseling verdwenen. Volgens de verklaring van een dokter moet de vrouw, toen zy van de keuken naar den kelder werd gesleept, nog geleefd hebben. Ook heeft men kunnen constateeren, dat Impens, na de misdaad gepleegd te hebben, In zyn kamer op bed Is gaan liggen. In byzyn van ongeveer honderd duizend toeschouwers speelde zich Zondag boven den Nlagarawaterval het volgende huiveringwekkende schouwspel al. Van Toronto uit beproefde een schilder, Williams genaamd, langs een koord zich over den bekenden waterval te laten glijden. Hy had een touw over de Niagara gespannen, waarop hij een soort katrol geplaatst had, met het wiel op het koord. Onder aan het katrol was een stuk leder bevestigd, dat Williams met de tanden vasthield. In zyn handen had hy de Canadeesche en Amerlkaansche vlaggen. Alles ging goed, totdat Williams naar het midden van het koord gerold was; toen kwam er een bocht In het touw, zoodat de katrol nlel verder rolde. Zwaaiende met zyn belde vlaggen, trachtte Williams den toeschouwers het gevaar van zyn toestand duldeiyk te maken. Vruchteloos beproefde hy ver volgens het touw te grypen, waaraan de katrol hing. Spoedig zag het publiek in wat er gaande was en men riep den on gelukkige door een misthoorn toe moed te houden. De brandweer, die intusschen te hulp gekomen was, Het een tweede touw giyden, langs het koord, dat Williams gespannen had. Gelukkig slaagde de zonderlinge artist er In dit touw te grypen; zich er langs latende giyden, kwam hy terecht In een stoomboot, die, tegen de bruisende golven In, de plaats bereikt had, waar Williams aan het koord hing. Onder geestdriftig gejuich van de menigte werd de geredde aan den Canadeeschen oever aan wal gebracht. Dure liefde. Geiyk onze lezeressen weten, bestaat in Engeland de wet op den „breach of promise" (gebroken trouw belofte), waardoor 'n bruid of bruidegom, die de verloving verbreekt, tot het betalen van 'n aanzienlijke schadevergoeding aan de „zitten blyvende" party kan gedwongen worden. Natuuriyk dat, waar de handige Engelsche misses er al heel dlkwyis op uit zyn de gestrengheid dezer wet te haren voordeele te doen uitvallen, de parlementsheeren er zeker, maar langzaam over zyn gaan denken de zaak eens te herzien, 't Tragi-komlsch proces, dezer dagen te Londen voorgekomen, zal echter den hoogen heeren de wyzlglng wel doen bespoedigen. „Hy", Jack Bower, 22 jaar oud, Is galant assistent in 'n groot handschoenenmagazyn. „Zy", mrs. Harris, stevige, eerzame weduw vrouw van 54 zomers, die er zeer warmpjes in zat. „Zy" kocht handschoenen. Dlkwyis. En op 'n dag, dat zy hem voor de maat haar middelvinger reikt neemt hy de heele hand. Dear mrs. Harris, 1 love you I Wordt de myne. Ik aanbid ul (En uw brandkast I) Het wonder gebeurt, en de goedige schommel accepteert den jongen snaak. Maar mrs. Harris heeft 'n zoon, 'n dertig-jarig pootellng, die, als hy van de zaak hoort, in woede ontbrandt, zyn moeder de oogen opent, en de verloving verbreekt, door den bruigom in 'n brief als een schandeiyken bruidsschat-jager te „ontmaskeren". 't Engagement was al, maar Jackie, ook niet dom, dacht „wet is wet", ging naar den rechter en klaagde zijn inmiddels 55 jaar geworden bruid van breach of promise aan. Met het gevolg, dat mrs. Harris aan den geslepen bediende 3000 gulden schadevergoeding betalen moest. De „liefde" kost soms menigeen z'n heele spaarbankboekje. Jawel, Speenhoff I Het kussen verboden en aangeprezen. Een Amerlkaansch blad heeft een aantal doctoren ondervraagd omtrent het kussen. Één der grootste vyanden daarvan Is dr. Chrlchton, hoofd van den genees kundigen dienst van Seattle. Als twee personen elkaar omhelzen, zei hy, loopen zy gevaar elkander de kiemen van tal van ziekten mede te deelen. Waar veel gekust wordt, is het gevaar voor epidemieën groot. Heel wat milder denkt dr. Ravenel van Wisconsin, president van de vereenlglng tot bestrijding van tuberculose, er over. Het is waar, zegt hij, dat kussen eenlg gevaar oplevert, doch wie dat risico niet wil loopen, verdient den naam van man niet. Ook andere menschen dan doctoren is naar hun meening gevraagd. Een dominé, dr. Bass, vond, dat de kuidulvel meer menschen in de hel deed belanden d< welke andere medewerker van satan oo Hy voelde wat voor de methode, die me vroeger in de zuidelyke staten toepastf waar elke jonge man, die het waagde ee jong meisje te kussen, gelyncht were Braye dominé I De politie-prefect van Pittsburg, Ma Quade, Is nog zoo'n kwade niet voo verliefden. Alleen oude vrouwen zyn wan gunstig op het kussen, zegt hij. Overigen heeft een jonge man, die een meisje mee neemt naar een park om ze te kussen groot geiyk. Men moest veelmeer banker In de parken zetten. En op andere plaatsen waar het duister Is. Als de jongelui var Pittsburg plelzier hebben in kussen, t< drommel Iaat ze hun gang gaan. Het hoofd van de afdeellng parken var Brooklyn (New-York) Is het niet heelemaa met den heer Quade eens. Hy heeft ei niets tegen, dat de jongelui als tortel duifjes by elkaar zitten, maar de kusser moeten niet te lang duren, niet langer dar één minuut. De agenten moeten een eindt maken aan eiken kus, die langer duurt Biykbaar moeten ze er dus by gaan staan met het horloge In de hand. Maat dan zal het plelzier voor de jongelui er wel af zyn! DB HERIJK der maten en gewichten In 1910 zal voor® de hierna vermelde gemeenten plaatshebben op de volgende dagen: Brouwershaven, ook voor Dulvendyke 12 en 13 Juli. Eikerzee 14 Juli des v.m. Ellemeet 14 Juli des n.m. Zonnemaire 15 Juli. Noordgouwe 16 Juli des v.m. Nieuwerkerk 19 Juli. Drelschor 20 Juli. Renesse 21 Juli des v.m. Noordwelie, ook voor Serooskerke (Sch.) 21 Juli des n.m. Haamstede, ook voor Burgh 22 Juli en 23 Juli des v.m. Zierlkzee, ook voor Kerkwerve 1 Augustus des n.m., 2, 3, 4 en 5 Augustus, 8 Augustus des n.m., 9, 10, 11 en 12 Augustus. Oosterland 16 Augustus. Ouwerkerk 17 Augustus des v.m. Brulnisse 23, 24 en 25 Augustus. St.-Philipsland 26 Augustus en 27 Augustus des v.m. MARKTBERICHTEN. Zierlkzee, 7 Juli. Wegens onbeduldenden aanvoer, gepaard aan weinig kooplust, kwamen geen zaken tot stand In granen. De hooibouw ondervindt veel vertraging door de weersomstandigheden, doch voor de pulkste kwaliteiten is hooger prys te bedingen, terwyi de op de wel liggende partyen moetiyk verkoopbaar zyn. Weihooi f 19 4 f 23. Middelburg, 7 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Tarwe was het eenige artikel wat ver handeld werd. Stemming zeer vast. Burgerlijke Stand van Serooskerke. Over het 2e kwartaal 1910. Geboren: 1 Mel. Luglna, d. van Bastlaan Tjerk Mossel en Trientje van de Velde. 22 Jacomlna Cornelia, d. van Marlnus Bakker en Wolferlna Kosten. Gehuwd: 20 April- Gerrit Barend Moermand, 31 J., wedn., van ZIerlkzee, en Wllhelmlna van den Hoek, 23 J., j d. 25 Mei. Joh. L. Anth. Boogaart, j.m., 29 Jaar, van Kerkwerve, en Kornelia Neellje Boot, j.d 28 j. Overleden: 27 Juni. Pieter, 6 jaar, z. van Cornells Hart en Anna Berrevoets. BOTER 0,65 en 0,70 per 5 H.G. KIP-EIEREN/0,95 en 1,12s per 25 stuks. ZlERIKZEE, 7 Juli 1910. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST JULI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's morg. 'smidd. Zaterd. 9 Zondag 10 Maand. 11 Dlnsd. 12 Woens. 13 Dond. 14 Vrgdag 15 Zaterd. 16 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 4,— 6,- 4,30 4,30 4,30 4,30 5,.30 4,30 Van Zierlkzee: 'ömorg. 'smidd. 7,30 3,- 6,30 6,- 7,30 3,- 7,30 7,30 6.30 Zaterd. 9 Zondag 10 Maand. 11 Dlnsd. 12 Woens. 13 Dond. 14 Vrfldag 15 6,15 Zaterd. 16 7,30 3,- 3,- 3- 2,30 3,- Indien reizigers van Zierlkzee naar Qoes, b| den Agent te Zierikxee, vóór het vertrek der boot, (tjdlg voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een b|- wagen naar Qoes worden getelegrafeerd. Des ZONDAOS zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag. Middelburg—ZIerlkzee v. v. le klasse f 1.50, 2e klasse f Tusschenveren v.v.: le klasse f 1.20, 2e klasse f 0.80.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6