J W. ROSKES, Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIEN. AUG. VAN DYCK- PETIT, FAILLISSEMENT E. i. munis WHIÜ. Mr. H. POLVLIET is van 12 tot 26 Juli afwezig-. CtKtÉfiaMIJIJaifUijk. DOET TE WETEN: Jlir. L. M. J. SCHDDBBEQUE BOEIJE Ie Zierikzee. KENNISGEVING. wedstrijden up hei vliegterrein te Béthé. y, waarbQ Wachter het leven verloor. HIJ was een stoutmoedig vlieger, die voor de eerste maal In het publiek ver scheen, maar reeds lang In het kamp van ChSlons met succes vloog. Ook nu had hij zijn vermetelheid getoond door tegen den storm In te vliegen, zoodat Latham, die er getuige van was, moest verklaren dat htf nog nooit zoo Iets gezien had. Het schijnt dat zijn vliegtoestel ten gevolge van de regenbuien nogal geleden had en dat de natte touvien en zeilen geen weerstand konden bieden aan den lucht druk; de vleugels braken, vouwden als 't ware dubbel en als een gewonde vogel stortte het vliegtuig van een groote hoogte neer. De ongelukkige bestuurder deed nog een laatste wanhopige poging om zijn leven te redden; hij klemde zich In doods angst vast aan de spandraden van zijn toestel, heesch zich op, trachtte nog wat hooger te klimmen om den eersten schok te breken; maar hij moet begrepen hebben dat de dood onvermQdeltjk was. Hij uitte een hartverscheurenden gil,, daarna was alles stil. HQ was een eind weggeslingerd en werd met gebroken ruggegraat gevonden. De dood was onmiddellijk Ingetreden. Het toestel lag geheel aan Sarden. Wachter was 36 jaar oud en verbonden aan de Antolnette-fabrlek. Een treffende bizonderheld was, dat in de loods de vrouw van Wachter met haar belde kinderen en haar schoonouders aan wezig waren. Mevrouw Wachter zag het ongeluk niet gebeuren, maar de beide arme kinderen waren getuigen van den verschrlkkelQken dood van hun vader. Voor de vrouw trachtte men eerst nog het gebeurde te verbergen, maar al spoedig moest men haar de droeve waarheid vertellen. Het verschrikkelijke ongeluk bracht hoe ongeloofelljk het ook klinken moge geen verandering in het programma van den vliegdag. Terwijl het lijk van den verongelukte werd weggedragen, vervolgden de andere deelnemers hun vlucht boven het terrein en boven het vernielde toestel. Woensdag heeft te Londen aan een lunch van vrienden der luchtvaart en enkele luchtschippers een dame, lady Adly, ver klaard In een toost, dat ztj vijftig duizend pond (600 000 gulden) zou geven voor het vliegtoestel of het luchtschip, waarmede reizen tusschen Londen en Parijs kunnen gedaan worden. Een geheel Brltsche commissie, waartoe Graham White behoort, zal de bouw- voorstellen aanbesteden onder Brltsche bouwers. Deze moeten zich verbinden alleen Brltsche stoffen te gebruiken. Het Engelsche luchtschip of vliegtuig moet twintig passagiers kunnen vervoeren. Reiskaarten zullen onder de hoogst biedenden geveild worden. De opbrengst van deze veiling zal dienen voor een liefdadig doel. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 uil 1910. Zlerlkzee. Qeref. Kerk. '8 Voorm. tien ure en 'a avonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'a nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taartman, evangelist. Evangelisatie Jeru61 II. 's Voorm. tien ure en 'a avonds half acht ureQewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Blankert. (Doops- bediening). Serooskerke. Herv. Kerk. 'a Voorm. half tien ure: da. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. '5 Nam. twee ure: dr. Helder van Zierikzee. Noordweiie. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Helder Haamstede. Herv. Kerk. '8 Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'a nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 'a Voorm. half tien ure en 's avonds half zeven ure: ds. Reus. Geref. Kerk 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Sdiouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Orlend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda van Oosterland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Dekker. (Bediening H. Avondmaal); 's nam. twee ure en *8 avonds zes ure: Idem. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 'a nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Qeen dienst; 'a nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Elenbaas. Brulnisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'savonds vijf ure: ds. De Jager. Qerel. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en '3 avonds half zes ureds. Roelof sen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure» 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Qewone dienst. Tholftn en Sto-Filipsland. Tholen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure; ds. De Bruijn van Oud-Vossemeer. (Bediening H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. (Dank zegging); 'savonds zes ure: Leeskerk. Qeref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, *8 nam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 'a Voorm. half tien ure: ds. Prins. (Voorbereiding H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scberpenlsae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: os. Van Vliet. (Bediening H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk, Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Van Padden- burgh. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds vijf ure: Leeskerk. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Qeref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, '8 nam. twee ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jong van 's Qravenhage. Gemeenteraadsverkiezing Zierikzee. De heden (Vrijdag) gehouden verkie zing voor een lid van den Gemeenteraad, In plaats van wijlen mr. H. C. Moolenburgh, had den volgenden uitslag: De heer H, J. van Nouhuys verkreeg: in het stemdistrict 195 stemmen, terwijl 82 stemmen op den heer A. Timmerman Cz. waren uitgebracht en 5 stemmen van onwaarde waren; in het stemdistrict !1 210 stemmen, terwijl 162 stemmen op den heer A. Timmerman Cz. waren uitgebracht en 10 stemmen van onwaarde waren, zoodat het totaal uitgebrachte stemmn op den heer H. J. van Nouhuys bedroeg 405, op den heer A. Timmerman Cz. 244 en 15 stemmen van onwaarde waren. De heer Van Nouhuys Is alzoo gekozen. Gemengd Nieuws. Ongewenschte reclame. Een firma te Baam heeft als zooveel andere firma's en personen de minder goede gewoonte om op bankpapier den firma-naam met aanduiding der zaak te stempelen. Een grappenmaker, die een dergelijk biljet In handen kreeg, stempelde er onder „onsolled adres" en bracht 't aldus weder In circu latie. Op deze wijze wordt deze verkeerde gewoonte van vele zakenmenschen lot een ongewenschte reclame gemaakt. 01 het helpen zal? Door den bliksem getroffen. Zaterdag Is het In sommige streken van Engeland zwaar weer geweest. Te Dinton bij York gingen bij een donderbui eentroepjevlsschers onder struikgewas schuilen. Daar werden vier hunner door den bliksem getroffen. Twee werden gedood, een derde verloor het bewustzijn, maar kwam bij. De dooden hadden op het lijf een albeelding van het struikgewas, en een jongen, die ook was getroffen, had op den rug de afbeelding van een boom, die vlakbij stond. Overigens had de jongen geen letsel. Laatste Berichten. Kerkwerve, 8 Juli. Bij de heden ge houden stemming voor een lid van den gemeenteraad waren uitgebracht 73 geld. stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. Pieters 44 en de heer J. van den Hoek Cz. 29 stemmen, zoodat eerstge noemde is gekozen. St.-Filipsland, 8 Juli. Een zeldzaam schot. Door den landbouwer A. van Nleuwenhuljze werden in één schot 3 bijna volwassen bunzings neergelegd. tblborammbn. VGravenhage, 8 Juli. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden, inzake het Rijswljksche drama, beklaagde jhr. Q. van S., tot zes jaar gevangenisstraf wegens het op uitdrukkelijk en ernstig verlangen iemand dooden. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteurl Met belangstelling werd gelezen hetgeen In uwe courant d d. 1 dezer wordt aangevoerd tegen gas- meterhuur. MfJ dunkt er is een eenvoudig middel voor de fabriek om, Indien zij de inkomsten door meterhuur te verkrijgen, niet kan of wil missen, de heffing te ontgaan, door den gasprijs bijv. cent per M3. te veïhoogen. Bfl een verbruik van 400000 M3. door particulieren zou dit het verlies van pl. m. f 2000 aan meterhuur van weinig of geen Invloed op de rekening doen zijn. Er is een gemeente in ons land die in grootte en gasverbruik maar weinig met Z.zee verschilt en waar één of twee jaar geleden de meterhuur werd afgeschaft; later is daarop weer eenigszins teruggekomen en daarvoor kunnen geldende redenen bestaan. Iemand zal bflv. een 5-richts-meter in huur hebben, daarvoor f 3,60 huur per jaar betalen en zeg 1200 M\ gas verbruiken, dan kost hem het gas, door die huur, 3/,0 cent per W. meer dan hetgeen voor het gas zelf wordt betaald. Een ander, die met een 2- of 3-!lcht8-meter, stel 360 M\ per jaar verstookt, betaalt bij gelijke meterhuur 1 cent boven den ga»prijs. De meter huur zorgt dan, zooals het ook gaat bij het ver handelen van andere verbruiksartikeien, dat een afnemer van het meerdere, per eenheid goedkooper uitkomt dan koopers van geringe hoeveelheden. Er zijn ook gasverbruikers die, om nog het minste niet te noemen, 20 of 30 M'. per jaar noodig hebben. De meterhuur maakt dan, dat het verlies door den aankoop en het onderhoud van den meter cn de buitenleiding veroorzaakt, niet geheel door de fabriek (de overige gasverbruikers) moet gedragen worden. Ook het meterhuur-vraag8tuk kan dus van ver schillenden kant bekeken worden. G. GASMAN. Bergen-op-Zoom, 2 Juli 1910 Aan de Redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode te Zierikzee. Mijnheer de Redacteur Het op hoogen prijs stellende, dat U van het door mij op door de Centrale Landbouw-Ondcr- llnge of andere lichamen belegde vergaderingen als debater gesprokene, verslag uitbrengt, neem ik toch de vrijheid U beleefd te verzoeken dan ook het door -mij gesprokene juist weer te geven en mij geen beweringen in den mond ie leggrn, welke door mij niet gezegd, of niet zóó gezegd zijn. Steeds ben ik gaarne bereid om, mocht U iets niet juist verstaan hebben, nader toe te lichten. Voor ditmaal vertrouw ik, dat U o. s. kleine rectificatie wel in uw veelgelezen blad wilt op nemen, waarvoor gaarne bij voorbaat mijnen dank. Om met het laatste eerst te beginnen: U laat mij zeggen, dat de .Premie-Maatschappijen hoofd- zakelijk om het Arbeidscontract in het leven zijn .geroepen". Dat heb ik niet gezegd, al was dan ook deze wet voor de oprichters van onze Maat schappij Het Roode Kruis een stoot in de goede richting. Ik heb gevgd, dat, als de propagandisten voor de Centrale Landbouw-Onderllnge niet begonnen waren met te trachten de Premie-Maatschappijen verdacht te maken en de verzekerde landbouwers, welke zich voor het wettelijk bestaande risico van de wet op het Arbeidscontract bij Premie-Maat schappijen dekten met allerlei, meest ongegronde, motieven daarvan af te halen, wel begrijpende, dat de landbouwer zich niet tweemaal zou ver zekeren, vooral niet voor een risico Ongevallen wet, dat niet bestaat en ook in afzienbaren tijd nog niet komt, waartoe zelfs onze landbouwbladen zich leenden, terwijl ook van bestuursleden der Landbouw-MaatschappQen verrassende staaltjes van tegenwerking zouden kunnen worden ver toond, de Btrljd tusschen de Premie-Maatschappijen en in deze meer in het bijzonder Het Roode Kruis en de Landbouw-Onderlinge nooit zoo hoog zou zijn geloopen, Immers (en hier komt wat ik woordelijk zei: ,De Premie-Maatschappijen, ver zekerende voor de wet op het Arbeidscontract, verzekeren daarin geheel iets anders dan de Landbouw-Onderlingedie voor dat wettelijk ver plichte risico niet of slechts zeer onvolledig dekt". Dat door mij Minister Talma werd aangeduid als een langzame wetten maker, vindt alweer niet zijne oorzaak daarin dat ik ZExc. in dit geding wil halen, doch alleen daarin, dat de sprekers der Landbouw-Onderllnge steeds met de halve of heele beloften van ZExc. Talma schermen, om zoo aan hunne bewering, dat de bewuste Landbouw- Ongevallenwet spoedig zal komen en dat dan hunne organisatie door den Minister zal worden erkend, kracht bij te zetten en is dit door mij geenszins uitgedrukt in den vorm, die U daaraan gaf, terwijl ik tot staving van mijn beweringen een hoofdartikel uit het Algemeen Weekblad van 7 Mei 1.1. gedeeltelijk voorlas en verder o. a. ver wees naar De Controleur der vorige week, waarin men eveneens een artikel over het hier besprokene kan lezen. In direct verband hiermede heb ik dan ook den Nederl. Chrlstelijken Boerenbond en den Limburg- schen Christel. Boerenbond aangehaald, welke eveneens een ontwerp-Ongevallenverzekering op maakten, wat echter zeer veel verschilt met het ontwerp der Landbouw-Onderllnge, en den spreker gevraagd welk dier drie ontwerpen de Minister, komt het eenmaal zoover, dan als hét wettelijke zal erkennen, daarmede de beide anderen een brevet van onbekwaamheid uitreikende? Hierop is de spreker mij het antwoord schuldig gebleven, zooals dat trouwens gewoonlijk geschiedt. Het overige kan ik, als van minder belang zijnde, hier onbesproken laten. Met dank voor de plaatsing heb ik de eer te zijn, hoogachtend, Van het Bijkantoor Bergen-op-Zoom, De Directeur, ANTH. GELUK. Wij meenen het gesprokene juist te hebben weergegeven, het aan hen, die genoemde landbouw-vergadering hebben bijgewoond, overlatende te beoordeelen, of wij den heer Anth. Qeluk al of niet hebben misverstaan. De Redactie. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Juli 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769 5 te Thorshavn. Laagste barometerstand 746,3 te Wemel. Verwachting (van den avond van 8 Juli 1910 tot den avond van 9 Juli): Zwakken tot matigen Noordelijken tot Noord westelijken wind; gedeeltelijk bewplkt; weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. C O R R E SPONDENT1E. Wij hebben eenlge verkiezings-adver- tentles uit St.-Maartensdijk, wegens de rechtstreeksche en zijdelingsche aanvallen op de personen, die voor den gemeente raad aldaar candidaat waren gesteld, als ongeschikt voor ons blad niet opgenomen. De Redactie. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 2 Juli. Een dochter van P. J. Bllius en M. van de Graaf. 5 C.Jongmansen A.A.M.J. Paulussen. 5 zoon J. E. ten Haaf en M. van Dijke. Gehuwd: 6 Juli. A. van den Berg, 26 jaar, j.m. en J. Alburg, 28 jaar, j.d. Overleden: 2 Juli. J. Bakker, 74 jaar, echtgenoote van A. Peute. Burgerlijke Stand van Kerkwerve. 2e kwartaal 1910. Geboren: 7 April. Johanna Pieternella, dochter van N. P. Hendrlkse en M. Evertse. 10 Lena, dochter van A. Hage en J. A. Dake. 12 Bastlaan, zoon van J. Legemaate en C. Hart. 25 Simon, zoon van J. Hart en P. J. Bakker 28 Willem, zoon van J. Verboom en A. Fonteine. 3 Mei. Jakobus, zoon van P. v. d. Linde en A. M. Oosse. 31 Marlnus Willem, zoon van P. J. Boot en M. v. d. Hoek. 25 Juni. Jan Willem, zoon van J. van Strien en H. Neele. Gehuwd: 20 Mei. H. Speijer, 29 jaar, j.m. en M. Rotte, 30 jaar, j.d. Overleden: 20 Mei. M. J. Hendrlkse, 1 jaar, dochter van N. P. Hendrlkse en M. Evertse. 28 W. v. Strien, 76 jaar, echtgenoote van L. v. d. Linde. 5 Juni. M. v. d. Hoek, 23 jaar, echtgenoote van P. J. Boot- 8 M W. Boot, 8 dagen, zoon van P. J. Boot en M- v. d. Hoek 10 M. C P. Hendrlkse, l jaar, dochter van J Hendrlkse en G Elenbaas. 23 M. v d. Velde, 68 jaar, dochter van C. v. d. Velde en D Koreman. 23 E. Hendrlkse, 72 jaar, dochter van H Hendrlkse en M- Bakker- Burgerlijke Stand van Stavenisse. Over Juni 1910. Geboren: 6. Cornells Jacob, zoon van Dirk Hout en P. C. M. Meyer. 11. Cornelia Elizabeth, dochter van P. v. Iwaarden en J. L. Wesdorp. 15. Jacoba, dochter van W. Moerland en C. van Oeveren. 15. Adrlaan Jacob, zoon van L. van Zuyen en N. Luyk. 16. Jozina Martina, dochter van J. Gaakeer en A. D. Zeedijk. Gehu wdi Geene. Overleden: 19. Marlnus Pleter Ketting, 43 jaar, echtgenoot van Cornelia Adriana Brouw. 26. Johanna Jacoba de Witte, 76 jaar, weduwe van Cornelis van Oeveren. Burgerlijke Stand van Oud-Vossemeer. Over Juni 1910. Geboren: Leuntje Cornelia, d. van A. J. van Gorsel en M. Hoogstrate. Franciscus, z. vau A. Hommel en J. v. d. Zande- Petronella Johanna, d. van K. J. Boogaart en M. C. de Leeuw. Cornelis, z. van C. Minheere en L. den Engelsman. Gilles, z. van G. Plantsoen en J. Geuze. Jacob Marlnus, z. Van D. J. Ampt M.Jz. en S. M. Llndhout- Gehuwd: Maljaard Koolaard, 22 j., jm. en Jannetje Jagt, 21 J, Jd. Overleden: Dirk van Drlel, 43 j., ongehuwd, z. van P. van Drlel en M. Siootmaker. Cornelis Aarden, 4 m., z. van J. P. Aarden en A. M. Steijns. Gerard Minheere, 3 m., z. van G. Minheere en A. v- d. Houte. Jacoba Heljboer, 60 j., echtgenoote van P. van Drlel. Anthonia Abramlna RQstenbll, 66 j., wed. van W. A. Tack. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij hel overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, PIETERNELLA VAN DEN BERG, betuigen wij onzen harteltjken dank. Viane, 8 Juli 1910. Uit aller naam, J. BERREVOETS. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlQden van onzen geliefden Man en Vader, betuigen wij onzen harteltjken dank. Noordwelle, 8 Juli 1910. Wed. L. DE OUDE en Kinderen. Bi) deze betuigen wij onzen harte- lljken dank voor de vele blijken van belangstelling, die wij mochten ondervinden bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante en Behuwdtante, Mejuffr. E. v. D. WERF, overleden te Zierikzee. Dreischor, 8 Juli 1910. Uit naam van de geheele Famile: S. v. D. WERF. Aan allen, die op den 6 Juli 1.1. hunne belangstelling hebben getoond, betuigen ondergeteekenden hunnen harte ltjken dank. Brouwershaven, 8 Juli 1910. W. v. BEVEREN Bzn. en Familie. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelljken dank voor de belangstelling op 24 Juni ondervonden. Brouwershaven, 9 Juli 1910. P. A. v. D. KLOOSTER en Echtgenoote. Magazijn van Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voc Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Slijp steenen en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom r—'GEBRUIKT GIJ -ï QgJ Duizenden huisvrouwen gebruiken Sunlight voor de wasch, in de keuken en voor de schoonmaak, omdat ZE ABSOLUUT ZUIVER IS. -1297 Door den E.A. Heer Rechter-Commlssarls In bovenstaand faillissement Is bepaald: 1°. dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend vóór 1 Augustus 1910; 2°. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Woensdag 24 Au gustus 1910, des voormiddags ten II ure, In hel gebouw der Arrondisse- ments-Rechtbank Ie Zierikzee. Zierikzee, 8 Juli 1910. De Curator, Mr. H. POLVLIET. Door het verbindend worden der eenige uitdeellngslljsl heelt het faillissement van J J. ROMBOUTS, koperslager, wonende Ie Zierikzee, een einde genomen. Zierikzee, 8 Juli 1910. De Curator, Mr. H. POLVLIET. Als zoodanig wordt de heer Rijksontvanger, openlijk aan het Gemeente huis aanbevolen door de heeren: J. TAZELAAR (Arts). J. C. WESTERWEEL (Kaalstraat). J. DORMAAR. C. M. QUAKKELAAR. W. DE WILDE. J. C. WESTERWEEL (Oudestraat) P. KODDE. M. J. MOL. D. O. ELENBAAS. P. L. DE WILDE. C. DE WILDE Az. J. J. PRIEM. J. J. DE WILDE. Het DAGEL1JKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen; Oelet op art. 51 van het Reglement op het Beslnur van het Waterschap; dat bij de op 7 Juli 1910 gehouden herslemming tusschen de heeren Jhr. L. M. J. SCHUURBEQUE BOE1JE en C. BOOT Jz„ gekozen is de heer Zierikzee, 8 Juli 1910. Het Dage lijk Sell Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Onlv.-Orlffler. Het BESTUUR van den Polder Anna- Jacoba geelt bij deze kennis, dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier In het polder huls, van den elfden tot den 24 Juli 1910, ter Inzage Is nedergelegd de Rekening en Verantwoording over het dienstjaar 1909/1910. Anna-Jacobapolder, den 8 Juli 1910. Het Bestuur voornoemd: De Ontv.-Orlffler, De Dijkgraaf, M. VAN BENDEOOM. P. VOOELAAR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2