Bid iir Stalspmimsiriiij waarop het tijdens de uitvoering de stilte betrachtte. Voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal wordt de gemeente Oosterland verdeeld In twee stemdistrlcten, als volgt: L Slrjansland, het deel der gemeente gelegen ten noorden van een lijn, loopende langs den noordkant van den schor dijk van af den Oudendijk, ten noorden van den Zanddijk tot aan den Zandweg, ten oosten van den Zandweg tot aan den Slikweg, ten noord-oosten van den Sllkweg tot aan het Molenpadje, langs het Molen padje tot aan de waterleiding en van daar ten noorden van de waterleiding tot aan het voetpad zonder naam ten noorden van dat voetpad naar den Capellendljk; II. Oosterland, het overige deel der gemeente. De voordracht voor waterbouwkundig ambtenaar aan den calamlteuzen Anna Frlso-polder bestaat uit de heeren A. C. Swenne, Wlssenkerke; J. L. Krijger, Hoedekenskerke en H. Heyt, Serooskerke. BQ Kon. besluit zijn benoemd: tot dijkgraaf van het waterschap St.-Annaland A. J. Blerens te St.-Annalandtot gezworen van het waterschap Oud-Vossemeer M. A. Douw te Oud-Vossemeer; tot gezworen van het waterschap St.-Maartensdljk J. L. Hage en N. J. Nellsse, belden te St.-Maartens dljk; In het bestuur van het waterschap Poortvliet, tot dijkgraaf J. van Gorsel en tot gezworen N. A. Bruinzeel, belden te Poortvliet. By beschikking van den minister van waterstaat zyn volgende Ingeschrevenen aan de Technische Hoogeschool te Delft, met ingang van 10 dezer benoemd tot buiten gewoon opzichter aan de volgende werken: E. F. Hauber en M. M. Lourens, by de werken van het kanaal door Zuld-Beveland; L. M. van den Berg, by den bouw van een post- en telegraafkantoor te St.-Maar- tensdyk; J. P. Fokker, by den bouw van een post- en telegraafkantoor te Aarden burg; P. Valkenburg, by den bouw van een post- en telegraafkantoor te Axel. By het hoofdbestuur der schippers vereniging „Schuttevaer" Is, Inzake het verzoek om een licht nabij Oeersdyk, bericht ontvangen, dat te gelegener tijd een onderzoek zal "worden Ingesteld of de ontsteking van dergelijk licht van genoeg zaam nut voor de schlppery mag worden geacht, om de daaruit voortvloeiende biyvende kosten te wettigen. Dinsdagmiddag Is tusschen Souburg en Vllssingen uit het kanaal het lyk opge haald van mejuffr. L. uit Vllssingen, die sedert Woensdag niet meer In de ouderiyke woning terugkeerde. Tot propagandist van Zeeland is door een partygewest In Zeeland der S. D. A. P. benoemd de heer Q. F. Lindeier van Rotterdam. Hy zal zoo mogeiyk met 1 Aug. In functie treden. Duivendljke, 1 Juli. Door den gewezen burgemeester, den heer T. Gast, werden de schoolkinderen, de armen enz. heden by gelegenheid van het huweiyk van zijn zoon mild onthaald. Dit zy met dankbaar heid vermeld. 5 Juli. Ter vervulling der vacature in den gemeenteraad, tengevolge van het uittreden van den heer L. Padmos, Is een verkiezing uitgeschreven tegen Vrydag IS Juli. Bruinisse. De heer Joh. de Waal Rz„ voorzitter van de vereeniging „Schlppeis- belang", heeft de vereerende ultnoodlglng ontvangen op te treden als lid der jury ter beoordeeling der wedstryden opreddlngs- gebled, die te Brussel zullen worden gehouden. Aldaar zal van 22—25 Juli een internationaal congres gehouden worden ter bespreking van al wat op het reddingswezen betrekking heeft, terwyi den 25en Juli verschillende wedstryden op dat gebied zullen plaats hebben. Stavenisse, 4 Juli. In de heden Maandag morgen alhier gehouden raadsvergadering werd tegen 1 Sept. a.s., op verzoek, een eervol ontslag verleend, onder dankbetui ging voor de aan de gemeente bewezen diensten, als hoofd der school aan den heer W. C. Crucq, waarna als zoodanig tegen dien datum met 5 van de 7 stemmen werd benoemd de heer E. Rademaker van Bussum (2 stemmen waren uitgebracht op den heer M. C. Pruyssen van Krulningen). Een verzoek van den heer J. van Oost, gemeente-opzichter alhier, om verhooging zyner jaarwedde in verband met de werken ter uitbreiding van het kadeterrein werd aangehouden, tot zal gebleken zyn de omvang zyner werkzaamheden aan genoemd werk. Op een verzoek van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. kerk tot aankoop van een strbokje gemeentegrond, ongeveer 20 M2., noodlg voor den bouw der nieuwe kerk, werd gunstig beschikt tegen een prys van f I per M2. St.-Annaland, 5 Juli. Door het weezen- armbestuur Is het echtpaar D. Monteau en vrouw gekozen als weesvader en moeder tegen 1 Augustus a.s. en zulks in plaats van het echtpaar Th. Hoek en vrouw. Er hadden zich voor die betrekking 13 echt paren aangemeld, waaronder ook eenige van bulten deze gemeente. Goes, 5 Juli. Alhier is de alleenwonende wed. Hubrechtse in haar woning aan de Stoofstraat dood gevonden. Te Blezelinge heeft men bij den ryks- veldwachter-jachtopzlener G. In den nacht van de Kruiningsche kermis het naambordje op de deur zwart gemaakt, het water In den regenbak, die pas was schoongemaakt, met petroleum ondrinkbaar gemaakt en de stamrozen In zyn tuin afgesneden. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. By de heden te Stavenisse gehouden aanbesteding van het bouwen van 9 woon huizen, was minste Inschryver de heer A. A. Kuyper te Helnkenszand, voor f 10550. Door het gemeentebestuur van Vllssingen is aanbesteed: het bouwen van een nieuw polltle-bureau. Minste inschryver was J. Warren te Vllssingen, voor f 10,148. Stavenisse. Door de bouwcommissie voor de nieuwe Ned. Herv. kerk Is aan besteed het bouwen van een hlupkerk, lang 21 M., breed 10 M., plaats biedend voor ruim 300 personen. Inschryvers waren de heerenD. Roozemond a f 647L. E. Roozemond f611; J. de Rooy f 627 en H. W. Sachariasse f451. De gunning is aangehouden, totdat over de plaats nader beslist zal zyn RECHTSZAKEN. Zierikzee, 5 Juli. Door S. 1. J. Mi., 24 jaar, schippersknecht, wonende te Bruinisse, Is hooger beroep aangeieekend tegen het vonnis der rechtbank alhier van 24 Juni j.l., waarby hy wegens mishandeling Is veroordeeld tot eene gevangenisstraf van drie maanden en tot betaling van f21,75 aan de civiele party W. Oarbeider te Bruinisse. Ook door den officier van justitie Is tegen het vonnis hooger beroep aange- teekend. Raad van Beroep Ongevallenverzekering Middelburg. In de Maandag door dien raad gehouden openbare terechtzitting had de uitspraak plaats In zake J. v. d. B.-J. te Bruinisse en W. G. te Middelburg, waarby de beslissingen van het Bestuur der Ryks- Verzekerlngsbank werden bevestigd en aan klagers hunne vordering werd ontzegd. Vrydag 26 Juli zal voor de rechtbank te Rotterdam behandeld worden de zaak legen den 19-jarlgen bouwknecht L. E. te Mlddelharnls, beklaagd van doodslag, ge pleegd op de 21-jarlge A. G., dienstbode aldaar. Zooals men zich zal herinneren, zou de dienstbode aan beklaagde verweten hebben dat deze eenige sigaren van den baas zou weggenomen hebben (belden waren In dezelfde betrekking). Hierover In drift ontstoken, had beklaagde haar met een mes een aantal verwondingen toegebracht, ten gevolge waarvan zy byna onmlddeliyk was overleden. Tien getuigen en deskundigen zullen gehoord worden. Verdediger mr. E. J. J. van der Heyden. De rechtbank te 's-Oravenhage ver oordeelde den geschorsten polltie-agent P. J. A., die terechtstond wegens poging tot diefstal van geld ten nadeele van een koffiehuishouder, tot 9 maanden gevangenis straf. Het zal niet dlkwyis voorkomen, dat het oordeel der rechtbank wordt ingeroepen voor een feit, dat 9 jaar geleden gepleegd ls. Thans geschiedde dit voor de vacantle- kamer te Amsterdam. Op 5 April 1901 had een man in de „vroolljke buurt", de Zeedyk. een polltie- agent een klap gegeven. Destyds was hy voor dit feit bij verstek veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Doch hy had zich naar Kleef begeven, en zoo kwam het, dat hy zich thans tegen dit vonnis kon verzetten. De man beloofde plechtig beterschap. Hy had, negen jaar geleden, 'n borreltje te veel op. De politle-agent, thans als getuige gehoord, wist zich het geval nog in kleuren en geuren te her inneren. Elsch: bevestiging van het gewezen verstek-vonnis. Uitspraak over 14 dagen. KERKNIEUWS. Ds. W. Bax Sr., sinds 1884 predikant by de Herv. Gem. te Zaandam (vroeger te Zierikzee), nam I I. Zondagavond afscheid van zyn gemeente met een rede naar aan leiding van Lucas 2 22—35. In besloten kring werd namens kerkeraad, kerkvoogdy en notabelen een warm woord van dank tot den scheldenden leeraar ge sproken. Ds. Bax zal zich te Haarlem vestigen en hoopt daar de hem resteerende levensjaren rustig te genieten. Beroepen by de Herv. Gem. te Delden ds. J. F. L. A. de Jagher te Doesburg (vroeger te Burgh). Verkiezing Prov. Staten van Zeeland. De heer H. A. van Dalsum, te Hulst, het nieuw-gekozen lid der Staten van Zeeland, deelt In zijn weekblad De Volkswil mede, dat hy zich by geen enkele bestaande politieke partij aansluit, maar voorlooplg zal zyn de eenige vertegenwoordiger van een nieuwe partij zonder partyzucht, van de Volkswllparllj, behoorende noch tot rechts noch tot links, maar de zaken en personen beoordeelende niet naar hunne benamingen, maar zooals ze zyn. Provinciale Staten van Zeeland. Vergadering van Dinsdagavond half acht. Voorzitter de heer mr. H. J. Dljckraeester, Commissaris der Koningin. Afwezig met kennisgeving de heer M. Bolle Lz. De voorzitter opent de vergadering in naam der Koningin en deelt mede, dat in de vacature, ontstaan door het overlijden van het lid der Staten, den heer A. Loots, niet meer ls voorzien, omdat na zijn overlijden geen twee maanden verliepen voor de periodieke aftreding. Hierna stelde de voorzitter aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van den heer mr. P. Dieleman, gekozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Moes, en van de herkozen en nieuw gekozen leden. Voor het onderzoek der geloofsbrieven van de leden gekozen in de districten Zierikzee, Goes en Sluis wordt eene commissie benoemd, brstaande uit de heeren Van Tcyllngen, Merckens en Ysebaert, en voor de leden gekozen in de districten Middelburg, Vllssingen, Tholen en Hulst e?n commissie bestaande uit de heeren Mulder, Erasmus en Hombach. Tijdens dit onderzoek wordt de zitting geschorst. De commissie teruggekeerd zijnde, concludeerde bij monde van de heeren Van Teylingen en Hombach tot toelating van alle leden. Aldus wordt besloten. De leden werden daarop door den griffier binnen geleid en legden In handen van den voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden af. Hierna hield de voorzitter de volgende toe spraak: Mijne Heeren! Het eerste woord, dat Ik bij den aanvang van onze zomerzittlng vah deze plaats tot u richt, zij een woord van dankbare hulde en van oprechte waardeering voor de voormalige leden van deze hooge vergadering, voor hen die hier niet terug keerden en die de oude leden noode missen. Achtereenvolgens werden door den dood uit ons midden weggenomen de heeren P. Moes, mr. H. C. Moolenburgh en A. Loois. De eerst- en laatstgenoemden hadden jaren lang gelegenheid van hun willen en kunnen ten behoeve van de belangen der provincie blijk te geven. De heer Moes, die den 7 Maart 1910 te Ter Neuzen in den ouderdom van 75 jaar overleed, sedert 1884 lid der Staten, was in den landbouw opgegroeid en oefende dat bedrijf uit, maar gaf zich daarbij gaarne aan allerlei belangen en was ln vele openbare betrekkingen werkzaam. De heer Loois overleed den 14 Mel j 1. te Vlls singen in den onderdom van 71 jaren. Sedert 1898 had hij zitting in het college; ook was hij elders nuttig werkzaam, met name eenige jaren als wethouder van Vllssingen. Mr. Moolenburgh, die den 17 Maart op 49- jarlgen leeftijd te Rotterdam overleed, waar hij zich onder geneeskundige behandeling had gesteld, was eerst sedert 1905 lid der Staten. Als burge meester van Zierikzee, voorzitter van den voogdij raad aldaar, voorzitter van de Zeeuwsche Land- bouwmaatschappij mocht nog zooveel van hem worden verwacht. Door den lust en den 9ver, waarmede hij aan uwe werkzaamheden deelnam, wist hij zich aller hoogachting te verwerven. Mr. P. C- J. Hennequin stelde zich om redenen van gezondheid niet meer beschikbaar voor het lidmaatschap der Staten Zijn besluit zal in ruimen kring met leedwezen vernomen zijn. Lid der Staten van af 1879, jarenlang lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voorzitter van de Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en bur gemeester van Aardenburg, heeft hij zijn be kwaamheden, zijn Ijver en toewijding ten beste gegeven aan de provinciale belangen. De heeren L J. M. van Waesberghe, J. N. Elenbaas, H. P. den Bouwmeester en W Kake- beeke zagen hun mandaat ntet hernieuwd. Ik meen in den geest der leden te spreken, wanneer ik met dankbaarheid melding maak van hetgeen door hen als lid der Staten is verricht. Komen en gaan. Is dit niet, mijne heeren, het beeld van ons aller arbeid, ook in deze verga dering prikkel tevens, om den tijd en de kracht, die ons geschonken worden ten volle te geven aan het ons dierbaar gewest. Ik wensch de herkozen leden en de voor de eerste maal benoemden geluk met hunne benoe ming en verzoek u uw plaats ln te nemen- Vervolgens werden verschillende mededeelingen gedaan, welke voor kennisgeving werden aange nomen, Overgelegd werd het verslag van den toestand der provincie over 1909. Door den heer De Casembroot werd ver volgens, namens Gedep. Staten, een mededeeling gedaan betreffende de totstandkoming van den tramweg tusschen Hansweert en Vlake. Hieruit bleek, dat een onderzoek ls Ingesteld naar de mogelijkheid van den aanleg van een Decauville-tram. Het is evenwel gebleken, dat een petroleum-locomotief geen voldoende waar borgen geeft voor een geregelde uitvoering van den dienst. De kosten voor het aanschaffen van een stoomlocomotief leveren geen noemenswaard verschil op en daarmede wordt de bedrijfszeker heid meer gewaarborgd. De kosten der exploitatie met stoom ln plaats van met een Decauville-tram zullen vermoedelijk niet ver uiteenloopen, zoodat van stoom voor dezen tramweg zal worden gebruik gemaakt. Overeenkomstig de voorstellen van Gedep. Staten werd besloten tot aanhouding van het verzoek van den gemeenteraad van Middelburg, om den aanleg te willen bevorderen van een fbrblndingsweg tusschen Noord-Brabant en Limburg; tot oprichting van een waterschap tot instandhouding van den oever voor de polders Noord, Ser Lippens en Nieuw-Othene en van de daarachter gelegen zeedijken, en een verzoek van L J. Porry te Ierseke,. om subsidie voor het over-1 zetveer van Ierschendam op Gorlshoek. 1 Op voorstel van den heer mr. Lucasse, welk voorstel werd overgenomen door Gedep. Staten, werd besloten tot aanhouding van het voorstel van Gedep. Staten tot wijziging van het regle ment op het beheer der uitwatering door de sluis in de Piet. De heer mr- Lucasse meende dat de betrokken polders geen behoorlijke gelegenheid hebben jehad hun bezwaren tegen het voorstel in te jrengen, en wilde deze gelegenheid alsnog voor belanghebbenden openstellen. Naar aanleiding van een voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing van een verzoek van het hoofdbestuur van de Ned. vereeniging van land en tulnbouw-onderwijzers om subsidie, was nog Ingekomen een advies van den rijks-lanbouw- leeraar in Zeeland. Hij noemt het gewenscht dat ln Zeeland, evenals in andere provincies, het landbouw-onderwijs uit de provinciale fondsen jesteund wordt en het is op grond hiervan, dat ïQ het verzoek van de vereeniging van land- en tuinbouw-onderwljzers met aandrang bij de Prov. Staten aanbeveelt. Het hoofdbestuur van de Zeeuwsche Maat schappij van Landbouw heeft eveneens een adres aan de Prov. Staten gezonden in dezelfde strekking. Het voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing van een verzoek van den calamiteusen polder Borsele om vrijverklaring, had aanleiding gegeven dat verschillende belanghebbenden ln een twee-tal adressen aan de Prov. Staten verzoeken den genoemden polder, overeenkomstig den wensch van de meerderheid der belanghebbenden, wel vrij te verklaren. De verdere voorstellen van Gedep. Staten werden allen ter onderzoek naar de afdeelingen verzonden en de volgende vergadering bepaald op heden (Woensdagmorgen) 10 uur, en daarin aan de orde te stellen de verkiezing van 3 leden van Gedep. Staten en van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet Hierna werd deze avondvergadering, welke door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond, gesloten. In de heden (Woensdag) gehouden vergadering werden herkozen tot lid van Gedep. Staten de heeren J. A. van Rompu, M. de Jonge Jz. en A. Blum. De heer Van Rompu verkreeg 39 stemmen en 1 blanco; de heer De Jonge verkreeg 26 stemmen, tegen den heer Heijse 3, Van Teylingen 1 en 10 blanco; de heer Blum ver kreeg 27 stemmen, tegen den heer Heijse 2, Dieleman 2, Van Teylingen 1 en 9 blanco. Tot buitengewoon lid ls herkozen mr. A. A. de Veer, met 28 van de 41 stemmen. De heer Van Rompu is katholiek, de andere herkozenen anti-revolutlonnairen. De volgende bijeenkomst is bepaald op Dins dag 12 Juli a s., 's voormiddags 10 ure, dan heeft de verkiezing van een lid der Eerste Kamer plaats en worden de voorstellen van Gedep. Staten behandeld- Dinsdag werd Ie Ulrecht, onder voor zitterschap van pastoor Prins, uit Haarlem, ide 10e algemeene vergadering gehouden 'van den Bond voor Slaatspenslonneerlng. Maandagavond werd te dezer gelegen heid 'n feestelijke bijeenkomst gehouden vanwege de afdeellng Utrecht. Verschillende heeren voerden daarin het woord. De voorzitter der afdeeling, de heer Boswyk, riep allen een harteiyk welkom toe. Pastoor Prins antwoordde in welgekozen bewoordingen. De heer Jansen (Perio) gaf een over zicht van de geschiedenis van den Bond en wees erop, met welke reuzenschreden de Bond Is vooruitgegaan. Dinsdagmorgen waren zeer velen ver- eenlgd in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, die voor deze gelegenheid met bloemen en planten was versierd. De voorzitter, pastoor Prins, riep allen een harteiyk woord van welkom toe, met de woorden van Vondel .Ik wensch de goe gemeente en trouwe burgery ln liefde te zien vereend". Wy zyn allen geschaard om een schoon doel, waarvan het resultaat wezen moet verzoening der standen. Goede beginselen voor de samenleving worstelen niet ln de samenleving, zooals die Is, maar zooals die zyn moet. Er zyn er nog maar enkelen, die staatspensioen willen, en onze Bond, zelde spreker, Is aangewezen om het goede beginsel van staatspensioen te doen doordringen. De rekening over 1909, aangevende aan Inkomsten I 9607,60 en aan uitgaven f 8391,65, werd In orde bevonden. De begrooting voor 1911, sluitende In Inkomsten en uitgaven met f 9620, werd goedgekeurd. Biykens het jaarverslag zyn de vacatures E. Postuma te Leeuwarden en dr. Klein Wassink te Leeuwarden, aangevuld door de verkiezing van mevr. H. M. Ie Grand— Ooudschaal te Rotterdam en den heer A. Bouma te Bolsward. Ds. Van Krevelen werd tot 2de redacteur van het bondsorgaan benoemd. Op 31 December 1909 bestond de bond uit 340 afdeelingen met 33 868 leden en 390 algemeene leden, totaal 34.258 leden. Opgericht werden in 1909 109 afdeelingen, opgeheven werden 15. Aangesloten waren op 31 December 1909 89 bonden en landelqke vereenlgingen met 30.000 leden. In 1910 werden nog opgericht 21 afdee lingen met 512 leden, zoodat de totaal sterkte In Juni 1910 bedroeg 359 afdeelingen met 34.380 leden en 398 algemeene leden, in totaal dus 34.778 leden. In 89 bonden en vereeniglngen 30.000 leden. Het totaal leden en aangeslotenen bedroeg dus 64 778 De heer A. Voorbrood, te Arnhem, werd als lid van het hoofdbestuur herkozen, terwyi als zoodanig werden gekozen, In de vacatures-Wlerlnga en Klomp, de heeren B. Kanis te Amsterdam, en J. van Veen te Dokkum. By de behandeling der verschillende voorstellen kwam allereerst een voorstel aan de orde van de afdeellng Gennep, om achter art. 1 van het reglement na de woorden „vrouwen en mannen" In te lasschen de woorden: „die het noodlg hebben". Er werd echter met 100 legen 19 stemmen een motie-Assen aangenomen, om thans geen beraadslagingen over dat voorstel te voeren, doch over te gaan tot de orde van den dag. De minderheid zal op voorstel en op kosten van het hoofdbestuur al haar be zwaren in geschrift brengen, terwijl aan elke afdeeling dan 5 exemplaren daarvan zullen worden toegezonden. Verschillende voorstellen, meest van huishoudeiyken aard, werden ingetrokken of verworpen. Zoo werd verworpen een voorstel-Qorredyk, om de algemeene ver gaderingen In het vervolg In de eerste maanden van het jaar te houden en niet In de zomermaanden. In zake het voorgenomen volkspetltlon- nement had de afd. Arnhem een voorstel ingediend, om byaldien dit petitionnement op overwegende bezwaren mocht stuiten, de afdeelingen door het hoofdbestuur te doen opwekken, om by gelegenheid van het 10-jarlg bestaan wegen krachtig te pro bestuur praeadvlseerde aan het welslagen va: Daarom wil het hoo wat door de krachtige van het petitionnement De heer Frans Net reedj vele biyken van vernomen, doch legde dat de afd. zullen lette te verkiygen handteek hoofdzaak op het aanta het voorgestelde werd 1 voorzitter uitsprak, dat i 1910, den datum van h de bond dan wel van zie Voorts werd besloten, wetsvoorstel voor oud in de Tweede Kamer zal - in Den Haag een gro houden voor staatspensk Besloten werd, Insigne als herkenningsteeken vo welke insignes door e worden beschikbaar geste Verworpen werd een vo om het hoofdbestuur op onderzoek In te stellen n lykheld van een ryksbar verzekering, daar dit niet behooren tot de bevoegdhe: Na rondvraag werd de de gebrulkelyke pllchtple Hot wee Het weer Is In Mldd Europa over 't algemeen betrokken tot zwaar b noordel. en westel. winde hier en daar veel regen, ov 't gemiddelde, vooral des depressie, onder welker toestand van de lucht zich in verband met den hoogen westkust van ons werelddee noordoostwaarts weg, zooda weer te verwachten Is. In Zwitserland is de bew het weer vry guur, met nog In Opper-Beleren Is weer gevallen ln het gebergte, lagere streken. Het is er kc aan den Oostenrykschen kan zuideiyk Tirol en naar Italië weer meest goed Is en vry v Slachtoffers van de vlic Het vliegtuig heeft thans jaren tyds acht slachtoffers ge Luitenant Selfrldge (Wright), 17 Sept. 1908. Lefebvre (Wright), Juvlsy, 7 Ferber (Volsln), Boulogne, 20 Delagrange (Blérlot), Borde; 1910. Le Blon (Blérlot), San Sebasti 1910. Hauvette-Mlchelln (Antoinette Mei 1910. Robl (German tweedekker), Juni 1910. Wachter (Antoinette), Reims, f Gemengd Nieu By militaire oefeningen te i ontstond by het ontsteken van een zóó ernstige heidebrand manoeuvre werd afgelast. De moesten met man en macht gaan I en nog brandde een groote ultgei helde en dennebosschen af. De heer Leur, de verdi directeur van het Amsterdamsch i kantoor, die dezer dagen zyn ambtsjubileum vierde, vertelt volgende uit zyn vroegere dlenstj. „In den winter van 1890—'91 door den qsgang zoo ellendig ges het eiland Goeree en Oveiflakkee, postverbinding daarmede kon onderhouden en tot overmaat va waren ook de belde telegraafkat dit eiland afgebroken. Wel best nog een militaire kabel van Wil over fort „De Hel" naar het fort „Ot plaat", maar hier was het toest verbonden met de Rykstelegraaf. 'k Was toen Inspecteur van de telegraaf en ging van Roozendaa Willemstad, om daar met den comm van de oorlogsstelling te besprek dien telegraafkabel aan te sluiten t openbare gemeenschap. Te Willemstad werd de kabel te met de Rykstelegraaf In verblndln bracht, maar toen moest dit n: Ooltgensplaat geschieden. Ik naar vei Struik, om hem te vragen of hy me overzetten naar De Plaat. Wil je verzuipen? was zyn w vraag. Dit nu lag niet In myn voornemen Myn schuit kryg je niet, zei S Ik zet je niet over. Maar wil je over, zal Ik zien, dat je Iemand daarvoor v Na een uur kwam hy terug met schippersknecht, een Fries. Wy voeren de haven uit, maar ko: niets beginnen tegen de geweldige schotsen. Het begon hevig te yzelen, 't v al donkerder en de bakenlichten aan oevers brandden reeds toen de schip my vroeg: Zeg maat, waar bennen we? Toen bleek, dat de man hier voor 't ei wasl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2