EDEKLAtb. Leeuwarden, 29 Juni Gisterenmorgen kwam men tot de ontdekking, dat In het pakhuis van de Naamiooze Handelsver- eentglng voorheen Baatsma te Zwaagwest- elnde was ingebroken in den nacht van Maandag op Dinsdag. Men had de deur van het pakhuis met een valschen sieutei geopend en daaruit o. a. een zeer groote hoeveelheid wol ontvreemd. Onmiddellijk werd de commandant der brigade Kon. maréchaussée te Veenwouden van het misdrijf in kennis gesteld, die daarop een onderzoek begon, na vooraf den burgemeester der gemeente Dantumadeel van dit feit kennis te hebben gegeven. Deze waarschuwde den officier van justitie alhier, die onmlddeliyk maatregelen nam en den heer W. F. M. Wesser, hoofd inspecteur van politie, verzocht met zijn hond Hector, wiens speurderswerk de vorige week alhier met zoo schitterend succes werd bekroond, een onderzoek naar de daders in te stellen. Omstreeks 2 uur gisterennamiddag be vond de heer Wesser zich met zijn hond op de plaats des misdrijls. Hector werd „lucht gegeven" door den hond te laten ruiken aan vlokken wol en andere voor werpen. Direct was hij In actie. Zonder aarzelen Hep Hector het pakhuis uit en regelrecht op een huls aan, dat op ongeveer 15 minuten afstands van het pakhuis is gelegen. Zyn weg koos^hy langs een met gras begroeid pad. Toen de hond by het huls was gekomen liep hij zonder aarzelen een schuurtje binnen en begon te snuffelen. De politie mannen vonden daar werkelijk enkele vlokjes wol. De hond zette zijn tocht voort, wilde de kamer blnnenloopen, doch werd toen teruggetrokken. Hierop liep hij een eind verder en wel naar het huls van een broeder van den bewoner van het eerst aangeduide huis en ten slotte naar het huls van den vader van bovengenoemden. De proef werd eenlge malen herhaald, de hond tot speuren aangemaand, doch steeds Hep Hector denzelfden weg, volgde steeds het spoor, dat meer dan 12 uur oud was en door den harden regen en sterken wind als 't ware moest zijn ultge- wlscht. De bewoner van het eerst door Hector aangeduide huls werd door de maréchaussées aangehouden. Op hem werd een sleutel gevonden, waarmee men de deur In het pakhuis kon openen, doch niet sluiten. Toen de inbraak werd ontdekt, stond ook werkelijk deze deur open. De maréchaussées zetten thans hun onderzoek voort. De aanwijzingen van den vernuftlgen politiehond zullen voor hen van groot belang blijken te zijn. Meppel, 30 Juni. Dinsdagavond werden alhier vermist twee meisjes, 17 en 20 jaar oud. Woensdagochtend werden haar hoeden In een boschje bij de Hoogeveensche vaart gevonden. De politie ging daarop dadelijk aan het dreggen en heeft de lijken van belde meisjes opgehaald. Ze zijn naar het Zieken huis gebracht voor de schouwing. Er Is geen vermoeden omtrent de oorzaak van dit ongeluk. Zutphen, 29 Juni. De heer H. Volkers, chef de bureau van de goederenloods van de Staatsspoor alhier, had hedenvoormiddag omstreeks half 12 het ongeluk op het station alhier onder den trein no. 1702, van Zutphen naar Arnhem, te geraken. Beide beenen werden den ongelukkige afgereden. Het spoorwegpersoneel schoot te hulp en verleende de eerste assistentie. Hierop werd de heer Volkers naar het ziekenhuis vervoerd. Hedenmiddag Is hij overleden. Venlo, 29 Juni. Bij de politie alhier vervoegde zich In het begin van de vorige week Iemand, die voorgaf te zijn Graaf von Groweck. Hij verhaalde, dat hij den 29 Mei 1.1. zflne zuster, de 18-jarige Gravin von Oroweck, te Darmstad had doodge schoten, wijl zij In het huwelijk wilde treden met een nlet-adellljk persoon. Hij had haar lijk aldaar verborgen en kwam thans uit gewetenswroeging zich aan de gerechtigheid overgeven. De indruk, dien hl) maakte was aller minst dien van een Graaf. Doch wijl hij volhield genoemde Oraaf te zijn, heeft het nu de politie heel wat moeite gekost om te weten te komen wie hij werkeiyk was Ten slotte heeft hl) bekend Frans Steur üf te heeten, geboren te Coblenz. 21 jaar oud en j.l. Maart uit een opvoedingsgesticht ontslagen. De pseudo-Graaf is nu weer over de Dultsche grens gezet. Hij bekende een hartstochtelijk romanlezer te zijn. Alhier werd bij den burgemeester door een polltle-agent aangifte gedaan, dat op een gedeeltelijk overstroomd stuk land in de struiken eyi lijk was aangespoeld. Dit lijk was in verregaanden staat van ontbinding, want het hoofd en de beenen waren verdwenen. Door den burgemeester werd order gegeven het lijk te kisten en naar de begraafplaats te brengen. Onder gelelde van politie trokken vier man van de gemeentewerken er op uit, om voor de teraardebestelling te zorgen. Om by het lyk te komen, moest eerst een strook water doorwaad worden. Spoedig was men bij de griezelige vondst en wat bleek 't lijk was een vogelverschrikker. Haarlem, 29 juni. Op het Blnnen- Spaarne alhier was gisteren de commandant van het zeiljacht „Olga" gaan zeilen met een jongmaatje van 17 jaar aan boord Door de rukwinden begon het zeiljacht water te scheppen. De jongen werd ongerust en sprong daarom overboord Hij verdween In de diepte. De schipper dook ettelijke malen, doch pas na 20 minuten kon hij den knaap naar boven brengen. Alle pogingen om de levensgeesten weer op te wekken bleven tevergeefs. Amsterdam, 29 Juni. Bestond er alle hoop, dat ons Beursgebouw door reparatie en versterking, zich elndeiyk in goede conditie zou bevinden, gisteren bleek dat deze hoop van korten duur is geweest. In den zygevel aan de Beursstraat la een nieuwe scheur gekomen, die bewyst, dat de werking van den grond, ondanks alle versterkingen, niet tot staan Is gekomen. De scheur loopt van één der bovenkozynen tot de lijst en gaat dwars door de onlangs aangebrachte nieuwe steenen heen. Een eigenaardige kwestie Is verleden week hier ter stede opgedoken, tusschen een in de Mamixstraat wonende weduwe en een uitdraagster In een zijstraat van de Haarlemmerstraat. De weduwe had n.l. eenlgen tyd geleden wat oude rokken aan de uitdraagster verkocht, begrypeiykerwyze voor een geringe som. De uitdraagster had het goed tusschen haar bergen lompen gemengd en dacht reeds niet meer aan het koopje, toen plotseling een paar rechercheurs by haar verschenen, die haar vroegen waar ze de rokken, gekocht van mej. Zoo en Zoo, had gelaten, want In één daarvan moesl voor f 5000 aan effecten genaaid zitten. Doodschrik van het vrouwtje, dat zoo'n som alleen maar van hooren zeggen kende 1 De lompen werden overhoop gehaald In zenuwachtige haast; rokken werden opengetornd, maarde effecten werden niet gevonden. Daar de weduwe er by biyft, dat haar effecten In de verkochte rokken moeten zitten, heeft de politie de handen vol met uit te zoeken of dit Inderdaad juist Is en waar de rokken en de effecten dan gebleven zyn. Amsterdam, 30 Juni. In verband met de veelvuldig In den laatsten tyd voorge komen trelndlefstallen (onlangs werd daar van nog de heer Kaufmann de dupe), reizen thans rechercheurs mede op treinen, welke het Internationaal verkeer onderhouden tusschen ons land en België en Frankryk. Deze maatregel dient natuuriyk om een oogje In het zeil te houden en toe te zien op verdachte personen. Barneveld, 29 Juni. In het zoogenaamde landlooperskamp op de hofstede „De Tweel", onder deze gemeente, is Zondag weer hevig gevochten. Een landlooper, algemeen bekend onder den naam van George, werd door een voorbijganger ewusteloos, en badende In zyn bloed gevonden. By onderzoek bleek dat met een mes dwars door zyn pols gestoken was; het mes zat nog vast In de wonde. In hetzelfde kamp werd, juist een jaar geleden, ook een bekend type eerst be wusteloos geslagen en daarna in de naby- zynde groote beek verdronken. Dit onder den blooten hemel gelegen kamp Is wqd en zyd onder de landtoopers bekend. Bijna eiken Zondag komen hier tal van boeven bijeen, om het In de open lucht gekookte middagmaal te gebrui ken, waarna de dag verder meestal drinkende wordt doorgebracht. By een bezoek aan dit werkeiyk idyllisch gelegen kampement vond men het eenzaam en verlaten. Toch wezen een nauweiyks gedoofd kolenvuur onder een zwaren eikeboom, een bleekveldje met waschgoed en eenlge lasschen en pakketten er op, dat het vertrek slechts tydeiyk was. Als een eigenaardigheid vernam men nog, dat hier heel wat landloopers-huweiyken werden gesloten. Geen verbintenis tusschen man en vrouw wordt nameiyk In dit wereldje voor echt erkend, wanneer zy niet door den „burgemeester", eveneens een land looper, bekrachtigd is. Als laagste tarief voor deze plechtigheid werd genoemd een flesch jenever. 's-Graveohage, 29 Juni. Voor den Raad van State, afdeeling bestuursgeschlllen, werd heden behandeld het beroep van den gemeenteraad van St.-Phillpsland, tegen het besluit van Oedep. Staten van Zeeland en waarbij goedkeuring onthouden was aan een raadsbesluit tot wyzlglng en aan vulling van een verordening, bevattende voorschriften, ^bedoeld, In artikel 1 der woningwet. Oedeputeerde Staten meenden, dat door dit nieuwe artikel aan burgemeester en wethouders een te ruime bevoegdheid gegeven wordt om In bizondere gevallen, de gezondheidscommissie gehoord, vrij stelling van sommige voorschriften te verleenen, omdat daardoor de hoofdpunten feitelijk aan de vrye beslissing van burgem. en weth. zouden worden opgedragen. De Konlnkiyke beslissing volgt later. Koningin Wllhelmlna zal, volgens Belgische bladen, een bezoek aan België brengen, nadat koning Albert en zyn gemalin een bezoek aan ons land hebben gebracht op 5 September a.s. Wanneer H. M. de Koningin Brussel zal bezoeken ls nog niet bekend. Vermoede- lyk wordt het wel het einde van October of anders In het voorjaar van 1911. Rotterdam, 29 Juni. Hedenmorgen is uit de Wijnhaven alhier opgehaald het Hjkje van den sedert Zondagmorgen ver misten 8-jarigen Henri Verdoorn. Een schippersvrouw had hedenmorgen aan de politie medegedeeld, dat ?y Zondagmorgen een plons gehoord had, wat aanleiding gaf ook daar te gaan dreggen, met het gevolg, dat het lijkje na tien minuten gevonden werd. De schoonmoeder van vrouw C Schilders, huisvrouw van P. W. Slmonis, kwam haar schoondochter van ochtend opzoeken In haar woning aan de Oudaen- slraat 57c. Pas na herhaald kloppen werd haar opengedaan, en toen deinsde ze terug met een gil van schrik, want op een stoel V(5ór het bed zat, of liever hing, vrouw Schilders, badend In het bloed, dat uit groote wonden aan de llnkerzyde van den hals, aan den strot en den linkerpols vloeide. En In de kamer stond het 6-jarlg dochtertje, In het ééne handje een groot slagersmes en In het andere handje een gulden Hevig ontsteld liep de bezoekster de straat op en verleide, dat het dochtertje een gulden had gekregen, om de moeder met het mes af te maken, maar de toe stand van de wonden getuigt onmlddeliyk, dat een 6-jarig kind die niet kan hebben toegebracht, die bewering klinkt al te absurd. De oorzaak schynt te moeten worden gezocht in droevige omstandig heden en In verband mei het lezen van het drama te Rljswyk. Vrouw S„ die al zieltogend was, toen haar schoonmoeder haar vond, werd door de zorgen van den commissaris van politie, den heer L. J. C. Vuyk, die spoedig met den Inspecteur, den heer Altena, ter plaatse was, naar het Ziekenhuis vervoerd. De man van vrouw S. vaart op zee en de heer Vuyk heeft zich het lot van de belde jeugdige kinderen aangetrokken. Uit een voorlooplg verhoor, dat vrouw en kind hebben ondergaan, moet worden afgeleid, dat het meisje op ultdrukkeiyk verzoek van haar moeder, deze een sneetje in den hals heeft toegebracht, evenwel van weinig beteekenis. Na het wondje zelf verbonden te hebben, is de vrouw de deur nog uitgegaan. Prinsenhage, 29 Juni. Toen de heer G. hedenmorgen wandelde In de omgeving van de zwemplaats aan den Hlrdes-boule- vard, werd hy door een circa 14-jarlgen jongen aangesproken, die hem om vuur vroeg voor zyn sigaret. Het ventje, dat er vreeseiyk haveloos en verhongerd uitzag, wekte het medeiyden van bedoelden heer op. Het ventje verhaalde, dat hy reeds negen maanden rondzwierf in en om Breda, 's Nachts slapende in de schuren, karren of bosschen, en overdag zyn eten moest bedelen. Hij zelde een zoontje van Van E. te zyn, thans aan het Duitenhuls alhier wonende. Voordat hy begon te zwerven, woonde hy by zyn vader en stiefmoeder In de Boelmeerstraat te Teteringen. Vader en moeder leefden slecht, waren aan den drank verslaafd, mishandelden hun kinderen en lieten ze geheel aan hun lot over. Zelfs op school kwamen ze nooit. Toen ging vader van moeder af en vestigde hy zich aan het Duitenhuls. Het bedoelde jongetje mocht nu noch by vader, noch by moeder onder dak komen. Oeen van belden zorgden voor zyn voeding of kleeding en zoo Is hy nu reeds negen maanden zwervende, ten prooi aan de grootste ellende. Meermalen werd hy door de politie by den burgemeester gebracht en deze deed zyn best om een einde te maken aan het ellendig bestaan van den armen knaap, maar te vergeefs. Nu werd het ventje by de maréchaussee gebracht te Teteringen; deze bracht het ventje by den off der van justitie en thans zal er dan eindeiyk, dank zy de justitie en politie, een einde worden gemaakt aan het ongelukkige leven van den jongen. Wellicht zal de voogdyraad Ingrypen. De jongen is In het huls van bewaring, als verdacht van landloopery, tijdelijk op geborgen. Willem Roos. Uit het krankzinnigengesticht te Castrl- cum Is hedennacht ontvlucht de bekende Willem Roos van 't trio, met medeneming van een rywlel. Willem Roos werd door het gerechtshof In Juni 1908 veroordeeld tot een gevangenisstraf van 3 jaar en zes maanden, wegens dief stallen In de cacaofabriek van Blooker en in de Nieuwe Huishoudschool, enz. Nader hand werd hy In Castrlcum ter verpleging opgenomen. Hy ontvluchtte op de fiets van den dokter en zette koers naar Amsterdam, waar hy, volgens beweren, hedennacht gezien werd. In verband met de ontvluchting van Willem Roos uit het krankzinnigengesticht te Castrlcum meldt men nog 't volgende: De man van 't beruchte trio is gekleed In zyn eigen blauw colbertcostuum en heeft verlakte schoenen aan, in één woord, hij ziet er uit als een heer. Roos had zich reeds voor 14 dagen geoefend om weg Ie komen, door zich op den zolder te ver stoppen, om te zien hoe lang het duren zou, eer men hem,vond, hetwelk na drie uren plaats had. Hy kwam 15 April op Duin en Bosch en wist door goed gedrag allerlei facili teiten te verwerven; o adeed hy bood schappen In 't dorp, hielp den vrachtryder goederen van en naar het spoor brengen en was by vele ingezetenen bekend, die zich maar niet konden begrypen, dat zulk eer, misdadiger zooveel vryheid genoot. Die vryheid heeft hy tot Zondag j I. niet misbruikt, want hy deed toen nog een boodschap (I) by den leverancier De Haas, In tegenwoordigheid van een verpleger. Te 2 uur Zondagnacht is hy er vandoor gegaan, nadat hij de fiets van dr. Melchior uit de schuur had gehaald. De dokter heeft op dat ongewone uur wel een fiets achter zyn woning hooren ryden, maar dacht, dat het de nachtwaker was, die er op zat. Roos heeft, vóór hy wegreed, nog Ingebroken In het administratiegebouw, waar hy f 25 wist te bemachtigen. Maandag morgen zes uur werd de politie met de ontvluchting In kennis gesteld. De nachtwaker, die de zalen inspecteert, heeft by zijn Inspectie Roos niet gemist, want hy had eenlge dekens In de lengte opgerold op de krib gelegen en deze behooriyk toegedekt. Het vermoeden bestaat, dat de ont vluchte koers heeft gezet naar Rotterdam, waar hy als varensgezel wel een heen komen zal hebben gevonden en zeker wel gelegenheid heeft om naar Engeland over te steken. De plaatseiyke autoriteiten zyn te Castrl cum maar weinig tevreden, dat de patiënten van „Duin en Bosch" zooveel vryheid genieten en'zulke gevaariyke misdadigers zich frank en vry in het dorp kunnen bewegen. De kapelaan der parochie werd byv. op 2en Pinksterdag door een passeerend verpleegde ernstig bedreigd, wat hem vroeger ook reeds was overkomen. Groe pen van 15 verpleegden trekken soms door het dorp, slechts door één verpleger of verpleegster begeleid. Een bekend Haarlemsch justltlëel ambte naar sprak vroeger reeds over de bedenkeiyke vryheid, die men verpleegden misdadigers te Castrlcum gunt, tot nu toe echter tevergeefs en niettegenstaande In den laatsten tyd minstens vijf personen in alle richtingen zijn ontvlucht. Een witkiel aan het station Castrlcum heeft medegedeeld, dat Roos reeds eenlge malen vertelde voornemens te zijn, als hy zyn kans schoon zag, te ontvluchten. Hij zou echter zorgen, dat geen der geëmploy eerden daardoor In moeiiykheden kwam. Zondag 19 Juni heeft hy nog met zijn moeder, die hem loen bezocht, door Castrlcum gewandeld. Ook had hy Ie kennen gegeven, sedert de te Castrlcum opgenomen Amsterdamsche veroordeelde „Roode Dries" genezen was verklaard en weer In arrest was gesteld, dat het nu zyn tyd werd om weg te komen, anders zou hy ook kans hebben als „genezen" naar de gevangenis teruggezonden te worden. Te Castrlcum zyn de bewoners niet weinig geagiteerd geweest, door de ont vluchting van Willem Roos. Omtrent de vryheid, die wordt verleend aan misdadigers, die krankzinnigheid simuleeren, Is de zlens- wyze algemeen afkeurend. Deze simulanten hooren hier niet thuis en er zou ten slotte op het 85 Hectare groote „Duin en Bosch" ongetwyietd wel eene gelegenheid te maken zyn, waar hun beperkte vryheid kan worden verleend. Tegen het rondloopen van groepen patiënten (werkeiyk krankzinnigen) Is men zeer gekant, omdat zy dlkwyis op ongelegen tyden naar het dorp komen. B.v. 's Zon dagmorgens, juist wanneer de Protestantsche en de Katholieke kerken aanvangen en de kerkgangers tempelwaarts gaan. Het gebeurt dan dikwyis, dat zy tegen den stroom van kerkgangers Inloopen en onwillekeurig veel opzien baren door hun gestichtskleedlng. Over het algemeen zou men liever zien, dat de verpleegden niet in het dorp kwamen, omdat men by het gesticht ge legenheid genoeg heeft, hen van de buiten lucht te doen profiteeren. Toch zyn er wel Ingezetenen, die met het oog op het systeem van verpleging, dat in het gesticht wordt loegepast, n.l. hen In de samenleving terug te brengen en hen zoo min mogeiyk laten gevoelen, dal zij abnormaal zyn, niets geen bezwaar hebben, dat zy rondloopen, mits men de simulanten maar thuis liet. Enkele winke liers, by wie de patiënten het een of ander, met toestemming der geleiders, komen koopen, pryzen zeer het overwicht, dat de verplegers en verpleegsters op hen hebben. Zy worden in alles gehoorzaamd. De patiënten doen zich zeer fatsoeniyk voor en hebben nog nimmer door hun gedrag reden tot klagen gegeven. Enkele malen komt het voor, dat een straatjongen hen plaagt, maar overigens Is de bevolking zeer Ingetogen en welwillend jegens hem Dit biykt ook bij het familiebezoek, dat de verpleegden ontvangen en het gebeurt meermalen, dat de verpleegden in tegen woordigheid van hun verwanten, in de café's worden aangetroffen. Wanneer het gesticht geheel en al be volkt zal zyn, zullen andere maatregelen worden toegepast. Het voornemen bestaat, alle verpleegden successleveiyk naar Cas trlcum over te brengen, wat nu alleen nog maar geschiedt met enkele manneiyke patiënten uit Medemblik, wa Roos, Andrlc s Bos en anc De ontvluchting van Roo baarheid daaraan gegeven, v uil. dat de patiënten geen hebben boodschappen in he en dat de vrachtryder door wordt. Algemeen verwacht men, t ontvluchting geleerd, de simulanten In het gesticht i biyven en dat zy In het vervol) bezoek zullen verstoken zyn. By onderzoek Is gebleken, Roos zich na zyn ontsnapp naar Amsterdam heeft begever Hij heeft daarby blijkbaar gereden, want vóór 8 uur was h ochtend reeds aan de wonln meisje. Deze wilde echter niet hem weten. Ze Is sedert In nau tot een ander gelreden, met w plan is binnenkort In het h| treden. Toen Roos dit hoorde, Is hy oi| heengegaan. De politie, die, zoodra zy de on vernam, zich dadeiyk naar de w het meisje begaf, meenende, hem te zullen vinden, kwam juist te hem te snappen. Zij begaf zich loen naar het de moeder van Roos; deze heeft ti oogenbllk geen bezoek van ha, ontvangen. Gebleken moet zyn, dat Roos d bezoekers van loopers Is voorz; worden, want, om uit het gesl komen, moest hy gereedschap hebt 5 deuren te openen, met versct sloten. Eenmaal In het bezit van zyn g schap, Is hy met slimheid en bru opgetreden. Toen de kamerbewaker uur de ronde In zyn kamer deed ei naar een andere zaal begaf, is hy d£ opgestaan, heeft zyn bed in orde ger. alsof hy er nog In lag. Vervolgens hy de afgesloten zaaldeur geopem daarna de tusschendeur van de corr eindelijk opende hy de zitkamer va hoofdverpleegster en brak daarin een k open, waaruit hy niet f 25, maar ontvreemde. Daarmee klaar, moest hy slaapkamers der broeder-verplegers f seeren, opende toen nog een lusschend waarna hij de deur van den hoofdlng ontsloot en buiten kwam. Om de fiets dokter Melchior te stelen, moest hy tusscl een paviljoen door, naar de dokterswon en hy volbracht daar zyn operatiën om fiets te bemachtigen uit de afgesloten schu Nader Is gebleken, dat hy ook nog e horloge met ketting van één der patlënti heeft meegenomen. Dr. Jacobl, de geneesheer-directeur, I in verband met deze ontvluchting, bij de officier van justitie te Haarlem ontboder LUCHTVAART. Het eerste passagiersluchtschip. Het schynt met de „Z. VII", het eerste luchtschip, dat een geregelden passagiers- dienst tusschen Dusseldorf en andere steden denkt te onderhouden, nog niet alles botertje tot den boóra te zyn. De passagiers willen wel eens, terwyi het luchtschip ook wel wil, maar niet kan. Zondag zou de tocht naar Keulen gaan. Van 's morgens af stond de gansche Keulsche gemeenteraad, met den burge meester aan het hoofd, by de landings plaats deftigiyk opgesteld, om graaf Zeppelin by zyn aankomst te kunnen begroeten. Tweemaal werden er telegrammen aan geplakt, meldende, dat de „Z. Vil" in Dusseldorf was opgestegen, en tweemaal werd dit bericht weer tegen geseind. Totdat, lang na twaalf uur, de gemeente raad en de burgemeester het wel geloofden, en verdwenen. In een minimum van tyd was nu de landingsplaats verlaten door de duizenden In spanning de komst van het luchtschip verbeidende nieuwsgierigen. Uit Dusseldorf wordt omtrent deze „storing In het vertrek" gemeld, dat de tocht naar Keulen moest uitvallen, omdat de „Z. VII" geen draaibare loods heeft. De wind stond gedurende de laatste week pal op den Ingang, zoodat men bevreesd was, dat het luchtschip by het uitvaren tegen de wanden van de loods zou worden aangedrukt. Om den reizigers, die al van Zaterdag af In hun zwevende kajuit zaten, geen schrik te bezorgen, werd dus besloten, de reis uit te stellen, tot het den wind zou believen, uit een anderen hoek te waaien. Het eerste passagiersluchtsdilp verongelukt. Willendorf bij Osnabriick, 28 Juni. Het passagiersluchtschip „Deutschland" (anders gezegd „Z. VII"), dat hedenmorgen te Dusseldorf was opgestegen, Is tengevolge van tegenwind uit een hoogte van 1500 Meter naar beneden gedrukt, en raakte In eenlge boomen verward. Het luchtschip kreeg aanzieniyke avery. Met name schynen de achterschroeven gebroken Ie zyn, zoodat omvangrijke reparaties noodlg zullen zyn. Er zyn soldaten ter plaatse aangekomen tot bet verleenen van hulp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 8