TenlooDStelliDg der Mooi voor Hood- eo Bouwkondig leekeoen Ie Tboleo, liggende plaatsen, op de been, in aan merking nemende dat een groot aantal jonge luldjes de gemeente verlaten hadden om in Rotterdam of elders te genieten. Beide kermisavonden trad in het hotel ,De Oouden Leeuw" met veel succes op de bekende karakter-komiek P. Leenhouts uit Vlissingen, bijgestaan en geaccompag neerd door den vaardigen pianist Hubregtse. De uitvoering van een en ander had een grootere opkomst, voornamelijk des Maan dags, ten volle verdiend. De verschillende voordrachten werden onberispelijk ten ge- hoore gebracht, zoodat genoemde personen ten zeerste aanbevolen kunnen worden voor het houden van een dergelijken avond. Poortvliet. De collecte voor den ge- wapenden dienst tot ondersteuning van oud-gepenslonnneerde militairen heeft alhier opgebracht ruim f 8. Wissenkerke. Voor de betrekking van waterbouwkundig ambtenaar van den calamiteuzen Anna-Frlsopolder hebben zich aangemeld 12 sollicitanten. Terneuzen, 27 Juni. Zaterdagnamiddag had hier een zeer ernstig ongeluk plaats. Op de brandplaats voor varkens waren twee meisjes van omstreeks 9 jaren aan 't spelen en stookten een vuurtje. Daarbij vatten de rokjes van één hunner vlam. De plaats ligt afgelegen, zoodat het hulpgeroep der kinderen tevergeefs was. Het ongelukkige meisje snelde daarom naar de op eenlgen afstand gelegen woning harer pleegouders, zich zooveel mogelijk van hare kleederen ontdoende. Toen zij op den straatweg vóór het ziekenhuis was, kwam daar haar pleegvader aangeloopen, die haar geheel ontkleed in de armen ving en met een buurvrouw, die haar in een voorschot wikkelde, naar huls bracht, waar spoedig een geneesheer en de directrice van het ziekenhuis aanwezig waren om hulp te verleenen. Het kind was echter zóó deerlijk gebrand, dat alle hulp niet baatte en zij Zondagmorgen Is overleden. Toen Zondagavond alhier de Inspec teur van politie een onwillig varensgezel arresteerde, greep zyn hond Max, zonder dat zijn baas daartoe bevel gaf, den arrestant aan. Maandagmorgen kwam vóór de afvaart een dame hard aanloopen om de Provinciale boot nog te halen, toen zij plotseling door Max werd besprongen, met het gevolg dat zij voorover viel, wat haar een bloed neus en kwetsuren aan het gelaat bezorgde. Zoo'n al te ijverige hond is gevaarlijk. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 29 Juni. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier In het openbaar verkocht: 78 60 Aren bouwland aan den Meeldijk onder Zierikzee, voor f 1001; 3.52 30 H.A. welland aan den Oudenweg aldaar, voor t 898; 2 63.40 H.A. bouwland aan den Boomdtjk aldaar, voor f 925; 3 26.90 H.A. weiland aan den Papeweg onder Kerkwerve, voor f 727; 4 15 80 H.A. welland aan Florisweg onder Duivendljke, voor f 630; 3.46.20 H.A. bouwland aan den Bosch- weg onder Zonnemalre, voor f 935. Alles per Schouwsch gemet. St.-Maartensdljk, 28 Juni. Ten over staan van notaris Meulenberg werd heden alhier In tweede veiling publiek ver kocht, ten verzoeke van den heer C. van der Werf e.a.: I. een huis, schuur en erf te St.-Maartens- dijk, groot 4 A. 86 c.A., voor de som van f 2550; II. een perceel bouwland te Scherpenlsse, groot 1.71.10 H.A., voor de som van f 1025 per Bloolsch gemet. Landbouw en Veeteelt. Schouwen, 28 Juni. Nog steeds is de hooioogst in vollen gang. De machines (want de zeis telt schier niet meer mee), ratelen nog voort en scheren het gras bij dikke rollen weg, zoodat de hoeveelheid vergeleken bij het vorig jaar, buitengewoon groot is. Voeg daarbij, dat de kwaliteit uitmuntend is, zoodat dit alles tot groote tevredenheid stemt. RECHTSZAKEN. Het drama te Rijswijk. Voor de Haagsche Rechtbank stond Maandag terecht de student jhr. O. O. van S., die 16 April j.l. te Rijswijk mevr. Waller door drie revolverschoten van het leven beroofde. De belangstelling voor deze zaak was zeer groot. Den beklaagde wordt by dagvaarding ten laste gelegd in de eerste plaats, dat hij mevr. Waller, met voorbedachten rade, door 3 schoten van het leven heeft beroofd; In de tweede plaats, dat hij dit heeft gedaan op haar uitdrukkelijk en ernstig verlangen. De beklaagde 26 jaar oud was by het verhoor zeer zenuwachtig. Hy deelde mede reeds vóór 1907 kennis aan mevr. W. te hebben gekregen en deed vervolgens een omstandig verhaal van de feiten, zooals deze zich In den avond van 16 April hebben toegedragen. Mevr. W. was op zyn kamer half gekleed te bed gaan liggen en hy heeft toen 2 schoten op haar gelost" zonder bepaald te richten. Vervolgens had hy het wapen op zichzelf gericht, zich in het hoofd geschoten en was daarna bewusteloos geworden. Vóór het plegen van het feit had hy o.a. aan zyn hulsjuffrouw een afscheidsbrief geschreven. Alvorens tot het getuigenverhoor werd overgegaan, werd, op verzoek van den verdediger, mr. Bourller, dr. Rosensteln toegestaan het getuigenverhoor by te wonen, ter juiste beoordeeling van de zaak en van den persoon van den beklaagde. De eerste getalge, de burgemeester van Ryswyk, deed mededeellng van zyn bevindingen In de kamer, waar het mlsdryf was gepleegd, toen hy in den avond van 16 April ter plaatse verscheen. Op een vraag van den verdediger, mr. Bourller, verklaarde getuige dat bekl. een goed karakter had en iemand was die geen kind kwaad zal doen, maar uiterst zwak van karakter. Een volgende getuige, een veldwachter van Ryswyk, deed eveneens een omstandig verhaal van zyn bevindingen en verklaarde evenals de eerste getuige, dat, toen hy bekl. had aangetroffen, deze veel pyn leed en onder hevige gemoedsbeweging was. In tegenstelling van deze beide getuigen verklaarde vervolgens dr. Augustyn, te Ryswyk, die levens als deskundige werd gehoord, dat het ïyk van mevr. Waller met het gelaat naar den muur gekeerd lag. Dr. Dijkgraaf bevestigde deze verklaring. Hy had den indruk gekregen, dat het eerste schot getroffen heeft In de borst, mevr. W. zich toen heeft opgericht op den linker arm, toen het schot In de slaap heeft gekregen en op zy Is gevallen en daarna het derde schot. Daar het bed niet omwoeld was, is de dood waarschyniyk zeer spoedig Ingetreden. Zeer waarschynlijk heeft volgens dezen getuige het slachtoffer na het schot In het hart de andere schoten niet eens meer gevoeld. Op een vraag van het Openb. Min. verklaarde dr. Dykgraaf o. a. nog den indruk te hebben gekregen dat het bekl. ernst was zichzelf het leven te benemen en voorts dat bekl. zich aanvankeiyk heeft gedragen alsof alles gegaan Is geiyk het wezen moest, biykbaar den omvang van zyn daad niet besefte, doch in den laalsten tijd toonde zyn daad te beseffen en veel berouw Ie hebben. Op een vraag van den verdediger ver klaarde dr. Dykgraaf voorts, dat hy den Indruk heeft gekregen dat mevr. W. het schot verwachtte en nadrukkeiyk herhaalde get. zyn verklaring, dat beklaagde In den aanvang wekenlang geen begrip had van hetgeen hy had gedaan. Toen getuige den bekl. op den bewusten avond in diens kamer zag, hield hy hem voor ontoereken baar en hij heeft bij den rechter-commlssarls aangedrongen op een phychtatrlsch onder zoek. Qetulge had den Indruk gekregen, dat er voor mevr. W. tegenover den heer W. wel redenen bestonden om te willen sterven. Hy leidde dit af uit hetgeen beklaagde hem heeft medegedeeld. By de verdere behandeling verklaarde beklaagde, dat mevr. Waller In een thans dSor beklaagde vernietigden brief, ont vangen Vrydag vóór het plegen van het feit, hem had medegedeeld, dat zy voor het laatst by beklaagde op de kamer kwam, daar haar man op de terugreis uit Amerika was. Beklaagde heeft foen mevr. Waller trachten over te halen niet tot haar man terug te keeren, omdat hy zulks niet hebben kon. In den brief stond voorts, dat mevr. Waller na beklaagde wenschte te sterven, maar er stond geen verzoek In, dat beklaagde haar van het leven zou berooven. Onder groote belangstelling werd Dins dag voor de Haagsche rechtbank de be handeling voortgezet van de zaak van den student jhr. Q. van S., die in den avond van 16 April te Ryswyk mevrouw Waller van het leven zou hebben beroofd. Opnieuw werd de beklaagde aan een verhoor onderworpen. Hy hield vol, dat mevrouw W. dien avond niet haar ver langen had te kennen gegeven dat beklaagde haar zou dooden. Wel was, 's Dinsdags te voren, afspraak gemaakt, dat beklaagde zich eerst het leven zou benemen en mevrouw W. daarna hetzelfde zou doen. In den avond van 16 April had beklaagde eerst kalm met mevr. W. over de tusschen hen bestaande verhouding gesproken. Het gesprek was heftiger geworden en beklaagde had mevr. W. zoodanige verwyten gedaan, dat zy was gaan huilen. Toen vroeg beklaagde haar vergiffenis en daarop ver zocht mevr. W. hem haar te dooden, nadat beklaagde had gezegd.ik doe het, er Is niets meer aan te doen". Waar mevr. W. steeds verklaard had ongelukkig In haar huweiyk te zyn, had beklaagde ge dacht dat zy gelukkig zou zyn wanneer zy dood was. Uit het hierna voortgezette getuigen verhoor zy aangestipt, dat de heer Zlllesen, fabrikant te Ryswyk, en mevrouw Gys- berti Hodenpyi, aldaar, belden verklaarden, dat mevrouw Waller was een lieve vrouw. Eerstgenoemde had van de verhouding alles af geweten en den beklaagde her- haaldeiyk verzocht de relatie af te breken. Beklaagde had beloofd dit te zullen doen, oqk aan den echtgenoot van mevr. Waller, maar was zyn belofte niet nagekomen. Beslist ontkende beklaagde tegenover getuige Zlllesen dat hy met zyn verhou ding tot mevr. W. had te koop geloopen. Achtte getuige Zlllesen mevr. W. niet tot zelfmoord in staat, getuige Qysbertl Hodenpyi meende dat mevr. W. wel van een zoodanig temperament was om op een gegeven oogenbllk te vragen om haar te dooden. Oetuige mej. Koolhoven herinnerde zich dat zy in het begin van April een costuum voor mevr. W. gemaakt heeft, dat zij 15 April Is gaan passen. Daar er nog Iets niet In orde was, verzocht mevr. W. Zaterdagochtend nog eens te komen passen, daar zy anders niets zou hebben om Zondags aan te doen, wanneer zy wilde uitgaan. Een vriend van beklaagde, de civiel- ingenleur Roelvlnk te Amslerdam, getuigt ook van de oprechte liefde van beklaagde voor mevrouw W. Volgens dezen getuige was beklaagde goedhartig en leed hij veel onder de verhouding tot mevr. W. Na dit getuigenverhoor wordt beklaagde opnieuw ondervraagd. Den president ant woordt hy dat getuige mevrouw Bleker voor hem als een moeder Is geweest; dat geheel zijn leven gedraald heeft om te voldoen aan zyn lusten; dat hy zijn vader van 82 jaar notfit pleizler heeft gedaan; zyn vader hem wel. (Hier barstte beklaagde in tranen uit). Aan rechter Schlingemann verzekerde hy opnieuw, dat mevr. W. In den nood- lottigen avond, toen hy zyn revolver kreeg, wist wat er gebeuren ging. Alsnu geeft dr. Rosensteln zyn oordeel. Het is zyn Indruk dat beklaagde is een neurasthenlcus. Volgens getuige heeft be klaagde het plan gekregen zichzelf en mevr. W. te dooden en dat hy gedrongen door mevr. W,, geen keuze heeft gehad ln de motleven. Een man als beklaagde heeft geen heerschappy en zellbeheerrching. Hy en mevr. W. hebben zielkundig de omstandigheden doen geboren worden. De geestestoestand van beklaagde tydens het gebeurde kan door een nlet- psychlater niet worden beoordeeld. Dat ls, volgens getuige, een absolute onmogelykheld. Het O. M. requireerde na een breed voerig requisitoir wegens doodslag 7 jaren gevangenisstraf. De uitspraak Is bepaald op 8 Juli a.s. Overtreding Loterijwet. De kanton rechter te Middelburg heeft den uitgever der Nieuwe Vlisslngsche Courant wegens het opnemen van eene advertentie betreffende eene Dultsche geldlotery veroordeeld tot f 25 boete, subsidiair 15 dagen hechtenis. De man, die den minister van financiën bedreigde met een mlsdryf tegen zyn leven, Indien deze hem geen f 1000 deed toekomen om zich In een gesticht In te koopen, Is door de rechtbank te 's-Oravenhage veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Breda veroordeelde overeenkomstig den elsch, J. J. B. B. M., 27 jaar, architect te Teteringen, tot 3 maanden en Th. J. B., 25 jaar, bouwkundige te Prinsenhage, tot 2 maanden hechtenis, wegens dood door schuld van twee werk lieden by het Instorten van een huis, waar de eerste als architect en de tweede als aannemer de leiding en uitvoering hadden, en by welken bouw zy zeer onvoorzichtig en onbedachtzaam een viertal grove ver zuimen en overtreding hebben gepleegd of doen plegen. De kantonrechter te Rotterdam heeft den heer H. Nygh, directeur der Nieuwe Rott. Courant, vrijgesproken van overtreding der Postwet. (Vervoeren van brieven in pakketten). KERKNIEUWS. Zierikzee, 29 Juni. De heden alhier gehouden Classikale Vergadering bestond uit 23 predikanten en 24 ouderlingen. Al de aftredende leden van het Classlkaal Bestuur werden met groote meerderheid herkozen, n.l. tot praeses de heer C. Waarden burg, pred. te Bruinlsse, tot diens secundus de heer C. E. van der Griend, pred. te Drelschor; tot lid de heer P. van der Linden, pred. te Nieuwerkerk, tot diens secundus de heer W. Reus, pred. fe Eikerzee; tot lld.-de heer J.H. C. Kamsteeg, pred. te Stavenisse, tot diens secundus de heer J. Japchen, pred. te Haamstede; tot lid de heer M. van der Vfugt, o.-oud. te Nieuwerkerk, tot diens secundus de heer A. Schoof, o.-oud. te Oosterland; tot quaestor de heer C. Waardenburg, en tot diens secundus de heer P. F. van den Berg, pred. te Zierikzee. Op het voorlooplg door de Synode aangenomen reglement op de Kerkvisitatie werden de gevraagde consideraties ge geven. Een minderheid verklaarde zich voor het behoud van het bestaande regle ment, terwyt op het nieuwe reglement onderschelden amendementen werden in gediend, waarvan de meesten met aan- zleniyke meerderheid werden aangenomen. Zonnemalre. By het einde der gods dienstoefening In de Ned. Herv. Kerk deelde de predikant, ds. J. de Leur, de gemeente mede, dat de vorige week ge collecteerd was een bankbiljet van f 100, voor een extra-bedeellng aan de meest- behoefllgen in deze gemeente. Den gevers, een zilveren echtpaar alhier, werd door hem, ook namens hen, die een gave ontvingen, harteiyke dank gebracht. O N D E R W IJ S. Geslaagd te Utrecht voor het tweede gedeelte van het theoretisch geneeskundig examen de heer A. C. Polderman van St.-Annaland. Dinteloord, 28 Juni. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering van de afdeellng .Dinteloord" van de Vereeniging van Directeuren van - en Onderwijzers aan Ryksnormaallessen in Nederland Is tot afgevaardigde voor de op 10 Juli a.s. te Utrecht te houden Algemeene Vergadering benoemd de heer J. A. Vermeulen, directeur der normaallessen alhier. Door de onderwyzers der belde openbare scholen alhier Is een adres aan den Raad verzonden om verhooging van salaris. In een memorie van toelichting, waarvan de raadsleden elk een exempiaa- hebben thuis gekregen, hebben ze in breede trekken uiteengezet, dat de tegenwoordige regeling te wenschen overlaat, waarom zy den Raad In overweging geven zoodanige wyzlgingen In de huidige salaris-verordening aan te brengen, dat het aanvangssalaris wordt f 600. met 6-drlejaariyksche verhoo gingen van f 75. V isscher ij- Berichten. Sedert enkele jaren geleden door het Ryk een premie Is gesteld op het vangen van zeehonden, zyn deze schadelijke dieren zeer verminderd. Konden sommige jagers In het eerst 15 tot 25 zeehonden bemach tigen In een week, thans treft men de dieren, vooral op de Wester-Schelde, zelden aan. Het gevolg hiervan Is, dat de visch- vangst, vooral van bot, ruime verdiensten geeft, niettegenstaande ze tegen veel ver minderden prys wordt verkocht. op Zaterdag 25 Juni gehouden. In de oude gemeenteschool, thans gemeente- bewaarschool werd heden de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van schilderstukken, die ln den afgeloopen cursus der school voor hand en bouwkundig teekenen door de leerlingen waren vervaardigd. De geheele voorzaal der school was rijk behangen met teekeningen en schilderstukken, die allen zonder onderscheid getuigden van de netheid en zindelijkheid en van de gemaakte vorderingen, waarmede deze school en haar leeraren en haar bestuur, maar ook bovenal de leerlingen, trotsch mogen nederzien. De tentoonstelling mocht zich dan ook den geheelen dag ln het veelvuldig bezoek der burgers en vreemdelingen verheugen. Vooral van de zijde der ouders van de leerlingen was levendige belangstelling merkbaar, wat het bestuur zeer zeker op hoogen prijs stelt. Des avonds te ruim 7 ure had de prljsuit- deeling plaats, en werden tevens de bevorderingen der leerlingen bij monde van den voorzitter, den heer A. Hollestelle, den leerlingen bekend ge maakt, terwijl voor gemaakte vorderingen en getrouw schoolbezoek extra prijzen ln geld den leerlingen werden verstrekt. Diploma's werden uitgereikt aan de volgende leerlingenJ. Llndhout, B. E J. Quist, J. M. Bal, J. Elenbaas, W. van de Velde, C. Voordijk (met lof), C. Burgers en P. Schot. Voor getrouw schoolbezoek werden prijzen toegekend aanJacobus Deurloo f 2,50, C. Vriens f 2,50, F. Burgers f 2,50, J. Llevlsse Az. f 2,50, C. Burgers f 2,50, P. Schot f 2,50, J. Cornelisse f 2, L. Deurloo f 1,50, A. Deurloo f 1,50, P. de Jonge f 1,50, F. Janssens f 1,50, H. Meerman f 1, H. Vercouteren f 1 en L. Janssens f 1. Voor betrachte vlijt en gemaakte vorderingen werden prijzen toegekend aan: C. Vriens f 2,50, J. Llevisse Az. f 2,50, J. Deurloo f 2, H. Meerman f 2, C. Voordijk f 2, P. Schot f 1,50, C. Burgers f 1,50, H. A. Enthoven f 1,50, J. Goossen f 1,50, B E. J. Quist f 1,50, H. van de Velde f 1, L. Janssens f 1, F. Burgers f 1, D. Lindhout f 1 en J. Cornellsse f 1. Hierop nam de voorzitter, de heer A. Holle- stelle, het woord, en wees den leerlingen op de gemaakte vorderingen en noodigde hen uit op den ingeslagen weg voort te gaan en te volharden, ook wat betreft het getrouw schoolbezoek. Schoolverzuim, zegt de voorzitter, is voor de leerlingen dezer school zoo ongewenscht, daar het zoo moeilijk gaat om datgene later ln te halen, waar mede de ander reeds weg is. En alhoewel het bestuur geen reden tot klagen heeft over het verzuim, moet het den leerlingen toch gedurig voor de oogen gehouden worden. Verzuim zoo weinig u kunt, ja, verzuim nimmer. Dank ook aan de leeraren, die steeds met dezelfde opge wekte energie toonen, dat hun de belangen dier school ter harte gaan. Moge ze steeds groeien, mogen de leeraren steeds meer en meer ook de vrucht van hun arbeid zien, doordat zij mogen aanschouwen, hun leerlingen geplaatst als man nen in de maatschappij ln den strijd om het bestaan. En als deze daar op de hoogste sport staan zijn zij wel overtuigd, dat het de vruchten zijn der lessen, die zij hier met vrucht hebben genoten van hunne leeraren. Dank aan het gemeentebestuur voor zijn jaarlijksche toelage. Dank aan de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen en aan het Provinciaal Bestuur voor hunne jaarlijksche toelage, en voorts aan allen, die op stoffelijke of andere wijze onze school steunden. (Daverend applaus). De directeur der school, de heer Lulendljk, dankt hierop den voorzitter voor zijn aangename en vrlendelflke woorden. Wij hebben hier, zegt hfl, een toekomstschool voor den ambachtsman, en arbeiden daaraan met lust en energie. Maar daarvoor ook worden wij bezoldigd, alhoewel dit ons hoofddoel niet is. Maar wij zien neer op u als bestuur, die zooveel moeite en zorg u zeiven moest getroosten en dat wel geheel belangeloos. Dank dan ook voor die vele opofferingen aan onze school bewezen. En, zegt spreker, leerlingen begrijpt toch dat uw toekomst als ambachtsman voornamelijk afhangt van het met vrucht bezoeken onzer school. Later in de practijk zult u onder vinden en zou het u droef zijn te moeten uitroepen: och, had Ik in mijn tijd wat beter opgelet en beter geleerd. Daarom, leerlingen, eer het te laat is, en gij voor eigen rekening de wereld ln moet, bedenkt het wel dat ge nu nog in de gelegenheid zijt om u zeiven te bekwamen. (Applaus). Hierop werd de vergadering der prljsuitdeeling gesloten en bleef de zaal tot ruim 8 ure nog ter beschikking van het publiek, ter bezichtiging der kunst. Ds automobielfeesten op Walcheren. Men schrijft ons uit Middelburg d.d. 28 Juni Eindelijk is de dag aangebroken, waarnaa door hen, die zaken drijven, met zoo'n verlange is uitgezien, maar die voor vele anderen ee waar schrikbeeld was. De komst van ruim 2 automobielen bezorgde aan de kalme Middel burgers cn niet het minst aan de moeders cei groote angst voor de veiligheid hunner lieve Hngen, evenals een paaz weken geleden de openinj der electrische tram Middelburg—Vlissingen. Wij voor ons hebben echter genoeg vertrouwer in hen, die het drledaagsche feest organiseeren om te weten, dat zij alles in het werk zuller stellen om ongelukken te voorkomen. In verschillende hotels zullen de automobillster en hunne dames ondergebracht worden door de goede zorgen van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren. Vóór het Grand Hotel Verseput, ln de Lange- delft, waar het Hoofdbestuur der Nederlandsche Automobielclub logeert, is een eenvoudige gas verlichting aangebracht en zullen daar des avonds boven den ingang de letters N. A. C. den voorbij ganger zeggen, dat daar tijr'elljk het secretariaat van genoemde Vereeniging is gevestigd. Ook voor het onderbrengen der wagens is goed gezorgd. De heer P. J. Wijtenburg, rijwielhandelaar, heeft achter zyn winkel in de Langedelff, kort geleden een cementen baan van ongeveer 14C0 M'. doen aanbrengen, die ook zeer geschikt Is vo r rol schaatsen, tennis en andere sport, en heeft thans in verband met den tocht den toegang tot die baan zoodanig doen maken, dat de grootste auto thans gemakkelijk uit de straat op de baan kan komen. Voor deze gelegenheid zfjn twee groote overkappingen aangebracht, waaronder de wagens een plaats vinden en beschut zijn tegen den regen. Van hier vertrokken heden twee auto's, die de andere tegemoet reden en als wegwijzers dienst deden. Te half drie vereenlgden zich de deelnemers te Woensdrecht en reden vandaar over den door de zorgen der Staatsspoor in orde gebrachten Scheldedam en door het mooie Zuid-Beveland met zijn groot aantal liefelijk gelegen dorpjes, naar het stille Goes en vandaar over 's-Heer- Arendskerke en Nieuwland naar hier. Even na aankomst had op het Stadhuis alhier de officleele ontvangst der deelnemers door het DagelQksch Bestuur van Middelburg plaats, waarbij het woord werd gevoerd door den burgemeester van Middelburg, den heer jhr. M. v. d. Brandeler. Dezen eersten dag werd besloten met een concert in den voor deze gelegenheid keurig verlichten tuin van het Schuttershof. Duizenden lampions, die tusschen de boomen hingen, deden denken, dat men ln een sprookjeswereld was. Het Middelburgsch Muziekkorps, onder leiding van den heer Jan Morks, voerde een met zorg gekozen programma uit. Als aanvulling op ons verslag dienen w| nog te melden, dat de auto's te Middelburg werden opgewacht door bereden politie, die den weg vrij maakte, terwijl ook verder uitgebreide politie maatregelen getroffen waren, hetgeen zeker mede werkte tot het voorkomen van ongelukken. Tijdens de pauze van het concert werden gisteren avond de leden der automobielclub met hunne dames ontvangen door het Bestuur van Sint- Sebastiaan, in de fraai gerestaureerde Schutters- zaal. Bij monde van den voorzitter, den heer H. P. den Bouwmeester, werden de gasten namens de confrérie toegesproken. Spreker deed voorna melijk uitkomen, dat de hove St. Sebastlaan reeds 500 jaren bestaat en er steeds een aangenamen; geest onder de confrères bestaan heeft. Voor de" jonge Vereeniging, die thans gast is, hoopt Spr. een evenlang bestaan en een even gezellig onderling verkeer. De voorzitter der automobielclub, jhr. Sand- berg, dankte namens de gasten en wees op het gezegde: .Apollo kan niet altijd den boog ge spannen houden". De Hollanders hebben een tijdje het werk neergelegd, om te vertoeven ln het gastvrije Zeeland. De verwachtingen zijn ten deze opzichte niet te groot geweest. Zoowel het publiek als autoriteiten hebben de leden der club op grootsche wijze ontvangen. Spreker dankt de confrérie van St. Sebastiaan, die bewezen heeft door haar langdurig bestaan, dat eendracht macht maakt. Het concert werd ondanks het winderige weer door vrij velen bijgewoond. Heden (Woensdag)morgen werden de beziens waardigheden van Middelburg bezocht, o. a. de gerestaureerde Abdijgebouwen, verschillende Musea enzwaar de gasten xlch konden over tuigen, dat er in Middelburg voor liefhebbers van oudheden heel wat te genieten valt. Te 12 uur vereenlgden zich de auto's op de Markt en werd te tocht begonnen, die over Kou- dekerke, Westkapelle naar Domburg ging, waar gedejeuneerd werd. Over Vecre, waar heJ Stadhuis en andere ge bouwen bezichtigd werden, werd naar Middel burg teruggereden. Gemeenteraads-Verkiezlngen. Duivendljke, 28 Juni. By de heden alhier gehouden verkiezing voor 3 leden van den gemeenieraad, wegens periodieke aftreding, zyn 2 candidatenlijsten ingediend, belde met de namen der aftredende heeren P. Jonker en C. van Staalen. Verder komt op de ééne lyst voor den naam van den heer S. J. Gast, op de andere dien van den heer C. W. den Boer, zoodat een stemming over die 4 heeren is noodig geworden. Renesse. By enkele candldaatstelllng zyn op 28 Juni tot leden van den gemeente raad benoemd verklaard de heeren F. J. H. Jespers (aftr.), Th. Lange en M. Steur Cz. (aftr.) Burgb, 28 Juni. BIJ enkele candldaat stelllng zijn heden benoemd verklaard tot leden van den gemeenteraad de aftredende leden de heeren A. Beye, H. J. Romeyn en O. A. van Zuyen. St -Filipsland, 28 Juni. By enkele candldaatstelllng zyn gekozen tot leden van den gemeenteraad de heeren T. A. Boudeling en J. Dorst (beiden aftredend). Provinciale Statenverkiezing. Goes. Aantal kiezers 8804 Uitgebracht 8029 stemmen, waarvan geldig 7984 Hier van bekwamen: J. N. Elenbaas (aftr. vryz) 3735, W. Kakebeeke (aftr. vryz3931 W. van Oeveren (a.-r.) 4115, C. P. Voge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2