Uit Stad en Provincie 191°' opgeschrikt. In de fabriek waren 4 mannen van de te zes uur opgekomen nachtploeg aan 't werk onder toezicht van den 56-jarigen baas-machinist Zaadveld, n.l. de 46-jarlge stoker Van Noort. de 33-jarige machinist H. Wllffert en nog een arbeider. Bezig zijnde het gas te bereiden, Is door tot nu onbekende oorzaak, de ketel gesprongen, met het noodlottig gevolg, dat de 56-jarige Zaadveld, gehuwd en vader van groote kinderen, op slag werd gedood en de beide andere arbeiders zeer ernstig werden ver wond. Een broeder van den geneeskundigen dienst, die zich juist aan de overzijde van het kanaal bevond, verleende de eerste hulp. Met de auto van den geneeskundigen dienst arriveerde vrij spoedig de directeur van dien dienst, dr. Menno Hulzlnga; ook de gemeente-arts, de heer L. Heijermans, was spoedig op het terrein van de ramp. Toen hierna de hoofdinspecteur, afdee- llngschef van het bureau Kattenburg, de heer H. Beets, gearriveerd was, werd een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. De op slag gedoode Zaadveld werd onmiddellijk naar het Binnengasthuis ge bracht; zijn twee kameraden per auto van den geneeskundigen dienst naar het O. L. Vrouwegasthuis. De vierde arbeider, tijdens de ontploffing In het fabriekslokaal aan wezig, kwam, wonder boven wonder, met de schrik vrij. Bij den 46-jarlgen stoker W. van Noort, wonende Wlllemstraat 123, werd een schedelbreuk geconstateerd. De man heeft een gezin met vier jonge kinderen. De 33-jarige machinist H. Wllffert, wonende bij de fabriek, Is ongehuwd. Bij hem werd een beenbreuk geconstateerd. De ontploffing was zóó hevig, dat de glazen dakbedekking geheel werd weggeslagen en de scherven glas lot ver In 't Merwedekanaal werden geslingerd. De menschen, aanwezig In de aanpalende fabriek, voelden een dreunenden slag zóó geweldig, dat ze verschrikt het open veld In snelden. Het fabrieksgebouw had oogenschljnlljk en voor zoover In den donkeren nacht op eenlgen afstand was na te gaan, geen andere schade bekomen dan de vernielde glazen bekapping. Oelukkig bleven drie op korten afstand van het gebouw staande gashouders onbeschadigd. Wanneer deze waren ontploft en die ramp op den dag zou gebeurd ztjn dan zyn er méér menschen op de fabriek ware het onheil in zijn omvang nóg ernstiger geweest. De toestand der beide gewonden Is ernstig. Toch bestaat er eenlge hoop, dat zij 't er weer bovenop halen. Brand had bij de ontploffing niet plaats. Één donderende slag. Toen was 'I uitl Oorzaak onbekend. De werkman Van Noort, die gisteren avond bij de ontploffing In de comprlmeer- kamer van de zuur- en waterslolfabriek „Electra" o. m. een schedelbreuk bekwam, heelt In den afgeloopen nacht in het O. L. Vrouwegasthuis een operatie ondergaan. Hoewel zijn toestand bevredigend is, ver keert hij niet bulten gevaar. De toestand van Wllffert Is vrij gunstig. De hoofd-lnspecteur van politie, de heer H. Beets, zette hedenmorgen zijn onderzoek In de fabriek .Electra" voort. De 17-jarlge zoon van den directeur der melkinrichting „Holland", In de Bll- derdtjkstraat, was Zondagochtend met een paar vrienden In den Schinkel gaan baden. Hfl kon niet zwemmen en liet zich dus achter een roeibootje voortslepen. Plotse ling echter kreeg hij kramp en zonk In de diepte weg. Alle pogingen, om hem te redden, mis lukten en eerst des middags halfvQf slaagde men er In het lijk boven te brengen. 13 Juni. Men zal zich herinneren dat In September van het vorige jaar de 20-jarlge Jacob Wagenaar er vandoor ging, na zich ten nadeele van zijn patroon, op een valsch chèque, een bedrag van f 2000 te hebben toegeélgend. Vele maanden later werd hij In Ziirich aangehouden, uitgeleid en door twee marechaussees gevankelijk naar hier geleld. Tusschen Abcoude en Amsterdam wist hij zijn begeleiders te verschalken en sprong uit den trein. Daarna Is hij hier In de stad gezien, maar 't mocht tot heden der politie niet gelukken hem In handen te krijgen, hoe zy ook op den vluchteling loerde. Niemand dacht meer aan W. Deze Is zich echter Dinsdagmorgen uit eigen beweging bij de autoriteiten komen aanmelden en wacht thans In het Huls van Bewaring de straf af, welke de rechtbank hem zal opleggen. 's-Qravenhage, 13 Juni. De commissie tot het geven van advies by het opleggen van straffen aan dienaren der politie heefl In de zaak van den journalist Van Raalte tegen den inspecteur van politie Van Rossum geconcludeerd, dat gemelde inspecteur bij de vervulling zijner taak in zyn verplichting niet te kort Is geschoten. Zy heeft den hoofd-comm Issarls van politie In overweging gegeven hem geen straf op te leggen. De dame, die Zaterdagnamiddag, omstreeks vyf uur, in zee, benoorden het artillerie-proefveld, te Schevlnlngen, Is verdronken, Is genaamd Dalie Hoflnger, van Bordeaux, lijdelijk woonachtig op een kamer In de Van Klnsbergenstraat alhier. Zy speelde reeds gerulmen tijd In Haagsche clubs en In de thans gesloten Tourlng-club, welke gevestigd was in villa .Caprice", te Schevenlngen. Een onbekend persoon, ais heer gekleed, ongeveer 30 jaar, draagt bij zich een zwart lederen handtasch, geelt zich uit als reiziger voor de firma Akker te Rotterdam, voor welke firma hij tracht doosjes met „Urbanus"-plllen te verkoopen. Het is echter gebleken, dat In de doosjes zyn groene erwten, gewikkeld In gemalen zoethout, en voorts, dat bl] de firma Akker geen reiziger van het signalement van bovenbedoelden persoon In betrekking Is. De commissaris van politie der 4e afdeellng te 's-Qravenhage verzoekt nu aanhouding van den bedoelden persoon. Hellevoetsluis, 12 Juni. In het gezin van M. v B. te Nleuw-Heivoet, die daar in de duinen woonde, was sinds eenlgen tijd herhaaldelijk tweedracht. Vrijdagmiddag vroeg v. B. aan zijn vrouw om ztjn met drie scherpe patronen geladen revol ver en toen zij hem deze overgaf en er weer eenlge woorden vielen zelde hij: „Ik zal naar de politie gaan en zeggen, dat je op me hebt gericht". Zijn vrouw schold hem toen uit voor brandstichter. Toen de politie dit ter oore kwam, heelt deze de vrouw over die woorden onderhouden en moet zij verteld hebben, dat v. B. verdacht wordt verleden jaar, terwijl zij op een andere plaats woonden in Nleuw-Helvoel, het huls In brand te hebben gestoken. v. B. Is daarop door de politie gehoord, waarbij nogal verzwarende onstandlgheden gerezen moeten zijn. Rotterdam, 13 Juni. Het s.s. „Birma" kwam heden alhier van New-York aan met 202 landverhuizers, die naar Rusland terugkeerden. Zij begaven zich van boord door de stad naar het Maasstation, om van daar hun reis voort te zetten. Op aanwijzing van de Arnhemsche politie, In welke plaats h|j In 1906 een rijwiel had ontvreemd, Is alhier gearres teerd J. van Wijk, die In Dultschland 30 Inbraken pleegde, daar ontsnapte en vier jaar onder valschen naam te dezer stede woonde en vermoedeiyk hier ook Inbraken pleegde. 14 Juni. Terwijl hedenmiddag 12 uur de U-jarige Johanna S. de Wolf, wonende te Vlaardlngen, doch sedert gisteren alhier vertoevend bij haar oom In de Anna Paulownastraat, voor haar tante aan de overzijde der West-Kruiskade een bood schap zou doen, werd zij, achter een tram de straat willende oversteken, gegrepen door motorwagen 78 van lijn 5, komende uit de richting Oudedljk. Eén der wielen of de baanschuiver raakte met haar hoofd in botsing, dat deerlijk werd verminkt. In deernlswekkenden toestand werd het meisje per brancard naar het ziekenhuis gebracht en aldaar ter verpleging opgenomen. Het arme kind zat zóó bekneld onder den tramwagen, dat vele personen er aan te pas moesten komen om de tram op te tillen, waarna het meisje werd binnen gedragen In de apotheek van den heer Lansberg, alwaar de eerste hulp werd verleend. Om halfvier is het meisje In het ziekenhuis overleden. De politie alhier heeft in den kelder van een pand aan de Ooudsche Dwars straat een clandestiene hondenslagerij ontdekt, welke aldaar wordt gedreven door de gebroeders K. Een Inval werd gedaan op een oogen- bllk, dat juist twee honden geslacht waren, terwijl nog vier andere honden hun noodlot afwachtten. De geslachte dieren zijn medegenomen naar het abattoir, om aan het verbruik te worden onttrokken. Tegen de gebroeders K. Is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Hinderwet. Naar we vernemen, is de toestand van conducteur Wisse, één der verwonden van het tramongeluk bij Oud-Beierland, die In het Ziekenhuis alhier verpleegd wordt, vrij goed. Ook mej. Barendregt, die van de passa giers 't ergst werd verwond, is buiten gevaar. Eindhoven, 13 Juni. Zaterdag confereerde het leldlngs-comlté den geheelen voor middag met de firma Philips Co. Op verschillende vragen, door het comité gesteld, verklaarde de firma, dat zij zal nagaan, hoeveel werklieden méér dan 200 zouden kunnen geplaatst worden. De firma heelt enkele personen op het oog, welke zij beslist wel, anderen, welke zij beslist niet terug wenscht te nemen; zij zal trachten dit laatste getal zoo gering mogelijk te maken. De mannelijke arbeiders zijn reeds grootendeels vervangen. Wat het getal bulten die twee categorieën betreft, zou een gedeelte bij loting kunnen worden teruggenomen. Diegenen, die nu geen plaats kunnen vinden, wil de firma geleidelijk In de toekomst wel terugnemen, met dien ver stande, dat echter ook minstens een gelijk getal andersdenkenden zullen worden aan genomen, teneinde op katholieke feestdagen te kunnen werken. De firma verklaarde zich niet ongeneigd, de correspondentie voor het aanwerven van nieuwe werkkrachten tot de vergadering over haar antwoord zou hebben beslist op te schorten. De voorwaarde werd echter opgesteld, dat toon en Inhoud van het orgaan De Lamp moeten veranderen gebeurt dit niet, dan zullen zij de onder handelingen dadelijk afbreken. Breda, 13 Juni. De kermisreiziger Ch. ten Hooge, alkomstlg uit Dordrecht en werkzaam In dienst van de stoom- carrousel van Anton Benner, slaande op de kermesse d' élé alhier, bezocht Zondag middag de woning van Ch. O. Bin de Keizerstraat. Daar kreeg Ten Hooge ruzie met eenlge „dames" en met den bewoner, die hem te lijf ging met een mes. Kort daarna werd Ten Hooge In de straat gevonden badend in zijn bloed. Verscheidene messteken waren hem In kaken, rug en hals toegebracht. Hij werd naar het R.-K. gasthuis over gebracht. B., naar wlen de politie zocht, bleek gevlucht te zijn. Bergen-op-Zoom, 13 Juni. Alhier zal op de werf van den heer Ribbens opge tuigd worden de te Delfzyi gebouwde stoom-gaffelschoener „Polarstern", die voor rekening van het Deutsch-Nordlsche Han dels Gesellschaft Hamburg-Berlijn uitgerust wordt voor een in 1911 te maken tocht naar de Noordpool. Dinteloord. Zondag j I. was een verliefd paartje bij één onzer ingezetenen op visite. De vader van het meisje kon zich maar steeds niet met het engagement vereenigen en wetende, dat zijn dochter weer In gezelschap was van haar beminde, trok hij er op af, overlaadde den vrijer met een vloed van scheldwoorden, waarna hij hem met een mes nog enkele wonden toebracht ook. De Inmiddels toegeschoten politie kwam, onder toeloop van een groote volksmenigte, ter hulp, en wist den aanrander In verzekerde bewaring te brengen. Nadat hij in z|jn eenzaamheid gekalmeerd was. Het men hem weer op vrije voeten. Zieribzee, 15 Juni. Mr. D. van der Vliet, burgemeester dezer gemeente, heefl zijn ontslag genomen als lid van den Qemeenteraad. Door de Burger-Klesvereenlglng „Ons Oemeentebelang" is in hare vergadering van 1.1. Dinsdagav4WS tot 'candidaat voor het lidmaatschap van den Qemeenteraad te Zierikzee (vacature wijlen mr. Moolen- burgh) gesteld de heer J. Hogerland. Het aantal kiezers voor de Provinciale Stalen bedraagt in Schouwen-Dulveland 4364. Qlsteren werden bij de stemming 3289 geldige stemmen uitgebracht. Ruim duizend kiezers namen derhalve aan de stemming geen deel, een cijfer veel te hoog, wanneer men er zelfs hen van af trekt, die door ziekte of afwezigheid ver hinderd waren hun burgerplicht te vervullen. Naar men verneemt bestaat bij het gezelschap „Kunst en Eer" het voornemen om morgenavond bij gunstig weder een openbare muziek-ultvoerlng te geven In de tent op het Havenpleln. Dit bericht zal zeker velen aangenaam zyn en wt| wenschen dat het weder beter moge zijn dan verleden week, toen het gezelschap midden In een stuk moest ophouden door het los barsten van een hevige onweersbul. De St. Crt. no. 136 bevat een besluit van den 2en Juni 1910, houdende opheffing van Brouwershaven als eerste wacht en losplaats bij Invoer en als laatste wacht bij uitvoer aan de zeezyde. Dit besluit treedt In werking op 1 Oct. Benoemd tot buitengewoon opzichter van den Waterstaat, standplaats Callantsoog, de heer C. B. Koole te Vllsslngen. De aanbevelingslijst voor kanton rechter te Terneuzen bestaat uit mrs. J. Koning, Q. Wentholth, F. Ebblnge Dribben, allen griffier resp. bij de Kantongerechten te Bergen-op-Zoom, Hulst en Dordrecht. Te Neuzen Is Maandagochtend een dertienjarige knaap, die In het kanaal ging zwemmen, verdronken. Zyn makkers be proefden te vergeefs hem te redden. Renesse. In een gehouden vergadering van den gemeenteraad werd besloten op voorstel van Qed. Staten de toelage aan den nieuw te benoemen veearts, ter stand plaats Ellemeet, met 50 pCt. te verhoogen en alzoo te brengen op f 52i. Voorts werd ook aan het fanfarecorps vergunning verleend op een aangewezen terrein gemeentegrond een vaste muziek tent op te richten. Anna-Jacobapolder, 14 Juni. De 70- jarige O., die op 't land arbeidde, werd door een beroerte getroffen en stierf korten tijd daarna. Stavenisse. Als een bewijs van de groote milddadigheid der Ambachtsheeren van de Heerlijkheid Stavenisse kan wel dienen, dat door hen, namens de familie, aan de Ned. Herv. Gemeente de kapitale som Is toegezegd voor den bouw van een geheel nieuwe kerk. Poortvliet, 14 Juni. Met Ingang van 16 dezer Is benoemd tot agent van politie te Breda, de heer Jacob UIJl Dz. Middelburg, 15 Juni. Het Is heden voor één onzer meest bekende en populaire medeburgers een herdenkingsdag, zooals er slechts weinigen op zijn leeftijd zullen worden herdacht. Wij bedoelen het feest, dat de heer Jan Morks, directeur van het Mlddelburgsch muziekkorps, heden vóór 35 jaar alt tam- boenje bij de schuttersmuziek te Dordrecht in functie trad. De heer Morks wordt 6 October a s. 45 jaar en moest dus, toen hy voor het eerst zijn schultersunlform aantrok, nog 10 jaar worden. Qeen wonder, dat iemand, die reeds zóó jong begon, bizonder muzikale gaven bezat en evenmin, dat de jubilaris geen zin had In het beroep van koopman, waar toe z|jn vader hem wilde opleiden; maar dat hS zich uitsluitend op de muziek toelegde. Hoe hg dit deed en nog steeds doet kan leder Middelburger weten. Sinds 1891, toen de heer Morks tot kapelmeester van het Schutterymuziekkorps, thans het Middel- burgsch muziekkorps, werd benoemd, Is dit korps steeds vooruitgegaan, en de belangstelling in zyn praestaties gaat steeds crescendo, hetgeen blijkt by de openbare concerten. Ook de kinderen zullen heden met hun trouwen vriend In gedachten mede den feestdag herdenken, want den heer Morks Is in den waren zin des woords een kindervriend. Zyn „Kleppermatsch" en „Trommelmarsch" zyn ook bulten Middel burg lang geen onbekende en de ver schillende door hem gecomponeerde canlatlnes worden steeds met lust door het kleine volkje gezongen. Dat het den heer Morks nog lang gegeven moge zyn te biyven werken aan zijn doel: de goede muziek te brengen ook aan hen, die minder met aardsche goederen begiftigd zyn, is de wensch van allen, die hem als dirigent en componist kennen. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Dreischor. De Landbouwvereenlging alhier besteedde aan de levering van 11000 K G. chlllsalpeter. Aan den minsten Inschryver, den heer L. Eversdljk, werd de levering opgedragen. De prys was f 10.53. Stavenisse. De uitvoering der onlangs door het gemeentebestuur alhier aanbe stede werken tot vergrooting en uitbreiding van het havenplein, Is gegund aan den minsten inschryver, den heer Verschelling uit Terneuzen. Landbouw en Veeteelt. De Frlesche Maatschappij van Land bouw heefl van de regeering f 1550 sub sidie voor bevordering der fokkery van varkens, schapen en gelten en f 600 voor aardappelproefvelden ontvangen. In de Dinsdag LI. te Axel gehouden vergadering der Maatschappij tot bevor dering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is, In plaats van wyien mr. H. C. Moolen- burgh, met 16 van de 21 uitgebrachte stemmen tot algemeen voorzitter benoemd de heer J. H. O. Domlnlcus, te Krulningen, die deze benoeming aanvaardde. Tot lid van het hoofdbestuur der Kon. Ned. Landbouwvereenlging werd in de vacature-Moolenburgh benoemd de heer J. H. O. Dominlcus. Besloten werd de provinciale tentoon stelling van paarden en vee In het volgend jaar te Middelburg te houden. RECHTSZAKEN. Het openbaar ministerie by de Haag sche rechtbank elschte acht maanden gevangenisstraf tegen een Leldenaar, die een dreigbrief schreef aan den minister van financiën, verzoekend om duizend gulden, met de bedreiging anders den minister van het leven te zullen berooven. Door de rechtbank te Haarlem werd Maandag j.l. tegen R. Schooleman, onder stationchef aldaar, in hooger beroep wegens onbevoegde uitoefening der geneeskunst door magnetlseeren, achtmaal f 100 boete, subsidiair achtmaal 20 dagen hechtenis geëlscht. De rechtbank te Assen heeft A. B., te Nleuw-Bulnen, die den fabrieksarbeider Detmer Alsing bij een twist te water wierp, waarby deze verdronk, veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, met aftrek der voor- looplge hechtenis. De heer S„ die wegens dubbel huweiyk naar de openbare terechtzitting van de Haagsche rechtbank werd verwezen en tegen die beschikking verzet heeft gedaan, is thans door het Gerechtshof bulten vervolging gesteld. L O TI S 1 C O. Hooge Raad. Heden is uitspraak gedaan o. a. op het cassatie-beroep van: J. O. H., directeur der naamlooze ven nootschap Lollslco te 's-Oravenhage, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot f 100 boete of 10 dagen hechtenis wegens over treding der Loterywet door verkoop van z. g. orderbiljetten, waarby die Maatschappij aanneemt den nemer van zulk een biljet uit te betalen gelijk bedrag als op fa bewys van aandeel in de Ned. Staatslotery van hetzelfde nummer wordt uitgekeerd. Beweerd was schending van art. 10 der Loterljwet 1905 door niet te beslissen dat de Maatschappy, waarvan requlrant directeur Is, Is aangelegd vóór 1 Juli 1905. De Hooge Raad nam aan, dat Iedere serie orderbiljetten In deze is aan Ie merken als eene loterij, zynde er eene loterij aanwezig zoo dikwyis als er kans op pryzen wordt opengesteld. Het open stellen van Serie D, na 1 Juli 1905, waarover het hier gaat, dus Is aan te merken als het aanleggen van eene lotery, daar noch het oprichten van eene Maatschappy, noch het uitgeven van polissen voor eene uit te geven serie als het aanleggen eener lotery Is te beschouwen, maar onder dat aan leggen Is te verstaan het Inrichten van eene lotery door vaststelling van het plan daarvoor. Door deze uitspraak Is het vonnis on- herroepeiyk van kracht geworden. IsTER KN1EUWS. Poortvliet. Bedankt voor Hoornaar door ds. J. van Vliet, alhier. De Ned. Herv. Oem. te St.-Laurens herdacht Zondag haar 300-jirig bestaan. Ter gedachtenis aan dit feit hield de predikant, ds. J. van 't Hof, een gedachtenis rede naar aanleiding van Ps. 77 vers 12. Hy gaf verschillende blzonderheden over de evangelieprediking op Walcheren, de stichting van een kerkgebouw in 1353 door den heer Van Popkensburg, welk gebouw gewyd werd aan den heiligen Laurentlus. Verder schetste hij het verval der Roomsche Kerk en de Hervorming op Walcheren; te Brlgdamme werd een eersie hagepreek gehouden. Tydens den beelden-j storm werd het kerkgebouw tot een ruïne' gemaakt. Den 12 Juni 1510, juist 3 eeuwen ge leden, werd een Hervormde Gemeente gesticht. Het tegenwoordig kerkgebouw werd In 1644 op de fondamenten van het oude gebouw opgetrokken. In 1640 werd de eerste predikant P. v. Essen, zoon van den Mlddelburgschen burgemeester, beroepen. Een 25-tal predi kanten, de tegenwoordige predikant ds. J. v. 't Hol Inbegrepen, hebben de gemeente bediend. O N D E R W IJ S. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is voor het examen electro-technlsch- Ingenieur oa. geslaagd de heer W. L de Bruyne, van Zierikzee. De heer W. E. Coumou Pz., geb. te Zierikzee, Is geslaagd by het te 's-Hage gehouden examen als opzichter van den Rykswaterstaat. Benoemd tot tydeiyk onderwyzeres aan school B te Zierikzee, mej. A. M. Battels aldaar. Één der commisslën, belast met het afnemen van het examen ter verkryglng van de akte van bekwaamheid als hoofd- onderwyzer(es) zou te 's-Qravenhage zitting houden. Thans Is bepaald, dat deze commissie, voor zooveel het afnemen van het schrlfleiyk gedeelte van dat examen betreft, zitting zal houden te Rotterdam. Dinteloord. Voor de met 1 Juli vacant komende betrekking van onderwyzeres In de nuttige handwerken aan de ryksnor- maallessen alhier, hebben zich drie sollicitanten aangemeld. De Staten-verkiezingen in Zeeland. De uitslag der Dinsdag in Zeeland ge houden stemmingen voor leden van de Prov. Staten heeft tot uitslag gehad dat de vryzlnnlgen één zetel hebben verloren In het district Middelburg, waar de heer H. P. den Bouwmeester, die In 1906 werd gekozen, thans vervangen is door den antl-rev. candidaat den heer S. Louwerse. Het district Vllsslngen gaf aan de antl- revolutionnalren weer een groote meerder heid en de zetel, Ingenomen door wyien den heer A. Lools, zal worden bezet door den heer H. J. E. Oerlach van St.-Joos- land, burgemeester van Koudekerke. Wat het district Goes betreft, daar komen de twee aftredende liberale leden, de heeren W. Kakebeeke en J. N. Elenbaas, met een mooi stemmencyier In herstemming met de heeren W. van Oeveren en J. P. Vogelaar. Het zal by de herstemming voor een groot deel van de sociaal-democraten afhangen of deze twee zetels voor de vryzlnnigen behouden biqven. De twee aftredende antl-rev. leden In dat district, de heeren M. de Jonge en mr. C. Lucasse, zagen hun mandaat met 3000 stemmen meerderheid hernieuwd. In hel district Ooes hebben de vry zlnnlgen zich flink gehouden en de daar behaalde cyfers zyn, waar Ooes altyd overwegend rechts is, werkeiyk moed gevend voor de toekomst. Zierikzee heeft de liberale vaan weer schitterend omhoog gehouden. Ook In Sluis werden de vryzlnnlgen met een flinke meerderheid herkozen, hoewel daar de rechtsche partyen enkele honderden stemmen zyn vooruitgegaan. In Tholen, een overwegend anti-revo- lutionnalr district, behaalde de vryzlnnlge candidaat een bevredigend aantal stemmen. Wat eindeiyk het district Hulst aangaat, daar heelt vooral de onafhankc-iyke katholieke candidaat, de heer H. A. van Dalsum, de stichter van De Volkswil, een groot aantal stemmen behaald. Waar echter de vier altredende katholieke candldaten In herstemming komen met de twee liberale candldaten en den heer Van Dalsum, is de herkiezing van de katholieken zoo goed als zeker, omdat zy reeds een beduidenden voorsprong hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2