Catz Genua-Olie, Palingbrood en Vleeschbrood W. ANKER Az., '/„Willi Bil nor Schuin en Dniielaii, de beste Sla-Olie. Ingezonden Mededeelingen Om gezond te blijven BEXCHAM'S P1UEN Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIE!!. Wjlheloiina f. d. Linde, geb. v. Slrisn, PAARDENMARKT. CONCERT, Mej. JULIETTE FEDERSPIEL den Heer F. KLIMMERBOOM, den Heer S. KLIMMERBOOM, op Zondag 5 lunf 1910, Enlrée 75 cl. cd eenige plaatsen a 75 el. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 26 Mel. Door den heer kantonrechter zyn op 24 Mei j.l. de volgende personen veroordeeld, wegens: lo. Overtreding der jachtwet: J. J. N. te Nteuwerkerk, tot 1 2 boete, subs. 4 dagen hechtenis, J. H., A. D. en L. P. van der W., allen 17 jaar oud, te Nieuwerkerk, leder tot f 2 boete, subs, week tuchtschool, F. F. K. te 's-Oraven- hage, tot f 15 boete subs. 1 dag hechte nis, verbeurdverklaring van het geweer en bevel tot uitlevering of te betalen f 25 boete, subs. 5 dagen hechtenis, J. K. te Oosterland, P. F. en J. W., belden te Brouwershaven, leder tot I 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 2o. Strooperij: W. de B. te Oosterland, tot 1 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis; 3o. Overtreding van het polderreglement M. K. te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis, en J. L. te Haamstede, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 4o. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over bezaaiden grond: J. A. V. Mz., 16 jaar, te Brutnlsse, tot f 1 boete, subs. 1 week tuchtschool; 5o. Zonder daartoe gerechtigd te zijn niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op bezaaiden grond: j. B. te Noordwelle, tot I 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 6o. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond, waarvan de toegang op blijkbare wijze door den rechthebbende is verboden Q. den B. te Dulvendyke en J. van der P. te Eikerzee, leder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis (A. Z. te Burgh vrijge sproken). 7o. Overtreding van het reglement op de trekhonden: C. H. de O. te Zierikzee, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis, M. Ph. de J. te Bergen-op-Zoom, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis en tot I 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 8o. Overtreding van het reglement op de wegen A. S. te Oosterland, tot f 1 boete, subs. 2 dagen hechtenis, en A. van den H. te Kerkwerve, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis 9o. Overtreding van de politieverordening der gemeente Zierikzee A. K. te Zierikzee en O. S. te Tiet, ieder tot f 1 boete, subs 1 dag hechtenis; lOo. Als voren van de gemeente Brouwers haven A. M., B. van de V., P. J. van de V., allen te Brouwershaven, leder tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 11 o. Overtreding Scheldereglement I. de B. te Bouchaute (België) tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis; 12o. Overtreding leerplichtwet: L. K. te Zierikzee, tot 1 30 boete, subs. 10 dagen hechtenis, A.« van W., en A. W. te Zierikzee, leder tot I 10 boete, subs. 3 dagen hechtenis, C.« de V. te Zierikzee, tot I 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; 13o. Overtreding motor- en rljwielwet C. van der H. te Klaaswaal, tot f 2 boete, subs. 3 dagen hechtenis, C. van den B. te Kerkwerve, tot 1 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis 14o. Het zich in kennel ijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: J. D., zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande, tot I 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. In de Vrijdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep, Ongevallenverzekering, werd uitspraak gedaan In het hooger be roep van J. M. V. te Zierikzee tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende bevestiging der be slissing van de Ryksverzekerlngsbank, waarbij de door hem gevraagde meerdere schadeloosstelling ter zake van een ongeval niet werd toegekend, op grond dat hij weder geschikt Is tot het verrichten van arbeid. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. De rechtbank te Rotterdam heeft den heer O. Dirkzwager te Maassluis veroordeeld tot betaling van f 10,000 voor tien aandeelen In de vroeger le Maassluis bestaan hebbende vlschollefabrlek. De heer D. had by de oprichting in 1902 als mondeling gemachtigde van den heer Crol te Rotterdam, voor die aandeelen geteekend, hetgeen door genoemden heer ten stelligste ontkend werd. De fabriek werd reeds in 1906 stopgezet en verkocht; de liquldateuren hadden de vordering Ingesteld. V isscher Ij- Berichten. Zeeuwsche oesters. De oestercampagne kan thans als geëindigd worden beschouwd. Wel worden nog enkele partijtjes gevraagd, doch deze zijn van geen beteekenls. Over het algemeen was het seizoen voor de Zeeuwsche oester-industrie niet ongun stig te noemen. De vraag was levendig en de prijzen normaal. Uit Icrseke alleen werden 33 mlllloen oesters verzonden. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. Quaker Oats is ook in prijs het voordeeligste voedsel Gemaakt van volle, rijpe haver, ge roosterd en gefabriceerd in de meest moderne fabrieken ter wereld, brengt zij haar heerlijken smaak en hare kracht rechtstreeks in Uwe woning ondervinden, »iet Teleurstelling zult ge echter Indien uitdrukke lijk op staat Quaker Oats te ont vangen leef eenvoudig, eet met verstand, drink matig, adem diep en slaap geregeld; houd maag, lever enz. in goeden staat, door het welbekende middel: Landbouw en Veeteelt. Melken. De „Vereeniging tot ont wikkeling van den Landbouw In Hollands Noorderkwartier" hadter bevordering van goed melken en vooral om jonge meisjes aan te moedigen het melken te gaan leeren, voor jonge meisjes geboren In 1893 of 1894 de gelegenheid opengesteld om een diploma van bekwaamheid In het melken te verwerven. Bovendien had de vereeniging f 400 uitgeloofd voor de beste melksters, namelijk 16 premies 4 f 25. In het geheel hadden 27 meisjes zich voor dit examen aangemeld. Echter hebben zich om verschillende redenen 7 daarvan teruggetrokken. Van de 20 deelneemsters moesten 4 worden algewezen, aan 16 meisjes kon het diploma worden uitgereikt. Benoemd tot lid der commissie van toezicht op de Rljkslandbouw-winterschool te Qoes W. Koning Wzn., te Rllland-Bath, ter vervanging van M. Kostense te Bergen- op-Zoom, op verzoek eervol ontslagen. Kortgene, 26 Mei. Heden vergaderde alhier In de zaal van den heer J. O. LuQendijk de vereeniging van oud-leerlingen In landbouwkunde „Voortuitgang", onder presidium van den heer Th. Wolse te Wlssenkerke. Zooals altijd waren ook nu de leden flink opgekomen, 21 van de 29. O. m. werd besloten, dat In den a.s. winter de cursus In het voorbrengen van paarden weder zat worden hervat. In het volgend jaar zal hef 10 jaren zijn dat de vereeniging bestaat, welk feit feestelQk zal worden herdacht. Over het proefveld „varlëtelten-proef met suikerbieten", op een stuk land van den penningmeester der vereeniging, den heer N. M. Tazelaar te Kolljnsplaat, kan thans nog niets worden medegedeeld. Uit het verslag van den bibliothecaris bleek, dat wel een tamelijk gebruik Is gemaakt van onze heele mooie bibliotheek, doch door te weinig personen. De voor zitter hoopt en vertrouwt, dat, nu er zoo vele (10) nieuwe leden zijn toegetreden, de vraag naar tandbouw-lectuur zeer zeker zal toenemen. De vergadering werd besloten met eene lezing over „voederproeven", door den heer M. C. Maas, hoofd der school te Kortgene. Het vorstelijk bezoek aan Amsterdam. De Intocht van de geheele vorstelijke familie, Moeder, Vader en Kind, in Amsterdam Donderdagmiddag te ruim half zes, leverde een zeldzaam schouwspel op. Het was aan het station, op het Damrak en vooral op den Dam zeiven angst wekkend vol. Waar maar een plaatsje te vinden was, hoog of laag, stonden of zaten menschen. Het Prinsesje had bij aankomst nog een oogenbllk dat het echt kinderlijk wilde gaan schreien, maar een Japansch duike laartje verdreef het verdriet. De Koningin had In de gouden koets het Prinsesje op den schoot; op het balcon van het Palels verscheen H. M. met haar kind, en zette, nadat zy op een zetel plaats had genomen, Juliana weer op haar schoot, die, door de uitbarsting van het gejubel verschrikt, nu wezenlijk begint te schreien. Doch spoedig was ook dit voorby. De kleine Prinses logeert in het Paleis In de Van Speykzaal, evenals freule Van de Poll, die, gelijk men weel, met Hare opvoeding is belast. Overal was het enthousiasme van hel volk zeldzaam groot. De avond werd In Amsterdam verder doorgebracht in prettige stemming. Het was In de stad stampvol. Een optocht van- versierde expeditie wagens vond veel bekyks. De aubade van 8000 scholieren had op V; ijdag geheel volgens het programma plaats. Vóór en r;a het gezang toonde de Koningin op het balcon prinses Juliana aan de juichende menigte. De kleine vertoefde gedurende den zang voor een raam. Na de aubade werden de heeren Van de Werk, Fabius en Den Hertog bij de Koningin ontboden, die allen dankte voor het hulde-betoon. Het Prinsesje vertoefde van kwart over negenen tot hall elf In de open lucht In den bloementuin van het Vondelpark. De audiëntie werd door ruim duizend personen bezocht. Vrijdagmiddag had een rijtoer plaats en werd een zanghulde door vele vereeni- glngen gebracht. Ook de heer M- H. van 't Kruys, de dirlgent-componis! an de Oranje Nassau f tres'cantate werd Vrijdag na de aubade op den Dam te Amsterdam by de Koningin ontboden en ontving de vrlendeiykste complimenten. 's Avonds was de drukte ontzettend. De Dam, die weer orykte In volle Illuminatie, was, evenals de schitterend verlichte Kalverstraat, moeiiyk le bereiken. Overigens werd ook nu weer een belangryk gedeelte der menschenmassa afgeleid naar de Westermarkt, waar de Illuminatie van den Westertoren alle aandacht trok. Ook langs de Heerengracht met vele fraai versierde en verlichte huizen trok eer, groote menigte. De feeststemming nam toe naarmate het later werdmen scheen het hossen en zingen nooit moe te worden. Dat de café's tot laat in den nacht stampvol zaten en dat hier de stemming ook weer uitgelaten vrooiyk was, spreekt van zelf. Zaterdag reden H.H. M.M. om 8.45 uit met Prinses Juliana, vergezeld door den burgemeester, freule Van de Pol en juffrouw Martlngs naar het Vondelpark, waar de Koningin de Prinses In den kinderwagen zelf rondreed tot kwart over negen. Daarna werd de zorg voor de prinses aan freule Van de Pol overgelaten. Te 11 uur keerde de Prinses ten palelze terug. Op de heden gehouden cour werd weder niet gesproken. Onder de 600 personen, leden van allerlei vereenlglngen, geleerde- of kunstgenootschappen werden opgemerkt mr. Lorentz en de heer Van Nouhuys, ontdekkers van het sneeuwgebergte op Borneo, de leiders der zanghulde en de Haagsche tramconducteur Reeder, die ver leden jaar den Prins voor een groot gevaar behoedde. De muziekuitvoering op het plat der kerkekamer der Nieuwe Kerk, onder leiding van den heer Schoondermark, en de kinderzang In het Haarlemmer Poort kwartier werden zeer druk bezocht, 's Middags werd door het konlnkiyk gezin een rytoer gemaakt door de versierde straten en langs de grachten. Het bestuur van het Vondelpark verzocht de Koningin om als aandenken aan het eerste bezoek van Prinses Juliana aan het park daar een prieel te mogen plaatsen. De cour van gelukwenschen door de Koningin en den Prins gegeven was bizonder druk bezocht. Hare Majesteit zag er opgewekt uit; Prinses Juliana was niet tegenwoordig. Uit Zeeland werden op gemerkt de Commissaris der Koningin; de leden van Qedeputeerde Staten, de heeren P. J. Siegers, Fruitier, Van Rompu en De Jonge met den Orlftler mr. Polman Kruseman. Verder de burgemeesters van Middelburg en Koudekerke, jhr. Van den Brandeler en Oerlach van St.-Joosland. Zondagmorgen ten 10 ure werd door H.H. M.M. de godsdienstoefening In de Nieuwe Kerk bijgewoond. Als voorganger trad op ds. Wieten. Ten 1.45 u. werd uitgereden naar Artis. Duur van den rit door verschillende straten: 50 minuten. Aankomst In Artis 2 35 u., vanwaar ten 3.40 u. naar het Palels werd teruggekeerd. Verkiezing Provinciale Staten. Door de Centrale Vryzlnnige Klesver- eeiiiglng in het district Ooes zyn candldaat gesteld voor de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten, de aftredende heeren W. Kakebeeke en J. N. Elenbaas, benevens de heeren J. C. H. Hollman te Goes en C. Zutjdweg te Wotphaartsdljk. Tbolen. De heer J. D. Noske, die door de liberale kiesvereenlglng te Oud-Vosmeer candldaat Is gesteld voor de Prov. Stalen In het district Tholen, heeft deze candl- datuur aanvaard. Aardenburg. De heer E. C. Marlens, die door de kath. kiesvereenlglng candldaat is gesteld In het district Sluis, heeft voor deze candldatuur bedankt, daar hy geen candldatuur wenscht te aanvaarden tegen over den heer A. Hendrlkse, mede katholiek, die de eenige candldaat der rechtsche partyen voor de drie zetels in het district Sluis zal zQn. TELEGRAMMEN, Rotterdam, 30 Mei. ORANEN. Buitenlandsche zeer flauw, stil. Meel, f 12, kalm. Blnnenland- sche Tarwe, f 7 4 f 10. Bruine Boonen, f 6 4 f 14. Erwten, f 7 4 f 12. Mais, f 125 4 f 130. Lijnzaad en Voerzaad, f 12. Koolzaad, f 11 4 f 11,50. - Karwijzaad, f 15 4 f 15 25. Vlas. Op het land weinig zaken. Aan voer op de markt 2586 steen blauw, 37 4 42 stuivers; 1025 steen Oroninger, 40 4 44 stuivers; 450 steen wit, 34 stuivers, grootendeels verkocht. Aardappelen. .Veel aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche blauwe f 1,50 4 f2,20; bonte f 1,50 4 f2; Geldersche f 1,70 a f 1,90. Eieren. Zeeuwsche 13 4 f3,20; Over- maassche f 3,20 4 I 3,40. VEE. Aanvoer 290 Runderen, 32 4 40 ct., vlug. 378 Kalveren, 40 4 521 ct., beter. 299 Schapen of Lammeren, 25 4 30 ct. Lammeren, f 12 4 f 17 per stuk. 645 Varkens, 27 4 281 ct., lichte 26 4 27 ct., trage handel. MARKTBERICHTEN. Tholen, 28 Mei. Aan de weekmarkt waren de pryzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 4 f nieuwe f 6,70 4 f 7,50; rogge f 5,25 4 f 5,90, nieuwe f 5,60 4 f 6,—; zomergerst f 4,4 f 4,50; wintergerst f 4,50 4 f 5, haver f 3,50 4 f 4,50; bruine boonen f 7,— 4 f 13,— witte f 7,— 4 f 12,-; voererwten f 7,60 4 f 8,— kookerwten 18,- 4 I 12,-; wikken f 10,- 4 f 11,-; paardeboonen f 7,— 4 f 7,50 per H.L. koolzaad f 10,50 4 f 10,90; karwijzaad f 14,— 4 f 14,60 per 50 K.G.uien f 4 f per 50 K.O.; kipeleren f 3,10 4 f 3,25 per 100 stuks; grasboter f 0,60 4 f 0,65 per 1 K.G. Gent, 27 Mei. Vlas By gebrek aan aanvoer gaat er in Inlandsch zeer weinig om. De prijzen biyven vast. De zaken in Russisch zyn onbeteekenend. In de pryzen valt geen verandering te melden. naar waarnemingen verricht In den morgen van 30 Mei 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762,6 te Horta. Laagsle barometerstand 737.0 te Thorshavn. Verwachting (van den avond <an 30 Mei 1910 tot den avond van 31 Mei): matigen tot krachtigen Zuldwesteiyken tot Westeiyken wind; zwaar bewolkt of be trokken; regenbuien. Zelfde temperatuur. Zeetijdingen. Zierikzee. INOEKLAARD: 30 Mei. De barges „Entreprlse", kapt. A. Dorrell, en „Flower of Essex", kapt. J. Palmer, belde met guano van Londen naar Pruisen. CORRESPONDENTIE. Duivendijke. Uw advertentie achten wij voor ons blad niet geschikt. De Redactie. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, In den ouderdom van ruim 76 jaren. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Kerkwerve, 29 Mei 1910. L. v. d. LINDE. JAN VERBOOM. A. VERBOOM, geb Fonteine en Kinderen. Heden overleed zacht en kalm, onze zorgdragende Moeder, Behuwd-, Oroot- en Overgrootmoeder, WILLEMINA VAN STRIEN, Echtgenoote van L. van der Linde, In den ouderdom van ruim 76 jaar. De Heere sterke ons in deze zware beproeving. Kerkwerve, 29 Mei 1910. Uit aller naam, ST. VAN KOOTEN. K. VAN KOOTEN, geb. Verboom en kinderen. Ook namens de verdere Familie betuigen wy voor de vele biyken van belangstelling en deelneming, tijdens de ziekte en na het overiyden onzer geliefde Moeder betoond, onzen bartelljkcn dank. Duivendijke, 30 Mei 1910. T. v. d. SCHELDE. Getrouwd: WILLEM E. A. DE RIJKE Az. en LENA ZEEVAARDER Rd„ die, mede namens wederzydsche Familie hunnen hartelljken dank betuigen voo de vele biyken van belangstelling, by hu huweiyk ondervonden. Poortvliet, Mijnsheerenland, Uw adres voor J79. I s MAARSTRAAT B 37Ï Bslaefd aanbevelend, li ii uu> 11, ul li ui v1uu1 V) I N.B. Vooruitbestelling verzekert i prompte bediening. te geven door Altzangeres, Keulen, Viool, Leeraar a/h. Conservatorium, Keulen, Orgel, Aanvang 3 uur Kaarten en programma's zyn te bekomen by Heeren Boekbandelaren S. OCHTMAN ZOON en A. C. DE MOOIJ, en 's namiddags aan de Kerk. Voor deze uitvoering zal geen Inleeken- lijst clrculeercn. Appelmarkt B 9. Directeur J. HOOQENBOOM. Neemt gelden 4 deposito: met 3 dagen opzegging 37, 7 1 week 37. 7 1 maand 37. 7 6 maanden 3 7 voor 6 vast 3 y0; 1 jaar 37, met 1 opzegging 4 Open van 10-3 en 7-8 uur. De verkoop van het Hof- s t eed je van den heer Js. DE YIN te Oosterland is, om de kermisuitgesteld tot 22 Juni. NI E UWERK E R K. Gelegenheid om Boter in te laten maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2