Ingezonden Mededeelingen. De man nel De roode pel legen de wanbetalers ADVERTENTIEN. antwoord schuldig. Daarna wendde zich de officier van justitie tot den scherprechter, Oröpler uit Maagdenburg, beval hem zich van de echtheid der handteekening des Keizers Ie overtuigen en het Keizerlijk bevel uit te voeren. De beulsknechten leidden vervolgens den moordenaar de zes trappen van het schavot op; een oogenblik later drukte de beul op een knop, de bijl vielDe gerechtig heid had haar loop gehad. Vervolgens werd het Itjk In de kist gelegd, door de geestelijkheid geabsolveerd enbegeleid door een aantal getuigen van het treurige schouwspel, per lijkwagen naar het kathe drale kerkhof gebracht. Onmiddellijk na de voltrekking van het doodvonnis werden roode plakkaten In de stad opgeplakt, waarop de executie ver meld stond. De laatste oogenblikken van zijn leven heeft Nlederau rouwmoedig doorgebracht. Zelf was hij tevreden, zijn misdaad met den dood te kunnen boeten. Per brief had hij afscheid genomen van zijn familieleden. pakken, een dozijn gekleede pakken, vijfden overjassen, enz. Builen zijn uniformen gaf hl) f 12000 f 15.000 's jaars voor zt|n kleeren uit. ouders, zal zeker In haar prille jeugd nooit gedacht hebben geroepen te zijn tot een dergelijke verantwoordelijke taak. Haar ouders wonen nog In het stadsge deelte dat men de Jordaan noemt. Haar vader had een ondergeschikte betrekking en verdiende niet genoeg om fatsoenlek rond te komen, maar moeder de vrouw geneerde zich niet om door het verkoopen van groenten mede te werken tot ver meerdering der Inkomsten. Lena bezocht, als gevolg van de omgeving, een openbare lagere school, waar het onderwijs het minste kostte. Zij was daar echter steeds een Ijverig leerling en verliet met loffelijk ontslag de school. Al heel spoedig daarna ging zij zich wijden aan de ziekenver pleging en kwam aan het Luthersche Dlaconessenhuls als leerling-verpleegster. Een paar jaar werkte ze daar naar de volle tevredenheid van de boven haar ge plaatsten. Zij maakte er echter kennis met een „hy" en dit had tot gevolg, dat Lena haar ontslag moest nemen, want verloofde diaconessenbestaan niet. Zij vertrok toen naar het Haagsche Ziekenhuis. De man harer keuze liet haar echter weldra in den steek. Dit ontmoedigde Lena echter niet, integendeel zou men haast zeggen, want met hart en ziel wijdde zij zich aan haar patiënten, zoodat zij al heel spoedig hoofdverpleegster was. Dr. Roessingh merkte haar op en toen er gezocht moest worden naar een verpleegster voor het jonge Prinsesje, was het de lyfarts van Hare Majesteit die haar bij zich liet komen en aanbeval bij H. M. En zoo Is dit be scheiden meisje uit het hartje van de hoofdstad door eigen vlijt en getrouwe plichtsbetrachting de verpleegster geworden van ons lief Prinsesje. Haar ouders, ge kunt het denken, zyn er wat trotsch op. Noodweer in het buitenland. Zwaar onweder en hagelstormen hebben Zondagavond verschillende dorpen In het noorden van Frankrijk, zoomede het dorp Vacheresse bij Thonon les Balns aan het meer van Qenève geteisterd. In laatstge noemd dorp werden velden en akkers door een waterhoos verwoestdrie hulzen wer den volkomen vernield en vijf personen gedood. Twee er van worden nog vermist, twee kinderen liggen nog onder de puin- hoopen en de vijfde, een broer van den burgemeester, is door een gezwollen beek twee kilometer ver weggesleurd. Ook het postkantoor van het dorp Is vernield. Ook over de stad Epernay trok een hevig onweer. Er vielen hagelsteenen als duiveneieren en In enkele minuten waren de straten In snelvlietende beeken herschapen, die de lager gelegen stadsgedeelten overstroomden. In enkele huizen staat het water een meter tH nnrnn rjraof aan Hitrif* '»»ij IiuqhI» korrels. De wijnbergen in den omtrek hebben veel geleden. Limoges en omstreken werden op dezelfde wijze bezocht. Een aantal personen was door het hemelwater genoodzaakt In de kerk te biyven. Sedert menschenheugenls heeft zulk een noodweer niet gewoed. Nabij Hazebrouck In het noorden sloeg de bliksem In een boeren hofstede, waardoor alles vernield werd. De boer zelf werd gedoodzijn vrouw en zijn knecht ernstig gekwetst. In Verdalle zijn vijf huizen Ingestort. Ook in Dultschland heeft het gespookt. In de buurt van Stuttgart Is groote schade door hagelslag aangericht. De Rhelngau Is in geen jaren zoo geteisterd. Het water vormde heele beekendie alles wat zich op haar weg bevond met zich voerden. In de wijnbergen is de schade zóó groot, dat de hoop op een goeden wijnoogst in dit kometenjaar al lang vervlogen is. Ook uit Oost-Tyrol komen berichten over wolkbreuken en hagelstormen. Zaterdagavond Is het in de Dultsche Rijnstreek boos weer geweest, boozer dan men zich herinnert daar ooit gehad te hebben. Tijdens een hevig onweer zijn geweldige massa's hagel neergekomen. De bouwaarde van de akkers is op vele plaatsen letterlijk van de bergen afgehageld. In sommige akkers had de hagel putten van een meter diep geslagen. Steengruis viel In de beken en is over welden, velden, land- en straatwegen uitgespreid, soms een meter hoog. Voor het station van Rtides- helm ligt een aarden wal, die den toegang tot het station afsluit. Lager gelegen ge deelten van Riideshelm, de viaduct en de landingssteiger stonden onder water, zoodat het verkeer daar 's avonds gestaakt moest worden. In de wijnbergen langs den Rijn Is de schade zóó groot, dat de hoop op een goeden oogst van het „kometenjaar" zeer verflauwd Is. De jonge aanplant Is op verschillende plaatsen van de bergen afgespoeld en de jonge loten In de wijn bergen hebben zwaar geleden. Uit het zuiden en zuidwesten van Frankrijk komen nog steeds treurige over- stroomingsberlchten. In het Arlège-dal Is het erger dan In 1875. Op vele plaatsen Is ernstige schade aangericht. Te Auterlve ts het slachthuis overstroomd en de Arlège voert schapen, varkens en ontwortelde boomen mede. Castelet staat geheel onder water en ver scheidene andere dorpen verkeeren In groot gevaar. De Qaronne is ook op vele plaatsen bulten hare oevers getreden. Te Toulouse zijn verscheidene straten ondergeloopen. In Aude Is groote schade aangericht en In Tarn Is het nog erger gesteld. TeCastres, waar het water In weinige minuten 3 meter wies, zijn verscheidene ongelukken gebeurd. Bij Burials werden door een aardstorting 8 menschen bedolven en slechts met groote moeite gered. Tusschen Lacrouzelte en Burlats zijn twee kinderen verdronken. Aan den linkeroever van de Agout zijn alle hulzen ontruimd. De schade wordt alreeds geraamd op 10 millioen francs. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). tan 1—5 reztla ft».; rik» r«gnt mwr rö Ct». Vrouwen behoeven niet altijd lijdende te zijn. Wanneer gij steeds last hebt van pijn In uw rug, verschrikkelijke hoofdpijn, duizelig heid en schemeringen voor de oogen rheumatlsche pijnen, hartkloppingen, en gij u afgemat gevoelt, hoewel gij nauwelijks met uw bezigheden begonnen ztjt, denkt gtj er dan wel aan wat de oorzaak van uw kwaal Is? Vele vrouwen zijn er toe geneigd om dergelijke verschijnselen toe te schreven aan hun vrouwelijk gestel, niet wetend welk een gewichtig werk de nieren Ie ver vullen hebben en niet wetend hoe vaak deze belangrijke organen juist bij de vrouw aangedaan worden. De nieren zijn de zuiveraars van hel bloed en verschijnselen als de bovenstaande toonen aan, dat zij hun werk niet behoorlijk verrichten. Velen verwaarloozen deze eerste verschijnselen en zonder twijfel doen zich daarna ernstige ongesteldheden voor, die een totale verwoesting der nieren ten gevolge hebben. Verdraagt daarom de eerste verschijnselen niet met gelatenheid, doch begint onmid dellijk met het genezen uwer nieren, de bron van uw zich ontwikkelende ziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uit sluitend voor de nieren en blaas. Zy ver sterken de nieren en maken hen volkomen geschikt voor hun belangrijk werk. Ze komen de blaas te hulp en voeren de prikkelende onzuiverheden af, die de boven staande verschijnselen veroorzaakten en waaruit tevens waterzucht, rheumatlek, lendenjicht, urinestoornlssen enz. ont spruiten. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op de juiste spelling van den naam) zijn te Zierlkzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één - of f 10,— voor zes doozen. Pbytopathologische dienst. Door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel Is een commissie van advies ingesteld, welker werkkring zich uitstrekt over Zuid-Beveland en welker zetel gevestigd is te Ooes. Benoemd zijn; tot lid en voorzitter dier commissie H. A. Hanken te Wllhelmlnadorp; tot leden W. J. van den Bosch te Kloetlnge F. Domlnlcus te Wemeldlnge; D. van den Dries te Ovezand; J. Ermerlns te Hoede- kenskerke; D. A. Land te Ooes; W. P. Markusse te 's-Heerenhoek; A. van der Poest Clement te Nlsse; C. D. Vereeke te Biezellnge; Jac. Welleman te Krabbendijke tot lid en secretaris L. F. Q. Kakebeeke te Ooes. De mlddenstandsvereeniglng te Krom menie heeft een handig streekje uitgehaald. Ter navolging! Zij heeft n.l. een man aangesteld om klanten, die men kan missen als kiespijn, de wanbetalers te manen. Teneinde dien man een Ietwat officiéél uiterlijk te geven, heeft men hem uitgedost met een groote vuurroode pet op het hoofd, waarop duide- lijk te lezen staat„voor onwillige betalers". Wat geschiedt nu! Een winkelier of patroon kan met den besten wil van de wereld zijn geld van zeker iemand niet krijgen. HIJ gaat naar het Incasso-bureau, geeft den naam op van zyn debiteur, en het zaakje begint. Het bureau schrift den wanbetaler aan. Een roode enveloppe, waarop hetzelfde opschrift staat als van den man met de roode pet, wordt door den postbeambte bezorgd. Inhoud: Wan neer u zich binnen drie dagen niet ver voegt bij mhr. X (naam van den winkelier, waar wanbetaler in het krijt staat) ten einde öf te betalen, öf een schikking te treffen, zal de man met de roode pet u in den loop van de volgende week met een bezoek komen vereeren. Slechte betaler Is in de meeste gevallen spoedig bij zijn schuldeischer, want dat de buren zien, dat de man met zijn be ruchte hoofddeksel aan de deur staat, daar hebben de meesten een hekel aan. Stel echter het geval, dat men aan deze waarschuwing niet voldoet. De volgende week verschijnt de gevreesde man en verzoekt wanbetaler heel kalm aan zijn verplichtingen te voldoen. Zoo gaat het week in, week uit, zoodat een ieder zien kan, dat die en die slechte betalers zijn; de man met de roode pet komt elke week bij hen aan de deur. Het gevolg: ten lange leste geneert men zich voor zijn buren en onwillige betaler doet eindelijk zijn gang naar Canossa, in casu naar den winkelier, bij wlen hij In het krijt staat. Een zeer eenvoudige methode, waarmede men tot nu toe schitterende resultaten ver kregen heeft; Als niets helpt, helpt dat misschien. De moordenaar Niederau onthoofd. De vorige week is te Aken het dood vonnis voltrokken op den dnglooner J. C. Nlederau uit Cornelimunster, aldaar geboren den 25 September 1874 en door het Schwur- gerlcht te Aken den 19 Febr. j 1. wegens moord, gegleegd op Wilhelm Halier uit Dorff, welke den 27 Mei 1900 geboren was, ter dood veroordeeld. De executie had plaats op de binnenplaats der gevan genis door middel van de valbijl. In de stad was door middel van roode aanplakbiljetten bekend gemaakt, dat het doodvonnis zou voltrokken worden. In de laatste twintig jaren zijn in de omgeving van Aken talrijke moorden, voor namelijk op kinderen en vrouwen, gepleegd op de meest gruwelijke manier, zonder dat het de politie gelukte de daders in handen te krijgen. In 1891 werd op klaarlichten dag tusschen Haaren en Kaisersruh een 48-jarlge vrouw vermoord; In den nacht van 6 April 1902 werd In de nabijheid van Aken de 34-jarlge Maria Klinkenberg vermoord; In Juli 1905 bij Robertvllle een 13-jarlg meisje; 30 April 1908 viel In het Akenerwoud de 16-jarige Laura Klinkenberg als slachtoffer van een laag individu; een jaar later werd In het Wurselener woud een 54-jarige vrouw, die eten naar haar man ging brengen, om het leven gebracht. Dit lijstje Is nog met ver schillende pogingen tot moord aan te vullen. En steeds bleven de daders vrij rond- loopen. Woensdag 21 Juli van het vorige jaar werd de omgeving van Aken weer in op schudding gebracht, wegens een nieuwen moord. De misdaad was zoo beestachtig gepleegd, dat er een rilling door de bevol king ging, toen de bizonderheden beker,d werdenwaaronder het slachtoffereen 9-jarig ventje, het leven had moeten laten. Dank zij de publiciteit der pers, was de justitie spoedig den dader op het spoor. Wilhelm Haller had 's morgens zfln vader, die werkzaam was op het land, koffie ge bracht. De kleine begaf zich vervolgens naar de kerk, en toen hij niet op tijd thuis kwam, werd moeder ongerust en begaf zich naar haren man. Maar hier was de knaap niet meer te vinden. De ouders doorzochten het velden vonden hun zoontje weldra op een sluk land, met af gesneden keel. Fan weelr later werd de moordenaar gearresteerd door burgers, welke met politie honden uit eigen beweging 'een onderzoek hadden Ingesteld. Weldra bekende hij de verschrikkelijke misdaad te hebben ge pleegd, en deelde tot de kleinste détails ervan mede. De jury veroordeelde Niederau ter dood. Op zijn verzoek diende de officier van justitie een verzoek om genade in bij den Keizer. Doch Maandag kwam het bericht, dat de gerechtigheid haar loop moest hebben. Woensdagmiddag verspreidde zich door Aken het gerucht, dat de scherprechter met zijn knechten was aangekomen, en dat de guilllotlne, verpakt In een meubel wagen en komende uit Keulen, naar de gevangenis was overgebracht. Dlenzelfden middag tegen half 5 begaf zich de officier vaA justitie naar de gevan genis. waar hij Nlederau mededeelde, dat de Keizer het doodvonnis had bekrachtigd, en dat hij Donderdagmorgen om 7 uur zou geëxecuteerd worden. Op een vraag of hij nog Iets had te zeggen schudde Niederau ontkennend het hoofd. Spoedig kwam de geestelijke der gevangenis Nie derau opzoeken, om hem voor te bereiden voor de eeuwige reis. Intusschen werd de guillotine opgesteld met behulp der gevangenen, In den z. g. Isollerhof. Het Is de eenlge guilllotlne In het ressort van het gerechtshof. De valbijl bevat het jaartal 1792 en een Jacobljnenmuts. Donderdagmorgen ontving Niederau de H. Communie, nadat bij den heelen nacht had gebeden met den geestelijke die hem geen oogenblik had verlaten en zijn biecht had gesproken. Kwart vóór zeven verscheen de officier van justitie in de cel van Nlederau. Nadat hem door een beuls knecht de handen op den rug waren vast gebonden, ging hij, begeleid door den geestelijke en door twee gevangenbewaar ders, naar het schavot, terwijl van den toren der gevangeniskapel de klokken begonnen te lulden. Vóór de guilllollne stond een met zwart laken bedekte tafel, waarop een Christus beeld, een wljwatervaatje en brandende kaarsenop eenlgen afstand hiervan stond de met rouw bedekte doodkist. Ongeveer 25 personen, onder wie officieren van justitie, rechters en doctoren, waren als toeschouwers toegelaten. Prompt om 7 uur betrad Nlederau het schavot, en werd tot b^ de tafel gebracht. De officier las het doodvonnis voor, dat dato 20 April door den Keizer was bekrachtigd. Toen Nlederau de handteekening des Keizers werd ver toond, antwoordde hij volkomen rustig, met een korten hoofdknikop de vraag of hij nog Iets had te zeggen, bleef hij het Kantoorregels. Op Engelsche kantoren vindt men wel formulieren hangen met de volgende sar castische verzoeken: 1. Heeren, die ons kantoor betreden, worden verzocht de deur open te laten staan. 2. Heeren, die niet komen om zaken te doen, worden verzocht, vooral dikwijls aan te loopen, zoolang mogelijk te blijven, een stoel te nemen, het zichzelf makkelijk te maken, en over koetjes en kalfjes te praten. 3. Rooken Is altijd toegestaanook asch en slgarenpeukjes mogen vrijelijk op het tapijt geworpen worden, dat daar trouwens voor bestemd is; sigaren en kranten zijn gratis ter beschikking. 4. Men wordt verzocht luid te spreken, ook fluiten wordt toegestaan; en zoo men wil kan men zelfs zingen. 5. De kantoorbedienden zijn bijna uit sluitend aanwezig om bezoeken te ont vangen van hun vrienden en bloedverwanten; wanneer zl) met dezen bezig zijn, wordt men verzocht hen niet voor andere aan gelegenheden, het kantoor betreffende, te storen. 6 Het zal niet als onbescheiden beschouwd worden, de namen onzer briefhoofden te lezen, desnoods met de bedoeling ze te copieeren en aldus op de hoogte te komen van onze relaties. 7. Aangezien wij gewoonlijk niets te doen hebben voor onzen jongsten bediende, staat hl) steeds en geheel ter beschikking van den gaanden en komenden man. 8 Ook onze telefoon Is minder voor ons eigen gebruik dan wel ter beschikking van al wip nn« Irantnor slechts bezoekt. 9. Zoo kan men ook steeds ten onzent raadplegen spoorwegboekjes en codes, terwijl schrijfpapier (met onzen firmanaam), benevens postzegels voor leder in voorraad worden gehouden. 10. Zoo onze chefs druk bezig zijn, behoeft ge u niet te laten afschrikken, om hen tóch te storen, aangezien geen be langen gewichtiger kunnen ztyn dan juist de uwe. 11. Kunt gij iets afluisteren op ons kantoor, verzuim dan niet zulks te doen, en er ten uwen profljle gebruik van te maken. 12. Het meebrengen van wandelstokken, regenschermen en honden Is steeds toe gestaan; de eerste kan men op lessenaars van ons personeel neerleggen, de tweede kan men plaatsen waar men wil, zelfs Indien zij nat zijn, omdat onze paraplule- bak slechts als ornament Is bedoeld; de laatste (honden) behoeven niet aan koord of ketting te worden gehouden, en op hun blaffen of onzindelijkheid zal volstrekt geen acht worden geslagen. 13. Wij zenden bedelaars, gefailleerde cliëntendames die agentessen ztyn in sigaren, zeep en loterijen, ook levens- verzekerings-agenten en nooddruftige han delaars In kantoor- en schrijfbehoeften nooit weg. Men zegge dit voort! Gemengd Nieuws. Te Almelo is een kind, 9 maanden oud, van den fabrieksarbeider V. gestikt, doordat het een spoeltje eener naaimachine in het mondje had gestoken. In karnemelk verdronken. Te Om men had een treurig ongeval plaats ten huize van den vrachtrijder A. S. Terwijl de moeder zich even met de andere kinderen bezig hield, geraakte het 1 j-jarlg dochtertje In een kuip met karne melk, waarin het verdronk. De kleermaker van Koning Eduard vertelt het een en ander omtrent zijn hoogen klant. Hij roemt den overledene als een genie in het kiezen van pakken. Andere menschen hebben dikwijls een half uur noodlg om hun keuze van stof te bepalen, Koning Eduard kon in tien minuten tien stoffen uitkiezen met een onfeilbaren smaak. De Koning betaalde goed. Voor een broek gewoonlijk van f 24 lot f 30, voor een heel pak f 96 tot f 120, voor een rokpak f 168 tot f 180. Een broek placht hij niet meer dan drie- of viermaal te dragen. Zoo had hij er jaarlijks een honderd noodlg. Elk jaar had hl) een dozijn rok- Levend begraven. ln de Falun- kopergroeve, in Zweden, zijn 3 oude arbeiders onder omstreeks 3000 M-'. Inge stort kopererts 43 uren lang bedolven geweest. De redding ging met groote moeilijkheden gepaard. Men moest een 65 meter langen gang graven om de bedolvenen te bereiken. Toch vond men hen nog ge zond en ongedeerd terug. Ofschoon zij al dien tijd zonder eten of drinken waren geweest, klaagden zij nog het meest over de koude, en het eerste waar zy om vroegen was.... een pijpje tabak. De Stampa geeft verslag van een bezoek dat een socialistisch glasblazer Llsi, de oprichter van een door werklieden gedreven coöperatieve glasblazerij, bij den democratlschen Koning van Italië gebracht heeft, om de belangen van de fabriek te bepleiten. Waarde heer Lisi, Ik ben biy u de hand te drukken, zei de Koning. Hij Het my vertelt Lisi plaats nemen in een makkeiyken stoel, terwijl ff hij naast my op een kanapé ging zltten.l Dadeiyk begon het gesprek. De Koning wilde weten, hoe onze coöperatieve onderneming tot stand was gekomen. Ik vertelde hem al onze moeliyk- heden by gebrek aan geld en bescherming en voegde eraan toe: Wy hebben In langen tyd uw gezicht niet gezien, Sire, behalve op de postzegels. De Koning lachte van harte en vrieg vol belangstelling naar de fabriek, den toestand van de werklui enz. Ik zou, zei de Koning, gaarne uwe fabriek zien. Waarop ik hernam: Welnu, laat Uwe Majesteit, wanneer zy in Astl komt, dan eens komen kyken. Wie weet! zei de Koning. Ik kan u niet, vervolgde Ik, een geestdriftige ontvangst waarborgen, maar de arbeiders zullen u In elk geval zeer eerbiedig bejegenen. Wel zeker, zeker! zelde de Koning glimlachend. Daarna vertelde Ik hem wat wy al zoo beproefd hadden en hoeveel moeite wy hadden. De Koning hoorde my aandachtig aan en sprak toen Luister, ik kan daar niet veel aan doen, en de ministers handelen naar hun goedvinden In het algemeen belang. Ik moet my allereerst bulgen. Maar Indien een woord van my de verwezeniyking van de wenschen van uwe kameraden mocht kunnen vergemakkeiyken, zal ik dat gaarne en van heeler harte spreken I Toen ik op dat oogenblik op de klok keek, bemerkte Ik dat Ik al een goede veertig minuten met den Koning gesproken had. Ik stond op. De Koning deed hetzelfde en vergezelde my tot aan de deur. Toen kon Ik niet nalaten hem te zeggen: Sire, ik ben een arme drommel, maar Ik zou u iets willen verzoeken Oa uw gang, ga uw gang! Indien het u niet onaangenaam is, zoudt u dan de groeten aan de Koningin willen doen? De Koning drukte my opnieuw de hand en zelde Zeker wel, met genoegen. En tot besluit zelde hy: Morgen zal ik myn best doen voor uwe coöperatie, opdat Ik u goed bericht kan zenden. Per Dlol, besloot de socialist Lisi, het Is een beste man. Qetrouwd: J. L. A. BOOOAART Az. en C. N. BOOT WD., die, mede namens wederzydsche Familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, ba hun huweiyk ondervonden. gKERKWERVE' 25 Mei 1910. Serooskerke, V Hartelijk dank aan allen, die in de laatste dagen lasterpraatjes over mij uitstrooiden. Nieuwerkerk. JANNETJE BROUWER Ad. Een nieuwe streek van Moelei Hafid, den Sultan van Marokko. De Sultan scheen ontevreden te zyn over El Hadj ben Aïssa, den Pasja van Fez, en hy gelastte zyn soldaten het huls van den Pasja te plunderen en zyn vermogen In beslag te nemen; In bet bizonder stelde de Sultan prys op een moolen, met diamanten bezet ten ring, die de Pasja bezat. De soldaten stormden by den Pasja binnen, plunderden het huis leeg benevens den harem, roofden alles, tot zelfs de kleeren der vrouwen en wat den ring betreft, die werd met zulk een geweld van des Pasja's vinger gerukt, dat de vinger brak en bijna werd afgerukt. Hafid stak den ring glim lachend aan zyn hand. Daar hy evenwel naar zyn meening slechts de helft van des Pasja's vermogen had gekregen, ver moedde hy dat de andere helft verborgen was en hy liet zoowel den Pasja als al zyn vrouwen afranselen om hen te dwingen de bergplaats mede te deelen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6