issie Ie Zierikzee. Ingezonden Mededeelingen. Gooi geen goed geld naar kwaad geld. Quaker Oats, het wereldprodukt. Openbare Raadsvergadering Gemote Tbolei, geen weik meer te mogen geven, als hij De Volkswil wil opzeggen. Als getuigen werden gehoord genoemde pastoor, Clemence Dleleman en de drukker van het blad. Het openbaar ministerie elschte tegen beklaagde wegens de eerste beschuldiging t 100 boete of 25 dagen hechtenis, en wegens de tweede beschuldiging I 25 boete of 5 dagen hechtenis. In de eerste zaak stelde de getuige pastoor Schets, zich civiele party, en elschte aanplakking van het vonnis en f 150 schadevergoeding. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden (Vrijdag) voortgezet de behandeling van de zaak tegen J. V., 24 jaar, los werkman, geboren en wonende te Middelburg, thans aldaar gedetineerd, wlen ten laste gelegd wordt, dat ht| op 20 November 1909 Ie Vlisslngen, met het voornemen om op zettelijk Marie Bach van het leven te berooven, met een mes naar dat meisje heeft gestoken en haar daarmede aan de kin en den hals heeft verwond, terwijl de verdere uitvoering van zijn voornemen alleen niet Is voltooid tengevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat door het mes geen edele llchaams- deelen zijn geraakt. Bij de behandeling dezer zaak op 21 December 1909 werd door de rechtbank, op vordering van den ambtenaar van het O. M., een nader onderzoek naar be- klaagde's geestvermogens gelast. Beklaagde had voor de politie en den rechter-commlssaris een volledige bekentenis afgelegd, maar voor de rechtbank waren op 21 December zyn verklaringen zéér onzeker. Wel erkende hy reeds één jaar en 4 maanden in het krankzinnigengesticht te Buitenzorg (Java) te hebben door gebracht. Thans werden 2 getuigen-deskundigen gehoord. De deskundigen verklaren dat de be klaagde toerekenbaar Is. Het O. M. elschte 3 jaren gevangenis straf. De rechtbank te Middelburg deed heden (Vrijdag) uitspraak in de zaak tegen M. C. P., 23 jaar, arbeider te Cortgene, thans gedetineerd te Middelburg, die op 28 Maart te Cortgene Adrlaan Markusse zoodanig met een mes heeft gestoken, dat deze kort daarop is overleden. Beklaagde werd wegens zware mishan deling, den dood ten gevolge hebbende, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Vanwege het O. M. was slechts drie jaar gevangenisstraf geélscht. in de Mel-vergaderlng dezer Commissie werd o. a. meegedeeld, dat blijkens schrijven van het Oemeentebestuur van Serooskerke een Rijks-subsidie voor bouw- en Inrichting eener nieuwe openbare school zal worden aangevraagd. Dan was bericht ontvangen van de onbewoonbaarverklaring eener woning te Ouwerkerk (door de Commissie uitgelokt), terwijl eene woning In de gemeente Dulven- dljke, welke voor denzelfden maatregel was voorgedragen, verkocht en afgebroken was, zoodat niet behoefde te worden In gegrepen. Ingekomen was een schrijven van het Oemeentebestuur van Zonnemalre, waarbij het advies der Commissie werd ingewonnen over een nieuw plan voor een te bouwen Armhuis aldaar (het eerder ingediende plan moest wegens strijd met de Bouwverordening worden afgekeurd), eene beslissing kon nog niet worden genomen. Dan werd advies uitgebracht over een drie-tal concept-verordeningen op de vleeschkeurlng (in de gemeenten Ouwerkerk, Zonnemalre en Nieuwerkerk), alsmede om trent het ontwerp eener verordening tot wering en beteugeling van besmettelijke ziekten by schoolkinderen Zonnemalre behoudens enkele opmerkingen kon de Commissie zich met een en ander vereenigen. Belde onderwerpen zyn thans in de meeste gemeenten van het ambtsgebied behooriyk geregeld. Verder werd In handen eener sub commissie gesteld een schryven in zake het gevaar van loodwlthoudende verven, welke hieromtrent verslag zal uitbrengen. Ten slotte bleek uit de ontvangen be richten, dat sedert de vorige vergadering (14 April) waren voorgekomen 11 gevallen van dlphtherie (waarvan 6 te St.-Phllips- land, 4 te Zierikzee en 1 te Ouwerkerk), terwyi één bericht van overiyden aan deze ziekte (te St.-Phlllpsland) Inkwamandere besmetteiyke ziekten kwamen In bedoeld tydvak niet voor. De komeet van Halley. Donderdagavond is de staartster buiten gewoon goed waargenomen. En voor het eerst heeft de menigte een staart kunnen bespeuren, een ultlooper naar boven-llnks van een graad of zes, zeven. Een „fraaie" staart was het echter niet. Hy was beslist veel zwakker dan den Melkweg, scheen slechts een nevelstreep te zyn. Doch ieder, die scherpe oogen bezat, kon op het .gunstig oogenblik", waarvoor 10 uur 45 min. was opgegeven, Inderdaad een staart .vermoeden". By ver moeden Is het Inmiddels gebleven. Waarschyniyk zal de waarneming van Donderdag de beste observatie biyven. De hemel stond bizonder gunstig, was zeer „doorschynend", om het zoo eens uit te drukken. Dit stond In verband met het Isobazoment. Wy bevonden ons n.l. op den voorkant van een z.g. trekhoos. En juist deze voorkant is het, die ons de sterrenhemels brengt. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regeh 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. Koopt geen nuttelooze medictjnen voor Uwe borst- of longaandoe ningen, Uw asthma, of voor de kink hoest Uwer kinderen. Neem het beproefde en altijd genezend geneesmiddel, de AB DIJSIROOP. KLOOSTER SANCTA PAUL O. Prys per flacon van 230 gram f 1 van 550 gram f 2en van 1000 gram f3 50. Hoe grooter flacon, hce voordeellger dus. Verkrygbaar bij alle Drogisten, Apothekers en de bekende verkoo- pers. Centraal-Depöt: L. I. AKKER, ROTTERDAM. De verkoop van Quaker Oats over treft ver die van eenig ander merk Natuurlijk bestaan daarvoor gegronde redenen- bij voorbeeld: ongeëven aarde kwaliteit en heerlijke smaak. Indien ge Quaker Oats koopt, betaalt ge alleen voor de haver mout en voor PREDIKBEURTEN. Zondag 29 Mei 1910. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jenifcl II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Reus van Eikerzee. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Pols. (Doopsbedlenlng). Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van der Linde van Burgh. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Qeerllng. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur van Zonnemalre. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linden van Nieuwerkerk. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: ds. Franje van Goes. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 'snam. twee ure: geen dienst Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure Leeskerk. Slr|ansland. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure en 'savonds vijf ure: ds. Gunst van Woerden. Geref. Gemeente, 'sVoorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: ds. Boone. Evangelisatie, 's Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Tholen en St.-Filipslend. Thoien. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, '8 nam twee ure en 's avonds zes ure: da. Dekker van Anna-Jacoba-Polder Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure ds. Roelof sen van Brulnlsse. (Openbare belijdenis); 'snam. twee ure: Idem. (Doopsbedlenlng); 'savonds zes ure: Idem. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Prins. (In belde diensten collecte voor het Ziekenfonds). Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenlsae. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half Hen ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Van Vliet. (Doopsbedlenlng). Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 'b avonds zes ure: de heer Mulder van Apeldoorn. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins van St.-MaartensdQk; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlase. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Steenbeek van Scherpenlsse; 's nam. twee ure: niet opgegeven. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annnland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure de heer Hofmeester van 's-Gravenhage, 's nam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Schothorst van Luateren. St.-Fllipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal; 'snam. twee ure: geen dienst. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. KERKNIEUWS. Beroepen by de Herv. Oem. te Hoornaar ds. J. van Vliet te Poortvliet. St.-Fillpsland, 26 Mei. De collecte voor de Zending heeft alhier In de Herv. Kerk opgebracht f 10.60. Aangenomen het beroep naar de Oeref. Oem. te Wesfkapelle door ds. F. J. van de Ende te Hoogvliet. Men schryi aan De Nederlander De heer A. Vermeulen, die zich sedert tal van jaren voordeed als theologisch candldaat en herhaaldeiyk het medelijden opwekte en geld wist te kiygen van goedgeloovlge leden der Ned. Herv. Kerk, daar hy by gebrek aan het laatste zyn studiën niet kon voleindigen, heeft zich thans ontpopt als stichter van .de Ned. Herv. Kerk van vóór 1816". Zondag 29 Mei zal In de Havelandstraat No. 1 te Rotterdam, biykens een strooibiljet, des morgens om 10 uur, de opening plaats hebben van het kerkgebouwtje, en des avonds om 6 uur zal .de WelEerw. heer A. Vermeulen, leeraar, komende van Fljnaart, prov. N.-B.", er zyn .intree rede" uitspreken. Tegen dezen heer A. Vermeulen Is meermalen gewaarschuwd, o. a. door de mlnlsterlën van predikanten by de Ned. Herv. Oem. van Amsterdam en Rotterdam. In de nabyheld van Rotterdam is het hem eens gelukt een predikbeurt waar te nemen voor een predikant daar ter plaatse, doch toen hy zich daarna om ondersteuning vervoegde by een Rolterdamsch predikant, vertrouwde deze het verhaal van den .theologlschen candldaat" niet en legde hem een Latynsch boek voor, en toen bleek, dat de heer V. niet eens Latyn kende. In het te Rotterdam verspreide strooibiljet heet het: .Spreker gevoelt Iets, om tn gehoorzaamheid aan Qods Heilig Woord terug te keeren tot de kerk onzer vaderen, dat is de Herv. Kerk van vóór 1816. Toen werden de kerken bediend door de Oodzallge Brakel, Comrie, Smytegelt, Van der Oroe en anderen". ONDË R W IJ S. De heer C. C. van Slooten, leeraar in de Nederlandsche en Dultsche talen aan de H. B. school te Vlisslngen, heeft eervol ontslag gevraagd en Burg. en Weth. hebben hem dit eervol ontslag verleend. Anna Jacobapolder, 26 Mei. Te Arnhem slaagde voor de acte van onderwyzeres mej. J. Aarnoudse van hier. Zierikzee, 27 Mei. Te Utrecht slaagde heden voor de acte van onderwyzeres, mej J. W. C. Loewer alhier. V isscher ij- Berichten. De rogvlsschery met de zoogenaamde staande netten op de Ooster-Schelde, een vlsschery die voor eenlge jaren door Tesselsche visschers werd ingevoerd, geeft dit jaar bizonder slechte uilkomsten; men meent dat de rog zich In diep water ophoudt; doch de weervisschers kunnen nog al een aanzleniyk getal bemachtigen. De visch Is uitstekend van qualiteit. De rog wordt verkocht tegen 50 5 70 cent per stuk. op Maandagnamiddag te 2 ure. Tegenwoordig 10 leden. De oudste wet houder Hollestelle opent de vergadering en deelt mede dat de voorzitter verhinderd Is deze vergadering by te wonen. Onder de ingekomen stukken behooren een missive van Gedep. Staten, betreffende de goedkeuring der begrooting 1910; zy wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder stelt de voorzitter aan de orde de benoeming van twee onderwijzers, ten Ie In de vacatuie wijlen Hekkert en ten 2e de vacature De Haan. De voorzitter zegt, dat voor de eerste Vacaiure gesolliciteerd hebben de heeren B. O Meierman te Voorst en A. P. Holk te 's Oravenhage, doch dat later de heer Holk zyn sollicitatie heeft teruggenomen, zoodat er voor de vacature nu slechts één sollicitant Is, maar daar deze in 't bezit der verelschte akten is, adviseeren Burgem. en Weth., op voordracht van het hoofd der school en tevens op advies van den arr.-schoolopziener, om den heer Meieiman te doen benoemen. Tot stemming over gaande wordt de heer Meierman met atgemeene stemmen benoemd. Hierop stelt de voorzitter aan de orde de benoeming voor de vacature De Haan. Na voorlezing der rapporten van den arr- schoolopzlener wordt tot stemming over gegaan, die tot uitslag heeft, dat de heer M. J Engelvaart van Tholen wordt be noemd met 8 stemmen, terwyi 2 stemmen waren uitgebracht op J. Eversdijk van Kapelle. Hierop vraagt de heer Van Vredenburch het woord. Hy zegt, dat het hem voor ditmaal ontgaan is, Iets, waarin hy in één der vorige zittingen op heeft gewezen, om rapporten en andere persoontyke zaken niet meer in openbare zitting te behandelen, noch daarin te laten lezen, noch te bespreken. Hy acht het beter óf In geheime zitting óf by rondzending aan de leden onderling deze persoonlijke soms minder aangename voor den betrokkene zaken te behandelen. Verbeeldt u, zegt spreker, dat u zelf een ongunstig rapport over u uitgebracht in de courant las, dat zou u Immers hoogst onwelkom zyn. Te meer nog, zegt spreker, heeft dit meestal ver strekkende gevolgen, daar het op de verdere sollicitatie zeer veel invloed kan uitoefenen. Spreker hoopt daarom dat de raad hem in dit verzoek zal steunen en dat zyn voorstel aange nomen wordt. De heer Wagtho steunt gaarne het zooeven verdedigde voorstel, en hoopt dat het voorstel moge gesteund worden door de andere leden. Ook de heer Noske wenscht zyn slem aan het voorstel Ie geven en zou gaarne zien, dat voortaan alle persoontyke zaken In het geheim behandeld worden. Na nog ampele discussie, waaraan nog deelnemen de heeren Moelker en Overman, wordt het voorstel van den heer Van Vredenburch met atgemeene stemmen aan genomen. Aan de orde komt de vrijstelling volgens art. 4 der woningwet. De voorzitter licht het verzoek zeer uitvoerig toe en zegt, dat deze aanvraag tot vrQstelling der woningwet dra ten einde Is, maar met 5 jaren tydeiyk kan verlengd worden, om alzoo de grootste en kostbaarste ver bouwingen voorlooplg nog uit te stellen en de hoogst noodlgste herstellingen te doen. Op verzoek van den heer Overman wordt het advies der Qezondheldscommissle hierop voorgelezen, dat ook gunstig hier over adviseerde. De heer Qulst zegt, dat alles zyn grenzen heeft en dat ook In de woningwet wat overzien moet worden, want dat hy uit kleine woninkjes vaak knappe en zeer gezonde menschen ziet komen. Hierop wordt de aanvraag tot vrysteliing met atgemeene stemmen aangenomen. Verder wordt behandeld de wyzlglng In de verordening ter bestrydlng van den Amerlkaanschen kruisbessen meeldauw. De voorzitter zegt dat van Oedep. Staten de verordening Is teruggezonden met de opmerking dat er In de redactie der ver ordening een fout schuilt. De voorzitter leest daarop de nieuwe redactie voor zoo als door Oedep. Staten Is verzocht aan te vullen, waarop de wyzlglng met atgemeene stemmen wordt goedgekeurd. Komt in behandeling afstand van grond In erfpacht aan den heer Joh. Wagemaker. De heer Van Vredenburch zegt zich met nog meer leden overtuigd te hebben van de rooliyn en meent voor zich dat de toestand, zooals die nu Is afgebakend, daar verbetering brengt. Qeiyk de afbakening nu Is, krygt men daar een regelmatige flauwe bocht, en er komen geen scherpe hoeken door te ontstaan. Bovendien ver wacht spreker dat de heer Wagemaker daar ter plaatse wel een mooi hek zal plaatsen, waardoor de villa en de geheele omgeving zullen verfraaid worden. De heer Wagtho Is niet overtuigd van de gewenschte rooilijn. Voornameiyk heefl hy het oog op het nieuwe paadje langs de rooliyn, en volgens zyn meening wordt, wanneer de nu gedane afbakening wordt bevestigd, het nieuwe paadje op die punten versmalt, en zegt spreker, dat is bepaald ongewenscht. Hij zou dus gaarne zien dat het bulten den muur geslagen paaltje verzet werd en de rooliyn getrokken wordt volgens d--n reeds bestaanden muur van het pand van den heer Wagemaker. De heer Wage maker vraagt en bekomt verlof den heer Wagtho te beantwoorden. Spreker zegt, dat de rooltyn op dat punt niet juist getrokken kon worden, omreden er nog oude fundamenten van het ziekenhuisje In den grond zitten. Zoodra die verwyderd zyn kan de rooilyn beter bepaald worden, maar spreker gelooft niet, dat er ver smalling van voetpad zal plaats hebben. De heer Kegge het woord vragende, zegt dat hy liever gezien had, dat de heining der wed. Llngeling, Indien dat gedaan kon worden, wat verplaatst werd binnen het tuintje, en dat dan die rooliyn recht zou getrokken worden op het molen pad; de heer Wagemaker zou dan aan de ééne zyde wat grond missen, maar zou aan de andere zijde even zooveel winnen. Het komt spreker voor, dat de rooiyn dan zeer netjes zou doorgetrokken kunnen worden. Men had dan eene rechte zyde daar. Bovendien heeft de gemeente al zeer vele misplaatste hoeken overal, zoodat we daartegen dienen te waken. De heer Qulst zegt dat hij bet wensche- lijk acht, vooral toch goed op te letten dat er geen schadeiyke en misplaatste hoeken komen. Overigens houdt hy zich aan het voorstel van jhr. Van Vredenburch. en zegt dat een regelmatige flauwe bocht daar niet misplaatst Is. We zouden het daar maar op In moeten houden zegt spreker. Jhr. Van Vredenburch herhaalde dat zyn voorstel bepaald een verslering teweeg brengt, als het wordt aangenomen. Mochten er nog eenlge kleine wyzlgingen In ge bracht kunnen worden ter verbt tering, welnu, Burgem. en Weth. zyn daar wel toe bevoegd. Hierop wordt met 9 stemmen de rooltyn volgens voorstel van jhr. Van Vredenburch aangenomen. De heer Wagemaker onthoudt zich van stemming. De agenda hiermede afgehandeld zynde, komt de gebrulketyke rondvraag. Alvorens hiermede een aanvang te maken, zegt de voorzitter het volgende: De leden zullen zeker allen vernomen hebben, hoe of door welke omstandigheid het geschied Is, dat komt er minder op aan, dat er een gezin op straat zit. De kinderen zyn voorlooplg by sommige particulieren gehuisvest, maar de vader en moeder en hun goed staat daar midden op de straat. Oaarne zou hy dan ook de opinie der leden er over hooren, en of ook van gemeentewege Iets voor dit gezin zal gedaan worden. By Burgem. en Weth. Is het plan gerypt om hen tydetyk onder dak te brengen In het gebouw der spys kokery. De heer Van Vredenburch het woord verkrygende zegt begaan te zyn met het lot dezer arme menschen. Spreker was er heden voormiddag ooggetuige van en heeft zich persooniyk van den toestand der bedoelde personen vergewist en die is allertreurigst. Hy acht Ingrypen hier beslist noodzaketyk en roept de personen nu op die by kris en kras beweerd hebben, dat er geen woningnood Is of komen zal. Al het del- mynen tegen de Bouwvereenlglng Is dus niets dan llluzle, daar we nu met den toe stand voor oogen zitten en nu plotseling op het onverwachts voor deze zaak ge plaatst worden. De heer Chrlstlaanse zegt vernomen te hebben, dat er de volgende week kans bestaat, dat er weer een gezin uit de woning zal worden gezet, en of we nu hier al de bykomende omstandigheden al bespreken, dat geeft geen afdoening der zaken; we zitten bier nu al reeds met het eerste geval en van ons wordt verwacht, dat de noodlge stappen tot hulsvesting worden gedaan. De heer Moelker vraagt of het houten gebouwtje nog aanwezig is, waar eenlge jaren geleden, aan den Singel ook van gemeentewege één of twee hulsgezinnen tydetyk hebben gewoond. De heer Chrlstlaanse antwoordt dat het gebouwtje Is vertimmerd voor een bergplaats, zoodat als men op die plaats weer zou willen bouwen een nieuw gebouwtje zou gemaakt moeten worden. De heer Overman, betreurende den toe stand, waarin de bewoners verkeeren, Is het met jhr. v. Vredenburch eens, dat al het geschetter tegen de Bouwvereenlglng, tegenover dit geval In het niet wegzinkt. Er Is zyns inziens behoefte aan woningen en hy verwacht ook van den Raad, hoe moeilijk het hem overigens toeschynt om Iemand tydeiyk In te nemen dat deze zich geroepen voelt mede te helpen met alle kracht om aan den Ireurigen toestand onmlddeliyk een einde te maken. Na nog eenlge dis cussie betreffende de ontruiming en weder- opberglng van eenlge verplegingsartlkelen, die In de spyskokery voorlooplg zyn onder dak gebracht wegens verbouwing van een ziekenhuisje, wordt met algemeene stemmen besloten voorlooplg het gezin over te brengen ln de spyskokery. Nog deelt daarop jhr. Van Vredenburch mede, dat, hoewel ongaarne, maar door menschllevendheld gedrongen wordende jegens zyn burgers, dat mocht het geval zich herhalen de volgende week, hy voor het 2de gezin dan een woning tydeiyk zal disponibel stellen. De heer Noske vraagt of het mogeiyk is om by de oefeningen der brandweer, ten betere verdeeling wat de manschappen betrelt, maar ook wat de werkzaamheden aangaat. Hy acht het nuttig en noodlg om

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2