Uit Stad en Provincie. burgemeester van Krabbend!)Ice, en Th. Pels, secretaris van 's-Hertogenbosch. Deze bijeenkomst belooft van belang te worden. Er vallen In dit groote korps openbare ambtenaren als het ware eiken dag nieuwe slachtoffers. Geregeld worden oude af gewerkte ambtenaren broodeloos. blijven weduwen en kinderen onverzorgd achter. De heerschende onzekerheid zal dan ook wel honderden gemeente-ambtenaren be wegen, door bezoek aan genoemde ver gadering blijk te geven van hun hartewensch naar een Rijksregeling van hun pensioenrecht. De waarnemende burgemeester van Den Haag heeft als hoofd der politie den Inspecteur Van Rossem, wegens hardhandig optreden en gemis aan tact tegenover den journalist Van Raalte, een straf opgelegd, waartegen htj In beroep kan komen bij de commissie van advies. Naar Het Vad. verneemt, Is een agent van politie alhier, voorloopig bulten dienst gesteld, op grond van ernstige verdenking, dat hl] poging tot diefstal heeft gepleegd In een bewoond huls. De beambte was gedurende de laatste dagen met verlof. Ht| bracht, ook vroeger reeds, geregelde bezoeken aan een bierhuis. De houder van dat bierhuls vermiste sedert eenlgen tijd telkens geld uit een kast in een achtervertrek. Eenig vermoeden had men op den agent. Toen deze j.l. Zaterdag weer het bierhuls bezocht en op een gegeven oogenbllk verlof verzocht om in het tuintje eenlge seringen te plukken, besloot men hem te bespieden. En bij die gelegenheid zou waargenomen zijn, dat de politle-agent zich geld uit de kast toeeigende. Aangifte werd gedaan aan de polltie- afdeellng In de Van der Vennestraat en de verdachte aangehouden. Hij ontkende ten stelligste en is thans, nadat proces-verbaal Is opgemaakt, In vrijheid gesteld, maar doet In afwachting van het nadere onderzoek geen dienst. De vermoedens van ztjn schuld moeten zeer sterk zijn. Een man, zich schrijvende P. van Leeuwen, heeft uit Lelden een dreigbrief geschreven aan den minister van financiën. Hij vroeg daarin om f 1000. Het geld moest op een bepaalde plaats worden afgegeven aan een man met een versch afgesneden groenen stok bij zich. De man zegt zwervende te zijn. De commissaris van politie alhier, le afdeellng, deed terstond oproeping tot op sporing en aanhouding met aanduiding van signalement. Nader meldt men uit Lelden, dat de bedoelde persoon aldaar is aangehouden. Hij blijkt te zijn een ontslagen geëmployeerde van het Seminarium te Katwijk, die ook gerulmen tijd In eene Rljks-Werkinrlchtlng heeft doorgebracht. Men vermoedt, dat hij niet toerekenbaar kan geacht worden. De aangehoudene Is gevankelijk naar Den Haag overgebracht. Schiedam, 24 Mei. Het gezln-HolswIlder alhier werd Zondagmorgen verrast door de geboorte van 3 kinderen, n.l. 2 jongens en een meisje, waardoor het aantal kin deren, in wier bezit de ouders zich mogen verheugen, is gestegen tot 7. De 3 jong-geborenen wegen samen 21 pond en bevinden zich In den besten wel stand, evenals de moeder. Vlaardlngen, 24 Mei. Oisternamiddag Is de 9-jarlge Cornells Van Rossen, wonende 6e Achtersteeg, spelenderwijs van een bom af In de Nieuwe Haven gevallen en verdronken. De jongen was met zijn vader, een weduwnaar, wiens eenigst kind het was en die op die bom eenlge werkzaamheden moest verrichten, medegegaan. Terwijl de vader zich even verwijderde, Is de jongen te water gevallen. Hedennacht werd het lijkje gevonden en naar de ouderlijke woning overgebracht. Heusden, 23 Mei. Terwyi de gemeente veldwachter Oerbrands met den rijksveld wachter Cremers en twee onbezoldigde rijksveldwachters zich Zaterdagnacht op de spoorbrug over de traverse der Beersche Maas verdekt hadden opgesteld, passeerden aldaar drie beruchte personen, die onder verdenking van verschillende diefstallen staan en van wie vermoed werd, dat zij ook nu weer hun slag zouden geslagen hebben en hun terugweg over de brug zouden nemen. De polltle-mannen spron gen onmiddellijk op het drietal af, waarop een hevig gevecht ontstond. Aan weers zijden werd van revolvers gebruik gemaakt. Het gelukte aan de polltle-mannen al wat de mannen bij zich droegen (zilveren lepels, boter, wjn, sigaren enz.) in beslag te nemen. De gevaarlijkste der drie werd door de politie maar het arrestantenlokaal te Ravensteln gebracht. In de aanhouding der andere twee slaagde zij niet, doch hunne vervolging wordt voortgezet. De goederen waren gestolen uit het koffiehuis van den heer Hengst bij het station Ravensteln. Hij had de dieven 's nachts wel bemerkt, maar hij had niet tegen hen durven optreden. De onbezoldigd rijksveldwachter Hen driks Is door een revolverschot gewond, doch niet ernstig. 'g-Hertogenbosch, 23 Mei. Zooals onzen lezers nog wel bekend zal zyn, hebben een drietal sergeants alhier verleden jaar na een nachtelijke excursie, de plaat gepoetst. Twee keerden op 31 Augustus terug en hebben hun gerechte straf onder gaan, nummer drie evenwel was weg en bleef weg. Het helmwee achynt hem echter te hebben aangegrepen, want dezer dagen heeft hij (P.) zich te Roermond aangemeld. De schuldige is naar hier vervoerd en ter beschikking van de militaire autori teiten gesteld. Middelharnis, 24 Mei. Er heeft zich Maandagavond, omstreeks 9 uur, onder deze gemeente een tragische gebeurtenis afgespeeld, waarmede een menschenleven helaas verloren ging. De 31-jarige Johanna Qootjens en de 20-jarlge Laurens E., belden woonachtig te Oude-Tonge, z|jn sedert gerulmen tijd respectievelijk als dienstbode en knecht In dienst by den landbouwer Th. Bol onder deze gemeente. Belden waren van een voorbeeldig gedrag en zoowel hier als te Oude-Tonge gunstig bekend. Het meisje hield echter van plagen en dat Is haar noodlottig geworden. Want zoo ons werd medegedeeld moest Laurens E. een sigaar van den boer hebben genomen, Iets wat door Johanna Oootjens moet gezien zijn. Ze had dit den jongen gezegd en er plagend achter laten volgen, dat zy het den baas zou vertellen, als hy uit Oude-Tonge terugkwam. Daarover moet Laurens E. In woede ontstoken zijn. Hij moet op het meisje aangevlogen ztjn met zijn zakmes In de vuist en haar ver scheidene steken hebben toegebracht, waarvan er één haar doodelijk aan den hals moet getroffen hebben. Dit alles moet geschied ztyn op een bleek, waar het meisje bezig was wasch- goed op te hangen. Zoo verder werd medegedeeld zou Laurens E. zich toen naar de vrouw van Bol begeven hebben en zijn misdaad ver teld hebben. Men kan begrijpen welk een schrik dit veroo.-zaakte, te meer daar men het ont zielde lichaam van het meisje vond, badend In bloed. In allergl werden boden naar politie, burgemeester en dokter gezonden, terwijl anderen den boer tegemoet reden. Spoedig waren de autoriteiten aanwezig, doch de dood kon slechts geconstateerd worden. Intusschen had men de hand gelegd op den dader, die, kort na zyn misdaad, tot driemalen loe moet geprobeerd hebben zich van het leven te berooven, door zich In een welput te willen werpen. Nog gisterenavond werd het ïyk van het slachtoffer gekist en de moordenaar onder het gemeentehuis te Mlddelbarnls op gesloten. Vanmorgen werd het lijk door de boot van Middelharnis te Rotterdam aangebracht, ter verder vervoer naar de sectiekamer van het ziekenhuis aldaar, terwijl met dezelfde boot gevankelijk de dader werd overgebracht. Gedurende de reis moet Laurens E. onder den Indruk van het feit geweest zijn. Hij Is naar het parket overgebracht. De verslagenheid Is hier, maar vooral le Oude-Tonge, zeer groot. Zierikzee, 25 Mei. Naar wij vernomen hebben Is op Schouwen-Dulveland een vereeniging gesticht van schoenmakers patroons en gezellen onder den naam van Schoenmakers-patroonsvereeniglng Schou wen en Dulveland, gevestigd te Zierikzee. Het bestuur bestaat uit de heeren: A. v. Oost, voorz., te Nleuwerkerk, J. Heuseveldt, vice-voorz., P. A. Wlerikx, secretaris, Joh. Moelker, tweede secretaris en J. Overbeke, penningmeester. In het belang van alle andere schoenmakers zal het gewenscht zyn, dat zy, die nog geen lid zijn, zich by deze vakvereenlging aansluiten, om alzoo ge- zameniyk te trachten vele misstanden uit den weg te ruimen en de onderlinge ver houding te verbeteren, waardoor zeer zeker de belangen van de vakbroeders worden bevorderd. Ter buitengewone terechtzitting van de arrondlssements-rechtbank van Dinsdag is de heer mr. J. Boon Jr., vroeger advocaat en procureur te Rotterdam, na als substituut-griffier bij voornoemde rechtbank beëedigd te zyn, op plechtige wyze geïnstalleerd. De officier van justitie riep, nadat de president de zitting geopend had, den substituut-griffier een harteiyk welkom toe, en deed uitkomen, daar men niet meer rekende op een vervulling der vacante waardigheid, hoe aangenaam men verrast was, toen bekend werd, dat In de vacature voorzien was. Hy wenschte den benoemde geluk, en hoopte, dat deze de voetsporen van zyn voorganger, hoe kort deze ook substituut-griffier was, drukken moge. Hierop las de griffier het proces-verbaal der eedsaflegging voor. Na deze handeling sprak de president den benoemde toe. Aanvankeiyk dacht men, dat de post niet meer bezet zou worden. De regeering toch meende ook geen substituut-officier van justitie te moeten benoemen. Zy schynt echter terecht van oordeel te zyn, dat het mogeiyk Is by ziekte of afwezigheid den officier van justitie door een lid van de rechtbank te vervangen, maar dat het by verschillende door den president genoemde handelingen niet mogeiyk Is den griffier door een rechter of beëedlgden klerk te vervangen. De president stelde in het licht, dat de functie van substituut-griffier een zeer leerzame betrekking is. Zelf denkt hy nog met genoegen terug aan den aangenamen tijdwaarin hy diezelfde betrekking te Dordrecht gedurende 5 4 6 jaren waarnam. Hij drukte de hoop uit, dat de benoemde op de hoogte van de praktyk zal komen, met lust en yver moge werkzaam zyn tot nut van onze rechtspleging en tot voldoening van zich zeiyen. Hy verklaarde hiermede den benoemde geïnstalleerden sloot daarna deze plechtige zitting. Programma van het op Donderdag 26 dezer in de sociëteit .Concordia" alhier, door het harmonie-gezelschap .Kunst en Eer" te geven concert: 1. Culemborgsche festlval-marsch Af. Klimmerboom. 2. Ouverture, Le retour au Pays O. Coquelet. 3. Sulelka, Danse Orientate L. Langlols. 4. Divertissement aus der operette, „Die Dollar- prinzessln"Leo Fall. 5. Une Eculpée du Régent, fantaisièF. Mourgue. 6. Petite Gavotte et Farandolle G. Pierné. 7. Mazurka Noble A. Tierolf. 8. Potpourri sur 1' operette, .Die Lus tige Wlttwe" Léhar. Benoemd tot adjunct-chef der 2de afdeellng bij den Sumatra-Staatsspoorweg, de heer H. Hulsman, geb. te Brouwershaven. By kon. besluit zyn benoemdtot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Anna-polder, L. J. Dorst te Kortgene; tot lid van het bestuur van het waterschap voor de uitwatering door de Sluis In de Plet, J. J. van Weel te Wolphaartsdyken tot gezworene van jut waterschap Baarland A. M. Steketee^P Baarland. Noordgouwe. De Liberale Klesver- eeniging Noordgouwe en Kerkwerve heeft met algemeene stemmen als candidaten voor de Provinciale Staten gekozen de heeren mr. A. J. F. Fokker, B. Glljam en mr. D. van der Vliet. Als afgevaardigden naar de centrale vergadering zijn gekozen de heeren N. Hendrlkse, S. M. Hanse, C. Schlkker, A. Viergever en J. Romeyn. Door Ingelanden van den polder Noordgouwe Is tot dykgraaf van dien polder benoemd de heer J. H. de Vlieger. Brouwershaven, 24 Mei. Gisterenavond werd In een daarvoor gehouden vergadering der liberale klesvereenlglng Brouwershaven, Zonnemalre en Dulvendyke candidaat ge steld de periodiek aftredende leden, de heeren mr. A. J. F. Fokker, B. Glljam en mr. D. van der Vliet, voor de aanstaande verkiezing voor drie leden van de Provin ciale Staten. Als afgevaardigden naar de centrale vergadering werden benoemd de heeren J. M. van den Bout Fz., K. van der Linde, G. J. Boot en S. J. Gast. Stavenisse. In de 1.1. Maandag alhier gehouden vergadering van Ingelanden van den nieuwen polder (annex Stavenisse) werd rekening en verantwoording gedaan over den dienst 1909/10. De Inkomsten bedroegen f 3821,03}, de uitgaven f2621,43, zoodat er een batig saldo was van f 1199.60J. De. begrooting voor den dienst 1910/11 werd vastgesteld In ontvangst en uitgaaf op f 3480,93. 24 Mei. Heden had de Middelburg- sche passagiersboot .Middelburg II", die van Rotterdam de reis naar Middelburg wilde volbrengen, na het steiger te Stave nisse te hebben verlaten, het ongeluk met hoog water op de plaat naby het witte tonnenschaar aan den grond te varen en daar te biyven zitten. Des nachts werd een gedeelte van de lading overgeladen aan boord van den beurtschipper J. van Dyk van Zierikzee, welke met de Ingenomen lading naar Middelburg Is gevaren. Des morgens is de .Middelburg 11" door be hulp vah een steépboot vlot gesleept en heefl de reis naar Middelburg voortgezet. Scherpeoisse, 25 Mei. In de gisteren gehouden vergadering van Ingelanden van den Hauwerpolder zyn op de voordracht geplaatst voor dykgraaf de heeren: 1 Chr. Hartog2 P. Noordyke Cz.3 P. van Beveren; en tot plaatsvervangend-dykgraaf de heeren: 1 C. Kleppe C.Mz.2 P. van Beveren3 J. Hage Jz particulier, respec- tleveiyk zulks In de plaats van de heeren M. G. van Stapele, burgemeester van Tholen, en G. Bolier Oz. te Scherpenisse, die wegens hoogen ouderdom hun ontslag hadden aangevraagd; en tot ontvanger griffier Is benoemd de heer M. Hage, secr.-ontv. van het calamlteuse waterschap Scherpenisse, zulks In de plaats van den EdelAchtbaren heer M. O. van Stapele. Oud-Vossemeer. Alhier werd door den nachtwaker In den nacht van Maan dag op Dinsdag ongeveer om twaalf uur een luchtballon waargenomen, die met den Noord-Oostenwind vry snel wegdreef en, hoewel eerst zeer laag hangende, spoedig weer rees, om In het Zuid-Westen te ver dwijnen. Waarschyniyk heeft de ballon dus nog een verren nachteiyken tocht gemaakt. Rilland, 24 Mei. Hedenmiddag brandde alhier geheel af het huls en de schuur, toebehoorende aan den vrachpyder M. A. Van den Inboedel kon niets gered worden; 2 paarden kwamen In den brand om. Door spoedig toegeschoten hulp van de brandweer alhier bleven de aangrenzende gebouwen gevrywaard. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. 's-Heer-Abtskerke, 22 Mei. Hedennacht te 1.20 landde alhier de Duitsche lucht ballon .Nordsee", die Maandagavond te 7 uur te Wllhelmshafen was opgestegen. Het omhulsel werd vervoerd naar Goes en vandaar per spoor naar Wllhelmshafen gezonden. De luchtreizigers waren de heeren Von Muller Bermeck en Von Krles. Souburg. Toen Maandagavond de tram, die te half elf van Vlisslngen vertrekt, by de halte alhier aankwam, wilde juist de landbouwer M. van Ritthem, die van West- Souburg kwam, met zyn tentwagentje de rails oversteken. Ondanks de waarschu wingen van de omstanders reed M. toch door, met het gevolg, dat de tram het wagentje aanreed. De boer, (jttalleen In het wagentje zat, sprong van OTn bok en kwam er wonder boven wonder ongedeerd af, ook het paard bekwam geen letsel. Het ongeluk bracht heel wat schrik onder de reizigers van de tram. Na een kort oponthoud kon de tram de reis weer ver volgen. Vlisslngen, 24 Mei. Precies 1 uur kwam het kelzeriyke jacht op de haven met behulp van een sleepboot, begeleid door de torpedojager .Heysner" en de kruiser „Konlgsberg". Op hel perron waren niet minder dan 40 politiemannen, waaronder de commissaris van politie, Fanoy, de luitenant der Marechaussee, A. E. Dudok van Heel, de Duitsche consul alhier. Het jacht zwaaide eerst in de haven eer zy meerde. De extra Duitsche kelzeriyke trein vertrok om 2 uur. Om 7 uren Woensdagochtend zal de trein aan het Wlldparkstatlon te Beriyn aankomen. Tot aan de grens wordt de trein begeleid door den heer C. Walraven, Inspecteur der S.S. Onmiddellijk nadat de kelzeriyke trein vertrokken was, kozen de Duitsche sche pen zee. Burgem. en Weth. van Vlisslngen stellen aan den gemeenteraad voor, het voormalig Burger-Weeshuls op de Groote Markt aldaar te verbouwen tot politie bureau. Het tegenwoordige bureau In de Mast- kraanslop voldoet al lang niet meer aan de elschen. Hulst. De anti-rev. klesvereenlglng In het district Hulst heeft besloten de Kath. candidaten, de heeren J. A. van Rompu, J. F. A. M. van Waesberghe, E. B. Dumo- leyn en A. Moerdyk, te steunen. De automobiel-week in Walcheren. Zaterdag Is door de sportcommlssle van de .Nederlandsche Automobielclub", In verband met den voorgenomen propa- ganda-tocht naar Zeeland, een Inspectiereis naar deze provincie gemaakt. Met drie zware lange wagens Is van uit Bergen-op-Zoom de proefrit naar Middelburg gedaan. Die rit Is uitstekend geslaagd; zoowel de Scheldedam als verdere moeliyke punten werden zonder eenlg bezwaar ge passeerd; geen enkel Incident deed zich voor en zelfs zonder verplicht te wezen slechts eenmaal te stoppen is de tocht gemaakt. Om kwart voor drie vertrokken van Bergen-op-Zoom, kwam men even over zessen te Middelburg. De automobilisten werden door de be volking der verschillende dorpen, die men doorreed, zeer vrlendeiyk ontvangen. Zondag Is zonder eenlg ongewenscht voorval de toer door Walcheren gemaakt. De smalle wegen en de vele draaien bleken geen bezwaar op te leveren. Het Is dus nu zeker dat de voorgenomen tocht, voor Zeeland en Walcheren uit meer dan één oogpunt van groot, ook financlëel belang, doorgaat. Het programma is nu definitief bepaald als volgt: Dinsdag 28 Juni. Te 2.15 verzameling der automobilisten te Woensdrecht. Vertrek van daar, aankomst te Middelburg tusschen 5 en 6 uur. Te 6 uur ontvangst door Burgem. en Weth. van Middelburg. Te 81 uur concert door het Mlddelburgsch Muziekkorps in den Venetlaansch ver lichten tuin van het Schuttershof. Woensdag 29 Juni. Te 10 uur bezichti ging der merkwaardigheden van Middelburg, o. a. van de Abdy onder leiding van den heer J. A. Frederlks. Te 12 uur verzamelen op de Markt, waarvan te 12} uur wordt afgereden over Koudekerke, Blggekerke, Zoutelande, Westkapelle naar Domburg. Te lj uur dejeuner in het Badhdtel aldaar. Te 3 uur zal men over Ooslkapelle, Serooskerke, Vrouwepolder naar Veere ryden, waar de thee gebruikt en de merk waardigheden bezichtigd worden. Te 5} uur terugkeer naar Middelburg. Te 8} uur concert van het slafmuzlekkorps van hel 3e regiment infanterie In de socletelt SI.-Joris. Bal In de groote zaal. Dien dag wordt door het bestuur der Automoblelclub In laatstgenoemde socletelt aan autoriteiten en verdere genoodlgden, 35 personen, een diner aangeboden. Donderdag 30 Juni. In den morgen wordt een bezoek gebracht aan wat Middelburg verder nog bezienswaardigs oplevert. Te 12J uur per extratreln naar het Havenstation te Vlisslngen. Te 12} uur tocht op de Noordzee met één der nieuwe mallbooten van de stoomvaartmaatschappy „Zeeland". Dejeuner aan boord. 4) uur terugkomst te Vlisslngen; per auto naar hel BadhSlel, waar te 5 uur de thee wordt gebruikt, aangeboden door het gemeente bestuur van Vlisslngen. Te 6 uur per auto terug naar Middelburg. Te 8} uur concert van het stafmuziekkorps van het 6e regiment Infanterie in den Tuin op het Noord Bolwerk. Aanbestedingen, Verkoopingcn, enz. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg werd hed»r (Woensdag) aanbesteed, het verrich van bestratingen op den Ryks grooten v der le klasse no. 3 op Tholen. Raming f 2700. Minste Inschryver J. Geluk Jbz. te Tholen voor f 2324. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad deed Maandag uitspraak In het cassatieberoep van den procureur- generaal by het gerechtshof te Amsterdam tegen het arrest waarby K„ schilder te Schoorl, werd ontslagen van rechtsver volging ter zake van eedsweigering als getuige In de strafzaak tegen J. W. S., wegens opruiing. Die weigering was gegrond op ongeloof in God door Iemand die niet tot een kerkgenootschap behoort. Overeenkomstig de conclusie van het openbaar ministerie werd het ontslag van strafvervolging gehandhaafd. De Hooge Raad nam aan dat de grond wetgever rekening heeft willen houden met een gemoedsbezwaar, ontleend aan de kerkleer; het wetboek van strafvorde ring sluit zich daarby aan en volgende grondwetsherzieningen hebben daarin geen verandering gebracht. Voor dezen gerequl- reerde Is geen eedsaflegging van zyn kerkgenootschap voorgeschreven, want hy behoort tot geen kerkgenootschap. By beschikking der arrondissements rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en instructie der zaak tegen G. t. M61 jaar, ambtenaar van den burgerlyken stand en commies ter gemeente-secretarie te Middelburg, aldaar wonende en gedetineerd; beklaagd van malversatiën In zyn admi nistratie. KERKNIEUWS. Beroepen (toez.) by de Herv. Oem. te Ovezande, ds. O. v. d. Hooft te Domburg. Ds. A. J. van Riet, sedert 18 Juli 1897 pred. by de Herv. Gem. te St.-Kruls en van 5 Nov. 1876 tot 1882 te Serooskerke (Schouwen), Is In den ouderdom van 62 jaar overleden. Op het drietal, ter voorziening In de vacature dr. J. Th. de Visser, predikant by de Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam, komt als nommer twee voor ds. C. H. Locher te Nieuw- en .j^L-Jooaland. Eikerzee, 23 Mei. De collecte voor de Zending heeft In de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f 4,55. O N D B R W IJ S. Benoemd tot onderwyzer aan de open bare lagere school te Kapel-Avezaate de heer M. J. Engelvaart te Tholen. Benoemd aan de openbare lagere school te Tholen tot onderwyzer de heer M. J. Engelvaart aldaar, en tot onderwyzer met teekenakte de heer Meyerman, onder wyzer te Voorst. Op de voordracht voor onderwyzeres aan de openbare lagere school no. I te lerseke, komt als no. 2 voor, mej. A. N. Evertse, onderwyzeres te Kerkwerve. T W BEDE KA MER. In de Dinsdag gehouden zitting werd met 58 tegen 11 stemmen aangenomen de trekhondenwet. De tribunes waren Dinsdag weder stamp vol, toen voortgezet werd de behandeling van Troelstra's enquête-voorstel In de Kuyperzaak. De heer Lohman bestreed het voorstel, niet uit vrees voor een onderzoek, maar als strijdig met het enquête-recht. Scherp laakte spreker de houding der llnkerzyde als onrechtvaardig. Haar minachtende wyze van spreken over een staatsman als Kuyper schreef hy toe aan den Kuyperhaat, wegens het over winnen van de heerschappy der liberalen, en by Troelstra wegens het gebeurde In 1903. De heer De Stuers oordeelde Troelstra's requisitoir overdreven. De heer Coiyn bestreed het voorstel. De antlrevolutionnalre party erkent dat Kuyper heeft gefaald, maar heeft daarnaast

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2