Ingezonden Mededeelingen. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG-ZIERIKZEE. Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIEN. openbaar toelatlngs-examen voor de cur sussen in vee- en vleeschkeurlng, welke op 23 Mel a.s. van rijkswege te Alkmaar, Oronlngen, Hoek-van-Holland en Maastricht zullen worden geopend, zal aanvangen op 13 Mei a.s., des namiddags te 1 uur, In de groote zaal van het Park Tlvoll te Utrecht, en, zoo noodlg, den volgenden dag worden voortgezet. RECHTSZAKEN. Op den 27 Mei a.s. zal voor de recht bank te Middelburg worden voortgezet de behandeling der strafzaak tegen j. V., wonende te Middelburg, gedetineerd In het huls van bewaring aldaar, verdacht van poging tot doodslag, althans zware mishandeling, gepleegd te Vllsslngen op een meisie. Deze zaak werd den 21 December j.l. geschorst. Oedagvaard zijn twee getuigen, tevens als deskundigen. KERKNIEUWS. Evenals te Dreischor, zal ook te Zonne- maire den ten Pinksterdag, des namiddags om 2 uur, een godsdienstoefening worden gehouden, waarin als sprekers zullen op treden de heeren Pjotr Löwen, zendeling, en Ruysch van Dugteren, zendeling- kweekellng te Rotterdam. De heer Pj. Lüwen zal eenlge mede- deelingen over zyn vaderland, Rusland, doen, terwyi de heer Ruysch van Dugteren over de Posso-Zendlng op Celebes zal spreken. Evenals des voormiddags, zal ook In deze namiddag-godsdienstoefening een collecte voor de Zending onder de heidenen gehouden worden. EER STE KA MER. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Qeneraal zijn ter vergadering bij eengeroepen tegen Woensdag 18 dezer, 's namiddags 2 ure. Huwelijken van officieren. Naar Het Vad. verneemt, Is aan de departementen van oorlog en marine een regeling In bewerking, waardoor voor officieren wordt afgeschaft de verplichting om voor het aangaan van een huwelijk verlof te vragen aan den betrokken minister. De komeet van Halley. De heer H. M. A. J. van Asch van Wljck schrijft In de Tel.: Naar aanleiding van een door mij in het Berliner Tageblatt gevonden bericht, dat volgens een telegram uit Qreenwich, van de sterrenwacht aldaar ontvangen, de staart van de komeet waarschijnlijk niet de aarde zal bereiken, daar hij korter is dan oorspronkelijk gedacht werd, zoo zoudt u mij en misschien menig ander verplichten door eens te willen mededeelen, wat er nu wel gebeurt, als wij door dien staart heengaan? Myn leekenverstand zegt: het is geen lichtbundel, maar een gasbundel, die met een reusachtige snelheid wordt voortbewo gen. Wanneer die gasmassa nu met de atmospheer van de aarde in aanraking komt, dan moet er toch een reusachtige druk of wry ving ontstaan tusschen de gassen, die met de komeet mede willen vliegen en de lucht, die met de aarde als één geheel mede gaat. Qaat er nu een stukje van den staart van de komeet af, of sleept die staart een gedeelte van onze atmos pheer mede, of worden wij door de groote persing platgedrukt? Of nu de aarde met den staart of met de kern van de planeet In aanraking komt, zal toch wel hetzelfde zijn! Dr. A. J. C. Snijders, uit Zutfen, geeft daarop volgend antwoord: In antwoord op bovenstaand verzoek om Inlichtingen, van jhr. Van Asch van Wljck, merk Ik vooreerst op, dat men van het bericht der sterrenwacht te Oreenwlch nog nadere bevestiging dient af te wachten. Volgens de jongste mededeellng van dr. Outhnlck, was er op de koninklijke sterren wacht te Berltyn, door het licht der morgen schemering, van de komeet van Halley slechts weinig en van den staart in het geheel niets te zien en er is dus op 't oogenblik nog niets te zeggen of de aarde al dan niet door dien staart zal gaan. Intusschen komt dat voor ons practlsch op hetzelfde neer, want wij zullen er hoogstwaarschijnlijk niets of althans zeer weinig van bespeuren, evenmin als men er bij vroegere gelegenheden iets van bemerkt heeft, want de aarde Is reeds herhaaldelijk door den staart van een komeet gegaan, onder andere nog in 1861. Omtrent de natuur van den staart en de kern, vormt de geachte Inzender zich echter een verkeerde voorstelling en het Is in dit geval volstrekt niet hetzelfde, of wij door den hond of door de kat gebeten worden. Als de staart uit werkelijke stot bestaat Iets, wat nog in 't geheel niet zeker is, want waarschijnlijk is hty niets anders dan een electrlsch lichtverschijnsel, opgewekt door de nabpeld van de zon dan moet dat gas echter zoo uiterst verdund zijn, dat zijn dichtheid zelfs nog geringer Is dan die van het zoogenaamde .luchtledige" In onze Rftntgen-bulzen. Dat zulk een Ijl gas dus geen merkbaren mechanischen invloed op de aarde of haren dampkring kan uitoefenen, is dulde- lijk. Hoogstens zal er wellicht sprake zijn van eenlge blzondete licht- of ongewone luchtverschijnselen. Doch met de kern Is de zaak geheel anders gelegen. Deze bestaat ln elk geval uit een veel dichtere wellicht zelfs uit een vaste massa, die door een bol vormig omhulsel van koolwaterstofgassen, cyaangas enz., omgeven Is. Een botsing van de aarde met de kern eener komeet zou dus, bij de ontzaglijke snelheid harer beweging, wel degeiyk tot noodlottige gevolgen kunnen leiden. Voor ditmaal is van zulk een ontmoeting echter geen sprake en ook voor het vervolg Is de waarschijnlijkheidskans op een bot sing van de aarde met de kern eener komeet zoo goed als: nihil, want men heeft haar berekend als niet grooter te zijn dan 1 op 400 mlllioen! (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels Cta.; elke regel meer lö Cts. Voor iederen cent besteed voor een pak Quaker Oats krijgt ge de volle waarde in smakelijk, versterkend voedsel terng. Quaker Oats wordt gemaakt in de modernste fabrieken van de beste haver die er groeit. Indien ge Quaker Oats koopt, betaalt ge alleen voor de havermout en voor niets anders. Van het Engelsche Hof. Koningin- Weduwe. Op verzoek van koningin Alexandra zal zij niet koningin-weduwe heeten, maar koningin-moeder. Na den dood van Karei I is dit de eerste maal, dat de weduwe van een koning van Engeland dien titel voert. Zij krijgt als woning Marlborough House, waarin zij ook als prinses van Wales heeft gewoond. Er schijnt ook sprake van te zijn, dat zij het bulten te Sandrlngham krijgt. Maar zij zal, naar men verwacht, veel In Denemarken zijn, met haar zuster de tsarltsa-weduwe. Koning George V. Koning Oeorge, schrijft Stead, komt het zedeiyke ideaal van den Engelschen middel stand meer nabij dan eenlg ander, die na Olivier Cromwell heeft geregeerd. Hij heeft gemeen met den tsaar op wlen hij ook uiterlijk lijkt; vroeger was de gelijkenis treffend groot dat hl] uitermate huiselijk Is. Hij Is het voorbeeld van een huisvader. HIJ houdt niet van pronk en vormen en al de fratsen van het hof. Hij heeft een goede vrouw en weet het. Hij leeft voor zijn kinderen. Zijn groote genot ls thuis te komen en een kalmen avond met vrouw en kinderen door te brengen. Er ls niet veel kans, dat hy op troon niet zal mee tellen. Hy zal geen koning-doeniet zijn, maar een koning van top tot teen. Het Is geen knaap meer; hy Is 44 jaar, in de volle kracht van het leven. Hy heeft vele jaren doorgebracht met zich vertrouwd te maken met de regeerlngs-vraagstukken In de verschillende deelen van het Brltsche Ryk. Hy ls eerzuchtig en heeft een hoog gevoel van wat hy aan de natie en zyn ambt verplicht is. Koningin Marie (May, spreek uit Mee). Misschien het belangrykste voor het land zegt Stead nog Is dat onze nieuwe koning 'n goede vrouw heeft, wier takt en oordeel en Ingeving hem In moel- iyke uren tot groote hulpe zullen wezen. De koningin is sedert eeuwen de eerste Engelsche vrouw die koningin van Enge land wordt. Misschien voorspelt geen teeken meer geluk voor de nieuwe regee ring dan dat. Het is niet plelzlerlg voor koningin Alexandra, die maar een Deensche was en van wier lof de Engelsche bladen nog vol staan. Overigens Is er op dat Engelsch wezen van koningin Marie nog wel Iets af te dingen. Haar moeder was wel een Engelsche prinses, Marie Adelaide Wllhel- mlna van Cambridge, maar haar vader was graaf Frans van Hohensteln, een zoon uit het morganatische huweiyk van hertog Alexander van Wurtemberg. Later kreeg hy den Wurtembergschen titel van prins, vervolgens van hertog van Teek. Het is waar, dat koningin Marie in Engeland is geboren en getogen. Kroonprins Eduard. De byna zestienjarige prins Eduard van Wales, die nu erfgenaam van den troon ls, zal wel spoedig door den koning tot prins van Wales en graaf van Cherter verheven worden, maar al dadeiyk heeft hy den titel van hertog van Cornwall geërfd. Aan dat hertogdom, waartoe ook grond in Zuld- Londen behoort, Is een inkomen van 80.000 pd. st. 's jaars verbonden. Dat geld wordt tot zyn meerderjarigheid belegd, zoodat hij dan uit dien hoofde een zes mlllioen gulden ryk zal wezen, plus het doorgaande Inkomen. Koning Eduard heeft bij zyn meerderjarig worden voor 't dus belegde geld Sandrlngham gekocht. De hertog van Connaught. Deze zal vermoedeiyk graaf Qrey als gouverneur-generaal van Canada opvol gen. Het was de wensch van koning Eduard, dat zijn eenige broeder dezen post zou bekleeden. Het zou de eerste keer zyn dat een prins van den bloede onderkoning in een overzeesch gebied werd. Uit Koning Edward's leven. „Onze kleine jongen Is een buitenge woon sterk, flink kind; hy heeft groote, donkerblauwe oogen, een goedgevormden neus en een aardig klein mondje. Ik hoop, dat hy veel op zyn Heven vader zal gaan lyken". Dit schreef Koningin Victoria aan haar oom, Koning Leopold I van België, toen de kleine Prins Albert Edward twintig dagen oud was. En de jonge Prins had nog niet den leeftyd van een maand bereikt, toen Koningin Victoria weer aan haar oom schreef: „Telkens vraag Ik my af, hoe ons kleine zoontje zal opgroeien. Oe zult wel begrypen, dat het myn innige wensch Is dat hy op zijn lieven vader zal gaan lyken, in alle opzichten". Een onbegrensd vertrouwen stelde de jonge koninkiyke leerling in zyn leer meesters. By een scheikunde-les legde de leeraar hem uit, dat gloeiend metaal zonder het minste gevaar met de handen kan worden aangevat, wanneer het metaal op de juiste temperatuur gebracht Is, en nadat de Prins zyn handen In ammonia gewasschen had, verzocht de leeraar hem, zyn rechterhand In een kom kokend lood te dompelen en het gloeiende metaal over te brengen In een bak koud water. „Meent u dat?" vroeg de Prins. „Ja zeker". „Dan zal Ik het doen", zei de leerling, en zonder angst stak hy zyn hand In de kokende vloeistof. Bizonder veel gevoelde de jonge Prins van Wales voor het tooneelspel, en later noodigde hy vaak de meest bekende tooneelspelers uit. In Marlborough House een avond by hem te komen doorbrengen. Vaak beklaagde hy zich by zyn gasten over zyn positie in de maatschappy, die hem niet toeliet zelf op de planken te verschynen. Door den Franschen acteur Fechter werd de Prins In de geheimen van de tooneelkunst Ingewyd. Op zekeren dag, toen hy nog een jonge man was, hulde de Prins zich In de kleedy van een bedelaar, en aldus uitgedost vertoonde hy zich in de werkkamer van zyn moeder. Koningin Victoria schrikte hevig, toen zy de In lompen gehulde gestalte vóór zich zag staan en zij greep haastig naar het schellekoord om een bediende te roepen. Nu maakte de Prins zich bekend; hij was er zeer trotsch op, dat zyn moeder hem werkeiyk voor een bedelaar had gehouden. Koningin Victoria echter Het haar zoon duldeiyk merken, dat dergeiyke aardig heden allerminst In haar smaak vielen. Korten tyd na de geboorte van den tegenwoordlgen Koning Oeorge V brak er brand uit ln de kinderkamer van Marl borough House. De jonge vader hielp yverig mee om de vlammen te blusschen. Twee leden van de regeering vonden Zyne Majesteit In zyn hemdsmouwen, vuil en overdekt met stof en splinters van verbrand hout. By die gelegenheid kwam men tot de ont dekking, dat Marlborough House niet tegen brandschade verzekerd wasl In de brandweer stelde de Prins van Wales veel belang, en wanneer er een groote brand uitbrak, gebeurde het meer malen, dat hy zich tusschen de menigte mengde om het schouwspel gade te slaan. Eens had een verslaggever van een dag blad hem eenlge Inlichtingen verstrekt, en de Prins bood den journalist uit dank baarheid een sigaar aan. De verslaggever stak de sigaar In zyn zak. „Rookt u niet vroeg Zyne Hoogheid. „Ja zeker", was het antwoord, „maar waarschyniyk zal my wel nooit meer de eer te beurt vallen, een sigaar van den Prins van Wales te ontvangen". „Welnu", zei de Prins, „hier Is nog een sigaar, steek deze dan op, als 't u belieft". Oedurende vele jaren was Koning Edward de toonaangever van de mode. Veertig jaren lang heeft hy de rol van mode-Koning, die hem aanvankeiyk was opgedrongen, met ernst gespeeld. Enkele malen weid hy zelf het slachtoffer van dit Koningschap; zyn jas was vuil ge worden bij de wedrennen, en in allerijl kocht de Koning In een naastbygelegen confectiewinkel een korte demi-saison, die hy aldus geheel tegen zyn zin in de mode bracht. Toen echter de Koning op zekeren dag by de wedrennen verscheen in een grijze jas en met een slappen breedgeranden vilten hoed op het hoofd, wilde de mode niet meer met hem mee. Na lang beraad kwam men tot het besluit, dat deze kleedy den Koning heel goed stond, maar dat zij niet voor navolging vatbaar was I De overleden Koning behoorde, geiyk men weet, niet tot de magersten. Daar onder leed hy zeer en het maakte dat het genot van fyne gerechten waarop zeer verzot was er wel eens door vergald werd. Om nu steeds te kunnen nagaan of zijn zwaarlyvigheid erger of minder werd, liet hy overal waar hy een tydlang vertoefde, een weegschaal plaatsen. En wanneer het dan bleek dat hy In eenlge weken een paar pond afgenomen was, dan verheugde hem dat ten zeerste. Daarentegen zag hy gaarne, dat zyn gasten tydens hun verbiyf ten zynent In gewicht toenamen, en daarom verzocht hy hun altyd zich op de weegschaal te plaatsen, den eersten en den laatsten dag van hun verbiyf. Ook Keizer Wilhelm heeft zich, toen hy 's Konlngs gast was, by aankomst en vertrek laten wegen. Men zegt, dat, wanneer de Koning zich Het wegen, hy zelden het genoegen mocht smaken te zien, dat zyn gewicht afge nomen was. Het snijden van de tongriem. Evenals men arme vinken blind maakt, zoo gezegd om ze beter te doen zingen, zoo snijdt men het tongriempje door van sommige vogels, zooals raven, kauwen, eksters, gaaien, spreeuwen, papegaaien, om ze te Ieeren spreken. In Engeland doet men wel eens hetzelfde bij jonge honden; omdat men gelooft, dat daardoor hun groei wordt tegengehouden. Dat die arme dieren niet groeien, zoolang zQ lijden aan de wonde door het snijden veroorzaakt, kan men gemakkelijk begrijpen. Doch niet alleen op dieren, ook op kinderen word! deze wreede bewerking wel eens toege past, wijl men meent, dat daardoor het spreken gemakkelijker wordt gemaakt, 'k Heb zelfs meer malen doofstomme kinderen ontmoet, wier tong reepje was doorgesneden; natuurlijk zonder het minste goed gevolg. Van de honderd gevallen ls ln negen en negentig deze operatie een nutte loos werk, en doet zij soms meer kwaad dan goed. Een Fransch geneesheer stelde omtrent dit gebruik een onderzoek in, waarvan hl] de uit slagen openbaar maakte. Daardoor weten wij, dat in boven-Bretanje het snijden van het tong- rlerapje algemeen ls. In het Yonne-departement heerscht het geloof, dat het pasgeboren kind doofstom zou zijn, indien men mocht vergeten het tongrierapje te snijden. In Poitou haast men zich de pasgeborene genoemde bewerking te doen ondergaan, men gelooft daar, dat het kind anders niet kan zuigen en later niet zal kunnen spreken. Berichten uit Portugal, Beleren, Italië, Bulgarije, Polen, Rusland, enz. bewijzen, hoe ver deze ver keerde gewoonte verspreid is, en hoe zij reeds gedurende eeuwen wordt toegepast. 't Zijn immers de dwalingen, die het langst van duur zljnl Want nogmaals, het gedacht als zou de tongi reep oorzaak zijn van een slechte uitspraak ls een Ingeworteld bijgeloof, dat door niets gewet tigd ls, wijl men gewoonlijk na de operatie juist zoover gevorderd ls als er vóór. 't Is dus niet raadzaam lichtvaardig het snijden van het tong riempje toe te laten; men ga er slechts toe over wanneer de specialist, hij zij geneesheer of spraak leeraar, het noodzakelijk acht. In sommige streken verleenen de geneesheeren hunne hulp bij de bewerking; op andereplaatsen is het de barbier; maar in de meeste gevallen zijn het de vroedvrouwen, die het werk verrichten. Indien nu de geneesheeren daarbij doelmatige Instrumenten gebruiken, dan is dit met barbiers en genoemde vrouwen niet het geval. In Bul- garle bezigt men daarvoor gewoonlijk een dun, afgesleten zilveren muntstuk, waarvan men den rand heeft scherp gemaakt door slijpen op een harden steen. Doet de barbier de operatie, dan bedient hQ zich natuurlijk van zQn scheermes, maar gebruiken de vroedvrouwen met hetzelfde doel wel eens de schaar. Op vele plaatsen doen zQ de bewerking met den nagel van duim of wijsvinger. De laatste doenwijze is reeds eeuwen in gebruik. ,In de XVIe eeuw", zegt een schrijver, .zag men vrouwen, die uit beroepsplicht hunne nagels, vooral dien van den wijsvinger, moesten laten groeien. Hoe langer en puntiger deze was, hoe beter hij voor het gebruik geschikt scheen. Want het was een heelkundig werktuig, deze nagel, welke nooit door de schaar mocht worden aan geraakt. Immers hQ diende tot niets minder dan tot het doorscheuren van het tongriempje bij de eerstgeborenen. Dat dit erge gevolgen kon heb ben, verontrustte het gemoed dier vrouwen niet: Immers, wanneer men volgens de regels der kunst eene operatie gedaan heeft, dan mag men de men8chen laten sterven. Heeft men de vol doening zijn plicht vervuld te hebben, dan mag men zich met opgeheven hoofd verwijderen". .Neen", zelde een beroemd geneesheer van dien tijd, Fabrlce Aquapendente, professor te Fadua, .ten eerste ls het geheel onnoodlg het tongriempje door te snijden; en mocht bij uitzondering deze bewerking noodzakelijk blijken, dan mag zij niet geschieden met een nagel, maar met een krom insnijmes (blstourl)". Van dezelfde operatie is spraak in een comedle- stukdoor Rabelais gemaakt en te MontpelHer ln 1532 door hem en zijn kameraden, studenten ln de medicijnen, opgevoerd. Het stuk handelt over .een goeden echtgenoot, die een stomme vrouw getrouwd had. HIJ wilde, dat zij zou spreken. En door de kunst van een geneesheer, die haar onder de tong sneed, sprak zij 5). De spraak verkregen hebbende, praatte zQ zóó druk, dat de man naar den geneesheer terug ging en hem een middel vroeg om zijne vrouw te doen zwflgen. De dokter antwoordde hem, dat zijn kunst hem wel middelen gaf om vrouwen te doen spreken, maar geene om ze te doen zwijgen. Het eenlg middel, zelde hij, tegen het La Femme mute (muette). Er Is -• dus hier spraak van een hoorstomme. eindeloos gebabbel der vrouwen, ls de doof heid van den man. Om te eindigen kan ik aan mijne lezers ver zekeren, dat bij de honderden doofstommen en spraakgebrekklgen, door mjj gedurende een loop baan van veertig jaren onderwezen of behandeld, ln geen enkel geval het doorsnijden van het tongriempje Is noodlg gebleken; wat niet weg- neemr, dat zulk een geval zich toch kan voordoen. Antwerpen. j. hooerheijde Gemengd Nieuws. Als curiositeit wordt aan de Stiditsdie Cf. gemeld Een predikant uit de provincie Ulrecht, ongehuwd en zelfs niet verloofd, kreeg eenlge dagen geleden bezoek van een deputatie van zyn kerkeraad, door welke hem werd meegedeeld, dat men over zijn arbeid zoozeer tevreden was, dat men op de eerstvolgende kerkeraadsvergaderlng een bespreking wilde houden betreffende trak- tementsverhooglng. Reden waarom zyn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenlge dagen later werd bedoelden predikant aangezegd, dat de bewuste Irak- tementsverhooging werd toegestaan en hij van heden af voor elk kind dat hy kreeg, f 25 per jaar toelage zou ontvangen. Op een soort van kermisfeest te Ver sailles, waar men zich ook met een toboggan giyden vermaakte, is zulk een slee, onder het glyden langs de stelle helling, plotse ling gestuit en Hen menschen die er in zalen zyn er uitgeworpen en van een hoogle van 10 meter gevallen. Zy werden allen ernstig gewond. Een paar verkeeren in hopeloozen toestand. Burgerl. Stand van Poortvliet. April 1910. Geboren: Maria Jacoba, d. van C. D. van de Graaf en J. van Zetten. Dlna Maria, d. van W. Boller en J. Ufll. Lena Elisabeth, d. van M. Boller en E. J. Bijl. Johanna, d. van D. Geuze en J. Anfhonisse. Marlnus Jan, z. van C. M. Ufll en C. J. van Zorge. Abraham, z. van P. Kleppe en C. Kloet. Cornells, a. van J. G. van Bemden en K. Moerland. Cornelia Geertrulda, d. van P. Kleppe en P. M. Suurland. Petronella Adrlana, d. van J. van Vliet en A. Kooflman. Maria Elisabeth, d. van H. M. Ufll en C. Ufll. BOTER 0,54 en 0,61 per 5 H.O. KIP-EIEREN j 0,85 en 0,95 per 25 stuks. Zierikzee, 12 Mei 1910. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. Van Zlerlkzee: STOOMBOOTDIENST MEI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's rnorg. Zaterd. 14 7,30 Zondag 15 7,30 Maand. 16 7,30 Dlnsd. 17 7,30 Woens. 18 7,30 Dond. 19 7,30 Vrijdag 20 7,30 Zaterd. 21 7,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bl den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (t|dig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een b|- wagen uaar Goes worden getelegrafeerd. 'smidd. 'smorg. 'amidd. 4,30 Zatcrd. 14 7,30 6,30 6,30 3,- 6,- 6,- Zondag 15 Maand. 16 6,- 6,- 4,30 Dlnsd. 17 7,30 3,- 4.30 Woens. 18 7,30 3,— 4,30 Dond. 19 6,30 3,— 4,— Vrijdag 20 7,30 3,— 4,- Zaterd. 21 7,30 3,- STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". M Van Zierikzee: Zaterd. 14'smorg. 7,- Zondag 15 Maand. 16 Dlnsd. 17 Woens. 18 Dond. 19 Vrildag 20 Zaterd. 21 Zondag 22 Maand. 23 Dlnsd. 24 7,- 7,- 8,30 7,- 8,30 8,30 9,- 11,— 10,30 11.— Bl. Van Rotterdam: Zaterd. 14 's nam. 12,30 Zondagl5 's morg. 9,30 Maand. 16 'snam. 2,— Dinsd. 17 2,- Woens.18 2,— Dond. 19 '8 morg. 9,— Vri|dag 20 9,30 Zaterd. 21 10,— Zondag 22 11, Maand. 23 11,30 Dinsd. 24 s mldd. 12,- Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders JOHANNES BREURE Sz. en MARIA BREURE-DeBruijne Pd., I op 21 Mei a s. den dag te her- denken, waarop zy vóór 25 jaar I in den echt werden vereenigd. Dinteloord, 12 Mei 1910. Hunne dankbare Kinderen, SIMON BREURE. ANTHONIA BREURE. ADRIANA BREURE. PIETER BREURE. JACOBA BREURE. SUZANNA BREURE. JOHANNES BREURE. MARIA BRFURE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6