2e" Pinksterdag Ingezonden Mededeelingen. Genezen op 75-jarigen ouderdom. Telegrafisch' Weerbericht. ADVERT EN Tl EN. Hejnüm Inna idriaoa van Dossen, Buitengewone Vergadering Te Qulncy, in den slaat Illinois, waren zij met den ballon Viking opgestegen om te trachten het afstandsrecord te breken. Eergisteren z|jn zij toen bewusteloos In de korf van den ballon gevonden, die In de buurt van Olasgow in Kentucky was neergestort. Alles, wat de luchtschippers bij zich hadden, was verloren gegaan. Forbes kwam na eenlgen tijd bij, maar raakte weer spoedig bulten kennis. Belde reizigers zijn er ernstig aan toe. Men gelooft, dat Forbes reeds In den gondel buiten bewustzijn was geraakt en toen de leiding van den ballon verloor. In 1908 Is Holland Forbes ook reeds b|j den Oordon-Bennett-wedstljd bij Frledenau met zfln ballon op een huls gestort. Hij kwam bij die gelegenheid echrer, evenals zijn mede-passagiers, met den schrik vrij. Roosevelt te Berlijn. Roosevelt hield Woensdag In de Ber- lljnsche Hoogeschool zijn redevoering over: .De wereldbeweging". Hij gaf daarin een overzicht van de beschavingsgeschiedenis In den loop der eeuwen. Eerst schetste hij de ontwikkeling der beschaving In de oude tijden, met haar bizonder plaatselijk karakter en den ondergang dier beschaving. Toen, over gaande tot de nieuwe beschaving, die werd Ingeleid door mannen als Kopernlcus, Bruno, Kepler en Qalilei, stelde hij het geheel verschillend karakter daarvan vast: het plaatselijk karakter Is verloren gegaan; de nieuwere beschaving is een wereld beweging geworden. Nieuwe volken zijn ontstaan, door emigratie van Europeesch bloed, Australië, Noord-Azlë, Zuld-Afrika leveren daarvan voorbeelden op. Elders zijn gebieden veroverd door kleine troepjes Europeanen, militaire en civiele bestuurders, gelijk In Indië. En in de derde plaats hebben groote rijken, als Japan, zonder verovering, den invloed der Europeesche beschaving ondergaan. Maar hoe ze ook tot stand kwam, de huidige wereldbe schaving draagt één stempel, dien der Westersche beschaving. En dit alles werd gewrocht In eeuwen, waarin de verkeersmiddelen nog slecht waren, slechter vaak, dan In den Romein- schen tijd. Sedert Is op de wereldbeweging weer een nieuwe stempel gedrukt, de toepassing van stoom en electrlcitelt hebben een omwenteling teweeggebracht, de afstand is verslonden, alle volkeren der aarde zijn met elkander In onmiddellijke en snelle gemeenschap gebracht. Aan deze wereldbeweging zijn schaduw zijden verbonden: de geestkracht wordt tot het uiterste opgevoerd; kennis, weelde en verfijning, geweldige veroveringen, om vangrijke bestuursbemoeling, meesterschap over techniek, en toegepaste wetenschap ontwikkelen zich tot verbazende hoogte en dringen de herinnering op aan het feit, dat al deze verschijnselen ook zijn vooraf gegaan aan den ondergang der Romeinsche beschaving. Echter zijn er naast deze overeenkomst met de oude beschaving, ook punten van ingrijpend verschil. Zoo berustte de Romeinsche beschaving op slavernij en zoo wijkt voorts de nieuwere beschaving sterk van de oude af, door het daarbij steeds meer veld winnend streven tot het tegengaan van barbaarsch geweld. Toen de Romeinsche beschaving onderging waren de oude volkslegers, die Rome hadden groot gemaakt, vervangen door legers van huurlingen en In de beschaving van den nieuwen tqd Is onophoudelijk gestreefd naar het herstel der volkslegers In de plaats van de huurtroepen, en In verband daarmede Is ook de oorlogs voering geheel van karakter veranderd en hebben edeler beweegredenen de zucht naar winstbejag verdrongen. Daaruit en uit andere punten van verschil, die hij nog breedvoerig toelichtte, trok Roosevelt de slotsom, dat men niet kan zeggen, dat de moderne beschaving niet, als de oude, zal ondergaan, maar dat toch voor zeker kan gelden, dat als ze ondergaat, dit eind door onze eigen schuld zal worden bewerkt. HIJ, voor zich, gelooft niet, dat onze beschaving {al ondergaan. Hij Is van oordeel, dat de menschheld is vooruitgegaan en niet slechter Is geworden. Maar de gouden toekomstdroomen zullen niet ver wezenlijkt worden, tenzij wij hoog van hart en krachtig van hand, door onze machtige daden hen tot werkelijkheid maken. Daarvoor acht tif] noodlg de ont wikkeling tot gemeenschapszin. MARKTBERICHTEN. St.-Maartensdljk, 12 Mei. Bij de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 10 stuks hoornvee en 4 loopvarkens. De handel beteekende wegens den ge ringen aanvoer, weinig. Een veekoopman deelde ons mede, dat de veevoorraad In het eiland Tholen op de stallen geregeld zoo opgeruimd wordt, dat publieke vee markten haast overtollig kunnen geacht worden. Middelburg, 12 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. De stemming was voor alle granen flauw. Prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 6.25 5 17; rogge f 6 4 f 6 25; zomer- gersl f 4.50 4 15; haver f 3 4 f 4; paarde- boonen f7418; kroonerwten f 11.50 4 f 14.50; witte boonen t 10.50 4 f 13.50; ronde bruine boonen f 11 4 f 14. Alles per H.L. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Var. 1—5 regels 75 Cta.; elke regel meer 15 €ts. De heer G. Rengerlnk, oud 75 jaren, wonende te Diepenheim, waar hij lang en goed bekend is, heeft den volgenden belangrijken brief aan den berelder der Pink Pillen geschreven: ,lk verklaar dat uwe Pink Pillen mij genezen hebben. Ik kan zeggen, dat mijn leven nutteloos door lijden vergiftigd is. Gedurende 40 jaren heb ik geleden aan maagpijnen, slechte spijsvertering, duizelingen, verblindingen en brakingen door mijn slechte maag veroorzaakt. Ik heb alle soorten van geneesmiddelen zonder succes gebruikt en eindelijk, door het hooren van den veelvuldlgen lof der Pink Pillen, heb ik dat middel ook willen beproeven. Van af het begin der behandeling heb ik mij veel beter gevoeld en spoedig heb ik mijn eetlust voelen terugkomen. Ik ben met die weldadige behandeling doorgegaan en ondanks mijn hoogen leeftijd heb ik de ziekte overwonnen. Ik ben nu goed gezond". Uit dezen brief moet dit worden onthouden: 1°. Dat de heer Rengerlnk, zooals hQ zelf zegt, gedurende jaren nutteloos heeft geleden, terwijl er een middel bestond, dat geen onbekende z?ik maar zoo bekend mogelijk was, dat hem heeft kunnen genezen en dat hem vroeger ook zeker had kunnen genezen. Duizende personen veikeeren in het geval van den heer Rengerink, zij lijden en lijden nutteloos. Waarom volgen zij niet het voorbeeld van hen. die hun een goed middel ter genezing aanwijzen 2°. De heer Rengerink was, op het oogenblik van zijn genezing door de Pink Pillen, 75 jaren oud. Nu Is de genezing van personen op ver- gevorderden leeftijd, vooral zoo zij sedert 40 jaren aan een kwaal lijden, geen gemakkelijke zaak, en dat strekt geheel en al tot lof van de Pink Pillen, die, wat wij niet mogen vergeten, goed zijn voor allen, voor kinderen zoowel als voor volwassenen en grQsaards. Verkrijgbaar h f 1,75 per doos en f 9 de zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zlerikzee en Omstreken bij de Brma F. P. J. Bal, Dam Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Dro- gisterl Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; Groenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder b| verschillende apothekers en goede drogisten. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 en Maandag 16 Mei 1910 (le en 2e Pinksterdag). Zierlkzee. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. 2e Pinksterdag 's voorm. tien ure: Idem. Chr. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. le Pink sterdag '8 voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. 2e Pinksterdag geen dienst. Evangelisatie Jeruël II. le Pinksterdag 's voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Het Bestuur. 2e Pinksterdag 's avonds 8 ure: de heer J. M. Straub van Kloetinge. Kerkwerve. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Blankert. Doopsbediening. (In beide godsdienstoefeningen collecte voor de zending). 2e Pinksterdag geen dienst. Serooskerke. Herv. Kerk. 1 e Plnksterdag's voorm. half tien ure: ds. Pols. (Bediening H. Avondmaal). 2e Pinksterdag geen dienst. Bargh. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. 2e Pinksterdag geen dienst. Renesse. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's nam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: dr. Brouwer van Rotterdam; 'savonds half zeven ure: ds. Japdien en ds. Van der Linde. (Bidstond voor het Zcndingsfeest en collecte voor de Zending). 2e Pinksterdag geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. 2e Pink sterdag '8 voorm. half tien ure: Idem. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. 2e Pink sterdag geen dienst. Eikerzee. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Reus. (Collecte voor de Zending). 2e Pinksterdag geen dienst Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bruinsma. 2e Pink sterdag '8 voorm. half tien ure: Idem. Brouwershaven. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. 2e Pinksterdag geen dlenSt. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Meijer. 2e Pinkster dag '8 voorm. half tien ure: Idem. Zonnemalre. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. De Leur. (Collecte voor de Zending); 'snam. twee ure: de heeren Pj. Löwen en Ruysch van Dugteren. (Collecte voor de Zending). Zondagsschool wordt gehouden om 11 uur des voormiddags. 2e Pinksterdag geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. 2e Pink sterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Noordgouwe. Geen opgaaf ontvangen. Drelschor. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Van de Griend en de heer Pj. Löwen, zendeling; 's avonds zeven ure: de heer Ruysch van Dugteren, zendellng-kweekeling van Rotterdam en de heer Löwen. (Collecte voor de Zending). 2e Pinksterdag geen dienst. Ouwerkerk. Herv. Kerk. le Plnksterdag's voorm. half tien ure: ds. De Haas van Zierlkzee. 2e Pinksterdag geen dienst. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. 2e Pinksterdag geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 'savonds half zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. 9 ure, '8 nam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. Oosterland. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: dr. Weeda's nam. twee ure: ds. Elenbaas van Sirjansland. (Collecte voor de Zending). 2e Pinksterdag geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. Sirjansland. Herv. Kerk. le Plnksterdag's voorm. half tien ure: ds. Elenbaas; 'snam. twee ure: dr. Weeda van Oosterland. 2e Pinksterdag geen dienst. Brulnls8e. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half licn ure en 's nam. twee ure ds. Waarden burg. (Collecte voor dc Zending). 2e Pinksterdag geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. 2e Pink sterdag '8 voorm. half tien ure: Idem. Geref. Gemeente, le Pinksterdag 's voorm. negen ure, 's nam. twee ure cn 's avonds half zes ure: ds. Roelof sen. 2e Pinksterdag 's voorm. negen ure: Idem. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vQf ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. Evangelisatie, le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. 2e Pinksterdag geen dienst. Tholen en St.-Filipeland. Tholen. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Geref. Gemeente, le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. le Pinksterdag '8 voorm. half tien ure en 'snam. twee ure. ds. Prins. (Doopsbediening en collecte voor dc Zending). 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Oud-Geref. Gemeente, le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. le Pinksterdag 'svoorm. half tien ure: ds. Steenbeek; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorin, half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Vliet. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 'b nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. v d. Valk uit Vlaardingen. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Van de Pol. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. DeBruijn; 'savonds half zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. De Bruijn. Stavenlsse. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's yoorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh; 'snam.twee ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag geen dienst. Oud-Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure Idem. St.-Annaland. Herv. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Van Paddenburgh. (Collecte voor de Zending). 2e Pinksterdag s voorm. half tl^L^ire: ds. Van Paddenburgh. (Collecte voor de Zending). Geref. Kerk. le Pinksterdag 's voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: Idem. St.-Fllipsland. Herv. Kerk. le Pinksterdag '8 voorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Bal. 2e Pinksterdag 's voorm. half tien ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), le Pinksterdag 's voorm. negen ure en 's nam. twee ure: ds. Boone. (Doopsbediening); 'savonds half zes ure: Idem. 2e Pinksterdag 's voorm. negen ure: Idem. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Amsterdam nam Woensdag 1.1. een eerbiedwaardige grijs aard plaats, 't Is voor 't eerst van zijn leven, dat de 56-jarlge voor de rechtbank komt. Hij Is beklaagd van dielstalop den 9en April van dit jaar heelt hij uit het meubelmagazijn van den heer Hlllen, op het Damrak, een pendule weggenomen, die hij voor f 10 In de Stadsbank van leening op de Regtboomsloot beleende. „Hoe hij er toe gekomen Is", vraagt de president. En In antwoord op dezen vraag doet de beklaagde een aandoenlijk verhaal van hetgeen hem is wedervaren. Qedurende 10 jaar was hij bij de gemeente-telefoon In dienst als schrijver hij den hoofd-lnspecteur en verdiende hij f 900 per jaar. Doch zijn vrouw bracht hem ongeluk aan. Ztj had een hekel aan hem gekregen, snauwde hem af en zocht voortdurend twist. Zelfs zette zij de kinderen legen hem op 1 Ook begaf zij zich wel naar de superieuren van den beklaagde, om allerlei kwaad van hem te spreken. Hij was niet tegen haar opge wassen. Ten slotte kon hl) niet meer aan haar buitensporige financlëele eischen vol doen. Zenuwachtig door het geplaag thuis was hij uithuizig geworden, dronk hl) wel eens meer dan goed voor hem was. Zijn betrekking raakte hij kwijt, waarop zijn vrouw hem het huls ontzegde. De man werd een zwerver en kwam In het Leger des Hells terecht.' Hij zwierf door de stad, zoekende naar een betrekking, en zoo kwam hl| met dit doel den 9en April bij de firma Hlllen. Hij bleef een oogenblik alleen In den winkel, en toen kwam hij tot de daad, die hem met de justitie In aan raking bracht. Hij nam de pendule weg, die hij een half uur later beleende. De politie had hem echter al spoedig opge spoord. Bij de behandeling voor de 4e kamer achtte het O. M., mr. Bruyn, het noodlg, een gevangenisstraf voor den tqd van 5 maanden le eischen. De man had Intusschen reeds 1 maand preventief gezeten. Zijn verdedigster, mr. Marle Pouw, be vestigde, dat het verhaal van den beklaagde bij haar onderzoek absoluut de waarheid bleek te zijn. Zij heeft zich tot de kinderen van beklaagde gewend, die erkend hebben, dat hun gedrag jegens den beklaagde on verantwoordelijk Is geweest. Met behulp van de verdedigster zal voor den man, zoodra hij de gevangenis verlaat, gezorgd worden. Zfl verzocht, na overlegging van de getuigschriften van den bekl., waaruit bleek, dat hij steeds eerlijk en trouw zijn piicht had gedaan, oplegging eener lichtere straf, dan door het O. M. geëlscht is. Uitspraak over 14 dagen. T E L. E R A M M E N. Middelburg, 13 Mei. De politie alhier heeft een onderzoek Ingesteld in zake een vermoedelijk door een gemeente-ambtenaar ten stadhuize gepleegde fraude In de administratie. Hedennacht is Inbraak gepleegd bij den landbouwer O. te Amemuiden. Een In zijn woning slaande secretaire Is open gebroken en daaruit een bedrag van zestig gulden ontvreemd. Ecnige gouden en zilveren voorwerpen werden onaangeroerd gelaten. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend tegen den 17-jarlgen boerenknecht te Kloetinge, beklaagd van poging tot brandstichting. Ingezonden Stukken. Biervliet, 10 Mei 1910. Geachte Redactie t In Uw nummer van 9 dezer wordt door U vermeld, dat door de Liberale Klesvereenlgtng In het district Oostburg tot eandidaat werd gesteld de beer H. S. Oratama, burgemeester van Oostburg, en dit tn de plaats van den heer Hennequln, die niet meer In aanmerking wenschte te komen. Daar Ik zelf ter vergadering ben geweest, kan tk U melden, dat dit bericht onjuist Is In de plaats van den beer Hennequin werd met 88 van de 146 uitgebrachte stemmen eandidaat gesteld de heer P. W. Maarleveld, burgemeester van Biervliet. De heer Gratama verwierf slechts 57 stemmen. Uw correspondent moet dus verkeerd Ingelicht zijn. Hoogachtend, Uw abonné, P. L U T E IJ N. Het doet ons leed, dat onze correspondent te Middelburg ons verkeerd heeft ingelicht. De Redactie- Is Staatspensioen zonder premie betaling bedoeling Door de tegenstanders van Staatspensionneering wordt beweerd, dat, als de Staat voorziet In de verzorging der ouden van dagen, dit neerkomt op bedeeling, zoodat wat nu het Armbestuur of de Dlakonle doet, dan de Staat op zich neemt. Onjuiste voorstelling. De officieren van land- en zeemacht betalen geen cent premie, en toch ontvangen zij bij het bereiken van een zekeren leeftijd pensioen uit '8 lands kas. Het zal niemand in het hoofd opkomen dit bedeellng te noemen. Waarom wordt het nu wel bedeeling genoemd, wanneer de arme ouden van dagen zonder premiebetaling pensioen uit 's Rijks schatkist ontvangen? Een voorstander van Staatspensionneering. naar waarnemingen verricht In den morgen van 13 Mei 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.5 te Herno- sand. Laagste barometerstand 747.0 te Portlandbell. Verwachting (van den avond van 13 Mei 1910 tot den avond van 14 Mei): Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richtingen; veranderlijke bewolking; moge lijk onweersverschijnselenkoeler. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders: MARCELUS VERHOEK en JOZINA VAN DONOEN, hunne 30-jarige Ecbtvereenl- ging te herdenken. Sirjansland, 14 Mel 1910. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd: ADRIANUS GUDDE en ANTON1A C. M. MIDDENDORP, Wed. van den heer Tilman J. Schlüter. zlerikzee, ,0 mej ]9)0 Rotterdam, West-Nieuwland 2a. Ondertrouwd: WILLEM E. A. DE RIJKE Ant.z. en LENA ZEEVAARDER Rd. Poortvliet, Mijnsheerenland, 12 Mei 1910. Voor de vele bewijzen van belang stelling, bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen hartelljken dank. Zierikzëe, 13 Mei 1910. R. VAN DEN HOEK Iz C CATSHOEK Wd Heden ontvingen wij het treurige bericht, dat te Grand-Rapids Is over leden onze Broeder, de heer LEENDERT 00ME. In den ouderdom van 62 jaar. Rotterdam, 10 Mei 1910. Namens Broeder en Zusters, A. 00 ME. Heden overleed onze geachte Tante, Wed. van den Heer Pieter SchulinO, in den ouderdom van bijna 86 jaar. Zierikzee, 12 Mei 1910. Mede namens de verdere Familie, Wed. J. BOTBIJL—van Dussen. A. A. TEN HAAF—van Dussen. JACs. TEN HAAF. Algemeene kennisgeving. OanU.Detulglng. Bij deze betuigen wij onzen Innigen dank voor de zeer talrijke en hartelijke bewijzen van deelneming en hulp, onder vonden gedurende haar ziekbed en bij het overlijden van onze Innlggellefde Dochter en Zuster, MARIE DE VOOOD. Ook wordt daok gebracht voor de hulpmiddelen van het „Oroene Kruis". Duivendijke, Mei 1910. W. DE VOOOD, Vrouw en kinderen. OanU.t>etulglag. Ondergeteekende, MARINUS HANSE te Haamstede, betuigt zt|ne buitengewone tevredenheid aan de Naaml. Venn. „VER- EENIODE NEDERLANDEN" te Huist (Zeeland), voor de prompte uitbetaling van zi|n gestorven Paard en beveelt mits dien deze Maatschappij ten zeerste aan. Haamstede, II Mei 1910. M. HANSE. P.S. Agent L. DORREMAN te Duivendijke. Z EN Dl NGS F EES T HAAMSTEDE. (2e Pinksterdag). Aanvang des voormiddags ten 10 ure. Het terrein zal om half tien geopend worden. -<■ De bewijzen van toegang, die tevens programma ztyn en 4 10 cent aan den Ingang verkrijgbaar gesteld worden, kunnen slechts éénmaal daartoe gebruikt worden. Als sprekers zullen optreden Ds. P. F. v. d. BERO van Zlerikzee, Ds. J. C. ELENBAAS van Slr-Jansland, Dr. W. H. WEEDA van Oosterland Dr. A. M. BROUWER, Rector van de Zendingsschool te Rotterdam, de heer j. M. STRAUB van Kloetinge, en de heer j. ZALMANN, Zendeling onder de Joden te Rotterdam^,— Behalve bekende Psalmen en Oezangen zullen Christelijke Liederen gezongen worden, alles met welwillende medewerking van de Muziek te Haamstede. De Zangvereenlglng te Burgh zal in de belde pauzen eenige vier-stemmlge Liederen ten gehoore brengen. Een Kinderkoor zal ook een en ander ten beste geven. Op het terrein zijn verschillende tenten opgericht, waarin ververschlngen verkrijg baar zullen gesteld worden tegen luttelen prijs. Voor 2j cent kan men zijn Flets in bewaring geven. Bij ongunstig weder zal het feest gehouden worden In de kerk te Haamstedealwaar ook op Zondagavond een bidstond zal zijn, waarin zullen voorgaan Ds. J. JAPCHEN van Haamstede, en Ds. J. F. TH. VAN DER LINDE van Burgh. van Aandeelhouders in de Weegbrug „ONS BELANQ", te Noordgouwe, op Diasdag 17 Mei, 's avonds 7 uur, ten huize van den Heer COOMANS aldaar. Agenda: Verslag, Bestrating. HET BESTUUR. De Gezamenlijke Zie rikzeesche Bakkers geven aan hunne geachte clien tele kennis, dat er op den I geen brood, zal worden gebakken of bezorgd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2