Ingezonden Mededeelingen. QEECHAMS PILLEN Openbare Raadsvergadering Gemeente Tholen, Ve AFDEELINQ. Schilderijen. Ie klasse. No. 73. J. Hollestelle, Noordwelle, eere- prljs Hoofdbestuur Volksbond, verguld zilveren medaille. No. 124. Ary Phernambucq, Zlerlkzeè, eerste prijs. Nos. 65, 66 en 67, J. P. den Dekker, Zlerlkzee, tweede prijs. No. 148. P. Brouwer, Zlerlkzee, derde prijs. No. 69. P. J. van de Velde, Zlerlkzee, eervolle vermelding. 2e klasse. Teekenwerk. No. 14. J. Catshoek, Zierlkzee, eerste prijs. No. 180. A. Netselaar, Zlerikzee, tweede prijs. No. 122. Th. Verdoom, Zlerikzee, derde prijs. No. 82. L. van Dalsen, Burgh, zeer eer volle vermelding. No. 84. Mej. D. W. Barentsen, Seroos- kerke, eervolle vermelding. No. 160. A. Rombouts, Zlerlkzee, eervolle vermelding. No. 181. P. C. Stamperius, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Vle AFDEELINQ. Vervaardigd van waardelooze voorwerpen. No. 54. Mevr. Ochtman—Doeleman, Z.zee, eereprtjs, bronzen medallje Hoofdbestuur Volksbond. Postzegelwerk. No. 86 Mej. A. P. Barentsen, Serooskerke, tweede prijs. Karretje van kaarsvet. No. 154. Mej. M. Leeuwe, Zlerlkzee, derde prijs. Lijst sparappel. No. 16. J. Catshoek, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Tafeltje van klossen. No. 114 A. Ros, Haamstede, eervolle vermelding. Patingfulk. Vlle AFDEELINQ. Nuttige Handwerken. Ie klasse, tot 18 jaar. No. 133. Mej. Maria Qtlde, Zlerikzee, eerste prijs. 1 laken en 1 kussensloop. No. 190. Mej. Maria Qeluk, Zlerikzee, tweede prfls. Nachtjapon. No. 189. Mej. Jans BIJ de Vaate, Zierlkzee, derde prfls. Pop. No. 7. Mej. J. Potappel, Zlerikzee, eer volle vermelding. Sprei. No. 151. Mej. Jans Kloet, Zlerikzee, eer volle vermelding. Handwerk. Nuttige Handwerken. 2e klasse, 18 jaar en daarboven. No. 197. Mej. Nelly Ideler, Zlerlkzee, eerste prijs. Zijden schortje. No. 131. Mej. Petr. Wlllemse, Zierlkzee, tweede prijs. Een overhemd. No. 91. Mej. H. Kramer— Sanderse, Z.zee, derde prijs. Een Ooesche pop. No. 79. Mej. J. Polderman—Pieterse, Z.zee, eervolle vermelding. Qebreide deken. No. 132. Mej. Maatje Mes, Zlerlkzee, eer volle vermelding. Manshemd. No. 130. Mej. Adrlana Brouwer, Zierlkzee, eervolle vermelding. 1 chemise. No. 129. Mej. Car. Fred. Muste, Zlerikzee, eervolle vermelding. Een pantalon. No 177. Mej. Corn. Boogerd, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Kinderjaponnetje. No. 203. Mej. Joh. de Wit, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Kindermutsje. Vllle AFDEELINQ. Fraaie Handwerken. Ie klasse, tot 18 jaar. Eerste prt|s niet toegekend. No. 139. Mej. Mina Suurland, Zlerlkzee, tweede prijs. Antlmacassertjes en kleedjes. No. 17. Mej. Joh. de Looze, Zlerlkzee, derde pr^s. Wandplaat en kleedjes. No. 111. Mej. Levina Krepel, Nleuwerkerk, eervolle vermelding. Canapé-kussen. No. 12. Mej. N. Wlltenburg, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 101. Mej. S. Krljnse Lokker, Z.zee, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 204. Mej. T. de Vlieger, Kerkwerve, eervolle vermelding. Tafellooper. No. 89. Mej. Llesb. v. d. Panne, Scharen- dljke, eervolle vermelding. Theekleedje. No. 26. Mej. P. Slegt, Zierlkzee, eervolle vermelding. Wagenkleedje. No. 6. Mej. M. Schoenmaker, Zierlkzee, eervolle vermelding. Tafellooper. Fraaie Handwerken. 2e klasse, 18 jaar en daarboven. No. 186. Mej. R. Brandt, Zonnemalre, eerste prtys. Qordljnen. No. 160. Mevr. Kievit, Zlerlkzee, eerste pr|js. Klossen Kantwerk. No. 2. Mej. J. H. Jonker M.Jd., Renesse, tweede prijs. Schortje. No. 78. Mej. S. C. Polderman, Zlerlkzee, derde prijs. Buffetlooper. No. 172. Mej. P. Quinée, Zlerlkzee, derde prijs. Beddesprei. No. 170. Mej. J. Arenthals, Zlerlkzee, zeer eervolle vermelding. Halskraag. No. 201. Mej. B N. Timmerman, Zlerlk zee, zeer eervolle vermelding. Borduur- schllderlj. No. 60. Mej. J. C. Everwijn, Zonnemalre, eervolle vermelding. Planolooper. No. 38. Mej. L. J. Snaauw, Zlerlkzee, eervolle vermelding. Tafellooper. IXe AFDEELINQ. Vervaardigd Borduurwerk op de Echte Slnger-Naalmadilne. No. 222. Mevr. M. Bal—Wlltermans, Z.zee, eerste prijs. Schilderij, Schip Noach. No. 210. Mej Qoemans—Hendrlkse, Noord welle, tweede prijs Theekleedjes. No. 208. Mej. J. C. Jumelet, Bruinlsse, derde prfls. Smirna-vloerkleedje. Ap- pltcatee. No. 179. Mej. J. van de Zande, Zlerikzee, zeer eervolle vermelding. Smirnakleedje. No. 209. Mej. O. M. de Vlieger, Kerkwerve, eervolle vermelding. Schilderij. Xe AFDEEL1NO. Metalen Voorwerpen. No. 225. Dr. A. van der Hoeven, Zlerlk zee, eerste prt|s. Etectrlsche klok. No. 113. B. Saman, Haamstede, eereprijs, zilveren medaille, geschonken door de Ver. Vreemdelingen-Verkeer. Vuurtoren. No. 84. L. J. Verwest Jr., Burgh, derde prijs. Rljwleltje. No. 68. J. Snaauw, Zierlkzee, eervolle vermelding. Koperen doofpotje. Eerste prijs is een verguld zilveren medaille. Tweede bronzen medaille. Derde gulden. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cta. I doen wonderen bij gevallen van moeheid en overmatlgen hersenarbeid. Zij geven een gezonde en verkwik kende slaap. Morgen, 5 Mei, Is het een halve eeuw geleden, dat de alom bekende firma Welnthal Co., waarvan de Qezusters Polak In de Meelstraat alhier een depót hebben, haar eersten sigarenwinkel in Rotterdam, op den hoek van den Cool- slngel, opende. Dit feit Is wel waardig In herinnering te worden gebracht, omdat genoemde firma In die vijftig jaren haar zaak tot die hoogte heeft weten op te voeren, dat ztj thans In ons land honderd depóts heeft. Ter eere van dit voor deze firma gedenkwaardige feit is de winkel van de Qezusters Polak In feestdos. Wij vernemen, dat de opbrengst van de Julianabloem omstreeks f 225 bedraagt. Als sprekers op den op den 2den Pink sterdag alhier te houden Openluchtmeeting zullen optreden de heeren A. Bouma, lid van het Hoofdbestuur, uit Bolsward en ds. J. van Veen uit Dokkum. Bij kon. besluit zfln benoemd: tot heemraad van het heemraadschap aan de Mark en Dlntel, de heer J. B. Koenraadt Mz. te Dlnteloord tot voorzitter van het Dagelijksch Bestuur van het waterschap de Polders van Nleuw- Vosmeer, de heer J. C. J. Swagemakers te Nleuw-Vosmeer. Door het hoofdbestuur der schippers- vereeniging „Schuttevaer" Is in zake het verzoek om remmingswerk voor de kleine sluis te Vllssingen van den Minister van Waterstaat de mededeeling ontvangen, dat thans nog meer urgente werken aan het kanaal van Walcheren op uitvoering wachten, doch dat, zoodra dit niet meer het geval zal zijn, aan het verzoek zal worden voldaan. Blijkens meededeellng In enkele bla den Is in het gesticht Coudewater overleden de heer mr. P. H. W. van Alphen, oud- kantonrechter te Hulst. Een driejarig meisje te Cllnge ge raakte al 9pelende met haar kleeren onder een in beweging zijnde stroosnljmachlne. Het kind werd zóó ernstig gewond, dat het aan de gevolgen is overleden. Noordgouwe. De contróle-vereenlglng heeft tot controleur aangesteld den heer P. van der Weele. Duivendtjke, 3 Mei. Door het gemeente bestuur Is tegen Vrijdag 13 Mei een ver kiezing van een lid van den gemeenteraad uitgeschreven, noodlg geworden wegens het ontslag nemen als zoodanig door den heer W. Rlngelberg. Eikerzee, 3 Mei. WIJ vernemen tot ons genoegen, dat het bestuur der ver- eenlglng „Het Qroene Kruis" alhier In het bezit Is van een beduidende hoeveel heid verpleglngsmlddelen. Ten zeerste hopen wij, dat de vereenlglng in steeds sterker mate moge gesteund worden, ook wijl de minder bedeelden In onze gemeenten wel het meest zullen gebaat zijn bij het aanwezig zfln eener flinke collectie middelen ter leniging van lijden en zorgen. Ierseke, 2 Mei. Hier werd gisteren door een paraplulekoopman aan een scharen slijpers-echtpaar een kind verkocht voor den prijs van 2 gulden en 3 glazen bier. Het echtpaar, dat niet met kinderen ge zegend Is, verheugt zich zeer over den koop. Middelburg. Toen Zaterdagavond het concert, dat op de Markt gegeven werd ter eere van den jaardag der Prinses en dat door duizenden was bijgewoond, was af- geloopen, maakten een paar oude bekenden der politie het deze zoo lastig, dat één hunner naar den politiepost werd over gebracht. Een ander ging op de vlucht, achtervolgd door de politie, die op haar beurt gevolgd werd door een groote menigte. Door het opdringen dezer menigte, zag de politie zich genoodzaakt de gummi stokken te trekken. De vluchteling werd niet gevonden, maar op de Markt bleef het nog lang rumSerig en zelfs moest de politie er toe overgaan gewapender hand een café te ontruimen, terwijl nog een persoon gearresteerd werd. Eerst om ongeveer twee uur was de stad weer tot rust. Na de rustige wijze waarop feest gevierd was, Is deze wanklank zeker zéér te be treuren. Den 1-Meidag Is te Middelburg gevierd door het houden van een wandel tocht met muziek naar Vllssingen en terug en een avondmeeting in het Schuttershof, uitgeschreven door den Mlddelburgschen Bestuurdersbond. Op die meeting werd het woord gevoerd door ds. J. Koekebakker van Aardenburg. Ook de vrlj-soclalisten hielden een meeting, waar de beteekenis van den 1-Meidag van hun standpunt uiteen werd gezet. De vrijzinnig-democratische kles- vereenlglng heeft In haar Dinsdagavond gehouden vergadering na breedvoerige discussies de volgende motie aangenomen: „De vergadering van de vrijzinnig- democratische klesvereenlging te Middel burg, bijeengekomen op den 3 Mei 1910, kennis genomen hebbende van enkele woorden uit de rede van den voorzitter van den Bond van Ned. Onderwijzers, gehouden te Lelden den 28 December J.I.; evenals deze overtuigd, dat politieke, zoowel als godsdienstige dogma's van de lagere school moeten worden geweerd overwegende, dat eerbied voor de Grondwet en de door deze voorgeschreven regeerlngsvormen behoort tot de In de wet genoemde maatschappelijke deugden; betreurt bedoelde woorden uit boven genoemde rede als onvoorzichtig, leidende tot misverstand, onnoodlg prikkelend tot verzet tegen de openbare school en deze In mlscrediet brengende ook b) verklaarde voorstanders en besluit haren afgevaardigde op te dragen, de desbetreffende motie van het hoofdbestuur van den vrijzlnnlg- democratischen bond, ter algemeene ver gadering op 5 Mei a.s., 't zij In den bestaanden vorm, 't zij eenigszlns ver scherpt, ten krachtigste te steunen". Nog werd de volgende motie aangenomen „De vergadering van de vrflzlnnlg- democratische klesvereenlging te Middel burg; kennis genomen hebbende van de door 3 harer leden, tevens leden van den gemeenteraad, uitgebrachte stemmen, ter zake van het Invoeren van het beginsel van progressie In het stelsel der gemeente belasting; overwegende, dat dit beginsel één der punten van hel programma van den vrljzlnnlg-democratlschen bond uitmaakt spreekt haar afkeuring uit over de houding van bovenbedoelde leden, en gaat over tot de orde van den dag". Wegens het vergevorderde uur kon In deze vergadering nog niet worden over gegaan tot het bespreken van candldaten voor de a s. verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Aardenburg. 3 Mei. Qlsteren vierde mej. Johanna Bos alhier haar 40-jarlg jubllé als barbierster. Van haar 12de jaar hanteert de jubilaresse scheermes en schaar, en menigeen heeft zij In dien tfld bij den neus gehad. Aan blaken van belangstelling heeft het haar niet ontbroken. Op den Tweeden Pinksterdag zal te Wissekerke een zendlngsfeest worden ge houden, des middags In de open lucht en des avonds In de Ned. Herv. Kerk. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Stavenisse. Heden, Woensdag, werd alhier aanbesteed door het bestuur der waterkeering van den calamlteuzen Oud- Kempenshofstedepolder het herstelde vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1911, van de aarde-, kram-, rijs- en steen- glooilngswerken aan de waterkeering van bovengenoemden polder. Raming f 10616,345. Minste Inschrijver de heer C. L. van Dalen alhier, voor f 10610. Landbouw en Veeteelt. Westelijk Schouwen. In den tijd van 2 maanden zijn niet minder dan 32 veulens gestorven, meest tusschen 2 en 14 dagen oud. Zij stikten als het ware In slijm, waarmede de keel gevuld was. Als ver moedelijke oorzaken worden opgegeven het natte, koude najaar van 1909 en het slechte hooi in den vorlgen natten zomer gewonnen. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Qeref. Qem. te Achlum, ds. O. J. B. Aalders te Wolfaartsdljk. Toen de dienstdoende predikant te Winterswijk Zondagmorgen In den vroeg dienst wilde preeken, moest hij naar huis keeren, omdat er geen publiek was. Dinsdag zijn door het Provinciaal Kerkbestuur voor Zeeland toegelaten tot de Evangelie-bediening In de Ned. Herv. Kerk de heeren C. W. Bastiaanse van Utrecht en F. J. A. de Jagher van 's-Qraven- hage. Op de Dinsdag te Middelburg ge houden classlcale vergadering werd, na examen, beroepbaar gesteld in de Qeref. Kerken de heer C. J. de Kruljter, candldaat In de theologie aan de Vrije Universiteit. PREDIKBEURTEN. Donderdag 5 Mei 1910 Hemelvaartsdag Renesse. Geril dienst. Noordwelle. Geen dienst. Eikerzee. 's Voorin, half tien ure: ds. Po/s van Serooskerke. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bruinsma. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Avonds zes uur: ds. De Leur van Zonnemalre. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Avonds half zeven ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. Geen dienst. Oud-Getef. Kerk. Geen dienst. Tholen en St.-Filipaland. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk. O N D E R W IJ S. Door den heer Commissaris der Koningin is de heer R. Borggreve op verzoek ont heven van zijn benoeming tot lid van de commissie voor het eind-examen der H. B. S. In Zeeland voor 1910 en In diens plaats als zoodanig benoemd de heer J. Bauwens, leeraar aan de R. H. B. S. te Zlerikzee. Eikerzee, 4 Mei. Mej. J. F. La Roy, onderwijzeres alhier, zal op 15 Mei a.s. gedurende 25 jaren hare betrekking aan de openbare school In deze gemeente hebben vervuld. Biervliet. Mej. W. A. de Vries, onder wijzeres aan de school, hoofd de heer Verhage, is benoemd te Hooge Zwaluwe. Maandag 3 Mei, des namiddags te 2 ure. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Hollestelle. De voorzitter opent de vergadering, en laat de notulen der laatst gehouden ver gadering voorlezen. Deze worden onver anderd goedgekeurd. Onder de Ingekomen stukken behooren: Missive van Qedep. Staten, dato 15 April, behelzende de goedkeuring der wijziging in de begrooting 1909. Idem, dato 22 April, waarin zij hun goedkeuring geven op de af- en over schrijving der begrooting voor 1910. Idem, dato 22 April, betreffende de goed keuring van het kohier van den hoofdelljken omslag voor 1910. Idem, dato 22 April, waarin zij hun goedkeuring hechten aan 't raadsbesluit be treffende het te verleenen voorschot aan de Thoolsche Bouwvereeniglng, groot f 38300. Een verzoek van den heer J. M. Wage- maker, om van den Raad In erfpacht of opstal te mogen ontvangen 71 M2. ge meentegrond, komt ter tafel. De voorzitter licht het verzoek toe, en zegt, dat bedoelde strook grond gelegen is aan de Oudelandsche Poort, en voor namelijk In hoofdzaak beslaat het nu in slooping zijnde zoogenaamde zieken huisje. Zoodra dit huisje geheel Is af gebroken, zal de rooilijn er van beter bepaald kunnen worden, en kunnen de leden zich er plaatselijk gaan overtuigen. Mitsdien stelt htj voor, om een beslissing te nemen In een volgende vergadering. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Volgt goedkeuring eener wijziging In de begrooting voor 1909, met toevoeging van een nieuwen post, groot f 50 voor be taalde schade aan C. J. Verstraate, wegens een ongeval zijn motorschip overkomen In de haven te Tholen. Wordt algemeen goedgekeurd. Volgt aanbieding van het jaarverslag over den toestand der gemeente. De voor zitter stelt als naar gewoonte voor, het verslag bij elk der leden persoonlek rond te zenden, waartoe wordt besloten met algemeene stemmen. Verder stelde de voorzitter aan de orde, de benoeming van een vasten werkman der gemeente. De voorzitter zegt, dat het den leden zeker wel bekend Is, dat de heer W. Deurloo telkens voor 1 jaar wordt be noemd, en daar met 17 Mei a.s. de tijd weer verstreken Is, achten Burgem. en Welh. het noodlg In deze zitting dien ter mijn weer voor 1 jaar te verlengen. Namens Burgem. en Weth. stelt de voorzitter voor, om den heer W. Deurloo te herbenoemen tot 17 Mei 1911. In stemming gebracht wordt voornoemd persoon met algemeene stemmen herbenoemd. Het laatste punt der agenda, de ver ordening betreffende den kruisbessenmeel- dauw, leverde geen stof tot bespreking. De voorzitter laat den secretaris de ver ordening, zooals die ongewijzigd van de gemeenten Krulnlngen en Waarde is over genomen, voorlezen, waarop zonder ver dere bespreking de geheele verordening met algemeene stemmen wordt aange nomen. De rondvraag leverde ook geen enkele bespreking, zoodat daarop de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Verkiezing Provinciale Staten. Qoes. Nu het een voldongen feit Is, dat door de coall'le-parüjen de zetels van de aftredende vrijzinnige Statenleden In ons kiesdistrict niet onaangevochten zullen blijven, zullen de vrijzinnigen vermoedelijk eveneens met vier candldaten uitkomen. Er begint hier onder de vrijzinnige arbeiders klasse ten platten lande een opgewekt politiek leven te komen, waartoe het ijverig werken der tegenpartij prikkelt. Reeds zQn In het vrtyzlnnlge kamp stemmen uit de arbeidersbevolking gehoord, die zich uitspreken voor het deelnemen aan den verkiezingsstrijd met vier candldaten. Hulst. De aftredende leden van de Prov. Staten, de heeren E. B. Dumolefln, A. Moerdijk, J. A. van Rompu en J. F. A. M. van Waesberghe, allen katholiek, zullen door de centr. anli-rev. klesvereenlging gesteund worden. Juliana-Bloempjes. De opbrengst van den verkoop van Julianabloempjes was te Rotterdam f6755 35, te 's-Qravenhage ruim f 8500, te Haarlem ruim f 4100, te Den Bosch f 8C0. te Nijmegen f 1200 en te Utrecht ruim f 3000. VELEORA MMEN. Middelburg, 4 Mei. Akte-examens. Geëxamineerd 6 manne lijke candldaten. Qeslaagd de heeren: M. A. Adriaanse te Sluis; E. A. Lansen te Terneuzen; A. G. Scheele te Qoes; K. J. v. d. Slikke te Vllssingen en Q. Anema te Middelburg. Door het Prov. Kerkbestuur van Zeeland zijn tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten: M A. J. de Zwaan te 's-Hage en K. J. Feykes te Leiden. De heer A. Lools, lid der Provinciale Staten voor het district Vllssingen, heeft officieel kennis gegeven, dat hij niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. 's-Qraveuhage, 4 Mei. Op verzoek eervol ontslagen als notaris te Terneuzen de heer W. A. de Ridder. Alphabetische aanbevelingslijst voor kantonrechter te Gouda: mrs. W. W. van Haersma Buma, W. O. del Baere en M. P. Slpkens, resp. kantonrechters te Ommen, Woerden en Terneuzen. CORRESPONDENTIE. Wegens gebrek aan ruimte, moet ons Overzicht tot het volgend nummer blijven liggen. De Redactie. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 4 Mei. Aanvoeren onbedui dend, met onveranderde prijzen. Tarwe f 6 4 f 8,75; chevallergerst f 5 a f 5,40; wintergerst f 4.80 5 f 5,20; zomergerst f 4,70 4 f 4,80; rogge f 5,60 4 f 5,75; haver f 3,75 4 f 4; erwten (kleine) f 10 4 f 11; kroonerwten f 10 A f 11,25; bruine boonen f 8 A f 10. Aardappelen f 1,25 A f 1,30. Uien, seizoen afgeloopen. tholen, 3 Mei. Jarige Zeeuwsche tarwe f i f nieuwe f 6,504f7,50; haver f 3,50 4 f 4,50rogge f 5,50 4 f 6 wintergerst f 4,50 4 f 5,— aardappelen, blauwe f 2,— 4 f 2,60; witte f 1,60 4 f 2,40; peren f 5,— 4 f 6,— appelen f 5,— 4 f6,— per H.L.uien 10,40 4 f per 50 K.O hooi f 40 4 f 45 per 1000 K.Q.; stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 3 Mei. Op de veemarkt waren aangevoerd45 paarden1777 magere en 793 vette runderen, 222 vette, 1066 nuchtere kalveren, 4 schapen of lammeren, 807 varkens en 178 biggen. Koeien en ossen 31 tot 38 ct„ stieren 25 tot 324 c'. kalveren 50 tot 60 ct„ varkens 28 4 291 ct., alles per kilo. Melkkoeien f 135 4 f 290, icalfkoelen f 145 4 f 300, stieren f 125 4 f 305, pinken f 45 4 f 125, vaarzen f 60 4 f 160, alles mager vee; biggen f 4 f 20, slacht- paarden f 50 4 f 170, handelspaarden f 60 4 f 200, hitten f 70 4 f 250. Nuchtere kalveren: fok- f 12 4 f 20, slacht- f 5 4 f 11. Biggen f 1.60 4 f 1.90 per week. Op de vette markt was de handel In runderen vlug, puike spoellngbeesten werden tot 1 cent boven noteering ver handeld. Vette kalveren met redelijken aanvoer en willigen handel voor de beste soorten, In mindere kwaliteiten ging weinig om, extra puike 2J ct. boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer weer te groot voor de behoefte. Melk- en kalfkoeien werden langzaam verkocht, In stieren was de omzet redelijk, voor jong vee was hoegenaamd geen kooplust. Nuchtere fok- en slachtkalveren tamelijk aangevoerd, handel aanmerkelijk gqed, afloop traag tot terugloopende prijzen. In biggen was de handel matig. Paarden werden duur en vlug verkocht. De prijzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche Elerenveillng besteed, zijn als volgt: voor kippeneieren f 2 75 4 f 4 40, eendeneieren f 4.10 4 f 4.35, ganzen eieren f 10 50, kalkoeneneleren f 9.50 per 100 stuks. Aanvoer 105,944 stuks. Maagdenburg, 2 Mei. Suiker. Wegens gebrek aan aanbod had de markt een lusteloos verloop, en ook Zaterdag zijn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2