„De Concurrentie" BUCHAM'S P1UEN Hemelvaartsdag Sim® fijiicki mi OiMilmi, Ingezonden Mededeelingen. Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIE!!. Cornelia Mé, geb. Elenbaas, Verbetering. Zaterdag 7 Mei 1910. H. J. CAPELLE, Doet te weten: Hel tentoongestelde leverde het bewijs, dat de leerlingen weder goed van het hun gegeven onderwijs hadden geprofiteerd. De aanmoedigingsprijzen, voor de leer lingen, die het beste werlt gedurende den afgeloopen wintercursus hadden gemaakt en door vlijt of ambitie uitmuntten, werden toegekend le leerjaar: le prijs aan Jac. de Keljzer en 2e prijs aan Leendert Schrier, belden te Kortgene; 2e en volgende leerjaren: le prijs aan Hendrik Kievit te Colljnsplaat en 2e prijs aan Jac. Priester Pz. te Wis- senkerke. De prezen bestonden uit leer- en teeken- boeken voor ambachten. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Burgh. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van den heer J. K. Overbeeke publiek verkocht: Melkkoeien voor f 184, f 163, f 142 en f 146; een osje voor f 40. Uitslag der aanbesteding van de onderhoudswerken, dienst 1910/11, aan den Anna-Frisopolder, gehouden op 30 April j.l. De hoogste Inschrijver Is de heer A. J. Verstraate te Stavenlsse voor f 9000; de laagste Is de heer C. Dorst Cz. te Stave nlsse voor f 7700. De begrooting was f 8439,46. Stavenisse. Bij de 1.1. Vrijdagmiddag alhier gehouden aanbesteding van de ge wone werken aan het waterschap Stavenisse, was Ingeschreven door de heeren: P. F. Neyt, Beverwijk, f 5380 (reeds per telegram In het vorig nummer gemeld); L. Wesdorp, C. Dorst Az„ C. L. van Dalen, allen te Stavenisse, resp. f 5590, f 5593,50 en 15610; V. C. P. Boller, Bruinisse. f 5625; P. Bezuljen, Scharendtjke, f 5630; C. Boller Cz., Bruinisse, f 5660; H. Kosten, Wemeldinge, f 5700; Jac. Knuist, Sint- Maartensdijk, f 5705; C. B. Hack, Oud- Oastel, f 5725; H. J. Romeijn, Burgh, f 5800 en W. Rlngelberg, Dulvendljke, f 5900. St.-Annaland, 2 Mei. Ten overstaan van notaris Timmerman werd Vrijdagavond, ten huize van den heer J. W. van Luljk, publiek verkocht een woonhuis en erf, aan den Molendijk, groot 1 A. 53 c.A., behoorende tot den boedel van wijlen de echtelieden Johannnes Kaashoek en Klaslna van Schouwen. Koopers hiervan werden de kinderen, die dat buis bewonen, voor den prijs van f 725. Landbouw en Veeteelt. Zlerikzee, 2 Mei. Zaterdag vergaderde ten huize van den heer Verwer de Landbouwvereenlging V. Z. O. S. Tenge volge van de afwezigheid van den heer C. Kooijman, die ongesteld was, werd de vergadering geleld door den heer Den Boer. Nadat de notulen door den secretaris, den heer L. Koopman Cz., gelezen waren, ging men over tot de ballotage van de heeren Jb. van Almkerk en O. B. Moermond, die beiden als leden werden aangenomen. Nadat opgaaf gedaan was van chill-sal- peter, en de aangekondigde loting onder de leden gehouden was, werd door den heer J. C van der Maas In de eerste plaats dank gezegd aan de commissie der verloting, en In de tweede plaats de opmerkzaamheid der aanwezige politie gevestigd op de verwoesting van de klavervelden en wellanden op Woensdag en Zaterdagnamiddag door de baldadige jeugd. Hierop werd de talrijk bezochte vergadering gesloten. Dreischor. in de j.1. Zaterdagavond gehouden algemeene vergadering der hier bestaande Boerenleenbank werd door den kassier verslag ultgebracl. over den toestand der bank. Aan dat verslag ont- leenen we de volgende cijfers. In den loop van 1909 werd In de Bank ingelegd f 17204.83 en opgevraagd f 15427,33. Bij het einde van 't jaar bedroeg het te goed f 9944,76. Aan nieuwe voorschotten werd aan de leden uitgegeven f 7375 en terug ontvangen f 7900. Op 31 Dec. was nog f 8700 in voorschot. Uit deze gegevens blijkt, dat de Bank uitstekend werkt en de toestand reden tot tevredenheid geeft. Het aantal leden bedraagt thans 37. Men vertrouwt dat dit getat steeds grooter zal worden. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. J. Klompe. Als lid van de commissie van toezicht werd herkozen de heer J. C. van Langeraad en gekozen de heer A. Bljlo, In de plaats van den heer A. der Weduwen, die als zoodanig bedankte. Post en Telegrafie. De directeur-generaal der posterijen en telegraphle maakt bekend, dat, met Ingang van 4 Mei, te Scherpenlsse een hulp- telephoonkantoor voor het algemeen ver keer zal worden opengesteld. De diensturen zijn gelijk aan die van het betrokken hulptelegraafkantoor. RECHTSZAKEN. Melkvervalsditng. Voor de rechtbank te Leeuwarden stond1 terecht Ruurd B., 71 jaar, veehouder onder Wouterswoude, wegens melkvervalsching. Het openbaar ministerie vorderde, met het oog op beklaagdes leeftijd, 2 maanden gevangenisstraf. KERKNIEUWS. Aar. ds. Th. H. van Dolder, pred. bij de Herv. Oem. te Oude-Tonge, Is op zijn verzoek, met ingang van 15 Juli, eervol emeritaat verleend. Bruinisse. Met hartelljken dank aan de geefster of gever, werd ln de voormiddag godsdienstoefening In de Ned. Herv. Kerk alhier van de ontvangst van een munt biljet van f 10 in het armenzakje mede- deellng gedaan. PREDIKBEURTEN. Donderdag 5 Mei 1910 (Hemelvaartsdag). Zlerikzee. Qeref. Kerk. '8 Voorm. tien ure: ds. Laman. Chr. Qeref. Kerk. 'b Voorm. half tien ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; '8 avonds halfzeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jeruël II. 's Avonds acht ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Avonds zeven ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van der Linde. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japdien. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Koolstra. Brouwershaven. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Schalk. Dreischor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda. Qeref. Kerk. Qeen dienst. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Elenbaas. Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Jager. Qeref. Qemeente. 's Voorm. negen ure en 's nam. twee ure: ds. Roelof sen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure en 's nam. twee ure: ds. Boone van St.-Filipsland. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en's nam. twee ure: Qewone dienst. Tholan en St.-Filipsland. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Steenbeek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Vliet. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ureLeeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Bal. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender Van 1—5 regels Yt* Cts.elke regel meer 15 Ct#. IEr worden geene getuigschriften I gepubliceerd voor de Gebruikers bevelen ze aan hunne vrienden. I ZIJ BEVELEN ZICH ZELF AAN. Laatste Berichten. Zierikzee, 2 Mei. Morgen (Dinsdag), des namiddags ten één ure, zal, gelijk wij reeds in ons jongste nummer vermeld hebben, de Huisviyt-Tentoonstelllng, die in de twee beneden-lokalen der Ambachts school is gehuisvest, geopend worden. De waarnemende burgemeester, mr. D. van der Vliet, zal daarbij de openingsrede uitspreken. Wij waren heden In de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen. Nu, wat wij gezien hebben, heeft bij ons den Indruk gevestigd, dat zij, die deze expositie op touw gezet hebben, vrij wel In hun pogingen geslaagd zijn een Huisvltjt- Tentoonstelllng In den waren zin des woords te zien te geven, zoodat men het doel, dat er mede beoogd wordt, als bereikt mag beschouwen, 't Is nu maar te hopen, dat de Tentoonstelling deze week druk bezocht wordt. Dit zal een voldoening zijn, zoowel voor de exposanten, die tijd en arbeid gegeven hebben om iets te produceeren, dat gezien mag worden, als voor het Comité, dat zich zooveel moeite heeft getroost om de Tentoonstelling te organlseeren. Wij vernemen, dat ook mr. D. van der Vliet, de nieuw benoemde burgemeester, een medaille beschikbaar heeft gesteld. Dreischor. Zaterdagavond maakte het muziekgezelschap „Crescendo", ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana, een omgang door het dorp en gaf daarna In de muziektent een uitvoering, ten gehoore brengende nationale en andere liederen. Een en ander werd bijgewoond door een talrijk publiek. Bruinisse. Ook in deze gemeente ging de verjaardag van Prinses Juliana niet geheel onbemerkt voorbij. Behalve dat enkele burgers door het uitsteken der driekleur van hunne belangstelling blijk gaven, werd door de belde muzlekver- eeniglngen alhier eene muzikale wandeling door de gemeente gedaan. Nadat eerst de vereenlging „Excelsior" door de gemeente was getrokken, werd daarna door de vereenlging „Nu met Hope" een rondgang door de straten gemaakt. Een en ander veroorzaakte bij de gewone Zaterdagavond- drukte veel levendigheid In de gemeente. Stavenisse. Volgens den alhier vanwege het K. N. Meteorologisch instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er alhier In April 1.1 67,1 m.M. neerslag (in 14 aftappingen), tegen 79,7 In 1909 en 42,5 in 1908. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 770, de laagste 745 m.M. Op den Jullana-avond liet het Fanfare korps „Eendracht" zich alhier gedurende een paar uren op de muziektent, in het „Bosch" geplaatst, hooren, wat natuurlijk veel volk op de been en daarmede een feestelijke stemming bracht. Van zeer vele hulzen wapperde de nationale driekleur met den oranjewimpel. St.-Annaland, 2 Mei Toen het muziek gezelschap „Accelerando" Zaterdagavond te halfzeven uittrok om In muzikale klanken zijn gevoelens te vertolken van zijn ge hechtheid aan het Oranjehuls, was het of de natuur daarmee haar instemming wilde betuigende wind was gaan liggen, 'I weer veel zachter, er bestond geen vrees voor ongewenschte buien, een uitgezochte avond alzoo. Daarbij had op dat uur van den laatsten dag der week ieder zijn dagtaak volbracht, de straat zag er gezellig uit met haar vlaggen en wimpels, de jeugd zag et heel lief uit en verkeerde In blijde stemming; onnoodig derhalve om te zeggen, dat zeer velen op de been waren om te zien naar al dat moois en te luisteren naar de vaderlandsche liederen;, welke „Accelerando" ten gehoore bracht. En dit moet dadeiyjc ter eere van het talrijke publiek gezegd worden, dat het werkelijk luisterde, geen rumoer werd gehoord; het was of allen zich in gedachte om het Koningskind bevonden, ter wier eere dat alles plaats vond. Dat „Accelerando" onder die omstandigheden alles gaf, wat rede lijkerwijze van haar verlangd kon worden, zal zeker wel waardeering gevonden hebben. Moge onze dierbare Prinses verder voor spoedig opgroeien, als tot nu toe! Dat zij zool TELEGRAMMEN. Middelburg, 2 Mei. Acte-examens. Geëxamineerd zijn acht mannelijke candidaten. Geslaagd: J. R. H. de Smidt, J Stolp, J. Tazelaar, A Verburg, F. A. Weeda, allen van Middelburg; S Vreke van Souburg. Rotterdam, 2 Mei. GRANEN. Buitenlandsche zeer stil, prljshou, nd. Aftel, f 12,75, kalm. Binncnlandsche Tarwe, f 7,50 4 f 9,50. Haver, f 6,50 4 f 7,25. Bruine Boonen, f 7,50 4 f 12. - Erwten, f 9 4 f 12,50. - Mais, f 126. Lijnzaad. Voer zaad, f II. Kool zaad, f 10,75 Karwljzaad, f 15,25 4 f 15,50, tamelijke vraag. Vlas. Op het land weinig zaken door gebrek aan prima soorten. Marktaanvoer 9390 steen blauw, 38 4 50 stuivers; 5500 sleen Groninger, 40 4 46 stuivers; 1400 steen geel, 45 4 54 stuivers; 1900 steen wit, 32 4 38 stuivers, grootendeels verkocht, handel traag. Eieren. Zeeuwsche f 3,10 4 f 3,30; Over- maassche f 3,30 4 f 3,50. Aardappelen. Weinig aanvoer, redelijke vraag. Zeeuwsche blauwe f 2 4 f 2,50; bonte f 2 4 f 2,40, overigens prijshoudend. VEE. Aanvoer 480 Runderen, 301 4 37 eb, redelijk 492 Kalveren, 42 J 4 571 ct., vlug. 361 Sdiapen of Lammeren, 24 4 29J ct., vlug. - 807 Varkens, 28 4 291 cl., lichte 28 4 29 ct. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur I Onlangs las Ik In de Nieuwsbode, dato 18 April, dat stierenkeuringen zullen gehouden worden te Nfeuwerkerk op a.s. Vrijdag 6 Mei en te Noord- welle op a.s. Zaterdag 7 Mei, iets wat volgens mijne meening voor den veefokker van groot belang is. Hoe Jammer daarom dat genoemde keuringen zoo schaars door heeren veefokkers worden bezocht, terwQI mede te werken tot het verkrijgen van goede stieren, waarvan de bewijzen der afstamming, der melkopbrengst, van het vet gehalte en verder alle eigenschappen, welke t rund behoort te bezitten, overgelegd worden, toch in hun eigen belang Is en te trachten te verkrijgen vee dat aan alle elschen voldoet om gemest te worden. Thans zijn er enkelen, die zich getroosten groote sommen geld te besteden voor aankoop van goede stieren. Dat voor de toelating van koelen bij zulke stieren het dekgeld Iets hooger ls dan vroeger Is zeer begrijpelijk, alhoewel velen nog daar tegen opkomen. Waarom moeten wij hier in Zeeland zoo ver achterblijven bi] andere provinciën, b.v. In Zuid- en Noord-Holland worden de keuringen druk bezocht. Zou het niet gewenscht zijn, dat de verplichte keuring eens werd Ingevoerd, die toch even belangrijk Is als de verplichte hengstenkeurlng. Wat wordt er niet gedaan voor land- en tuin bouw I Daarom heeren veefokkers, toont uwe belangstelling en bezoekt de a.s. keuringen en laat ons trachten vereeniglngen op te richten, en te verkrijgen een verplichte stierenkeuring. Met dankzegging voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mij EEN LANDBOUWER. MARKTBERICHTEN. Tholen30 April. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 4 f nieuwe f 6,70 4 f 7,50; rogge f 5,25 4 f 5,90, nieuwe (5,50 4 f6,— zomergerat 14 4 f 4,50; [wlntergerst f 4,50 4 f 5,— haver I 3,50 4 f 4,60bruine boonen I 8 4 f 12,50 witte f 7,50 4 f 12; voererwten f 7,75 4 f 8; kookerwten 19 4 f 12; wikken f 10 4 f 11paardeboonen f 7 4 f 7,50 per H.L.koolzaad f 10 4 f 10,70; karwljzaad I 14,75 4 f 15 per 50 K.O.; uien f 0,40 4 f per 50 K.G.kipeleren f 3,— 4 f 3,25 per 100 stuks; hooiboter f 0,60 4 f 0,65 per J K G. Gent, 29 April. Vlas. Inlandsch is bijna niet meer ter markt, maar zou tot vaste prijzen zeer gemakkelijk te plaatsen zQn. Russisch stil, maar onveranderd. Zeetijdingen. Zierikzee. INOEKLAARD: 28 April. De barge „Solent", kapt. E. Potton, van Teignmouth naar Bonn. 1 Mei. De barge „Leslie", kapt. W. France, met guano van Londen naa( Emmerik. 2 De barge „Medina", kapt. J. T. Sawayer, met guano van Londen naar Emmerlck. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Qeboren: 21 April. Eene dochter van M. Wesdorp en M. J. Mallander. Gehuwd: 26 April. F. W Korzilius, 56 j., weduwnaar en G J. Gudde, 55 jj.d. Overleden: 22 April M. Klink, 82 J., weduwe van H. de Plok. Als levenloos aangegeven: 21 April. Een zoon van J. Lokker en M. C. Verton. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" „Stad Zlerikzee" en MEI. Van Zierikxee Dinsd. 3'smorg. 6,30 Woens. 4 6,30 Dond. 5 8,30 Vrfdag 6 8,30 Zaterd. 7 9,— Zondag 8 11,— Maand. 9 10,30 Dinsd. 10 11,— Van Rotterdam Dinsd. 3 's nam. Woens. 4 Dond. 5 's morg. Vrfdag 6 Zaterd. 7 Zondag 8 Maand. 9 Dinsd. 10 's midd. 1,— 1,— 8,30 9,30 10,- 11,— 11,30 12 Zoo de Heer- wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders: MARINUS SNOEP Jz. en CORNELIA BERKHIJ, a s. Zaterdag 7 Mei, hunne 25- jarige Echtvereeniging te her denken. St-Annaland, 2 Mei 1910. Hunne dankbare Kinderen. Woensdag 4 Mei hoopt onze ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, de Wed. A. BOTBIJL, haar 75slen Geboortedag te herdenken. Zierikzee. Qetrouwd: P. J. NOOM Johz. en J. T. POLDERMAN Md die, mede namens wederzljdsche Familie, hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, b|| hun huweiyk ondervonden. St.-Maartensdijk, Oud-Vosmeer, 28 April 1910. Getrouwd: M. CASHOEK en M. PAGÉ, die, mede namens wederzljdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk onder vonden. Zierikzee, 29 Ap.-ll 1910. Getrouwd: LEENDERT VAN DEN BERG Az. en ALIDA STOFFELINA DE RIJKE Ad. Nieuwerkerk, 30 April 1910. Heden overleed onze geliefde Echt- genoote en zorgdragende Moeder, Behuwd- en Qrootmoeder, In den ouderdom van 65 jaar en drie maanden. schuddebeurs, 30 April 1910. Uit aller naam, C. KURVINK, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Eentge en algemeene kennisgeving. Dank aan allen, die biyken van belangstelling gaven op 29 dezer. schuddebeurs. L. VAN DEN BOUT. Voor de vele biyken van belang stelling, op onze 40-jarige Echtvereeniging ontvangen, betuigen wij onzen hartelljken dank. Tevens dank aan het Muziekgezel schap. Ellemeet, 2 Mei 1910. Mede namens Behuwd- en Kleinkinderen, J. v. d. LINDE. N. V. d. LINDE—PlMMELAAR. Voor de vele bewyzen van deel neming, beloond by het overiyden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader, den heer P. RIJSTENB1L, betuigen wy onzen oprechten dank Oud-Vossemeer, den 3 Mei 1910. Uit aller naam. JOHS. LINDHOUT. Mr. D. VAN DER VLIET geeft bij deze kennis, dat hij zijn praktijk als Advocaat en Procu reur bij de Arrondissements-Recht- bank te Zierikzee neerlegt, en zulks onder dankbetuiging voor het vertrouwen, dat hij in die betrekking heeft mogen genieten. In de advertentie betreffende op roeping algemeene vergadering van den Gouweveer- en Zeikepolder staat abusief vermeld Dinsdag 17 Mei 1910, moet zijn De gezamenlijke Zie- rikzeesche Bakkers ge ven aan hunne geachte Cliëntèle kennis, dat op den geen brood zal worden gebakken of bezorgd. Ondergeteekende opent zyn winkel a.s. Zaterdag; de zaak draagt den naam van: vn beveelt zich aan in ieders gunst voor het leveren van en ook voor alle Reparatie- en Soldeer werken, ook van HAARDEN en KACHELS. Met beleefde aanbeveling, Rywielhandel. Duivendyke. Ondergeteekende maakt bekend, dat hy den Vrachtwragen- dianst van M. VAN DER HAVE te Oosterland heeft overgenomen, om te ryden 6 dagen per week, hopende zich door een nette en prompte bediening, zoowel binnen als bullen de gemeente, het ver trouwen van een leder waardig te maken. Oosterland, 2 Mei 1910. Minzaam aanbevelend, R. KOSTER. Schoenmakers-Patroons-Vereeniging „Zierikzee en Omstreken". Vergadering der Leden op Donderdag 5 Mei a.s,, 's nam. ten 4 ure precies, In het „HStel De Faam". Ook nlet-leden hebben toegang tot deze vergadering. DE COMMISSIE. Het DAOELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen, Oelet op artikel 9 der wet van 20 Juli 1895, St.blad No. 139; 1". dat door Heeren Qedeputeerde Stalen van Zeeland, bij besluit van 22 April 1910 No. 80, Is goedgekeurd de door de Algemeene Vergadering van 11 April 1910 opnieuw vastgestelde „Keur op de duinen" 2". dat die Keur gedurende dertig dagen na heden Ier Griffie van het Water schap Is nedergeiegd Ier Inzage van belanghebbenden. Zierikzee, 30 April 1910. Het Dageiyksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-Orlffler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2