Hevige scheepsbrand ep He „Sommelsdijk". Pfios Hendrik naar de Wadden-Eilanden. 18 April 1910. Door het Kantongerecht alhier zijn heden ver oordeeld wegens o. Wild of schadelijk gedierte opsporen door middel van kunstlicht; b. Qoor middel van kunstlicht iemand bijstaan bij het opsporen van wild of schadelijk gedierte: P. J. V., 20 Jaar, te Tholen, tot 4 dagen hechte nis met verbeurdverklaring van het niet in beslag genomen geweer, bevel tot uitlevering of te betalen f 5, subs. 3 dagen hechtenis; C. v. d. V., 43 jaar, te Tholen, tot 6 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen lantaarn en bevel tot vernietiging daarvan. Zonder jachtakte in 't veld pogingen doen om wild te bemachtigen en te dooden: B. M. d. H., 20 jaar, te St.-Annaland, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring van den niet In beslag genomen haas, bevel tot uitlevering daarvan, te betalen f 0,40, subs-1 dag hechtenis. In 'tveld niet behoorlijke zorg dragen en te belettendat de hond, die men bij zich heeft, wild opspoort en drijft C. P. v. d. S., 31 jaar, te Poortvliet, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. In een voor het publiek toegankelijke localitelt sterken drank verstrekken, zonder vergunning C. O., 27 jaar, te St.-Annaland, tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Strooperij J. B., 19 Jaar en M. P. \y., 20 Jaar, beiden te Stavenisse, leder tot f 3 boete of 3 dagen hechte nis voor leder hunner. Verwekken van nachtrumoer: L. J. v. H., 22 Jaar, en M. v. Q. Cz, 18 jaar, beiden te Scherpenlsse, leder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. Zitten op een hondenkar, 2 maal gepleegd M. J. S. Jz, 21 jaar, te Poortvliet, tot 2 boeten leder van f4, of 2 dagen hechtenis voor Iedere boete. Varen zonder licht: A. A. Pz., 34 jaar, te St.-Phl!lpsland, tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis. In staat van dronkenschap de orde verstoren: j. J. K, 24 Jaar, te Tholen, tot f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders grond A. O. Cz, 19 jaar, te St.-Annaland, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Rijden op een rijwiel zonder licht: M. W. K„ 42 jaar en W. F A., 21 jaar, belden te Poortvliet; A J. E„ 25 jaar, J. C. W 22 jaar, L C. V-, 18 jaar, allen te Oud-VossemeerJ. V., 28 Jaar, te Rotterdam; P. v. d. V, te 's-Graven- hageH. A. d W, 32 jaar, te St.-MaartcnsdiJk E- v. d. M-, 51 jaar, te Rotterdam en W. W., 23 jaar. te St.-Annaland, leder tot eene boete van f 2 of 2 dagen hechtenis voor ieder hunner. a. Rijden op een rijwiel zonder licht; b. Op de eerste vordering van den beambte niet stilhouden Q. W. H., 21 jaar, te St -Maartensdijk, tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis en tot f 8 boete of 4 dagen hechtenis. Rijden met een voertuig zonder licht: A. Q Az., 46 jaar, te StavenisseP. v. L34 jaar, te St.-AnnalandC. K., 40 jaar, te St -Maar- tensdQk, leder tot een boete van f 0,50 of 1 dag hechtenis voor leder hunner. Overtreding der tjkwet L. d. R-, 39 Jaar, te PoortvlietA. v. B,, 50 jaar, J. W. E., 33 jaar en J. K., 56 jaar, allen te St.-AnnalandI. M. H., 35 jaar, L. R. van S., 48 Jaar en N. j. B., 49 jaar, allen te St.-MaartensdlJk, cn J. F. K., 35 Jaar, te St.-Annaland, ieder tot 1 boete van f 1 of 1 dag hechtenis voor leder hunnerG. v. d. H., 42 jaar, te Scherpenlsse, tot 2 boeten, ieder van f 1 of 1 dag hechtenis voor Iedere boeteC. H. G., 51 jaar, te St.-Maartens dijk, tot f 0,50 boete of 1 dag hechtenis; M. J. H., 31 jaar, te St.-MaartensdlJk tot 5 boeten, leder van f 0,50 of 1 dag hechtenis voor iedere botde, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen maten en gewichten. Openbare dronkenschap C. v. 't H., 35 jaar, te St.-AnnalandM. d. Q., 58 jaar, A. A. Q44 jaar, beiden te Oud-Vosse meer; A. P., 41 jaar, te St.-Maartensdijk; C. S., 41 jaar, te Maastricht; P. O., 34 jaar, te Terneuzen, leder tot f 2 boete of 2 dagen hechtenisA A Q 44 jaar, Ie Oud-Vossemeer, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis en tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap bij 2e herhaling C. P d. H., 30 jaar, te St.-Maartensdijk, tot 2 boeten, ieder, van f 5 of 3 dagen hechtenis voor iedere boete- Als geleider van een aangespannen hond, dezen niet van een muilkorf voorzien C. R-, 19 jaar, zonder bekende woonplaats In Nederland, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Vrijgesproken P. C. Q., 36 jaar, te Tholen en P. J. F„ 20 jaar, te Bergen-op-Zoom. Landbouw cn Veeteelt. Uit het verschenen programma van de algemeene vergadering van de Zeeuwsche Maatschappij tot bevordering van Land bouw en Veeteelt, op 14, 15 en 16 Juni te Axel te houden, blijkt, dat het hoofd bestuur op Dinsdag 14 Juni op het stadhuis zal worden ontvangen en daarna een ver gadering houdt. Op Woensdag 15 Juni wordt op het tentoonstelllngs-terreln een vergadering gehouden, waarna des middags 1 uur een rijtoer wordt aangeboden. Na afloop van dezen rijtoer heeft een gemeen schappelijke maaltijd plaats, terwijl op Donderdag 16 Juni de tentoonstelling wordt gehouden van paarden, runderen, pluimvee, landbouwwerktuigen enz., waar voor een groot aantal medailles en geld prijzen worden uitgeloofd. De tentoonstelling heeft plaats op een welde, door den heer Ph. J. van Dlxhoorn belangloos afgestaan en gelegen In de onmiddellijke nabijheid van de kom der gemeente. Slrjansland. Als een blzonderheld kan worden vermeld, dat by een landbouwer alhier een veulenpaard van 25 jaar oud haar 16de veulen geworpen heeft, vooral daar dit dier In de laatste jaren geen veulens heeft gehad. Wlsseukerke. J.I. Zaterdag werd In de openbare school alhier afgenomen het eindexamen van den 3-jarlgen landbouw- wlntercursus, onder leiding van den heer K. v. d. Slikke van Wolfertsdijk. Bij deze gelegenheid waren vertegen woordigd de rljkslandbouwleeraar I. O J. Kakebeeke, het bestuur der Afdeeling Noord-Beveland der Zeeuwsche Landbouw- maalschapplj, de Commissie van Toezicht op den cursus, benevens eenlge belang stellenden. De antwoorden der leerlingen, in hoofd zaak loopende over grondverbetering en bemestingsleer, gaven blijken van een goed Inzicht in het landbouwbedrijf. Alle leerlingen, elf in getal, werden gediplo meerd. Bij het uitreiken van de diploma's wenschte de heer Kakebeeke hen daarmede geluk, hen tevens aansporende om de studie In het landbouwvak steeds te onder houden. De voorzitter der Afd. Noord-Beveland, de heer S. J. de Regt, wekte de ver- trekkenden op te bevorderen het vol gen der cursussen, door te trachten hunne vrienden over te halen tot deelname daaraan. De oudste der leerlingen, de heer Overtveld, bracht namens allen een woord van dank aan den heer Van der Slikke voor hetgeen hij zoo onvermoeid voor hen heeft gedaan, terwijl hij als blijk van erkentelijkheid hem een enveloppe over handigde, waarvoor hij een voorwerp van kunst of smaak, naar zijne keuze kan aanschaffen. De heer Van der Slikke, zeer erkentelijk voor de woorden hem toegesproken, dankte de leerlingen In hartelijke bewoordingen en ried hen aan, toe te treden tot de Vereeniglng der oud-leerlingen In land bouwkunde, de Vereeniglng „Vooruitgang", teneinde door het lezen van boeken uit de bibliotheek, verbonden aan die Vereeni glng, het geleerde te onderhouden. Verder bracht de heer Van der Slikke een woord van dank aan het bestuur der Afdeeling en aan den heer Kakebeeke, maar vooral ook aan het hoofd der open bare school, den heer Swenne, voor zijne steeds hartelijke ontvangst van den cursus in de schoollocalen. De gediplomeerden zijn: A. Israël; P. Israël Oz C. de Kam; W. de Looff; J. Louwerse; L. Maas; Van der Moere; Jan de Regt; P. de Regt; Th. A. Overtveld en J. Verburg. KERKNIEUWS. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk te Zonnemalre is gekozen de heer M. van Putte, die deze keuze zich heeft laten welgevallen. Ter visie in de consistoriekamer ligt een verandering In 't kerkelijk reglement. O N D E R W IJ S. Zierikzee. De heer L. Drónkers, onder wijzer aan school B alhier, Is benoemd tot onderwijzer aan de Voorbereidende klasse der Rijks-Normaallessen te Mlddel- harnls; de benoemde zal tevens belast worden met het onderwijs der Natuur kennis aan de Normaalschool. St.-Filipsland, 24 April. Door den ge meenteraad is tot Lid der Commissie fot wering van Schoolverzuim benoemd de heer J. J. Schoo. Dinteloord, 23 April. By het heden gehouden onderwyzers-examen te Breda is geslaagd de heer A. Wygand Jz. alhier. V isscher Ij- Berichten. Oesters. Dezen zomer zullen wegens gebrek aan zaaloesters meer dan gewooniyk pannen voor de broedvangst gelegd worden. Men spreekt van minstens een half mlllloen Een partijtje aangeslagen pannen van 2500 is verhandeld 4 cent per stuk. Verkiezing Provinciale Staten. Qoes. De centrale antl-revolutionnaire kiesvereeniging In het kiesdistrict Ooes heeft met overgroote meerderheid candldaat gesteld voor de Provinciale Staten, de heeren M. de Jonge Jz. en mr. C. Lucasse, aftredende leden, benevens de heeren W. v. Oeveren te Wolfaartsdyk en C. P. Vogelaar te Krabbendyke, die allen de candidatuur hebben aanvaard. Hulst. Voor de herstemming voor een lid van de ProV. Staten op Vrijdag a s. tusschen de heeren mr. P. DIeleman (antl- rev.) en H. W. R. Kramer (kath.), beveelt het vrijzinnig Terneuzensch Volksblad den heer Kramer aan. De heer DIeleman is, zooals bekend, gesteld door de antl-rev. en de centrale kath. kiesvereeniging, welke laatste de candidatuur van den heer Kramer zoo heftig mogelijk bestrydt, die slechts door een groep kiezers Is gesteld, doch het grootst aantal stemmen heeft behaald. De Papendrecbtsche strafzaak. De vorige week Is de getuige Jacob Kwakernaat nogmaals door den rechter commissaris, mr. Wlarda, in de Instructie verhoord. Z.E.A. herhaalde toen zyn verzoek om te willen medewerken tot de gehoorproef- nemlng In het Papendrecbtsche Raadhuis. Kwakernaat meende nu, dat het te ver ging om te biyven volharden by zyn aanvankeiyke weigering en stelde zich dus beschikbaar. Den volgenden dag Is vervolgens de proef genomen, waarby ook Oarsthagen heeft geassisteerd. Toen Kwakernaat het arrestantenhok binnenkwam viel het hem op, dat alles er thans zoo gezellig en gemakkeiyk uitzag; het leek nu eigenlijk wel een soort logeerkamer. Wat een verschil by vroeger I Het griezelig idee overigens van te worden opgesloten In een cachot verviel geheel, doordat hy thans nog voornamer gezelschap by zich kreeg dan by de proefneming in September 1908. Thans kwam nameiyk de substituut-olficler van justitie, mr. Toutenhoofd, bij hem „zitten". Ook een maréchaussée ging zitten luisteren. De proeven hebben geduurd van ongeveer drie uur tot ongeveer halfzes. Met de verhoogde gezelligheid van het cachot bleek de gehoorlgheld geiyken tred te hebben gehouden. Thans eft Kwakernaat dan ook be duidend veel méér gehoord dan ln September 1908 en is de betrouwbaarheid zyner vroegere beëedlgde verklaringen dan ook reeds afdoende geconstateerd. Daar de verklaringen van dezen getuige van bet grootste belang zijn, zullen er waarschyniyk nog wel meer proefnemingen volgen. Omtrent deze brand meldt men nader: Donderdagnacht ten I uur sloegen de vlammen uit alle luiken. Ten 3 uur viel de hooge schoorsteen om en verdween aan stuurboordzy van de Maashaven. Ten 4j uur stopten de 7 stoomspuiten, daar blusschen onmogeiyk bleek. Toen rukte alles In op twee stoomspuiten, de „Havendienst III" en de „Maashaven", na, die de scheepstrossen blijven vast houden. By het aanbreken van den dag leverde het schip een treurlgen aanblik op. Sterk overhellend vormt het dek berg en dal en Is alles sterk verwrongen. Behalve de stoommachine en ketels na, die gespaard zyn gebleven, Is alles totaal vernield. De ontploffing, waarvan melding gemaakt Is, bleek ontstaan Ie zijn door het in brand geraken van het aan boord zynde vuurwerk, vuurpyien, enz. In den ochtend sloegen de vlammen nog uit alle luiken, doch later verminderde zij. Intusschen Is het achterruim nog een vuurmassa. De voorraad brandbare lading schijnt nog niet uitgeput. De party teerzout bestond o. m. uit 3299 balen. Het schip was voor 63.000 pd. st. op beurs-polls Rotterdam en Londen verzekerd, waarvan f 200.000 op Rotterdamsche beurs. De schade wordt geschat op 2j ton. De stoomvaartiyn draagt zelf ook by In het risico. De lading Is natuuriyk voor risico der verzenders en eveneens door assurantie gedekt. Niettegenstaande het gevaar, waarin de blusschers verkeerden, hadden geen noemenswaardige persooniyke ongelukken plaats. Alleen kreeg een agent van politie, die op het oogenbllk, dat allen het schip moesten verlaten, zich langs een touw liet glyden, zware ontvellingen aan.de handen. Vervolg). Donderdag. By het boothuis werd de Prins herhaal- deiyk met luide toejuichingen begroet. Daarna volgde een korte wandeling door de ryk versierde straten, geleld door den burgemeester. De vlaggen waren alle uit gestoken. Op eerbiedige en zeer ordeiyke Wyze gedroeg de bevolking zich, zoodat een aangename rondgang verzekerd was. Daarna werd één der vuurtorens be zichtigd, waar de Prins met veel belang stelling informeerde naar de lichtwerking, hetgeen door den opzichter van de kustwacht P. C. Oits, werd uitgelegd. Het panorama van den omloop sloeg de Prins gerulmen tyd gade. Vervolgens plaatste Z. K. H. zyn naam In het register der bezoekers. Door het duin werd gewandeld naar het badhuis, alwaar even verpoosd werd, terwyi inmiddels de: reddingsboot op het strand was gebracht. Statig liep de bespanning van acht paarden vóór den wagen, waarop de boot zat, In zee. Tot aan het midden gingen zy te water In het zilte schuimende nat. Even werd gezwenkt, toen de schipper den pal lostrok, cn de boot, waarin acht roeiers met voorman en schipper, statig in zee schoof. Het te water laten was mooi geschied. In het open ryiulg van graaf Bernsdorff nam de Prins met zijn adjudant en den graaf plaats, terwijl het gevolg in twee huurrytuigen stapte Daarna werd gereden langs den reddlngsweg aan het strand tot aan de landingsplaats, vier palen oost waarts, waar de boot werd Ingehaald. De tocht werd daarna voorlgezet naar den Burgt Rysbergen, waar de lunch werd gebruikt. Na de 'unch, waaraan de burgemeester aanzat, vi.trok de Prins per wagen naar den Hoogen Wal, gelegen op verren af stand aan de blnnenzyde van Schiermon nikoog. Het water was zóó laag geworden, dat de wagens kilometers ver over het strand gingen, eer zij de plek, waar het vuurpljlioestel gereed stond, bereikten. Toen men eenmaal daar aangekomen was, werd een vuurpyi over den mast van een te water liggende tjalk geschoten, de daar aan verbonden lyn bracht de "erbindlng tot siand, waarlangs de „broek" van het strand naar het schip werd getrokken en een man, die op het schip was, In de leeren broek kroop en naar land werd getrokken. Zóó was ook de redding volbracht. De veie te voet gekomenen moesten zich haasten terug te loopen naar het eiland, want een kwartiertje later stond de plek, waar de redding zooeven was volbracht, onder water; geleidelijk werd 't strand overstroomd. Circa halfvyf was de Prins in het dorp terug, waarna de Zeevaartschool een bezoek kreeg. Deze school Is een gemeenteiyke openbare, gesubsldeerd door het ryk en de provincie; 5 leeraren voor wiskunde, moderne talen, stoomwerktuigkunde, prac- tische zeevaartkunde, verbandleer, sterren kunde theoretische zeevaartkunde en Instrumenten zijn er aanwezig. De directeur, de heer J. Posthumus, werd voorgesteld, waarna de verschillende zeevaartkundige instrumenten werden be zichtigd. Hierna werd de terugweg naar „de burght" aanvaard, waar gedineerd werd; alleen de burgemeester, de dokter en het gevolg zouden er aanzitten. V r y d a g. De afvaart van Schiermonnikoog naar Ameland geschiedde te zeven uur. De wagens konden tot aan de motorboot komen, zoodat het overbrengen naar de boot van den Prins niet te veel moeite kostte. Zonder dat eenlg Incident was voorge komen, kwam te kwart vóór elf uren de „Ameland 2" aan den steiger te Ameland, waar het fanfarekorps „Met z'n Achten" het Wilhelmus liet hooren Na het betreden van Amelands bodem sprak de burgemeester J. B. W. Bolomty den Prins toe, hem de verzekering gevende, dat 1910 een bizonder jaar voor het eiland zal zyn en de gemeente het bezoek op prys zal weten te stellen. Langs den dam werd geloopen naar de gereedstaande wagens, toegejuicht door de bewoners en door de muziek met het „Heil dir im Slegerkranz" begroet. Raadsledenge meente-secretaris en de reddingscommissie van Ameland waren by de landing aan wezig. De liragen van den Prins was versierd en de paarden droegen pluimen op den kop. Een ruiterstoet van 12 man begeleidde op versierde paarden. De school kinderen, in feestdos gestoken, versierd met oranjesjerpen en kransen, zwaaiden met vlaggetjes, riepen hoezee en zongen by een eerepoort volksliederen. De ontvangst was over het geheel harte- iyk. Het dorp, dat met drie eerepoorten was versierd, terwyi vóór het raadhuis een hulde was aangebracht, waarby de Nederlandsche en Mecklenburgsche vlag aanwezig waren, zag er aangenaam uit. Per rijtuig werd een rit gemaakt langs de voornaamste wegen naar de R.-K. Kerk, waar de rykbeschllderde glazen en eenlge altaarsieraden werden bezocht. Met den 82-jarigcn pastoor A. O. Scholten, ridder der Orde van Oranje-Nassau, een man, aan wlen Ameland veel te danken heelt, onderhield zich de Prins op aangename wyze, waarna Hotel-Hofker werd bezocht, waar de lunch werd gebruikt. 't Was half één toen de ruiterstoet, de wagens (gewone boerenkarren zonder veeren) en een paar Amelandsche rijtuigen (typische koetsen op riemen) voorkwamen een menigte menschen wachtte met on geduld op 't verschynen van den Prins, die kwarl vóór één de lunch geëindigd had en kort daarna in den voor hem bestemden wagen stapte om den tocht over 't eiland te beginnen. By den Prins namen plaats de burgemeester, de Commis saris der Koningin in Friesland en jhr. Den Tex Voorafgegaan door 't muziek korps, luide toegejuicht door de bevolking, die Z. K. H. met handgewulf teruggroette, zette de eigenaardige stoet van 10 wagens, geëscorteerd door de eerewacht, zich in beweging. Denk niet lezer, dat 't een eerewacht was, naar de laatste chique uitgedostneen, 't waren echte een voudige mannen met petten op, witte lange broeken aan en een Zondagsjasje, waarover een oranjesjerp was getrokken, terwyi de paarden aan 't hoofdstel oranje- of kleurige cocarden droegen en slechts een gekleurde deken met singel om het middel hadden; toch stond 't werkelijk typisch en paste 't in 't kader van 't land, waarin men zich bevond. In het dorp was bij zyn stal de hengst „Apollo II" naar bulten gebracht, welken de Prins gadesloeg; langs de reddingsboot- schuur, onder een eerepoort door, ging 't In draf naar de Weslerduinen, waar de Reddlngsbootweg naar 't Noordzeestrand werd gevolgd. De zee was prachtig, de golven krulden zich in massa's en vleien schuimend over 't breede strand, 't was, er echter koud, de wind blies zóó fel In 'I gelaat, dat de Prins het voorbeeld gaf om te voel den tocht voort te zetten, waarvan weldra algemeen werd gebruik gemaakt. By de Ballumerkaap op 't strand zou het vuurpyttoestel in werking worden ge steld. Een maasa menschen had zich hier vereenlgd, die teleurgesteld verder kon gaan, daar dit nummer van 't programma werd overgeslagen. Op de hoogte van Hollum wachtte reeds de reddingsboot, welke daar gestatlonneerd is. Bij onze nadering werd alles op de boot In gereed heid gebracht om direct zee te kiezen als de Prins haar wachtplaats had bereikt. By aankomst werd de schipper Jacob Visser aan den Prins voorgesteld, waarna de boot, gelrokken door 10 paarden, in zee werd gebracht, waar zy weldra de branding doorkliefde. Toen ving er een kwaad oogenblik voor onze bespanning aan, want dwars door het duinveld moest 't op Hollum aan; we kregen daarby een ky'kje, hoe de zee kan knagen aan de duinreeksen, nog kort geleden waren weer eenlge meters du n weggespoeld en dat juist op de plaats waar 't niet op z'n droogst Is, en ook niet op z'n breedst, wat my de gedachte weer deed opkomen, wat 't lot van die eilanden we! moet zyn. Hollum was weldra bereiktaan 't begin van 't dorp zongen schoolkinderen In feestdos den- Prins een lied toe, waa-na de hoofdonderwyzer A Hamer van de Koningin Wilhelmlnaschool, den Piin3 toewenschte dat 't hem en de Koninklijke familie immer zou welgaan. Na een omgang door 't dorp werd direct doorgereden naar Ballum, waar In de Ned. Herv. Kerk de preekstoel uit 't jaar 1604, met zyn fijn houtsnywerk, werd bezichtigd. Ds. De Jong leidde den Prins door dit bedehuis. Een wandeling volgde door 'tdorp naar de begraafplaats, waar de reusachtige grafsteen der Cammlnga's weid bewonderd. Inmiddels waren op een veld een 20-tal paarden van het Amelandsche ras byeen- gebrachl; allen moesten voor den Prins draven, waarby duideiyk uitkwam, dat Z. K. H. niet alleen een liefhebber, doch ook kenner van dat soort van viervoeters Is. Uitgeleide gedaan door zingende kinderen en juichende ouderen van dagen, werd langs den Nieuwen Weg de terugtocht aanvaard naar Nes. De door elkander loopende, aan ver schillende eigenaren behoorende koeien, welke langs dien weg op 't door greppels verdeelde dorre land graasden, schenen de bizondere belangstelling van Z. K. H. te trekken. Te Nes, waar de Prins zich nog eenlge oogenbllkken op 't raadhuis met den burge meester onderhield, gaf Z. K. H., na bl- zonderheden over hel eiland te hebben besproken, te kennen, dat 't Z. K. H. aan genaam zou zyn wanneer eenlge verbetering weldra zou volgen. Ongeveer halfzes kwam de schipper van de „Ameland II", de prinseiyke motorboot, waarschuwen dat 't tyd was om te ver trekken; fluks werd naar den steiger ge wandeld, voorafgegaan door de eerewacht, terwyi 't muziekkorps en vele ingezetenen volgden. Onder harteiyke juichkreten had het vertrek, na dankzegging aan den burge meester voor 't genotene, te 7 minuten voor zes plaats. Ameland had feest gevierd, 't had op waardige wyze den Prins ge huldigd. Na een zeetocht van 3j uur, waarby de boot door de onderbroken Amelandsche dijk tufte en tusschen de Slpke en de Engelsmanplaat doorging, werd de reede van Schiermonnikoog weer bereikt. Daar was 't voor de kinderen een dagje van plelzler geweest, verschillende kinder spelen waren gehouden, versnaperingen waren rondgedeeld, terwyi ouderen by 't genot van de jeugd in stemming waren gebracht. Laat vond 't diner op „de Burcht" van graaf Bernsdorff plaats, vuurwerk werd den Prins ter eere afgestoken op den laten avond, dicht by „de Burcht". Zaterdag, 's morgens om 7 uur reeds, heeft de „Ameland II" 't anker gelicht, om Rottumeroog te gaan bezichtigen. Uit Leeuwarden wordt nog gemeld: De Prins blijft Zondag alhier lot des namiddags halftwee. Hy zal In de Oroote Kerk de voormiddaggodsdienstoefening bywonen. TELEGRAMMEN. Middelburg, 25 April. Akte-Examens. Oeëxamineerd 8 manneiyke candidaten. Oeslaagd: E. O. var. der Bent, A. de Bruyn, H. N. Everaers, E. Franken, P A. C. Reyers en D. de Bruyne, allen van Middelburg, A. Ballast van Souburg. Voor de rechtbank alhier zal 20 Mei a s. behandeld worden de zaak tegen den arbeider te Cortgene, die op den tweeden Paaschdag mishandeling met doodeiyken afloop pleegde. 's-Gravenhage, 25 April. Het gerechtshof heeft mr. Prikken be- eedlgd als rechter te Zierikzee. Rotterdam, 25 April. GRANEN. Bultenlandsche zeer stil, on veranderd. Meel, f 13, kalm. Blnnen- landsche 7"arrve, f 8 f 9,50. Haver f 6 25 f 7,25. Bruine Boonen, f 8 i f 12,50. Erwten, f 9 I 12. Ma is f 126. Lijnzaad. Voerzaad, f 18. Kool-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2