.■lii Ingezonden Mededeelingen. BEECHAMS PIUEN •;Huls van Nassau" een uitvoering geven met welwillende medewerking van het „Zlerlkzeesche Strtjkorchest". Is het nog noodig er op te wijzen, dat men daar zeker een paar genotvolle uren zal doorbrengen. „Polyhymnia" heelt haar sporen verdiend en meermalen getoond, dat ze Iets goeds kan ten gehoore brengen. Dat ze ook nu weder onder de leiding van haar nieuwen directeur alle krachten zal Inspannen om de uitvoering te doen slagen, daaraan valt niet te twijfelen. Ook ons orchest mag gehoord worden, dat weten wij. Het programma bevat veel mooie en nieuwe nummers, zoodat wij op een goeden uitslag durven vertrouwen. Mogen velen zich alsnog als donateur van .„Polyhymnia" aanmelden, èn voor de Vereenlglng zelf èn voor het goede doel, dat ze beoogt. Het is Immers bekend, dat er jaarlijks een belangrijke gift naar het „Herstellingsoord voor Ned.-Onderwljzers" gezonden wordt Door overlijden en vertrek uit de ge meente zijn aan „Polyhymnia" vele dona teurs ontvallenhet Is daarom wenschelijk, dat velen zich aanmelden om die verliezen te herstellen. Daartoe wekken wij gaarne op. De Zangvereenlging „Muslca" zal a.s. Dinsdagavond, met welwillende mede werking van jonkvrouwe C. Schuurbeque Boeije, sopraan, jonkvrouwe M. Hora Sicclmavoor planobegeleiding, beide dames uit Den Haag, en den heer Henrl W. A. van Oastel, bariton uit Rotterdam, een uitvoering in de Nieuwe Concertzaal geven. Bij een uitvoering in Den Haag ver leende jonkvrouwe Schuurbeque Boeije ook haar medewerking. Het Vaderland schreef van haar, „dat zij heel mooi en „met stormachtig succes een zestal liederen „zong, en na herhaalde terugroepingen „zich tot een toegiftje liet overhalen". WIJ twijfelen dan ook niet, of het concert zal Dinsdagavond druk bezocht wezen. Het Hoofdbestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen vraagt aan de algemeene vergadering machtiging het batige saldo van het Huisduinerfonds te schenken voor de ééne helft aan de „Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij" te Amsterdam, en voor de andere helft aan de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot „redding van schipbreuke lingen" te Rotterdam. Anna-Jacobapolder, 19 April. De korporaal der genie, Q. v. d. Haven vanhier, Is geslaagd voor 't examen van sergeant. St.-Filipsland, 19 April. Behalve door 't uitsteken der driekleur van den kerk toren, ter viering van den geboortedag van Z. H. Prins Hendrik, gaf ook het muziek gezelschap „Concordia" blijk van zijn belangstelling. Ondanks 't lang niet malsche weer, maakte het 's avonds een omwan deling door de gemeente. Onder de flinke leiding van den heer C. A. Swenne werden verschillende stukken gespeeld en werd er de verelschte stemming Ingebracht. Jammer dat het weer niet meewerkte om de feest vreugde grooter te doen zijn. 2 paarden, gespannen voor een slede, ontglipten in den Nieuwen polder aan hun bestuurder en renden In volle vaart op het dorp aan. Wijl de slee achter een telefoon paal bleef haken, raakten zij van dit voertuig vrij en holden In nog sneller vaart op de kade aan en zoo naar hun in de nabijheid zljnden stal. Gelukkig liep alles zonder ongelukken af, ofschoon er op dat oogenbllk juist veel kinderen op straat waren. Stavenisse, 19 April. In de heden morgen alhier gehouden gemeenteraads zitting werd op verzoek tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag als onderwijzeres verleend aan mej. W. F. H. Odink, wegens hare benoeming als zoodanig te Heteren. In hare plaats werd als onderwijzeres benoemd mej. P. H. Plansoen, te Yerseke, zijnde no. 2 der voordracht. Op verzoek werd tevens een eervol ontslag verleend als gemeente-geneesheer aan dr. J. C. P. J. Vorster, wegens zijn benoeming als zoo danig te Beekbergen (gem. Apeldoorn). In zijne plaats werd benoemd dr. J. L. Bernhardt te Utrecht. Aangeboden werden de verstagen van den toestand der gemeente en dat betreffende de volkshuisvesting, Ingevolge art. 52 der woningwet. Tot leden van het stembureau bij de a.s. verkiezing voor 2 leden der Prov. Staten werden benoemd de heeren L. Hage en C. Steendijk en als 3e lid de heer H. J. Dorst. Scherpenisse. 18 April. In den afgeloopen nacht geraakte de postkar even bulten deze gemeente, doordat het paard schrikte, In de sloot. Het paard werd met moeite op het droge gebracht, doch de kar bleef In de modder zitten. De post kon met een kar en paard, die zich In de omgeving bevonden, naar Bergen op Zoom worden vervoerd. St.-Maartensdijk. Terwijl een met 2 paarden bespannen wagen den oprit, bij het einde der Westvest alhier, afreed, ge raakte het daar aanwezige zoontje van den werkman J. K. bekneld tusschen één der paarden en een muur van een gebouw. Aan verschillende lichaamsdeelen, als borst, hals en armen verwond, werd de knaap huiswaarts gebracht. Gelukkig kon de Ingeroepen geneeskundige geen Inwendige kwetsuren bespeurenniettemin was de toestand vrij ernstig en leed het jongetje aanvankelijk veel pijn. Naar wij vernamen vond het ongeval zijn oorzaak hierin, dat het den bestuurder van den wagen moel|jjk viel, bij het afrijden van den oprit, zijn paarden tot uitwijken te dwingen. Middelburg. In de op 24 dezer te Utrecht te houden buitengewone algemeene vergadering van de „Vereenlglng van deur waarders bij de verschillende rechtscollegiën in Nederland", zal door den heer mr. J. Adriaanse, advocaat en procureur te dezer stede, worden ingeleid het onder werp: „Iets over de deurwaarderspracttjk, In het bizonder pro deo-dlensten". De Naamlooze Vennootschap „The Vltrlte Works" te Middelburg keert over het afgeloopen jaar 36 pCt. dividend uit. Vlissingen. Door Burgem. en Weth. is aan den gemeenteraad het voorstel ge daan om aan den heer A. Bos Pz. te Dordrecht onderhands op te dragen de levering van zand, ten behoeve van de ophooging van een gedeelte voormalige Vest, tusschen Badhuisstraat, Scheldestraat en Slngelweg. Wij vernemen, dat Burgem. en Weth. voor de uitvoering van dit werk aanbie dingen hebben gevraagd en dat de heer Bos het minst had Ingeschreven en wel voor een som van f 110,000. RECHTSZAKEN. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 rogels rs €ts.elke regel meer l£> Cts. Om lang te LEVEN en ALTIJD GEZOND te blijven Is gebruike men Niet alle havermout ie QUAKER OATS. Als men echte Quaker Oats koopt, krijgt men meer voor zijn geld, zoowel wat hoeveelheid en smaak, als kracht aangaaat. Quaker Oats wordt alleen In gesloten pakken verkocht. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteed: a. Het vernieuwen van houten liggers en dekken van de Schorebrug en de Postbrug, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 10,000. Minste inschrijver de heer A. van der Slraaten Jr. te Hansweert voor f 8496. b. Het verlengen van het remmlngwerk In de Oostgeul van de Oosthaven te Ter- neuzen. Raming f 4200. Minste inschrijver de heer W. F. Staal te Terneuzen voor f 3719. Bruinisse. Bij de door het calamlteuse waterschap „Bruinisse" gehoudene aan besteding werd ingeschreven voor het onderhoud door: L. v. d. Velde, Bruinisse f 1925, P. Berrevoets, Serooskerke - 1937, P. Bezuljen, Scharendtjke - 1949,— C. Boller, Bruinisse - 1960, Voor verzwaring door: L. v. d. Velde, Bruinisse - 9790, D. v. Popering, Sirjansland - 9899,— P. Berrevoets, Kerkwerve - 10540,— J. H. Berrevoets, Zierlkzee - 12475,— J. J. Geluk, Tholen - 10900,— J. Elenbaas, St.-Annaland - 10485,— R. Verschelling, Terneuzen - 10700,— M. Oulst, St.-Flllpsland - 10780,— J. PrBossers, Bruinisse - 10775,— G. Faasse, St.-Filipsland - 10807,80 H. O. Dubbeldam, Gorlnchem - 12000,— C. B. Hack, Oud-Gastel - 10050,— J. M. Dekker, Brouwershaven - 10597,— J. Verboom, Serooskerke - 11883,— C. Boller, Bruinisse - 10200,— A. Jacobse, Goes- 10530,— K. Harlog, Sliedrecht - 11288,— A. v. d. Werk, Haamstede - 10500,— H. J. Romeijn, Burgh - 10300,— C. Faasse, St.-Flllpsland - 9900, J. Geluk, Tholen- 9980,— C. Berrevoets, Zierlkzee - 12300,— Onder nadere goedkeuring werd het werk aan den minsten Inschrijver, den heer L. v. d. Velde te Bruinisse, gegund. Zierlkzee, 19 April. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens: 1". Mishandeling: 1". A. v. D„ 52 jaar, zonder beroep, hulsvrouw van N. F. te Drelschor, en 2°. W. F., 23 jaar, arbeidster te Drelschor, no. 1 tot f 10, no. 2 tot f 5 boete, subs. 2 weken en een 1 week hechtenis; 2°. Mishandeling: M. K., 25 jaar, loodgieter en leidekker te Zierlkzee, tot f 15 boete, subs. I maand hechtenis, met vrijspraak van hetgeen niet Is bewezen; 3". Het vissdien] in een anders vischwater zonder schriftelijk bewijs van vergun ning van den eigenaar van - of den rechthebbende op dat vischwater des nachts met verboden vischtuig: C. W., 34 jaar, sjouwerman te Zierlkzee, (In hooger beroep), tot 2 geldboeten elk van f 5, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring van het In beslag genomen beugelnet en bevel tot vernieling daarvan; 4°. Mishandeling: C. S., 22; jaar, arbeider te Oosterland, tot f 3 boete, ïubs. 6 dagen hechtenis, met vrijspraak van hetgeen niet is bewezen 5°. Mishandeling, begaan tegen zijn echt- genoote: J. J. G., 46 jaar, herbergier, wonende te Brouwershaven, bij verstek, tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis. Landbouw en Veeteelt. Serooskerke. Dat In Schouwen eerste klasse rundvee wordt gemest, heeft de laatste tentoonstelling te Rotterdam be wezen. Het meerendeel van die zware dieren wordt echter bulten ons eiland verbruikt. Over het algemeen wordt op ons platteland, buitengewone gelegenheden als kermissen en dergelijke daargelaten, niet zulk zwaar vee geslacht. Het getuigt van den ondernemingsgeest der gebroeders A. en C. van Nleuwenhuijzen te Brouwers haven, dat zij van den gewonen regel af durven wijken. Zij hebben n.l. van den heer O. L. Klompe alhier een vetten os ge kocht voor den hoogen prijs van drie honderd-negentig gulden, met het doel dit hier In het klein uit te verkoopen. 't Is te hopen, dat hun durf wordt beloond, zoodat zij op dien weg kunnen voortgaan, wat ongetwijfeld ook het vleeschelend publiek zou ten goede komen. St.-Filipsland, 19 April. Was men over 't algemeen van opinie, dat ook dit jaar de Prins Hendrikpolder, zoo groot als hij is, met koolzaad bezaaid zou worden, de uitkomst bewijst het anders. Ofschoon het koolzaad met 't leeuwenaandeel gaat strijken, beproeft men 't nu reeds met suikerbleten, vlas, tarwe, gerst, aardappelen en ajuin. Ja zelfs is er al een stuk tot moestuin aangelegd en komt de snljsla weldra boven, waar men vóór 3 jaren nog volop lams- ooren sneed. KERKNIEUWS. Aan ds. W. Bax, pred. bij de Herv. Gem. te Zaandam (vroeger te Zierlkzee), Is met Ingang van 3 Juli a.s. eervol emeritaat verleend. H. M. de Koningin schonk f 100 aan het bestuur der Evangelisatie voor den bouw eener kerk niet pastorie te Hansweert. Ouwerkerk, 20 April. Bij de stemming op gisteren voor een notabele werd ge kozen de heer Job van der Have, burge meester. Openbare vergadering, uitgaande van de Middenstands-Enquête en het Plaatselijk Comité voor Kath. Soc. Actie. De bovenzaal van het „Huls van Nassau" was gisterenavond dicht bezet, en zelfs zóó, dat de deuren van de bijzaal moesten geopend worden, teneinde aan het talrijk opgekomen publiek, waaronder wij ook opmerkten het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente, gelegenheid Ie geven den spreker van <Un.avpnd, den heer M. H. G. T. Fledeldlj Dop, te hooren. Deze, lid der Staatscommissie voor den Handeldrljvenden en Industriëelen Middenstand, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken en van de Kamer van Arbeid voor den Kleinhandel te Amsterdam, was uit de hoofdstad overgekomen, teneinde over de middenstandsbeweging ons Zlerlkzeeënaren eens In te lichten. Op het podium waren aan de bestuurs tafel gezeten de Enquêteur voor Zierlk zee, mr. H. Polvliet, het Plaatselijk Comllé voor Kath. Soc. Actie Ie Zierlkzee, beslaande uit de heeren J. H. S. Numan van Son en V. C. Maes, en de heer A. Huson van Vlissingen, In zijn kwaliteiten van lid der Staatscommissie voor de Middenstands-Enquête en van secretaris der vereenlglng „Gemeenschappelijk Be lang" aldaar. Mr. H. Polvliet leidde de vergadering. Hij schetste in zfln openingswoord den oorsprong en het doel van deze ver gadering. Zierlkzee's middenstand had eenlge voorlichting ten opzichte van de middenstandsbeweging noodig. Dit was gevoeld door het Plaatselijk Comité voor Soc. Aclie en ook door hem. Want ook hier valt voor den Middenstand veel te verbeteren, ook hier zijn vele misstanden weg te nemen. Het was dan ook een gelukkige gedachte gecombineerd hier op te treden. Hij, in zijn hoedanigheid van Enquêteur, heeft van den middenstand te dezer stede zóó weinig medewerking ondervonden, dat hij ernstig teleurgesteld ls. Van de 400 vragenlijsten toch, die hij hier rondgezonden heeft, zijn slechts 50 teruggekomendus van den middenstand gaf gehoor aan het verzoek de gestelde vragen te beantwoorden, De middenstand In deze gemeente begreep niet, dat het onderzoek, hetwelk ingesteld werd, ge schiedde In zijn eigen belang. Hij geeft hierop het woord aan den heer Fledeldlj Dop. De sociale kwestie, zegt deze, omvat ook de middenstandskwestie, die een diepen ondergrond heeft. Eenlge oorzaken van den gedrukten toestand, waarin zich de middenstand bevindt, zal hij aangeven, en daarbij eenlge middelen tot verbetering er van noemen. Twee zaken moet men echter in het oog houden: le Wat kan de middenstand zelf doen? en 2e. Waar mede kan de regeering helpen, teneinde tot verbetering te komen? De groote verandering In den toestand van den middenstand is niet gekomen door de afschaffing van het gildewezen, maar door de uitvinding van de stoom machine, die teweegbracht, dat meer, sneller en goedkooper werd geproduceerd dan het handwerk vermocht. Waren de algemeene kosten eener installatie van een fabriek eens gemaakt, dan kon, hoe meer artikelen van dezelfde soort werden ge fabriceerd, des te goedkooper het artikel geleverd worden. Daarbij kwam, dat door de bewegelijkheid van het kapitaal het mogelijk werd het benoodigd kapitaal voor het in het leven roepen van een fabriek te vinden. Bovendien kon door de verbeteringen in de verkeersmiddelen, het geen door de machine geproduceerd werd, naar alle oorden der aarde gezonden worden. Tengevolge van dien nieuwen toestand is het handwerk In de verdrukking gekomen. Spreker deelde naar aanleiding van een onderzoek, dat in 1898 In Amerika werd ingesteld ten opzichte van het voort- brenglngsvermogen van den handarbeid en den mechanlschen arbeid, treffende cijfers mede, waaruit bleek, hoe de eerste, wat betreft den tijd en den prijs van het voortgebrachte, verre ten achteren staat bij den laatsten. De concurrentie van de fabrleksvoortbrenglng heeft op het hand werk zwaar gedrukt. De producten van kunstnijverheid en reparatlewerken zijn uit den aard der zaak voor een groot gedeelte bij het handwerk gebleven. Wat kan nu het klein bedrijf doen om de concurrentie met het grootbedrijf vol te houden? Het moet, zelde spreker, zich aanpassen aan de omstandigheden en van den nieuwen staat van zaken zooveel mogelijk partij trachten te trekken. De strijd om het bestaan moet In het klein bedrijf niet Individueel, maar collec tief gevoerd worden. Organiseerend talent is noodig om daaraan leiding te geven. In Osnabruck hebben, gelijk de spreker uitvoerig mededeelt, de schrijnwerkers, teneinde aan de concurrentie van het groot bedrijf het hoofd te kunnen bieden, dat gedaan. Niet alleen de Industriëele midden standers maar ook de handeldrijvende middenstanders moeten zich aaneensluiten, teneinde de hun aangedane concurrentie van reuzenwlnkels het hoofd te bieden. Men tracht toch tegenwoordig zooveel mogelijk artikelen In één winkel bijeen te brengen. Als men vele winkels In één winkel samenbrengt, dan geeft dat een aanzienlijke besparing van huur, licht, belasting en administratie. Nu is ook bij het winkelbedrijf organisatie noodig. Het Is een feit, dat de eigenaars van groote magazijnen geen groot vermogen hadden, toen zij begonnen. ZIJ hebben echter door concentratie, besparing van algemeene kosten, en niet het minst door de Instelling van contante betaling het zoover kunnen sturen, want dat alles was voor hen een belangrijk voordeel. Groote magazijnen kunnen echter alleen tieren In groote bevolkingscentra. Die aan het hoofd van zulk een magazijn staat, kan niet alles In détail nagaan, kan niet alles overzien. Wel heeft hij afdeellngschefs, maar op deze kan men niet altqd staat maken. Frans van der Goes zegt, dat de groote magazijnen den middenstand opslokken. Een groot magazijn echter kan niet geven wat een specialist geeft, iemand, die zich uitsluitend op den verkoop van één bepaald artikel toelegt. Ook zouden de winkeliers gezamenlijk op monster sommige artikelen kunnen Inkoopen. Ook moeten zij ge zamenlijk trachten te sturen In de richting van de contante betaling. Met het einde- looze crediet geven moet gebroken worden. Het is een enormiteit, dat Iemand, die in den winkel h contant koopt, geen korting krijgt, maar Iemand, die op jaarrekening koopt, en na een jaar zijn meid stuurt om te betalen, 1 pCt. ontvangt. Wie b contant verkoopt, staat economisch sterker dan hij die op crediet verkoopt. In het Dultsche sportblad Simpliclssimus stond eens het volgende: „als ik geld heb, ga Ik naar het Warenhuis en als ik geen geld heb, dan begunstig ik mijn winkelier". Van den middenstand kan gevergd worden, dat hij zelf den strijd aanbindt. Men moet elkaar in dien stand niet b schouwen als concurrenten, maar als va genoolen, wil men de concurrentie mei i groote bedrljfszaken het hoofd kunn bieden. Kan de regeering helpen om d( middenstand dien strijd gemakkelijk maken? De boekhouding, zegt spreker, ls h. geweten van de zaak. Een behoorlijk boekhouding Is noodig, wil men ten alle tijde weten, hoe zijn zaak staat. Een cursu voor boekhouding moet, door toelage va rijk en gemeente, in het leven worden ge roepen. Bijkans ieder middenstander klaagt ove den druk der belastingen, 't Is mogeigi dat naar verhouding de mlddenstande meer betaalt. Maar als men zijn boek houding In orde heeft, dan kan mei daarmede bewijzen, dat men te veel betaalt Sprenger van Eyck wilde Indertijd he productief gebruik van personeele belastin; vrij stellen, en het consumatief gebrul.' belasten. De Commissie van Rapporteur, evenwel wilde de winkeliers voor een dee aanslaan, omdat het zooveel opbrengt er de schatkist het zoo slecht kan missen. De regeering heeft een enquête Ingestet omdat zij in twijfel verkeert, of de mldd®. stand hulp van noode heefl. Nu zijn van de 400 biljetten, die in dezt gemeente verspreid zijn, slechts 50 inge komen. Bedenkt wel, dat wanneer er buiten u om over u gehandeld wordt, gij zeiven daarvan de schuld zijt, daar gij verzuimd hebt te zeggen, wat u op het hart ligt. De lijsten hebben ten doel om iets be treffende den algemeenen toestand te ver nemen, opdat de enquêteur In staat zty een algemeen verslag samen te stellen. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door de heeren A. Anker, J. J. van de Ven, A. P. Paulussen, A. Adriaanse en J. Labzowski. v De beide eerste debaters gaven een verklaring van het feit, dat zoo weinig biljetten de heer Polvlletterugontvangen had. De heer Paulussen vraagt, hoe het komt, dat een vereenlglng van winkeliers in Amsterdam nu ontbonden Is. De laatste debater gelooft niet dat samenwerking van winkeliers hier mogelijk is. Wij zijn in deze gemeente in dit op zicht nog slecht gevorderd. Toen hg In den strengen winter van 1891 zijn vak- genooten aanspoorde, om gezamenlijk van Veere uit een boot te huren, tene'nde daarmede waren te laten komen, want geen der booten uit Zierlkzee voer toen wegens den strengen vorst, toen was slechts één winkelier bereid. De spreker wete het, dat wij hier geen Osnabruckers zijn. Voorts vraagt hij, of het niet mogelijk Is maat regelen te nemen tegen hen, die failliete boedels opkoopen en daarna hier ter stede verkoopingen houden. De heer Labzowski heeft zijn biljet wel ingezonden. Hij zou wenschen, dat winkeliers zich vereenigden tot een Bor tegen wanbetalers. De spreker, met genoegen acte nemend van de verklaringen van de heeren Anker en Van de Ven, spreekt de hoop uit, dat de heer Polvliet alsnog nieuwe lijsten zal rondzenden. In antwoord aan den heer Paulussen, die vroeg hoe het kwam, dat het aan de ééne wlnkelierscomblnatle goed gaat en de andere tegenstaat, zegt hg, dat dit ligt aan de leiding, den opzet en de goede gelegenheid. Wat betreft hen, die hier komen om verkoopingen te houden van goederen, afkomstig van failliete boedels, de koopers hebben geen waarborg, dai de goederen die ze koopen, deugdeiyk zgn. Ten aanzien van wanbetalers wgst spreker den heer Labzowski op de zwarte lijst. Laat men zich hier vereenigen en zich aansluiten bg den Bond van Infor- matlebureaux. Na de pauze werd nog door verschillende heeren het woord gevoerd. De heer v. Pagé achtte de vorming van een commissie tot oprichting van een vereenlglng, door de winkeliers gevormd, gewenscht. De heer Van de Ven was van meening, dat het beste middel om de verkoopingen, waarover gesproken werd, tegen te gaan was, dat de hotelhouders geen zalen daar voor verhuren. De voorzitter juicht het denkbeeld van den heer Pagé toe, en stelt een commissie samen, waarin zitting hebben de heeren A. den Boer, Kohschulte, v. Pagé en J. Gloude. Op verzoek van spreker wordt deze commissie aangevuld met het be stuur, en den heer Polvliet, die deze ver gadering hebben byeengeroepen. De voorzitter sluit de vergadering, na een woord van warmen dank te hebben gesproken aan den spreker, voor zgn bevattelijke, welsprekende voordracht, aan het dagelijksch bestuur der gemeente voor zijn vereerende tegenwoordigheid en aan het talrijk opgekomen publiek voor zyn belangstelling in deze, en na verklaard te hebben, dat hg nieuwe vragenlijsten zalg doen verspreiden. O N D E R W IJ S. Acte-examens in Zeeland. Dinsdag werden te Middelburg geëxamineerd 8 mannelyke candldaten. Daarvan slaagden de heeren: F. P. P. Hoornlnck, 's-HeerenhoekA. S. Bedeten J. M. Steketee, Goes; A. de Vos, Wemel- dinge; P. A. M. Schouten, Tholen en A. Luteijn, Yerseke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2