J. W. WAGTHO. versch Palingbrood en Vleeschbrood. eo SprekerJhr DE UIL!. W. A. BIERENS Ingezonden Mededeelingen. Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIE N. lederen Donderdag en Zaterdag W. ANKER Az. OPENBARE VERGADERING met DEBAT, Doet te weten: Bij beschikking der rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend, met bevel tot gevangenhouding van den be klaagde, tegen M. K., 35 jaar, koopman, geboren te Koudekerke en wonende te Vlissingen, thans aldaar gedetineerd, be klaagd van diefstal van rijwielen. Dinsdag werd door de gemeente politie te Middelburg zekere Van H. naar het bureau in de Qlststraat overgebracht. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens het in het openbaar beleedlgen van een polltle-ambtenaar. Oorzaak van de beleediging was dat de kinderen van den bedoelden persoon onder toezicht van den voogdijraad zijn gesteld. De rechtbank te Haarlem heeft uit spraak gedaan in de erfenis-quaestie, betreffende de nalatenschap van den in 1796 te Haarlem overleden Duitscher Haus Zende. De helft der nalatenschap tot een bedrag van f 1371 69 werd uitgekeerd aan de erf genamen van de vrouw, de andere helft bleef bewaard voor de erven van den man. Mr P. Tideman, die in 1902 als op volger van wijlen mr. A. Kist door de rechtbank als curator van de onbeheerde nalatenschap van Zende was aangesteld, heeft erfgenamen in Berlijn en Dantzig opgespoord niet minder dan 77 die de erflating, aangegroeid tot f 60.859.63A, thans in bezit wenschen te nemen. De curator heeft voor 14 dagen ter rechtbank voorgesteld aan de erfgenamen hun aandeel in de nalatenschap uit te keeren, na aftrek van de kosten van het geding. De procureurs der belanghebbenden refereerden zich aan deze conclusie en ook heeft het O. M. zich daarmede ver- eenigd. De rechtbank heeft overeenkomstig de conclusie uitspraak gedaan. Voor de rechtbank te Zutphen werd Woensdag behandeld de zaak tegen den arts te Loenen, die, zooals wij gemeld hebben, beklaagd was van plichtsverzuim als geneesheer. Eenige inwoners van Loenen, waaronder ook de dominee en de pastoor, als getuigen k decharge gehoord, kenden beklaagde als een ernstig consciencieus geneesheer, die veel zorg heeft voor zijn zieken, ook voor de armen-patienten. Het O. M. vroeg wegens het, in de uitoefening van zijn ambt. den dood van een ander door schuld veroorzaakt te hebben, veroordeeling van bekl. tot een ernstige doch niet te zware straf en ontzetting van het recht tot uit oefening van het beroep van geneesheer gedurende een door de rechtbank te be palen tijd. De verdediger pleitte vrijspraak van bekl. De uitspraak is bepaald op a s. Woensdag. Zeetijdingen. Zierikzee. INGEKLAARD: 15 April. De barge „Rochester Castle", kapt. J. Culf, ledig, van Sand wich (Engeland) naar Zierikzee. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 14 April. Tarwe was ruim aangevoerd en vond prijshoudend plaatsing. Overigens onveranderd. Tarwe f5 A f9; chevaliergerst f4,80 k f 5.25; wintergerst f 4,70 k f 5; zomergerat f 4 50 f 4.90rogge f 5,50 k f 5.75haver f3,50 k f4; erwten (kleine) f9 k f 10; kroonerwten f8 k f 10; bruine boonen f 9 f 11. Aardappelen weinig handel. Ajuin onverkoopbaar. Middelburg, 14 April. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Tarwe 25 cent en kroonerwten f 2 hooger. Overige artikelen onveranderd. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 6.50 k f 7.25; rogge f 6 k f6 50; zomergerst f 4.50 k f 5; haver f 3 k f 4; paardeboonen f7 k f8; kroonerwten f 9.50 k f 12.50; witte boonen f 10 A f 13; ronde bruine boonen f 11 k f 14, alles per H.L. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz Scherpenisse. Zaterdagavond werd alhier aanbesteed de leverantie van pl. m. 630 M3. grint, ten behoeve van het waterschap Scherpenisse. Ingeleverd werden 3 biljetten, t. w. H. Larooy te Scherpenisse, voor f 2,49 per M3.; O. M. Larooy te Dordt, voor f 2,39 per M3., beiden vrij op*den wal, en door A. Vermeulen te St.-Maartensdljk, voor f 1,98 per M3., vrij vóór den wal Gegund aan G. M. Larooy. St.-Annaland15 April. Verleden Woensdagvoormiddag werd door het weezen-armbestuur op het gemeentehuis aanbesteed het bouwen van een nieuwe onderwijzerswoning. Daarnaar werd in geschreven door de heeren J. M. van der Welle van St.-Aunalandvoor f 5158; P. Hage van Oud-Vossemeer, voor f 5170 en C. Burgers van St.-Annaland, voor f 5750 De lust om aannemer van dit werk te worden was dus niet groot, wat stellig het gevolg is van het vele werk, dat onze ambachtslieden reeds onderhanden hebben, of dat nog te wachten staat. Op deze aanbesteding moet nog volgen de goedkeuring van het dagelijksch bestuur van St.-Annaland. Uitslag openbare verkooping te Oud-Vossemeer btj inzet door notaris N van Steenbergen te Tholen, ten verzoeke van de Hoogwelgeb. vrouwe jkvr. douairière A. O. Jochlm van Nootdorp- Wttewaal van Stoetwegen te Ubbergen: Koop. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 2R 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 94 a. 10 cent. bouwland In den Oud-KQkuitpolder, 17 57 1 heet. 14 17 33 26 7 65 65 39 86 33 86 32 13 13 12 40 39 10 80 43 97 30 60 53 6 4 6 3 3 12 11 11 11 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 - 15 - 10 2 heet. 75 1 37 1 92 1 94 1 95 2 42 40 70 70 34 36 25 53 47 55 35 15 80 17 14 - 6 98 25 51 84 82 60 42 48 66 38 50 35 60 70 80 40 it '0 idem Idem Idem idem idem Idem idem Idem Idem idem idem idem idem Idem Idem, Idem, Legultpolder, idem, Hlkkepolder, idem, idem, J. Mees, E. H f 510,— Mees, - 550,— idem, - 550,— A. A. RQstenbil A.Jz., - 360,— M. v. d. Zande, M. Bevelander, idem, E. H Mees, Oud-Vossemeerschepolder, W. Moelker, Tholen, idem, idem, idem, idem, Idem, idem, tuingrond in den Kerkepoider, idem idem welland in den idem idem bouwland in den idem idem tuingrond in den idem idem idem idem idem idem Idem idem idem idem idem idem idem idem Idem idem idem idem idem idem idem, idem, idem, idem, idem, idem, idem, Idem, Idem, idem, idem, idem, idem, idem, Idem, idem, idem, idem, idem, idem, Idem, idem, idem, idem, Idem, Idem, idem, idem, idem, idem, J. Kegge, Tholen, O. Ampt Qz F. J. Ampt, Idem, J. Kegge, Tholen, P. H. A. v. Tlibeurgh, idem, Ph. M. Verhees, M- J. Ampt, P. M. Verhees, M Llndhout, idem, J. Hommel, M. Lindhout, P. H. A. v. Tlibeurgh, M. Timmermans, D. Llndhout, idem, A. C. Heiboer, W. Moelker, Tholen, - 260)- - 400,- - 340,— - 420,- - 400,— - 365,— - 405,- - 305- - 350,— - 530,— - 500,— - 455,— - 300,— - 305,— - 420,— - 780,— - 870,- - 715,— - 715,- - 735,- - 625,- - 75,— - 90 - 305, - 320,— - 300,— idem, idem, T^ Moelker, Tholen, J. A. Engel vaart, idem, J. L. van Qorsel, Mees, Lindhout, J. L. van Qorsel, H. P. Mees, D. Lindhout, idem, M. Timmermans, M. Hoek, Tholen, F. Moelker, Tholen, J. L. van Qorsel, C. Bergers, Tholen, weiland In den Roolandpolder, idem Nleuwlandpolder, bouwland In den Heerenpolder N.-Vossemeer, F. MoeTker, Tholen, 13 idem idem, Idem, idem idem, idem, 68 idem idem, idem, Verder 6 zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk te Oud-Vossemeer: van Qorself 40,— i J. A. Engel vaart C. Feeleus i f 30,— I 3 J. L. van Qc i Gor8el - 30.— 4 Herv. Kerk 34,- C. Feeleus W. H. van De koopen van bouw- en weiland zijn per Blooisch gemrt genoteerd. De koopers, waarbij geen woonplaats is vermeld, wonen te Oud-Vossemeer. De definitieve verkoop geschiedt 19 April as. - 205,- - 230,— - 170,— - 70,— - 70,— - 65, - 95,— - 80.— - 75,- - 80,- - 85,— - 95,— - 80,— - 300,— - 170,— - 420 - 800, - 415,— - 420,— - 485.- - 405,- f 54- - 70,— Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels "75 (lts.; elke regel meer 1 r> lts. Alleen de nieren kunnen het bloed filtreeren. Iedere drie minuten van uw leven gaal hel bloed door de nieren om gefiltreerd Ie worden. Wanneer hel de nieren bereikt, is hel zwaar beladen mei vergiftige onzuiver heden wanneer hel de nieren verlaat, Is hei 't zuiverste bloed van hel geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langzamer hand vergiftigd, want de in het bloed achter gebleven vergiften verspreiden ziekte en verderf door het geheele lichaam. Qlj gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtijds hebt gij een gevoel ol de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed omkeert. s Morgens staat gij op met een ellendig gevoel In uw rug en met pijn in de lende nen. Uw oogen zijn dol en opgeblazen, en uw handen en enkels zwellen op. De urine heefl een onnatuurlijke kleur en koml in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden. vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zullen zij hun geschiktheid om het bloed te filtreeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot lendenjicht, kwellende urlnekwalen, niersteen, waterzucht, heup- jicht, chronische rheumallek, en verwoesting der nieren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pil len dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, en helpen hen om hun kracht Ie herwinnen tot het filtreeren van het bloed en hel afvoeren van de vloeibare onzuiverheden. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan de handteekening van James Foster op de doos, zijn Ie Zierikzee ver krijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Thoien btj den heer W. Polier, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel i f 1,75 voor één - of 110,— voor zes doozen. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 April 1910. Zlerlkze*. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en '8 avonds half zes ureLeeskerk. Chr. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: Leeskerk. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat.'s Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jerufl II. 's Voorm. tien ure en 's avonds acht ure: Qewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure ds. Blankert van Kerkwerve. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Qeref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen van Haamstede. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Brutnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Qeref. Kerk. s Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv, Kerk. 's Nam. twee uredr. Weeda van Oosterland. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van der Linden. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 urp: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Weeda; 's nam. twee ure: Qeen dienst Qeref. Kerk. 's Voorm half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Slrjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Elenbaas. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waardenburg. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De lager. Qeref. Qemeente. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Van Oordt van Middelburg. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vQf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Qewone dienst. Tholsn en St.-Filipelnn<l. Tholen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Herwerden van Rhoon. Qeref. Qemeente. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Prins. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Steenbeek. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Vliet. Qeref. Kerk. 's V*erm half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Vrolijk van Scheveningen. Oud-Vossemeer. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruljn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds Kamsteeg. Oud-Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: ds. Van Padden- burgh. (Bediening H. Avondmaal). Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. St.-Plllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. naar waarnemingen verricht In den morgen van 15 April 1910, medegedeeld door het Koninklijk Neder!. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.0 te Horta; laagste barometerstand 738.6 te Scllly Verwachting (van den avond van 15 April 1910 tot den avond van 16 April): matigen tot krachtlgen zuidelijken tot zuid- westeltjken wind; meest zwaar bewolkt; waarschijnlijk nog regenbuien. Kouder TELEGRAMMEN. Stavenlsse, 15 April. Benoemd tol gemeente-geneesheer te Beekbergen Dr. Vorster alhier. Scherpenisse, 15 April, de heden door het Calamiteuze Waterschap Scherpenisse alhier gehouden aanbesteding van het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1911 van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steen- gloolingwerken aan de waterkeering van bovengenoemd Waterschap was de laagste inschrijver de heer W. L. Klos alhier, voor f 1638 De begrootlng was 1 1664,32. De laagste inschrijver voor het ver- hoogen der dtjkskruin, blnnenbermen buitenberm en het dempen eener water leiding tusschen de dljkpalen 16 en 34 van hetzelfde Waterschap, was de heer W. L. Klos. voor 21273. De begrooting was f 21421,28. Middelburg, 15 April. Akte-examens. Gymnastiek, 5 vrouwe lijke candldaten. Geslaagd de dames: J. van Borsum Waalkes te Terneuzen en A. A. C. Verhoeven Ie Ooes. Nuttige handwerken Oeslaagd de dames Waalkes te Terneuzen en C. M. de Bruljne te Ooes. 's-Oravenhage, 15 April. Alphabetlsche aanbeveling voor kanion- rechter te Middelburg: mrs. P. W J. Bljnen, ambtenaar O. M te Middelburg; M. P. Sipkes, kantonrechter te Terneuzen, en J. W. Zijlstra, griffier by het kantongerecht te Oronlngen. 1885-1910. Zoo de Heere wil en zy leven, hopen JACOB MOLHOEK en HELENA MOLHOEK-Quaak, den 29 April hunne 25-jarige Echtvereeniging Ie herdenken. Dumont Jowa, Route 2, Box 24, U.-S. of Amerika. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 14 April 1910. Ondertrouwd: WILLEM VAN DIEST en JANNETJE FOLMER. ouwerkerk, nleuwerkerk, Ondertrouwd: M. CASHOEK en M. PAOÉ. Zierikzee, 15 Ap II 1910 Eenige en algemeene kennisgeving. Oetrouwd: W. Ridder VAN RAPPARD, le Luitenant der Infanterie, en Jonkvrouwe C. L. Baronesse VAN DER FELTZ. Elst, 14 April 1910. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, LEENDERT STEENLAND. In den ouderdom van 74 jaar en 10 maanden. DreisCHOR, 13 April 1910. Namens de Familie, N. STEENLAND. Hedenmorgen overleed, in hel Ziekenhuis te Leiden, onze geliefde Man, Vader en Behuwdvader, HENDRIK VAN ZUIDLAND, In den ouderdom van 66 jaar en 6 maanden. Brouwershaven, 14 April 1910. Wed. H. v. ZUIDLAND-Natte. Heden overleed, in den ouderdom van ruim drie-en-derllg Jaren, mijn geliefde Echtgenoot A. P. QUAAK, na een slepend tyden van ruim twee jaren, my nalatende een kind te jong om het verlies te beseffen. Oosterland, 14 April 1910. Wed. s. M. QUAAK-Hoek. Voorts ieder en dag by vooruitbestelling. Wordt overal heenge zonden steeds versch Beleefd aanbevelend, i,-ti. iel 1, D. i. d. Slolpe, Ziefitzec. Hartelijk dank aan allen voor de vele bewyzen van belangstelling, ons betoond op 10 dezer. Dreischor, 15 April 1910. J. BLOM. P. BLOM—v. d. Linde. PRO DEO. By vonnis der Arrondlssemenls-Rechl- bank te Zierikzee van 8 Maart 1910, Is het huweiyk tusschen CORNELIS LENSOM, koopman, en ADRIANA VAN BURG, werk vrouw. wonende te Zierikzee, door echt scheiding ontbonden verklaardop vordering van eerstgenoemde. De Procureur des elschers: Mr. H. POLVLIET. Zierikzee, 15 April 1910. Afdaaling Draischar. op Zaterdagavond 16 dezer, te half iacht uur, In Café Verjaal. Toegang v r y ook voor Niet-Leden, zoowel Mannen als Vrouwen. HET BESTUUR. Op 18 dezer wordt eene Ver- gadering van Ingelanden van hel Waterschap De Vrije polders onder Tholen gehouden, waarin aan de orde komt het opmaken van een voordracht voor dykgraaf, tengevolge van het eervol ontslag van den heer M. O. van Stapele. Wie zal dien waarden titularis opvolgen? Dit Is eene vraag, die door Ingelanden rypeiyk moet worden overdacht. De heer J. W. WAQTHO heeft meermalen getoond met kennis van zaken handelend te kunnen optreden en de polderbelangen een warm hart toe te dragen. Wy zien In den heer WAOTHO iemand, aan wie wy de betrekking van dykgraal veilig kunnen toevertrouwen en wy ver zoeken daarom onze mede-Ingelanden met ons hun stem uit te brengen op den heer Rentmeester van het Kroondomein. EENIOE INOELANDEN. Het DAQELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen; Qelet op art. 137 van het Reglement op het Bestuur van genoemd Waterschap, dat het kohier van gewoon Dljkgeschot voor 1910 door Heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, in dato 8 April 1910 Is invorderbaar verklaard, en op heden aan den Ontvanger-Griffier is afgegeven. Zierikzee, 14 April 1910. Het Dageiyksch Bestuur voornoemd, A. J. F. FOKKER, Voorzitter. D. VAN DER VLIET, Ontv.-OriKier. Ingelanden van het Waterschap ,De Vrije Polders" onder Tholen. Daar de WelEd. Heer M. G. v. Stapele zyn ontslag neemt als Dykgraaf van voornoemde Polders, verliest voornoemd Waterschap een man, die met hart en ziel, altijd en geheel, voor de belangen van hetzelve heelt gearbeid. Wederom staan wy dus voor een ge wichtige keuze. Vast overtuigd zyn wy echter, dat ons die keuze niet moeieiyk vallen zal, wanneer wij het oog op den heer richten, die niet alleen een groot belang hebbende ls, doch ook door zyn reeds jarenlange zitting in het Bestuur de noodlge kennis heeft verworven, om de groote verantwoordelijkheid, daaraan ver bonden, op zich te nemen. Daarom, Ingelanden vin bovengenoemd Waterschap, brengt Maandag 25 April uwe s eminen op den heer W. A. BIERENS n Ir. Vele Ingelanden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2