Ingezonden Mededeelingen. De glimlach op de lippen. Het lichaam gefolterd. Algemeene Vergadering geschied overeenkomstig de door de rechtbank gedane aanbeveling. Wij hebben gedurende den tijd, dat u hier werkzaam waart, uw Ijver, toewijding en bekwaamheid leeren waardeeren. Het spreekt van zeiven, dat u nog eenlge ondervinding ontbreekt. Maar wij twijfelen niet, of die leemte zal spoedig worden aangevuld, zoodat gij in alle opzichten toonen zult voor het ambt geschikt te zijn. Niet gemakkelijk - Is uw betrekking, wanneer althans de regeering haar voornemen uitvoert geen substituut-griffier meer te benoemen. Wat de werkzaamheden aangaat, zou dit weinig bezwaar opleveren, maar u zult u daardoor moeilijker van uw standplaats kunnen verwijderen. Die moeilijkheid zullen wij trachten zooveel mogelijk op te heffen. Wat uw verhouding tot ons college betreft, deze Is tot nu toe steeds van aangenamen aard geweest. Spreker hoopt, dat die zoo blijven zal. Met den wensch, dat de heer mr. Pleyte z(n betrekking met lust en flver moge waarnemen, ver klaarde de president hem als griffier der rechtbank geïnstalleerd. Mr. Pleyte, alsnu het woord verkrijgend, bedankte Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, voor zijn benoeming, Zijn Excellentie, den Minister van Binnenland- sche Zaken, tijdelijk met de waarneming van het Departement van Justitie belast, en dit college, dat hem op de voordracht heeft geplaatst. Aan mr. Wervelman, met wien hij een aangenamen tijd doorbracht, heeft spreker veel te danken, daar deze hem den weg op de grllfie gewezen heeft. Hij betuigt den officier van justitie zijn dank voor de vriendelijke woorden, tot hem gesproken, en drukt de hoop uit, dat de verstandhouding tusschen parket en griffie steeds van aangenamen aard moge zijn. Den president Is spreker dankbaar voor zijn hulp bij de tekortkoming aan routine. HQ beveelt zich In zijn welwillendheid ten zeerste aan. Nadat mr. Pleyte ten slotte mr. D. van der Vliet, mr. H. Polvllet en den beëedigden klerk, den heer Van der Kreke, voor hun medewerking, en het publiek voor zijn belangstelling bedankt had, sloot de president, onder dankbetuiging aan hen, die de zitting met hun tegenwoordigheid hadden vereerd, deze buitengewone zitting. Wij kunnen onzen lezers mededeelen, dat de Staat het met de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij aangegane contract voor het postvervoer hernieuwd heelt, zoodat de nachttrams voor de postbestelling blijven loopen, met dit verschil evenwel, dat de nachttram van Zondag zal vervallen. Brouwershaven, 12 April. Gisteren avond vergaderde alhier de liberale kles- vereeniglng (afd. Brouwershaven, Zonne matte en Duivendljke) tot het stellen van een candldaat voor de verkiezing van een lid-van de Prov. Staten, 1n dé plaats van wijlen den heer inr. H. C. Moolenburgh. Nadat door den voorzitter eenlge waar- deerende woorden aan de nagedachtenis van genoemden heer waren gewijd, stelde hl) als candldaat voor den heer mr. D. van der Vliet, hetgeen algemeen instemming vond. Nog werd als candidaat genoemd de heer jhr. R. R. L. de Muralt, die dan ook één stem verkreeg, terwijl de overige op den heer mr. D. van der Vliet werden uitgebracht. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering -der Centrale Vereeniging te Zlerikzee op a.s. Donderdag, werden ge kozen de heeren K. van der Linde alhier, J. M. van den Bout Fz. en N. W. van Putte te Zonnemalre en S. J. Gast te Dulvendijke. Als besluursleden werden gekozen de heeren G. Hulsman en Joost van 't Hof en herkozen de secretaris G. A. Sevenhuljsen Serooskerke (S.) Door de lib. kies- vereeniglng voor Serooskerke en omstreken is mr. D. van der Vliet te Zlerikzee met algemeene stemmen candldaat gesteld als lid der Prov. Staten. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Zlerikzee zijn benoemd de heeren G L. Klompe en L. de Oude, met I. Berrevoet en J. C. Qoemans als plaatsvervangers. Dreischor. De liberale klesvereeniging alhier heeft met algemeene stemmen'den heer mr. D. van der Vliet candidaat gesteld voor de Provinciale Staten. Tot afgevaardigden naar de centrale vergadering werden gekozen de heeren: A. Verjaal, M. Kosten en H. C. Berrevoets. Westelijk Schouwen. Zondag a.s. zullen zij, dfe een tochtje ondernemen over Renesse, Haamstede, Burgh naar Westen- Schouwen, de streek waar de bloembollen hare schoonheid In veelheid van vorm en kleur ten toon spreiden, zich zeker niet beklagen, en voldoening smaken voor hunne moeite. De meeste vroege tulpen staan dan In vollen bloei, groote oppervlakten met bloeiende narcissen, hyacinthen afgewisseld door honderden bedden tulpen met tal van kleurschakeerlngen boelen het oog. Zonder twflfel zullen de bollenvelden Zondag bij mooi weer, evenals op andere jaren, duizen den bezoekers tellen. St.-Filipslnnd, 12 April. Blijkens de vastgestelde kiezerslijst Is 't aantal kiezers alhier voor de 2e Kamer en Prov. Staten 291 en voor den gemeenteraad 280. Er zijn 15 loonklezers. Aan de beurt van aftreding als ge meenteraadslid alhier zijn dit jaar de heeren Th. Boudellng en J. Dorst. Middelburg, 11 April. Terwijl Zondag avond de sergeant O. zich ten huize van zijn meisje in de Lange Oeere alhier bevond, werd hij buiten opgewacht door zekeren M., die vroeger in militairen dienst was en toen wegens dienstweigering door het rapport van bovengenoemden sergeant tot twee maanden gevangenlsstral werd veroordeeld. De R., de vader van het meisje, begaf zich naar bulten en vroeg M. waarom bij daar post gevat had. Deze maakte zich hierover zoo woedend, dat hij een scherp voorwerp te voorschijn haalde en R. hier mede een diepe wonde over de hand toebracht, zoodat de duim erg gekwetst werd. Daarna wilde hij den Inmiddels naar bulten gekomen sergeant te lijf. Deze frok uit zelfverdediging zijn sabel en bracht den woesteling een geduchten slag op het hoofd toe, waardoor hij een bloedende wond bekwam. Politle-tusschenkomst verhoedde verdere ongelukken. De belde gewonden werden op het po- litie-bureau voorloopig door een geneesheer verbonden en zijn later naar het gasthuis overgebracht, waar de wonden gehecht zijn. Van het gebeurde Is natuurlijk proces verbaal opgemaakt. Biljarten. Aan het nationaal biljart- concours te Middelburg is met groot succes deelgenomen door een vrouwelijke lief hebster In deze sport, wonende te Domburg. In den wedstrijd uitsluitend voor bewoners van Walcheren (25 stooten, maximum 75 punter) heeft deze dame series weten te behalen van 66 en 67 punten, zoodat zij thans zeker onder de prljswinners zal voorkomen. In den korpswedstrijd heelt een vijftal spelers uit Middelburg 84 punten behaald. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender), Van 1—5 regels Cts.; elko regel meer 15 l'ts. De vrouwen die werken, zijn in het bijzonder onderhevig aan erge pijnen tengevolge van in wendige storingen. Vooral worden zij aangetast die verplicht zijn van den morgen tot den avond staande te blijven in fabrieken, werkplaatsen en winkels, ook zij die met de naaimachine werken. De werkster is dikwerf de broodwinster van het gezin. Of zij gezond of ziek is, of het regent of waait, zij moet aan haar werk zijn, zij moet een glimlach Op de lippen hebben en z'ch aangenaam voordoen, terwijl de pijnen haar lichaam folteren. De Pink Pillen bewQzen groote diensten aan de vrouwen van alle standen. Zij zijn een machtige hersteller van het bloed, een volmaakte versterker van het zenuwstelsel. Zij regelen de functies en voorkomen bij de vrouwen die storingen welke voor sommigen iedere maand weerkeeren en zoo verslappend zijn. De vrouwen en de jonge meisjes wier bloed door ver- moeienden arbeid verzwakt is, zij die zich afmatten in werk plaatsen waardelucht onvoldoende is, zul len een werkelQken steun vinden door van de Pink Pillen gebruik te maken- Zij zijn verkrijgbaar h i 1,75 per doos en f9 per zes doozen, bfl het Generaal-Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zlerikzee en Omstreken bij de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Oroenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bj verschillende apothekers en goede drogisten. Quaker Oats is voordeeliger dan allo andere havorprodneten. Het is veel voedzamer dan a.-Klere fabrikaten, omdat Quaker Oats van het beste graan en in de meest modern ingerichte fabrieken der wereld ge fabriceerd wordt. ^aaseKSOssesssa-iS'is Vlisbingen, 11 April. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag Is de Belgische zeeloods C. alhier, bij het verlaten van een stoom schip, ter hoogte van Westkapelle In zee gevallen. Hij werd spoedig opgehaald door de aanwezige loodsboot, aan boord waar van het gelukken mocht zijn levensgeesten weder op te wekken. Aan de glasslijperij aan den Singel- weg zal verhonden worden een splegel- fabriek. Ondernemer daarvan isde heer W. Trapman te Aardenburg. Hoofdplaat, 10 April. Op de Wester- Schelde onder deze gemeente is het ijzeren tjalkschip .Maria", van schipper J. de Vuljst Jr. uit Breskens, vermoedelijk door het stooten op een zlnkstuk, lek ge worden en gezonken. De opvarenden, onder wie de vrouw van den schipper, hadden nauwelijks nog tijd om, zonder Iets te kunnen redden, In de sloep over te gaan, voordat het schip zelf in de diepte verdween. De lading Is niet verzekerd, het schip wel. Het was geladen met grind voor de Helena- en Wllhelminapolders te Biervliet. van het Waterschapsbestuur van Schouwen, In 's Landskamer te Zierlkzee, op Maandag den llden April 1910, des morgens ten tien ure. (Vervolg). Ter tafel komt het voorstel van het Dagelljksch Bestuur tot het op nieuw vaststellen der keur op de duinen. Binnen de tien jaar moet die keur herzien worden. Zij Is echter volkomen gelijkluidend aan die van tien jaar geleden, doch, zooals de voorzitter opmerkt, heeft de ondervinding geleerd, dat geen wijziging noodlg Is. Na een opmerking van hoofdingeland Boogerd, omtrent artikel 7 in verband met artikel 9, wordt de keur met algemeene stemmen aangenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel van het Dagelljksch Bestuur om, tegen een recognitie van vljltlg cent, aan J. F. Fondse te Kerkwerve te vergunnen een schuiten huis in de inlaag te plaatsen. Aangenomen wordt het voorstel van het Dagelljksch Bestuur om aan de schiet vereniging „Zlerikzee" een stukje van den binnenberm van Kauwerslnlaag voor een schietbaan In gebruik te geven. Het bestuur van genoemde vereeniging wil, in de plaats van een linnen tent, die ver sleten Is, een houten loodsje oprichten, teneinde daarin de noodige ingrediënten te bergen. Kashoek, die daar grond in pacht heeft, heeft daartegen geen bezwaren. Hoofdingeland Boogerd vraagt, of dit zonder recognitie geschiedt. De voorzitter antwoordt bevestigend. Na vaststelling der agenda zijn nog in gekomen, tegen de onmiddellijke behande ling waarvan niemand bezwaar heeft: a een schrijven van de heeren A A. Vis te Noordgouwe en P. M. van der Bijl te Zonnemaire, houdende verzoek, een molentje te mogen plaatsen om het Vlakewater te bemalen. Met algemeene stemmen wordt het verzoek Ingewilligd. Hoofdingeland Vis onthield zich van mee stemmen; b. een schrijven van J. de Bruijne. Het Dagelljksch Bestuur stelt voor, van ge noemden heer een stuk grond te koopen voor f 300 per gemet. Conform het voor stel wordt besloten. Het Dageigksch Bestuur stelt voor: a. het kapitaal van het reservefonds te verhoogen van f 150.000 tot f 200 000; b. te betalen, dat de renten van dat londs, zoolang dit niet het cijfer van f 200 000 heeft bereikt, niet voor andere uitgaven zullen mogen worden aangewend, maar In het fonds moeten worden gestort c. te bepalen, dat zoo mogetijk jaariqks een ultkeering aan het fonds uit de water- schapskas zat worden gedaan, totdat het cijfer van f 200.000 Is bereikt; d. te bepalen, dat, zoolang het cijfer van f 200.000 niet Is bereikt, geen minder bedrag aan dljkgeschot als voor 1910 Is geheven, zal worden gecontribueerd e. te bepalen, dat, als het kapitaal van het reservefonds de f 125.000 te boven gaat, de algemeene vergadering gedurende de jaren 1911, 1912, 1913 en 1914, zoodanig bedrag als het fonds meer bevat dan f 125.000, hetzy geheel, hetzij ten deele, uit het fonds kan nemen, doch alleen en uitsluitend voor werken van preventieve oeververdediging. Hoofdingeland D. Hocke verklaart zich tegen de opvoering van het reservefonds tot f 200.000. Hij zou liever het geld willen besteden voor verbetering van de wegen. Hoofdingeland Van CItters Is het met den vorlgen spreker niet eens. Hij is voor verhooging van het reservefonds. Hoofdingeland Smallegange bestrijdt het voorstel van het dagelljksch bestuur. De voorzitter, uitvoerig het voorstel van het dagelljksch bestuur verdedigend, herinnert er aan, dat Schouwen In de laatste jaren gelukkig is geweest. Wij hebben zeer weinig vallen en afschuivingen gehad. Vroeger hebben wij den eenen val op den anderen gehad. Wij moeten zorgen, dat, als wij een groote calamiteit krijgen, wij voldoende geld in reserve hebben. Bovendien gaat de zorg voor den rand van het land boven de verbetering der wegen. Hoofdingeland Van Citters stelt voor, om het reservefonds tot 2) ton te verhoogen. Hij zou zelfs drie ton niet te veel achten. Hoofdingeland Hocke slaat verbaasd over het pessimisme van den voorzitter, die op een manier, waartegen hij niet opgewassen is, het voorstel van het dagelljksch bestuur verdedigt. Spreker gaat na de verschillende uitgaven, die Schouwen bij calamiteiten gedaan heeft, om te komen tot de conclusie, dat f 150 000 voor de reservekas meer dan voldoende Is. Hij wijst op de preventieve werken onder dezen ingenieur aangelegd. Met de pessimistische beschouwing van den voor zitter, waarvoor geen grond bestaat, kan hij niet medegaan. Hij blijft er bij, dat het beter is de wegen te verbeteren. De voorzitter zegt, teneinde een onzuivere stemming te voorkomen, dat, al wordt ook het voorstel van het dagelljksch bestuur aangenomen, toch uit de bcgrootlng nuttige werken kunnen bestreden worden. Spreker noemt onderscheidene zaken op, die ondanks het reservefonds tot stand zijn gekomen. Elke verbetering van wegen is door het reservefonds niet afgesneden. Wij moeten echter den waarborg hebben, dat niet In één nacht door een calamiteit alles vernietigd wordEn hoe grooter nu het waarborgfonds is, hoe veiliger wij allen zitten. Hoofdingeland D. Hocke merkt op, dat wij er in 1860 en 1890 ook gekomen zijn. De voorzitter herinnert er aan, dat In 1870, toen Schouwen vrij verklaard is, besloten Is met het oog op een even- tuëele calamiteit een reservekas In het leven te roepen. De mogelijkheid van een groote calamiteit is niet uitgesloten. Door een groote reservekas zullen de andere uitgaven niet geschaad worden. Het is een verstandige daad van economie, als men zorgt, dat het reservefonds zoo groot mogelijk Is. Het voorstel van het dagelljksch bestuur draagt dan ook de goedkeuring van at zijn leden weg. Hoofdingeland Schuurbcque Boeije is het met den voorzitter eens. Hij acht de verhooging van het reservefonds een daad van wijs beleid. Spreker vraagt, of het mogelijk is, dat bij groote calamiteit wij steun van het rijk krijgen, dat toch Indirect belanghebbende Is. De voorzitter: Het rijk verleent slechts steun aan calamlteuse polders. De Bath- polder is geheel ondergeloopen. Het rijk heeft echter niets gedaan. Particulieren hebben hulp geboden. Hoofdingeland Van CItters: Het rijk heeft niet aan den Bathpolder, maar voor den spoordijk subsidie gegeven. De voorzitter: Wij zijn derhalve op ons zelve aangewezen. Heemraad Van der Weljde bevestigt het door een voorbeeld, dat wij op den steun van het rijk niet kunnen rekenen. Spreker Is echter tegen het voorstel van hoofd ingeland Van CItters, om het reservefonds tot f 250.000 op te voeren. De voorzitter kan zich met het voorstel van den hoofdingeland Van CItters wel vereenigen, omdat er geen tijd bij bepaald Is. Men zou alleen de rente er bij kunnen schrijven. Hoofdingeland Van CItters zegt, dat het zijn bedoeling Is om uit de renten het reservefonds op te kweeken. De voorzitter brengt het amendement van hoofdingeland Van Cllters, dat de verste strekking heeft, in stemming. Dit wordt met groote meerderheid verworpen. Er vóór stemden de hoofdingelanden Van CItters en Schuurbeque Boeije en de voorzitter. Het voorstel van het dagelljksch bestuur wordt hierop met groote meerderheid van stemmen aangenomen, Tegen stemden de hoofdingelanden Ten Haaf, Hocke en Smallegange. Ter tafel komt het voorstel van het dagelljksch bestuur tot telephonlsche aan sluiting der dpbaaswonlngen in Borren- damme, Flaauwers, Koudekerke en van het stoomgemaal. De aanleg zou voor Schouwen, zooals de voorzitter mededeelde, f 2435 kostenterwijl het jaarlljksch onderhoud het waterschap op f 170 b f 240 zal komen te staan. Alle dijkbazen, (behalve die van den Zuidhoek) en het stoomgemaal, zullen aangesloten worden. De Ingenieur lichtte de zaak verder toe. Het ligt in het voornemen, zelde deze, een geheel aparte leiding te maken met Schouwen, zoodat alle dorpen zullen aan gesloten zijn. Hoofdingeland Hocke wijst er op, dat wijlen hoofdingeland Moolenburgh Inder tijd er tegen was, dat 's Landskamer met den Ingenieur telephonisch verbonden zou worden. Spreker acht de telephonische aansluiting niet noodlg, daar alle dorpen aangesloten zijn. De voorzitter merkt op, dat de dflkbazen een half uur of een uur van het dorp al wonen. Hoofdingeland Hocke: Alle dijkbazen kunnen fietsen. Één heeft zelfs een stoomflets. De ingenieur: Alle dorpen zijn met Zle- ■ikzee verbonden, maar kunnenslechtsenkele uren op den dag telefoneeren. 's Nachts kan niet getelefoneerd worden. Zlerikzee Is altijd open van 's morgens 9 uur tot 's avonds 9 uur. Spreker vestigt er de aandacht op, dat de porto's minder zullen worden, omdat bij een telephonische ver binding alles telephonisch gaat. Hoofdingeland Hocke vraagt, of wij er niet een jaar mede kunnen wachten. De voorzitter: Neen. Hoofdlngelard Hocke is met hel oog op het reservefonds voor zuinigheid. Hoofdingeland Boogerd deelt mede, dat Kerkwerve niet telephonisch verbonden i Hoofdingeland Schuurbeque Boeije ka zich met het voorstel van net dagelijkse bestuur zeer goed vereenigen. De zulnf heid, die de heer Hocke voorstaat, ka wel eens de wijsheid bedriegen. D telephonische verbinding kan bij calamlte van veel belang zijn. Spreker acht h raadzaam 's Landskamer voor de telepho nische verbinding als punt van uitgang t nemen, daar de hulzen van de heere Fokker en De Muralt, wanneer deze o; reis zijn, gesloten zijn, terwijl 's Lands kamer nooit gesloten is. De Ingenieur: 't Is juist wat hoofdinge land Schuurbeque Boeije zegton 's Landskamer als punt van uitgang te nemen, maar 't Is toch ook gewenscht zp huls met 's Landskamer telephonisch te verbindendaar f 60 briefport allicht wordt uitgespaard. Hoofdingeland HockeIs het bestuur} betreffende dit punt ook homogeen? De voorzitter: Ja. Het voorstel van het dagelljksch bestuur wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aangeboden wordt het jaarverslag over 1909. Hoofdingeland Boogerd verzoekt, dat het jaarverslag na de vaststelling onmid dellijk wordt toegezonden. De voorzitter: Het Is altijd gewoonte geweest het In de vergadering aan te bieden, maar hij heeft tegen de inwilliging van het verzoek toch geen bezwaar. Aan de orde is de begrooting voor 1910, waarover door een commissie, bestaande uit de hoofdingelanden J. W. Gast, C. A. van CItters en D. Hocke Dz„ rapport was uitgebracht. Algemeene beschouwingen werden niet geleverd, zoodat de begrooting terstond artikelsgewijze behandeld werd. De behandeling leidde niet tot uitvoerige en belangrijke discussie, zoodat, na een i korte bespreking omtrent sommige punten, de begrooting In ontvang en uitgaaf met algemeene stemmen werd aangenomen tot een bedrag van f 206,499,24, terwijl voor onvoorzien een som van f 1669,82 werd uitgetrokken. Bij de omvraag werden door verschil lende hoofdingelanden punten van meer of minder aanbelang besproken. Zoo vroeg hoofdingeland Hocke of het werk van mr. Fokker over „Schouwen vóór 1600" niet wat lager In prijs kon gesteld worden. Men achtte dit niet wenschelljk. Het plan was trouwens ook om aan de nieuwe hoofdingelanden, die er om vragen, een exemplaar van het werk aan te bieden. Heemraad Van der Weljde merkte nog op, dat het doel, hetwelk met de uitgave van het werk beoogd werd om alles bijeen te hebben wat op de ge schiedenis van Schouwen betrekking heeft, bereikt is. Indien onverhoopt bij brand al de bescheiden verloren mochten gaan, dan kan men In de verspreide exemplaren van het werk alles ten opzichte van de geschiedenis van Schouwen terugvinden. Hoofdingeland Boogerd vraagt nog in lichtingen omtrent het begrlnden van wegen. Heemraad Van der Weljde merkt op, dat het begrlnden van alle wegen gelijk staat met zijn handen aan den hemel te willen reiken. Een groote uitgestrektheid weg ligt toch onbegrind. Hij is echter voornemens bij het dagelijksch bestuur een voorstel In te dienen. Vóór 1911 kan men echter met het begrinden van wegen niet beginnen. De voorzitter voegt er aan toe, dat men om de financiën niet In de eerste twee jaren met het begrinden van wegen kan beginnen. Niemand verder het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. St.-Annaland, 13 April. Verleden Zater dag werd door den heer W. A. Dormaar aan besteed het bouwen van een nieuw woonhuis. De inschrijvers voor het timmerwerk waren de heeren: A. Soeters voor f 1150 en J. Kurvink voor f 1258, en die voor het metselwerk de heeren: C. Burgers voor f 1294, J. V. d. Welle voor f 1399, J. Burgers voor f 1448 en A. Soeters voor 1 1459. Aan de laagste inschrijvers Is het werk gegund. RECHTSZAKEN. De Haagsche rechtbank heeft vrij gesproken de dienstbode te Leiden, die beschuldigd was van poging tot vergiftiging van de leden van het gezin, waar zij diende. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Breda door dr. A. Kuyper Jr., te Vlisslngen. O N D E R W IJ S. Onder de te 's-Hage geslaagden op het eind-examen van den cursus voor hoelbes'ag, komt ook voor J Buyse te IJselmonde, geb. te Zlerikzee. Post en Telegrafie. De directeur-generaal der posterijen en telcgraphie maakt bekend, dat met ingang van 20 April 1910 Kapelle (Zuid- Beveland) wordt opgenomen in hel tele- phoonverkeer met Dultschland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2