leid van 81 de Koninoii De jaardag van Prinses Juliana. op dien datum aan Blok te hebben ge schreven dat hij niet kon betalen, en terwijl de kwitantie Is gedateerd op 17 December, pleit veeleer vóór dan tegen beklaagde. Was hij een falsaris, dan zou hy de kwitantie hebben gedateerd 3 De cember, althans vóór 11 December, op welken datum hy schreef: Ik heb reeds 2 kwitanties. Trouwens welk motief zou bekl. hebben gehad om deze valschheld te plegen, terwyi hy toen toch een goede bloeiende zaak had en f 6000 by den notaris? Het belang van bekl. Is te gering en Blok te weinig geloofwaardig om be klaagde te veroordeelen. Uitspraak 21 dezer. Voor de rechtbank te Dordrecht stond terecht de 43-jarige arbeider Jan L., wo nende te Barendrecht, ter zake dat hy op of omstreeks 10 Januari 1910 onder Baren drecht opzettelijk zyn 85-jarige moeder Jannigje Barendrecht, weduwe W. L., heeft geslagen en getrapt, tengevolge van welke feiten genoemde moeder pyniyk werd aan gedaan, ongesteld is geworden en Is ge storven, althans op tyd en plaats zyn voorzegde 85-jarlge moeder opzettelijk heeft geslagen en getrapt, tengevolge waar van gemelde moeder kneuzingen aan borst en longen heeft gekregen, bedlegerig is geworden, waardoor haar gezondheid een zeer belangryk nadeel heeft geleden. Beklaagde bekende op bewusten avond in beschonken toestand te zyn thuisgeko men en daar hij zonder werk was, had zyn moeder erg tegen hem te keer gegaan. Hy greep haar toen vast, schudde haar heen en weer en gaf haar een slag op het linkeroog, zoodat dit opzwol en terwyi zij zich losrukte, kwam zy te vallen. Toen zij op den grond lag, had hy haar nog in de zijde getrapt, zy kermde toen lulde van de pyn. Hij had haar daarna opgebeurd en op een stoel gezet, eenlge dagen daarna Is zy bedlegerig geworden en op 28 Januari gestorven. in deze zaak werden behalve 3 getuigen als deskundigen gehoord de heeren dr. Van IJzeren en dr. Goemans, artsen te Dordrecht, die de lykschouwlng hadden verricht, benevens dr. v. d. Meulen, uit Barendrecht, die de overledene gedurende haar laatste levensdagen had behandeld. Elsch tegen beklaagde (die In 1889 we gens mishandeling den dood tengevolge hebbende reeds 5 jaren gevangenisstraf had ondergaan) een gevangenisstraf van 5 jaren. De dichtgespijkerde kerk. De Am- sterdamsche rechtbank wees Vrydag vonnis In de zaak van mej. Booy, contra het kerkbestuur der Oud-Gereform. Gemeente in de Vyzelstraat, te Amsterdam. Zooals men weet, ging de quaestie om den eigendom van het orgel en het meubilair in genoemde kerk, welken eigendom de partyen elkander betwisten. De rechtbank besliste, dat de vordering aan de elscheres zal toegewezen worden, mits zy een eed aflegge, Donderdag 12 Mei e.k., dat zy orgel en meubilair aan de kerk in huur heeft afgestaan. Alsdan wordt de Oud-Gereformeerde Oemeente (de gedaagde) in de kosten van het geding veroordeeld i f 150. By nlet-eedsaDegglng wordt eischeres haar vordering ontzegd en wordt zij in de kosten a f 125 veroordeeld. De kantonrechter in het 4e kanton te Amsterdam veroordeelde een diamant bewerker, die het formulier voor de looniyst van zyn bedryf niet behooriyk had Inge vuld, tot een hechtenisstraf van 7 dagen. Qeëischt was 3 weken. Er is een strafvervolging Ingesteld tegen den geneesheer J. B., te Loenen (Apeldoorn), wegens het veroorzaken van den dood door schuld. Hem was verzocht in den avond van 8 Maart j.l. direct te komen ten huize van J. v. Veldhuizen te Hoender- loo, wiens vrouw ernstig ongesteld was. De dokter ging evenwel niet, maar gaf een drankje mee. Evenmin ging de dokter op een tweede verzoek, des nachts gedaan. De patiënte is in den nacht van 9 op 10 Maart overleden. Vermoed wordt, dat by tydige geneeskundige hulp het leven der vrouw zou zyn gespaard gebleven. De dokter Is gedagvaard voor de terechtzitting van de rechtbank te Zutphen op 13 dezer. Landbouw en Veeteelt. Renesse. Zaterdagavond hield de heer J. Vy verberg van Noordgouwe voor een vry talryk publiek een lezing over geiten- fokkery en wat daarmee samenhangt. Op eenvoudige, aangename doch degeiyke wyze behandelde spreker doel en werkwijze eener geitenfokvereenlging. Voor een uit gebreid verslag verwyzen wy echter naar het uitvoerig verslag van de vergadering over hetzelfde onderwerp te Haamstede gehouden. Het mocht den heer Vijverberg een streelend genoegen zyn als resultaat van zyne bespreking alhier te kunnen oprichten een geitenfokvereenlging met aanvankeiyk 18 leden. Vrydag 8 April werd tot sluiting van den wintercursus In Landbouwkunde te Nleuwerkerk een openbare les gehouden. Tegenwoordig waren: de heeren rijks- landbouwleeraar, de commissie van toe zicht, het dageiyksch bestuur der gemeente en vele belangstellenden. Na een toespraak tot de leerlingen, tot den onderwijzer, tot het dageiyksch bestuur, kon de ryks- landbouwleeraar aan acht jongelieden het diploma van met vrucht gevolgd onder wijs aan den cursus uitreiken, n.l. aan Frans v. d. Bijt Pz. te Zonnemalre, Jacob Fllkweert Pz. te Nleuwerkerk, Adriaan Fiohll te Bruinlsse, Jacobus Leendert van Gaslel te Noordgouwe, Nlcolaas Lemsom Jz. te Nieuwerkerk, Jan Cornells van Oeveren te Nleuwerkerk, Adriaan Joh. Visser te Vlane en Jan Job v. d. Zande Hz te Nieuwerkerk. Namens de leerlingen sprak Adriaan Visser den onderwyzer toe en bood hem als blijk van erkentelykheid een fraai geschenk aan. De heer Waale sloot den avond met een woord van dank voor de attentie aan de leerlingen, aan de aanwezigen voor hunne belangstelling en aan de commissie van toezicht en het gemeentebestuur voor de medewerking en den steun In den afgeloopen winter ondervonden. Zaterdagvoormiddag werd onder leiding van den heer J. Spek, landbouw- onderwijzer, een openbare les gehouden met 15 leerlingen, die dezen winter den cursus hadden gevolgd. Tegenwoordig waren de commissie van toezicht en de heer 1. H. G. Kakebeeke van Goes. Uit de antwoorden bleek, dat de jongelui met vrucht de lessen hadden bygewoond. Zij gaven blijk van een ernstig streven naar ontwikkeling op landbouwgebied. De heer Kakebeeke wees hun aan het slot op het groote nut en de praktische waarde van het onderwijs in de landbouw kunde en spoorde de jongelui aan, voort te gaan op den Ingeslagen goeden weg en hun theoretische kennis toe te passen op en te toetsen aan de praktyk. Dan eerst kan en zal het landbouwonderwijs ryke vruchten geven. Als een bewys van dure landpryzen meldt men uit Ierseke, dat Vrydag 1.1. aldaar vier gemeten land werden verkocht voor f 5600. In De Vriend der Doofstommen, een maandschrift door het Instituut voor Doof stommen te Sint-MIchiels-Gestel uitgegeven, schrijft onze oud-stadgenoot, de heer J. Hogerheyde, het volgende over: Gewaande Doofstommen Vroeger tyd ontmoette men op de straat dikwyis bedelaars met een bordje op de borst, waarop Ie lezen stond: Ik ben doofstom. Tegenwoordig zyn dergeiyke lui veel zeldzamer geworden. Dit komt, omdat thans bijna alle doofstommen onderwys ontvan gen in de Doofstommen-Instituten, en daar tevens een ambacht leeren. Bijna allen kunnen nu door hunnen arbeid op deftige wyze hun brood verdienen en behoeven dus niet meer te bedelen. Ontmoetenwijdusnogweleens personen, die zulk een bordje dragen en aalmoezen vragen, dat zyn dit ófwel ware doofstom men, die niet gaarne werken, ófwel het zyn menschen, die heel goed kunnen hooren en spreken, maar zich doofstom houden. De eersten zijn luiaards, de laat- sten zijn bedriegers. Meermalen heb ik zelf zulke bedriegers aangetroffen. Zoo werd Ik o. a. eens by den onder zoeksrechter ontboden, om dezen te helpen bij de ondervraging van een doofstommen beschuldigde. Ik vroeg den man zyn naam, zyn ouder dom, enz. en bediende my daarby achtereen volgens van de toonspraak, de gebarentaal, het handalphabet, het schrift; maar 't was alles te vergeefs; de man verstond mij niet, en wees maar gedurig naar zyn ooren en zyn tong, om te beduiden, dat hij niet hooren en niet spreken kon. Ik begreep al gauw, dat ik met een slimmen bedrieger te doen had en deelde myn ge dacht den rechter mede. Om dien heer te overtuigen sloeg ik onverwacht met de vuist op de tafel de beschuldigde bewoog zich niet. Iets later stampte ik met den voet op den planken vloer hy scheen er niets van gewaar te worden. Voor onlngewljden zouden dit bewyzen geweest zyn, dat die persoon totaal doof was; voor my, doof- stommenleeraar, bewees het juist het tegenovergestelde. Een doofstomme toch wordt zeer goed de trillingen gewaar door een slag op de tafel of een stamp op den vloer veroorzaakt. Hij zal daarby opzien, om de oorzaak er van te kennen. Ongemerkt plaatste ik my nu achter den rug van den gewaanden doove en liet een vyffrankstuk vallen. En jawel, hoorl De klank van het geld was hem te ver- leldeiyk, want hy zag om. En nu moest hij wel bekennen, dat hij noch doof, noch stom was. Een Fransche doofstomme, die eveneens met een plakkaatje op de borst rondliep en prentbriefkaarten verkocht, was betrapt geworden, toen hy in een winkel de hand In de tooglade stak. De winkelier had hem by den kraag gegrepen en In de kamer achter den winkel opgesloten. Terwyi iemand de politie ging halen, schreeuwde de doofstomme als een razende en trachtte de deur open te breken, waarby hij een groote ruit brak. By de komst van den politle-agent echter bedaarde hij en liet zich zonder tegenstand naar de gevangenis voeren. Den volgenden dag werd hij In het kabinet van den onderzoeksrechter onder vraagd. Dit ging heel gemakkelijk. Spreken kon hy wel niet, maar de gebarentaal en de vingerspraak kende hy uitmuntend. Ook schrifteiyk kon hij zich duideiyk uit drukken. Maar, hoe bitter bedroefd was de man, als de winkelier kwam getuigen, dat hy had willen stelen. Dat was niet waar, zegde hy, de winkelier had zich bedrogen. En terwyi hy in hevige gebaren zyn onschuld bezwoer, vloeiden de tranen hem als beken over de wangen. Ik kreeg waariyk medelijden met den man, en 'k begon zelfs aan zyn onschuld te gelooven. Na de ondervraging werd hy naar de gevangenis teruggevoerd. Veertien dagen later verscheen hy voor de rechtbank om geoordeeld te worden. Op verzoek van den voorzitter wilde Ik hem de gebruikeiyke vragen omtrent naam, woonplaats, beroep, enz. stellen; maar myne diensten bleken niet noodig te zyn, want tot elks verbazing klonk het uit den mond van den beschuldigde: Monsieur te Président, ie sais causer et ie vals vous dive toute la vérité! (Mijnheer de voorzitter ik kan spreken en ik ga u de geheele waarheid zeggen). De rechters en al de aanwezigen bezagen elkander eens en barsten dan in een schaterlach uit. „Zoo, zoo", zegde de rechter, „dan hebt gij al weken lang den doofstomme gespeeld I" De bedrieger trachtte wel zich te ver dedigen, en bewees daarby, dat hy bizonder vlug met de tong was, maar het hielp hem niet veel, want hy werd veroordeeld tot 8 dagen gevang, 26 franken boet, en om na zyn straf ondergaan te hebben, uit het land gezet te worden. leder vond dat de stiaf verdiend was; en ik ben verzekerd, dat mijne goede vrienden en vriendinnen, die deze regelen lezen, dit ook denken. Immers, Indien wij medeiyden hebben met ware ongelukklgen en hen zooveel wy kunnen bystaan, voor dergeiyke bedriegers gevoelen wij niets dan verachting. „Het Stadhuis van Mlddelburch Is een seer heerlijk gesticht met eenen seer schoonen Toren, en cierlljk slaende ulr- werk, neffens soo schoonen Merctvelt, dlergeiyk In Nederland weinig gevonden werd, rondom vry van alle hulsen, en voor aen den gevel met de oude Graven en Oravlnnen van Holland en Zeeland ver- ciert, alles wesende een deftig en aen- sieniyk werk, bij alle goede Meesters yermaard en seer geprezen". Aldus bespreekt M. Smatlegange het bekende Middelburgsche stadhuis. Ook In den tijd van bovengenoemden kronlekschryver (1695) schynt dit meester stuk van de bouwkunst uit de 15de en het begin der 16e eeuw reeds de bewon dering van velen getrokken te hebben. De door Smallegange genoemde beelden der graven en gravinnen van Holland en Zeeland zyn 25 In getal en stellen de regeerende personen voor van af Dirk V tot Karei II. Deze beelden zyn In de laatste jaren alle gerestaureerd en schoongemaakt, trouwens den geheelen voorgevel Is men sinds jaren aan het restaureeren om zooveel mogelqk alles wat de tand des tljds eraan heeft veranderd, weer In den ouden toestand terug te brengen. Wanneer het gebouw gesticht is staat niet historisch vast, wel dat in 15U6 de bouw aangevangen werd van den toren, die toenmaals achter het stadhuis, maar na het bybouwen van nieuwe gedeelten midden In het gebouw staat. De nog aanwezige gothlsche voorgevel en westetyke zijgevel werden hoofdzakelijk in 1512 en 1513 gebouwd door de Mechel- sche bouwmeesters Anthonls Kelderman en zyn drie zoons, aan welk kunstenaars geslacht de 16e eeuw menig voortreffeiyk bouwgewrocht te danken had. Bovengenoemde beelden werden even eens vervaardigd te Mechelen In de jaren 1514 tot 1518. Zy zijn het werk van den steenhouwer Michlel Ywyns aldaar. Thans is met de restauratie zoover ge vorderd, dat ook de topgevel boven de vleeschhal, de rechterzyde van den voor gevel, zyn oude gedaante weer heeft terug bekomen. Daarby is ook weer in dien topgevel een nis aangebracht, en het Is deze nis, die thans door den raad bestemd is, om er het beeld te plaatsen van H. M. de Koningin met Prinses Juliana op de armen. Al moge dit beeld niet behooren bij het restauratiewerk, toch zal het zeker steeds dienen om het nageslacht te toonen, hoe biyde ook de Zeeuwen waren met de geboorte van onze Kroonprinses. De onthulling te doen plaats hebben op den eersten jaardag van de prinses is zeker een goede gedachte van het gemeente bestuur. By die onthulling zal het wel niet ontbreken aan sympathie en belangstelling der Ingezetenen. Men schryft ons uit Vllssingen: Er zijn, voor zoover bekend, weinig plaatsen, waar de eerste jaardag van H. K. H. Prinses Juliana op zoo feesteiyke- wljze zat worden gevierd als hier ter stede. Het belooft een echt nationaal feest te worden. De „Vllssingsche Oranjebond" belast zich met de regeling, doch behalve het door dezen Bond vast te stellen programma, hebben zich verschillende buurt-commlssiën gevormd, welke er toe zullen medewerken de stad een feestelijk aanzien te geven, terwijl, mede als gevolg daarvan, des avonds de stad schitterend geïllumineerd zal zyn. Verkiezing Provinciale Staten. By de Vrydag in het district Hulst ge houden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten, vacature-Moes, werden candidaat gesteld de heeren D. J. Dees, Neuzen, christ.-hist., mr. P. Dieleman, Middelburg, candidaat der centrale antl- rev. en r.-k. kiesvereenlgingen, Ph. J. van Dlxhoorn, Axel, liberaal, en H. R. W. Kramer, Neuzen, candidaat van eenlge r.-k. kiezers. De inwijding van da Olijfberg-stichting. Jeruzalem, 8 April. Aangenaam koel weder begunstigde heden de Inwyding van de Oiyfberg-stlchtlng en de Hemel- vaartkerk. In den vroegen morgen togen de feest gangers over de Keizersstraat naar den Oiytberg, tusschen de Jaffapoort en het hospitaal. Een dichte volksmenigte vergezelde den optocht met harteiyke betuigingen van sympathie. Aan de spits van den ptechtigen sioct, die zich van de feestzaal naar de kerk bewoog, schreed de gezameniyke geestelijkheid met kerkeiyke voorwerpen en de door het keizerlijk paar geschonken bybels, de president van den Prulslschen Oppersten Kerkeraad D. Volgt, en de Engelsche bisschop Beyth. Hierop volgden de Johannlter en Malthezer ridders en daarna de koets van den eersten curator der Olijfberg-stichtingopperhofmeester Frelherr von Mlrbach, prins Eltel Frledrich met zijn gemalin, de Beiersche prinsen Georg en Konrad, de gouverneur der stad Abdoer Rahlm pasja en de Duitsche gezant Frelherr Marschall von Biebersteln. Een honderd personen sterk vrouwen en kinderkoor hief 't lied „Dochter Zions, verheug u" aan. De wydtngsrede hield de Oberkonsistorialrat Lahusen. Terwyi de geesteiyke voor de wydlngsspreuk neerknielde, weerklonk de groote klok. De heerenmeesterpredikatle hield de proost Jeremlas. Na afloop der kerkelijke plechtigheid had In de feestzaal de ontvangst der Johanniter en Malthezer ridders plaats; later ook die van het consulaire corps. De prachtige uitvoering en de verrassende détails van het versierde bouwwerk maakten op allen een diepen Indruk en verwierven ieders goedkeuring. Brand aan boord van een schip. Aan boord van het stoomschip „Cairn- zona", dat Woensdag met ongeveer duizend tusschendekspassaglers van Londen naar Portland vertrok, ontstond Donderdag in het Kanaal brand. Twee ontploffingen volgden en een groot aantal passagiers werd ernstig gewond. De paniek, die toen op het schip uit brak, was onbeschryfeiyk. Terwyi de Engelsche bemanning den passagiers ver zocht eerst de vrouwen in de sloepen te laten inschepen, ontstond een zoo groot gedrang, dat velen der opvarenden in zee vielen. Gelukkig kon door eenlge in de nabyheld kruisende schepen hulp geboden worden, zoodat van de drenkelingen niemand het leven verloor. Eerst laat ln den avond kwam de eerste sloep, die door de „Calrnzona" uitgezet was, te Dover aan. Zij had de meeste der door de ontploffing gewonden passagiers meest Russische emigranten aan boord. De gewonden werden in het zieken huis der stad ondergebracht. Niet naar Brazilië I Op grond van ontvangen ambteiyke be richten wordt In de Staats-Crt. aan belang hebbenden dringend ontraden zich te laten aanwerven als arbeider bij den bouw der spoorwegiyn Madelra-Mamoré in Brazilië. Het klimaat aldaar wordt zeer gevaarlijk voor de gezondheid geacht. Aan een leder, die niet werkeiyk land bouwer is, en niet over eenlge middelen beschikt, moet ten sterkste worden ont raden naar Brazilië te emigreeren. MARKTBERICHTEN. Tholen, 9 April. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f 4 f nieuwe f 6,50 4 f 7,50; rogge f 5,25 4 f 5,90, nieuwe f 5,50 4 f6,— zomergerst f4 4 f 4,50; wintergerst f 4,50 4 f 5,— haver 13,50 4 f4,50; bruine boonen f 84113; witte f 7 4 f 12; voererwten f 7,50 4 f 8; kookerwlen f 8 4 f 10,— wikken f 10 4 f 11paardeboonen f 7 4 f 7,50 per H.L.koolzaad f 10,75 4 f 11,25; karwyzaad f 15 4 f 15,50 per 50 K.G.uien f 4 f ,- per 50 K.G.kipeleren f 3,- 4 f 3,50 per 10O stuks; hooiboter f 0,60 4 f 0,65 per J K.G. Gent, 8 April. Vlas. Van Inlandsch is de markt slecht voorzien. De aangeboden partijen vinden tot zeer vaste prflzen ge makkelijk koopers. De handel in Russisch blijft stil, maar verkoopers zyn terug houdend en eischen zeer vaste pryzen. KERKNIEUWS Aangenomen het beroep by de Oeref. Gem. te Heinkenszand door den heer F. W. H. Braams, cand. te Amsterdam. Beroepen naar de Herv. Gem. te Ooltgensplaat ds. P. van Toorn te Sprang. Aangenomen het beroep naar Cuyk In Noord-Brabant door ds. A. Wunder te Lobith, vroeger te Noordgouwe. De Staats-Ct. no. 80 bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van de Vereenlglng tot stichting van een 2de predikantsplaats te Ooltgensplaat met standplaats de Lang straat, te Ooltgensplaat. De Vereeniglng heeft tot grondslag de Heilige Schrift en de Beiydenls der Ned. Herv. Kerk, saamgevat in de Drie Formu lieren van Eenlgheld. Haar doel is: het godsdienstig en zedeiyk leven In de Langstraat op te wekken, te onderhouden en te versterken. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. Evangelieprediking; b. het houden van catechesaties en Zondagschool; c. het doen van kranken- en huisbezoek. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur.' Vergun my 8. v. p. een plaatsje in uw blad. Burgers van St.-Maartensdyk, wat is het tegenwoordig treurig gesteld in onze ge meente. Het wordt hoe langer hoe erger. De ééne baldadigheid Is nog niet gebeurd, of de andere volgt hierop. Dit hebben wij j.l. Zondagavond omstreeks 101 uur weer ondervonden. Eenige dronklappen enz (want zoo mag men deze gerust noemen) hebben weer op een baldadige en vreeseiyke wijze de buren, welke In hun nachtrust waren, gestoord, en eenlge arme menschen, die niemand Iets In den weg leggen, ln hun slaap gestoord. Bijna alle menschen uit de buurt werden verschrikt wakker door het leven der nachtbengels, die onder den Invloed van sterken drank zoo luidruchtig waren. Burgers van St.-Maartensdyk, wie is hier de schuld van dit rumoermaken? De politie moest zichzelve hier meer mede bemoeien, opdat zulke gevallen niet voorkwamen. Het schynt wel, dat deze bang Is voor zulke onuitstaanbare wezens, welke den ganschen Zondag niets anders doen, dan drinken, spotten.... dit zullen wy er maar niet by voegen, leder fatsoeniyk mensch zal dit wel begrijpen. De politie moest zulke bengels oppakken, en in den bak werpen, verbaal opmaken, zoodat zy flinke straf krijgen. Dan zouden zulke oproerige dingen niet veel plaats hebben. Maar het schynt tegenwoordig wel In Smeerdiek, dat men alles mag doe Revolverschoten lossen, vechten enz., en vooral Zondagsavonds. Ook het opkomend geslacht Is tegen woordig niet mis. Een fatsoeniyk mensch kan tegenwoordig niet meer ongedeerd over de straat wandelen, of men wordt door kleine kinderen, die nauweiyks goed loopen kunnen, met allerlei gemeene en slechte woorden toegesproken. Hoe komt dat? Omdat de opvoeding der ouders van zulke kinderen veel te wenschen overlaat. Daar Is geen gemeente zóó erg, als In Smeerdiek. Hopende, dat in 't vervolg andere maat regelen hierin genomen mogen worden, m. a. w. dat er meer fatsoen en eer mag komen In St-Maartensdijk. U dankend, Mynheer de Redacteur, voor de plaatsruimte, Uw dw. dienaar, Q. St.-Maartensdijk, April 1910. Burgerlijke Stand van Duivcndljke. te kwartaal 1910. Geboren: 17 Jan. Martina Adriana, dochter van A. BI de Vate en P. Dalebout. 8 Febr. Wlllemina Lena, dochter van C. v. d. Panne en J. K. v. d. Weel. 4 Mrt. Pleten, zoon van J. v. d. Wekken en I. W. de Oude. 26 Levina Jacoba, dochter van H. den Blelfker en L. Dorreman. 29 Gerrlt, zoon van K. A. van den Hoek en M. Bij de Vaate. Hu welQ ken: 5Jan. G. van de Panne, 35 i-, jm. en I, K. van der Weel, 22 j., j.d. 25 Febr. L. C. van den Hoek, 25 j., im. en W. de Meulmeester, 19 j., jd. Overleden: 18 Jan. Frans Hanse, oud 80 ongehuwd. !8Febr. Cornelia de Jonge, wed. L. Stoel, oud 96 jaren. Burgerlijke Stand van Stavenisse. Geboren: 4 Maart. Boudewljn Pleter, zoon van M. van Doeselaar en T. M. v. Gorsel. 9 Jacob Marlnus, zoon van J. Moerland en P. v. Oeveren. 16 Martina Maria, dochter van A. van Beveren en H. Voshol. 17 Wlllemina. dochter van J. WesdotD en M. Potappel. Gehuwd: 3 Maart. Jan Cornells LuiJk, 24 j„ jm. en Elizabeth Hugorlna Heüboer, 25 j id 17 Johannes Potappel, 29 Jjm. en Dlna Wesdorp, 23 jd. Overleden: Geene.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6