Ingezonden Mededeelingen. I FLINKE EETLUST B££CHAM'S P1UEN Biljarten. Hoewel het nog niet definitief Is vastgesteld zal het plan, om alhier een nationaal biljart-concours te houden, zoo goed als zeker doorgaan. De heer H. P. den Bouwmeester, wet houder alhier en lid van de Provinciale Staten van Zeeland, heeft zich bereid ver klaard het eere-voorzitterschap te aan vaarden. Het concours, dat uitgaat van een commissie uit de leden van de sociëteit .De Vergenoeging" alhier, zal worden gehouden in de kegelbaan van genoemde socletelt. Er zal worden gespeeld op 2 Wilhelmlna-blljarts, die daarvoor door den fabrikant van deze biljarts beschikbaar zijn gesteld. Wl| vernemen verder, dat het concours In verschillende afdeellngen zal verdeeld worden en meerdere prijzen beschikbaar zullen gesteld worden. Zoolang eenmaal nog geen definitieve beslissing is genomen of het concours zal doorgaan, achten wij het beter op nadere mededeelingen niet vooruit te loopen. Vlissingen. De Vlisslngsche Oranjebond hield gisteren, Maandagavond, een zeer drukbezochte algemeene vergadering. De voorzitter, de heer J. O vanNiftrlkJr., deelde mede dat de Bond thans 494 leden telt. Ter voorziening ln de 5 vacatures ln het bestuur werden bl] acclamatie benoemd de heeren J. C. Paap, H. J. M. van Raalte, M. J. Verhorst, A. van de Sande en Th. Bretschnelder. Besloten werd den eersten jaardag van H. K. H. Prinses Juliana feestelijk te her denken en wel op den geboortedag zeiven, alzoo op Zaterdag 30 April. Op het voor- looplg vastgestelde programma komen voor reveille, bespelen van het carrillon, zang uitvoering door schoolkinderen, het planten van een Jullana-boom. Des middags optocht met versierde wagens, fietsen, reclamewagensverder volksspelen, turn- ultvoeringen en het oplaten van kleine papleren luchtballonnetjes, waarop op schriften kunnen staan op den dag betrekking hebbende. Des avonds: concerten en zoo mogelijk illuminatie. Overwogen zal worden om bij de wortels van den te planten Jullana-boom een oorkonde te begraven, het feit vermeldende. De Juliana-cantate, gedicht door den heer P. Landsman alhier en getoonzet door den heer M. H. van 't Kruis, zal op 30 April alhier, onder leiding van den componist, worden uitgevoerd. Wij vernemen dat deze cantate ook te Amsterdam zal worden uitgevoerd, bij het aanstaand Koninklijk Bezoek aan de hoofdstad. Hulst, 7 Maart. Vrijdagavond, toen de van het station komende tram deze ge meente blnnenstoomde, kwam uit een straat, welke door de tramlijn wordt ge sneden een bierkar uit St.-Jansteen gevoerd door een knecht, aan. Waarschijn lijk heeft de knecht door het gestommel der ledige biervaten, welke op de kar lagen, de tram niet gehoord, want eens klaps werd het voertuig door de locomotief van de tram aangereden en met zooveel kracht tegen den voorgevel van een daar staand huls geslingerd, dat deze Instortte. De knecht, die op de kar zat, raakte be kneld en kon met moeite weggehaald worden. Hij werd In een herberg binnen gedragen en klaagde over hevige pijnen In beenen. Later in den avond is hij naar het R.-K. Liefdehuls vervoerd. Hulst. Door het overlijden van den heer P. Moes te Terneuzen, zal in ons district een verkiezing voor een lid van de Prov. Staten moeten plaats hebben. De heer Moes was In 1913 aan de beurt van aftreding. Hij was het eenlge antl-rev. lid voor dit district, de overige leden zijn allen katholiek Terneuzen, 7 Maart. Heden overleed alhier, na een korte ongesteldheid, op 75-jarigen ouderdom, de heer P. Moes, sedert 1877 lid van den gemeenteraad en sinds 1884 lid der Provinciale Staten, ridder van Oranje Nassau. Hij bekleedde verschillende openbare betrekkingen in polderbesturen en de landbouwvereenl- Ring. Sluis. Gedurende eenigen tijd werd door dr. Brand alhier een cursus gehouden voor mannen, aan de politie verbonden, In het verbandleggen bij steekwonden, snljwonden, beenbreuk, vergiftigde en brandwonden, en bloedverlies, verder In de behandeling bij be vriezen, verdrinken, zonnesteek, electrischen stroom, bewusteloosheid en vergiftiging. Door 24 veldwachters en maréchaussees werd daaraan deelgenomen. Bij de laatste les, die de vorige week gegeven en bijgewoond werd door den burgemeester van Sluis en den luitenant der maréchaussée te Vlissingen werd den heer Brand door den wachtmeester der maréchaussée J. Borgers een hartelijk woord van dank toegesproken voor zijn belang- looze bemoeiingen en hem namens alle deelnemers aangeboden een schilderij naar één van Rembrandt's meesterstukken en een opdracht, onderteekend door alle deelnemers. Zeker een uitmuntend voorbeeld, dat wel gevolgd mag worden. Aanbestedingen, Verknopingen, enz. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur In Zeeland te Middelburg werd heden, Woensdag, aanbesteed a. Het maken en inhangen van houten deuren voor de kleine sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f 10200. Minste Inschrijver A. van der Straaten Jr. te Hansweerd voor f 8950. b. Het voortzetten van de herstelling der boordvoorzlening van het ka.iaal door Zuid-Beveland. Raming f 9000. Minste Inschrijver C. W. Hokken te Slledrecht voor f 7250. c. Het wegruimen van de overblijfselen van het wrak van het op den Banjaard onder Haamstede gezonken stoomschip „Alverton", met bijkomende werkzaam heden. Minste inschrijver A. van der Tak te Rotterdam voor f 960. Looperskapelle, 8 MaarL Ten overstaan van den notaris J. Franse werd heden alhier publiek verkocht: het huisje en grond te Brljdorpe, In woon en gebruik geweest bij de weduwe Stoel—De Jonge, te zamen voor f 230. Eikerzee, 7 Maart. De Landbouw- vereenlging alhier besteedde heden aan: de levering van (alles franco wal Scharen- dljke) 11525 K.G. katoenmeel (aannemer J. Verwest b f 10,44); 5750 K.G. schilfers (aannemer J. P. Huyser, Rotterdam a f 10,87); 1250 K.O. lijnkoeken (aannemer J. P. Huyser, Rotterdam J f 11,64); 6900 K G. Chili (aannemer Olerum Co., prijs geheim). Renesse, 8 Maart. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werden ten verzoeke van den heer A. van de Velde publiek verkocht: Melkkoeien voor f 220, f 230, f 161 een kalfvaars voor f 150; een jaarling vaars voor f 56; twee halfjarige kalveren voor f 36 per stuk. Geersdijk, 7 Maart. Heden werd In de Qeref. Kerk alhier, ten overstaan van den architect P. S. Dijkstra te Vlissingen, aan besteed het bouwen van een kerk met consistoriekamer en bljbehoorende werken. De hoogste Inschrijver was P. Dekker te Veere voor f 6519, en de laagste A. Hubregtse te Heinkenszand voor f 4890. De raming bedroeg f 5683. (Onder verantwoordelijkheid van den-»Inzender). Van 1—5 regels T'ö Ct*.; elke regel meer lö Ct*. en een gezonde maag toonen een werkzame Lever, die ieder kan hebben door IZIj bezorgen goede spijsvertering, frlssche adem en gezonde slaap. Geen ander middel Is zoo goed. Landbouw en Veeteelt. De Maatschappij voor Landbouw en Beetwortelsuikerindustrie, te Zevenbergen, heeft reeds voor de volgende campagne bieten genoeg. De prijs, welke dit jaar besteed werd, bedroeg f 13 25 (vorig jaar f 12 50) per 1000 K.G. netto bleten met een suiker gehalte van 14 pCt. Scharendijke. Bij den landbouwer Johs. Flohil in de gemeente Eikerzee is een os aangekocht voor de a.s. tentoonstelling Ie Rotterdam, voor den prijs van 540 gulden, door den heer Jan Gloude Jr. te Zierikzee. Post en Telegrafie. Verplaatst met 1 Maart de commies der posterijen en telegrafie 4de kl. J. C. Stal- laert, van Rotterdam naar Middelburg; de klerk der posterijen en telegrafie 1ste kl. C. J. Beenhakker van Breda naar Zierikzee. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 8 Maait. Door de arrondls- sements-rechtbank zijn heden In hooger beroep veroordeeld, wegens: 1°. Overtreding van de Arbeidswet: H. J. C„ 30 jaar, herbergier en vlasser te Duivendijke, bij verstek, tot 2 boeten van f 0,50, subs. 1 dag hechtenis voor elke boete; 2°. Overtreding van de Leerplichtwet: K. van N., 44 jaar, arbeider te Poortvliet, bij verstek, tot f 8 boete, subs. 8 dagen hechtenis; 3°. Het als schipper niet zorg dragen, dat het verhalen van zijn vaartuig niet langer duurt dan noodig is ter beoor deeling van den havenmeester A. van L., 25 jaar, en D. N. B., 51 jaar, schippers, zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande, bij verstek, leder tot 4 geldboeten elk van f 5, subs. 1 week hechtenis voor Iedere boete. Maandag veroordeelde de Utrechtsche rechtbank den Haagschen gedetineerde, J. H. v. d. Koppep, die op 31 Januari LI. den veldwachter Vermeulen in het gerechts gebouw te Utrecht een scherp bijtende poeder In de oogen wierp bij poging tot ontvluchting, overeenkomstig den elsch van het O. Mtot 2 jaar gevangenisstraf. De directeur van het Nieuwsblad voor Nederland te Amsterdam, die na zeven uur 's avonds door een dertiental jongens onder de 16 jaar werkzaamheden had doen verrichten, is veroordeeld tot 13 geldboeten van f 1. De Hooge Raad verwierp het cassatie beroep van F. S., koopman te Vlissingen, door het Hof te 's-Oravenhage veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens heling, alsmede van W. U., wever, zonder vaste woonplaats, door de rechtbank te Middelburg wegens landlooperlj veroor deeld tot 12 dagen hechtenis. Door de Duitsche regeering is de uitlevering gevraagd van J. S„ 25 jaar, reiziger, geboren te Ohe bij Wassenberg (Dultschland) en wonende aldaar, thans gedetineerd in de strafgevangenis te Goes. Tegen genoemden S. werd door den Ambts richter te Helnsburg (Dultschland), op grond van de door hem gepleegde verduistering van gelden en goederen, in dienstbetrekking in Augustus 1909, een bevel tot zijne ar-estatie en voorgeleiding afgegeven. KERKNIEUWS. Het oud-lld der Tweede Kamer, de socialistische Ned. Herv. predikant G. W. Melchers, die eerst predikant der Ned. Herv. Kerk te Zuld-Scharwoude was (van 1894—'99), daarna propagandist der soc.- dem. arbeiderspartij (van 1899—1901), ver volgens lid der Tweede Kamer (van 1901 1905), hierna handelaar in kunstmest te Alkmaar (van 1905 1908), en ten slotte predikant der Ned. Herv. Kerk te Ursum (N.-H.), heeft nu een beroep als zoodanig aangenomen naar de Ned. Herv. Kerk te Purmerend. Voor rekening der Gerei. Gem. te Spijkenlsse Is door de firma A. Standaart, te Rotterdam, een kerkorgel vervaardigd, hetwelk Donderdagavond Is In gebruik genomen. Het door den heer G. B. van Krieken bespeelde orgel voldeed schitte rend. Ds. Aalberts bracht dank aan de orgelcommissie, aan den heer Van Krieken en aan den heer Standaart. O N D E R W IJ S. Voor de Rijkskweekschool voor onder wijzeressen te Apeldoorn zijn voor 20 vacante plaatsen niet minder dan 180 sollicitanten. De heer C. A. de Braai (geb. te Zierikzee), hoofd der school te Den Burg (Texel), die onlangs als schoolhoofd onder groote belangstelling zijn 40-jarig jubileum mocht vieren, heeft thans van de gemeente Texel, op zijn verzoek, met 1 Mei a.s. eervol ontslag verkregen, onder dankbe tuiging. De voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de openbare school te Kloetinge, bestaat uit de heeren M. E. Pruljssen te Kruinlngen, W. Woit- tlez te Wyk bij Heusden en P. van der Weele te Poortvliet. Openbare vergadering van den Gemeenteraad te St.-Maartensdijk, op Maandag 7 Maart. Tegenwoordig alle leden; Voorzitter: de Bur gemeester. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna worden eenlge ingekomen stukken gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Verder Is nog ingekomen een schrijven van den Dlr.-Gen. der Posterijen, waarin wordt op gemerkt, dat het nieuwe postkantoor waarschijnlijk ln het vroege voorjaar van 1911 zal ln gebruik genomen worden, daarbij verzoekende, dat de huur van het tegenwoordige gemeente-gebouw zal kunnen eindigen op den laatsten dag der maand, waarin het nieuwe postkantoor zal kunnen betrokken worden. In aanmerking nemende, dat de termijnen van huuropzegglng zijn 14 Septem ber en vóór 14 Maart, wordt goedgevonden over eenkomstig gemeld schrijven te handelen. Thans stelt de Voorzitter aan de orde, de vaststelling van het kohier van den HoofdelIJken Omslag. Dit wordt met algemeene stemmen vast gesteld op de som van f 3563,54'. Het kohier op de hondenbelasting wordt vastgesteld, zooals het door Burgem. en Weth. is opgemaakt op de som van f 160. Vervolgens wordt gelezen een adres van den heer J. Tazelaar, arts, Inhoudende het verzoek zfln jaarwedde als geneesheer van f 600 te brengen op f 1C00. Na bespreking van het adres en de toelichtingen daarbij, bespreekt de Voorzitter de vroegere regeling van de geneeskundige armen- verpleglng en wijst op een overeenkomst van 1858, verder op de omstandigheid, dat daarna door de weezen-armen steeds een gedeelte betaald is ln die kosten, doch dat wegens achteruitgang der fondsen, deze bijdrage Is geëindigd in 1893. Dat na den aankoop der ,Dee-Hoeve" de finan- cieele toestand dier corporatie is veranderd en het weezen-armbestuur weder aan zijn verplich tingen kan voldoen, waarom hij (voorz.) in de laatste vergadering van dat bestuur deze zaak heeft besproken, welke bespreking er toe geleld heeft, dat het weezen-armbestuur wederom een zoodanige som zal bijdragen, dat de gemeentekas door deze jaarwedde-verhooging niet zal worden bezwaard. Dit wordt met genoegen vernomen en de heer Tazelaar krijgt zijn verhooging. Door den straatrelniger M. Moerland was even eens een verzoek om.verhooging zijner jaarwedde ingediend. Hij wenschte zijn wedde bepaald te zien op f 7,50 per week; dc mestspeciën zouden dan het eigendom der gemeente mogen blijven. De H.H. Qroenewege en Rijnberg voeren, naar aanleiding van dit verzoek, het woord en schijnen niet genegen de gemeente-eigendommen nog met een hoeveelheid straatmest te vermeerderen. De heer Groenewege doet evenwel het voorstel de jaarwedde van Moerland te brengen op f 100 en hem dan natuurlijk de mestspecle te laten tuhouden. De heer Bastiaanse verklaart zich hiermede te kunnen vereenigen en ook de overige heeren stemmen hierin mee, zoodat het voorstel Groene wege wordt aangenomen. Verder kwam in behandeling een verzoek van den gemeente-veldwachter, om een belooning voor het houden van toezicht, bl] het leggen van bieten op gemeentegrond, het opmeten der ge bruikte oppervlakte enz. Dc Voorzitter merkt hierbij op, dat de veld wachter daarbij goede diensten bewijst en hfl (voorz.) steeds tevreden is over des veldwachters activiteit in deze. De heer Rijnberg informeert hoeveel de veld wachter daarvoor het vorige jaar heeft genoten; dit bleek f 25 geweest te zijn. Met algemeene stemmen wordt besloten hem ook voor die diensten, in 19C9 bewezen, wederom f 25 toe te kennen Alsnu komt in behandeling het laatste punt der agenda: .Mededeellng gemoedsbezwaren door het raadslid den heer W. Kloe:De Voorzitter stelt den heer Kloet daartoe in de gelegenheid. De heer Kloet deelt daarop mede, dat hfl voor eenigen tijd tot de ontdekking is gekomen, dat hfl in den gemeenteraad niet op zfln plaats is; dat hij in dat college zoolang heeft vertoefd, zonder daarin zijn God te kennen. Hfl is tot de ontdekking gekomen van zijn groote schuld ln dezen en heeft daardoor veel benauwdheid uit gestaan, zooals hij den heer Burgemeester heeft medegedeeld. Als hfl zfln toestand nagaat, heeft hij het zeer bang, en brengt na de ontdekking vele slapelooze nachten door. Daarom wil hij voor zijn gemoedsrust van de zaak afzien en bedanken als lid van den raad, wijl hij ondervindt den Heere daarin tegen te hebben. Hij wil zelf de kosten betalen, die voor eene nieuwe verkie zing door de gemeente zullen moeten gemaakt worden. De Voorzitter wijst er den heer Kloet op, dat de door hem, bij het aanvaarden van zfln lid maatschap, afgelegde eed nog nimmer door den heer Kloet is geforceerd, voor zoover de Voor zitter bekend is. De heer Rijnberg merkt op, dat iepiand In elke betrekking weieens op sommige punten van den eed afwijkt, doch het maakt verschil of men dit onbewust dan wel willens en wetens doet. De heer Kloet blijft echter bfl zijn besluit te willen bedanken, waarover het Raadscollege zijn leedwezen betuigt. De Voorzitter merkt nog op, dat het verzoek om ontslag schriftelijk moet worden ingediend, waaraan de heer Kloet verklaart gevolg te zullen geven. Hierop sluit de Voorzitter de vergadering. T W BEDE KA MER. Da decorafie-kweilia. Tegen het voorstel-Troelstra tot het instellen eenet enpuête te dezer zake zijn In de Kamer-afdeellngen verschillende bedenkingen geopperd. Sommigen achtten het ontydlg, uit overweging dat van het recht van enquête geen gebruik gemaakt behoort te worden, zoolang andere middelen beschikbaar zijn om het noodige licht te verkrijgen. ln de tweede plaats waren vele leden van oordeel, dat het doel der enquête niet mocht zyn, te komen tot een aanklacht wegens een door een minister gepleegd ambtsmisdrijf. Men keurde het at, dat de voorsteller in plaats van, zooals hij op zijn standpunt had behooren te doen, een aanklacht in te dienen, getracht heeft op de Kamer de verantwoordelijkheid te leggen van een onderzoek, dat tot dat doel zou kunnen leiden. In de derde plaats werd opgemerkt, dat deze enquête ook daarom niet oorbaar zou ztyn, aangezien zij geen politieke ge volgen kan hebben. Voor een enquête bestaat verder te minder aanleiding, zoo werd betoogd, nu dr. Kuyper zelf het Initiatief heeft ge nomen tot aanwijzing eener commissie, die de door den heer Troelstra bedoelde zaken zal hebben te onderzoeken. De keuze van de leden dezer commissie waarborgt eene onpartijdige uitspraak. Waar de eer en de goede naam van den oud-mlnlster bij deze zaak In hooge mate zijn betrokken, moet zelfs de schijn van partijdigheid vermeden worden, Indien een parlementaire enquête werd Ingesteld. Voorts betoogden sommigen dat een enquête ook dan geen nut kan hebben, indien zty ingesteld werd om daardoor te komen tot eene strafvervolging. De voor naamste beschuldiging Is, dat eene ridder orde zoude zijn toegekend als belooning voor gelden aan een partijkas geschonken. Gesteld, dat daarover onderhandelingen zijn gevoerd, dan zal dit toch zeker ge schied zijn met dubbelzinnige verklaringen en halve woorden. Een voor den straf rechter geldend bewijs van het verband tusschen de gift en de toekenning der ridderorde, zal ook door het hooren van de bij de zaak betrokken personen niet geleverd kunnen worden. Ook werd aangevoerd, dat het algemeen belang door het Instellen eener enquête niet zou worden gediend. Wel geven de feiten, welke door de gepubliceerde brieven en de verklaringen van dr. Kuyper geacht kunnen worden vast te staan, geen gunstlgen Indruk van zijn beleid. Andere leden konden zich met het voorstel vereenigen waar het niet mogelijk is gebleken door eene interpellatie het gewenschte licht te verkrijgen. Ook kan dat volgens die leden niet verkregen worden door den ingestelden eereraad, aangezien zulk een raad, hoe goed ook samengesteld, niet bij machte Is getuigen te dwingen voor haar te verschijnen. Het eenlge middel Is dus, volgens die leden, het Instellen van een parlementair onder zoek. BI) dat onderzoek kan blijken dat er termen ztjn tot instelling eener straf vervolging en In dat geval kan eene aanklacht worden ingediend en eene Instructie Ingevolge de wet van 1855 volgen. Maar het werd een te enge op vatting van het ingediende voorstel geacht dit te beschouwen als een middel tot instelling eener strafvervolging. BIJ dit onderzoek, zoo werd betoogd, behoeft men zich niet te houden aan de beginselen van de strafvordering; er kunnen feiten aan den dag komen, die, al leveren zij voor den strafrechter geen bewtys op, toch de overtuiging schenken, dat er oorzakelijk verband bestaat tusschen de handelingen van dr. Kuyper ter zake van het decoreeren van de beide heeren Lehmann en handelingen dier heeren In het belang van de politieke party, waartoe de oud-minister behoort. De enquête zal zoo meenden enkelen beslissend zijn voor de vraag of dr. Kuyper nog kan deelnemen aan het politieke leven. Trok hij zich uit eigen beweging terug, dan zou het belang der enquête vervallen. Aan het verslag is een nota toegevoegd van den heer De Savornln Lohman, waarin deze de meening uitspreekt, dat de heer Troelstra een verkeerden weg Is Ingeslagen om zyn doel te bereiken en dat de Kamer diensvolgens verplicht Is het voorstel om een onderzoek in te stellen, ter beant woording van de door hem gestelde vragen, te verwerpen. In de Dinsdag gehouden zitting werd aangenomen het wetsontwerp, regelende de heffing van griffierechten en waardoor de financieele positie van griffiers en griffie klerken zoodanig wordt gewijzigd, dat de griffiersemolumenten komen te vervallen en de klerken door den Staat betaald en rijks ambtenaren worden. Daarna Is aangevangen met de behandeling der suppletolre begrooting voor financiën, waarby een subsidie Is uitgetrokken voor de zeventiende predikantsplaats te Rotterdam. De heeren Roesslngh en De Beaufort bestreden het ontwerp, betoogende dat hier voor het geven van subsidie niet aanwezig zijn de buitengewone omstandig heden, bedoeld bij art. 171 der Grondwet. De heeren Heemskerk en De Visser verdedigden het ontwerp met een beroep op de historie. Prinses Juliana. in de laatste weken maakt Prinses Juliana, in gezelschap van een hofdame en een verpleegster, dageiyks een toertje door de Schevenlngsche boschjes. De zomersche dagen van den laatsten tyd veroorloofden het neerslaan van den kap van den konlnkiyken landauer en velen hebben dan ook hierdoor een goede gelegen heid gehad om Juliaantje te zien. Voorafgegaan en gevolgd door twee rechercheurs op rywlelen, die, vooral met het oog op automobielen, deze tijdig moeten waarschuwen, reed het koninkiyk rytuig Maandagochtend stapvoets door de Verheull- laan. Officieren'op hun morgenrit deden tydlg hun paard front maken en brachten den militairen groet. Oude heeren, gepenslonneerden op hun dagelijksch wandelingetje, groetten met een glansvol blijde aandoening op het gelaat; dames met bonnes en kinderwagens, op weg naar den Bataaf, keken met verrukking naar het aardige gezonde kindergezichtje, dat uit 't witte mutsje te voorschijn kwam en met groote kykers zat rond te staren. By eiken groet vatte de verpleegster het handje en zoo beantwoordde Jullaantje wuivend de stille huldebetuigingen. „O, 't is een schat Ihoorden we sommige dames opgetogen uitroepen. En vrouwen kunnen 't weten, die hebben verstand van klein goed. N. Rott. Ct. Da Prins Willem II. In een Donderdagavond te Rotterdam gehouden vergadering de Vereeniglng voor de Zeevaart werd door den voorzitter, den heer C. Vreede, een woord van eerbiedige hulde gebracht aan de nagedachtenis van den heer Troelstra, in leven gezagvoerder bij de stoomvaartmaatschappy Zeeland. In de byeenkomst kwam ook ter sprake het stoomschip .Prins Willem II". Alle aanwezigen waren als mannen van praktyk van oordeel, dat men zich over dit vaartuig nog niet al te ongerust behoefde te maken. Er werden een aantal voorbeelden genoemd van schepen, die door een gebrek aan de machine eveneens een geruimen tyd niets van zich deden hooren. Door het Hdbl. werd reeds gewezen op de geringe kans, die een zoekend schip heeft om een In den Atlantlschen Oceaan mogeiyk zeer ver uit de koers rondslinge rend vaartuig te ontmoeten. De vermiste jongen. Omtrent de geschiedenis van het ver dwenen knaapje, Jan van der Wiel, wordt aan de St. Ct. meegedeeld, dat naar alle waarschynlljkheld de heer, die het denkeiyk ontvoerd heeft, zich met zyn slachtoffer naar Amsterdam heeft begeven. Daar moet hij een melksalon 's avonds hebben bezocht, en dadelijk het tweetal zeer de aandacht der hulsvrouw getrokken hebben. Het kwam haar voor, dat die twee heelemaal niet by elkaar hoordenhet jongetje, boersch van voorkomen, tchuw rondziende, en die zeer net gekleede heer, wiens prachtige chroom- leeren schoenen opvielen. De moeder van Jan is naar Amsterdam geweest, voorzien van een portretje, waar op een groepje schoolkinderen. Onder dat groepje bevond zich ook de vermiste knaap, maar veel jonger, terwijl een ouder broertje, toen Iets jonger dan thans de verdwenen 13-jarlge, ook daarop voorkwam. Toen mej. Van der Wiel 't groepje school-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6