BLLCHAMS PtUiN Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. van een inlaagdljk de heer O. Rlemens, en als districtsbaas de heer A. Janse Jz., belde laatsten alhier woonachtig. Qoes. Het bericht van de Midd. Ct., dat bij de aanstaande verkiezingen voor de Prov. Staten tegenover één der aftredende vrijzinnigen in het district Qoes, door de rechterpartljen candidaat zal worden gesteld de heer mr. P. Dleleman, wordt door de antl-rev. De Zeeuw juist genoemd op den Inhoud na. Middelburg. Zaterdagavond had de 40-jarige werkman P. de Pagter alhier het ongeluk om bij het lossen van de Rotterdamsche boot van de loopplank in het water te vallen tusschen kaal en schip. Qelukklg wisten de omstanders hem spoedig op het drooge te brengen en kwam De P. met den schrik er af. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Colljnspiaat. Door het bestuur dezer gemeente werd bij Inschrijving verkocht de grond op het havenplein liggende en afkomstig van de suikerbleten gedurende de laatste campagne. Inschrijvers waren daarvoor: J. Moerman alhier, voor f 4 50; L. Sleendam en A. Schuit, mede in deze gemeente woonachtig, voor f 3. Aan den eerstgemelden gegund. Colljnspiaat, 4 Maart. Door het bestuur van den polder Oud-Noord-Beveland werd heden ten gemeentehuize alhier aanbesteed a. Het uitvoeren van oeverwerken aan genoemden polder, bestaande uit het maken, zinken en bestorten van drie kraagstukken en het maken van een verblndlngsdam van af den zeedijk tot aan bedoelde kraagstuken b. Het leggen van een Inlaagdljk in de westelijke kuip des polders. Voor eerstgenoemd werk werd inge schreven door: O. Dekker te Slledrecht, laagsten in- sch'ijver, voorf 28880 en T. Westenhout te De Werken bij Werkendam, hoogsten in schrijver, voor- 33884 Aan den laagsten Inschrijver gegund. Voor laatstgenoemd werk werd Inge schreven door: A. Jacobs te Qoes, laagsten inschrij ver, voorf 11998 en H. J. Hubrechtse te Wissen- kerke, hoogsten inschrijver voor - 15999 Qegund aan den laagsten inschrijver. Colijnsplaat, 5 Maart. Liep het In den laatsten tijd vlug van stapel met het ver- koopen van woonhuizen alhier, niet alzoo was dit het geval op gepasseerden Donder dag, toen geveild werd het perceel, ten verzoeke van den heer M. A. Schikker en ten overstaan van den notaris M. Noor- dijke, van het thans nog door den ver- kooper bewoond huls, tot nog toe bekend als café „Zeelandla", doch zeer geschikt om daarin een winkelnering uit te oefenen, aan de Voorstraat op den hoek van de Oostkruisstraat, plaatselijk bekend In wijk C no. 18, ter grootte van 1 are en 40 centiaren. Na het voorlezen der conditiën, voor waarden, waarin o. a. was bepaald, dat in de eerste 30 jaren het gebouw niet dienstig mag gemaakt worden als logement, bierhuis, melksalon en slijterij, werd de inschrijving geopend voor een premie voor den hoogsten inschrijver, ten bedrage van f 20. Slechts 3 personen schreven in en wel 2 met een gelijk bedrag van f 1200 en 1 met f 1250. Na herhaalde oproeping klom de hoogste inschrijving tot f 1300, waarna eenigen tijd gepauseerd werd. Daarna opnieuw opgeroepen, bleek, dat niemand lust had er nog iets bij te voegen, zoodat het perceel op laatstge noemd bod bleef hangen. Door den ver- kooper werd toen het besluit genomen, zich 24 uren te beraden, om daarna een definitief besluit te nemen. Naar men verneemt Is na gemeldde berading het perceel onverkocht gebleven' Landbouw en Veeteelt. Door den district-veearts zijn onder Tholen wederom 2 gevallen van miltvuur geconstateerd. Bij de te St.-Maartensdljk gehouden hengsten-premiekeurlng werden bekroond, „Hassan", eigenaar de heer C. A. H. Wagtho en „Nolrot d'or", eigenaars Qebr. Uljl, beiden met toekenning eener gratificatie van f 200. In plaats van den heer A. A. Kuyper Boone te Kortgene, die bedankte als plaatsvervangend lid der schattingscom missie district VI, is benoemd de heer Q. Trlmpe te Kloetinge. Door de landbouwvereenlging „Unl- tas" werd In het hotel „De Patrijs" alhier aanbesteed de levering van 119700 K.O. superphosphaat. Minste Inschrijver daarvoor was: Weljtman en Schippers te Breskens, voor f 2.065aan welke firma de leverantie Is gegund. De heer J. F. Qeluk, voorzitter der stleren-vereenlglng te Zuldzande, waarbij 19 deelnemers met 110 koelen zijn aan gesloten, kocht voor de leden te Tlrns In Friesland, den ruim 1-jarlgen stier „Johan" aan. De slier Is Ingeschreven In het Friesch- Rundveestamboek, no. 4456, van de moeder van den stier „Johanna", no. 11204. De voorouders van „Johanna" komen tot 6 voorgeslachten in het Friesch-Rundvee- stamboek voor, de vader van „Johan" is „Adema 24", no. 3615 Friesch-Rundvêe- stamboek 2 maal bekroond, de voorouders van „Adema 24" komen tot 9 voorgeslachten in het Friesch-Rundveestamboek voor. Onder de voorouders van „Johan" komt o. a. voor, de 27 maal bekroonde „Zwarthak III", no. 2711 Friesch-Rundveestamb. Het Is te verwachten, dat deze stier, dien men zoo mogelijk drie jaar zal aanhouden en die elk jaar minstens 100 koelen zal dekken, voor de veeverbetering van Zuldzande en omgeving van veel nut zal zijn. De heer Geluk heeft veel moeite gedaan zoo een dier machtig te worden. RECHTSZAKEN. Voor de Haarlemsche rechtbank zal den 10 Maart a.s. terechtstaan de notaris J. N., te Aalsmeer, ter zake van verduistering. Hem wordt ten laste gelegd, dat hij hem toevertrouwde effecten uit een erfenisboedel heeft beleend. Hij heeft ontslag aange vraagd aan den minister van justitie. Het tekort Is door hem aangezuiverd. Ingezonden Mededeelingen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Vu 1—5 r«g«h 73 CU.; elke regel meer 15 Cte. ,,B,f Wacht niet, tot uw gestel ziek is, draag zorg om het in orde te houden. Onthoud, dat schijnbare nietighedenzeer spoedig In ernstige ziekte kunnen ontaarden. Weifel niet en neem K E R KNIEL) W S. Predikbeurten op Woensdag 9 Maart. Oosterland. Gere!. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. C. Staal. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Paddenburgh. Scherpen?sse. Ned. Herv. Kerk. 's Avonds half zevenBidstond, ds. Steenbeek. Door vertrek naar elders, heeft de heer Js. de Vlieger bedankt als kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Zonnemaire. Een tiental lidmaten der Ned. Herv. Qemeente te Dordrecht hebben een schrijven gericht tot het classicaal bestuur van Dordrecht der Ned. Herv. kerk, waarin zij bezwaren uitspreken tegen het optreden van ds. J. Ketter, predikant te Dordrecht. In het schrijven beschuldigen ze ds. Keiler van af zijn iniree-predlklng (Oec. 1909), het woord des Heeren te hebben misbruikt, onwaar optreedt en zich alleen beweegt tot versterking van een zekere club of groep. Ze verwijten den predikant dat hij de gemeente afbreekt en verwoest en des Zondags door zijn Evangeliseering de ge meente aftrekt en daardoor diaconie en kerkelijke fondsen schade berokkent. Ook eenlge ouderlingen helpen volgens de lid maten aan deze evangeliseering en komen alzoo hun Toeping niet na. Ze verzoeken het classicaal bestuur In het geval op te treden, en verklaren zich bereid hun bezwaren toe te lichten en te bewijzen. In de vergadering van kiesgerechtigden der Ned. Herv. Oemeente te Deventer werd het voorstel van kerkvoogden en notabelen om het kiesrecht uit te breiden tot de vrouw en haar ook benoembaar te stellen in col leges, aangenomen. O N D E R W IJ S. Kerkwerve. Aan de openbare lagere school alhier Is benoemd mej. A. W. Schulllng van Zlerikzee; met haar stond op de voordracht mej. C. V. J. van Holt- huysen. Voordracht voor onderwijzer(es) aan school I te St.-Filipsland Mej. M. E. Kannemans te St.-FIlipsland; de heer A. H. den Ouden te Aalburg; mej. A. W. Schulllng te Zlerikzee. Kats. Voor de betrekking van hoofd der openbare school in deze gemeente hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. Dinteloord, 4 Maart. In de heden ge houden vergadering der commissie tot Wering van Schoolverzuim (Westelijk deel) werden de heeren C. Koenraadt en J. L. Vogelaar herbenoemd als bestuursleden, respectievelijk als voorzitter en secretaris. Insulaire Hypotheekbank teZierikzee. in de Zaterdag gehouden Algemeene Vergadering waren aanwezig 15 aandeel houders, vertegenwoordigende 79 aandeelen, uitbrengende 32 stemmen. De balans en de winst- en verlies rekening werden goedgekeurd en het dividend over 1909 bepaald op 3 pCt. of op f 3 per aandeel. De op 1 Juli 1910 aan de beurt van aftreding zijnde Commissarissen, de heeren W. K. Brevet, H. J. van (Jouhuys, A. van Schouwen en D. R. Wyckerheld Bisdom werden herkozen. Aan het verslag over het vijfde boek jaar ontlenen wij het volgende: In 1909 werden 2 aandeelen over geschreven, waardoor op 31 December de 250 aandeelen over 85 houders waren verdeeld. Behandeld werden 115 aanvragen voor hypotheek tot een bedrag van f 1.338944,—, ln 1909 zijn gesloten 66 leeningen tot een bedrag van f 620730,— makende met de vóór 1909 gesloten hypotheken ad f 2 041400,— een totaal van (2.662130,—. Tot 31 December was hierop terug betaald f 320782,50, terwijl in 1909 f 135832 50 werd afgelost, totaal dus f 456615,—, zoodat op 31 Dcc. 1909 per saldo op hypotheek uitstond 12 205515,— verdeeld over 194 leeningen. In 1909 was de Bank tweemaal genood zaakt tot executie over te gaan wegens inbeslagneming van het verbonden onder pand. Onze vorderingen bedroegen totaal f 7259,42, welke ten volle uit de opbrengst konden worden verhaald. Op 31 Dec. 1908 was aan Pandbrieven gecreëerd voor f 2 330000. In 1909 werden gecrtëerd f 1300CJ 4J pCts. Pandbrieven. Op 31 Dec. 1909 was in portefeuille voor een bedrag van f 297250, en dus op dien datum in omloop voor f 2.162750, hetgeen voor 1909 eene vermeerdering aanwijst van f 4565C3. Donderdagmorgen te 7 uur zijn aan strandpaal no. 99 te Scheveningen opge- vischt twee met een touw aan elkander verbonden lijken. Ze bleken te zijn van mannelijke verpleegden uit de inrichting voor zenuwlijders te Endegeest bij Leiden. TELEGRAMMEN. Rotterdam, 7 Maart. QRANEN. Buitenlandscheverhoogde prijzen, meer zaken. Meel, f 13 50, kalm. BInnenlandsche Tarwe, f 7,25 a f 9,50. Haver, f 6 a f 7. Bruine Booren, f 9 k f 14. Erwten, f8 k f 11. Mais, f 135. Vlas. Op het land veel handel in bla:w vlas, overige soorten minder ge zocht. Marktaa wóer 9423 steen blauw, 40 k 53 stuivers; 5450 steen Oroninger, 45 a 48 stuivers; 1000 steen geel, 50 stuivers; 2370 steen wit, 23 a 40 stuivers. Groningsch grootendeels, overige soorten flink verkocht. Ajuin. Aanvoer 8000 balen, groote f 2, kleine en stroogele niet genoteerd, handel stil. EierenZeeuwsche f 4,60 k l 4,80; Overmaassche f 4,80 a f 5. Aardappelen, tamelijke aanvoer, goede vraag; Zeeuwsche blauwe f 2,60 a f 2,80, bonten f 2 a f 2,70, Geldersche f 2,30 a f 2,70. VEE. Aanvoer 415 Runderen, 29 J a 34£ ct., traag. 180 Kalveren, 45 k 571 ct.,* flauw. 249 Schapen of Lammeren, 22\ k 3T0 ct., Lammerengeen noteering, vlug. 743 Varkens, 25 a 27 ct., lichte 24J k 25\ ct., vlugge handel. 's-Gravenhage, 7 Maart. De Prins ligt sedert Zaterdagavond te bed, lijdende aan catarrhale verschijnselen, gepaard met temperatuursverhooging, die heden van 40° tot pl. m. 38° gedaald was. De ongesteldheid verloopt gunstig. De Prins houdt het bed. Ingezonden Stukken. Zierikzee, 7 Maart 1910. Mijnheer de Redacteur! Met eenige verwondering las ik veertien dagen geleden een advertentie in Uw blad, waarbij de heeren Vei west en Landegent mededeelden, dat zij weer zitting zouden nemen in het Hotel de Faam'" en daar ik mij als aandeelhouder van de Concertzaal en Graanbeurs een weinig intresseer voor laatstgenoemde zaak, heb ik mij zooveel mogelijk trachten op de hoogte te stellen en vond ik in hetgeen mi] ter oore kwam aanleiding U beleefd een plaatsje te verzoeken ln Uw veel gelezen blad, voor iets wat ik meen dat van belang is, onder de aandacht Uwer lezers te brengen. Het ligt nog te versch in het geheugen, dan dat het noodig zoude zijn daarbij lang stil te staan, dat door een gevormd comité, met den heer Gelderman aan het hoofd, werd getracht een kapltral te formeeren voor het stichten van een nieuwe Concertzaal, waaraan het idee werd verbonden deze ook geschikt te maken als Graanbeurs en hoewel toen ter tijd zekere stem men zijn opgegaan om dit gebouw meer in de omgeving van Dam of Havenplein te doen verrijzen, zoo werd toch, nadat alle Graanhande laren en de meeste Landbouwvereeniglngen waren gehoord en nadat door niemand de plaatsing in de Paardenstraat als een onoverkomelijk bezwaar werd beschouwd (wat ten overvloede nog werd bewezen door de vele aandeelen die door land bouwers van buiten Zierikzee werden genomen), besloten, dit gebouw te plaatsen waar de oude Concertzaal stond. Ik acht het niet overbodig hier nog eens in herinnering te brengen, dat men niet alleen omdat er anders geen geschikt terrein was, aan de oude plaats hield, maar zooals bekend was de oude zaal eigendom van de groote sociëteit en had men dus op een andere plaats een Concertzaal gesticht, dan zou de elite van Zierikzee zeker geen kapitaal hebben beschikbaar gesteld voor een zaak, die haar zaak ten gronde bracht en tevens zou de concurrentie der oude zaal, indien men toch kapitaal had gekregen, de levensvatbaarheid der nieuwe te niet doen. Gerust mag men aannemen dat, wat Graanbeurs betreft, de behoefte aan verandering werd gevoeld door alle Graanhandelaren, die, naar ik meen, allen aandeelhouders zijn, door de vele land- houwers die aandeelen namen, en mag men afgaan op de ontelbare klachten over alles wat de oude gelegenheid betrof, dan zou men kunnen zeggen door iederen beursbezoeker. Het was dan ook natuurlek dat, zoodra de nieuwe beurs werd opengesteld, alles daarheen trok en dat men, omdat door de Directie aan alle bezwaren die er nog bestonden werd tegemoet gekomen, eiken Donderdag op een vermeerderend aantal bezoekers kon wijzen. Zoo hadden we dus door samenwerking van kapitaalkrachtigen, Landbouwers en Graanhande laren een gebouw, waarop Zierikzee trotsch kon zijn en wat door de tweezijdige exploitatie be loofde bij het nut en genoegen ook rendement te zullen geven. Doch zooals terecht in een circulaire door Commissarissen verzonden wordt betoogd, er was en er is oppositie en deze opposanten, die er steeds den mond van vol hebben, dat in Zierikzee niets kan standhouden, werken met al hunne macht om ook deze vier en dertigduizend gulden tot een dood kapitaal te maken, werken om het gebouw, dat nu is verrezen en wat be wezen heeft èn als Graanbeurs èn als Concert zaal in een behoefte te voorzien en wat als zoodanig ook een reden van bestaan heeft, door eenzijdige exploitatie die niet loonen kan in ver val tc brengen. Dat het iets anders is als tegenwerking moet ik ten zeerste betwijfelen, omdat mij van be voegde zijde werd verzekerd, dat zelfs door den heer Verwest, die wel de spil schijnt te zijn, waar alles om draalt, geen klachten werden ge noemd om zijn besluit tot verandering te moti- veeren en de geruchten, als zou de oorzaak toch te zoeken zijn in den verren afstand, zijn te ongerijmd om te kunnen worden aangenomen, voor Duiveland gelden ze niet en in drie minuten loopt men van af den Dam naar de nieuwe beurs. Ook noemt men abonnementsprijs of entrée, doch dit laatste werd vroeger ook betaald en de kaartjes voor consumtie gaf men voor het grootste gedeelte weg, en eindelijk zou één der oorzaken zijn, dat men niet gaarne zoo heel zakelijk zijn graan verkocht, maar dit lieverdeed ?an de ronde tafel, men vergeet hier dat daarvoor bij den graanhandel nooit gelegenheid is geweest of kan zijn en dat men vroeger ook altijd heeft moeten socletelten als het graan etc. verkocht was, terwijl de koffiekamer der nieuwe beurs ook nu daarvoor alle gelegenheid biedt. Alles bijeengenomen meen ik te mogen be weren, dat zonder oppositie van buitenstaanders, de landbouwers geen reden hebben, de ook voor hen ingerichte nieuwe beurs te verlaten, terwijl de Graanhandelaars met de nieuwe beurs gebaat zijn en dit was één der redenen tot dit schrijven, maar ook wenschte ik de menschen die het nu uitbulderen van pleizler, omdat misschien hun toeleg zal gelukken, omdat misschien weer een zaak die bestaan kon wordt vernietigd, er op te wijzen, dat zij geen goed idee hebben, om de weinige ondernemingslust die er ln Zierikzee is ?an tc kweeken of te bevorderen. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij, Met de meeste achting, EEN AANDEELHOUDER. Wien de schoen past trekke hem aan' Mijnheer de Redacteur I Zooeven lees Ik In één der periodieke maandschriften van ons leesgezelschap de volgende kernwoorden: „Menig meerdere gelooft zijn plicht te doen, wanneer hij dien van zijne onder geschikten dubbel elscht". Een directeur In onze omgeving mag in zijne veelvuldige vrije uren, meerendeels aan sport gewijd, deze woorden wel eens ernstig overwegen en bedenken, dat wij niet meer in een tijd leven, dat men zijne werklieden als slaven mag uitbuiten, terwijl men zelf een gemakkelijk en behagelijk leven leidt. De tijd van een „zweet-systeem" heeft uitgediend, en mag allerminst worden toegepast In onze omstreken, waar zulk een voortreffelijke geest onder de werk lieden heerscht. Ik verwacht van uwe bekende wel willendheid Mijnheer de Redacteur, wanneer U deze regelen in uw nieuwsblad wilt plaatsen en teeken mij Intusschen Hoogachtend, Een vriend van werklieden. Bond voor Staatsponsionneering. (Kon. goedgekeurd). Te Wapen!! Een stelselmatig gevoerde Kruistocht tegen een stuk armoede, zoo kunt gij onzen strijd voor ouderdomspensioenen noemen. O Ij moogt niet tevreden zijn, als gij uw oude broeders en zusters door een aalmoes hebt bewaard voor den hongerdood. Dat is beneden uw waardigheid. Qij moet hun een menschwaardlg bestaan ver schaffen; een eervollen, onbezorgden ouden dag Qeen armoede lenigen, maar opheffen; nog beter: voorkomen. En dat moet gij doen volgens de meest billijke, de minst omslachtige methode. D. w. z. niet door een stelsel van verplichte verzekering met premiebetaling Zoo'n wel Is meer profijtelijk voorde bureau-beambten, die er hun betrekking aan danken, dan voor de verzekerden. De laatsten (benevens hun werkgevers) worden onevenredig zwaar belast, en die het meeste draagkracht hebben (de rijke renteniers, hoog- en hoogst-aangeslagenen enz.) gaan vrij uit. Dat is onrechtvaardig. Aan zoo'n ouder- doms-„vcrzorglng" moet gij uw steun en uw stem niet geven. „Qerechtigheid zult gq najagen". Daarom moet gij partij kiezen voor: Stnuts,n»nsl«linor»riii(r. Dat zou ook een eind maken aan veel stille armoede, zoo pijnlijk; aan veel onbescheiden vrijpostigheid der brutale vragers, een vrijpostigheid even stuitend als demoraliseerendIn één woord: aan veel grievenden, vernederenden armenzorg. Het gaf bestaanszekerheid en kalme rust, naast een gepast gevoel van eigen waarde, aan vele onzer medeburgers, wier oude dag in aantocht is. Voor bitterheid en wrok gaf het dank baarheid In het hart der ouden, die niet meer waren als vroeger de ver- stootelingen der gemeenschap. „Men" zegt: hel zou zorgeloosheid brengen In hun leven. Geloof er niets van. „Men" zegt: het zou alle lust tot spaar zaamheid doen verdwijnen. Geloof het niet. „Men" zegt: alle energie zou worden vernietigd. Qeloof dan nu, voor de derde maal, dat deze „men" er niets van weet. Wil nu eens leeren van de bljna-lwlntlg- jaren oude ervaring van Denemarken. Men heeft zich van 1889 af blind gestaard op de grootmacht Duitschland, en men deed of er geen Denemarken bestond. Lees eens het Rapport van de heeren Van Krevelen en Netscher zij zijn persoonlijk In Denemarken geweest, om de toestanden na te gaan er. zij bewijzen U met cijfers en feiten, dat al die beweringen over ver mindering van spaarzaamheid enz. bitter weinig te beduiden hebben. Denemarken, het kleine Denemarken, niet slechts 25 mlllioen Inwoners, geeft jaarlijks 9 millloen kronen a) uit aan Staats- penslonneering, gaf sedert 1891 bijna 100 miliioen kronen uit aan Staatspensioen. En Neerland? met zijn meer dan 5 miliioen Inwoners; met zijn roemrflk ver leden; wat deed Nederland? Wat deden onze regeeringen sedert 1891, om 't even welke „partij" zij naar de oogen hadden te zien Niets! Dat mag zoo niet blijven. Daaromte wapen 1Op voor Staats- pensionneerlng I Reeds sloten zich, in onzen Bond. plm. 65000 menschen aaneen, om te Ijveren voor Staatspensionneering. Word ook gij lid en meld u aan bij den Alg. Secr. A. Voorbrood, lid van den gemeenteraad te Arnhem. Namens het Bondsbestuur, N. PRINS, Haarlem, Voorzitter. A. VOORBROOD, Arnhem, Secretaris. Uitgegeven door den Bond voor Staats pensionneering (verkrijgbaar voor leden 10 cent; voor ntet-leden a ?5 cent) bij den Alg. Secretaris. Een krone I 0.65. Telegrafisch Weerbericht, naar waarnemingen verricht In den morgen van 7 Maart 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.0 te Riga; laagste barometerstand 746.8 te Seydlsfjord. Verwachting (van den avond van 7 Maart 1910 tot den avond van 8 Maart): Zwakken tot matigen Zuidoostelijken tot Zuldwestelljken wind gedeeltelijk be wolkt weinig of geen regen. Zelfde temperatuur. MARKTBERICHTEN. Tholen, 5 Maart. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f A f nieuwe f 6,50 5 f 8; rogge f 5,50 A f 6,—. nieuwe f A f zomergerst f 4 a f 4,50; wintergerst f 5,40 i f 55,0; haver f 3,50 A f 4,60; bruine boonen f 11 Af 15; witte f8 f 12; voererwten f 7,50 A f 8; kookerwten f 9 A f 12,50; wikken f 10 A f 11paardeboonen f 7 A f 7,50 per H.L.; koolzaad f 10,50 A f 11; karwtjzaad f 14 A f 15,75 per 50 K.Q.; uien f 1,60 A f 1,75 per 50 K.Q,kipeleren f 3,25 A f 3,50 per 100 stuks; hoolboter f 0,60 A f 0,65 per i K.O. Qent, 4 Maart. Vlas. Inlandsch zeer vast, met aan houdende vraag. De campagne loopt ten einde. De verkoopers van Russisch hebben hun prijzen verder moeten verhoogen, In verband met de zeer vaste stemming op de Russische markten. Hier was de handel stiller. Op 11 Maart a.s. hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot en Overgroot moeder, LENA HAQE, Wed. H. van 't Hof, haar 80sten Verjaardag te herdenken. Stavenisse, 8 Maart 1910. Namens hare Kinderen, Behuwd-, Klein en Achterkleinkinderen, JAC. VAN 'T HOF. Ondertrouwd: P. v. d. MALE Oz. en LEUNTJE QUIST Jd, Nieuw-Vosmeer, Zierikzee, maart ,9,°' Huwelijksvoltrekking 23 Maart 1910. Heden overleed, na een gelukkige echtvereenlglng van ruim 55 jaar, op haar geboortedag, na een langdurig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Groot- en Over grootmoeder, Mej. Jacoba Maria Poot, In den ouderdom van 73 jaar. Poortvliet, 5 Maart 1910. Uit aller naam, L. DE RIJKE Az.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2