Ingezonden Mededeelingen. Om gezond te blijven BEECHAMS PILLEN De nota Van Heeckeren. loterij te spelen was zóó groot, dat men aan het dringen ging, volksoploopen ver oorzaakte en soms handgemeen werd. Een leder wou het eerst geholpen zijn, uit vrees anders geen twintigje meer machtig te worden. Door de recherche zijn In verschil lende pandjeshulzen een aantal gouden en zilveren horloges, oorbellen, Zeeuwsche knoppen, zoomede kleedlngstukken In be slag genomen, afkomstig van de Inbraak In de Schiedamsche Voorschotbank van J. P. v. d. Helm aan de Tiendstraat, ge pleegd In den nacht van 3/4 December 1909, van welke inbraak reeds In een hulpbank van leening te Amsterdam een groot aantal horloges in beslag was ge nomen. Verdacht van deze Inbraak zijn door rechercheurs en agenten der Delfshavensche rljwlelbrlgade aangehouden twee bekenden van de politie, Arle V. en J. A. S., in wier woningen op een groot aantal gestolen voorwerpen de hand Is gelegd. Vermoedelijk heeft de recherche met belde verdachten de daders In handen van de talrijke inbraken en Insluipingen in den laatsten tijd voorgekomen in het Westelijk stadsdeel, zooals Schietbaanlaan, G. J. Mulderstraat, Middellandstraat, v. d. Hil- straat, Davldstraat, Heemraadsplein enz. De woning van Arie V. aan de Nozeman- straat, alwaar verschillende verdachte per sonen vertoefden, was vermoedelijk de plaats, waar de inbraken voorbereid werden. Beide personen hebben reeds verschei dene jaren gevangenisstraf achter den rug. Dinteloord, 22 Febr. In de heden ge houden gemeenteraadsvergadering kwam andermaal het tramvraagstuk aan de orde. Dat er, evenals vorige vergaderingen, vele belangstellenden waren opgekomen, laat zich begrijpen, in aanmerking genomen het gewichtige onderwerp, dat afgehandeld zou worden. Alle raadsleden waren present. Na opening der vergadering en voorlezing der notulen, brengt de voorzitter het voorstel—Sneep weer ter tafel. Hij geeft te kennen, dat hij er zich mee kan ver eenigen, en vindt er geen bezwaar in het in omvraag te brengen. Hij geeft echter aan de heeren gelegenheid hun zienswijze er over in het midden te brengen, zoo zij dat verlangen. Daarvan wordt door de heeren L. Breure, H. Vlamlngs, A. Bom, J. Korst en J. Bom gebruik gemaakt. Geen hunner heeft overwegende bezwaren tegen het voorstel—Sneep; de heeren Breure en Vlamlngs juichen het ten zeerste toe. Ook de heer Sneep krygt nog het woord. Spreker geeft nog enkele toelichtingen weerlegt de onbeduidende bezwaren, welke nog zijn ingebracht, en geeft zijn tevreden heid te kennen over de humane wijze, waarop zijn voorstel is behandeld en over de sympathie, welke de meeste zijner medeleden ervoor gevoelen. Ten slotte wordt het voorstel—Sneep In omvraag gebracht en met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Vóór stemden de heeren C. van Mensch, L. Breure Jz., L. Vogelaar Jz., H. van Nieuwenhutjzen, J. Bom, H. J. Vlamlngs, P. M. Sneep, A Bom en J. Korst. Tegen de heeren P. W. Vogelaar Sz. en L. Snelleman. Hierna geeft de voorzitter te kennen, dat de maatschappijen met het raadsbesluit zullen worden In kennis gesteld. Na nog een korte en onbeduidende discussie over een paar onderwerpen van ondergeschikt belang, sluit de voorzitter de vergadering. De watersnood in Friesland. Met den dag wordt de toestand, ten gevolge van het hooge boezemwater, ernstiger in het centrum en noorden van Friesland. Door den steeds aanwakkerenden Zuide lijken wind, die Zondagavond nog zeer in kracht toenam, wordt de spoorbaan tusschen Leeuwarden en Tletjerk bedreigd. Men vreest, dat het water over den weg zal slaan, zoodat het verkeer dan zou moeten worden gestremd. Ook Is het water weer drie boerderijen nabij Tietjerk binnengedrongen. De post boden moeten tot hun knieën door het water loopen om daar te komen. Op de „Kleine Geest" werden een 15-tal woningen ontruimd. De Commissaris der Koningin, de heer mr. P. A. V. baron Van Harlnxma thoe Slooten, heeft, vergezeld van de be trokken burgemeesters, de geteisterde streken bezocht. Langs den Rijksstraatweg tusschen Leeuwarden en Tletjerk worden boomen enz. tegen de bermen gelegd om het afslaan van dien weg eenlgszlns Ie voor komen. Het water staat haast met dien weg gelijk. Zondagavond zijn de Bosch- en Prinsenbuurtstraten te Sneekondergeloopen. De brandspuit trachtte het water te ver wijderen. Door den krachtlgen Westelijken wind werd het water Maandag opgestuwd In de woudstreken van Friesland. J aolatwet. Het Centrum deelt mede, dat de Staats commissie tot herziening van de Jachtwet bij de regeering een drietal wetsontwerpen zal indienen: le. tot regeling van het jacht- recht; 2e. tot afschaffing van het heerlijk jachtrecht, en 3e tot regeling derwildschade. {Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels TG Ct*.; elke regel meer 1G Cts. Nierziekte bekruipt U onverwacht. Niets Is meer te vreezen dan een nier ziekte, omdat deze u zonder dat gij u er van bewust zijt bekruipt uw nieren kunnen cel na cel vernietigd worden en hun kracht om het bloed te filtreeren verliezen, zonder dat gij eenlg ander waarschuwend kenteeken hebt opgemerkt dan een gevoel van zwakte, terneergeslagenheid en voortdurende ver moeidheid, want zelfs wanneer de nieren ernstig ziek zijn, toont zich dit somtijds alleen door weinig In het oog loopende verschijnselen. Nierziekten doen echter niet iedereen op dezelfde wijze aan. Geen enkele patient heeft alle verschijnselen zij loopen zeer uiteen bij verschillende menschen. Mannen hebben dikwijls een ellendig gevoel in hun rug en rheumatische pijnen, doch niet het minste kenteeken van water zucht, anderen lijden aan graveel, urine- stoornlssen en buitensporlgen dorst, maar hebben daarentegen niet den minsten last van hun rug. Vrouwen hebben misschien wallen onder de oogen en opgezwollen ledematen, en zijn totaal hulpeloos van de rugpijn. Weer anderen hebben misschien niets anders opgemerkt dan zwakte, loomheid en zwaar moedigheid. Doch Indien gij eenlg teeken van nier ziekte of blaaszwakte hebt, leidt uw kwaal misschien tot vernietiging der nieren, vóórdat gij eenlg Idee van gevaar hebt. Nierziekten verheffen zich plotseling van eenvoudige tot gevaarlijke ziekten en bijna zonder voor afgaande waarschuwing. Verder uitstel is zóó ernstig, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij het eerste verschijnsel der verschrikkelijke nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven het gewenschte resultaat, omdat zij uitsluitend dienen voor de nieren en blaas, en alleen een nierengeneesmiddel kan denlerenheelen. Zij maken de nieren, blaas en urinewegen terdege schoon, gaan de ontsteking tegen en helpen hen op een zachte wijze om weder tot gezondheid en natuurlijke werking te geraken. Zij doen de geringste sporen der nieraandoening verdwijnen, en geven aan de nieren hun kracht terug om het vergiftige urinezuur af te voeren, waaruit zoovele noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen ontspruiten. De handteekenlng van James Foster komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Zlerikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoog straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. leef eenvoudig, eet met verstand, drink matig, adem diep en slaap geregeld; houd maag, lever enz. In goeden staat, door het welbekende middel: door den Kloosterbalsem genezen. Mej. G. Schuilenburg, inwonende als huishoudster bij den heer J. van Ingen, Hien, gemeente Doodewaard, verklaart ons dat zij gedurende een klein jaar aan onduldbare rheumatiek in de beenen heeft geleden. „De pijn die Ik uitstond was vreeselijk", zelde Mej. Schuilenburg ons. „Het trok mij van de heup tot de knie en zelfs onder mijn voeten kon Ik de pijn voelen. Ik lag soms uren op twee stoelen met mijn beenen uitgestrekt en dan dacht Ik dikwijls dat mijn beenen zouden breken, zoo'n gevoel had Ik. Ik kon my zeer moeilijk bewegen en eens gebeurde het dat ik door de pijn geen stap verder kon doen. Alle mogelijke middelen heb Ik aan gewend, doch niets hielp. Door het gebruik van den KLOOSTERBALSEM, dien ik kocht bij Mej. de Wed. M. van Kraaikamp te Hien, ben ik volkomen genezen en voel heelemaal geen pijn meer". De KloosterbalsemKlooster Sancta Paulo, Is steeds onschadelijk. Rheumatiek, Rheumatische zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, stramheid in de ledematen, spit In den rug, spierverrekkingen en alle dergelijke ziekten worden er onvoorwaar delijk door genezen. Ook alle huidziekten wijken als by tooverslag voor dezen kostelljken balsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeellger dus! Verkrygbaar by Drogisten, Apothekers en de bekende Depóthouders. Het Utr. Dagblad: In elk geval, er is tegenspraak en by die tegenspraak Is, naar het schynt, de waarheid niet aan dr. Kuyper's kant. Op en om het Binnenhof kon men na het aftreden van het ministerie—Kuyper door de naaste politieke vrienden van dat mi nisterie by herhaling hooren spreken over de militaire maatregelen, die In Den Helder plotseling noodlg waren geweest. Een sluier van geheimzinnigheid lag daarover, die maar éénmaal en dan slechts voor een klein stukje door den heer Van Löben Seis werd opgelicht. Maar In den later gevolgden stryd tegen minister Staal hebben diezelfde in geheimzinnigheid ver scholen liggende maatregelen een groote rol gespeeld. Ook al werden ze niet in het openbaar debat gebracht. Het wordt nu duidelijk, dat alles kwam uit het hoofdkwartier. Waarom? Is de stelling misschien te gewaagd, dat dezelfde groote man, die In 1903 als redder uit den blnnenlandschen nood naar voren kwam treden en door zijn trawanten dat „politiek fortuintje" uitbuiten liet, er voor zijne meerdere glorie ook behoefte aan had als redder uit Internationale gevaren vereeuwigd te worden? Moesten daartoe eenvoudige maatregelen in een lijst van geheimzinnige belangrykheld worden gevat? Alledaagsche reclamezucht derhalve? Misschien zal de consclentie-nood, die naar de politiek dreef, op die vragen nog wel een antwoord weten te geven. Of is er misschien nóg een enquête- voorstel noodlg.? ;Pf jióg-een eereraad? De Tijd, het R.-K. hoofdorgaan, schrijft „Hoe In dezen doolhof van elkander tegensprekende mededeelingen en berichten een uitweg te vinden? Op den voor grond sta, dat de waarheid der namens de geheele regeering in den meest stelligen vorm afgelegde verklaringen van den Min. van Bulteniandsche Zaken geen tegenspraak of twyfel gedoogt. Die verklaring, dunkt ons, behoort vast te staan voor een Ieder, die nagaat, uit welke bron de minister, alvorens zy door hem in de Eerste Kamer werd afgelegd, zyn informatlën moet geput hebben. Biyft derhalve de mogelijkheid, dat de heeren Kuyper en Van Heeckeren elkander niet wel verstaan of begrepen hebben. Immers slechts in het uiterste geval mag, vooral In een zaak als deze, de beschuldiging van opzettelijk, van wetens en willens onwaarheid spreken, worden geuit. „Maar dan ook behooren de beide per sonen, welken het hier geldt, te weten dr. Kuyper en baron Van Heeckeren, zelve le doen, wat mogeiyk is, nu het ware licht over hun, thans voor leder onverklaarbare woorden en handelingen te doen opgaan. „De heer Van Heeckeren dient In de eerste plaats de namen te noemen der Ministers van Staat, Kamerleden enz., welke met hem de bedoelde mededeelingen van den heer Kuyper le hooren kregen en met hem in de ernstige omstandigheden, waarin ons land toen zou .verkeerd hebben, door den premier geconsulteerd werden. „Stemmen de getuigenissen dezer mannen met die van den heer Van Heeckeren overeen, dan wy wenschen ons zoo zacht mogelijk uit te drukken zou het er voor dr. Kuyper niet gunstig uitzien. Wy hopen en vertrouwen, dat het resul taat van meer uitvoerige Informatlën, welke thans niet mogen en niet kunnen uitbiyven, anders zal wezen. „Doch verondersteld het ergste: veron dersteld dat de onware, ons land in op spraak brengende praatjes en geruchten door dr. Kuyper met welke bedoelingen dan ook in de wereld waren gebracht, dan nog zou de heer Van Heeckeren niet vry uit gaan. „Hy was in 1904 diplomatiek gezant, dus ambtenaar. Mocht hij een zaak van zóó groot gewicht en uit haar aard van zóó geheim karakter, hem door het hoofd van het Kabinet, dus door een ambtelijken chef toevertrouwd, op deze wijze publiek maken? De zaak was intusschen toch rucht baar geworden en werd In vele kringen besproken. Aan wlen in de eerste plaats de schuld daarvan, mynheer Van Heecke ren?" Het blad wenscht van harte, „dat er weldra nieuw licht over de besproken zaken zal opgaan, hetwelk ons de daarbij betrokken personen in gunstiger aspect moge vertoonen, dan waarin zij zich thans aan ons voordoen". MrtSuMin ïiu» Het Volk „Indien de heer Van Heeckeren waar heid spreekt, dan heeft minister De Marees van Swlnderen verleden week gelogen. Of, Indien hij zijn tegenspraak zoo heeft inge richt, dat zy geen leugen bevatte, dan heeft hy gepoogd, den indruk le vestigen van het tegendeel van de waarheid. Dit Is felteiyk hetzelfde als liegen. Het is bedrog. „Mogeiyk is, dat de heer Van Heeckeren waarheid spreekt, en de heer Van Swln deren heeft gemeend, waarheid te spreken. Dan zou dr. Kuyper, vóór zijn heengaan, hebben gezorgd dat alle sporen van de pressie, door den keizer van Dultschland geoefend, uit de archieven van Bulteniand sche Zaken verdwenen, voor hy aftrad. Dit is mogeiyk. De (antirev.) Rotterdammer bepaalt zich tot deze kantteekenlng: „Het is naluuriyk le verwachten, dat dr. Kuyper hierop wel van antwoord zal dienen. „Weer nieuwe persooniyke verwikke lingen dus". De Voorjaarsbemesting der Aardappelen. „Moet Ik nu nog al meer nieuwigheden gaan invoeren? .Patentkaar', zeg je? „Neen, patent- kalt heet 't". „En zeg me nu eerst eens, wat die patentkali voor een goedje is, want ge begrQpt toch wel, dat ik niet van plan ben om alles, wat die z.g. landbouwkundigen ieeren, dadelijk in te voeren en toe te passen. We hebben vroeger met beer en stalmest altijd goede aardappelen gehad. Waarom zouden we nu veranderen „Goede aardappels, ja soms, ze zijn toch at eens dikwijls veel glazig geweest. En weet ge nog wel, over twee Jaar, toen ze zoo groot gegroeid waren, dat we ze niet konden eten en zelfs de varkens ze niet lusten. Maar mag ik nu eerst zeggen, wat patentkall is ,Ja zeker, ik wil nog graag Ieeren, al ben Ik oud. Maar ge moet daarom nog niet denken, dat ik het goedje koop, al weet ik wat het ls". „Neen, neen, dat weet ik wel, maar onbekend maakt onbemind, dat ls toch waar. Nu dan, ge hebt bij Janusbuur ver leden jaar dat kaïniet gezien, dat hl] op zijn weiden gegooid heeft. Gij hebt toen gezegd, als het bij hem goed ging, dat ge het een volgend jaar ook eens zoudt probeeren. Het kaïniet ziet er op het oog net uit als chili. Het ls ook een zout, of liever het bestaat uit verschillende soorten van zout. Er is b.v. ook zout tusschen, zooals ge bq hel eten doet, keukenzout. Het kaïniet halen ze uit de mijnen van Dultschland. En in de fabrieken wordt het keukenzout en nog een ander zout, dat de aardappels niet noodtg hebben, uit het kaïniet gehaald. Wat er dan over blijft noemt men patentkali. Als we nu een zak patentkali hebben, hebben we nog wat meer dan een vierden zak - zuivere kali en om dat goedje ls het te doen. Terwijl in een zak kaïniet nog geen achtste deel kali Is. Daarenboven Is in patentkall geen chloor. Dat beteekent dat we het gerust In het voorjaar bq alle gewassen kunnen gebruiken". „Maar niet lang geleden nog heb je gezegd, dat we stikstof en phosphorzuur moesten geven, en nu spreekt ge weer van kali". „Precies nu hebben we ze alle drie bq elkaar. Stikstof, phosphorzuur en kali hebben alle planten noodlg. Maar het laatste wordt nog te weinig gegeven en daardoor doen de belde andere ook dikwqis geen nut. Vooral patentkall is nog te weinig bekend. Ook op de klei kan patentkall soms prachtig werken". „Maar wat moeten we nu eigeniqk met die patentkall doen, wat zou je nu graag willen „Wel ge hebt niet veel stalmest voor het aardappelland. En nu woudt ge de aard appels zonder eenigen kunstmest laten poten. Al ge nu mqn zin deedt, dan besteldet ge op de a.s. vergadering eens een zak of twee patentkali. Gq kunt die dan op de kleinste meet uitzaaien. Dat Is dan zoowat 100 K.G- per gemet. 't Is maar eens bq wqze van proef". „Ik wou die proef liever aan een ander overlaten„Ja, maar ge zqt de eerste niet, dan moet ge maar eens In de verslagen van den landbouw kqkendaar kunt u zien, hoeveel welgeslaagde proeven met patentkali er reeds op aardappelen gedaan zqn". lis zeker een heele som, zoo twee zak van dat nieuwe zoutwe zouden het toch maar uitstellen". „Een heele som? Wel neen; met een gulden of twaalf, dertien doet ge al heel wat. Ge moet weten, aardappels halen verschrlkkeiqk veel kalt uit den grond. Als we aardappels, knollen en groen door mekaar verbranden, en Ik neem 1C0 pond asch, dan heb Ik 60 pond kali. Ge zet nog al veel aardappels niet waar Je grond mankeert bepaald van dat goedje. En ge zult eens zien, wat ge meer wint". De vermiste jongen. De politie te Zeist heeft Maandag morgen in de vroegte wederom een grooten speurtocht ondernomen, ter op sporing van den vermisten knaap. Onder leiding van de Inspecteurs De Lange en jhr. Spengler zoekt men In de richtingen Amersfoort en Baarn. Ook worden een aantal afgravingen gedaan, teneinde te onderzoeken, of de knaap wellicht onder eene zandafschulving kan bedolven geraakt zyn. Tot dusver heeft de tocht nog niet tof eenige uilkomst geleid. De zaak wordt hoe langer hoe duister der schrijft de verslaggever van het Utr. Dbld. Dinsdag had de Zelster-polltie enkele gegevens In bezit, waarmede ze hoopte eenlg licht te kunnen ontsteken. Maar vandaag ls die hoop op wat licht alweer verdwenen en de geschiedenis Is weer donkerder dan ooit. Woensdagmorgen Is de adj.-lnspecteur, jhr. Spengler, per fiets met twee agenten weer op recherche gegaan, richting Soest en Baarnhy zou telegrafeeren, als hy wat vond, maar om zes uur gisterenavond was nog ieder bericht uitgebleven. Ook deze tocht zal derhalve wel weer zonder succes zyn geweest. In verband met de medegedeelde bizonderheden, schrijft de correspondent thans het volgende: Men weet dan, dat rondom Soest en Soesterberg, Zondag j.l. een vreemde sinjeur zwervende was gezien, die getracht had ergens zijn jassen te verwisselen, maar wat hem niet was mogen gelukken. Deze zwerver, naar wlen op den speurtocht werd gezocht, Is Inderdaad gevonden. Het Is gebleken iemand te zijn, diemet de verdwijning van den knaap aan den Dol- derschenweg niets heeft te makenHet was een verpleegde uit één der Utrechtsche ziekenlnrlchtingen, waar de man (een onderwijzer) een rustkuur ondergaat voor zyn geschokte zenuwen. De patiënt heeft kans gezien „op pad" te gaan, hy is gaan dwalen en verzeild geraakt In den omtrek van den Dolderschen- weg. Maar nu komt het merkwaardigste. De man heeft die wandeling ondernomen onder suggestie van het gebeurde met Jan van der Wiel. In de dagbladen las hij wat er voorgevallen was aan den Dolderschen- weg, las hij van den mijnheer met de gryze jas, die kinderen aansprak „of ze met hem mee naar Amerika gingen voor een gulden". Die mededeelingen In de pers dreven den patiënt er toe naar den Dolderschenweg te gaanen hetzelfde te doen. Hy heeft onder Soesterberg eenige jongens aangesproken „ga je met my mee naar Amerika?" Aan een ander heeft hl gevraagd„wil je een huls voor me bouwet op de hei, wys my eens een geschikt plaats". Vooral de eerste vraag met be trekking tot Amerika, heeft onmlddelllj het vermoeden gewekt, dat men Zonda: werkciyk te [doen had met den gesigna- leerden vreemdeling van den Dolderschen weg, den man met de gryze jas. Oelukklg is dan nu gebleken, dat de zwerver van Soesterberg een zenuwlijder wasuitUtrecht; de man zit alweer kalm In z'n gesticht. Het is volmaakt onmogelijk, dat hy debet is aan de verdwijning van Jan van der Wiel, want op den dag, dat Jan spoorloos verdween, zat onze onderwyzer-zenuw- patlënt nog hoog en droog In het zuiden van Limburg, waar hy woont. Uit Zeist meldt men d.d. 22 Februari: Hedenavond 11 uur werd door de politie van Utrecht naar hier gebracht de persoon, die dezer dagen in de buurt van Soest dwaalde en daar in een woning zich ver kleedde, waarop hy jassen achterliet. Hy vertoeft op het politiebureau. Onderzocht zal worden of deze man, een zenuwiyder, met de vermiste knaap in verband kan slaan. Een rijwiel, overeenkomende met het gesignaleerde en aan het station te Maars- bergen gedeponeerd, bleek daar reeds te hebben ge9taan van 9 Februari j.l. S' Nader meldt men uit Zeist Er is geenerlei verband tusschen den op het politiebureau vertoevenden persoon en de vermissing van den knaap. De man ls een zenuwlijder, die was gaan dwalen. Monument voor dr. Mezger. Men zal zich herinneren, dat na den dood van dr. J. G. Mezger, te Domburg, de plaats, die hem zulk een groot deel van haar bloei dankt, zich een commissie vormde met het plan de nagedachtenis van den doode levendig te houden door de oprichting van een gedenkteeken. Wij vernemen, dat eerlang aan dat voor nemen uitvoering zal worden gegeven. Het gedenkteeken zal beslaan uit een meer dan levensgroote buste op granieten voetstuk, dat een plaats zal krijgen naby het strand en door plantsoen wordt omgeven. Het geheel zal 2 50 M. hoog zyn en binnen een zeshoekig hek worden geplaatst. De populaire dokter zal zich op dat voetstuk vertoonen, zooals heel Domburg hem haast nimmer anders heeft gezien, n.l. in de werkjas, waarmede hij zich onder zyn patiënten en meestal ook in het dorp bewoog. De vervaardiging van het monument, dat heel fraai beloofd te worden, Is opgedragen aan den bekenden beeldhouwer Aug. Falise, leeraar aan de Rijksschool voor Kunstnyverheld te Amsterdam. Droogmaking der Zuiderzee. Volgens de Engelsche bladen stelt een ondernemend jong Hollander, Pleter Alexander de Vries, In Amerika pogingen in het werk, gelden te verzamelen voor de drooglegging der Zuiderzee. John Rockefeller, tot wien hy zich eerst gewend heeft om steun, teneinde de benoodigde 80 millloen dollar byeen te krygen, weigerde echter hem zyn hulp te ver- leenen. De Vries is nu voornemens zich tot mr. Morgan te wenden en inschry- vingen te openen voor de verzameling van gelden. De stor m. De groote dyk te Oppenhuizen ls doorgebroken. De geheele omgeving is onder water geloopen. De tramdlenst Joure—Sneek kon echter nog den dienst behouden. Te Amsterdam werden door af vallende pannen spiegelruiten Ingeworpen. Te Harllngen is in den nacht van Zondag op Maandag een ledige spoorweg- waggon, voortgestuwd door den storm, te waler geraakt. Daar de brug, die de ver binding vormt van het station en haven terrein, dientengevolge niet gesloten kon worden, - was de dienst tydelijk gestaakt, terwijl ook de vaart naar Bolsward was gestremd. Da „Prins Willam II". De directie van den Kon. West-lndlschen Maildienst deelt mede, dat de berichten, welke In sommige bladen de ronde gedaan hebben, als zou een Spaansch stoomschip het stoomschip „Prins Willem II" gepraaid hebben, van allen grond ontbloot zyn. Het pantserdekschlp „Utrecht" verliet Zaterdag 19 Februari Paramaribo en het stoomschip „Prins Willem IV" verliet 21 Februari Trinidad, beide schepen met op dracht te zoeken naar het stoomschip „Prins Willem II". Prof. Kouwer en Rad-Jo. "T -« Het tweede Beriynsche Landgericht heeft Zaterdag, Ingevolge de door prof. Kouwer te Uirecht ingediende aanklacht, last ge geven om de verspreiding van het reclame- biljet tot aanbeveling van het kwakzalvers middel Rad-Jo, voor verlichting van verlossingen, te verbieden en bepaald, dat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 5