Ingezonden Mededeelingen. Voor hen die aan de Maag lijden Idem te Middelburg, I. J. Drever, Idem te Helnkenszand, J. Kunst, Idem te Zierikzee, A. J. 't Ollde, brigadier-titulair te Middel burg, A. Smallegange, idem te Vlisslngen, M. Adrlaanse, idem te Zierikzee, J. j. Buurman, idem te Vllssingen en C. Adriaansen, Idem te Serooskerke. Op 15 Februari is de nieuwe schut sluis In het kanaal van Qent naar Terneuzen te Terneuzen definitief voor de scheep vaart In gebruik gesteld, aanvankelijk volgens de voor de Westschutsluis te Terneuzen geldende regelen, welke zijn vermeld in art. 4 van het bizonder regle ment van politie voor het Nederlandsche gedeelte van het kanaal van Oent naar Terneuzen. Van 15 Febr. 1910 af, is de ingang van de nieuwe buitenhaven, toegang gevende tot de nieuwe schutsluis te Terneuzen, des nachts aangeduid door een rond- schijnend groen licht op den kop van elk der belde havendammen, terwijl de asrlchtlng der Invaart van de haven zal worden aan gegeven door twee witte geleldellchten, geplaatst op het plateau bewesten de nieuwe schutsluis aan het zuidelijk einde der haven. Donderdagochtend werd te Helnkens zand, tengevolge van een puistje aan de lip, by een bijna twintigjarig meisje bloedvergiftiging geconstateerd. Het ge zicht zwol hevig op, en hoewel onmiddel- ïyk de noodige operatie werd verricht, Is de patiente Zondagmorgen overleden. Op verzoek Is eervol onlslïg verleend aan K. baron Collot d'Escury als kanton- rechter-plaatsvervanger te Hulst, en aan mr. J. Plet jzn. als lid van den voogdijraad te Zierikzee. Door den heer D. Kastelein te Melissant is ontslag genomen als lid van den gemeenteraad. De Minister van Justitie heeft thans weder geplaatst, op de opgave aan de burgemeesters ingevolge art. 22 van de kieswet, de namen van hen, die In staat van faillissement verkeeren. Die namen werden verleden jaar van de opgave afgelaten. Dat zy er nu weder op voor komen, schynt verband te houden met het bekende arrest van den Hoogen Raad, waarby de faillieten van het kiesrecht werden uitgesloten, als hebbende de be schikking en het beheer over hunne goederen verloren. Brouwershaven, 16 Febr. Maandag avond trad voor de afdeellng Brouwers haven van den Bond voor Staatspenslon- neering als spreker op de heer A. Frankel, die, nadat de vergadering door den voorzitter, den heer Hulsman, geopend was, een pleidooi hield voor ouderdoms verzorging van staatswege. Aan het debat werd deelgenomen door de heeren jhr. De Muralt, Boot, Rlngelberg en den voor zitter. Na re- en dupliek werd de vergadering door den voorzitter, onder dankbetuiging aan spreker en debaters en met een krachtige opwekking het vaandel hoog te houden, gesloten. Bruiuisse. Onder zeer veel biyken van belangstelling werd de heer mr. O. A. M. Kallenbach, tot voor enkele jaren secretaris dezer gemeente, geïnstalleerd als burge meester der gemeente Lemsterland. Een feestcommissie had zich gevormd om Z.Ed.Achtb. te ontvangen en met een rytulg werd hij aan de grens der ge meente afgehaald. Drie muziekcorpsen begeleidden de deputatie, terwijl by aan komst ten gemeentehuize mevr. Kallenbach verschillende bouqetten werden aangeboden. De raadszaal en het bordes van het ge meentehuls waren keurig versierd met vlaggen en groen. Door den loco-burgemeester werd de nieuwbenoemde op plechtige wyze met een Indrukwekkende rede geïnstalleerd, waarna de heer Kallenbach een met -groote aandacht aangehoorde toespraak hield tot den raad en de Ingezetenen der gemeente, die in grooten getale het raad- huls vulden. Na afloop der zitting werd den heer en mevr. Kallenbach In het Nutsgebouw een diner aangeboden, waaraan een veertigtal heeren en dames deelnamen. Menige dronk werd daar Ingesteld op het welzijn van den burgemeester en de zijnen en de welvaart der gemeente Lemsterland. Wissenkerke, 15 Febr. Hedenavond gaf het muziekgezelschap „Apollo" voor een vry goed bezette zaal zijn tweede wlnterconcert in het hötel .De Kroon" alhier. Kwam .Apollo" by vorige gelegenheden een woord van lof toe, niet minder is dit nu het geval. De zes muzieknummers werden onder de voortreffeiyke leiding van den heer C. Fllpse weer meesteriyk ten gehoore ge bracht. Ook het andere deel van het programma, bestaande uit de komische voordracht .Een huwelijk met stoom", het blijspel „Wie ben Ik" (waarin de heeren De Regt, C. van Halst, J. Sturm, N. D. v. d. Heyde, O. Bi8as Lz. en A. van Damme Az. ver- diensteiyk de rollen vervulden) en de „Oroole komische scene" (hoofdrol J. de Back), viel in den smaak van het publiek. Een gezellige dans besloot den avond. Middelburg. De totale ontvangst van de alhier gehouden Loterij van Vrouweiyke Handwerken bedraagt f 1056,45. „De Zeven Provinciën", het door Casper Mulder te Vlisslngen vervaardigde schip, dat verleden zomer tentoongesteld werd, Is thans verkocht voor f 200. IJzendljke. De burgemeester heefl In de Maandag gehouden zitting van den gemeenteraad, naar aanleiding van een opmerking van het raadslid den heer Hendrlkse, verklaard, dat hy er met den gemeente-secretaris over zal spreken of deze titularis, nu hy byna den 80-jarigen leeftijd heeft bereikt, den tyd nog niet gekomen acht, eervol ontslag uit zyn be trekking aan te vragen. De heer Hendrlkse stelde op den voor grond, dat het allerminst zyn bedoeling was Iets onaangenaams te zeggen, maar dat hy den secretaris, nu deze 43 jaar tot groote voldoening de gemeente heeft ge diend, gaarne een onbezorgden ouden dag zou gunnen, dus hem een flink pensioen toekennen. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels TG Cts.; elke regel meer 1C> Cts. gelden twee redenen om de Pink Pillen te gebruiken. Er bestaan twee redenen, en wel een theore tische reden en een praktische reden. De theoretische reden Is deze. De daad der spijsvertering en het werk der spijsvertering zijn afhankelijk van het bloed en van de zenuwen. Wanneer het bloed arm is, wanneer de zenuwen zijn verzwakt, is geheel het organisme In een toestand van zwakte, en doordat de maag In die verzwakking begrepen Is, voert zij de spijsver tering slechts ten halve of soms zelfs In het geheel niet uit. De Pink Pillen bezorgen bloed en versterken de zenuwen, zij geven kracht aan geheel het organisme en stellen leder orgaan in staat zijn werk te doen. Dus zijn de Pink Pillen uitmuntend voor uw slechte maag. Mevr. B. Pleiter. (Cl. de Graaf, Zwolle). De Pink Pillen hebben duizende maaglijders genezen, en voor heel wat menschen zijn het alleen de resultaten die gelden. Dit Is de prak tische reden waarom, Indien gij aan de maag lijdt, gij de Pink Pillen moet nemen. Ziet hier, om dit betoog te besluiten, een voor beeld Mevrouw B. Pleiter, te Wapenvelde, schrijft: ,Ik heb veel aan mijn maag geleden. Ik was verplicht bijzonder op mijn voeding te letten, ik kon slechts zekere dingen eten en dan nog In kleine hoeveelheden. Des ondanks leed ik bi] iedere spijsvertering. Ik had van alles beproefd en ging er niets op vooruit. Integendeel, Ik was door dien leefregel verzwakt. In de laatste tijden werd Ik overvallen door hevige krampen en her haalde brakingen. Toen raadde men mij de Pink Pillen te nemen. Ik heb die pillen genomen en ik heb mQ zeer spoedig beter gevoeld. Ik heb mijn eetlust weergevonden en tegelijkertijd mijne krachten; mijn maag verteerde het voedsel beter. Weldra heb ik mijn voeding kunnen wijzigen en nu eet ik alles zonder vrees voor slechte spijs vertering". De Pink Pillen zijn aanbevolen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, plaatse lijke pijnen, neurasthenie. Verkrijgbaar k i 1,75 per doos en f 9 de zes doozen, bij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zierikzee en Omstreken bi] de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vla8markt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Groene wegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bj| verschillende apothekers en goede drogisten. Denk aan de toekomst uwer kinderen I Schoolkinderen hebben veel kracht en daarom ook stevig voedsel noodig. Eene boterham als ont bijt is niet voldoende, Quaker Oats geeft hun de noodige krachl Probeer het op leder pak voor komende recept: „Voor hetontbijt". Sas-van-Qent, 14 Febr. Alhier Is Zaterdag de lederen schort van een 15-jarigen arbeider In de splegelfabriek In aanraking gekomen met de a9 der machine. Een poging om de schort nog los te rukken mislukte. In duizelingwekkende vaart werd de jongeling rondgeslingerd en daarby telkens tegen den muur en den grond geslagen. Ook kwam hy met de voeten in een raam terecht met zulk een kracht dal één der voeten op het kozyn werd afgeslagen en dit lichaamsdeel buiten de fabriek terecht kwam. Eer men de machine stop kon zeilen was de ongeluk kige reeds een lijkhy was als het ware geradbraakt. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee. Op Donderdag 24 Februari zal vanwege de Centrale Teutoonstellings- Vereeniglng „Landbouwbelang" een ten toonstelling worden gehouden te Zierikzee, In de zaal der sociëteit „Landbouw en Handel", van des voormiddags II uur tot des namiddags 2} uur. By deze tentoonstelling worden gevraagd zomer-zaalgranen en peulvruchten. Uitgeloofd worden de volgende pryzen: 1. Kortloof-erwten. Ie prys/2, 2e prys/l; 2. Kroonerwlen Ie -2,2e -1; 3.Schokker-erwten le -2,2e -I; 4. Chevallergerst le -2,2e -1; 5. Zomergerst le -2,2e -1; 6. Probstef-haver1 e - 2, '2e -1 7. De beste andere variëteit Haver le -2,2e -1; 8. Lange bruine boonen ...,1e -2,2e -1; 9. Witte boonen ,1e -2,2e dlpl. Bovendien een prys van f 5 voor den inzender, die voor zyn inzending de meeste bekroningen heeft verworven. Van deze granen moeten minstens 10 H.L. voorradig zyn. Om op deze tentoonstelling le kunnen mededingen, moeten de Inzenders vóór of op 21 Februari 1910 bij den secretaris, den heer M. C. Mulock Houwer le Zierik zee, een schrlfteiyke opgaaf inzenden van: a. het product wat zy wenschen in te zenden b. de hoeveelheid, die zy van het In te zenden graan ten verkoop beschikbaar hebben c. den prys, franco Zierikzee, met in begrip van emballage; d. het netto-gewicht per H.L., de streek waar - en de soort grond waarop het verbouwd is. De Inzendingen moeten vrachtvry by den secretaris zijn Ingekomen vóór 22 Februari 1910. De monsters moeten verpakt zyn in linnen of katoenen zakken en moeten 2 liter groot zyn. In een te Bergen-op-Zoom gehouden vergadering van suikerfabrikanten zyn de prijzen van een volgend seizoen vast gesteld op f 12,50 tot f 13 per 1000 K.O., terwyi deze bij .franco levering aan de fabriek met f 1 per 1000 K.O. verhoogd worden. Sterfte onder het vee. Tal van koelen op Walcheren sterven in den laatsten tyd een ontydigen dood en moeten dan „in den put" worden gestopt. „Ze zijn verwaterd", zegt de boer. By navraag blijkt hy daarmee te bedoelen, dat de dieren door het gebruik van veel water achtig voedsel gedurende het geheele vorige jaar en door de kou en vochtigheid, waar aan ze toen maar al te veel blootgesteld zyn geweest, dermate zyn verzwakt, dat ze er nu het leven by inschieten. Noordgouwe14 Febr. Hedenavond werd de eerste jaarlyksche vergadering gehouden van de Geitenfokvereenlglng „Noordgouwe en Omstreken". Van het totaal aantal geitenhouders, dat nu 51 be draagt (waarvan Noordgouwe 31, Drelschor 19 en Brouwershaven 1), waren 23 aan wezig, benevens de secr.-pennlngm. en dr. L. M. Metz. De voorzitter, jhr. C. A. van Cillers, opende de vergadering met een kort woord van welkom, Inzonderheid aan de 5 aan wezige leden van Dreischor en het ééne lid van Brouwershaven. Na voorlezing der notulen van de vorige vergaderingen, werden deze onveranderd door de vergadering goedgekeurd. Wat de finandëele aangelegenheden betreft, bleek uit de boekhouding van den penningmeester, dat In 1909 was ontvan gen een bedrag, van f 172, terwyi de uitgaven bedragen haifdéh f 134,62, zoodat op 1 Jan. 1910 nog In kas was f 37,38 Na ultdeellng van melklijsten en propa- ganda-geschrifljesgezonden door het bestuur der Prov. Vereeniglng, was de agenda afgehandeld. De voorzitter stelde toen voor de leden van Dreischor de mogelijkheid In 't vooruit zicht, dat ten gerieve van die leden van 1 Sept. tot 1 Jan. een bok dus tijdelijk op Drelschor zou kunnen gestald worden, wat de aanwezige leden van die plaats zeer op prys zouden stellen. By de rondvraag vroeg dr. Metz (wiens aanwezigheid wel pleiten mag voor het groote belang van de zaak) nog even het woord, om in de eerste plaats het streven van de oprichters dezer Vereeniglng toe te juichen en daarna nog even in het bizonder de aandacht te vestigen op een passage In een kleine brochure, getiteld: „De Geit", van welke enkele exemplaren onder de leden werden verkocht. Niels meer aan de orde zynde, sloot de voorzitter de vergadering. Schouwen. Met het contracteeren van suikerbieten Is men op ons eiland begonnen. De Bond van Suikerfabrikanten heeft den grondprys vastgesteld op f 12,50 per 1000 K.G. met drie verhoogingen op termijn- levering. Worden de bleten geleverd van 22 September tot 26 September, dan wordt de grondprRs met f 1,50, van 26 September tot 1 October met f 1, van 1 October tot 8 October met f 0,75 verhoogd. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Kerkwerve. By de op 12 Februari j I. gehouden aanbesteding van kunstmest en krachtvoeder, Is de phosphaat gegund aan L. Eversdyk te Biezellnge, 4 f 2,23; de kaïniet aan de Internationale Guano- en Superphosphaatwerken, 4 f 2,18; de lljn- schllfers 4 f 11,39 aan A. Verheul te Rotterdam, en het lynmeel 4 f 11, en de maïj 4 f 6,34, aan A. I. Boogaart te Moriaanshoofd (Kerkwerve). RECHTSZAKEN. De rechtbank te Rotterdam heeft rechts ingang verleend met last tot instructie en gevangenneming tegen den 24-jarigen handelsreiziger P. B. uit Sommelsdljk, verdacht van verduistering ln dienstbe trekking. KERKNIEUWS. Door Z. H. den Bisschop van Haarlem Is benoemd tot kapelaan te Oudorp (Noord-Holland) de WelEerw. heer P. Th. Verwer (van Zierikzee), thans assistent te Bovencarspel. Beroepen by de Ned. Herv. Gem. te Retranchement ds. W. J. van Ort te Spankeren. Voor gewoon hoogleeraar In de alge meene godsdienstgeschiedenis en de ge schiedenis van den Israëlietlschen godsdienst aan de universiteit te Amsterdam, In de vacature dr. Brandt, was, zooals gemeld, door curatoren aanbevolen dr. H. Th. Obblnk, Nederd. Hervormd predikant te 's-Gravenhage. Dat was geschied met voorbygaan van dr. G. A. van den Bergh van Eyslnga, privaat docent te Utrecht, die was aanbevolen door de faculteit. De gemeenteraad vond hierin Woensdag in een besloten zitting aanleiding om de voordracht terug te zenden aan curatoren. Wissenkerke. In de sedert lang reeds aanhangige kwestie van kerkeiyke scheiding tusschen Kamperland en Wissenkerke in de Ned. Herv. Gem. is j.l. Maandag eenlge actie gekomen, doordat de afdeellng Kam perland, by wyze van volksbesluit, met 76 tegen 24 stemmen zich vóór die scheiding heeft verklaard. De beslissing daarover zal echter eerst dan kunnen worden bepaald, wanneer op dezelfde wyze aan stemgerechtigden van de afdeellng Wissenkerke ook de gelegen heid Is verstrekt zich daaromtrent uit te spreken. De gevolgen der eventueele scheiding voor elke afdeellng worden, In een vooraf toegezonden circulaire aan stemgerechtigden, duldeiyk uiteengezet. De beslissing kan dus met kennis van zaken geschieden. Met belangstelling wordt deze zaak door de daarby betrokkenen gevolgd. ONDERWIJS. Zierikzee. Voor het examen nuttige handwerken te 's-Gravenhage zRn geslaagd de dames C. P. Barentsen, van Seroos kerke (Sch.) en C. F. Koopman, Zierikzee (beiden van de R. N. L. alhier). Nog zyn geslaagd de dames J. C. M. C. W. Hoffmann, Vllssingen; M. J. H. Roldanus, Middelburg; M. M. Waelput, Zulddorpe. Post en Telegrafie. Naar met zekerheid wordt gemeld, zal met ingang van 1 Maart tot directeur van het postkantoor te Groningen benoemd worden, de heer R. L. Houwlnk, thans adjunct-inspecteur der posterijenentelegrafie te Middelburg. V isscher ij- Berichten. De Zeeuwsche vlsschers zullen dit jaar In de gelegenheid gesteld worden het zaad van mossels weg te halen van de haven hoofden en golfbrekers te IJmulden, alsmede aan de steengloollngen en 18 hoofden te Petten, gelegen vóór en benoorden de zeewering aldaar, daar op 5 Maart a.s. dit recht van weghaling In het jaar 1910, met uitsluiting van alle anderen, publiek by Inschrijving In vier perceelen wordt ver pacht. Van de zijde der Zeeuwsche mossel- visschers, die steeds gebrek hebben aan goed zaad, is telkens en telkens gevraagd om openstelling der havenwerken enz. TWEEDE KAMER. ln de Dinsdag j I. gehouden zitting werd mededeellng gedaan dat dr. Kuyper bericht heeft dat hij, hangende het enquête-voor stel omtrent de decoratie-zaak, niet aan de werkzaamheden deelneemt. De heer De wyckerslooth (Wyk by Duurstede) heeft zitting genomen. Een nader adres van majoor Kley Is, wegens den beleedlgenden inhoud, terzyde gelegd. Tijdens het tegenwoordig byeenzyn der Tweede Kamer zullen de leden worden opgeroepen tot de keuze van bijzitters in de commissie tot voorbereiding van een wetsontwerp betrekkeiyk het gemeente belastingstelsel. Tot dusver heelt de Krupp-commlssie uit de Tweede Kamer slechts een voorbe reidende byeenkomst gehouden, zoodat er nog geen sprake kan zyn van het vestigen eener meening of het opmaken eener conclusie. Prinses Juliana. De Haagsche kroniekschryver van de JV. Gron. Crt. schrijft Het dagelijksche Hofnleuws In de dag bladen ontslaat my er van, omtrent de Koninklijke Familie mededeelingen te doen. Men weet tegenwoordig, dank zy de mededeelzaamheid tegenover de pers, onder den tegenwoordigen secretaris van H. M. de Koningin, jhr. Van Geen, vry onbeperkt dag aan dag wat er ten Palelze omgaat, wie aan den Koninklijken dlsch genoodlgd of in audiëntie ontvangen zyn, of en waarheen de Koningin en de Prins, ook de Koningin-Moeder en Prinses Juliana, zijn uitgereden en welke bezoeken Zy hebben afgelegd of tentoonstellingen, concerten, enz. bezocht. En toch het meest Intieme van het leven der Vorstelijke Familie hoort men minder bespreken, terwijl daarin toch ook voor een groot deel van ons volk, voor de Nederlandsche vrouwen vooral, dunkt my, een bron ligt van groote belangstelling. En daarom verheugt 't my u Iels te kunnen vertellen van onze kleine Prinses Juliana, wat getuigt van Haar zeer voor spoedige ontwikkeling. Dezer dagen heeft de Prinses voor het eerst aan Moeders hand gestaanZij vond 't biykbaar heeriyk en de Koningin was er bizonder door verblijd en trotsch op; evenzoo de Prins; Hy vertelde 'taan de geheele omgeving met de voldoening van eiken vader, die ontdekt dat zyn kind „op eigen beenen" kan staan. Ons Prinsesje Is ln alle opzichten een voorspoedig kindZij kent iedereen die met haar omgaat, lacht tegen Vader en Moeder en begint al moeite te doen om te praten, nu ja in zuigelingentaai. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 16 Februari. Benoemd als sluismee9ler by de midden- sluis te Terneuzen, D. de Zeeuw, thans slulsmeester by het kanaal van Terneuzen te Sas-van-Oent; als slulsmeester van Sas- van-Gent P. van Kessel Gzn.thans sluismeester by de Oostsluis te Terneuzen; als hulp-sluismeester by de middensluls te Terneuzen, J. L. Qeerllngs, thans te Sas-van-Gent; tot hulp-slulsmeester by het kanaal van Terneuzen te Sas-van-Gent, M. Veenstra, thans sluisknecht te Nieuwer- sluis. Ingezonden Stukken. Zierikzee, 16 Februari. Mijnheer de Redacteur t Beleefd verzoek lk UEd. plaatsing voor het onderstaande. Zeer lang heb ik met de grootste verwondering gedacht hoe het toch mogelijk was, dat een uur werk zoo belabberd den tod weergeelt, als de klok van de Kleine Kerk. Hoe is het loch mogelijk, zeg Ik, waar nu toch een horlogemaker de aannemer Is, deze niet aan gesproken wordt, dit zóó te maken dat het wil goed loopt? Hi] is toch b0 aanneming verplicht bi] gebreke dit te herstellen. Mijnheer de Redacteur, ik heb gewacht op uw verslag van de laatst gehouden Raadsvergadering, en zie hierover geen bespreking. Hoe Is het mogelijk, iets wat reeds honderde jaren bestaat, en duizende malen de menschen naar luisteren en er hun werk naar regelen, deze klok bulten werking te stellen? Ik, en velen met ml], hebben hier geen vrede mee, en hopen dan ook dat dit geen besluit zal geweest zijn voor goed. Ziet de aannemer er geen kans voor, dan heeft men het recht anderen te vragen, en voorkomt men daardoor aan de middenstadsbewoners een groot ongerief. Met dank voor de plaatsing, EEN MIDDENSTADSBEWONER. MARKTBERICHTEN. Tholen, 15 Febr. Jarige Zeeuwsche tarwe f 4 f nieuwe f 7 4 f 10; haver f 3,50 4 f 4,60; rogge f 5,50 4 f 6; wlntergerst f 5,— 4 f 5,50; aardappelen, blauwe f 2,20 4 f 2,50; witte f 1,60 4 f2; peren f 4,80 4 f 5,60; appelen f 4,80 4 f 5,60 per H.L.; uien f 1,30 4 f 1,50 per 50 K.O.hooi f 40 4 f 45 per 1000 K.O.; stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer- - gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 15 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd 45 paarden, 1210 magere en 780 vette runderen, 222 veile, 838 nuchtere kalveren, 2 schapen of lammeren, 660 varkens en 85 biggen. Koelen en ossen 28 tot 36 ct., stieren 25 tol 32 ct., kalveren 50 tot 60 ct., varkens 24J tot 264 ct., alles per 4 kilo. Melkkoeien f 135 4 f 250, kalfkoeien f 155 4 f 260, vaarzen f 55 4 115, alles mager veebiggen f 9 4 f 15, slachtpaarden f 40 4 f 150, handelspaarden f 60 4 f 240. Nuchtere kalverenfok- f 15 4 f 20 slacht- f 7 4 f 11. Biggen f 1,35 4 f 1,55 per week. Vette runderen waren weer zeer ruim aangevoerd; er was veel kooplust, doch waarschijnlijk door te hooge vraagprijzen met langzamen omzet. Zelfs de beste spoellngkoeien, die tot 1 cent boven noteering liepen, werden Iraag verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2