Ingezonden Mededeelingen. "BKCHAW'S P1UEN 70=jarig man verstuikt zijn voet. Een 4=jarig lijden. Verkeer op hel Poel- eo Telegraianloor Ie Zierlkzee, over hel jaar 1909. m B B MIDDEL BURG - - ZJ E RIK Z E E. van de Nederlandsche Bank alhier eenige valiche bankbiljetten van f 40 in beslag genomen. Vermoedelijk heeft men hier te doen met eenige exemplaren van het valsche bankpapier, dat een jaar of vier geleden In omloop was. Op de bank werd de vaischheld ontdekt en de politie ge waarschuwd. 's-Gravenhage, 9 Febr. Een ernstig ongeluk had hedenochtend plaats op de stoomtramlijn Den Haag—Schevenlngen der Hollandsche Spoor. Ter hoogte van de Falckstraat, op een paar honderd meter afstands van het station, viel een conducteur der tram van een in gang zijnde stoomtram en geraakte onder den wagen, met het noodlottig gevolg, dat de ongelukkige hoogst ernstig aan belde beenen werd verwond. Dr. Horst verleende ter plaatse eerste geneeskundige hulp, waarna de man naar het gemeente ziekenhuis werd vervoerd. Aan den mjnister van Justitie, mr. Nellssen, is een verlof verleend van 12 Februari tot 11 April a.s. Gedurende zijn afwezigheid Is de minister van Blnnenl. Zaken, mr. Heemskerk, belast met de waarneming van het Departement van Justitie. Papendrecht, 9 Febr. Een ruim 10-farlg meisje, uit Ooltgensplaat, gelogeerd bij zekeren Troost alhier, zou bij haar oom werkzaam op den „Russischen Houthandel", een boodschap doen. Vermoedelijk doordat zij te dicht bij den daar geplaatsten motor was gaan staan, kwam zij in aanraking met den drijfriem der machine. Het gevolg was, dat het kind werd meegesleurd. Ernstig gewond werd het meisje opgenomen en per brancard van .Het Groene Kruis" op last van den geneesheer naar 't zieken huis te Dordrecht overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Rotterdam, 9 Febr. Aan den Mathenesser- dijk nabij de Aelbrechtsbrug werd hedenmor gen het paard, gespannen vóór een broodkar van den broodbakker H. Goudrlaan uit Capelle aan den IJsel, schichtig. Het dier schrikte, toen motorwagen 97 van lijn 8 zich in beweging zette. Het paard drong achtetult, waardoor het karretje terecht kwam in het hekwerk van den bijwagen No. 321. Het balcon werd verwrongen en het hekje werd beschadigd. Een passagier, Hulstad genaamd en wonende te Schiedam, kreeg een klap van het hek tegen het rechterbeen, waardoor een lichte kneuzing ontstond, terwijl een voorbijganger een klap kreeg van den paardekop. De uitslag van de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is, dat van de 3376 uitgebrachte geldige stemmen de heeren D. J. Schrauwen (a.-r.) 1463 en dr. D. P. Hoyer (1.) 1205 stemmen ver kregen, zoodat herstemming tusschen hen moet plaats hebben. Breda, 10 Febr. Door de maréchaussée Is in zijn woning aan het Duitenhuis, ge meente Prlncenhage, gearresteerd zekere J. V., wissellooper bij een kassier alhier. V. wordt verdacht, gepoogd te hebben, zijn vrouw te vergiftigen, door haar uit een fleschje vocht te doen gebruiken, waarin strychnine gevonden is. Dezer dagen thuis komende, zelde hij, dat hl) weer uitging en bood zijn vrouw een fleschje aan, om daaruit een glaasje te nemen. De vrouw, denkende dat het sterke drank was, proefde er van, toen hij vertrokken was, doch daar er een vreemde smaak aan was, spuwde ze het uit. Een hondje likte er aan en bleef op de plaats dood. De vrouw begon zich onwel te gevoelen en liep het huls uit om hulp te zoeken. Het vocht uit het fleschje is onderzocht en bevatte strychnine, zoodat het wel een wonder mag heeten, dat de vrouw niet onmiddellijk een lijk was. Bij arrestatie van den verdachte, werd nog een flesch op hem bevonden, waarin strychnine aanwezig was. Prins Hendrik naar Dordrecht. Het programma, samengesteld ter ge legenheid van de komst van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, op Zater dag 12 Februari a.s. te Dordrecht, luidt als volgt 10.40. Aankomst van Z. K. H. aan het station. Langs verschillende straten gaat het naar de brug over het Wantij, waar Hfl, te 10,55, aankomt en de brug zal openen. Te 11.10 brengt de Hooge Bezoeker een bezoek aan een zandzuiger en bagger machine der firma A. Bos Pzn. en te 11.25 is Z. K. H. tegenwoordig bij de kiellegging van een rijnschip, groot 600 last, op de nieuwe werf der firma Bijvoet. Z. K. H. zal aan den kleibalk vastspijkeren een bord, waarop de naam van het schip en de datum der kiellegging. Te 11 35 gaat de Prins aan boord van de .Thor", daartoe door den heer L. Smit beschikbaar gesteld en wordt een tochtje langs de stad gemaakt. Te 12.05 slapt men weer aan wal en gaat het naar de Openb. Leeszaal, waar 20 min. verwijld zal worden. Om 12.25 rijdt men naar de Groote Kerk, welke bezichtigd wordt, waarna Z. K. H. te 1 uur ten stadhuize het noenmaal gaat gebruiken. Te 2 35 zal de Prins de fabriek der firma J. Lips bezoeken en vandaar gaat het naar het station; om 4.30 verlaat Z. K. H. de stad weer. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels Cts.; elke regel meer lö Cts. IEen verstandige huismoeder I zorgt er ALTIJD voor BIJ DE HAND te hebben. Niervergiften ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste organen van het lichaam, omdat zij het bloed fil- treeren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van alle vloeibare onzuiverheden uit het lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheele lichaam ziek, omdat het bloed de onzuiverheden op zijn weg door het lichaam mededraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijn, rheumatiek, schele hoofdpijn, waterzucht, ontsteking van de blaas, hevige lendenpijn btj het bukken, slapeloosheid, enz. worden veroorzaakt door de onzuiverheden in het bloed, die de nieren eruit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts ver kregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frlsch, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de nieren en verwijderen de ziekte-verwek kende stoffen. Zij genezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers erop attent, dat op iedere doos de handteekenlng van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Zlerikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Door den KLOOSTERBALSEM gered. De Heer Sey Wiersma te Brandgum, oud 70 jaar, verklaarde ons, dat hij vóór 4 jaar geleden zijn linkervoet verstuikt had, hetgeen hem vreeselijk deed lijden. .Ik had er veel last van met werken en mijn voet deed mij met loopen veel pijn. Mijn voet was opgezwollen en wilde maar niet genezen, niettegenstaande tal van mid delen, die ik ter genezing daarvoor had aangewend", zeide de Heer Wiersma ons. Opmerkzaam gemaakt op de goede werking van den KLOOSTERBALSEM ging ik tot het gebruik daarvan over en kocht een potje bij den Heer J. H. Boorsma te Dokkum. Door het gebruik van dat ééne potje KLOOSTERBALSEM is mijn voet totaal genezen en heb ik nergens geen last meer van. Toen ik kort daarna mijn schouder blad ontwricht had, heb ik weder den KLOOSTERBALSEM aangewend en ten tweede male heeft de KLOOSTERBALSEM succes gehad en mij genezen. Mijn zoon, G. Wiersma te Brandgum, heeft den KLOOSTERBALSEM ook met veel succes aangewend voor pijn in den rug, die ont staan was door koude. Een ieder, die Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, gebruikt, zal moeten erkennen dat er niet te veel gezegd wordt van dit middel bij uitnemendheid tegen Rheumatiek, Rheumatlsche aandoeningen, verstuikingen, wonden van allerlei aard, In alle huid ziekten. Kloosterbalsem mag dan ook In geen enkel huls ontbreken, teneinde elk oogenblik, bij ziekte of ongeluk, bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus 1 Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depóthouders. RECHTSZAKEN. Groningen. Een zeer belangrijke be slissing heeft de kantonrechter hier bij vopnls uilgesproken. Het gold de vraag, of staking contractbreuk is of niet. Men weet, dat er alhier een typografenstaking geweest is, waarbij dit vraagstuk op den voorgrond trad. De patroons besloten toen, het den eersten den besten keer door den rechter te laten uitmaken. Bij de firma Jacobs werd toen de eerste staker, die zich weer voordeed, wegens contractbreuk ont slagen, en tegen hem een eisch tot schadeloosstelling ingesteld. De kantonrechter heeft nu elscheresse ontvankelijk verklaard in haar eisch, qn alzoo uitgemaakt, dat staking contract breuk is. De rechtbank Ie Utrecht legde aan een ingezetene aldaar 3 maanden gevan genisstraf op wegens verduistering van f 1.80, die hij aan een advocaat voor een advies brengen moest. in hooger beroep verhoogde het Ge rechtshof die straf tot een jaar, met het oog op het ongunstig levensgedrag van beklaagde. In deze zaak werd een getuige als verdacht van meineed gearresteerd. Indertijd werd gemeld, dat bij een veenbaas te Oranjedorp een brutale Inbraak was gepleegd. Er was ongeveer f 1200 weggenomen. Later is gebleken, dat deze inbraak slechts voorgewend is'geweest. De man had het bedrag verduisterd ten nadeele van zijn patroons de gebroeders Stoker te Appelscha Thans werd hij des wege door de Rechtbank te Assen tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis veroordeeld. Een scène in de rechtzaalI Door de Amsterdamsche rechtbank werd Dinsdag hervat de destijds geschorste strafzaak tegen de gebroeders Barend en David V., tegen wie het O. M. bij de vorige behan deling 3 jaar gevangenisstraf gerequireerd had wegens beroovlng van een gouden horloge van een heer op het Rembrandt- pleln in den nacht van 6 op 7 Sept. 1909. De zaak werd geschorst, teneinde te onderzoeken of de vingerafdrukken op het horloge van één der beklaagden zouden zijn.-»c;; r;:_r i De deskundige dr. Esscher, uit Arnhem, was van oordeel, dat die vingerafdrukken van geen der beklaagden waren, waarom de verdediger een onmiddellijk vonnis verzocht. De rechtbank vond daartoe geen termen en bepaalde de uitspraak op 22 dezer. Barend kreeg een toeval, toen hij vernam dat zijn vader overleden was. David wilde tusschenbelde komen, toen er twee rijks veldwachters Barend in bedwang wilden houden en David zelde tegen den Off. van Justitie, mr. Bruin, dat de rijksveldwachters zijn broer knepen, hetgeen hij niet kon dulden. Hij kon ook knijpen, snauwde hij den veldwachters toe. Hierna werden belden onder versterking naar hun cellen teruggebracht. Een belangrijke beslissing. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) 17 arbeiders uit 's Heer-Arends- kerke en Helnkenszand wegens overtreding der Zondagswet (in het openbaar werken op Hemelvaartsdag) veroordeeld ieder tot f 1 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Al deze zaken waren door den Hoogen Raad naar deze rechtbank verwezen, nadat de ambtenaar van hel O. M. bij het kanton gerecht te Goes in cassatie was gekomen van de vrijsprekende vonnissen van den kantonrechter aldaar. De rechtbank overwoog, dat het bewijs van het niet noodzakelijke van den arbeid daaruit volgt, dat de beklaagden geen toestemming aan de plaatselijke regeering hebben gevraagd, hetgeen zij hadden be- hooren te doen, indien zij van meening waren, dat die arbeid noodzakelijkheid was dat aangaande de vraag, of Hemel vaartsdag behoort tot de godsdienstige feestdagen, die door de kerkgenootschappen van den christelljken godsdienst dezer landen algemeen erkend en gevierd worden, dat daaromtrent door den ter terechtzitting onder eede gehoorden getuige dr. L. Wa genaar, predikant bij de Oereformeerde Kerk C te Middelburg, is verklaard, dat vooral de afdeellngen dier kerk genaamd A, B en C, die onderscheldelijk in 1834, 1837 en 1886 zich deels van de Ned. Herv. Kerk, deels van elkander hebben afgescheiden, zich in 1892 tot een kerk hebben vereenigd, de Hemelvaartsdag als godsdienstige feestdag door de Synode der Gereformeerde Kerken is vastgesteld en als zoodanig wordt gevierd door het houden van openbare godsdienstoefeningen op dien dag in al de bovengenoemde afdeellngen dier kerk; dat, terwijl het der rechtbank uit eigen wetenschap bekénd is, dat zulks ook het geval is met al de andere kerkgenoot schappen van den christelljken godsdienst, alzoo gebleken Is, dat de Hemelvaartsdag, door ai de kerkgenootschappen van dien godsdienst algemeen wordt erkend en gevierd. Den 17en Juni vorig jaar, weigerde C. Kriller uit Haarlem voor de rechtbank in de zaak tegen den anti-mllitalrist J. W. Smit, den eed 'als getuige af te leggen, als reden opgevende, dat hij tot geen kerkgenootschap behoorde en aan geen God geloofde. Hij werd toen een week gegijzeld, weigerde opnieuw en hoorde 7 dagen gevangenisstraf tegen zich eischen. Den 3en Nov. d.a.v. werd beklaagde echter ontslagen van rechtsvervolging. Tegen dit vonnis teekende het O. M. appèl aan. In hooger beroep requlreerde de procureur-generaal wederom 7 dagen gevangenisstraf. Woensdag wees het gerechtshof te Amsterdam arrest in deze zaak. Het bevestigde het vonnis der recht bank, evenwel op andere gronden. Kriller, die bereid was een belofte af te leggen, werd dus weder ontslagen van rechtsvervolging. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft een nieuw onderzoek bevblen <j$ 10 Maart inzake L. B visscher, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot zeven dagen gevangenisstraf, wegens het rapen van oesters op een door een anderen oesterkweeker gepacht perceel onder Krabbendljke. De rechtbank te 's-Gravenhage ver oordeelde den gepensionneerden overste Romer, wegens smaadschrift legen generaal Braams, tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis. Kantongerecht te Tholen. 3 Februari 1910. Door het Kantongerecht alhier zijn heden veroordeeld, wegens: a. als houder van een jachtakte deze op de vordering van den jachtopziener niet vertoonen b. het bejagen van een anders grond zonder schriftelijke vergunning van den recht hebbende. G., 52 jaar, te Tholen, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis en tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis. Het zoeken van kievitseieren in de maand April. J. H„ 23 jaar, te St.-Annaland, tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Kippen laten loopen op den openbaren weg zonder vergunning. L. v. O., 48 jaar, te Stavenisse, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. In de bebouwde kom der gemeente Scherpe- nisse te hard rijden. C. K., 40 jaar, te St.-Maartensdljk, tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis. Loopen op hooi- of weiland, zonder daartoe gerechtigd te zijn. C. T. Cz., 40 jaar, te Scherpenisse, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis; J. D., 58 jaar, Ie Scherpenisse, tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Rijden zonder licht. J. M., 32 jaar, te Stavenisse, tot f 3 boete of 2 dagen hechtenis; M. P., 20 jaar, A. G., 48 jaar, belden te Stavenisse; C. A. V. C.Az., 19 jaar, M. A. Jz., 20 jaar, A. A. Jz., 19 jaar, allen te St.-Philipsland J. B. v. D., 24 jaar, A. H., 30 jaar, belden te St.-Annaland, leder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. Overtreding der l/kwet. J. O., 52 jaar, te Tholen, tot 2 boeten leder van f 1 of 1 dag hechtenis voor Iedere boete; C. P. Q., 49 jaar, te Oud- Vossemeer, J. v. H., 52 jaar en J. K., 49 jaar, beiden te Scherpenisse, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner, met verbeurdverklaring der In beslag ge nomen gewichten en maten. Overtreding der Leerplichtwet. M. d. E., 37 jaar, te Poortvliet, tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis; J. K., 51 jaar, te St.-Annaland, tot f 4 boete of 3 dagen hechtenis; C. E. v. d. S., 46 jaar, K. v. D„ 44 jaar, beiden te Poortvliet, ieder tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis voor leder hunner; C. v. d. W., 42 jaar, M. B., 44 jaar, belden te Scherpenisse, J. H., 44 jaar, te St.-Annaland, D. G., 44 jaar, C. D. v. d. G., 32 jaar, J. v. D., 41 jaar, allen te Poortvliet en J. d. L., 45 jaar, te Tholen, ieder tot f 6 boete of 3 dagen hechtenis voor leder hunner; A. J., 42 jaar, te Oud- Vossemeer, J. N., 52 jaar, te Poortvliet, L. K., 40 jaar, te St.-Phillpsland, ieder tot f 8 boete of 3 dagen hechtenis voor leder hunner; P. S., 39 jaar, te Poortvliet, J. K., 40 jaar, te St.-Philipsland, ieder tot f 10 boete, subsidiair voor eerstgenoemden 10 dagen hechtenis en voor laatstgenoemden drie dagen hechtenis; H. L., 34 jaar, te St.-Philipsland, tot f 5 boete of 3 dagen hechtenis en tot 3 boeten elk van f 6 of 6 dagen hechtenis voor iedere boete. Bevestigd de verstekvonnissen, waartegen door de beklaagden verzet was gedaan ten laste van: M. A. M., L. v. W. en I. B., allen te St.-Phillpsland. Vrijgesproken. I. G. J.Jz., 18 jaar, te Tholen. Landbouw en Veeteelt. Met aanvankelijk 28 leden is te Nieuwe Tonge een onderlinge landbouwvereenlglng opgericht met het doel, coöperatief te voorzien in de behoeften van hulp- en kunstmeststoffen. Dezer dagen hield de heer Teunissen van Amsterdam, secretaris der Centrale Landbouw-Onderllnge, des voormiddags te Kamperland en des namiddags te Kolijns- plaat, en zulks op ultnoodlging van de op die plaatsen gevestigde landbouw-ver- eeniglngen .Landbouwbelang" en „Unltas", een lezing over het bekende onderwerp: „Vrijwillige Verzekering". Op belde plaatsen waren de zalen zeer goed bezet en werd van de gelegenheid tot stellen van vragen ruim gebruik gemaakt. Alle vragen werden door spreker duidelijk beantwoord. Verscheldenen traden als lid toe, waar onder velen eerst na een jaar als lid kunnen worden aangenomen, wijl zij thans nog voor 1910 zijn verzekerd bij premie- maatschappijen. Ook blijkt nu, bij het nader Inzien der polissen, dat sommigen, bij een premie-maatschappij verzekerd, zonder hun weten, daaraan zijn verbonden voor 5 jaren, en kunnen derhalve niet overgaan naar de Centrale Onderlinge. Voor de wijk Kolljnsplaat en Kats zijn als plaatseiqke commissie benoemd de heeren A. N. van Langeraad, P. Zuldweg en 1. P. v. d. Weele, resp. als voorzitter, penningmeester en secretaris. Suikerbieten. De beetwortelsulker- fabrikanten, die Maandag te Rotterdam een vergadering hielden, hebben ander maal besloten nog een week te wachten om met de bietenprljzen in het noorden van ons land uit te komen. De firma Wed. J. C. Massee Zoon te Ooes heeft een werkje uitgegeven, ge titeld: „Onze landbouwwerktuigen". Het Is bestemd voor hen, die van deze firma landbouwwerktuigen betrekken, maar ook om te worden verspreid onder landbouw- leeraren, directeuren van landbouwwinter- scholen en verdere autoriteiten op land bouwgebied. Het Is een geïllustreerd werkje, dat kan worden beschouwd als een vervolg op het, een tiental jaren te voren door genoemde firma uitgegeven boek: „Wetenswaardigheden voor prac- tlsche landbouwers, veehouders en zulvel- berelders". Kerkwerve. Op de laatstgehouden ver gadering van de landbouw-vereenlglng „A. B." alhier, bleek uit het verslag van den penningmeester, dat gedurende 1909 aan kunstmest en krachtvoer was aange kocht voor een som van f 13610,54. Daaruit blijkt wel een krachtig leven der vereenlglng, en dat de landbouwers op hun gebied met hun tijd weten mede te gaan, daar toch In 3 jaar lijds die som nagenoeg is verdubbeld, toen (In 1906) het aangekochte een bedrag vertegen woordigde van f 7305,16. De vereenlging telt op het oogenblik 61 leden, terwijl het bestuur beslaat uit de heeren C. J. Boogerd, M. Boot, J. Evertse en C. D. v. d. Linde, resp. voorzitter, vice-voorzitter, secretaris enpenningmeester. St.-Filipsland, 10 Febr. Door de ver eenlging tot verbetering van 't paardenras alhier is aangeschaft de hengst „Tamboer". Dit prachtdier, dat den titel voert van „Kampioen van Zeeland", Is gestald bij den landbouwer J. v. Strien. Oud-Vossemeer. Door bijna alle land bouwers onder deze gemeente Is besloten voor gezamenlijke rekening te huren van den heer W. Kooman te Zlerikzee de gunstig bekende Belgische dekhengst „Corton". In een nader te beleggen ver gadering zal de regeling van deze onder linge verbintenis worden besproken. Post en Telegrafie. Bedrag van den zuiveren ontvang f 30925.63' a de geheele geldelijke verantwoording - 816725.37 Aantal verzonden aangeteekende stukken 5307 ontvangen aangeteekende stukken 6160 gestorte postwissels 24102 uitbetaalde 16087 verzonden postpakketten 15463 ontvangen 19781 a ter Invordering aangenomen quit. Reg. 254 10043 verzonden adviezen no. 261 17703 a Inlagen spaarbank 1416 a terugbetalingen spaarbank 533 a inschrijvingen in Reg. Rvb. 2 .3 K 496 a O Ingeschrevene getroffenen In Reg. Rvb. 6 188 en het gezamenlijk aantal aan hen gedane ultkeeringen 589 a inschrijvingen In Reg. Rvb. 11 82 a per dag verzonden posten 14 a dépêches 46 a ontvangen posten 16 a dépêches 50 a verzonden telegrammen 7445 a ontvangen 7194 a opgenomen en verder ge seinde telegrammen 2661 a uitgaande telefoongesprekken 4015 a inkomende 2549 a locale 4237 a transito 1528 Van 20 Februari a.s. af zijn de dienst- uren op Zon- en Feestdagen van het hulptelegraafkantoor te Zonnemaire vast gesteld op 8—9 voormiddag. Echtscheiding. Onze echtscheidingswet schept, als de gedaagde verstek laat gaan en zich dus alles laat aanleunen wat de eischer zegt, feitelijk de mogelijkheid van echtscheiding met onderlinge toestemming der echtge- nooten. Om dat tegen te gaan heeft nu de regeering Ingediend een aanvulling, die bepaalt, dat een vordering tot echtschei ding niet kan worden toegewezen, zoo de rechtbank niet door wettelijke bewijs middelen Is overtuigd van het bestaan der gronden, uithoofde waarvan de echt scheiding wordt gevorderd. STOOMBOOTDIENST FEBRUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg.|'smidd. Van Zierlkzee: Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 7,30 Dlnsd. 15 7,30 Woens. 16 7,30 Dond. 17 7,30 Vrijdag 18 7,30 Zaterd. 19 7,30 2,- 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 stnorg. Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 7,30 Dlnsd. 15 7,30 Woens. 16 7,30 Dond. 17 6,30 Vrfldag 18 7,30 Zaterd. 19 7,30 'smidd. 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 2,30 Indien reizigers van Zierlkzee naar Ooes bil den Agent te Zierlkzee, vóór het vertrek der boot, (Hdlg voor de ochtendrelzen op den voorat- S"nd" "°!i Vr66/ l uur) P'"'* v'o' den wagen van Catsche veer, aal om een bi- wagen naar Ooes worden getelegrafeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6