Ingezonden Mededeelingen. Om de anemie te genezen is bloed noodig. Pink Pillen Bleeke Hlenschen. Vergadering van bel „Groene Kruis", aid. Tholen, Telegrafisch Weerbericht, ADVERTENTIE!!. k' Job." Bal, led, Tonis Yerboom, PRE D IK BE UR TEW- Zondag 13 Februari 1910. Zlerlldtee. Qeref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Oeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Klnderkerk; 's avonds half zeven ure: de heer Taanman, evangelist. Evangelisatie Jeruël II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds, Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Qeref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam, twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dr. Helder van Zierlkzee. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Sirjan8land. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Elenbaas. Bruinlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam, twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins; 's nam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scberpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Steenbeek. (Doops- bediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam, twee ure en 's avonds half zes ureLeeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. s Voorm. half Hen ure en 's nam. twee ure: ds. Van Vliet. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureLeeskerk. Tholen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, '8 nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van de Pol. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Bruyn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. (Doops- bediening). Belde diensten collecte voor het Ziekenfonds). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureLeeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Van Paddenburgh. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. St.-Filipsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg). 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure Leeskerk. O N D E R W IJ S. Noordwelie. Benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school mej. J. Corbeel te Elsloo (Fr.) RECHTSZAKEN. Een lief jongetje. Een 15-jarige jongen te (Tllburg, voor de rechtbank te Breda terechtstaande wegens diefstal, is zóó de schrik zijner ouders, dat zijn moeder de rechtbank verzocht, hem direct gevangen te nemen, daar zij anders niet naar Tilburg terug durfde gaan. Het O. M. vorderde ter beschikkingstelling van de regeering, waarom de rechtbank directe gevangenneming gelastte van dezen tucht- schoolcandidaat. KUNSTNIEUWS. Dioteloord, 11 Febr. Woensdag a.s. hoopt de zangvereeniging „Oefening kweekt Kunst" haar tweede uitvoering te geven. Het programma, dat behalve eenige zang nummers, een leuk kluchtspel en eenige voordrachten bevat, ziet er aantrekkelijk uit. We gelooven dan ook, dat deze tweede uitvoering weer één van die ge zellige avonden zal worden, zooals we die wel meer bij deze vereeniging hebben meegemaakt. LIBERALE UNIE. Ter jongste algemeene vergadering van de Liberale Unie, 27 Februari 1909 in „Eensgezindheid" te Amsterdam ge houden, werd een commissie benoemd tot herziening van het hervormingsprogram. Ze bestond uit de heeren mr. R. J. H. Patljn, mr. Schim van der Loef, prof. mr G. A. van Hamel, Joh. H. Koeit, K. Eland en D. J. van Houten. Men verneemt, dat de commissie met haar arbeid nagenoeg gereed is, en nog vóór de algemeene vergadering, die in elk geval dit voorjaar zal gehouden worden, de door haar gewenschte wijzigingen bij het hoofdbestuur zal indienen. {Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 7T> Cts.elke regel meer 15 Cts. De anemie (bloedarmoede) is een eigenaardige toestand, waarin men lijdt omdat men niet genoeg bloed heeft. Om te genezen, moet men bloed hebben. Degene, die niet ge noeg bloed heeft, man of vrouw, is bleek en kwijnend; hij lijdt aan schele hoofdpijnen en heeft hart kloppingen. Hij verwekt medelijden en sleept een ongelukkig bestaan voort. De anemie opent de deur voor de tuberculose en bezorgt slachtoffers aan alle epidemische ziekten, want een verzwakt lichaam is niet bij machte denzelfden weerstand te bieden als een gezond en sterk lichaam. De Pink Pillen hebben een groote taak: zij verschaffen bloed. Zij ver schaffen bloed met iedere gift, en door zoo te doen, genezen zij de bloedarmoede, zooals het brood den honger geneest. Wij hebben nooit vernomen van een geval van bloedarmoede dat met de Pink Pillen behandeld, niet door de Pink Pillen genezen was. VOOR Verkrijgbaar k i 1,75 per doos en f 9 de zes doozen, bi] het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zierlkzee en Omstreken bij de firma F. P. J. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steen bergen; J. Groenewegen; W. Potter, Apotb., Stoofstraat, Tholen. En verder bt verschillende apothekers en goede drogisten. Boe'£beoordeeling. Bij de firma H. A. M. Roelants te Schiedam Is verschenen de „Harmonium- School", voornamelijk voor zelf-onderrlcht, van den heer J. H. Letzer. Met blzondere aandacht heb ik van den inhoud kennis genomen. Het werk draagt de sporen van de nauwgezetheid van den schrijver. De geleidelijk In moeilijkheid opklimmende oefeningen, waar in de moeilijke gevallen de vingerzetting is aangegeven, de duide lijke verklaringen, die aan het begin van elk hoofdstuk ingevoegd zijn, maken het werk bij uitstek geschikt voor hen, die zich door zelf-onderricht in het orgelspel willen bekwamen. Maar, zooals de schrijver In zijn voorbericht terecht opmerkt, ge duld Is noodig. Velen Immers beschouwen de muziek In 't algemeen en het bespelen van het een of ander instrument vele muziekdirecteuren zouden het kunnen ge tuigen ais een kunst, die men zonder de minste moeite In een minimum van tijd leeren kan. Alsof men ooit kon zeggen, dat men een kunst meester Isl En al wordt nu in het bovenbedoelde werk de spijs ,'zoo goed als gekauwd, toch zal men zich de moeite van het slikken dienen te getroosten. Voor wie echter werkelijk wil leeren orgelspelen en niet In de gelegenheid Is les te nemen, Is dit boek juist het werk, dat hij behoeft. Wie zich echter verbeeldt het zonder moeite en gauw te kunnen, moet echter liever niet beginnen. Daar tegenwoordig In vele kerken een orgel geplaatst wordt, is een werkje als dit bepaald een behoefte. Intusschen raad ik muziekonderwijzers aan met dit boek kennis te maken. Het is voor minder bevattelijke leerlingen een uitnemend werk, juist om de geleidelijk heid en zorgvuldige samenstelling. Het werk is met zorg en nauwgezetheid ge schreven, het dient met zorg en nauw gezetheid bestudeerd te worden. Dat de oefeningen, uit theoretisch oogpunt be schouwd, niet te verbeteren zijn, behoeft zeker wel niet gezegd te worden. Dat velen zich hierdoor opgewekt mogen ge voelen deze „Harmonium-School" aan te schaffen. C. A. SWENNE. EERSTE KAMER. In de Donderdag gehouden zitting werd de behandeling van de begrooting voor landbouw voortgezet. Minister Talma verdedigde de nood- zaketijkheld van een kaaacontrOlemerk, dat, naar In het voornemen ligt, zal bestaan In een contröle- en herkenningsstempd Binnenkort Is te verwachten het rapport der jachtwetcommissie, waarna ook de vogelwet kan worden overwogen. Onderzocht zal worden In hoeverre op het oogenblik het ontwerpen eener bosch- wet noodig en mogelijk is. Naar bezuiniging op de administratie bij de Rijksverzekeringsbank wordt gestreefd. Sedert 1908 Is zoodoende een ton bezuinigd. De Minister verdedigde het verleenen van buitengewone jachtmachtlgingen, ook om 's nachts schadelijk wild te vernietigen. Overigens verdedigde de Minister tegen over den heer Stork, zijn standpunt be treffende de ziekteverzekering. De Minister van Bultenlandsche Zaken heeft In de zitting op de meest catego rische wijze verklaard, dat de Duitsche Keizer nooit,'noch in een brief, noch in een nota, noch op mondelinge wijze, noch door middel van een vertegenwoordiger, ooit heeft doen weten, dat hij Nederland zou doen bezetten, indien wij ons niet in staat van verdediging tegen Engeland zouden brengen. Onder luide bravo's bracht de Minister hulde aan den Duitschen Keizer, die steeds de grootste blijken van sympathie voor Nederland heeft gegeven. op 10 Februari. De Voorzitter, den heer J. D. Noske, opent de vergadering, en heet de leden, die zijn opgekomen, welkom, en verzoekt den Se cretaris de notulen der laatste vergadering te lezen, waaraan deze voldoet. Dezelve worden zonder op- of aanmerking goed gekeurd. Hierop wordt de rekening over 1909 door de heeren A. Jansen Oz. en C. van Eekelen, door den Voorzitter hiertoe aangezocht, nagezien, waarna bij monde van A. Jansen de accoordbevlnding wordt geconstateerd. Zij wordt hierop onver anderd goedgekeurd. Aan de beurt van aftreding ztjn de bestuursleden J. B. Zomers, P. van Eekelen en mej. De Lange. Zij worden met alge meene stemmen herbenoemd, en laten zich de benoeming welgevallen. Verder wordt op voorstel van den Voor zitter, namens het bestuur, met algemeene stemmen besloten om het tractement van den bode en magazijnmeester te verhoogen met f 15 en te brengen op f 50 Zulks mede in verband met de vele werkzaam heden, die hij voor de Vereeniging moet verrichten. Verder doet de Voorzitter mededeeling van de aanwezige verplegings-materiaien, en deelt tevens ptede dat het ledental der Vereeniging ongeveer 450 bedraagt. Hierop wordt de begrooting voor 1910 aangeboden, en na enkele vragen, door de aanwezigen met algemeene stemmen aan genomen, nadat de vragen door den Voor zitter voldoende zijn toegelicht. Hiermede waren de agenda afgehandeld, en volgde nog een korte bespreking over de wijze waarop sommige menschen, geen lid zijnde, toch trachten om van de ver- pleglngsmlddelen te profiteeren. De Voor zitter zegt, dat ook hem gevallen bekend zijn, dat men des morgens ziek werd en zich direct liet aanmelden als lid van het „Qroene Kruis", om dan meteen te profi teeren van de voordeelen er aan verbonden. Zijns inziens moet er scherp contröle gehouden worden, en moet de barmhar tigheid voor het recht In zulke gevallen wijken. Want geeft men toe In zulke ge vallen, dan geraakt men op een verkeerd spoor, daar toch het contrlbutiegeld zoo matig mogelijk gesteld is, dat ieder kan toetreden. De heer F. Sakko vraagt, hoe we het dan hebben met de armlastigen en bedeelden. De Voorzitter antwoordt, dat de Dlaco- niën der verschillende kerkgroepen zijn aangesloten, dat hun dus recht geeft op genot der verplegings-artikelen. De heer Chrlstlaanse Is het met den Voorzitter volkomen eens, dat men streng de hand moet houden om geen verplegings- artikelen te geven aan nlet-leden. HQ gelooft volkomen en stemt er mede in, dat .de voorbeelden, dpor den Voorzitter zooeven aangehaald, meermalen als truc gebruikt worden, en raadt streng aan er tegen te werken. Niemand meer het woord verlangend, wordt de vergadering gesloten. Gemengd Nieuws. Zwendel of meisjeshandel? Zoo vraagt het Hblnaar aanleiding van de mededeeling, dat iwee Dultschers te Amsterdam in Duitsche bladen vragen nette, jonge meisjes, voor de Brusselsche tentoonstelling. Schrijft men op zoo'n advertentie, dan krijgt de schrijfster ten antwoord, dat zij in een „voorname theesalon" op de Brusselsche tentoonstelling geplaatst kan worden tegen een vast maandsalaris van 150 franc en 50 franc extra na afloop Bovendien behoudt de sollicitante 5 pCt. van haar totalen omzet. En dan volgt een verzoek om 5 Mark over te zenden voor onkosten. Is het om die 5 Mark, of om de meisjes zelf te doen? vraagt het blad. TELEGRAMMEN 's-Gravenhage, 11 Februari. Eerste Kamer. De heer Van Heeckeren heeft een nota aangekondigd, teneinde zich te rechtvaardigen en te beantwoorden de geheel onverwachte mededeelingen, gisteren door den Minister van Buiten- landsche Zaken in de Kamer gedaan. Na een kort debat werd de Waterstaats- begrooting aangenomen. Minister Talma, die wegens lichte on gesteldheid van Minister Regout de sprekers beantwoordde, verzekerde, dat de regeering deelt in den treurigen toestand in Friesland en Groningen wegens den hoogen water stand en acht een spoedige afdoende ver betering noodig. De Kamer gaat tot nader uiteen. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij voor het onderstaande een plaatsje In uw veelgelezen blad, bi] voorbaat mijn dank. In 't uummer van 1 dezer komt een ingezonden stuk voor van mijnheer IJ., In welk stuk hij om inlichtingen vraagt, „of hij de plank is misge- loopen, dan wel of zijn meeningen goed zijn, omtrent zijne beschouwingen der bouwvereeniglng te Tholen". Aangezien ik de wijze, waarop zoo'n bouw vereeniglng werkt, niet bij ondervinding ken, wil ik haar ook niet bespreken, doch alleen het schrijven van den heer IJ., wat om zijn elgen- aardigen inhoud, zeer mijn aandacht trok. Mijnheer IJ. vraagt, of de schrijver uit Drcischor wel op de hoogte is, hoe het in Tholen gesteld is. Och mijnheer IJ., ik voor mij geloof, dat u het zelf niet goed weet, hoe 't in Tholen gesteld is. U zegt „als ik goed ben ingelicht zullen er een 40 k 50 huizen gebouwd worden", verder zegt u: „indien er nu een 15 of hoogstens 20 werden gebouwd, dan was Tholen voldoende voorzien", enz. Dus er is voor 20 huizen op het oogenblik, volgens uwe meening mijnheer IJwel een plaatsje, dan vermoed ik, dat in dien tijd, dat die 40 k 50 hulzen gebouwd worden, ook voor de rest wel een plaatsje te vinden zal zijn. Verder schrijft mijnheer IJ.: „We zullen straks zien, welk profijt 't voor Tholens burgers zal afwerpen", zie mijnheer, hadt ge.u zelf aan deze regelen gehouden, u zoudt wis en zeker niet aan t schrijven zijn getogen. Dan beweert u, dat er ambachtslieden zijn (hoeveel die voor 30 woningen (welke woningen?) grond hebben, maar niet durven bouwen, enz. Maar mijnheer IJ., er zijn toch ook nog ambachtslieden die wel degelijk bouwen en ook nog meer gaan bouwen, en naar ik meen, zijn er toch ook nog ambachtslieden, welke lid zijn dier bouwvereeniging. Verder heeft mijnheer IJ. uit den mond van den verkoopcr hooren zeggen: „Ik ben bedrogen met dien verkoop, want ik had den grond ver kocht voor tuingrond", enz. enz. Zie mijnheer en nu heb ik uit den mond van den verkooper hooren zeggen, let wel: „Ik heb het goed ver kocht, ik ben tevreê, ik heb gekregen wat ik gevraagd heb en wat hg (de kooper) er nu mee doet, moet hg zelf weten, dat gaat mQ niet aan". Zie mynheer IJ., dat klinkt heel anders. In hoeverre nu de bouwvereeniging een ander heeft willen pressen zgn eigendommetje voor een spotprijs te verkoopen, is mfi niet bekend, u bent misschien beter ingelicht??? Verder zegt u, „dat er veel burgers z0n in Tholen, die woningen te verhuren hebben, en dat die door de gezondheidscommissie op hooge kosten worden gejaagd om alles naar den eisch in te richten, enz. enz." Zie mgnheer, uit dit schrgven zou ik haast gaan zeggen, dat u geen huishuurder bent, maar een huisverhuurder, want ik weet zeker, wanneer u een huurder waart, dat u anders zou spreken. U schijnt 't erg voor die huisjesverhuurders op te nemen, doch ik< geloof, dat 't juist die menschen zgn, die wel groote huren van hun perceelen wenschen te trekken, maar liefst nooit iets laten doen aan een woning, die door een werkman of anderen armen drommel wordt bewoond. Om de 5 of 6 jaar kun je behangselpapier krQgen van 9 cent (gezondheidskleur), mits je het er zelf opplakt, verven doet gewoonlflk de hulsbaas zelf, over een verandering in privaat, wel, regenbak, schoorsteen, dakgoot en deursloten behoeft men niet te spreken. Neen mgnheer IJ., als u eens in een huls woonde, dat misschien 6 k 700 gulden waard was, en waar u 25 stuivers of een daalder moest verwonen, wat zou u opsnakken naar een bouwvereeniging, die hulzen bouwde van een matigen huurprgs en tevens naar de eischen des tijds ingericht. Dan vergeigkt u Tholen met een bloem, die van een worm is doorknaagd. Het doet mg ge noegen, mgnheer, dat u Tholen toch nog met een bloem vergelijkt, maar die worm, dat is een vreeseigk ding, als die wormen gaan kruipen is 't mis. Tevens wgst u op den kwgnenden toestand van de grootste welvaart van Tholen, n.l. de mosselvisscherg. Wel mgnheer, ik zou zoo zeggen, dat het dan voor die menschen zeker een zegen zal zgn, wanneer ze bg kleine verdienste toch nog een degeigke en goedkoope woning kunnen huren, Neen mgnheer IJ., u komt wel op voor het belang van eenige huisjesverhuurders en enkele bouwers, maar u laat den armen werkman, huisjeshuurder en kleine lulden geheel In den steek, is dit nu algemeen belang? of is 't eigen belang? Dat u niet goed begrgpen kunt, dat de gemeente borg voor zoo'n vereeniging wezen kan en dat raadsleden nog lid van zulk een ver eeniging kunnen zfin, zal u, wanneer u zoo één- zgdig optreedt, misschien wel nimmer duideigk worden. Men treft zooiets echter wel meer aan, dat iemand een ander zgn zaken niet begrypt, vooral wanneer men zelf niet weet, of men de plank mis is. X. Mijnheer de Redacteur Vergun my een plaatsje in uw blad voor het onderstaande. Bg voorbaat mgn dank. Donderdag 3 Februari vergaderde hetThoIensche huishuurfonds „Goed voor ieder". Besproken werd de toestand, waarin men thans hier verkeert ten opzichte van de nieuw gevormde bouw vereeniging, die nimmer in het belang der burgerg kan strekken: 1". dat er niet zóó een behoefte aan woningen bestaat; 2". dat er telkens in kan worden voorzien, wanneer het noodig mocht blyken, door de kleine bouw-ondernemers; 3°. durven deze slechts een paar woningen tegelyk bouwen omreden zg geen kapitalisten zgn om woningen in voorraad te bouwen, die soms tgden onbewoond zouden big ven staan; 4". dat zij, die woningen te verbouwen hebben, genood zaakt worden door de Gezondheids-Commissie en Woningwet dezelve in goeden staat te brengen. Om daaraan te voldoen worden zg op groote kosten gebracht, en wanneer zij aan dat alles voldaan hebben, kunnen die hulzen ons inziens nog als waardeloos beschouwd worden, indien de bouw-vereeniglng gesteund mocht worden door den gemeenteraad, en zoodoende haar doel bereikt. Want wie is er niet voor wat nieuwsI Zulks is alleen in het belang der bouw-vereeniglng, terwgi daarentegen vele burgers daardoor geschaad worden. Bovendien zal men aan sommige woningen niet dat doen, wat ons wordt opgelegd, zoodat «Ij bouwvallige en onbewoonde huizen zullen 4gen in het midden van de kom der gemeente, waardoor de gemeente zal worden ontsierd en een achterafhoek krggen, die door particulieren niet zal bezocht worden. In onze vergadering werd in het belang van Tholensch burgers voorgesteld een lijst ter onderteekening aan te bieden en deze te laten clrculeeren voor hen, die er vrgwlllig hunne namen op wenschten geplaatst te zien. Men heeft met die lQst gecirculeerd tot men een honderdtal onderteekenaars had. Men was van meening, dat dit getal voldoende is. Indien men met dit getal onzen gemeenteraad niet kan bewegen zgn goed keuring te onthouden aan onteigenen enz., dan vermag dit 2 of 300 ook niet, alhoewel er nog velen zich vrgwlllig hadden aangeboden de lijst te helpen steunen. Burgers van TholenLaat ons nu kalm afwachten wat onze gemeenteraad doen zal. Van hem hangt nu geheel de beslissing af. Een lid van het huishuurfonds Goed voor leder". naar waarnemingen verricht In den morgen van 11 Februari 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut tc De Bilt. Hoogste barometerstand 777.6 te Horta; laagste barometerstand 732.6 te Seydlstjord. Verwachting (van den avond van 11 Februari 1910 tot den avond van 12Februarl): meest matigen westelijken wind, zwaar be wolkt tot bewolkt, weinig ol geen neerslag. Kouder. 392ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 7, 8, 9 en 10 Februari 1910. Prgs van ÏOO no. 4977. Prgzen van 70: 3448 4133 4173 4250 7277 17498 4129 4140 4241 49G0 12917 4132 4161 4242 7269 12947 3445 4176 4106 4181 4107 4183 4108 4185 4120 4189 4134 4195 4148 4207 4166 4210 NIETEN: 4967 4998 4972 6502 4975 6503 4976 6506 4978 6509 4981 7266 4989 7271 4993 7273 7281 12926 7290 12930 12905 12937 12906 12945 12907 17489 12911 17493 12918 12924 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 4 Febr. Een zoon van C. van der Maas en J. Koogman. 5 J. Schoenmaker en M. Berwald. 9 dochter Chr. Verkaart en A. A. Rodoe. Gehuwd: 5 Febr. A. H. Wlllemsen, 26 j., j.m. en H. van de Velde, 42 j., j.d. 9 M. Jonker, 45 j., wettig gesch. man en A. Gerloo, 53 j., wettig gesch. vrouw. 9 J. Flikweert, 22 j., j.m. en J. A. Boot, 22 J., j.d. Overleden: 7 Febr. T. de Lanoog, 80 j., laatst wed. van M. Paase. 7 H. Kramer, 60 j. en 11 m., ongeh. z. 9 A. Henning, 86 j., ongeh. d. Ondertrouwd: JOHAN WILHELM DE BRUIJNE en MARIA JACOBA VAN DER WELLE. Amsterdam, Voorburgwal 66, II Februari 1910. Zierikzee, Krepel straat, Huwelijksvoltrekking 2 Maart 1910. Getrouwd: PAULUS J. BIERENS Jz. en MARIA J. P. VAN DER LINDE Wd„ die, mede namens wederzQdsche Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. St.-Annaland, Dreischor, 9 Februari 1910. Heden overleed, na voorzien Ie zijn van de H. H. Sacramenten der Sterven den, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. Antonette Henning, In den ouderdom van 86 jaren. Zierikzee, 9 Februari 1910. Uit aller naam, C. HENNINO, Heden overleed zacht en kalm onze waarde Moeder, Behuwd-, Qroot- en Overgrootmoeder, in den ouderdom van 78 jaar en 10 maanden. Serooskerke, 10 Februari 1910. De Familie VERBOOM.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2