„Vltello" en .Clever Stolz" naar alle deelen van het Duitsche rijk, om door de arbeidersklasse, ook het georganiseerde deel, verbruikt te worden. De firma zal zich er niet over mogen beklagen, wan neer de arbeiders er dan ook toe over gaan om te zeggen: .wanneer de firma geen georganlseerden in hare fabrieken duldt, laat ze dan ook hare producten maar alleen aan ongeorganiseerden zien kwyt te raken". Qlsterenavond omstreeks 10 uur is een hevige brand uitgebroken aan boord van het stoomschip .Manchester Inventor", liggende In de Spoorweghaven alhier. De brand ontstond in het voorruim door het bij ongeluk laten vallen van een bran dende petroleumlantaarn. In het voorruim, gedeeltelik gelost, lag nog een groote partij vaten hars en cederhout. Aanvanke- lljk trachtte men, met behulp van den slangenwagen van het gemeentelijk handels- terrein en met een slang van loods 10 aanwezig, den brand te blusschen. Dit gelukte niet, omdat het vuur In de vaten hars veel voedsel vond, en deze hars een verschrikkelijke walm veroorzaakte, waar door de blussching belemmerd werd. Daarna hebben verschillende stoomspuiten het vuur gebluscht, nadat van rookmaskers voorziene manschappen van de redding- brigade zich toegang tot het voorruim verschaft en een slang van stoomspuit 4 zoolang in dit ruim bediend hadden, dat de zwaarste rook was weggetrokken. Om 1 uur kon al het materiëel Inrukken, op de stoomboot „Havendienst III" na, die ter beschikking bleef met het noodlge per soneel aan boord, om eventueele diensten te bewijzen. Ook waren uitgerukt de stoombooten van den Havendienst, Dokwerken en Gemeentewerken. Op de rivier vóór deze stad is van morgen een aanvaring ontstaan tusschen het naar zee vertrekkende stoomschip „Hermlna" en het klipperschip „Vrouw Antje", schipper Van der Vaart. Het klipperschip kreeg een gat In den boeg boven de waterlijn. De schipper werd tegen het dek ge slagen en kreeg een gat in het hoofd. Hij werd op het bureau der rivierpolitie ver bonden. De „Hermina" kon de reis voortzetten. 7 Febr. Omstreeks 11 uur glsteren- avbnd hoorden de buren hulpgeroep op een bovenachterkamer in de Zonnebloem- steeg alhier. Zij verschaften zich toegang door de deur In te trappen en vonden de bewoonster, wier kleeding In brand stond, half uit het raam hangen. In haar angst had zij getracht door het raam heen naar bulten te komen, doch was tusschen de spijlen bleven hangen. De buren trokken haar zoodra mogelijk de brandende kleeren van het lijf, terwyi manschappen van spuit 17, onder leiding van den brandmeester den heer H. A. Hanken, spoedig ter plaatse, de spijlen van het raam stuk sloegen en de vrouw bevrijdden. Deze vrouw is de 45-jarige P. V. Bewusteloos en In levens gevaarlijken toestand is zij per brancard naar het Ziekenhuis gebracht. Vermoed wordt, dat de brand ontstaan Is, doordat deze vrouw, die waarschijnlijk onder den invloed van sterken drank verkeerde, een brandende petroleumlamp, die op een wankele tafel stond, heeft omgestooten, waardoor haar kleederen vlam vatten. Zij was alleen thuis. Een flesch, gedeeltelijk met jenever gevuld, werd op haar kamer gevonden. Het ontstane begin van brand Is met emmers water gebluscht. Blijkens later bericht is de vrouw aan de gevolgen overleden. Toen Zaterdagavond het dertienjarig dochtertje van den heer Van Keulen, wonende aan de Hooldrlft No. 44a alhier, het plantsoen aan den Heemraadsingel bij de C. P. Tlelstraat voorbijliep, ontmoette zij daar een reeds bejaard man met grijzend haar,: zonder baard of knevel en een pet op. Die man gaf haar een stomp tegen de borst, waardoor zij viel. Voelende, dat zij bloedde, liep zij naar huls, waar dadelijk een geneesheer ter hulp werd geroepen en bleek, dat zij ter hoogte van de hartstreek een messteek had gekregen. De toestand van het meisje, dat thuis verpleegd wordt, was van dien aard, dat zij niet gehoord mocht worden; aan levens gevaar wordt voorlooplg niet gedacht. De onbekende dader is dadelijk na het toebrengen van den messteek verdwenen. Dordrecht, 7 Febr. De politie alhier doet opnieuw een onderzoek in een zaak, waarin een z.g. „deskundige" een voor name rol speelt. Het geval Is gelukkig thans niet van zoo tragischen afloop, als het vorige, waarbij een jong leven verloren ging. Het betreft thans een 23-jarige dienstbode uit Papendrecht, die zich tot een „deskundige" heelt gewend om hulp. Een en ander was uitgelekt en ter oore gekomen van den brigadier der maréchaussée, te Papen drecht gestatlonneerd. De justitie werd In de zaak betrokken en deze bracht in gezelschap van de geneesheeren Van IJzeren en Goemans, een bezoek aan Papendrecht, waar het strafbaar feit werd geconstateerd. Zaterdagmorgen werd In de woning van de betrokken deskundige alhier een inval gedaan, gevolgd door een huiszoeking, welke van 8 tot 12 uur duurde. Verschil lende voorwerpen werden In beslag genomen en vóór de deur werd een vaste politiepost geplaatst. Zaterdagavond vervoegde zich de politie wederom aan de woning, thans om de vrouw te arresteeren. Daar ze een attest van een geneesheer toonde, dat ze ziek was, bracht men haar per rijtuig naar het huls van bewaring. Een persoon te Papendrecht, in deze zaak betrokken, moet eveneens met den strafrechter In aanraking komen. Wat het eerste geval, dat van de vorige week aangaat, wordt vernomen, dat de benoemde scheikundigen zoo goed als ge reed zijn met het rapport over het onderzoek. Steenbergen, 8 Febr. Terwyi aan het fabriekspersoneel in de beetwortelsulker fabriek Van Loon Co. alhier met hunne huisgenooten een feest werd aangeboden, is een 6-jarlg kind van den directeur in een grooten pot met gesmolten vet gevallen, waardoor het ernstige brandwonden kreeg. Een achtjarig broertje, dat er bij was, had terstond zijn kleiner zusje er uitgehaald en dadelijk een emmer water over haar uitgestort. IBTHBSDA, Onder dezen naam zal te Nijmegen een huis worden geopend, waar hulpbehoevende vrouwen en kinderen liefderyk zullen worden opgenomen. Vrouwen en meisjes (ook wel jongens onder de 12 jaar), die zich door zwakte of uitputting buiten staat voelen, het maatschappelijk leven mee te leven, kinderen, die van verzorging ver stoken zijn, zullen daar een gastvrij tehuis vinden, ook dan wanneer zij niets tot bestrijding der onkosten zullen kunnen bijdragen. Deze menschlievende stichting zal, zoo als we reeds zeiden, den naam dragen van BETHESDA (Barmhartigheid) naar den naam der vereeniglng, die ze In 't leven riep. Het tot toevluchtsoord In te richten huls is gelegen In de St.-Annastraat en zal al dadelijk van een groot aantal bedden worden voorzien. De Inrichting zal een algemeen christelijk karakter dragen en voor hulpbehoevenden van alle gezindten openstaan. Een landgenoote, mejuffrouw Marie van der Sande uit Kleef zal, naar men ons meedeelt, als hoofdverpleegster of directrice het huis bestleren en zal behalve door den menschlievenden stichter, die niet genoemd wil worden, door een Raad van Beheer in het veel omvattend werk, dat haar te wachten slaat, worden ter zijde gestaan. Reeds hebben een drietal dames uit onze stad zich bereid verklaard, In dien Raad zitting te nemen. Als wij op de ons verstrekte inlichting mogen afgaan, meenen we deze nieuwe uiting van christelijke naastenliefde met warmte te moeten toejuichen. De keus van Nijmegen, één der mooiste Geldersche steden met hare heerlijke om geving van frlssche luchten en bosschen, zal ongetwijfeld gelukkig worden geacht, want er zijn zooveel ongelukkigen in het land, die behoefte hebben aan de Gelder sche lucht en aan een goede verpleging, het is dus een hoogst nuttige arbeid die daar zal worden verricht. Het is toch zooveel waard dat er in spoedelschende gevallen onmiddellijk kan geholpen worden. En waar de bestaande instellingen van liefdadigheid meest over stelpt zijn met aanvragen, terwijl de gestichten gewoonlijk plaats te kort komen, kan een particuliere Inrichting, die dadelijk tot opneming bereid is, groote diensten bewijzen. Degenen, die voor opneming meenen in aanmerking te komen, kunnen zich mon deling of schriftelijk nu reeds aanmelden, voorlooplg Paulstraat 26 te Nijmegen. De Komeet. Nu in deze dagen, althans bij helder weêr, (wat wij helaas zelden hebben), wederom een komeet of staartster aan het luchtruim te zien is geweest, achten wij het niet ongepast in herinnering te brengen, wat de verschijning van zoodanige ster in vroegere eeuwen teweegbracht. Balthasar Bekker (geboren 1634), ver dediger van het Cartesianlsme (Cartesius streefde er naar, het resultaat van zijn denken en redeneeren in overeenstemming te brengen met zijn traditioneel geloof), werd in 1680 predikant te Amsterdam. In September 1682 verscheen plotseling aan den hemel een komeet. Algemeene ontsteltenis! Wat stond er nu gebeuren! Het was Immers een roede Gods! Toen beklom ds. B. Bekker den preek stoel, en poogde de ontstelde menigte ge rust te stellen. Maar zoo Iets nam men den predikant erg kwaiyk. Iemand, die beweren durfde, dat kometen niets betee- kenden, zocht alle vreeze Gods uit de harten der menschen te verdrijven! Al gemeen werd ds. B. Bekker's oordeel afgekeurd. Toen deed hij het licht zien: Onderzoek van de beleekenlng der kometen", waarin hij duidelijk 't ongegronde en ongerijmde van 't volksgeloof, dat de kometen voorteekenen waren, aantoonde. Ongetwijfeld heeft zijn geschrift er veel toe bijgedragen, om menigeen van dien waan te genezen. Ds. Johannes Schulerus, predikant en hoogleeraar In de wijsbegeerte, te Breda, gaf in 1665 een boek uit, waarin o. a. het volgende voorkomt: „Het Is zeker, dat er groote onheilen over de gansche wereld hangen, en ook over onze republiek. Want wie heett ooit een wonderlijk teeken aan den hemel, of een ster met een staart, zonder schrik gezien? Wie zou niet met verbaasdheid aanzien den schrlkkelijken staart van een komeet, welke als een roede onder de starren blinkt in hetzelfde jaar zag het licht een ge schrift van Henrljck La Been, waarin een opgave voorkwam van de voornaamste kometen, „die sedert den uittocht van de kinderen Israëls uit Egypte aan het firma ment des hemels gezien zijn, tot dezen huldigen dag toe, met de plagen, oorlogen en gebeurtenissen, die daarop gevolgd zijn". Algemeen geloofde men in die dagen (nu ongeveer 250 jaar geleden), dat de kometen groote onheilen aankondigden en den toorn Gods bekend maakten. Dit blijkt uit een vers, geplaatst in 't bovengenoemde ge schrift: Hij laet ons heden sien, Hij toont aan ons van (verre Een Sterre met een Steert, een vreeseticke Sterre, Die fltckert In ons oog, en staet geitjek een roe. Ktjck uit, vrij Nederland, en Engeland sie toe. De geessel is gereed, God heett hem at In handen, En sal daer mede slaen of u, of onse landen, Of beyde tegelijk. Want In een huis-gekljf Soo slaet een vader zelf de klnders op het lijf. God laet ons heden sien een sweert en komt het (swaeijen. Omhoog en voor ons oog, om daer door af te maljen Al wat er hier om laegh Is rijp tot sljnen oogst. De overstroomingen in Frankrijk. Nu het water valt, langzaam maar zeker en er een einde komt aan de over strooming, begint de vloed van jammer en ellende eerst recht op te zetten. De beschrijvingen en afbeeldingen in de Fransche bladen geven alreeds een flauw denkbeeld van de verwoesting, die aan schouwd wordt, waar het water Is ver dwenen. Hoeveel de schade, die door de over strooming werd veroorzaakt, zal bedragen is nog niet te berekenen, maar men weet wel dat zij grooter dan die van eenige vroegere overstrooming zal zijn. De houtkoopers van Ivry hadden aan de oevers der Seine groote voorraden planken en balken opgestapeld. Die zijn door den stroom weggevoerd, niemand weet waarheen; en dat alleen reeds is een schade van mlllioenen. Hartroerend is de smart van de menschen, die op de overstroomd geweest zijnde plaatsen naar hun huis komen zoeken en alles vernield en bedorven of weggespoeld vinden: meubelen, kleeren, huisgerei, alles. „We zijn geruïneerd I" jammeren zij. „Het werk van een geheel leven is vernield!" Bij Alfortvllle heeft men in het water een paard en rijtuig gevonden met een koetsier en een dame, die, blijkbaar vluchtende voor de overstrooming, door het water overvallen en verdronken zijn. Men Is nu, overal waar het gaat, aan 't werk om de schade te herstellen. Het spoorwegverkeer tusschen Paiijs en Vllle- neuve St.-Georges zal, naar men hoopt, heden (Maandag) hersteld zijn. Met het In orde brengen van de vernielde gas- en electrische geleidingen zal nog wel eenigen tijd heengaan. Het geld om de ellende te lenigen stroomt van alle kanten toe. De Matln geeft een lijstje van giften, door vorsten eu andere staatshoofden gezonden: PresidentFallières 30,000 fr.; de Koning van Italië 50,000 fr.; de Tzaar 26,600 fr.de Koning van En geland 26,250 fr.de Koningin van Engeland 25,000 fr.de Prins van Wales 12,500 fr. de Paus 30,000 fr.; de Duilsche Keizer 25,000 fr.de Koning der Belgen 10,000 fr. de Koning van Roemenië 10,000 fr. Ook de geldvorsten doen dapper mee. W. K. Vanderbllt zond 100,000 fr.de grootwinkelier Wanamaker gaf den Fran- schen gezant te Washington te kennen dat hij al het brood wil betalen dat aan de noodlijdenden wordt verstrekt en om te beginnen zond hg een chèque van 30,000 fr. De Engelsche financier Cassel zond 100,000 fr. De regeering van den staat New-York zal 506,000 fr. zenden en In alle landen ontvangen de comité's voor liefdegiften flinke bedragen. Het bedrag van Inschryving van het Fransche Perssyndicaat was gisteren 2,446,149 fr. Hoe meer de Seine te Parys en om streken valt, hoe meer ellende aan het licht komt, en wanneer de rivier weer geheel In haar bedding is teruggekeerd, zal een onbeschryfeiyk tooneel van ver woesting zich vertoonen. Alleen te Alfort- ville, Maisons Alfort, Charenton en Ivry zijn er 35,000 noodlijdenden, die voor kleeding en voeding niets anders hebben dan wat de openbare liefdadigheid hun verstrekt. Het ergst zijn eraan toe de winkeliers en de huurders van beneden huizen. Alles wat zl] bezaten is door water en siyk vernield; zy zijn geheel geruïneerd. De overheid doet al het mogeiyke om de ongelukkigen tot kalmte aan te sporen, en te voorkomen dat zy hun vroegere woningen te spoedig weer betrekken. De electrische verlichting moet In vele wyken nog achterwege blijven, daar de fabrieken nog onder water staan; ook de gasfabrieken kunnen nog slechts voor een deel werken, terwyi de leiding op vele plaatsen gebroken is. Allerwegen is men aan het inzamelen en uitdeelen van liefde gaven; het syndicaat der pers heeft reeds 2J millioen francs ontvangen. Verbazend groot zijn ook de bydragen, welke uit het buitenland voor de nood lijdenden worden toegezonden. Uit de Vereen. Staten alleen werd reeds 751,000 francs ontvangen. Een eigenaardig geval doet zich voor te Courbevoie. Een huis is in zyn geheel 50 centimeter in den grond gezakt, daarna heeft het zich in tweeën gedeeld, en het ééne deel zakt voort, terwyi het andere blijft staan. De inwoners zyn verhuisd. Er zijn te Courbevoie een duizend men schen werkloos. In het 15e arrondissement is overal het verkeer hersteld. Neuilly sur Seine Is geheel vrij van water. Te Neuilly Plaisance zijn nog eenige straten overstroomd. Te Charenton is een huls Ingestort. Een vrouw werd daarbq onder het puin bedolven. De schade blijft zeer aanzienlijk en by de vele toeslroomende giften voor de overstroomden is de regeering bedacht op wetteiyke maatregelen te hunnen bate. Zij zal niet alleen by de Kamer een buiten gewoon credlet aanvragen voor het ver- leenen van onmiddeliyken onderstand aan de overstroomden en werkloozen, maar ook een wetsontwerp indienen betreffende het verleenen van voorschotten aan land bouwers en handelaren en het nemen van maatregelen ten behoeve van grond- en huiseigenaren in den geest als die, welke genomen werden na de aardbevingen ln het zuiden, om hen in staat te stellen te herbouwen en te herstellen waar het noodig is. Er is sprake van, dat de besturen van den Orleans-spoorweg, den Westerspoor weg (de Staal) en den Noord-Zuidspoorweg geldelijk aansprakeiyk te stellen voor de schade, die het gevolg is van doorbreken der waterkeerlngen ten behoeve van hunne wegen, enz. Gisteren was op de Parysche omnibus- en tramlijnen met uitzondering van de electrische het verkeer nagenoeg vol komen hersteld. Op den „Boulevard des iialiens" en de „Place Saint Michel" is het electrische licht nu ook weder In orde. De straten „Féllcien David", „Pétures", „Narcisse Diaz", „Ténlers" en „Van Loo", alsook de Quai d'Auteull stonden gisteren nog onder water. Uit het buitenland was reeds In 't geheel een som van 4 millioen francs aan giften voor de overstroomden ingekomen. Het bedrag van de inschryvlngen der Parysche pers was 3,002,769 fr. Parijs, 7 Febr. Briand heeft in den ministerraad medegedeeld, dat de gevolgen der overstroomingen minder ernstig zijn dan men verwacht had. De vrees voor een epidemie Is verdwenen. Flnanciëele maat regelen, om den slachtoffers vergoeding van geleden schade te verzekeren, zyn In studie genomen. Heden bedroeg de geheele val der Seine 3,60 M. In het verkeer en in den toestand der electrische verlichting komt verbetering. In het 15e arrondissement is het verkeer overal hersteld. Neuilly aan de Seine is geheel vrij van water. Eenige straten staan nog onder water in Neuilly en Plaisance. Te Charenton is een huis ingestort; een vrouw Is onder het puin bedolven. Gemengd Nieuws. Na één jaar huweiyksgeluk gesmaakt te hebben, is het echtpaar Bakker te Warmen- huizen verblijd met de geboorte van drie gezonde knapen, elk wegende vier pond. Zelfs te veel voor een Zigeunermaag. In het dorp Botje, aan de Hongaarsch- Roemeensche grens, had een bende Zigeu ners een apotheek leeggeplunderd. Den volgenden dag werden alle dokters uit den omtrek naar hun kamp ontboden, waar 15 personen, jong en oud, op het uiterste lagen, teiwijl bijna al de anderen er naar aan toe waren. De dokters ontdekten dadelijk, dat de bende zich met de geroofde geneesmiddelen vergeven had. Zy hadden subllmaatpastilles, rattenkruid en cyaan- kallum bij wijze van lekkernyen gebruikt. En dat kan zelfs een Zigeunermaag niet verdragen. Merkwaardige zelfmoord. Ongeveer twee jaar geleden werd de zoon van den Italiaanschen generaal Bomplani, Marlo, by het schermen zwaar gewond door een onbeschermde floret, waarvan de spits hem door de slaap drong en de hersens kwetste, zoodat de linker arm en 't linker been bijna geheel verlamd werden. Hiermede werd de hartstochteiyke wensch van den 16-jarlgen Marlo, om evenals zijn vader, officier te worden, voor altijd een onmogelijkheid. Toen eergisteren de familie Bompiani, die tot de hoogste kringen van Rome behoort, aan het avondeten was, klonk plotseling uit de kamer van den jongen man een lulde schreeuw. Mario's moeder snelde onmiddeliyk naar hem toe, maar moest tot haar ontzetting gewaar worden, dat de ongelukkige door een stoot met een dueldegen in het hart een eind aan zyn leven had gemaakt. Het spitse wapen had ook den brief aan zijn moeder doorboord, dien hy in zyn borstzak had gestoken en waarin hy afscheid van zijn ouders nam. Het leven had geen waarde meer voor hem, nu hij zyn lievellngswensch voor altyd onvervuld moest zien. Mijnramp. Door een ontploffing, vermoedeiyk ontstaan door het vlamvatten van gas, werd een gedeelte van een kolen mijn te Farnestop vyf mijlen afstand van lndlanla, In den Amerikaanschen Staat Pensilvanlë, vernield. Officieel wordt bericht, dat 12 mynwer- kers in gevaar verkeeren. Er zyn reddingsmanschappen In de myn afgedaald, maar nog niet teruggekeerd. Een later telegram meldt: Elf personen hebben het leven verloren. Hun lyken zyn reeds naar boven gebracht. MARKTBERICHTEN. Tholen, 8 Febr. Jarige Zeeuwsche tarwe f 6,50 4 f 8; nieuwe f 4 f haver f 3,50 a f 4,50rogge f 5,50 4 f 6 wlntergerst f 5,— 4 f 5,50; aardappelen, blauwe f 2,40 4 f 2,60; witte f2 4 f2,20; peren f 4,80 4 f 5,60; appelen f 4 80 4 f 5,60 per H.L.uien f 1,25 4 f 1.50 per 50 K.O hooi f 40 4 f 45 per 1000 K.O.; stroo f 7 4 f 11 per 100 bossen; zomer- gerst f 4 4 f 4,50 per H.L. Rotterdam, 8 Febr. Op de veemarkt waren aangevoerd: 53 paarden, 1168 magere en 765 vetle runderen, 270 vette, 510 nuchtere kalveren, 760 varkens en 61 biggen. Koeien en ossen 29 tot 37 4 38 ct., stieren 26 4 33 ct., kalveren 50 4 60 ct., varkens 23J 4 25) ct., alles per j kilo. Melkkoeien f 130 4 f 255, kalfkoelen f 145 4 f 265, vaarzen f 50 4 f 120, alles mager veebiggen f 9 4 f 15, slachtpaarden f 30 4 f 160, handelspaarden f 60 4 f 260, hitten f 40 4 f 250. Nuchtere kalveren: fok- f 14 4 f 20, slacht- f 7 4 f 12. Biggen f 1.35 4 f 1.55 per week. De handel In vette koeien en ossen was niet bizonder vlottend. De allerbeste alleen waren spoedig verkocht tegen 37 4 38 ct. per pond; overigens gaf de handel weinig reden tot tevredenheid. Vette kalveren blijven duur. Vermoedeiyk daardoor gaat de omzet langzamer. De pryzen blyven echter gehandhaafd. Op de magere markt was de aanvoer van melkkoeien en ossen ruim, ook stieren waren iets meer ter markt, kalfkoeien en jong vee beperkt aangevoerd. Naar melk koeien was behoorlijk vraag, doch het aanbod was grooter. Door afwezigheid van buitenlanders was de handel in kalfkoelen beperkt. Naar ossen en jong vee bestond zeer weinig vraag, handel van geen betee- kenis. Nuchtere fok- en slachtkalveren ruim aangevoerd, daardoor en wegens de vasten Is de aankoop voor België veel minder. Ook door de hooge pryzen was de handel minder met terugloopende markt. Handel in werk- en slachtpaarden vlug en In hitten matig. In biggen was de omzet iels minder vlug dan vorige week tot hoogere pryzen. De pryzen, hedenmorgen aan de Rotterdamsche elerenvelllng besteed, zyn als volgtvoor kippeneieren f 4.70 4 I 5.60, eendeneieren f 5.40 4 f 5.45, per 100 stuks, Aanvoer 23784 stuks. Zeeuwsche Ajuin. Aanvoer circa 10 000 balen van alle soorten. Handel zeer traag, zoodat slechts eenige partytjes groote bruine en stroogele konden verhandeld worden 4 f 1.50, kleintjes 4 f 2.10 per 60 kilo. Burgerlijke Stand van Stavenisse. Over Januari 1910.. Geboren: 5. Commerijn, z. van Pleter van Haaften en Jacoba Boller. 9. Jacoba, d. van Jan Adriaan Westdorp en Qeertrulda Pekaar. 15. David Karei, z. van Jacobus Luljk en Marina Wesdorp. 17. Pleter, z. van Willem de Rijke en Aaltje Jacoba Hage. Gehuwd: 13. Jacob Geluk, 23 j., jm. en Pleternella den Braber, 22 j., jd. 13. Daniël van Dreunen, 30 j., Jm. en Elizabeth Dane, 25 j., Jd. 20. Cornells Kllppel, 19 j., jm. en Wllheimina Marg. van 't Veer, 19 j., jd. 27. Qulrljn Arle Dorst, 25 j„ jm. en Maatje Cor nelia Qulst, 26 j., jd. Overleden: 9. Marinus van Beveren, 89 j., weduwn. van Anna Pleternella Dorst. 12. Maria v. d. Wielen, 56 j. (overl. te Noord- gouwe), vrouw van Willem Dorst. Burgerlijke Stand van Poortvliet. Januari 1910. Geboren: Cornells Adriaan, z. van Guiljam Sakko en Maria Christina Luljk. Cornells Marinus, z. van Mattheus de Graaft en Janna Groenenboom. Adrlana Maatje, d. van Pleter Scherpenlsse en Jacoba Praat. Maria Cornelia, d. van Johannls Nicolaas Beve lander en Maatje Guiljam. "e Johannes Jan Willem, z van Pleter Jacobus van Houdt en Jacoba van Klooster. Overleden Janna Willemina, 13 jaar, d. van Willem Izaïk Anthonisse en Maria Jacoba van Dijke Ell"be)h d- van Cornells Willem Bijl en Elizabeth Goudzwaard. J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6