lier ow leiÉl. Ingezonden Mededeelingen. Pink Pillen. het bezit van zulk een lid en hopen dat de vereeniging telken jare dezelfde sympathie mag ondervinden als bij deze uitvoering. Bruinisse, 7 Febr. Donderdag j.l. gal de muziekvereenlglng „Nu met Hope" alhier haar laatste seizoen-uitvoering. De muziekuitvoering werd door voor drachten en kleine tooneelstukjes afge wisseld. Het programma bevatte niet zooveel nummers als anders wel het geval was, doch de inhoud, de qualiteit der stukken vergoedde ruimschoots de mindere quan- tltelt. Zonder eenigen twijfel strekt de muziekuitvoering den directeur, den heer Jongmans, tot eer en pleit voor de vol harding der werkende leden, die in hunne uitvoeringen trouw worden bijgestaan door eenige jonge dames. De voorzitter, de heer M. van Popering Az., opende de bijeenkomst met een wel kom aan alle tegenwoordlgen, een woord van dank aan begunstigers en een dringend verzoek om de volle aandacht te willen scheflken aan de nummers, die ten uitvoer zouden worden gebracht, te meer daar dit de vorige keer wel wat te wenschen overliet. Deze keer zou er een tooneelstuk van Mevr. Arnold Boers alhier worden opge voerd. De voorzitter hoopte, dat dit In den geest der vergadering moge vallen, opdat deze avond Inderdaad een feestavond moge zijn. Deze toespraak van den voorzitter werd met daverend applaus ontvangen, en het verloop van den avond bewees, dat dat applaus welgemeend was geweest. Niemand die de orde of den goeden geest verstoorde. Nd, deze avond, heeft het publiek van „Nu met Hope" getoond, dat het ook heel netjes en ordentelijk kan zijn, als 't maar wil. Moge het voortaan altijd willen! De voordrachten: „Algeëxerceerd", „Qeeft 'm de ruimte", „in feestelijke stemming", „De politieke baanveger" en „Kermispret van Hannes en Trljn" werden zéér goed gespeeld, evenais het kluchtspel „Hoe Jetje gevrijd werd". Voor het blijspel In twee bedrijven voor 4 dames en 4 heeren, was alles gedaan om 't te doen slagen, vooral omdat de vervaardlgster van „Onverwacht bezoek op Paschen bij het jonge echtpaar Klaassen", in Bruinisse woonachtig is. En 't Is ge slaagd. leder vertolkte zijn rol op zóó een uitstekende wijze, dat het stuk geheel tot zijn recht kwam. Alle eer aan de spelers, maar ook alle eer aan de schrijfster. Wij behoeven niets anders te wenschen, dan dat „Nu met Hope" zoo voortgaat, dan zullen we van die Vereeniging nog heel wat genoegen kunnen beleven. (Van uwen biz. Verslaggever). Het ijzeren aakschip „Adriana" van Walzoorden, geladen met tarwe, komende van Antwerpen met bestemming naar Rotterdam, is gisteren door den mist op de Krammerplaat aan den grond geraakt. De lading Is gedeeltelijk overgeladen In de motor „De vier Oebroeders" van Hansweert. De stoomboot „Sphinx" van de visscherlj- politie heeft de aak 's avonds afgesleept. Poortvliet. In de op Vrijdag gehouden vergadering van Ingelanden van het water schap Poortvliet werd de volgende voor dracht voor een gezworen opgemaakt: 1. C. Th. de Rijke Lz.; 2. E. van der Sllkke Pz.; 3. Joh. Elenbaas Jz. Tholen. Zaterdagavond had alhier In de bewaarschool een huishoudelijke schiet wedstrijd plaats van de schletvereeniging „Koningin Wilhelmina". Er werd met marga-patronen In 3 seriën geschoten, op 10, 15 en 20 meter. Het aantal deelnemers was 28. Maximum te behalen punten 120. De prijzen bestonden uit ver schillende voorwerpen en werden op 20 meter behaald als volgt: J. Leenheer, 106 punten; J. J. Schot, 106; P. Marico, 105; J. K. Russcher, 103; C. W. Qeluk, 100; C. Naerebout, 92W. Blaas, 92F. Naere- bout 91 en J. Oroenewege 90. Op 15 meter, J. Jaspers, 90 punten. Op 10 meter, C. Russcher, 104; M. C. Deurloo, 100; P. J. Peerestam, 82 en C. F. A. Hazen met 81 punten. De wedstrijd viel bij de deelnemers zeer In den smaak, geen enkele wanklank werd gehoord en het bestuur behoefde niet bang te zijn voor ongelukken, aange zien de schutters zich steeds volgens het reglement gedragen. Dat het aantal leden nog steeds mag toenemen, is de wensch van het bestuur. Voor de nationale militie hebben zich alhier 46 jongelingen aangegeven. Oud-Vossemeer, 4 Febr. Dezer dagen arriveerden eenige wagens met zoogenaamde Zigeuners, en zoo'n gezelschap is in den regel niet erg prettig voor de dorpelingen, daar zij ln winkels enz. zeer brutaal durven optreden. De heeren paardenhandelaars van beroep hadden hier niet weinig pech: één verloor zijn zakboek, waarin behalve een bankbiljet van f 25, ook zijn „papieren" geborgen waren; vooral zijn „pas" had groote waarde voor hem, en wel het boekje, maar niet de Inhoud werd teruggevonden. Van een ander verbrandden bij ongeluk de „papleren" in zijn wagen. Oelukt het niet het gezelschap spoedig te verwijderen, dan bestaat kans, dat één der gezinnen nog met een cosmopoliet ver meerdert. Er zouden nog meer lui, tot het gezel schap behoorende, in aantocht zijn. Colijnsplaat. Jaarvergadering van de Liberale Werklleden-Vereenlglng, gehouden in het „Café Coomans" alhier, op 3 Februari 1.1. Tegenwoordig waren 29 van de 58 leden, benevens 4 donateurs. Na lezing der notulen van de vorige vergadering, werd allereerst bet verslag uitgebracht over het vorige jaar. Daaruit bleek, dat: 1°. het getal leden met 6 was ver meerderd 2°. het bedrag, wegens ziekte uitgekeerd, bedroeg f 286,55; 3°. wegens uitkeering door overlijden van een lid, mede uitgekeerd Is f 30; 4°. de belegde gelden op de spaarbank bedragen f 961,24. Verder kwam aan de orde de verkiezing van penningmeester en commissarissen, door periodieke aftreding, respectievelijk van D. J. Anemaet en J. en P. Vetburg. Alle drie werden herkozen. In de plaats van T. O. Schikker, naar elders vertrokken, werd als commissaris gekozen Corn. Verburg Pz. De aftredende leden in de Commissie van Toezicht werden eveneens herkozen. Allen namen hunne herbenoeming en benoeming aan. Een voorstel van het Bestuur om de uitkeering bij overlijden voor de ver schillende klassen In overeenstemming te brengen met de contrlbutiën, welke in die klassen betaald worden, werd verworpen. Ten slotte werd aangenomen een voor stel om alleen om de 3 maanden leden aan te nemen. Hierna werd de vergadering gesloten. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer 15 Cts. Indien gij rheumatiek hebt, Is het van belang te weten hoe gij die ge nezen kunt. Er is hier iets belang rijks voor u. Daar de rheumatiek niet zonder oorzaak ontslaat, is er Iets In uw lichaam dat dit kwaad, deze ontstoken gewrichten, deze brandende pijnen, heeft voortgebracht. Het Is duidelijk dat, zoo gty de oor zaak van dat kwaad uil uw lichaam verjaagt, de rheumatiek niet meer zal bestaan. Dit Is juist wat de Pink Pillen doen. De doctoren verschillen van mee ning over de werkelijke oorzaak der rheumatiek, maar de groote meerder heid schrijft haar toe aan de aan wezigheid In het bloed van een vergif: het urinezuur. Vele behandelingen leggen het er eenvoudig op toe, het urinezuur te neutrallzeeren. De versterkende be handeling der Pink Pillen maakt het bloed geschikt zich van dit vergif te ontdoen langs de natuurlijke wegen: de Ingewanden, de nieren, de huid. Is dit gedaan, dan is de rheumatiek genezener doen zich geene aan vallen meer voor zoolang het bloed rijk en zuiver blijft. Het gebruik der Pink Pillen houdt het bloed rijk en zuiver. Verkrijgbaar h f 1,75 per doos en f 9 de zes doozen, bi] het Generaal-Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Zierlkzee en Omstreken bQ de firma F. P. J. Bal, Dam; ]oh. de Roos, Vlas markt 157, Middelburg; Droglsterfl Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steen bergen; Groenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. Eir verder bU verschillende apothekers en goede drogisten. Vlissingen. Aan boord van de mail boot „Prinses Juliana" alhier is een bank werker van een hoogte van 6 Meter in het ruim gevallen. De ongelukkige kreeg een hersen schudding en moest naar het kath. ziekenhuis worden vervoerd. Naar men verneemt zal de eerste der drie nieuwe mailbooten van de maat schappij „Zeeland", het stoomschip „Prinses Juliana", op Zaterdag 2 April in de vaart komen. De mailbooten „Oranje Nassau" en „Mecklenburg" zullen resp. 9 en 16 April in den geregelden dienst worden opgenomen, terwijl ook de tegen woordige nachtboot de „Prins Hendrik", „Koningin Wilhelmina" en „Koningin Regentes" geleidelijk in den dagdienst zullen overgaan. Men meldt ons uit Vlissingen: Door burgem. en weth. Is aan den ge meenteraad aangeboden een ontwerp-ver- ordenlng tot regeling der jaarwedden van directeur en leeraren der hoogere burgerschool met 3-jarlgen cursus, en daaraan verbonden handelsschool met 2-jarigen cursus. Volgens dat ontwerp zal de aanvangs- jaarwedde van den directeur bedragen f 3000, met twee 4-jaarlljksche verhoogingen van f 200 en een evengroote verhooging, zoodra de scliool, tengevolge van splitsing, 10 of meer klassen telt. Aan den directeur zullen ten minste 12 en ten hoogste 16 lesuren per week worden opgedragen. Voor de regeling der jaarwedden van de leeraren worden de leeraren onder schelden in gewone en buitengewone. De gewone leeraren genieten, onaf hankelijk van het aantal lesuren, een vaste wedde van f 800, behalve de leeraar in de gymnastiek, die f 550 ontvangt en bovendien van vergoeding per wekelijksch lesuur, die bij gebleken geschiktheid en plichtsbetrachting, door periodieke ver hooging kan toenemen. De buitengewone leeraren worden uit sluitend per wekelijksch lesuur bezoldigd, welke bezoldiging overeenkomstig hetgeen voor de gewone leeraren is bepaald, door periodieke verhooging kan stijgen. De bezoldiging per wekelflksch lesuur bedraagt: Voor gewone leeraren In alle vakken, behalve teekenen, schoonschrflven en gymnastiek, bij aanstelling: voor de eerste 10 uren f 60, voor de tweede 10 uren f 50, voor ieder uur daarboven f 40. Na 4 dienstjaren resp. f 70, f 60, f 45 en na 8 dienstjaren resp. f 80, f 70 en f 50. Voor gewone leeraren in teekenen en schoonschrijven bij aanstelling f 40, f 35 en f 30. Na 4 dienstjaren f 50, f 40 en f 35; na 8 dienstjaren f 60, f 45 en f 40. Voor gewone leeraren in gymnastiek bij aanstelling f 30 voor de eerste 10 uren en f 20 voor ieder uur daarboven; na 4 dienstjaren f 35 en f 25 en na 8 dienst jaren f 40 en f 30. Voor buitengewone leeraren wordt de vergoeding per lesuur voorgesteld als volgtVoor leeraren in teekenen en schoon schrijven f 80, na 4 jaar f 90, na 8 jaar f 100; voor leeraren in gymnastiek f 80, f 90 en f 95; voor leeraren In de overige vakken f 100, f 110 en f 120. Voor lesuren in vakken, voor welke de leeraar geen volledige bevoegdheid bezit om onderwijs te geven aan een hoogsre burgerschool met 5-jarigen cursus, wórdt de bezoldiging met f 10 verminderd. Burgem. en Weth. stellen voor de ver ordening in werking te doen treden op 1 September 1910. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. St.-Maartensdijk, 5 Febr. Qisteren werd alhier aanbesteed, door het bestuur van het Waterschap St.-Maartensdijk, het bouwen van een nieuwe woning voor den molenaar-machinist bij den watermolen. Ingeschreven werd: Voor het timmerwerk door C. Rijnberg voor f656; C. M. Kauff- man voor f 655; A. v. d. Hoek voor f577; C. van Iwaarden voor f 570; M. C. Sonke voor f 550. Laatstgenoemde gegund. Voor het metselwerk en smidswerk: door J. J. Muller voor f 950; wed. S. C. Muller voor f 930; wed. C. Hartog voor f 929; P. M. Oeluk voor f 856. Laatstgenoemde gegund. Voor het v e r f w e r k door L. de Wilde voor f 80; P. A. Sakko voor f 75; M. J. Langejan voor f 70,15; A. C. Hage voor i 58. Laatstgenoemde gegund. Alle inschrijvers wonen alhier. St.-Annaland, 7 Febr. Uitslag van de aanbesteding, gehouden door de Vereeniging „Landbouwbelang" alhier, op 4 Febr., van 188,300 K.O. superphosphaat, 204,600 K.G. ammonlak-superphosphaat, 18,100 K.G. Chili-salpeter, 21,000 K.G. gemalen zwavelz. amm., 8C0 K.G. patent-kali, 600 K.G. op geloste Peru-guano, 5050 K.G. rijstvoeder- meel, 1150 K G. dubbelgez. katoenmeel en 900 K.G. Amerikaadsch lljnmeel. Gegund werdensuperphosphaat aan L. Eversdljk te Biezelinge voor f 2,09, amm -superphosphaat aan lm. J. van der Have te Rotterdam voor f 6,31, zwavelz. amm. aan Idem voor f 14,08, Chili-salpeter aan Anth. Kole Cz. te Colijnsplaat voor f 10,34, patent-kali aan P. J. van Aardenne te Dordt voor f 6,49, opgeloste Peru- guano aan de Maatschappij Hulpmest stoffen te Dordt voor f 8,50, rijstmeel 12 X 15 pCt. voor f 6,40, katoenmeel 48 X 10 voor f 11, Amerik. lljnmeel 37 X 3 voorJnU»40 aan de Zeeuwsche Kunstmesthandel te Middelburg, alles per 100 K.O. Landbouw en Veeteelt. Haamstede. De voor de gemeenten Haamstede en Burgh opgerichte Boeren leenbank is thans wettig geconstitueerd. Tot directeur is benoemd de heer C. Blom alhier, tot vice-voorzltter de heer M. J. Vis te Burgh, tot secretaris de heer J. A. van Zuljen te Burgh, terwijl de heeren L. J. Blom en W. G. Boot Jz., beiden alhier, de overige bestuursleden uitmaken. Een Raad van Toezicht staat dit bestuur ter zijde, bestaande uit de heeren W. Boot Wz. alhier, voorzitter, C. J. Relsinger alhier, vice-voorzltter, O. A. van Zuljen te Burgh, secretaris, en H. J. Romein te Burgh en J. den Boer alhier, leden. Door de Algemeene Vergadering Is tot boekhouder benoemd de heer M. Griep, onderwijzer te Burgh. Stavenisse. L.l. Vrijdagavond trad alhier voor de Vereeniging van gediplomeerde oud-leerlingen van den Landbouw-wlnter- cursus te Stavenisse als spreker op de heer Camman, tulnbouwleeraar voor Zee land en W. Noord-Brabant. Op zijne bekende aangename wijze behandelde spreker in een leerrijke rede: „De voor- deelen eener ratloneele bemesting in de fruitteelt". In het tweede gedeelte behandelde hij het onderwerp: „Een betere behande ling, sorteering en vervoer van het fruit". Alles werd door lichtbeelden opgehelderd en verduidelijkt. Een warm woord van dank en een tot weerziens werd den geachten spreker namens allen door den heer Buijze toegeroepen. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door de Vereeniging „Tot Nut en Genoegen". Eenige dames en heeren waren zoo vriendelijk een blijspelletje en verscheidene andere stukjes op te voeren. Een en ander gaf een aangename afwisse ling en bezorgde het opgekomen publiek een aangenamen avond. Jammer, dat zoo vele der oud-leerlingen bij het eerste ge deelte schitterden door afwezigheid. Tholen. Door den dlstrlcts-veearts is bij een rund van jhr. J. v. Vredenburch miltvuur geconstateerd. Het is volgens de voorschriften verbrand, en alle gereed schappen, welke bij de slachting enz. zijn gebruikt, zijn vernietigd. De stallen zijn ontsmet en de overige dieren zijn Inge spoten ter voorkoming van meerdere gevallen. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 3 Febr. Door den heer kantonrechter zijn heden de volgende personen veroordeeld, wegens: lo. Overtreding van het reglement op de wegen J. H., te Zierikzee, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis. 2o. Overtreding der ijkwet: J. A. van D., M. J. M„ A. T. v. d. M„ allen te Zierikzee, L. B te Oosterland, H. D., te Bruinisse en L. O. J. te Burgh- sluls, ieder tot f I boete, subs. 1 dag hechtenis; J. M. D., te Zierikzee, tot 8 boeten elk van f 0,50, subs. 1 dag hechte nis voor elke boete, met verbeurdverklaring van gewichten en inhoudsmaat. 3o. Overtreding van de Motor- en Rijwielwet A. van den H., C. B. en L. V., allen te Zierikzee, C. K. en F. de J., te Kerkwerve, J. P., te Ouwerkerk en P. de R., te Nieuwerkerk, elk tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 4o. Overtreding der Leerplichtwet D. H., te Oosterland, tot f 10 boete, subs. 1 dag hechtenis; 5o. In staat van dronkenschap verkeerende, in het openbaar de orde verstoren: J. Z., te Bruinisse, tot f 5 boete, subs. 2 dagen hechtenis. 6o. Zich in kennelijken staat van dron kenschap bevinden op den openbaren weg: C. van L. en J. A. V., te Zierikzee, ieder tot f 3 boetesubs. 2 dagen hechtenis. Het vonnis tegen C. W., te Zierikzee, bij verstek gewezen, werd, na gedaan verzet, bekrachtigd, terwijl een vonnis gewezen tegen C. H., te Zierikzee, na gedaan verzet werd gewijzigd en beklaagde veroordeeld tot 4 dagen hechtenis. 7 Febr. Door A. W., 39 jaar, koopman, thans - gedetineerd In het huls van bewaring alhier, op 4 Februari j I. wegens valschheld In geschrift door de arrondlssements-rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 2 jaar, is hooger beroep aangeteekend. Door den heer officier van justitie is tegen het vonnis mede hooger beroep aangeteekend. Bij beschikking van de arrondlsse ments-rechtbank te Middelburg is A. K bookmakersklerk, beklaagd van oplichting, sinds 19 November in het huls van be waring gedetineerdbuiten vervolging gesteld en zijn Invrijheidstelling gelast. Nog is op last van den officier van justitie ln vrijheid gesteld de op 31 Jan. overgebrachte M. M. A., van Oostburg, verdacht van diefstal. Ter openbare terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 18 Februari zal worden behandeld de zaak tegen A. M., 24 jaar, landbouwersknecht, geboren en wonende te Koudekerke, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van mishandeling den dood tengevolge hebbende (het slaan met een biljart-queue) den 6 Januari (Bóeren-Nieuwjaar) te Middelburg gepleegd. In deze zaak zijn vanwege het O. M. 9 getuigen gedagvaard, waaronder 2 als deskundigen. Als verdediger van beklaagde zal op treden mr. J. Adriaanse, advocaat en pro cureur te Middelburg. De rechtbank te Amsterdam behan delde Donderdag de zaak tegen den 33-jarlgen H. N., die op 6 Augustus 1908 zijn kostjuffrouw, de weduwe Keizer van Dam, wonende Haarlemmerstraat, wegens onbeantwoorde liefde met een revolver doodschoot. De dader werd een jaar te Medembllk verpleegd. Ter terechtzitting zelde deze thans zich niets meer te herinneren. De verdediger, mr. Kappeljne van de Coppello, vroeg een nader onderzoek naar de geestvermogens van den beklaagde of verwijzing der zaak naar den rechter commissaris. Na verhoor van de deskundigen en verblijf ln raadkamer, gelastte de rechtbank een nader onderzoek naar de geestver mogens en schorsing van de zaak voor onbepaalden tijd. De rechtbank te Assen veroordeelde den 27-jarigen arbeider Warner K, te Hoogenveen, wegens diefstal van een blikken kruik, gevuld met jenever, tot 6 weken gevangenisstraf. De diefstal werd gepleegd ten nadeele van vrouw Karsten- burg, die, evenals voor de rechtbank, ook Vrijdag voor het Hof te Leeuwarden bovengenoemden Warner K. als den dader aanwees. jantje van Blanken echter, die onder pressie van vrouw Karstenburg voor de politie had verklaard, te hebben gezien, dat Warner de kruik had weggenomen, verklaarde voor het Hof het tegenoverge stelde, welke verklaring door Jan K. werd bevestigd. Deze verklaarde de dief te zijn. KERKNIEUWS. Predikbeurt te St.-Annaland. Herv. Kerk. Woensdagavond 6 ure: ds. Van Paddenburgh. O N D E R W IJ S. Noordwelle. Mej. H. Prins te lerseke heeft voor hare benoeming als onderwijzeres alhier bedankt en die te Poortvliet aan genomen. Visscher ij- Berichten. In de week tot 29 Januari werden van Bruinisse verzonden 1680 ton mosselen naar België en Frankrijk en 5C0 balen naar Engeland, Holland en Dulischland. Aangevoerd werden 100 ton mosselzaad. Door de overstroomingen In Frankrijk ondervond de mosselhandel nogal schade, daar verschillende orders niet behoefden uitgevoerd te worden. F», van Hoek. Omtrent den nieuwbenoemden directeur- generaal van den landbouw, den heer P. van Hoek, wordt gemeld, dat hij behoort tot de oudere categorie van landbouwkundigen; hij stond mede het eerst aan de spits, om betere inzichten bij de landbouwers te verspreiden, in Januari 1865 te Ulrum in Groningen geboren, studeerde hij aanvankelijk voor het lager onderwijs, verwierf spoedig de hoofdonderwijzersakte en was als onder wijzer werkzaam te Eenrum ln Groningen. Daar begon hij zijn studie der landbouw kunde, niet alleen theoretisch maar ook practlsch, en den onderwijzer zag men in zijn vrijen tijd ook den ploeg besturen, het land bezaaien enz. Het noorden van Groningen, één der eerste landbouw- gewesten van ons land, waar bij de boeren een wetenschappelijke zoowel als een praktische geest heerscht, had onge- twljfeld veel invloed op die studierichting. Zoo wist hij ln 1889 de akte voor landbouwkunde te verwerven. In 1891 werd hij benoemd tot landbouw- leeraar en later volgde hfl den heer F. B. Löhnis op als inspecteur van het landbouw onderwijs. Daarbij gaf h|j bewijzen van een frlsch en kloek talent. En wel is waar is hij nog niet gereed kunnen komen met de algeheele reorganisatie van het landbouwonderwijs, waarvan hij reeds op het landhuishoudkundlg congres in deze gemeente de plannen ontvouwde, maar als een degelijk ambtenaar heeft h|j het aan |zijn inspectie toevertrouwd land bouwonderwijs in goeden staat gebracht en onderhouden. TELEGRAMMEN. Middelburg, 7 Februari. De Raad van Beroep der Ongevallen verzekering bevestigde heden de beslissing der Rijks-Verzekeringsbank in zake J. M. V. te Zierikzee, en ontzegde klager zijn vordering. Te Haarlem is op 82-jarigen leeftfld overleden de heer W. J. Wedel, oud directeur der Rijks-Kweekschool te Middel burg. 's-Gra ven hage, 7 Februari. Eerste Kamer. De Begrooting van Financiën werd aangenomen. Aan de orde is de Begrooting van Waterstaat. De heer Van der Gracht bepleitte een salarlsverbetering voor de landmeters, waaraan de Minister verklaarde niet te kunnen voldoen. Benoemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger te Middelburg mrs. P. Dleleman en F. B. Evers, advocaten te Middelburg. Rotterdam, 7 Februari. GRANEN. Buitenlandsche zeer stil. Mais lager. Meel, f 14, kalm. Binnen- landsche Tarwe, f 7,75 4 f 9. Haver, f 5,50 4 f 7. Bruine Boonen, f 10 4 f 15. Erwten, f 9 4 f 13,50. Mats, f 140, overigens stil. Vlas. Op het land flinke handel, vorige prezen. Markt-aanvoer 13269 steen blauw, 38 4 55 stuivers; 2800 steen Groninger, 44 4 48 stuivers; 1000 steen geel, 48 4 52 stuivers; 3695 steen wit, 36 4 45stuivers, alles verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2