Uit Stad en Provincie. Brieven uit Zierikzee. Een broeder van dezen reiziger, die een kistje van 100 sigaren en één waarin zich nog een tiental bevond bij zich droeg, kreeg een onkostenbrlefje van ruim 5 mark. De belasting is er zóó hoog, dat werk lieden, die over de grenzen gaan, hun zakje tabak waaruit zij rooken of pruimen vóór het uitstappen wegwerpen, 't Is dus zaak voor hen, die naar Duitschland gaan, zoo min mogelijk sigaren (en vooral niet in kistjes) mede te nemen. Melissant. Ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad alhier, ter voorziening In de vacature van wijlen den heer D. Slellng (wethouder) zijn candidaat gesteld de heeren: L. Slellng Dzn. en J. A. v. Nleuwen- htilzen. Goedereede, 31 Jan. Van de vijf in het logement .De Gouden Leeuw" alhier ver pleegde schepelingen van het op de Hinder verongelukte Engelsche driemast-schoener schip „Renown" zijn twee reeds hersteld en Zaterdag naar Engeland vertrokken, namelijk: de stuurman A. Johnson en de schepeling J. Campbell. De toestand der twee andere Engelschen en van den neger L. Collins, uit Brltsch- West-Indië, Is vooruitgaande. Zierikzee, 1 Febr. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondlssements-rechtbank van heden, is door den heer mr. A. N. Fabius de eed afgelegd als Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Zierikzee, ter stand plaats Zierikzee. Wij vestigen de aandacht van allen, die meenen, dat zij In de termen vallen om op de kiezerslijst te worden gebracht, dat de Vrijzinnige Propagandaclub In de benedenzaal van het „Huls van Nassau" (Ingang 2de deur Nobelstraat) aanstaanden Vrijdagavond tusschen 8 en 10 uur een informatiebureau heeft gevestigd, waarbij men gratis alle inlichtingen bekomen kan. Maandagavond 10 ure is op de Vondelingen aan den grond gevaren het Ijzeren sleepschip „Wilhelm", geladen met Ijzer-erts, van Gent naar Duitschland. Men heeft vruchteloos getracht het schip af te brengen. Thans worden maatregelen genomen om de lading overboord te werpen of In vaartuigen over te laden, om daarna het schip, dat op twee plaatsen reeds gebroken Is, met behulp van sleep- booten af te brengen. Bij beschikking van den Minster van Waterstaat is op den spoorweg van Burgh over Brouwershaven naar Steenbergen, met Ingang van 25 Januari, het Vereenvoudigd Locaalspoorwegreglement 1902 van toe passing verklaard. Naar men uit Westkapelle schrijft is men nog altijd druk aan het werk met het storten van zakken zand; c.a. 4000 zakken z|jn reeds gestort. Maandagavond werkte men nog tot twaalf uur. Dinsdagmiddag was de zee zeer kalm, het water bizonder laag en werd druk gepeild en gewerkt. Even buiten den wal schijnt het tamelijk diep te zijn. En Maandag en ook Dinsdag kwamen tal van vreemdelingen hierheen, om ook eens poolshoogte te nemen. Men gaat natuurlijk met het storten van zakken zand door, totdat stortsteen is aangebracht. Aan het strand te Domburg zijn aan gespoeld 67 battings en ribben, gemerkt C. H. W. en C. W. De diensttijd voor de miliciens der tweede ploeg blijvend gedeelte (voorjaars- ploeg 1909 en kleinste helft 4-maanders 1909) Is vastgesteld van 16 Juni tol 13 Augustus 1910. Noordgouwe. De Raad dezer gemeente heeft het percentage voor de heffing van den hoofdelijken omslag van 1,8 vermin derd op 1,5. Voor de loting der Nationale Militie hebben zich alhier 11 jongelui aangegeven. Renesse. Op 1 Januari bedroeg het aantal Inwoners 618. Door geboorte en vestiging vermeerderde dit aantal in den loop van het jaar met 63. Door overlijden en vertrek verminderde het met 44. Alzoo een vermeerdering van 19 personen, zoodat op 31 Dec. 1909 het aantal Inwoners 637 bedroeg. Er werden 5 huwelijken gesloten. Dreischor. Het bevolkingscijfer op 1 Januari 1910 bedroeg 1268. St.-Filipsland, 31 Jan. Op een hofstede zou de dienstbode een emmer water scheppen uit een vrij diepen put. Door de gladheid gleed ze van 't trapje en ge raakte te water. Al zwemmende en spar telende wist ze den overkant van den put te bereiken, greep daar een overhangenden tak van een boompje, doch door haar zwaarte brak dit af en zonk ze weer weg in de diepte. Ofschoon ze veel water binnen kreeg, wist ze toch weer naar den anderen kant te scharrelen, maar kon door de steilte niet tegen den oever opklauteren. Qelukkig werd haar hulpgeroep, dat reeds flauwer werd, gehoord door één der hulsgenooten, mej. A. S. Deze snelde onmiddellijk toe en had na buitengewone krachtsinspanning de zelfvoldoening haar uit dien levens gevaarlijken toestand te redden. Qelukkig heeft de drenkelinge geen nadeellge ge volgen ondervonden van deze gedwongen badkuur. Bij één der laatste nachtelijke storm vlagen sloeg het schip „Rehoboth", schipper L. Faasse, dat aan den Slaakdam lag, van zijn ankers, kwam op de keien terecht, verloor één zyner zwaarden, kreeg boven dien meerdere schade en sprong lek. Stavenisse. Volgens den alhier vanwege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er alhier in Januari 1.1. 87 1 m.M. regen en reerslag (in 20 aftappingen) tegen 26 6 in 1909 en 28.1 in 1908. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 778, de laagste 733 m.M. (24 Jan. avond 8 uur). lerseke. De veerschipper I. J. Porrelj bevond zich Vrijdagnacht met zijn vaar tuig tijdens stormweer voor de Val te Zierikzee, toen door het onklaar geraken van het roer het vaartuig tegen den dijk botste en geheel verbrijzeld werd. De op varenden konden zich door aan den dijk te springen, redden. Het vaartuig is totaal verloren. Vlissingen. Burgem. en Weth. stellen aan den gemeenteraad voor, tot het maken van een beschoeiing van cement-beton aan den mond van de Westerhaven. Vier Christelijke Zangvereenlglngen alhier zijn voornemens om ter gelegenheid van den eersten jaardag van H. K. H. Prinses Juliana, de Juliana-cantate uit te voeren. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 2 Febr. Ten overstaan van den notaris J. Franse werden heden alhier In het openbaar verkocht: a. een huis en erf aan de Nieuwe Haven, bij de Duivelandsche poort, voor f 1601; b. een schuur en erf in de Zevengetij- straat, voor f 1100. Kerkwerve, 29 Jan. In de heden ge houden vergadering der landbouwver- eeniglng is met het oog op garantie en prijs de levering van het klaverzaad ge gund aan Hofman te Veendam, 4 f 1,08, en die van tjet lucernezaad aan Poortman te Rotterdam, 5 f 1,12. Colljnsplaat. Door de Vereenlglng „Unltas" is aanbesteed: 28700 Kilogram superphosphaat, waar voor de laagste Inschrijver was Anth. Kole alhier, voor f 6,44 per 100 K.O., en 4000 kilo patent-kaliwaarvan dezelfde de laagste inschrijver was voor f 6,25 per 100 K.O. Landbouw en Veeteelt. Bij de te Bergen-op-Zoom gehouden verkooplng van 7 hengstveulens (3-jarige) aan het Rljkshengslveulendepot aldaar, was de toeloop van koopers zeer groot, w. o. de voornaamste paardenfokkers uit het land. Ooede prijzen werden besteed. Één der hengsten werd bij gebrek aan bod opgehouden, doch de overige 6 brachten het aanzienlijk bedrag op van f 16.140. Het hoogste bod bedroeg f 4930 voor een Belgisch hengstveulen, eigenaar werd de heer Pauwen te West-Pannerden. Kortgene, 1 Febr. Heden hield de vereeniging „Landbouwbelang', In Noord- Beveland, hare gewone jaarvergadering, onder presidium van den heer L. van Oeveren alhier. Hoewel de vereeniging bestaat uit 122 leden, kwamen er slechts weinigen ter vergadering. Uit het verslag van den penningmeester, den heer Th. Wolse, bleek o. m., dat In het afgeloopen jaar aan hulpmeststoffen werd besteed f 52547,80. De rekening over het afge loopen jaar sloot in ontvangst en uitgaaf met f 54326,35, met een goed slot van f 494,325. Er werden 4 personen geballo teerd, waardoor het ledental thans is ge stegen tot 126. Vlissingen. In de heden (Woensdag) alhier gehouden algemeene vergadering der afdeeling Zeeland der V. P. N., werd door den secretaris het jaarverslag over 1909 uitgebracht, waaraan het volgende Is ontleend: Dankbaar maar op verre na niet voldaan, ziedaar in korte termen samengevat aldus vangt de secretaris aan wat ik den algemeenen indruk moet noemen, die dit verslag weergeeft. Het jaar werd begonnen met een nadeellg slot van f 58,19s, doch eindigde met een miniem klein voordeelig saldo. In dit op zicht is er dus eenige vooruitgang, hoewel niet kan worden ontkend, dat tengevolge van geldgebrek de actie wel wat te wenschen heeft overgelaten. Met dankbaarheid wordt herinnerd aan de subsidie ad f 50 van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw maatschappij,doch tevens betreurd, dat in tegenstelling met de meeste andere Provinciale Staten, die van Zeeland nog steeds afwijzend be schikten op de subsidie-aanvragen. Van de gelegenheid voor de leden In plaatsen waar geen afdeellngen bestaan, om voor een zeer geringe tegemoetkoming in de kosten, goed fokmaterlaal te ver krijgen, werd slechts door twee personen gebruik gemaakt. Aan de afdeeling Zuid-Beveland werd f 25 toegestaan in verband met de tentoon stelling van de Maatschappij van Landbouw en Veeteelt in Zeeland te Krulningen. Van het hoofdbestuur der V. P. N. werd f 50 ontvangen, waarvan f 25 werd besteed voor bovengenoemd doel en de andere f 25 voor eene lezing Ie Tholen op Hemelvaartsdag, welke lezing echter door geringe opkomst niet kon doorgaan. Meer succes hadden twee lezingen in het najaar te Hulst en Terneuzen gehouden. Aan de leden werden niet minder dan 2450 speciaal voetringen in diverse kleuren geleverd legen den uiterst geringen prijs van 1 cent. Het aantal onderafdeelingen bleef 6, die het volgende ledental haddenWalcheren 334, Zuid-Beveland 219, Oostburg en om streken 77, Hulst en omstreken 63, Noord- Beveland 57 en Axel en omstreken 39, terwijl het aantal „losse" leden 35 bedroeg, In totaal dus 825 leden, tegen 939 op 31 December 1908. Deze achteruitgang wordt ten zeerste betreurd, maar tevens wordt er op gewezen, dat de achteruitgang slechts alleen In de onderafdeeling Walcheren voorkomt, en het ledental alleen daar van 471 op 334 daalde, terwijl ook met het nieuwe jaar weder een groot aantal leden bedankte. Een poging van het bestuur om door middel van een circulaire het leden tal te vergrooten, werd met succes bekroond, behalve In de afdeeling Walcheren. In het bestuur kwam geen verandering. Aan het verslag zijn toegevoegd beknopte verslagen van de onderafdeelingen behalve van Walcheren en Huist en omstreken. Het verslag der onderafdeeling Zuid- Beveland ademt een zeer opgerulmden geest. Ondanks de contrlbutle-verhooging tot f 1,50, waarvan men de slechte ge volgen zeer vreesde, nam het ledental zéér toe. Herinnerd wordt aan het succes der door de afdeeling geregelde rubrieken Pluimvee en Konijnen op de Landbouw- Tentoonstelling te Kruiningen. De coöpe ratieve elerverkoop op de weekmarkt te Goes ging zeer naar wensch. In 1908 werden door 45 leveranciers aangevoerd 220,595 eieren, verkocht voor f 8548,86, In 1909 nam het getal leveranciers toe tot 62, die 403,512 eieren aanvoerden, die f 16376,93 opbrachten, of 21 cent per 104 stuks meer dan de eieren van niet-leden der V. P. N. In de onderafdeeling Noord-Beveland wordt geklaagd over den slechten Invloed, dien het weinig zomersche weer, dat het jaar 1909 ons gaf, op het leggen der kippen had. Zoo ook over de hooge voederprljzen, tengevolge waarvan niet zooveel voordeel van den hoenderstapel werd getrokken als andere jaren. De toom Vreelingen was in 1908 opgeruimd en in 1909 vervangen door een toom witte Wyandottes en een wit Leghorn haan. Uit de daarvan verkochte broedeleren kwamen gekleurde dieren, een bewijs dat de dieren niet geheel en al ras zuiver waren. De leg was goed, de vraag naar broedeleren daarvan was niet vol doende. Een gedeelte van de leden zendt de eieren naar de Rotterdamsche eiervelllng; het aantal diergenen 'nam beduidend toe, tengevolge waarvan de transportkosten verminderden. De gemaakte prijs aldaar was niet veel hooger, dan die door de opkoopers besteed. Enkele leden kochten jonge kippen aan, bij velen met dat resultaat dat zl] besmettelijke ziekte met zich mee brachten, waaraan vele dieren stierven. De hoenderstapel breidt zich steeds uit, aan konijnenfokkerij wordt weinig gedaan. Het ledental ging een weinig vooruit. KERKNIEUWS. Wegens gezondheidsredenen Is aan ds. F. de Oldts, predikant bij de Ned. Herv. Qemeente te Qoedereede, onbepaald verlof toegekend. Beroepen bij de Oeref. Qem. te lerseke ds. T. Sap te Oouda. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Oem. te Ooltgensplaat door ds. B. O. C. Steenbeek te lerseke. Den len Maart hoopt ds. L. Heljmans, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Koudekerke (bij Middelburg), zijn 25-jarlge evangeliebediening te herdenken. Bedankt voor het beroep naar Qrand- Rapids (Noord-Amerika) door ds. J. R. van Oordt, pred. bij de Oeref. Oem. te Middelburg. Z. D. H. de bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Warmond de heer C. H. Rengs, onlangs kapelaan te Zierikzee. Oosterland. Het bouwen eener nieuwe kerk der Oud-Oeref. Qem. alhier staat niet In verband (gelijk onjuist werd bericht in het no. van 27 Jan. 1.1dat veel leden der Oeref. Kerk tot haar overkomen, maar wel omdat de bestaande gelegenheid reeds lang ondoelmatig blijkt te zijn. O N D E R W IJ S. Aan de Leidsche Hoogeschool slaagde voor het theoretisch geneeskundig examen de heer A. J. de Weerd van Middelburg. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Oost-Souburg de heer D. van Eljk, onderwijzer aan de Oroen van Prlnstererschool voor L. en M. U. L. O. Ie Barendrecht. Poortvliet. Benoemd tot onderwijzeres alhier, mej. Prins van lerseke. Oud-Vossemeer. Mej. A. J. Kerkhoff, onderwijzeres aan de R.-Kath. school alhier, Is tegen 1 April a.s. benoemd in gelijke betrekking te Aarlanderveen. St.-Filipsland, 1 Febr. Zoo langzamer hand begint ook hier de leerplichtwet gunstig te werken. Was in de eerste jaren het getal verzorgers, die voor de commissie tot wering van schoolverzuim moesten verschijnen, wel eens 40 of nog meer, in 't jaar 1909 moesten slechts 9 personen voor haar compareeren. RECHTSZAKEN. Bij bevelschrift der rechtbank te Mid delburg zijn naar de openbare terechtzitting verwezen, met bevel tot gevangenhouding van L. de R., 51 jaar, schoenmaker, ge boren en wonende te Vlissingen, beklaagd van verduistering, en P. v. R., 21 jaar, arbeider, geboren en wonende te Eede, beklaagd van diefstal. Beiden zijn te Middelburg reeds in het huls van bewaring opgesloten. Naar dit huis Is Maandag overgebracht M. M. A., 25 jaar, geboren en wonende te Oostburg, verdacht van diefstal. EERSTE KAM E R. In de vergadering van Maandag l.l.die ten half negen ure des avonds geopend is, werden onderzocht en goedgekeurd de geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid jhr. mr. J. Röell. De heer Röell legt daarna de verelschte eeden af. De voorzitter, baron Schlmmelpenninck van der Oye, wenscht den heer Röell en ook de Kamer geluk met zijn benoeming en verzoekt hem plaats te nemen in deze Kamer, waarin hij reeds tweemaal zitting had. Dinsdag Is aangevangen met de behan deling der Staatsbegrootlng. In de Dinsdag gehouden zitting noodigde de voorzitter, namens de Kamer, den minister van Buitenlandsche Zaken uit aan de Fransche regeering deelneming te betuigen met de ramp, die door den waters nood het Fransche volk heeft getroffen. De minister De Marees van Swinderen, zich namens de regeering, van ganscher harte aansluitend bij de deelnemende woorden des voorzitters, verzekerde aan den uitgesproken wensch te zullen voldoen. Daarna Is met de behandeling der staats begrootlng aangevangen. Bij de algemeene beschouwingen ver dedigde de heer Hovy behoud van den eed. De heer Stork verdedigde de vry liberale beginselen als niet lijdende tot conserva tisme en hoopte dat de werkgevers zich door scheeve beoordeeling uit z.g. vooruit strevende kringen niet zullen laten verleiden tot voorbijzien van wat voor het algemeen welzijn bevorderlijk Is. Spreker betoogde voorts de urgentie eener grondige herziening der Ongevallenwet. De heer Van der Does bepleitte opne ming van politie-commissarissen in het burgerlijke pensioenfonds. De heer Reekers wenschte de eeds kwestie te zien opgelost. Zijns Inziens ware wellicht het meest gelijkmatig en minst bezwaarlijk de vervanging van den eed door een belofte. De ridderorden-zaak. Met zekerheid kan de N. Cf. mede- deelen, dat de „eereraad" besloten heeft, het onderzoek der aan zyn oordeel onder worpen zaak niet aan te vangen, alvorens de Tweede Kamer een beslissing heeft genomen over het voorstel van den heer Troelstra, tot het Instellen eener enquête. DE KOMEET. De komeet is by heldere lucht nog steeds met het bloote oog waar te nemen In het Westen, even boven Venus, welke planeet natuurlijk door iedereen dadelijk te vinden Is. De eigenlijke ster der komeet neemt af in helderheid, maar de nu over aanzien lijke lengte ontplooide staart blijft een merkwaardig verschijnsel. De overstroomingen in Frankrijk. Parijs, 31 Jan. Te Parijs en stroomop waarts houdt de verbetering In den toe stand aan. In 't geheel is het water zestig centimeter gedaald sedert het de grootste hoogte bereikte. De daling In de Marne bedraagt sedert middernacht 74centimeters de waterspiegel van de Yonne steeg 30 c.M., een stijging, die morgen te Parijs een was van 10 c.M. zal veroorzaken. Coibell, stroomopwaarts van Parijs, Is geheel vrij van water. Te Melun stroom opwaarts, bedraagt de totale daling 1 meter 12 c.M. Het water begint uit den omtrek van het station Saint Lazare van de spoorlijn naar Orleans en van den boulevard Saint Qermain weg te loopen. In de Champs Elysées is het verkeer ge stremd van de avenue Martlgnon tot de rue du Collsée, wat veroorzaakt werd door het barsten van een riool op de place de la Concorde. Het water springt met kracht uit de putten van den Métro- politain. In de rue Rlchepanse Is een huls ge stut, dat op Instorten staat. Stroomaf waarts blijft de toestand ernstig, met name te Boulogne, Colombes, Courbevole en Asnières, waar men verplicht was, vele hulzen te doen ontruimen, die gevaar liepen In te storten. Oennevilliers is geheel verwoest; aldaar zijn verschelden hulzen Ingestort. Neuilly is beroofd van drinkwater; te Melun is de spoorweg over een groote lengte verzakt. Naarmate het water In de Seine daalt, stijgt het water in de Oise. Te Samplgny bedraagt de was van de Oise In de laatste 24 uur 75 centimeter. Overal worden middelen beraamd, om den slachtoffers te hulp te komen en hen van levensmiddelen te voorzien. Talrijke wijken zijn nog verstoken van eleclrisch licht. Te Alfortville worden vier mannen ver mist; men vermoedt, dat zij verdronken zijn. De Algemeene raad bracht hulde aan de bewezen daden van moed, toewijding en solidariteit. De Kamer ontving telegrammen van leedwezen en sympaihle van de Turksche Kamer. In de geteisterde wijken worden kleederen en levensmiddelen rondgedeeld. 31 Jan. Het is droog, koud weer. De Seine zakte 15 centimeter sedert middernacht. Vanmorgen om tien uur was de waterstand In het geheel 66 centimeter gedaald. Vanmorgen is een deel van de straat op den hoek van de rue St.-Lazare en de rue Caumartln ingezakt by de werken van de ondergrondsche spoor. In verschillende wyken is het water aanmerkeiyk gedaald. Aan de Orsaykade Is het verkeer weer hersteld. De toestand Is veel verbeterd in Levallols, Asnières, Colombes en Argenteull. Gisterenavond hebben twee botsingen plaats gehad aan het station Savigny. Een trein van de groote ceintuurbaan reed op een trein van den Orleans-spoorweg; tien menschen werden gekwetst. Voorts kwam een trein van Bordeaux in botsing met een trein van de groote ceintuurbaan vele personen bekwamen kwetsuren. 1 Febr. De toestand verbetert, zoo wel hier als In de omgeving. Het water is van 20 tot 25 c.M. gezakt. De be- hoeftlgen worden voldoende ondersteund. Een groot aantal gezinnen hebben echter alles verloren. De regeering zal maatregelen nemen tot ondersteuning der slachtoffers van de over strooming, wier aantal op 150.000 wordt geschat. TENTEN VAN SNEEUW. Een eigenaardige gewoonte heerscht er in een gedeelte van Friesland. Zoodra er maar wat sneeuw Is gevallen, haasten de jongens zich met sleden en kruiwagens zooveel mogeiyk sneeuw by elkaar te brengen. Dat wordt dan op een grooten hoop gebracht en met spaden en schoppen zoo vast mogeiyk in elkaar ge slagen. Een paar jongens zyn bezig er fatsoen aan te maken, want het moet een groote tent worden. Is de sneeuwhoop groot ge noeg, dan wordt de tent geheel uitgehold. Langs alle vier zyden worden banken gemaakt, natuuriyk ook van sneeuw, waar de jongens kunnen zitten. Er zyn tenten, waar plaats is voor wel 30 of meer kinderen. 's Avonds wordt het een waar feest. Een klein tafeltje wordt In de tent geplaatst, waarop enkele gekleurde kaarsjes branden. In het midden liggen soms lekkernyen, die later worden uitgedeeld. Daar het zitten op de sneeuwbanken te koud zou wezen, worden deze van planken voorzien. Één of twee jongens bespelen een har monica of wanneer ze die niet machtig kunnen worden, doet één uit de groep een verhaal, dat soms heel Interessant kan zyn. Men kan begrypen, dat er voor een en ander centen noodlg zyn, maar daar weten de jongens ook wel raad optevoren gaan ze de hulzen langs om centen op te halen. Wanneer men 's avonds lust heeft, mag men, liefst tegen entrée, de tent bezichtigen. Aan aangename en gepaste ontspanning is in ons stadje tegenwoordig geen ge brek. Wat hebben wy In den laatsten tyd al niet in de nieuwe Concertzaal te zien en te hooren gekregen! SpeenboJf, Bal- Masqué, De Dollarprinses, om niet te spreken van de uitvoeringen der plaatselijke tooneelvereenlglngen. En wat zyn wij nog te wachtenMeer en meer blijkt dan ook, dat de nieuwe Concertzaal aan haar gegevene veelzydige bestemming volkomen beantwoordt, want zy is het brandpunt geworden van den graanhandel, de tempel, waarin de edele kunst op een haar waardige wijze beoefend wordt, en de om haar doelmatige en ruime inrichting ge zochte plek voor publieke vermakelijkheden. En door dat alles brengt zij in het vaak eentonig leven van tal van Ingezetenen van ons zoo stil stadje een welkome afwisseling, en maakt zy voor hen, die plan hebben zich hier metterwoon te vestigen, een eventueel verblijf In deze gemeente wat meer aantrekkeiyk. zy, die er naar streven het leven in deze gemeenle aan de menschen zoo aangenaam mogelijk te maken, geven blijk van een helder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2