Ingezonden Mededeelingen. BKCHAM'S P1UEN De Kloosterbalsem voor Brandwonden en Huidaandoeningen. heeft men ontdekt, dat aldaar op verschil lende plaatsen de bodem overvloedig gas oplevert. Op de boerderij van J. de Or. is reeds een complete gas-lnstallatie aan gelegd, voorlooplg evenwel slecht9 voor verlichting. Waarschijnlijk zullen nu wel meer grond eigenaars boringen doen verrichten, om te zien of hun grond gashoudend Is. Amsterdam, 26 Jan. Tot burgemeester dezer stad Is benoemd jhr. mr. A. Röell, met gelijktijdig eervol ontslag als burge meester van Arnhem. Jhr. mr. Röell behaalde aan de Leidsche Academie den doctors-titel, zoowel In de Staats- als In de Rechtswetenschappen. Spoedig daarna werd hij geplaatst aan de Provinciale Griffie van Gelderland, daarna aan die van Overlj9el. Vandaar ging hij in 1898 als burgemeester naar Leeuwarden, en In 1904 als zoodanig naar Arnhem. In Leeuwarden zag men hem, den jovlalen man, ongaarne vertrekken, daar hij tevens groote werkkracht toonde. Bij zijn Intrede te Arnhem legde jhr. Röell de belofte af, steeds te zullen streven om onpartijdig de raadsvergaderingen te zullen lelden en steeds een open oog te hebben voor de belangen der ingezetenen, aanzienlijken zoowel als geringen. Die belofte is hij steeds nagekomen en geniet daardoor te Arnhem een populariteit In den goeden zin des woords, die wij hopen dat hij ook hier moge ondervinden. 27 Jan. Een droevig ongeluk Is hedenochtend gebeurd aan boord van het alhier aan de De Ruyterkade liggende stoomschip „Prins Willem V" van den Kon. West-Indischen Maildienst. Men was bezig een houten steng te lichten uit den Ijzeren achtermast. Door het losschieten van een strop kwam de topmast te vallen. Het vrij zware stuk hout kwam neer in de machinekamer, alwaar de werkman D. B. het op het lichaam kreeg. De man was helaas onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. 's-Gravenhage, 27 Jan. Vol luister was het gala-diner, dat H. M. de Koningin gisterenavond op de blzondere audiëntie van de Belgische missie te harer eere Het volgen. De koninklijke tafel, waaraan de Vorste lijke Gastvrouw, met H. M. de Koningin- Moeder, plaats nam, was aangericht In de Galerijzaal en belegd met een keur van bloemen, o. a. amarilussen en sneeuwballen. 't Strijkorkest van de Kon. Mil. Kapel, onder directie van lult. Bouwman, gaf het diner-concert, maar de muziek was als vol ledig harmonie-korps aanwezig voor het spelen van de „Brabamjonne" en het .Wilhelmus". De Belgische missie ls met het gebrui kelijk ceremonieel van het Hotel den Ouden Doelen, alwaar de leden zijn afgestapt, door baron Snouckaert van Schauburg in hofrtjtuigen naar het Koninklijk Paleis - geleld. H. M. de Koningin heeft minister Beer- naert en gevolg ontvangen, omringd door de groot-officieren en den dienst van het Hof. Het hoofd der missie heeft zich bij H. M. van zijn opdracht gekweten en een brief van den nieuwen koning der Belgen aan H. M. overhandigd. Na afloop dezer ceremonie werd baron Guillaume toegelaten tot overhandiging van zijn nieuwe geloofsbrieven als gezant. Ook deze was op de gebruikelijke wijze van zijn woning naar het palels geleid, in een galakoets van het Hof, vergezeld door jhr. Van Geen, Hr. Ms. kamerheer en particulier secretaris. Hare Majesteit de Koningin heeft het hoofd der Belgische speciale zending, minister van Staat Beernaert, het grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw verleend, terwijl H. M. aan baron Guil laume, gezant van België bij het Nederland- sche Hof, wiens accrediteering vernieuwd ls, 't grootkruis der Oranje Nas9au-orde schonk. De heeren, die met minister Beernaert de blzondere missie vormden, ontvingen de volgende onderscheidingen in de Oranje Nassau-ordegeneraal graaf Du Chattel het groot-officierskruis, baron De Franoy het officierskruis, baron d'Hoogvorst en baron de Snoy belden het ridderkruis. Na het diner ten Hove verschenen de leden der Belgische missie ter receptie, welke ln de salons van den minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. mr. De Marees van Swinderen, plaats had. Dordrecht, 27 Jan. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die Zaterdag 12 Februari onze stad zal bezoeken, komt alsdan met den trein van 10.40 aan en zal 4.30 vertrekken. Terstond na zijne aankomst rijdt men naar het terrein „De Staart". Vervolgens wordt een vaartocht langs de stad gemaakt. Ten stadhulze wordt den Prins een noenmaal aangeboden, waaraan de raads leden en eenige andere autoriteiten zullen aanzitten. Goedereede, 27 Jan. Vermoedelijk heden nacht Is een drlemast-schoenerschlp In het Bokkegat aan den grond geraakt. Het zit thans onder water. De bemanning der blazerschuit „G. O. 7", schipper G. Tanis Kzn., van hier, heeft van het In het Bokkegat gestrande schoener schip alle vijf de opvarenden gered en behouden te Goedereede aangebracht. Het schip kan als totaal verloren be schouwd worden. Oud-Gastel, 26 Jan. De 24-jarlge zoon van den landbouwer H. alhier, die heden middag bezig was zakken met graan naar den zolder te dragen, gleed-boven op de trap uit, viel naar beneden, waardoor hij den nek brak en onmiddellijk dood was. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer 15 Cts. Izljn reeds meer dan zestig jaren het meest gebruikte huismiddel van de I geheele wereld. De ondergeteekende J. Bruigom, win kelier Benedeneinde-Sliedrecht, verklaarde volgaarne, dat zijne 2 dochtertjes, genaamd Marie en Jannemijnlje, volkomen door den KLOOSTERBALSEM genezen zijn. „Mijn dochtertje Marie kreeg op zekeren dag door het aanraken van de kachel een groote wond aan de rechterhand. De hand zette kolossaal op. Alle middelen namen wij te baat, doch niets hielp. Ten einde raad wendden wij den KLOOSTERBAL SEM aan en na het gebruik van één potje was er merkbare verandering zichtbaar en genas zij gaandeweg. Het kind, dat het vóór dien tfld uit schreeuwde van de pijn, is thans totaal genezen. Mijn ander dochtertje, dat een huid aandoening had, hetwelk het kind kolossale jeukingen veroorzaakte, Is na het gebruik van één potje KLOOSTERBALSEM hiervan totaal genezen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, Is tevens een uitmuntend middel tegen brand- en snijwonden, zweren, huiduitslag, ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloedende als andere). De Kloosterbalsem mag dan ook in geen enkele huishouding ontbreken, teneinde bij ziekte of grootere en kleinere ongelukken steeds onmiddellijk bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct„ van 50 gram 75 cl., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2 50. Hoe grooter pot, hoe voordeellger dus! Let opl Alleen de echte KLOOSTER BALSEM geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekenlng L. I. Akker, Rotterdam, voorkomtalle andere is namaak. De namaak geneest nooit. Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depöthouders. Nier- en blaaszwakte bij kinderen. Een der dikwijls verkeerd-begrepen ver schijnselen van zwakte der nieren bij kinderen is bedwateren. Vele ouders zijn geneigd om deze onaangename kwaal toe te schrijven aan een kwade gewoonte. Niets Is echter minder waar; nierzwakte komt veel voor bij kinderen en is dikwijls overerfelijk, zoodat ouders, die aan de nieren lijden, niet genoeg acht kunnen slaan op hun kleinen. Kinderen, die met nier- of blaaszwakte aangedaan zijn, verschillen in vele opzich ten van gezonde kinderen. Zij zijn niet opgewekt, niet sterk of levenslustig en vroolljk, maar prikkelbaar en knorrig. Het spelen vermoeit hen spoedig, op school zijn ze dikwijls niet In staat om de lessen behoorlijk te volgen, en voortdurend hebben zij last met de urine, die zij niet op kunnen houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen volkomen veilig door kinderen gebruikt worden. De nieren worden spoedig ge regeld en versterkt, en de zwakte der blaas verdwijnt, waardoor een einde wordt gemaakt aan hun onaangename kwaal. Hoe langer gij echter dergelijke ken- leekenen verwaarloost, des te meer zal de ziekte zich uitbreiden en gij kunt dus niet spoedig genoeg beginnen met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die alom ten zeerste geprezen worden. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekenlng van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Zierlkzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van poslwissel 5 f 1 75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Bergen-op-Zoom, 26 Jan. Den 22en dezer, toen mevrouw N., uit Den Haag, op haar buitengoed kwam, gelegen onder de gemeente Halsteren, kwam zij tot de minder aangename ontdekking, dat alle aanwezige kasten waren geopend, de Inhoud over den vloer lag en alle doosjes en bussen waren geopend en de bedden waren onderstboven gehaald. De dief of dieven hebben blijkbaar alles op hun gemak doorzocht; op verschillende plaatsen op den vloer zijn druppels kaarsvet achtergebleven. Mevrouw N. kon niet vaststellen wat er ontvreemd ls, omdat alles door elkander lag. Volgens de voetsporen, die nabij het buiten te bespeuren waren op een perceel bouwland, schijnt de diefstal kort vóór de komst van mevrouw N. te zijn gepleegd. KOMETEN. Nu we in de laatste dagen een komeet „In ons midden" hebben en binnenkort nog een tweede op bezoek krijgen de sterrenkundigen hebben deze laatste reeds lang ln den kijker Is het actueel eens iets van kometen te vertellen. We volgen daarbij het populaire werkje „De wonderen van het Heelal" van Robert S. Ball, profëssor in de astronomie aan de universiteit te Cambridge, en ook nog een Duilsch boekje over sterrenkunde. Een komeet is heel iets anders dan een planeet, zooals onze aarde b.v. 't ls geen vaste stof, geen land of bosch of berg vindt men er op, want het is als het ware slechts een reusachtige gasbel, die door de luchtledige oneindige ruimte van het heelal vliegt, dikwijls van vorm verandert, daar ze op hare zwerftochten verschrikke lijk gehinderd kan worden door andere hemellichamen, en zich dan ook op vrij ongeregelde tijden aan ons oog vertoont. Na een reis door de eindelooze ruimte komj een komeet naar het midden van ons zonnestelsel. In steeds grooter vaart vliegt ze naar de zon, er om heen, en dan met afnemende snelheid langs een andere baan weer terug. Bij de nadering van de zon heeft ze een snelheid van meer dan 300 K.M. per seconde. Dat Is ln nog Iets minder dan één seconde over heel Nederland heen, van Moddergat naar Maastricht. Kampioen-schaatsenrijdersvlleg-men- schenauto-razernlsten, hazewindhonden en ander kruipend gedierle, waar blijft ge met uw snelheid-records van 10 k 15 M. in de secondeZoo'n komeet Is je allen behoorlijk de baas. Er is zelfs één geval bekend, dat een komeet in twee uren om de zon heenvloog. En dan bedenke men, dat de zon ongeveer anderhalf millioen keer zoo groot is als de aarde. Als een komeet pas wordt waargenomen, heeft ze dikwijls een zeer onbeteekenenden staart, doch deze verlengt zich met kolos sale snelheid tot vele mlllloenen mijlen, terzelfder tijd als de komeet om de zon heenvllegt. Die pracht vei flauwt, als de komeet zich verwijdert van de zonde staart wordt dan gaandeweg kleiner en de komeet verdwijnt weer in de ruimte. Voor de door hun telescopen glurende sterrenkundigen is een komeet niets zeld zaams, maar een groote, schitterende komeet, die met het bloote oog kan wor den waargenomen, zooals de nu ver- schenene en zooals de over eenige weken verschijnende komeet van Halley, komt zeer zelden voor. 't Is langer dan een kwarteeuw geleden, dat men er hier zoo een heeft kunnen bewonderen. Hun omloopstijden zl|n ook zeer ver schillend. Van sommige is die slechts weinige jaren, van andere echter eeuwen. Van een in 1840 verschenen komeet heeft men zelfs berekend, dat zij niet minder dan 13,864 jaren noodig heeft, om haar omloop om de zon te volbrengen. Ze doen zich meestal voor als een ronde nevel met een dichtere kern In 't midden. Men neemt aan, dat bij een eventueele botsing van de aarde met den staart van een komeet slechts een buitengewoon groote hoeveelheid vallende sterren (mete orenregen) het gevolg zou zijn. Opgeloste kometen vormen n.l., zooals de jongste waarnemingen geleerd hebben, meteoriden- zwermen. Één der meest beroemde kometen is de groote komeet van Halley, dezelfde, die we nu eerstdaags weer te wachten hebben. Zij Is de eenige, die met Iets, dat op regelmaat gelijkt, terugkeert. Elke 75 76 jaar kan men baar verwachten, en een Amerlkaansch geleerde wil gelooven, dat zij dezelfde Is als de sier van Bethlehem, die den weg wees aan de wijzen uit het Oosten. Halley was een vermaarde sterrenkun dige, die twee eeuwen geleden leefde, de komeet waarnam ln het jaar 1682 en toen met groote zekerheid haar omloopstijd vaststelde. oictsisv De overstroomingen in Frankrijk. In de Fransche bladen van Dinsdag avond vinden we nog enkele blzonderheden over de overstroomingen De Rue Villiot in Parijs Is nu een soort van rivier geworden en men heeft een steenen dam moeten maken aan den hoek der Rue Bercy, om het water tegen te houden. Op de Qual de la Gane werd de toe stand der hulzen no. 29 tot no. 69 crltiek, zoodat de bewoners de perceelen hebben moeten verlaten. Dit ging niet makkelijk, want op 69 woonden twee lamme grijs aards. In het Palels van Justitie Is de toestand droevig. Het water slaat er 1.60 M. in de kelders; de centraalverwarming kan niet worden gebruikt en ln de ziftingzalen is het om te bevriezen. Alleen In de raad kamers, waar schoorsteenen zijn, heeft men kachels kunnen aanleggen. De heeren van het Hof van Cassatie houden nu In die raadkamers zitting: hun zetels staan om de kachel geschaard en de advocaten pleiten bij een lekker houtvuurtje. Het gerucht is gegaan dat de „apaches" getracht hebben verschillende huizen in de Rue Féllclen David en de Avenue de Versailles, die door de bewoners verlaten zijn, te plunderen, maar de commissaris der politie heeft dat ten stelligste tegen gesproken. In het kwartier van Auteuil zijn 124 gezinnen, te zamen 374 personen, dakloos. Alles bijeen hebben 620 menschen geen onderkomen, meest arbeiders met vrouw en kinderen. De overstrooming breidt zich uit. Er zijn weder nieuwe straten overstroomd. Het trelnenverkeer is geheel gestaakt op de Orleans-lijn. De Metropolitan Is over stroomd onder de „Place Concorde". Ook de „Gare de3 Invalides" slaat onder water. Volgens berichten van het ministerie van binnenlandsche zaken Is het verkeer tus- schen Moulineaux en Salnt-Cloud het „Hotel des Invalides", het station Salnt- Lazare, Clignancourt en het „Champ de Mars" gestremd. Te Corbeil staan de onderprefectuur en hetrechtsgebouwrondom In het water. Het spoorwegverkeer tusschen Lons-le- Saulnler en Champignol Is gestremd. Ruim 3000 menschen, die door de over strooming te Alfortvllle van onderkomen zijn beroofd, zijn door het gemeentebestuur van Charenton onder dak gebracht. Er zijn strenge maatregelen genomen tegen plun deraars, daar boosdoeners de menschen die hunne hulzen wilden verlaten beroovcn. Aan de Gare du Lyon Is, naar men bericht, alle verkeer op de groote lijnen gestaakt. in de Rue Villiot slaat het water een meter hoog. Vele huizen in Javel zijn ontoegankelijk. De borstwering van de brug en het staketsel zijn weggenomen om den stroom een vrijen [doortocht te geven. De entrepótsj te[5 Bercy zijn over stroomd. De heer Berteaux, afgevaardigde van Selne-et-Olse, heeft gezegd, dat Chatou, Lepecq en de naburige gemeenten geheel overstroomd zijn. De bewoners vluchtten. Vele huizen zijn ingestort. Bry sur Marne, Neuilly en Plaisance staan onder water. De trams te Nogent rijden niet meer. Er woedt een hevige sneeuwstorm in een groot deel van Champagne; Ay, Maneuil en Risseui! zijn overstroomd. Te Tour sur Marne zijn vele huizen ingestort. Te Recy en Juvisy zijn alle hulzen vernield. Te Sens in Yonne werden 2000 menschen gedwongen, hunne woningen te verlaten. Velen van hen wilden, ondanks het bevel der overheid, weder naar binnen gaan en daarbij kwam het tot ongeregeldheden. Vier personen werden In hechtenis ge nomen. Uit Charenton wordt bericht, dat de Marne nog steeds blijft wassen. Naar men bericht, zijn de Gers, de Charente, de Adour en de Dordogne sterk gewassen. Aan de zeekust heeft de storm veel schade veroorzaakt. ln het zuiden van het arrondissement Is de toestand zeer ernstig. Te Conflans is het Aube-kanaal buiten zijn oevers ge treden en het geheele dorp Is overstroomd. Er zijn verscheidene gezinnen, van welker lot men niets weet. Parijs, 27 Jan. De Seine Is vannacht nog meer gestegen. Het water heeft het Dultsche gezantschap en de kelders van het ministerie van buitenlandsche zaken bereikt. Op den ondergrondschcn spoor weg is het verkeer gewoon hervat op lijn 2 en gedeeltelijk op lijn 3. Een gewelf van den Orleansspoorweg is Ingestort tegenover de straat Git Ie Coeur. Het station van Ivry Is geheel over stroomd. De straten van Cllchy staan onder waler. Het is prachtig weer, maar het water blijft stijgen. De galerijen van den Métropolitaln In de rue Massillon en de rue Chanolnesse zijn overstroomd. Het verkeer Is gestremd. De Arcole-brug is in groot gevaar. De winkel van de Prlntemps is over stroomd, maar niet gesloten. De afgevaardigden kunnen ten deele het Paleis Bourbon niet bereiken. De regeering is van plan in alle over stroomde streken de betaling van wissels uit te stellen. Overstrooming in België. Het kon niet anders of de overstroo mingen in Frankrijk moesten ook hooge waterstanden in België uitlokken. Enkel zijn dan natuurlijk de Maas en de Samber, die de eerste aanleiding geven tot de overslroomingen. Het waterpeil der Maas was Dinsdagmiddag zeer verhoogd. En alles deed voor heden den toestand nog erger Inzien. Te Anseremme liep het water In de kerk en bereikte er een hoogte van 25 centim. Ook al de bijrivieren wassen aanhoudend. Te Dlnant en in gansch den omtrek werden de kaaien en wandelingen over stroomd. Vele kelders en keukens staan onder water. Nog 10 centimeters verhoo ging van het waterpeil en de stralen zullen in beken veranderen. Sedert 1880 heeft men zoo'n droevig spektakel niet meer gezien. Tusschen Dinant en Namen loopt de Maas uit haar bedding en overstroomt landen en de weiden. Te Namen st. de kelders onder water in gansch d van Tus5Chen-Samber-en-Maas. De van Grognon Is ontoegankelijk. En de Samber wast altijd voort. Semols, de Bocq en de Molignée, de de Ourthe, de Vesder en de Am wassen Insgelijks op verontrustende Blijft het voortregenen, dan Is een ramp In gansch de kom der Maas te vre Te Luik verhoogde de Maas insg in den afgeloopen nacht. De stortre welke neervielen in de Fransche Arde deden zich gevoelen. De Leie en hare bijrivieren zijn zeer verhoogd tengevolge van de i vloedige sneeuw, welke er is gev sedert Zaterdag. Dinsdagmorgen besta men te Komen, eene verhooging va centim. Bijna overal loopt de Leie hare oevers en overstroomt de weilat en de akkers. In de streek der Beneden-Samber, v namelijk in den omtrek der Providence, s de wegen 30 centimeters onder wate de steeds vallende sneeuw verergert vc durend den toestand. Te Marchlennes heeft men de wet aan de Samber moeten staken. In het Luiksche is het natuurlijk n beter. Te Hoel klom de Maas 1,26 te Ampsln, 1,31 M.te Amay, 1,36 te Chockier, 96 centimeters; te Jemep 1,9 M.te Luik, 72 centimeters. En duurt de was voort, want het sneeuwt regent ook voortdurend. Men meldt uit Oostende, dat een vr selijke storm op gansch de kust wot en dat de Deensche sloomvlschsloep n. 432, welke tegenover de Kurzaal gestr,- Is, slagzij gevallen is door de hevige zee Ook beschouwt men de redding er v als hopeloos. Uit de Panne wordt gemeld dat m zeer ongerust Is over het uitblijven v drie harlngvisschers. Uit Brugge verneemt het H. v. A.: Talrijke gemeenten rond Brugge, Meelkerke, Houttave, [Zuyenkerke, Vlls ghem, enz., zijn overstroomd. Hofsted zijn ingesloten. Te Zuyenkerke Is een kin van school komende, verdronken, in Veurn Ambacht is alles onder water. Steenweg zijn overstroomd, of gedeeltelijk weggeru Hier en daar zijn koelen verdronken, evet als ontelbare geiten, konijnen, schapen e kiekens. Het water stijgt nog altijd voor De noodklok luidt op de kerken va Merckem, Zarren en Wercken, de bewone der laaggelegen streken verwittigende t vluchten. De tramlijn Yper-Veurne is ge deeltelijk overstroomd. Tusschen Aertryck en Eerneghem is de kasselsteenweg weg gespoeld. Te Roesselaere Is de omtrek doo de waterloopen overstroomd, alles onde water zettende. In sommige streken zlji zeer veel menschen gevangen in hunm woningen. Luik, 26 Jan. De Maas heeft seden hedenmiddag een hoogte bereikt van 2 M, 40 boven peil. De Fransche Maas vall sinds gisteren. De scheepvaart Is gestremd op het kanaal van Luik naar Maastricht. De dorpen Tllleur, Jemeppe, Flemalle zijn overstroomd200 huizen staan onder water. Men verwacht dat het water morgen merkbaar zal dalen. Gemengd Nieuws. Een truc, waarvan de Engelsche freet raders bij de verkiezingen hebben gebruik gemaakt, bestaat daarin, dat men de En gelsche arbeiders het feit voor oogen hield, dat In Duitschland, het land der protectie, door een groot deel der arbeidende be volking hondenvleesch gegeten wordt. Het diende dan, om den beefsteakversllndenden Engelschman een afschuw te doen krijgen van de protectie, die ook hem tot het eten van hondenvleesch zou kunnen brengen. Moraal: vote for the liberals. Dat in Duitschland, en vooral In Saksen, groote hoeveelheden hondenvleesch gegeten worden. Is een niet te loochenen felt. Volgens officiëele gegevens werden in Duitschland in 1908 6362 honden geslacht in openbare slachthuizen. Men mag ver onderstellen, dat het aantal clandestien gekeelde honden nog veel en veel grooter Is. De stad Chemnitz Is vooral bekend, om het groote aantal hondeneters: In 1908 werden In het abattoir aldaar 580 honden geslacht, die samen 6990 K.G. vlee:ch opleverden. Niet lang geleden bestond er te Chemnitz zelfs een bekend restaurant, waar niet anders dan bier, jenever en „echte" hondenboutjes te krtygen waren; de eigenaar heeft er zfln schaapjes op het droge gekregen. Dat het eten van hondenvleesch, zooals de Engelschen het willen laten voorkomen, uitsluitend uit armoede geschiedt, schijnt evenwel bezijden de waarheid te zijn. Men beschouwt het Integendeel evenals de Chlneezen als een soort lekkernty, terwijl het ook geldt als een uitstekend middel tegen longziekten. Daarom wordt het vooral gegeten door mijnwerkers, die veel kolen stof en vergiftige gassen inademen. Dat men het niet uit armoede eet, bewijst verder het feit, dat hondenvleesch duurder is dan paardenvleesch; een pond honden vleesch kost 50 pfenning, een pond oaar- denvleesch 40. Een medewerker van het Berliner Tage- blatt is er op uitgegaan, om een kijkje te

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6