Uit Stad en Provincie. Ingezonden Mededeelingen. Vereenigiog „Landboawbelaog" Ie Tholen. 392ste Staatsloterij. Inmiddels was er aan de villa aan den Bergweg een pakje bezorgd, waarvan het adres met een mannenhand geschreven was en welk pakje een brief inhield, door het meisje geschreven, doch biykbaar niet opgesteld, waarin zij mededeelde, dat ze was weggegaan en nooit meer terug zou komen. De vader was aldoende over de vlucht van zijn dochter ingelicht, voordat de moeder terug was en het hem kon meedeelen. Onmiddellijk werd geseind naar den burgemeester van de plaats, waar de theol. cand. intusschen tot predikant be roepen was om te Informeeren of men iets wist, doch het teleurstellend antwoord luidde, dat de domlné zijn standplaats had verlaten en dat sedert Dinsdag de pastorie was gesloten. Uit verdere informaties, In de stad ingewonnen, bleek, dat de jonge dame gezien was bij een familielid van den predikant, In de Zomerhofstraat, In een kruidenierswinkel. Maar dat huls heeft ze verlaten en sedert is ze niet meer gezien. Dinteloord, 19 Jan. Nu het winter seizoen het ijsvermaak verre van ons houdt, grijpen we zeker elke gelegenheid gretig aan om ln ruimer kring binnenshuis een prettigen avond door te brengen. Met lichte tred begaven we ons dan ook heden avond naar de zaal van den heer Blerens, waar de zoo goed bekend staande tooneel- vereenlglng „Aurora" zou optreden. Wij hebben het programma op den voet gevolgd en bij het schelden waren we vol lof en dank voor „Aurora", die zich andermaal op meesterlijke wijze van haar taak heeft gekweten. Naast onzen innlgen dank dus aan den wakkeren voorzitter, den heer J. Hartman, en de niet minder ijverige leden, gevoelen we ons ook erkentelijk voor de heeren A. de Winter en B. C. Kroskinsky, die respectievelijk optraden als pianist en grimeur en ook het hunne hebben bijgedragen tot het welslagen der uitvoering. Zierikzee, 20 Jan. Gisterenavond werd in de Concertzaal alhier door de Rede- rljkersvereeniglng „Advendo", met wel willende medewerking van 't Stryk-Orchest, een goed bezochte uitvoering gegeven ten voordeele van Schoolkindervoeding. Opgevoerd werd 't blijspel „de Weduwe Hansen", waarin verschillende kluchtige tooneelen voorkwamen en dat alzoo aan het publiek ruimschoots stof tot lachen gaf. De uitvoering, vooral der hoofdrollen, verdient allen lofalles liep vlot van stapel en de verschillende vertooners waren rolvast. Het Strljk-Orchest, dat een vijftal num mers uitvoerde, verwierf algemeenen bijval en gaf een zeer gewaardeerde afleiding. Na afloop der voorstelling nam de voorzitter der Vereenlging „Schoolkinder voeding", jhr. De Muralt, het woord, om zijn dank te betuigen aan genoemde Ver- eeniglngen, die medegewerkt hadden tot het verschaffen van genot aan het aan wezige publiek, maar ook van genot aan de behoeftige kinderen, daar door de opbrengst dezer uitvoering de kindervoe ding langer tijd kan worden voortgezet. Met een enkel woord over het nut der „Kindervoeding" besloot de spreker zijn gloedvolle toespraak. Hierna sprak de heer A. H. Lemsom, regisseur van „Advendo" (die aan deze Vereenlging zeer veel ten goede heeft gedaan), een woord, zoowel over „Ad vendo" als over „Kindervoeding". Belde Vereenlglngen hebben steun noodlg, belden beoogen een goed doel, al is het ook op verschillend gebied, dezen avond steunde de één de ander en alzoo beval hij beide Vereenlgingen in de medewerking en den steun van de ingezetenen onzer stad aan. We hopen, dat beide Vereenlglngen de vruchten van dezen avond en het ge sprokene mogen ondervinden I 21 Jan. Gisteren werden de leerlingen der openbare en bizondere lagere scholen alhier door een geacht Ingezetene op royale wijze onthaald. Dat de kleinen zich aan de heerlijke versnaperingen te goed deden, en in een bizonder opgewekte en dankbare stemming huiswaarts keerden, kan een ieder wel begrijpen. De openluchtmeeting ten behoeve van Staatspenslonneering voor de ouden van dagen, uitgaande van de Federatie van de Afdeellngen op Schouwen—Dulveland van den Bond voor Staatspenslonneering, zal den 2den Pinksterdag op de weide achter het Tramstation gehouden worden. Benoemd is tot ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Dordrecht mr. F. F. Vlehoff, thans in gelijke betrekking te Zierikzee, en in diens plaats mr. A. N. Fablus, advocaat te Arnhem. Door de gemeenten Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet Is In beginsel besloten tot oprichting eener gasfabriek door de Maatschappij tot Bouw en Exploi tatie van Gemeentebedrijven te Utrecht. Tot gemeente-opzichter te Ooltgens plaat Is benoemd de heer D. Korteweg Lz. aldaar. Noordgouwe. Volgens den alhier ge plaatsten regenmeter gaf: 1905 In 129 regendagen 813,1 m.M. regen 1906 131 674,8 1907 „119 543,3 1908 „119 559,9 1909 155 786,7 Van deze 5 jaren had 1909 de meeste regendagen, doch In 1905 viel meer regen dan in het pas verloopen jaar dat en terecht als een nat jaar geboekt zal worden. De betrekkelijk koude zomer en de steeds bewolke lucht deden de vochtig heid meer gevoelen en opmerken dan in 1905. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 7/5 Cts.; elke regel meer 125 Cta. Zwak, ellendig en altijd vermoeid. Verdenkt gij uw nieren wel? Zij worden misschien cel na cel vernietigd, waardoor uw bloed ongezuiverd blijft, terwijl het levengevend eiwit uit uw lichaam kan worden afgevoerd. Nierkwalen ontwikkelen zich zóó onge merkt, dat zelfs wanneer de nieren ernstig aangetast zijn, gij geen ander verschijnsel op kunt merken dan algemeene zwakte, loomheid en afgematheid. Gij staat erover verwonderd, dat gij steeds achteruitgaat en dat gij u altijd zoo ver moeid en terneergeslagen gevoelt. Misschien hebt gij nooit uw nieren verdacht en toch, Indien uw water chemisch onderzocht werd, zou misschien gevonden worden, dat uw nieren cel na cel werden verwoest en het bloed niet meer filtreeren, waardoor het levengevend eiwit gelegenheid heeft om met de urine te ontsnappen. En zoo raakt gij dag aan dag vaster in de klauw van de gevreesde ziekte, totdat de nieren plotseling geheel hun werk staken en uw geheele lichaam vergiftigd wordt door het urinezuur in het bloed, terwijl de blaas haar kracht verliest om de urlne-afschelding te regelen. Daarom, wanneer uw urine bewolkt of branderig Is, wanneer de afscheiding In te groote of te kleine mate geschiedt, of wan neer gij rugpijn, waterzuchtige zwellingen, rheumatlsche pijnen of een blaaskwaal hebt, verwaarloost uw nieren dan zelfs geen dag langer. Uw kwaal heeft zich misschien reeds verder ontwikkeld dan gij denkt, en uitstel is zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die zoovele mannen en vrouwen blijvend genezen hebben. Let er daarom op, dat de juiste naam: Foster's Rugpijn Nieren Pillen op de doos voorkomt. ZIJ zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Nieuwerkerk, 21 Jan. Wij hadden hier op 31 Dec. 1909 857 mannen en 795 vrouwen, totaal 1652, zoodat de bevolking In 1909 Is toegenomen met 50 zielen. Oosterland, 21 Jan. Het zielental dezer gemeente bestond op 31 Dec. 1909 uit 1844, zijnde 15 ingezetenen meer dan In het daaraan voorafgegane jaar. Bruinisse. Door de Vereenlging „Alge meen Schippers- en Visschersbelang" werd Maandag eene algemeene vergadering gehouden. Deze werd geopend door den voorzitter Joh. de Waal Rz. met de volgende rede: „Ik heet u allen welkom in deze ver gadering! Waar wij zoo even het jaar 1909 met 1910 hebben mogen verwisselen, waarin wij deze, onze eerste vergadering houden, daar reken ik het mij een voor recht, u allen mijne beste wenschen aan te bieden. Moge het ons geschonken worden nog tal van jaren met elkander werkzaam te zijn, tot verbetering van onzen maatschappelijken toestand. Zien wij terug naar het zoo pas vervlogen jaar, dan zult u het met mij eens zijn, dat het ons in velerlei opzicht allesbehalve voor- deellg Is geweest. Het was zooals men dat uitdrukt „schering naar inslag". Onze weleer bloeiende mosselhandel Immers kwijnt, tengevolge van overproductie door aanvoer van de Zuiderzee; de goede reputatie der Zeeuwsche mosselen gaat steeds meer en meer verloren, de strijd om het bestaan wordt met den dag zwaarder en onder dat alles zitten wij bijna stil ter neder; ontlokt ze u niet de vraag: „Wat zal er van geworden?" Oeeft de Zuiderzee aan enkelen een klein bestaan, voor velen daarentegen men mag wel zeggen allen bewerkt zij onberekenbare schade en achteruitgang in zaken. In verband met 't een en ander geloof Ik er niet te veel van te zeggen, dat het ons bij den huldigen toestand van hooge pachten en kleine Inkomsten onmogelijk zal zijn om het steeds grooter wordende lek boven water te houden. Zoo ik In den aanhef reeds zei, is er voor de Vereenlging een nieuwe jaarkring aangebroken, beziele hij ons met nieuwen moed, om de riemen in handen te nemen en met vereende krachten tegen den stroom van deze onheilen op te roeien. Stilzitten immers is achteruitgang, „een ploeg die werkt", zegt het spreekwoord, blinkt". Zien wij op onze werkzaamheden in 1909 verricht terug, dan blijkt het ons, dat wij niet ongunstig hebben gearbeid. Onze overheden, waarvan wij hier slechts een tweetal noemen, n.l. Zijne Excellentie den Minister van Financiën en den Edel- mogenden Heer Patijn, onzen geachten af gevaardigde ter Tweede Kamer, wy mogen het getuigen, zij waren ons ter wille, immers aller wensch, n.l. de verlegging der landsluis zal weldra in vervulling treden. Moge dit werk, aan welks tot standkoming zoovelen hebben getwijfeld, een nieuwe bron van welvaart voor de plaats onzer inwoning medebrengen. Ook reken Ik het mijn plicht, naast deze hooge medewerking, dank te brengen aan allen, die hebben medegewerkt om dit belangrijk werk zijne voltooiing te doen naderen. Zien wij op ons ledental, dan zijn onze krachten niet verminderd, eer toegenomen. Waar andere vtsschersplaatsen offers aan de zee moesten brengen, daar bleven wij gelukkig gespaard, niemand onzer werd door den onverbiddelpen dood aan zijne familie of der Vereeniglng ontrukt; onze vloot, ondanks den slechten gang van zaken, breidde zich nog uit; stemme deze bewijzen ons tot dankbaarheid. Een enkele maal mochten wij het genoegen smaken, dat tijdens den storm van 3 December j.l. met onze reddingsmiddelen een dlepgeladen vaartuig In behouden haven werd gebracht, jammer genoeg, vergun mij de uitdrukking, moesten reddingsboot en reddingsmiddelen nog steeds uit de kas der Vereenlging onderhouden worden, toch breng Ik bij dezen een eere-saluut aan Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden, als stichter van den „Bond vanNederlandsch Reddingswezen" tot stand gebracht in 1909 en zij het mij eerbiedig vergund den wensch uit te spreken, dat wij ook een maal verwaardigd worden mogen ons te kunnen scharen onder het eervol vaandel van Zijne Koninklijke Hoogheid, als op genomen te zijn in bovengenoemden Bond. Uit 't een en 't ander, geachte vergadering, blfjkt dat het vereeniglngsleven zijn vruchten afwerpt, jammer genoeg dat de onder vinding ons leert, dat er zoo weinig naar gestreefd wordt. In weerwil alles zich vereenlgt, staan er nog maar al te veel, om ons onverklaarbare redenen, buiten ons. Wij, als vlsschers, houden helaas maar al te weinig rekening met het spreek woord onzer vaderen: „Eendracht maakt Macht", „Door Eendracht sterk", daarom houdt dit spreekwoord voor oogen, zoo zal het ons mogeiyk zyn ons vaartuig van lager wal te houden. Waar ik in vele gevallen uwen krachtigen steun mocht ondervinden daarvoor myn dank, doch laat ons dan ook op den ingeslagen weg voortgaan, zoodoende onze vakgenooten tot aansluiten aansporen, te meer omdat er bij ons nog zooveel te verbeteren is. Het „één voor allen en allen voor één" trede by ons meer en meer op den voor grond, persooniykheden door ze met zaken te verwarren op den achtergrond, twee dracht, wy ondervinden het zelf, ondermijnt en verwoest alles. Onze oogen moeten steeds stroomwaarts naar onze belangen, niet landwaarts zyn gericht. Bij dit alles leve een leder volgens zyne overtuiging, dit doende, zal het ons kunnen gelukken ons maatschappeiyk gebouw op te bouwen en te kunnen komen tot dat heeriyk doel, n.l. lotsverbetering. Dat dan de Vereenlging steeds moge bloeien, opdat wy eenmaal mogen getuigen: dat hebben wy alles te danken aan ons vereenigd streven. Ik wil eindigen, echter past het ons nog een laatsten blik te slaan op 1909. Was, zoo Ik In den beginne reeds zei, 1909 ons niet voordeelfg, toch bracht het ons een blijde dag, n.l. toen Nederlandsch hoop in vervulling trad met de geboorte van onze Prinses Juliana, die ons allen reeds lief Is geworden. En waar wij als Vereenlging onzen gelukwensch mochten leggen aan de voeten van ons geëerbiedigd Vorstenpaar, spreek ik zeker naar het hart der vergadering, als ik den wensch uit, dat God geve, dat Prinses Juliana voor spoedig mag opgroeien tot eer van God en tot heil van Vorstenhuis en Volk". Na deze rede, die met groot applaus begroet wordt, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Voorgelezen wordt een brief tegen be schuldiging in de Zlerikzeesche Nieuwsbode van 15 Januari j.l. Besloten wordt dat het bestuur zich tegen bedoelde beschuldiging zal verdedigen. Alsnu wordt voorlezing gedaan van eenlge ingekomen stukken. Voorlezing wordt gedaan van een brief, verzonden aan Z.Exc. den Minister van Landbouw en Handel te Brussel, aangaande oester- en mosselhandel. In bespreking komt de Vlsscherywet en de Vlsscherljraden. Besloten wordt aan autoriteiten vragen te stellen of ook de Zeeuwsche vlsschers daarin worden op genomen en voor in aanmerking komen. Bij de stemming voor leden van het bestuur werden de aftredende heeren Iz. Jumelet Wz. en Adr. van den Berg W.Az. herkozen. Belde heeren namen hunne herbenoeming aan. Uit het jaarverslag en de rekening van den penningmeester bleek, dat de ont vangsten bedroegen f 159,65 en de uit gaven f 127,15, zoodat er een goed slot was van f 32,50. Uit het verslag van 't Reddingswezen bleek, dat de ontvangsten nihil waren. In kas was f 36,431, uitgaven f 24,82, goed slot f 11,614. Belde rekeningen werden na onderzoek door eene commissie, bestaande uit de heeren G. de Waal Rz. en W. van den Berg Dz„ goedgekeurd. Na omvraag sluit de voorzitter daarna de vergadering. Bruinisse, 21 Jan. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1909 2856 zielen, zynde 1390 mannen en 1466 vrouwen. Het bevolkings cijfer Is in het afgeloopen jaar met 5 gestegen. Wissekerke, 21 Jan. Op I Jan. 1910 was de getalsterkte der bevolking 1666 mannen, 1648 vrouwen, totaal 3314 inge zetenen. Zy ging met 26 bewoners vooruit. Oud-Vossemeer. Woensdagavond ver gaderde ten huize van den heer M. J. Ampt de alhier bestaande Zangvereenlging, terwijl tevens het Rederykersgezelschap zyne ver gadering hield. De ontvangsten der Zang vereenlging bedroegen f 187,30, de uitgaven f 111,17s. Een aantal zangnummers werden verdienstelijk ten gehoore gebracht en besloten werd in den loop van Februari weder een gecombineerde voorstelling te geven. Een aardige vergelijking, die boven dien ook wel eenlgszins een kijk geeft op de weersomstandigheden, wordt ten beste gegeven in het volgende staatje, waarin wordt medegedeeld het aantal uren, waarop het stoomgemaal „De Drie Groote Polders" heeft gewerkt en de hoe veelheid weggemalen water. 1908. uren. 1909. januari102A 51 j Februari2441 151 j Maart188.Ï 130" April321 80 Mei64 575 Juni95 65 Juli6 49 Auguslus 6 83j September 205 48 October6 1734 November 44 142 December 88 5101 Totaal 8945 uren. 14835 u- Machineslagen 7457008 12245131 M3. water 5592756 9183848 De waterverplaatsing Is opgegeven volgens de proefmallngen toen de machine f Ms. per slag verzette. Sedert onheugelijke jaren werd de vaart tusschen deze gemeente en Rotter dam per weketyksche beurt vandaar den naam beurtschipper onderhouden door zeilschepenthans zal één der schippers met 1 Februari a.s. zich voor zien van een nieuw motor-vaartuig. Vlugge verbinding, niet afhankeiyk van weer en wind, is nu eenmaal een elsch des tyds geworden. Het aantal lotellngen, dat zich in den loop dezer maand voor de lichting 1911 der Nationale Militie moet aangeven, be draagt 22. Bij kon. besluit Is het In één der laatste raadsvergaderingen genomen besluit, om op dezelfde wijze voort te gaan met de heffing van havengeld na 1 Januari 1910, daar slechts tot bovengenoemden datum goedkeuring was verleend, opnieuw goedgekeurd en wel tot 1 Juli 1913. Het havengeld bedraagt 10 cent per ton. Vergadering gehouden den 18 Januari, des v.m. In het Hötel ,Hof van Holland". Tegenwoordig 26 leden. De voorzitter, de heer C. A. H. StoutjesdQk, opent de vergadering, en verzoekt den secretaris de notulen der vorige jaarsvergadering voor te lezen. Dezelve worden daarop onveranderd goed gekeurd. De secretaris leest daarop het verslag voor over het jaar 1909, waaruit blijkt dat de Vereenl ging zich ln gestadlgen vooruitgang mag ver heugen, dat in het afgeloopen jaar aan hulpmest stoffen, zaden en voederartikelen Is aangekocht voor f 23801,73, en het boekjaar sluit met een goed slot van f 28,78s. Hierop stelt de voorzitter de stemming voor van het periodieke aftredend lid, den heer S. van 'tHof. De vergadering geeft door acclamatie te kennen, dat het zijn herbenoeming zonder stemming begeert. Op de vraag van den voorzitter, of hij zich zijn herbenoeming laat welgevallen, antwoordt de gekozene zichtbaar bewogen ln bevestigenden zin, dankend voor het in hem vernieuwde ver trouwen. De commissie tot het nazien der rekening over 1908 brengt verslag uit en adviseert bij monde van den heer J. van As tot goedkeuring. De heeren C. J. Verstraate en J. van As worden bij vernieuwing benoemd in dezelfde commissie voor 1909. Tevens wordt de heer J. van As be noemd als monstersleker, en in de plaats van het overleden lid F. den Ouden, de heer A. Rom- bouts. Tot hulp- of plaatsvervanger-monster steker wordt benoemd de heer Ant. den Ouden Fz. Hierna had de aanbesteding der hulpmest stoffen plaats. Gegund als volgt: 250800 K.G. superphosphaat, aan Glerum Co, Vlake, voor f 2,10; 74100 amm.-superphosphaat, aan I. J. van der Have, Rotterdam, voor f 6,40; 1900 zwavelzure ammoniak, aan de Dord- sche Maatschappij, voor f 14,25; 7300 chill-salpeter, aan Gevers, Bergen- op-Zoom, voor f 10,45; 5100 patentkali, aan I. J. van der Have, Rotterdam, voor f 6; 800 chloorcall, aan J. van Ardenne, Dordrecht, voor f 10,28; 700 Thomasphosphaat aan de Dordsche Maatschappij, voor f 2,50; 19700 kaïniet, aan M. Cornellsse, Tholen, voor f 2,12; 1000 landbouwkalk, aan J- v- Ardenne, Dordrecht, voor f 0,94. PREDIKBEURTEN. Zondag 23 Januari 1910. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 's avonds half zes ureds. Laman. Dinsdagavond half zeven ure te Schuddebeurs: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, '8nam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. Evangelisatie Jeru6l II. 's Voorm. tien ure en '8 avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 'sNam. twee ure: ds. Pols. (Doopsbedienlng). Burgb. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Japchen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bruinsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemalre. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van Schalk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Nieuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Sonneveld. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Weeda. (Voor bereiding H. Avondmaal). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 's avonds zes ure: Leeskerk. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Elenbaas. Bruinisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 avonds half zes ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds .Roelofsen. (Voorbereiding H. Avondmaal). Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Gewone dienst. Tholen en St.-Filipslend. St.-Maartensdljk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins. (Bediening H. Avondmaal); '8 nam. twee ure: Idem. (Dankzegging. Collecte voor het Ziekenfonds). Oud-Geref. Gemeente, 'a Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scberpenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ureLeeskerk's nam. twee ureds. Steenbeek. Geref. Kerk. 's Voorm. half Hen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Vliet; 's nam. twee ure: Leeskerk; 's avonds zes ure: ds. Van Vliet. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'a nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Tbolen. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Willemsen van Wllnls. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Bruijn. (Bevestiging van diakenen); 'snam. twee ure: Idem; 'savonds half zes ure: Leeskerk. Stavenlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Kamsteeg. (Doops- bedlening). (Belde diensten collecte voor het Ziekenfonds). Woensdag 26 Jan. 's Avonds half zeven ure: ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ureLeeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh. (Bediening H. Avond maal); 'snam. twee ure: Idem. (Nabetrachting). Geref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Schothorst van Lunteren. Woensdag 26 Jan. 's Avonds zes ure: ds. Roelofsen van Bruinisse. Donderdag 27 Jan. 's Avonds zes ure: Idem. St.-Flllpsland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 'snam. twee ure en 'savonds half zes ure: ds. Boone. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 17, 18, 19 en 20 Januari 1910. Prijs van 200 no. 4216. Prijzen van ÏOO nos. 4962 en 7252. Prijzen van 70: 4121 41G7 4194 4240 12910 17491 41G0 4193 4231 7267 12914 NIETEN. 3439 4125 4165 4233 7256 12939 4103 4126 4196 4956 9201 17494 4105 4143 4213 4965 1290!) 1749G 4115 4145 4214 4968 12919 4119 4164 4218 4983 12920 Burgerlijke Stand van Zierikzee. Overleden: 14 Jan. C. Weasels, 78 jaar, ongehuwde zoon 19 J. K. van den Doel, ruim 69 jaar, echt- genoote van J. den Outer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 10