INENTING Ingezonden Mededeelingen. Pink Pillen. Telegrafisch Weerbericht, AD¥ERTENTIEN. A. REGENSBURG, AUG. VAN DYCK—PETIT, Ten slotte werd nog besloten, dat de Kamer aan den minister van financiën zou verzoeken dat postpakketten van en naar Engeland, voor Vllssingen, Middelburg en Goes bestemd, voortaan te Vllssingen zullen worden in- en uitgeklaard en niet meer te Rozendaal. De heer A. Lools, sedert 17 Juni 1898 lid van de Prov. Staten voor het district Vllssingen, die dit jaar aan de beurt van aftreding Is, wenscht, naar wij vernemen, voor een eventueele herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. Landbouw en Veeteelt. Suikerbieten. De pogingen tot oprich ting van een coöperatieve suikerfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen, op aansporing van het Tweede Kamerlid G. A. Vorsterman van Oyen, hebben thans geleld tot de oprichting van de .Coöperatieve Beetwortel- suikerfabriek voor Zeeuwsch- en West- Vlaanderen te Sluis". De aandeelen zullen f 500 groot zijn, waarvan bij toetreden als lid f 100 moet gestort worden. Zooals uit den naam der vereeniging blijkt, zullen behalve landbouwers uit Zeeuwsch-Vlaanderen, ook die uit Belgisch West-Vlaanderen kunnen toetreden. Oud-Vossemeer. De nawerking van de bevloeiing met het zilte nat In het vroege voorjaar van 1906, laat zich in sommige polders nog duchtig gevoelen; vooral de Vogelsangpolder schijnt de minst bedeelde onder de broeders te zijn, wat wordt toe^, geschreven aan de omstandig)^; cïaTdéze polder verbazend zwSfêft^rond heeft; ons werd medpppH- er |an(j j|gf> waarop ?aalde tarwe geheel gerot is, en zelfs niet een enkel korreltje is ontsproten. Misschien ware het een goede zaak, dat werd toegepast, wat men in den polder Stabbecoorn algemeen heeft gedaangeheel bezet men den grond met lucerne-klaver. Die groeit daar uitmuntend en men ver wacht dat binnen betrekkelijk weinige jaren kans bestaat, dat de gronden In dien polder weder in goede conditie zullen komen. Er wordt in de andere polders ook nog steeds geklaagd over het steeds dichtslibben van den grond na bewerking. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van I—rr.-H. ?e> et*.; rite rrvrl meer 15 Cte. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) uitspraak gedaan In de zaak van een 50-jarige kamerverhuurster te Middel burg, die eerst werd gearresteerd als ver dacht van overtreding van art. 297 van het wetboek van strafrecht, doch later op vrije voeten werd gelaten, terwijl toen een rechts vervolging werd ingesteld als beklaagd van mishandeling. ._7«..<,v-t>. m., wegens net veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Mishandeling van een Commissaris van politie. Voor de rechtbank te Mid delburg stonden heden (Vrijdag) terecht D. J. S., 22 jaar, G. S., 31 jaar, L. J. S 23 jaar, allen koopman en H. J. v. H., 32 jaar, werkman, allen wonende te Mid delburg. De eerste beklaagde stond terecht ter zake dat hij den in dienst zijnden Com missaris van politie te Middelburg, den heer A. ten Harmsen van der Beek, op 6 December 1909 opzettelijk een hevlgen slag op het achterhoofd heeft toegebracht. L. J. S. had zich te verantwoorden ter zake dat hij ook den Commissaris een klap heeft toegebracht en tevens, dat hij den agent van politie Wollenberg een slag In het gelaat heeft gegeven. D. J. S. werd beklaagd van het krabben In het aangezicht en steken van zijn vingers In de oogen van den agent J. de Visser. Ten slotte stonden al de vier beklaagden terecht, ter zake dat zij zich tegen den agent van politie Wollenberg hebben verzet en dien agent hebben mishandeld. Als getuigen werden in deze zaak gehoord de Commissaris van politie en de genoemde agenten. Het O. M. elschte tegen den eerste be klaagde 6 maanden, tegen de drie anderen 2 maanden gevangenisstraf. KERKNIEUWS. Beroepen te Grand-Rapids (N.-Amerlka) ds. J. B. van Oordt, pred. bij de Oud- Oeref. Gem. te Middelburg. De heer N. Blerens, benoemd tot diaken bij de Geref. Kerk te Oud-Vosse meer, heeft voor die benoeming bedankt. Stavenisse. Herbenoemd als kerkvoogd der Ned. Herv. Oemeente alhier de heeren A. Steenberg en A. F. Hanssens. Dinteloord, 12 jan. Hedenavond trad In de Geref. Kerk alhier op de WelEd. Heer Van Es uit Rotterdam, en hield een rede over het onderwerp: „De zending onder de Joden". In levendige kleuren schetste hij het zendingswerk, vooral in ztyn slandplaals; hoe tot dat doel een leeszaal was opgericht, waarvan ruim schoots gebruik wordt gemaakt; hoe ook door het afleggen van bezoeken aan de woningen het werk wordt bevorderd, enz. Uit verschillende gezindten waren be langstellenden opgekomen, die met genoegen de rede, welke op aangenamen toon werd voorgedragen, volgden. In tijden van epidemie. Het gebruik der Pink Pillen. Hij, die in tijden van epidemie ge bruik maakt van de Pink Pillen, is alsof hij ingeënt ware. De Pink Pillen vermeerderen in aanzienlijke hoeveelheid het aantal der roode bloedbolletjes, geven aan het bloed de verweerkrachten die aan dagelijks herhaalde aanvallen van het kwaad doen weerstand bieae i. Een gunstig terrein is noodig voor de ontwikkeling van de schadelijke eigenschappen der mikroben 1 Wat is zulk een gunstig terrein? Een organisme verzwakt door eene ziekte. Somwijlen zijn ongunstige weers omstandigheden voldoende om den mensch neer te drukken en de besmet tingskracht der mikroben te vergrooten. Verkrijgbaar h f 1,75 per doos cn f 9,— de zes doozen, bij Snablllé, hoofddepót, Groote Markt No. 7, te Rotterdam: voor Zierikzee en Omsttebep LW -ft -te ï.rri BalDTrnfloh. dc S Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterfl Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; Groenewegen; W. Potter, Apotb., Stoofstraat, Tholen. En verder bq verschillende apothekers en goede drogisten. PREDIKBEURTEN, Zondag 16 Januari 1910. Zierikzee. Geref. Kerk. 's Voorm. tien ure en 'savonds half zes ure: ds. Laman. Chr. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Wisse. Lokaal voor Evangelisatie, Nobelstraat. 's Voorm. tien ure: Kinderkerk; 's avonds half zeven ure: Geen dienst. Evangelisatie JeruCI II. 's Voorm. tien ure en 's avonds half acht ure: Gewone dienst. Kerkwerve. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Serooskerke. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Pols. Burgh. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure ds. Van der Linde. Renesse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Vorster. Noordwelle. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Vorster. Haamstede. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: dsJapchen. Geref. Kerb Vnnrm Half im» en nam 'Raki'" s voorm. halt tien ure en '8 nam. twee ure: Leeskerk. Eikerzee. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Reus. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Brulnsma. Brouwershaven. Herv. Kerk. 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Meijer. Zonnemaire. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Van Sdialk. Noordgouwe. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Schouten. Drelschor. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van de Griend. Ouwerkerk. Herv. Kerk. 's Nam. twee ure: ds. Van de Griend van Oreischor. Nleuwerkerk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Oosterland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Weeda. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Staal; 'savonds zes ure: Leeskerk. Sirjansland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Elenbaas. Brulnlsse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en '8 nam. twee ure: ds. Waardenburg. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. De Jager. Geref. Gemeente, 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: ds .Roelofsen. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Gewone dienst. Tholen en St.-Filipsland. St.-Maartensdijk. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Prins; 'snam. twee ure: Leeskerk. Oud-Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Scherpenlsse. Herv. Kerk. 'a Voorm. half tien ure: ds. Klomp van Hoog Blokland. (Bevestiging van ds. R. Steenbeek)-, 'snam. twee ure: ds. Steen beek. (Intree). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Poortvliet. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 'snam. twee ure: geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: Leeskerk. Tholen. Ned. Protestantenbond. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Van der Kooij van Bergen-op-Zoom. Geref. Gemeente, 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Romijn van Krabbendijke. Oud-Vossemeer. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: ds. Van de Pol. (Doopsbediening). Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Brujn; 's avonds half zes ure: Leeskerk. Stavenisse. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Kamsteeg; 's nam. twee ure: Leeskerk. Woensdag 19 Jan. 's Avonds half zeven ure: ds. Kamsteeg. Oud-Geref. Kerk. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 'savonds haif zes ure: Leeskerk. St.-Annaland. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure: ds. Van Paddenburgh. (Voorbereiding H. Avondmaal); 'snam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk. 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. St.-Flllpslnnd. Herv. Kerk. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Bal. Oud-Geref. Kerk (Achterweg), 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. O N D E R W IJ S. Zierikzee. De door Burgem. en Weth. opgemaakte voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan school C alhier, bestaat uit de heeren: 1°. J. L. van Roon te Zonnemaire en 2°. W. K. Hack te Drelschor. De door Burgem. en Weth. dezer gemeente opgemaakte voordracht ter be noeming van een onderwijzeres aan school B alhier, bestaat uit de dames: 1°. C. V. J. van Holthuysen, tijdelijk aan die school; 2°. H. M van Malland te Kerkwerve; 3n. A. W. Schulling, tijde lijk aan schooi C. De voordracht voor hoofd der school te St.-Annaland bestaat uit de heeren: H. W. Odlnk te Kats", Chr. Buzlnk te Vrijhoeven Capel, S. J. S. Schipper te 's-Gravenhage en N. van Wijngaarden te Amsterdam. Aanbestedin^T£rYe:'j«3£iagenuej]Z. Kortgene. Door de Vereeniging „Land bouwbelang" in Noord-Beveland, werd heden in „De Korenbeurs" alhier bij in schrijving aanbesteed de levering van 522800 K.G. superphosphaat, 416C3 K G. Chili-salpeler, 19200 K.G. amm.-superphos phaat, benevens kleine partijen Thomas- phosphaat, kainiet, Peru-guano en patent kali. De levering werd gegund van super phosphaat aan Blondeel te Aardenburg, voor f 2,02"; van Chili-salpeter 3an Ant. Kole te Kolijnsplaat, voor f 10.29; van kainiet aan P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f2,19; van amm.-superphosphaat aan P. Schippers te Kortgene, voor f 6,44; van patent-kali aan P. J. van Aardenne te Dordrecht, voor f 6,49; van Peru-guano aan P. Schippers te Kortgene, voor f8,46; van slakkenmeel aan P. Schippers te Kortgene, voor f 2,37. Verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad te Zierikzee. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, \erkreeg de heer L. Doeleman 446 stemmen en de zoodat de heer L. Doeleman gekozen is. Uitgebracht waren in stemdistrict I 325, waarvan 319 van waarde en 6 van on waarde waren. Hiervan verkreeg de heer L. Doeleman 204 stemmen en de heer A. Timmerman Cz. 115 stemmen. In stemdistrict II 434 stemmen, waarvan 426 van waarde en 8 van onwaarde waren. Hiervan verkreeg de heer L. Doeleman 242 en de heer A. Timmerman Cz. 184 stem men. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Mag Ik u in uw veelgelezen blad eenige plaats ruimte verzoeken voor een hoogst ernstige zaak, waarvoor Ik bij voorbaat mijn harlelijken dank betuig. Met het oog op het plan tot het verleggen van de suatie-sluis te Bruinisse, neem ik de vrijheid om den eigenaardigen loop van zaken dienaan gaande onder de aandacht van belanghebbenden te brengen. Men weet algemeen, dat de waterbouwkundige ambtenaar van den polder Bruinisse op eigen ./toitatlef en aan de hand van .Schippersbeiang" een jpten heeft ontworpen tot verlegging van de ze^Sïuisi-Sir'verband met den oester- en mossel- J^idel, die ischade lijdt, doordat de regeering ^Hceie plaatsen besmet heeft verklaard wegens O^Vuile afwatering uit den polder Bruinisse. De waterbouwkundige van Bruinisse had toen een begrooting gemaakt, groot f 36000, waarvoor het geheele werk kon worden uitgevoerd. De vergadering van ingelanden, waarin voor het eerst die zaak werd besproken, nam, op voorstel van den WelEd. Gestr heer mr. Cau aan, om die zaak in beginsel te steunen, mits dat het geen kosten zoude veroorzaken aan de ingelanden, De vereeniging .Schippersbeiang" te Bruinisse heeft aan de hand van den waterbouwkundige, de benoodigde gelden aangevraagd bij de regeering en wel met schitterenden uitslag, daar die som van f 36000 werd beschikbaar gesteld, tevens met de mededeeling dat aan het gemeente bestuur van Bruinisse was opgedragen om het geheele werk uit te voeren. Dat het gemeentebestuur met blijdschap deze tijding ontving, betwijfel ik. Het bleek namelijk al spoedig in een tweede vergadering van inge landen, waarin de verlegging van de sluis in alle onderdeelen ter sprake werd gebracht, dat het gemeentebestuur een schrijven had gericht tot de Ingelanden, waarin werd aangedrongen om een vast besluit te nemen, en waarin gezegd werd dat de som van f 36000 totaal onvoldoende was, daar er wijzigingen in waren gebracht, die een grootere uitgaaf vorderden, o. a. het bouwen van een slulswachterswoning, delven van een waterleiding, onteigening, en het dieper leggen van de sluis. De ingelanden van den polder Bruinisse waren toen weer inschikkelijk genoeg om dit plan goed te keuren, mits dat het geen meerdere kosten voor den polder zoude vorderen. Doch waar nu die meerdere gelden van daan gehaald Het gemeentebestuur bad de zaak nu in handen genomen en het lag op zijn weg weer een ver zoek te doen aan de regeering om de nog ont brekende som, plus minus f 7000, aan te vragen. Naar ik vernomen heb, heeft de Burgemeester de zaak ter hand genomen, met dit resullaat, dat hij heeft de laatstgenoemde som weten vast te krijgen, zoodat nu op f 43C00 gerekend mag worden. Nu zou men zeggen, dat er aan den wensch van de ingelanden is voldaan, doch nu moet nog de dijkraad van Bruinisse, die deze zaak nog niet heeft behandeld, in deze nog gehoord worden. Bruinisse is een calamlteus waterschap, en de zeesluis is in onderhoud bq het dijkbestuur, zoodat ook de heer Kloppert, ingenieur bij den provincialen waterstaat, wat aangaat de ligging van de nieuwe sluis en de waterafvoer in het belang van het waterschap advies [heeft uit te brengen. Naar ik hoor, is de heer Kloppert in verband met de verlegging nooit gehoord, wat mijns inziens een groote fout is geweest. De water bouwkundige, zoowel als het bestuur van .Schippersbeiang", meenden dat zij niets le maken hadden met de ingelanden, met het dijksbestuur, en met den ingenieur, den heer Kloppert. Dat dit een groote fout was, die zij nooit hebben willen erkennen, bleek ai spoedig, daar natuurlijk de ingelanden nu hun eischen stelden; waren deze eerst gehoord geweest en ook het dijksbestuur, dan had het plan na uitspraak van deze twee lichamen een anderen vorm gekregen, en dan had eerst de volledige som, die noodig was, kunnen worden aangevraagd, daar het nu hoogst waarschijnlijk zal blijken dat de f 43000 nog niet voldoende is. Wat zal nu het besluit van den dijkraad zijn? Hoe zal het advies van den heer Kloppert luiden? Zullen er geen uieuwe leemten zich voordoen, die nog een hoop be slommeringen medebrengen Naar ik hoor gaat het met het onteigenen van gronden voor een te delven waterleiding ook niet voor den wind, daar de betrokken personen een hoog bedrag eischen. Ook zijn er weer gelden waarop niet op gerekend is, zoodat er velen zijn, die denken, dat bovengenoemde som niet voldoende zal zijn. Waar deze gelden van daan moeten komen is weer een zaakje voor de gemeente. Durft zij andermaal zich wenden tot de regeering? Ik denk van niet. Zat zij ffaCMea è^écprevircletwnle-kJüppcn, dat die Bruinisse helpt uit de modderpoel waar he? in is gebracht door personen, die meenden dat zij dat zaakje zelf wel tot klaarheid zouden brengen, en tevens een aardig stuivertje er mede konden verdienen? Doch gesteld nu eens, dat het gemeentebestuur gelden te kort komt voor boven genoemd plan, en niet weet, waar deze te halen, dan zal de gemeente Bruinisse genoodzaakt zijn deze gelden uit de gemeentekas te nemen, wat de gemeenteraad van Bruinisse wel vreemd op zijn dak zal vallen. Deze kan echter nooit zijn stem weigeren aan zuik een voorstel, daar het een schippersbeiang is, en zou door een weigering zijnerzijds ook kans hebben dat hel werk nooit wordt uitgevoerd en alzoo de f 43000 verbeurt. Doch nu komt het voornaamste van het geval, en dat isgesteld, dat de gemeenteraad een post op de begrooting moet brengen, zijnde meerdere onkosten voor de verlegging van de suatiesluis, dan zullen die moeten worden betaald door de belastingbetalende ingezetenen van de gemeente, waar natuurlijk ook onder behooren de land eigenaren van den polder Bruinisse. Deze hebben In hun laatste vergadering goedgekeurd het plan van de verlegging, overtuigd zijnde, dat zij is van het grootste belang voor de visscherij van Bruinisse. Zq hadden dit wel niet van de boeren, doch ze zqn bepaald in het oog van het Visscherij- bestuur meegevallen. De dank hiervoor zal misschien later komen, doch dit besluit stond vast bq de ingelanden, dat het een visscherij- belang was, en den polder niet ééne cent zoude kosten. Doch komt er nu een post op de ge- meentebegrooting, dan moet men wel niet betalen als eigenair van gronden, doch dan als belasting een daad zqn, die de schippérs" van "Bruinisse nooit van de landeigenaren kunnen vergen, daar zq dan in zoo'n geval die kosten zelf moesten betalen, daar het een zaak is die hen betreft, en volgens gegevens voordeel voor hen zal op leveren. Zelf hebben de schippers er geen cent voor over. Gesteld, dat zij het niet missen kunnen, dan kunnen zq toch niet vergen van de boeren, dat deze moeten bqdragen voor hunne verbete ring. Want als het later biqkt, dat de afvoer van water in den polder Bruinisse niet is verbeterd, dan zullen de schippers zeggen, wat zijn die boeren toch stom geweest, dat zq zoo gedwee naar onze pijpen hebben gedanst. Nu zullen er wel ingelanden zqn, die zeggen, dat bq de ver legging van de sluis de afvoer van water beter wordt, doch volgens mqn inzien niet. Werden de waterleidingen goed in orde gehouden (waar mede het nu treurig gesteld !s, want zelfs in de kom der gemeente kan men palen zien staan in de waterleiding, een stuk of vqf bq elkaar, om duigen aan te hangen), dan zouden wq altijd vlugger en beter van ons water afraken. Mocht dat toezicht zoo slecht blijven, ook met de ver legging van de sluis, dan is mqn overtuiging, dat wq niet vooruit zullen gaan, en dat, uit gezonderd een klein gedeelte van het zuiden, de overige gronden, vooral het noordelqk gedeelte, zullen nog steeds veel van het water te ïqden hebben. Wordt de sluis verlegd, dan moet worden getracht een beteren toestand te krqgen, dan de bestaande. En ware dit eerst goed overwogen geweest, dan waren de gelden, voor dat doei noodig, misschien volledig beschikbaar geweest. Nog eens, als het tekort door de gemeente moet worden bqgepast, en dc landeigenaren moeten hier ook aan helpen betalen, dan is dat een groote onbiliqkheld, daar wij als landbouwers niet het minste belang hebben bq het verleggen van de zeesluis. Wel wil ik erkennen, dat het zuidelijk gedeelte er mede gebaat zoude wezen, doch ik geloof niet, dat men er meerdere lasten voor over zou hebben. En mocht daar dan ook de waterstand beter worden, en de noordzqde minder, wat ik ten zeerste vrees, dan zou de algemeene toestand van den polder niet vooruitgaan, en dat is, wat wq landeigenaren wenschen. Nu denk ik, dat het werk voor een koopje zal moeten gebeuren. Ligt de sluis er eenmaal, dan zullen de landeigenaren gedoemd zqn groote uitgaven te doen in het belang van den waterafvoer van den polder Bruinisse. Hopende, dat het boven staande met ernst worde bekeken door de land eigenaren van den polder Bruinisse, waar de lasten reeds zóó hoog zfin, dat meerdere lasten ons nog zwaarder zouden drukken, wat mqns Inziens in deze niet mag geschieden, heizij direct, hetzq indirect. Een belanghebbende van den Polder Bruinisse, die voor zijn rechten ten strijde trekt. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 13 Jan. Aanvoeren middel matig, tarwe kon langzaam, volgens noteering, plaatsing vinden, overige arti kelen weinig aangevoerd. Tarwe f 6 a f 9, chevaliergerst f 5 4 f 5.20, wlntergerst f 5 a f 5 30, rogge f 5.60 a I 5.75, haver f 3.25 4 f 3 50, erwten (kleine) (10 a f 12, kroonerwten f 10 a f 13 50, bruine boonen f 10 a f 14. Aardappelen en ajuin zonder handel. Middelburg, 13 Jan. Ter graanmarkt van heden was er een lamelijke aanvoer. Het aangevoerde werd aan onderstaande noleering verkocht. De prijzen waren als volgt: nieuwe tarwe f 6 4 f 7rogge I 6 4 f 6,50; zomergerst f 4,75 a f5,25; haver f3 a f4; paarden- boonen f7518; kroor,erwten f 11,25 4 f 15,25; luii.boonen 16 a f7; witte boonen f 13 4 f 16; ronde bruine boonen f 15 4 f 18; lange dito f 12 4 f 14, alles per H.L. naar waarnemingen verricht In den morgen van 14 Januari 1910, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut Ie De Bilt. Hoogste barometerstand 776.5te Clermont; laagste barometerstand 732.8 te Scydisljord. Verwachting (van den avond van 14 Januari 1910 lot den avond van 15 Januari): matigen lol krachtigen zuidwestelljken wind zwaar bewolkt tot betrokken. Regenbuien. Warmer. CORRESPONDENTIE. Het stuk „Over de Bacteriën" in een volgend nummer. qe Redactie. Onzen Correspondenten verzoeken wij hunne nota's over het laatste kwartaal van 1909, of van hetgeen hun soms over het geheele jaar nog mocht toekomen, zoo spoedig mogelijk ons te zenden. de Directie. Op Dinsdag 18 Januari a.s. hoopt TONIS VAN DE KASTEELE zijn 80sten Qeboortedag le herdenken. Kerkwerve, 14 Januari 1910. Zflne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt onze geliefde Moeder, Groot- en Over grootmoeder, P. J. WALING, Wed. van M. Bakker, as. Dinsdag 18 Januari haar 80sten Jaardag te herdenken. Renesse, 15 Januari 1910. Uit aller naam, JAN BAKKER Mz. MAATJE BAKKER Jd. Ondertrouwd: JAN VAN DEN BOUT en MAATJE BEIJE, Elkerzee, 13 Januari 1910. Door 's Heeren goedheid werden wij heden verblijd met de geboorte van een Zoon CORNELIS ADR/AAN. Poortvliet, 12 Januari 1910. G. SAKKO. M. C. SAKKO—LUIJK. V Ondergeteekende betuigt zijn dank, vooral aan P. JONKER en Vrouw, tijdens de ziekte en het overladen van zijn geliefde Moeder, CORNELIA DE GUIT. Brouwerhaven, Januari 1910. MATH. KAMPHOF. TANDARTS Dagelijks consult voor Mondziekten en Kunsttanden (behalve Zondags). Magazijn vaa Grafmonumenten en marmeren Schoorsteenmantels, Steenhouwerij, Marmer, Hardsteen voor Bruggen, Sluizen en Gebouwen, Slijp- steenea en Straatkeien. Stationstraat L 5 en 6, Bergen-op-Zoom. Door concurrentie schijnt te St.-Maartens- dijk beweert te zfln, dat deze olie niet deugt. Ondergeteekenden loven vijf en twintig gulden uit aan hem die de bewijzen levert der ondeugde lijkheid B 8MT Stoort u aan geen onedele concurrentie praatjes. J. F. M. KORSTEN, Goes, Generaal-Agent voor de Prov. Zeeland der Hillcrest Oil Co., Bradford. M. GROENEWEGE, Tholen, Agent voor Tholen en St.-Phllipsland. Herren, die weder Oost- Indische Kers wenschen le zaaien. worden verzochl opgaaf te doen vóór 25 Januari 1910. C. J. BEIJE, Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2