Uit Stad sn Provincie. Ingezonden Mededeelingen. Hoofdpijn bij een vrouw BUCH API'S P1UEN Il uit, en lokten hem zoo mee naar het Haagsche Bosch. De avond begon al te vallen, toen ze aan de Koekamp kwamen. ZIJ wierpen hem daar over de Ijzerdraadversperrlng op het grasperk, en, terwijl B. zijn zakken doorzocht, ontrukte S. hem horloge met ketting. Voorbijgangers, die getuige waren van de beroovlng, waarschuwden een politle-agent, die er in slaagde B. te arresteeren. Naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven alhier gebracht, ontkende hij echter ten stelligste, den man te hebben willen berooven. B. beweerde, dat de ander ruzie had gemaakt en hem een slag In het gezicht had gegeven. Een worsteling was ontstaan, waarbQ B's jas was gescheurd, doch aan beroovlng had hij, noch zijn kameraad gedacht. S., die gevlucht was, werd den volgen den ochtend aangehouden. Ook hij ont kende aanvankelijk, doch viel ten slotte door de mand en vertelde, dat hij denzelfden avond met het horloge naar een verdacht huis aan het Huygenspark alhier was gegaan, waar hij het had achtergelaten. Het horloge werd daar Inderdaad door de politie gevonden en In beslag genomen. Belde verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld eri In het huls van bewaring opgesloten. Rotterdam, 10 Jan. Zondagavond 7 uur bemerkten enkele bewoners van de Hoogstraat, naast pand no. 160, waarin gevestigd is een goud- en zilverwinkel, dat een sterke benzinelucht uit dat winkel huls kwam. Daar de winkelier met zijn gezin afwezig was, werd de hulp van de politie ingeroepen, die zich toegang ver schafte tot het pand. Binnenkomende drong den politiemannen een scherpe lucht tegemoet, hetzij van spiritus, benzine of naphtha. Achter de toonbank werden gevonden een looper, matten en houtwol, gedrenkt In het scherp riekende vocht, terwijl te midden van dat alles een kaars brandde. Wonderlijk genoeg was het goedje niet ontvlamd wel hadden stukken krantenpapier door aanraking met de kaars gesmeuld. De politie vatte post vóór het pand en toen de winkelier om 12 uur thuiskwam met vrouw en kinderen, werd hij meegenomen naar het politie-bureau Lange Torenstraat. De man ontkende evenwel halsstarrig de verschillende voor werpen daar neergelegd te hebben. Hedenmorgen is hij echter, na verhoor van verschillende getuigen, naar het Huls van Arrest overgebracht. Zondagmorgen Is in een hotel te Brussel aangehouden de 27-jarlge kaas- kooper W. de Jong, wonende In de Kipstraat alhier, die in gezelschap werd aange troffen van de 17-jarige Lina Bek, welke op 25 November 1.1. ontvoerd werd uit het Moederhuls van het Leger des Heils aan de Oost Maaslaan alhier. De uitlevering van beiden zal worden aangevraagd. Dordrecht, 10 Jan. Vrijdagmorgen Is op de werf van de N. V. Frank Rijsdljk's Scheepsslooperij te Hendrlk-ldo-Ambacht, een ernstig ongeluk gebeurd. Toen een tiental werklieden aan het sloopen waren, vlei plotseling een mast van een schip, die terecht kwam op den slooper A. de Waard, oud 34 jaren, wonende aldaar, waardoor zijn schedel verpletterd werd en het linkerbeen brak. Hij laat een vrouw met nog vier jeugdige kinderen na. De overige personen, die met den ge troffene aan den arbeid waren, bleven ongedeerd. Bergen-op-Zoom10 Jan. Op de stoomtramlljn van hier op Antwerpen Is Zaterdag een werkmanstram van Zand vliet naar Antwerpen, bij het stoomtram- station Eekeren (op Belgisch gebied) ontspoord. Zeven werklieden uit den over- vollen trein werden gekwetst, twee van hen zeer ernstig. Zierikzee, 12 Jan. In de goed bezette Concertzaal gaf Maandagavond „Het Vrije Tooneel", onder directie van de heeren J. H. Speenhoff en Nap. de la Mar, een goed geslaagde voorstelling. Na een Marche en een Ouverture op het klavier door den voor zijn taak uitnemend berekenden pianist, den heer Davids, werd opgevoerd: „Z'n Excellentie, of Hoe kom Ik aan een lintje?" een politieke satyre In één bedrijf van A. S. Dit stuk, waarin de beruchte lintjes-affaire op satirieke wijze aan de kaak werd gesteld, viel, blijkens de levendige toejuichingen van het talrijk publiek, In den algemeenen smaak. De toejuichingen golden zoowel de vaak geestige wijze, waarop het actu- eele onderwerp behandeld was, als het voortreffelijk spel der vertooners en ver- toonsters. Hierop gaf de ook hier populaire dichter-zanger, de heer J. H. Speenhoff, ten beste eenige door hem zelf vervaar digde liederen, waaronder niet het minst „Moederliefde", „Holland bovenal" en „Accijns", ultbundlgen bijval verwierven. Door mevrouw Speenhoff werden o. a. „Bioscoop", Jonge Liefde" en „Een beken tenis" voorgedragen. Mevrouw Speenhoff heeft een aangenaam sympathiek stem geluid, dat vooral In het duet met haar echtgenoot fraai uitkwam. Vóór de pauze kregen wij nog den heer Nap. de la Mar te hooren„Als de Helde komt", „Een bekentenis" en „De dure woning". Het laatste kon niet door den beugel. Dit heeft de heer Nap. de la Mar trouwens zelf wel gevoeld. Maar qui rit est désarmé. Na de pauze werd opgevoerd: „Snuggere Hannes", dat, zooals op de strooibiljetten aangekondigd stond, inderdaad een groot lachsucces had. Aan die opvoering waren voorafgegaan eenige liederen, die door den vernuftlgen dichter en zanger, den heer J. H. Speenhoff, op de hem eigene, pakkende wijze werden ten gehoore ge bracht. Telkens na het einde der liederen: „Jacoba, waar ben je gebleven", „Ontdek king van de Noordpool", „Troostlled voor Abraham Kuyper" en „Spotlied op de jaloersche vrouw", weerklonken door de zaal daverende toejuichingen. Het gezelschap „Het Vrije Tooneel" heeft aan het Zlerikzeesch publiek een hoogst genotvollen avond verschaft. Wij roe pen het van harte een „Tot weerziens" toe. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels VS Cts.; elke regel meer lf5 Cts. I komt alleen door storingen, die alleen aan I vrouwen eigen zijn. Zij komen door een eenvoudige oorzaak, maar deze wordt spoedig I verholpen door k->i In groote huisgezinnen is QUAKER OATS onontbeerlijk. Geen ander voedsel bevordert in zoo hooge mate, dat kinderen ge zond en krachtig opgroeien. Geen ander voedsel is zoo smakelijk ,en voordeelig in het gebruik. weerkundige waarnemingen bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand December 1909. In deze maand viel alhier in 15 regen dagen 114.1 m.M. regenwater, tegen 7 regendagen met 31,4 m.M. water in dezelfde maand van het vorige jaar. Één keer viel er sneeuw, één keer hagel, verder hadden we drie keer mist of nevel en 5 keer vorst. De luchtgesteldheid >as (verschillende korte tijden tot dagen samengetrokken): 1 dag helder, 5 dagen licht bewolkt, 5 dagen half bewolkt, 10 dagen zwaar bewolkt en 10 dagen betrokken. Windrichting: 2 dagen N., 4 dagen O., 2 dagen Z.O., 2 dagen Z., 10 dagen Z.W., 8 dagen W., 3 dagen N.W. Het stormseln stond 8 maal bij. De St. Crt. bevat de overeenkomst tusschen den Staat der Nederlanden en de „Rotterdamsche Tramwegmaatschappij", betreffende den spoorweg van Burgh over Brouwershaven naar Steenbergen, en be treffende de stoombootveerdiensten van Zljpe naar Numansdorp en naar Willem- polder. Bij kon. besl. Is aan den heer J. e. van der Sllkke te Poortvliet, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als ge zworene van het waterschap Poortvliet. Met Ingang van 1 Febr. Is verplaatst van Yerseke naar Terneuzen de heer M. J. P. Mijnsbergen, opziener bij de Visscherljen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen 2e klasse. Bij kon. besluit zijn de volgende pensioenen verleend Aan B. F. Bos te Colijnsplaat f 383; M. J. Blok te Terneuzen f 261B. Lelj- dekkers te Middelburg f 177; aan J. Jansen Cz., concierge aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Middel burg, f 487. Bij kon. besluit is benoemd tot Commissaris van het Weduwen- en Weezen- fonds voor Burgerlijke Ambtenaren, mr. R. J. H. Patijn, lid der Tweede Kamer. Bij kon. besluit is dr. J. A. A. M. van Loon benoemd tot burgemeester van Steenbergen. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat voor de lotellngen, die krachlens art. 99 der Militlewet 1901 In het tijdvak van 16—30 September van het jaar der lichting als „nakomer" moesten worden ingelijfd, doch aan de oproeping ter aflevering en Inlijving niet hebben voldaan of later bij toepassing van art. 153 der Militlewet 1901 voor den dienst onge schikt zijn verklaard, niet opnieuw andere lotellngen mogen worden opgeroepen. In het vervolg zal aan milicien- verlofgangers, 'die de zeevisscherlj buiten slands uitoefenen, desgevraagd uitstel van opkomst onder de wapenen voor herhalings oefeningen kunnen worden verleend tot April of Mei van het jaar, volgende op dat, waarin hun oproeping voor die oefeningen heeft plaats gehad, terwijl voor hen eenzelfde datum van opkomst zal worden vastgesteld. Aan de verlofgangers van de korpsen, die In den loop van 1910 voor herhalingsoefeningen In werkelijken dienst worden opgeroepen, zal alsdan op hun aanvrage om uitstel tot na afloop der haringvlsscherij vergunning worden ver leend op 4 April 1911 voor de oefeningen onder de wapenen te komen. Op advies van de „Groene Kruis"- vereenlglng te Ellewoutsdijk, heeft het bestuur van het Waterschap „Ellewouts dijk" zich bereid verklaard te bevorderen, dat in de bestekken, van uit te voeren strand- en oeverwerken, bepalingen worden opgenomen, waardoor de aannemers dier werken worden verplicht, om ter plaatse der uitvoering aanwezig te hebben doel matige middelen voor eerste hulp bij plotselinge ongevallen, een en ander op den voet als Is voorgeschreven voor fabrieken en. werkplaatsen, bij de jongste wijziging der veiligheidswet. De Kon. Mil. kapel van het regiment grenadiers en jagers is uitgenoodigd tot het geven van concerten In het buitenland, ook in Engeland, onder persoonlijke leiding van den directeur, den heer N. A. Bouwman. Zonnemaire, 12 Jan. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1.1. uit 540 mannen en 521 vrouwen. Dreischor. Op Vrijdag 14 Januari geeft het muziekge7:lsc''ap „Crescendo" de ge wone wlnteriitvoering. Voor deze gelegen heid heeft het zich de medewerking verzekerd van den karakter-humorist Pierre Leenhouts van Vlisslngen. Genoemde heer zal een achttal voordrachten geven. Te oordeelen naar het succes, dat hij heeft, waar hij optreedt, zal het publiek verzekerd kunnen zijn van een genotvollen avond. St.-Filipsland, 11 Jan. In den afgeloopen n-cht had In de nabijheid der remise in den Anna-Jacobapolder een allerdroevigst onge luk plaats. Bij het binnenkomen van den nachttrein uit Steenbergen, omstreeks 1 uur, sprong de 17-jarlge stoker Van Brusse laar, woonachtig te Steenbergen, van de nog in vollen vaart zijnde locomotief. Bij zijn sprong schijnt hij gevallen te zijn en Is bekneld geraakt tusschen de veelading en den in beweging zijnden trein. Men veronderstelt, dat hij uit zucht tot zelf behoud, zijn armen vooruitgestoken heeft, om zijn hoofd vrij te houden van de voorbijrijdende waggons. Hierbij zijn hem de linkerarm en 3 vingers van de rechter hand verpletter^. Per tram naar hier ver voerd, zijn hem dezen morgen door dr. Van Eldlk de arm en de vingers afgezet. In de afgeloopen week zijn van hier naar de Kunstmeslfabrleken te Zwljndrecht en Kralingen een 70-lal arbeiders vertrokken. Gedurende verscheidene weken vinden ze daar een goed loonenden arbeid. Een ware ullkomst in een tijd, dat hier over 't alge meen werkeloosheid heerscht. Aanbestedingen, Verkooplngen, enz. Dreischor. De landbouw-vereenlging alhier besteedde aan de levering van 24000 K G. katoenmeel, 16300 K.G. Iljnschllfers, 9400 K.G. Iljnmeel en 4100 K.G. aardnoten- meel. De levering werd gegund aan de laagste Inschrijvers, zijnde: Verwest voor katoenmeel a f 10 57. Idem Iljnschllfers 4 f 10.97. Huijzer Iljnmeel geheim. Verheul aardnotenmeel 4 f 10.49. De levering van 3248C0 K.G. superphos- phaat werd zonder aanbesteding opge dragen aan de Centrale Guanofabrieken te Rotterdam. Landbouw en Veeteelt. Burgh, 11 Jan. Op 7 Januari l.l. hield de Landbouwvereeniging „C. et C." te Burgh hare eerste jaarvergadering, welke druk was bezocht. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat dez.q.yjere^niging zich steeds in toenemenden bloei mag verheugen. Het ledental, dat op 1 Januari 1909 60 bedroeg, bedraagt thans 75. De totale som der aangekochte goederen bedroeg het afgeloopen jaar f 17061.36 tegen f 13076 51 over het jaar 1908. Het aftredend bestuurslidde heer W. G. Boot Jz., werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Dreischor. De landbouw-vereenlging alhier heeft opgericht een plaatselijke onderlinge ongevallen-verzekering. Er zijn 67 deelnemers, te zamen met 925 H.A. Oosterland. De Landbouwvereeniging „Door Eendracht Sterk" heeft in het af geloopen jaar de volgende kunstmeststoffen aangekocht: 442100 K.G. Superphosphaat. 20000 Amm. Superphosphaat. 180200 Chlll-Salpeter. 42900 Peru-Guano. 184000 Kaïniet. 2500 Zwavelzure Ammoniak. 24015 Kali Magnesia. Te zamen een bedrag uitmakende van f 42.848.26. De vereeniglng telt 73 leden. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van Wouter Prins, die door het Arnhemsch Oerechtshof veroordeeld Is tot 20 jaar, met aftrek van de voor- loopige hechtenis, wegens moord op ztyn patroon, den bakker S. te Apeldoorn. In de Zaterdagnamiddagzllting der rechtbank te Rotterdam diende de zaak tegen de 33-jarige dienstbode J. K. van Rotterdam, geboren te Scherpenisse. Op 4 Nov. j.l. had de beklaagde zich be geven naar de woning van haar moeder en was daar in den namiddag bevallen van een levend kind van het mannelijk geslacht. Niet om de geboorte te verhelen de vrouw had tevoren reeds tweemaal een kind ter wereld gebracht, waarvan nog één in leven maar omdat zij de zorg voor een tweede kind niet op zich kon nemen, had zij het plan opgevat dit derde kind te dooden. Zij bracht dit voornemen ten uitvoer, door neus en mond van het kindje even na de geboorte met de hand gesloten te houden, totdat zij de overtuiging had, dat het leven was geweken. Op verzoek van de dochter had haar moeder het lijkje In een kistje gedaan en naar boven gebracht. Bij de binnenkomst van haar oude moeder, verborg de dochter het gezicht snikkend In haar zakdoek; de oude vrouw wilde liever geen getuigenis afleggen en kreeg verlof direct heen te gaan en bleef zoodoende verder verschoond van de bij woning dezer droevige geschiedenis. Bij de rechtbank, zoowel als bij het O. M. en den verdediger, mr. H. van Biommesteln, bleek twijfel te bestaan, of niet ook de moeder of de moeder alleen debet is aan den dood van het kind. De beklaagde hield echter vol, het kind zelf te hebben gedood zonder dat haar moeder daarmede bekend was. Als deskundigen werden gehoord de doctoren C. H. v. Herwerden, R. de Josselin de Jong en A. J. W. Helntz, van wie de beide eersten het zeer waarschijn lijk achtten, dat de dood van het jongentje door verstikking Is veroorzaakt. Dr. Helntz had in deze een onderzoek In anderen zin Ingesteld. Een 17-jarige jongen had in een sloot te Beukelsdljk het kistje gevonden, waarop een adres voorkwam, dat tot de ontdekking leidde, nadat de politie de vondst was medegedeeld en nasporingen waren ge daan. De eerste der drie geluigen 4 décharge, door den verdediger opgeroepen, een dame, die als bestuurslid van de vereeniglng „Onderlinge Vrouwenbescherming" met de beklaagde in aanraking was gekomen In Oct. 1908, nadat het tweede kind ge boren was, legde een voor haar zeer gunstige verklaring af, gaf te kennen, dat de beklaagde door haar ouders slecht werd bejegend en deelde verder mede, dat de vrouw voor haar kind steeds zorgde zooveel zij kon. De tweede getuige 4 décharge was de vrouw, die het kindje van beklaagde ver zorgt; deze vrouw was een en al be wondering over de zorg van de beklaagde voor dit kindterwijl de moeder haar hevige droefheid niet vermocht te ver bergen, kreeg ook de verzorgster het haast te kwaadde laatste vertelde tevens, hoe de beklaagde dikwijls bij haar kind zat te weenen, maar nooit ergens over klaagde. Ten slotte getuigde een oude vrouw, die in het begin als verzorgster was op getreden, dat zij nog nooit een zoo uit stekende moeder als beklaagde had ont moet; ook zij kon zich niet voorstellen, dat de vrouw deze daad heeft bedreven. Het O. M., waargenomen door mr. Wolfson, wees met nadruk op het zonder linge in deze zaak, waarin geen enkele reden voor het begaan der misdaad Is te vinden; Immers, deze vrouw wist, dat zij zou zijn geholpen door de menschen, die zoo bizonder gunstig over haar oordeelen. Heel moeilijk achtte mr. Wolfson de vraag, welke straf hier moet worden op gelegd; alle reden tot clementie is hier aanwezig. Oerequireerd werd een ge vangenisstraf van twee jaren. De zenuwen van de vrouw waren ten slotte overspannen; eenige glazen water waren noodlg om haar eenigszlns tot kalmte te brengen, Mr. v. Biommesteln zeide, deze beklaagde met de meeste sympathie te verdedigen; hij moest het ten laste gelegde bewezen achten, maar stelde verschillende ver zachtende omstandigheden in het licht, daarbij met voorbeelden duidelijk makend, dat de beklaagde door hare ouders als een hond werd behandeld. Gegeven het goede karakter van deze vrouw en de groote liefde voor haar kind, vond mr. v. Biommesteln de oplossing van deze zaak hierin, dat de moeder haar derde kind doodde, juist voor diens best wil. Na nog eenige woorden te hebben ge zegd over den slechten gezondheidstoe stand zijner cliënte, eindigde mr. v. Biommesteln met het verzoek, beklaagde een zeer clemente straf op te leggen. Uitspraak 20 dezer. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Oem. te Oollgens- plaat ds. B. O. C. Steenbeek te Yerseke. Aangenomen hel beroep naardeEvang. Luth. Gem. te Zierikzee door den heer J. O. de Jongh, prop. te Haarlem. Ds. J. F. van Hulsteln, beroepen van Waarder, hoopt Zondag 27 dezer bevestigd te worden bij de Geref. Gem. te Terneuzen, na bevestigd te zijn door ds. R. Hamming van Zaamslag. Beroepen bij de Geref. Gem. A le Tholen, ds. A. Dekkers te Anna-Jacoba- polder. Kerkwerve. Deze week zullen de catechisaties niet gehouden worden. Nieuwerkerk. In de plaats van den heer C. van Oeveren, die, zooals we vroeger meldden, wegens hoogen leeftijd had bedankt, Is als president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer Johs. de Braai. Bruinisse. Donderdag 13 Jan. hoopt de heer Wijting van Rijssen, des avonds ten zes ure, op te treden in de Oud-Oeref. Kerk alhier. ONDERWIJS. Zierikzee. De door Burgem. en Weth. opgemaakte voordracht ter benoeming van een onderwijzer(es) met akte Fransen aan school C, bestaat uit de dames: 1. Mej. A. C. Vooren te Hillegom; 2. Mej. E. C. Brouwer te Puttershoek; en 3. Mej G. de Leeuw te Ootmarsum. Maandag 10 Januari 1910, 's namiddags te 2 ure. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering, en spreekt een kort welkomstwoord tot de leden in de eerste vergadering van dit pas begonnen jaar. Hij wenscht hun allen toe, dat ze wederom met lust en ijver en goede gezondheid de belangen dezer gemeente mogen behartigen, waarmede de leden hun instemming betuigen. Hierop worden de notulen der zitting van 28 December door den secretaris voorgelezen. Bij de rondvraag tot goedkeuring door den voorzitter, vraagt de heer Quist het woord. Hij zegt, dat hq gedurig in de Thoolsche Courant wordt aangevallen, en hq gelooft, dat die ver slagen eenzqdig worden gesteld, en niet zooals het behoorde te gebeuren. De voorzitter zegt, dat het een kwestie is, waar hq zich niet in kan mengen. Hq heeft dit in de vorige vergadering spreker reeds gezegd. Jhr. Van Vredenburg merkt naar aanleiding der notulen op, dat hq gaarne daarin zag Ingelascht, hetgeen door hem in de vorige vergadering ge zegd is, nameiqk, dat, wanneer de gemeenteraads leden weer in eenlg blad of geschrift worden aangevallen of beleedigd, beslist tot vervolging zal worden overgegaan. Wordt besloten tot inlasschlng. Hierop worden de notulen goedgekeurd. Wordt gelezen een missive van Gedep. Staten, dat zq hunne goedkeuring hechten aan het genomen besluit door den raad, tot het geven van grond in opstal aan D. Roukema. Voor kennisgeving aangenomen. Wordt gelezen een brief van mej. C. Hekkert— Van Rijssel, waarin zq Burgem. en Weth. 4 weken verlof vraagt om tot hulp te kunnen zqn van haar zieken echtgenoot. De voorzitter zegt, dat de leden zeker allen met weemoed hebben kennis genomen van het overiqden van den heer J. Hekkert, vooral daar hq als veelbelovend jong mensch, met lust tot den arbeid, zoo te midden van dien arbeid is weggerukt. Dat Burgem. en Weth. op het destqds gedane verzoek van mej. Hekkert, dat zooeven Is voorgelezen, hadden gemeend, gunstig te moeten beschikken, de omstandigheden en het medeiqden in haar lot hadden hen daartoe geleld. Wordt gelezen een brief van mej. Hekkert— Van Rqssel, waarin zq vraagt om te mogen worden benoemd tot onderwqzeres. De voorzitter zegt, dat hq Burgem. en Weth. ook had voorgesteld om daaraan hun goedkeuring te hechten, en dat deze zich in verbinding gesteld hebben met het hoofd der school. Evenwel luidt het advies, dat het hoofd der school gegeven heeft, dat het hem wenscheiqk voorkomt geen onderwqzeres meer te benoemen, zulks mede In het belang van het onderwqs. Daarop hebben Burgem. en Weth. zich In correspondentie gesteld met den arrond.-schoolopzlener, maar ook dat advies is geiqkluldend aan dat van het hoofd der school. Hierop wordt voornoemde correspondentie voorgelezen. De heer Quist zegt, dat het zeer jammer is, dat die adviezen nu zoo luiden, daar het mensch er mede geholpen was, indien ze had kunnen benoemd worden. De heer Overman alle hulde brengende aan de verdiensten van wqien den heer J. Hekkert, Is ook met medegevoel vervuld ten opzichte van de achtergeblevenen, en zou ook zeker zqn stem aan het voorstel van Burgem. en Weth. gegeven hebben, doch, nu de adviezen desbetreffende bekend zqn, diende men toch ook die te eerbie digen, en wordt daardoor de taak der gemeente raadsleden wel vergemakkeiqkt, zoodat het gemeenteiqk belang nu den doorslag moet geven, en nu gelooft spreker, dat het onze taak Is om zoo spoedig mogeiqk een onderwqzer te benoemen. Hierop stellen Burgem. en Weth. voor om hen te machtigen sollicitanten te doen oproepen naar de opengevallen plaats. Met algemeene stemmen aangenomen. Wordt voorgelezen een schrqven d.d. 4 Januari 1910, behelzende het bericht van het overlijden van den heer J. Hekkert te Deventer. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt voorgelezen een adres van de vereeniglng „De Automaat" te Rotterdam, tot het mogen plaatsen van een opslagplaats voor benzine buiten de kom der gemeente, bq de In bouw zqnde of nog te bouwen woningen van den heer Vrlens. Burgem. en Weth. hebben desbetreffende een onderzoek ingesteld, en hebben enkele bezwaren vernomen van de aldaar reeds gevestigde bewoners. Deze zqn eenigszlns ongerust over de gevaren, die er aan verbonden zqn, en nu hebben Burgem en Weth. een voorstel desbetreffende aan den raad te doen. Zq stellen voor om aan die bezwaren tegemoet te komen, dat de gemeente aan bedoelde Maatschappq een hoekje grond, ongeveer 10 M'. of meer, in erfpacht afsta. Het bedoelde stukje zou dan gegeven worden met de bedoeling daarop de bedoelde bergplaats te bouwen, en Is gelegen, zegt de voorzitter, achter den tuin van °h- Duurloo, waar zoogenaamd de begraafplaats van gestorven varkens is. Jhr. Van Vredenburg merkt op, dat, Indien er maar goed toezicht gehouden wordt, hit voor z ch die bezwaren der inwoners niet deelt, alhoewel hq toch gaarne met Burgem. en Weth.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2