zwaar wilgen Hakhout Ingezonden Mededeelingen. Ervaringen van een vnlksleller Ie Amsterdam. Officieel Marktbericht. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERT EN Tl EN. Huis-, Rijtuigschilder en Behanger; 54 zware Olmenboomen, zeer geschikt roer IFININGSSTJREN. 8- en 9-jarig zwaar zwaar 7-jarig Elzenhakhout, eenige hoopen Wilgengewaai. Yet VARKEN gevraagd. slaggever van de N. Crt. heeft de heer Kuyper daarop verklaard, „dat wel van hem het verzoek tot samenstelling van een eereraad was uitgegaan, doch dat hem nog geen bericht was gezonden, wie In dezen eereraad benoemd zijn of zullen worden". Uit deze woorden valt op te maken, dat de benoeming van den eere raad buiten dr. Kuyper om zal geschieden. Het Is echter de vraag, of dit klopt met hetgeen de heer Kuyper ons persoonlijk een paar weken geleden meedeelde, toen hij ons schriftelijk op een desbetreffend verzoek verklaarde, dat de besprekingen nog wel gaande waren, doch dat hij zich „voor de instelling van zulk een raad gereed hield". Het wordt een steeds wonderlijker ge schiedenis. Dat dit uitstel echter geen normale redenen heeft, wordt duidelijk, wanneer men weet (en dit is ons door een bekend Kamerlid verzekerd) dat reeds lang voordat de zaak in de Kamer be sproken werd, Invloedrijke staatslieden bij dr. Kuyper op de Instelling van een eereraad hebben aangedrongen. HQ moet daartoe echter onwillig zijn geweest, totdat de loop van zaken hem aantoonde, dat het feltelQk niet anders kan. Nu echter schijnen weer andere belemmeringen in het spel te zijn. Verschillende bekende politici hebben geweigerd, zich In een eereraad met dit zaakje bezig te houden. Eigenaardig Is In deze historie voor zeker de houding van den heer Kuyper. Personen, die na de openbaarmaking der feiten in deze zaak met hem spraken, staan verbaasd over de onverschilligheid, waarmee hij haar bespreekt. Hij schijnt haar als een kleinigheid te beschouwen; wij ten minste kregen dezen indruk zeer sterk, toen wij onlangs met dr. Kuyper een kort onderhoud hadden. Er lag Iets in zijn toon van: „O, dat Is de moeite niet waard om er over te spreken!" fntusschen zal de beslissing Inzake den reeds vóór z'n geboorte beroemden eereraad nu toch wel vrij spoedig moeten vallen. De Telegraaf. Schuldenaars-gedicht. Als antwoord op een aanmaning tot betaling ontving een deurwaarder dezer dagen te Amsterdam volgens Het Han delsblad, het volgende bescheid: Mijnheer! Ik heb Zaterdag uw brief gelezen, en overwogen en ben daarop voor 't laatst, aan het schrijven nu getogen. U schrijft mij dat g' eerdaags mijn Inboet zal verkoopen één ding stel ik mij voor, het zal zoo'n vaart niet loopen! 'k Wou dat gij 't zoodje zag, doch de afstand is zoo ver. Enfin, ik ga ter biecht, ik begin met het meubilair: 6 stoelen, IJzersterk, ze zijn geheel van hout kreeg ik 15 jaar geleên, op den dag dat ik ben getrouwd, een dito tafel met vier flinke houten pooten, waar men in 't duister licht de voeten aan kan stooten ook hebben wij een kast met zes, zeer diepe laden, ze is nog wel vrij goed, doch wijkt wat uit de naden mijn kachel kwam rechtstreeks van Moos van 't Amstelveld, ik heb daarvoor in zijn hand 5 gulden neergeteld. Ook heb ik 'n fauteuil met wasdoek overtrokken ruim zeven jaar terug, ik zal er niet om jokken, (dat helpt mij toch geen zier, 't dient ook nergens voor) wie 2 gld. er voor biedt, hij is de koopman, hoor! Mijn bed kreeg ik van mijn,broer, die trok naar 't verre West, al is 't niet erg zacht, ik slaap!toch opperbest en als Ik dan ontwaak, ben ik weer lekker frlsch, daar een gerust geweten toch maar het beste is. Voorts is er nog een zeil met bloemen, helder geel, dat is mijn meubilair, uitvoerig in 't geheel: ook heb ik een kippenhok, doch 't haantje loopt alleen, zijn hen die kreeg de snot diftritis en ging heen. Ze trokken één voor één naar hoogere gewesten, zulk klphouden, man, verveelt je toch ten lesten en in zoo'n stadium is, te wenschen noch te hopen; Qlj kunt dus als ge wilt den rommel wel verkoopen. Vervoer van krankzinnigen en gevangenen. Dat vervoer heeft naar aan Het Volk geschreven wordt speciaal op de stoomboot Stavoren—Enkhuizen op een menschonteerende wijze plaats. En het reizend publiek wordt genoodzaakt van dit weerzinwekkende getuige te zijn. Een voorbeeld. Maandag 20 Dec. werd van Groningen naar Hoorn overgebracht een reusachtige, sterke jonge man, die reeds ettelijke jaren gevangenisstraf achter den rug had. Ter hoogte van Workum ongeveer kreeg hl) in den trein een aanval van dollemanswoede. Ofschoon zwaar ge boeid, schopte en sloeg hij als een jong paard, en de beide begeleidende veld wachters waren dan ook niet bulten ge vaar. Dicht bij Stavoren zakte hij hijgend en schuimbekkend Ineen. Bij aankomst van den trein werd hij toen door vier mannen naar de gereedliggende stoomboot gesjouwd en vervolgens In de derde- klasse-kajult op den vloer neergelegd. Onder de reizigers In deze klasse heerschte groote verontwaardiging, dat men gedwongen werd in dit gezelschap den overtocht mee te maken. Een vrouwe lijke passagier viel flauw op het zien van dit tooneel en bracht verder ruim vijf kwartier door aan dek in ijzige winterkoude. Kapitein zoowel als bootvolk verklaarden echter onmachtig te zijn den toestand te veranderen. Te Enkhuizen werd de beklagens waardige weder door 4 mannen uit de kajuit geheschen, en vervolgens in een coupé derde klasse geschoven op de manier zooals men een zwaren koffer voor uit schuift. Eenigen tijd geleden was de schrQver eveneens getuige van het vervoer van den hoofddader Van Valen, uit het Zeister moorddrama. Ook hier een en al afgrijzen, zegt hij. {Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.; elke regel meer lö Cts. Vernietiging der nieren is misschien naderbij dan gij denkt. Een nierkwaal is de meest verraderlijke van alle ziekten, omdat zij dikwijls bijna ongemerkt opkomt, en het uit de ver schijnselen zoo lastig op te maken valt welke hoogte de ziekte bereikt heeft. Een man, die niets anders schijnt te mankeeren dan dat hij last heefi van zwakte, zwaarmoedigheid en voortdurende vermoeidheid, Is misschien even erg door de verschrikkelijke ziekte aangetast als hij, die lederen morgen een ellendig gevoel In zijn rug heeft, of aan lendenjicht, rheumatiek, graveel of ernstige urinestoornlssen lijdt, Bij een vrouw, die aan een doffe pijn hoog in de lendenen IQdt, wier oogen en gelaat opgeblazen zijn, en die dikwijls aanvallen van duizeligheid heeft, kunnen de nieren even plotseling vernietigd worden als bij iemand, die totaal hulpeloos is door rheumatiek en waterzucht. Gij kunt nooit van te voren uilmaken hoe een nierkwaal u zal aantasten dit hangt geheel van uw gestel af. Maar zoo lang gij ook maar het geringste kenteeken van een nier- of blaaskwaal hebt, zljt gij nooit veilig voor plotselinge vernietiging der nieren en blaas, en Is uitstel zóó gevaarlijk, dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die overal evenzeer geroemd worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen dienen uitsluitend voor de nieren en blaas. Zij werken In overeenstemming met de natuur, zij zuiveren de urinewegen en geven aan de nieren en blaas hun kracht terug. Zij genezen duur zaam, omdat zij den werkelijken oorsprong der ziekte genezen. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Elke doos voert op het etiket ons handelsmerk de man met zQn handen in de lendenen. Zij zijn te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bQ den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 4 f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. Welgemoed er op uit. In volle wapen rusting bestaande in portefeuille met de eventueel noodige gele, witte, oranje en rosekaarten, modellen G, H, enz., en de onontbeerlijke vulpen ten strijde, met het vaste voornemen een onuitputtelijk geduld aan den dag te leggen, te toonen een harde huid te bezitten, waarop alle aanvallen, als kogels en lansen op een pantser, afstuiten. Evenwel de tellers wikken, de inwoners beschikken. Aangebeld. „Wiedaar „„Volks teller!"" „As je blieft, mehelr! Is't zoo goet, mehelr?" „Bijna juffrouw, er moest ook nog Ingevuld worden, of men doof of blind geboren Is". „Dat ok mehelr, niks fan chesien. Goddank, nu meheir, we binnen allemaol gesont fan lalf en leejen". „Wil u de biljetten ook even onderteekenen?'' „Mot Ik dat ok doen? Woar mot dat gebeuren, meheir!" „Hier juffrouw, hier hebt u mijn pen!" „Wacht, ik zei efen naor bofe goan, went Ik bin en bietje baisiende, ziet u. Kom u straks moar efen truch, dan binnen ze kloar". „'k Zal ondertusschen hier beneden schellen". „Die juffrau Is er niet in. Se Is net weggegoan. 'k Sey noch tegen her, geef mai je koart van de volks telling moar, want die meheir fan de volks telling komt fandoag, moar se dee 't niet, se wil seker niet weten, wat se fen der geloof Is. 't Is soo'n vrimd mins!" Tingeling! (2 hoog). „Kaarten volks telling", een ruwe stem: „Kom je die nou al hoalcn „'k Had toch gezegd, dat ze op 3 Januari zouden worden gehaald I" „Daar weet Ik niks fan, ik ken dat niet weten, Ik bin net mit main schuit fan Rotterdam hier gekomen". Buurman 1 hoog is ondertusschen be neden gekomen, geeft zijn kaart over en zegt fluisterend: „Hal liegt et hoor, 't Is zoo'n smerige fent, hai is al een dag of faiv hier!" Geen tingeling, om de doodgewone reden, dat er geen schel ls. Een nauwe wenteltrap, smalle afgesleten treden en een vet, gllbbrig touw om je op te trekken. Vasthouden Is de boodschap, anders rol je met portefeuille, kaarten en vulpen naar beneden, ja wellicht breekt men den hals of de ledematen. Het deed me denken aan mijn diensttijd, gedurende welken ik een kapitein tot chef had, die gewoon was op de gymnastiekles bij het klimmen aan de ladder te zeggen: „Hou je vast hoor, altijd zorgen, dat je nog één hand aan de ladder hebt, anders rol je naar beneden!" O, Ongevallenwet, zou je ook op de volkstelling gerekend hebben! Hier en daar een rustpunt. De teller staat op een plankje bij wijze van corridor of portaal en houdt zich vast aan den deurknop. „Bom, bomOeen gehoor. Dan links. Geen geluid. Weer als een matroos langs het touw zich naar boven gewerkt. Nieuwe pleisterplaats. Gelukkig, daar laten zich stemmen achter de deur hooren. Geklopt. „Wie daar?" „Volksteller". „Hier mehelr, hier zijnen de koarten". Even ingekeken, wat ge vraagd, na informatie bijgewerkt, b.v. het woord rieberaal, (zelfs een zuigeling van 2 maanden was rieberaal), veranderd in Ned. Hervormd, enz. en daarna geïnfor meerd naar de afwezige buren. „Joa, de juffrouw is de deur ultgegoan, 'k weet niet, woar se is". 'k Zal morgen nog eens terugkomen, wil u vragen of ze de kaarten bij een van de buren willen afgeven, als ze morgen ook niet thuis mochten zijn?" Een half uur later loopt de teller In hetzelfde straatje de bewuste juffrouwen tegen het lijf. Ze staan om een groentekar. De een heeft haar schort gevuld met koolrapen en turf, een ander met roode kool, een derde met kroten, enz. „Meheir, bin uwes al bal mai geweest? „Op no „Joa mehelr! „Ja, u was niet thuis." „Wil ik se etentjes goan hoaten?" „Qraag". „Ik ok, meheir? ik ok, ikok?", en enkele minuten later is onze teller, die het geluk heeft, dat de venter zijn groente wagen tijdelijk afstaat als lessenaar, om geven door tal van praatzieke, giegelende en voor den gek houdende moeders, we duwen en alleen wonende juffrouwen, terwijl hij de noodige inlichtingen vraagt en verbeteringen aanbrengt. De teller in zijn schik, dat hij zooveel vliegen In één klap slaat, de koopman, „Jaapje", omdat hij reclame maakt en de juffrouwen, omdat „meheir" aan de juffrouw met de knol rapen en turf vroeg of haar man van 31 December op 1 januari thuis was en waarop ze zelfbewust antwoordde, terwijl ze een lange turf dreigend omhoog stak: „Hai most es prebeeren 's nachts niet thuis te kommen!" Weer tingeling! „Kaarten volkstelling". „As je blieft mehelr!" ,'t Is in orde juffrouw. Hier op de trap woont Immers nog een man alleen?" „Joa, meheir, die lait nog in bit!" Teller naar boven, aangeklopt. „Woef, woef, woef!" is het antwoord en de nagels van een hond krassen langs de deur. Nog eens geklopt, het geblaf wordt dreigender en het gekras nog scherper. Afgaande op het geluid moet het een groote hond zijn en daarom de deur slechts op een kiertje geopend en dan luid geroepen „Volkstelling!" Een grove stem uit een bedstede: „Pas op den hond, hai bait, 'k Heb nog geen taid gehad, kom ofer een uur moar es truch." Geen schel. Aangeklopt 3 hoog achter. „Binnen mehelr!" „Kaik es mehelr, Ik heb noch niks ingefult, Ik ken et niet, siet u, 'k sel toch geen straf kralchen. „Antwoord u maar, dan zal ik het wel vooru Invullen!"— „Asjeblieft,meheir!" Na de Invulling: 'k Bin uwes dankpoar, 'k bin arm meheir, 'k heb soo even noch een schoaltje eten gekrechen, siet u, die fent fen main het alles deurgebrocht. Is mehelr ok getrouwd? En heit meheir kinders? Soo, twee, nou dan wins ik meheir en s'n frau en s'n kinders veut hail en segen in 't nieuwe joar en dat je met mekoar genoechlijk mach lefen." Geen schel. Een praatzieke, gebochelde juffrouw, die bij het uitreiken der kaarten reeds blijken gaf, dat ze op de hoogte was van de chronique scandaleuse der buurt, toont zich zeer gedienstig en haalt bij ver schillende buurvrouwen de kaarten voorden teller. Onder aan de trap fluistert ze„Uwes weet wel, mehelr, die lui, waor Ik uwes fen vertelde, die smerige fent, die hier met dat walfdie binnen nou thuis geloof Ik, nou ken uwes ze net treffen, nou ken uwes meteen weten, wie ze binnen, ze wonen hier pas, wal kennen ze geen van allen. Wil ik efentjes foor u vroagen En heel minzaam en lief, voorafgegaan door een bescheiden tikje op de deur, roept de gedienstige geest: „Bin uwes doar juffrau, Ik bin het, uwes weet wel, je buutfrau van 2 hoog achter". Tegen den teller, die intusschen een hangslot op de deur bemerkt heeft: „Se binnen geloof Ik weer niet thuis. Jammer foor uwes", en ze trok daarbij zoo'n teleurgesteld gezicht, dat er op te lezen stond, dat ze van dat „sootje" wet meer had willen weten. Winkelstand. Op enkele loffelijke uit zonderingen na is bij deze lieden alles zaken en nog eens zaken. Na beleefd gegroet te hebben, volgt de vraag: „Mijnheer mag Ik u de kaarten van de volkstelling uitreiken, met beleefd verzoek ze in te vullen, ze worden dan 3 of 4 Januari teruggehaald". Informeerende of het aantal personen overeenstemt met het aantal In de verzamelkaart, bitst de middenstander den teller toe: „Wat mot je, wat heb je, wat heb je Mijnheer, ik moet niets, wilt u deze kaarten in ont vangst nemen voor „Marcheer maar op, zaken gaan voor". „Mijnheer, dan draagt u de gevolgen" en de teller nam de kaarten mart weer mee, terwijl hij zich afvroeg, of dat nu diezelfde voorkomende, gedienstige, behulpzame, vriendelijke, als knipmessen buigende verkoopers konden zijn I Een dienstmeisje komt voor, deze begrijpt den ultreiker der kaarten niet en gaat heen, doch een dame, blijkbaar de vrouw des huizes, verschijnt en zegt: „Er zal een mijnheer komen, om u te woord te staan". Deze kwam ook, en van boven, zoodat hij niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk uit de hoogte op den volksteller neerzag. Na den man beduid te hebben, wat de reden van zijn komst was, vroeg de teller naar het aantal mannelijke en vrouwelijke personen. Antwoord: „Dat ziel u toch op den omslag". „Ja mijnheer, maar ik moet informeeren of het aantal overeenstemt met het aantal op de verzamelkaart". Teller kijkt het hoofd van het gezin aan met een vragenden blik, waarin te lezen stond: „Is het aantal juist?" De ander schreeuwt daarop hard aan des tellers oor: „Twee!". De teller: „Een beetje zachter, dan hoor ik het ook nog wel", waarop de voorkomende koopman dreigend zegt: „Wie geeft u het recht dit alles te vragen?" Teller haalt zijn aanstelling uit den zak, toont die en zegt: „Burgemeester en Wethouders!" Triomfantelijk snauwt de zakenman den ambtenaar toe: „Nu weet ik meteen wie je ben, ik zal je aanklagen vanwege je onbeleefdheid". Vandaag gaan we weer naar de winke liers: dat belooft wat! Gisteren 5 huizen achter elkaar, waar geen enkele kaart was Ingevuld, omdat mijnheer het zoo druk heeft, terwijl ze mopperen vanwege de belasting, etc. en vanwege den geringen verkoop. En die vermoeienis! Na zulk een dag trap-op, trap-af, vaak strompelend of zich optrekkend aan een touw, is de lichamelijke en geestelijke afmatting onbeschrijfelijk. Er past maar één woord voor: de ongeluk kige volksteller is bek-af. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 6 Jan. Tarwe, ruim aange voerd, kon in puike kwaliteit gemakkelijk, doch in mindere kwaliteit moeilQk ver kocht worden. Chevalier is over 't algemeen slecht, bijgevolg moeilijk verkoopbaar, overigens onveranderd, handel langzaam, puike partijen boven de noteering. Tarwe f 6 4 f 8,50; chevaliergerst f 5 a f 5,40; wintergerst f 5 4 f 5 20; zomer- gerst f 4,75 4 f 4.80; rogge f 5,50 4 f 5,90; haver f 3 4 f 3,75; erwten (kleine) f 11 4 f 12,50; kroonerwten f 10 4 f 12,75; bruine boonen f 10 4 f 14,50. Uien en aardappelen zonder handel en geen noteering gemaakt. Middelburg, 6 Jan. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot. Kroon erwten 25 cent hooger. Overigens onver anderd. De prijzen waren ais volgt: nieuwe tarwe f 6 4 f 7; rogge f 6 4 f 6,50; zomergersl f 4,75 4 f 5,25; haver f3 4 f4; paarden- boonen f 7 4 f 8; kroonerwten f 11,25 4 f 15,25; tuinboonen f 6 4 f 7; witte boonen f 13 4 f 16; ronde bruine boonen f 15 4 f 18; lange dito f 12 4 f 14, alles per H L. Burgerlijke Stand van St.-Filipsland. December 1909. Geboren: Antonle, zoon van D. Kunst en M. Reljngoudt. Antonie, G. Beurkens enC.J. v.d.Bos. Margaretha, Adrians, Huberdina, dochter van J. A. v. Beek en A. M. van Lutjk. an, zoon van W. Meijer en M. Noorthoek. ohannls, J. van Daten en M. I. Noom. Cornells, M. Kosten en L. J. LuQk. Overleden: Cornells Jacobus, zoon van A. C. v. d. Reest en W. Boller. Cornelia Adriaan, W. Kunst en J. Pou- lisse. BOTER j 0,70 en 0,75 per 5 H.G. KIP-EIEREN j 0,875 en ƒ1,125 per 25 stuks. Zierikzee, 6 Januari 1910. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT. STOOMBOOTDIENST JANUARI. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 's morg 'smidd. Zaterd. 8 7,30 Van Zierikzee: Zondag 9 7,30 Maand. 10 7,30 Dinsd. 11 7,30 Wocns. 12 7,30 Dond. 13 7,30 Vrijdag 14 7,30 Zaterd. 15 7,30 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 1,40 smorg. Zaterd. 8 7,30 Zondag 9 7,30 Maand. 10 6,30 Dinsd. 11 7,- Woens. 12 7,30 Dond. 13 6,30 Vrijdag 14 7,30 Zaterd. 15 7,30 'smidd. 1,30 1,30 1,30 1,30 2- 1,30 1,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, btj den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den vooraf- gaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catschc veer, zal om een b$- wagen naar Ooes worden getelegrafeerd. Dank aan allen (Inzonderheid aan P. JONKER) voor de veie blijken van belangstelling, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Schoonmoeder CORNELIA DE GUIT. Brouwershaven, 8 Januari 1910. OERR1T DEKKER. Heden overleed tot onze droefheid, onze geliefde Behuwdzuster, Tante en Oud-Tante, Mejuffrouw Johanna Magdalena MULOCK HOUWER. in den ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam, Wed. D. Q MULOCK HOUWER- Van Andel. Aanzuivering' van het Dijkgeschot, de Pachten, Erfpachten enz. over 1909verschuldigd aan het Waterschap Schouwen, wordt dringend verzocht. De Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen, D. VAN DER VLIET. De ondergeteekende bericht aan de geachte Ingezetenen van St- Maartensdijlc en Omstreken, dat hij zich gevestigd heeft als hopende door het gebruiken van solide sloffen en een vlugge en nette bediening, een Ieders gunst waardig te maken. Onder minzame en beleefde aanbeveling, Uw dw. dienaar, M.s J. LANGEJAN Az. St -Maartensdijk, 4 Januari 1910. De BURGEMEESTER-STRAND VONDER ie Bruinisse roept voor de tweeds maal ter reclame op, rechthebbenden op de navolgende bij hem aangebrachte Strandgoederen i°. Een Roeiboot, zonder merk, gevischt in de Krammer. 2". 10 stuks Balken, lang 2,25 M., dik 0,25 M., ongemerkt, gevischt in de Grevelingen. 3". Eon Roeiboot (vlieger), gemerkt R. A. G. v. Fendei. no. 34, gevischt in het Keeten. Bruinisse, 6 Januari 1910. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Haamstede zullen, op Vrijdag 14 Januari 1910, des voorm. ten 11 ure, In het OPENBAAR VERKOOPEN: zeer geschikt voor werkhout, slaande in de Noordslraai. De Deurwaarder J. DE REGT fe Zierikzee zal, op Vrijdag 14 Januari 1910, des vóórmiddags 10 uur, aan den Beddewaardschen dijk, onder Nieuwerkerk, te beginnen bij het Grindweegje, PUBLIEK VERKOOPEN: De Deurwaarder J. DE REGT te Zierikzee zal, op Zaterdag 15 Januari 1910, des vóórmiddags half elf uur, in de 25 Gemeten en in het Bosch te Haamstede, PUBLIEK VERKOOPEN EENE GROOTE PARTIJ benevens eenige Afbraak en eene partij droge Mutsaards. to Notaris W. F. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal, op Woensdag 19 Januari 1910, voorm. 10 uur, ten verzoeke van den heer L. VAN SPLUNDER le Renesse, In „De Sloofweide", aah den Slootweg bij Renesse, publiek verkoopen EENE PARTIJ bij de haag, en 200" K.G. of daarboven. Aanbieding: Boekh. S. OCHTMAN Zn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 6