Uit Stad en Provincie. 1810. - 7 Januari. - 1910. dood door den pastoor Ie Laeken. Het was een voorwaarde van de kerk, toen het noodig werd geacht den vorst de laatste genademiddelen te verstrekken, en aan die voorwaarde heelt de koning zich onderworpen. ■EDERLAIID. Amsterdam, 4 Jan. In de Joden Hout tuinen alhier heeft Zondagmiddag iemand een daar wandelende dame haar gouden horloge met ketting ontrukt. Ondanks het feit dat men dadelijk den dief onder het geroep: „Houdt hem" na zette, mocht het niet gelukken hem te grijpen. Hilversum, 3 Jan. Op Nieuwjaars morgen ontdekte een agent van politie sporen van inbraak aan de tijdelijk onbe woonde villa van den heer D., aan den Soestdljker straatweg. Hij haalde assistentie en verzocht aan 2 burgers, In dien tusschentijd een wakend oogje te houden. Deze vatten bij de villa post. Juist toen de agent met eenlge rechercheurs terug keerde, zag men 'n man hard weghollen, in de richting van het nabljzijnde bosch. Men ging hem achterna en slaagde er in, hem aan den rand van het bosch te grijpen. Hij verzette zich heftig tegen zijn arrestatie, doch men overmeesterde hem en bracht hem geboeid naar het bureau van politie over. Uit een ingesteld onder zoek bleek het volgende: De man had zich den vorlgen avond door middel van inbraak toegang tot de villa weten te verschaffen. Hij doorsnuffelde alle kamers en deed zich geducht tegoed aan den wijn, cognac, enz. Weldra werden zijn zinnen beneveld en ging hij in één van de ledikanten slapen. Des morgens wakker geworden door eenlg rumoer, was hij door een zijdeur gevlucht. In zijn bezit werden verschillende waardevolle voor werpen, als zilveren lepels, enz., ge vonden. De man, die alle schuld ontkent, is een gewezen marinier, J. K. H. genaamd, thans zwervende. Driebergen, 3 Jan. Zooals reeds in ons vorig nummer kortelijk is vermeid, Is onder deze gemeente door den sneltrein overreden de heer H. de Jong Cleyndert, uit Delft, die gedurende eenige weken alhier om gezondheidsredenen vertoefde. Men verneemt, dat de heer De J. C. zenuwpatiënt was. Het rijwiel van den ongelukkige, wiens zwaar verminkt lijk naar het baarhuisje alhier werd vervoerd, stond op eenigen afstand langs de spoor lijn. De omgekomene was ongehuwd en 35 jaar oud. Op het lijk werden bevonden een adres kaart en een ruim van geld voorziene portemonnaie. De sneltrein ondervond ruim 10 minuten vertraging. Het lijk is voor gerechtelijk onderzoek naar de Alg. Begraafplaats alhier overgebracht. 's-Qravenhage, 4 Jan. De gemeenteraad besloot aan een commissie uit het Nut alhier tegen matigen huurprijs een terrein In gebruik te geven voor aanleg van een tulnpark voor arbeiders, waar gelegenheid zal worden gegeven ooft en vruchten te telen. '1 Volgende knipten we uit de Haag- sche Kroniek van de Pr. Gron. Crt. Ik hoor dat de Koningin de kleine Vorstentelg bij audiënties gaarne laat be wonderen. Toen onlangs een hooggeplaatst persoon, oud-minister, van een zending buitenslands teruggekeerd, H. M. verslag kwam doen, zat de Prinses in een aan grenzend vertrek en 't werd den bezoeker vergund haar te zien. Maar zij zat zooals andere kinderen van haar leeftijd juist In haar stoeltje en een beetje ingedoken. „Neen, Juliaanlje", voegde H. M. haar toen toe, „dat gaat zoo pietje moet netjes rechtop zittenals Wij audiëntie verleenen". De in gehoor ontvangen heer veroorloofde zich 't handje der Prinses te kussen en de Koningin voegde hem toe: „Nu u is de eerste man, die, behalve haar papa, de Prinses heeft gekust". Ik vertel u deze blzonderheden om u te doen zien hoe Innig gelukkig, hoe opgewekt onze Koningin is. De Haagsche Briefschrijver in De Standaard zegt, dat er sombere wolken boven de Residentie hangen. „Het is geruimen tijd geleden, lang voor de verkiezingen het land in beroering brachten, zoo schrijft hij, dat mij van betrouwbare zijde, door iemand, die gele genheid heeft voeling te houden met sociaal democratische kringen, meegedeeld werd, dat in die kringen In bewerking was een „chronlque scandaleuse", die bestemd was om tal van vooraan-staande personen der bourgeoisie te compromitteeren. In die kroniek werd, volgens mijn zegs man, bijeenvergaard al wat maar zou kunnen dienen om personen, die den socialisten in den weg mochten komen te staan, op zij te dringen. Hoe men zulk materiaal bezigt, behoef ik niet nader duidelijk te maken, want men heeft ons dat den laatsten tijd in voldoende mate aanschouwelijk geleerd. Ik heb destijds van de geruchten dien aangaande, die tot mij kwamen, door om standigheden geen melding gemaakt en moet eerlijk bekennen, dat Ik er later weinig meer aan gedacht heb. Thans echter komen van geheel andere zijde, geheel onafhankelijk van de eerste, opnieuw geruchten tot mij, die wel anders van vorm zijn, maar toch levendig aan de vorige herinneren en over geheel dezelfde zaak schijnen te loopen. Ik verneem thans namelijk, dat de socia listen een heel weefsel van schandalen gereed hebben en dat de einden van de draden daarvan zijn in de handen van een bekend sociaal-democraat, wiens naam ik natuurlijk, zoolang de berichten niet be vestigd worden, niet noemen zal. Het schijnt echter goed te zijn, hier thans reeds met een enkel woord te waar schuwen, opdat men op zijn hoede zij. Zeker mag wel geacht worden, dat er iets broeit". Dit klopt met hetgeen wij vernamen. Een zeer bekend sociaal-democraat zou o. m. brieven In zijn bezit hebben, waar boven staat: „Lieve Snoes", en die ge- teekend zijn: „Je zwarte D Het Volk schrijft hierover: „Eenigen tijd geleden kwam ons ter oore, dat lieden, die zich in Den Haag tot een soort van chantage-complot hebben gevormd, om personen uit be middelde kringen, die wat op hun kerfstok hebben, af te zetten, bij hun pogingen daartoe dreigen met publicatie in Het Volk". Het Volk weet daar evenwel niets van. En welk „bekend sociaal-democaat" het zou zijn, op wien gedoeld wordt, is het blad onbekend. Rotterdam, 3 Jan. Nog nooit zijn aan het abattoir alhier zóóveel varkens geslacht als In den laatsten tijd; soms 1400 stuks op één dag. Zij worden allen naar Enge land verzonden. De prezen zijn zóó sterk gestegen, dat voor den minderen man geen aankomen aan varkensvleesch Is. De reden dezer groote vraag Is, dat uit Amerika niet noemenswaardig wordt ge zonden. Daarentegen Is het rundvleesch bijna onverkoopbaar. Toch schijnen de slagers er niet aan te denken hunne prijzen Ie verlagen. Het vet is peperduur en de slagers kunnen alleen dan vet van de grossiers bekomen, wanneer zij er vleesch bij koopen. Sedert een paar weken worden de havens te Katendrecht des avonds en 's nachts onveilig gemaakt door eenige straatroovers, die de zeelieden opwachten, welke uit de stad naar boord terugkeeren en dan zonder aanleiding ruzie zoeken om vervolgens hun slachtofler tegen de straat te slaan en uit te schudden. Tot nog toe bleven de roovers onbekend, doch gisteren nacht is het mogen gelukken 4 leden dezer zwarte bende te arresteeren. Op den Breeden Hilledijk werd in den nacht van Zaterdag op Zondag om 1 uur bij het sluiten der café's de stoker W. H- van het s.s. „Arcanmore", liggende in de Waalhaven, aangevallen door 5 kerels, die hem beroofden van zijn geheele bezit, zijnde 95 cent, waaronder een Rumeensch geld stukje, waarna de aanvallers zich uit de voeten maakten. Een schippersknecht, die de berooving op eenigen afstand had gadegeslagen, kon de politie Inlichtingen verstrekken, die leidden tot de arrestatie van 4 personen. Op één hunner werd bij fouilleering een Rumeensch geldstukje gevonden, geheel gelijk aan het gestolene. Het viertal is Zondagochtend 10 uur met den politiewagen overgebracht naar het polltle-bureau aan de Nassaukade. Zondagochtend werd door den koster van de Westerkerk, aan de Kruiskade, ontdekt, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag was ingebroken in het kerk gebouw. De dieven waren over het hek geklommen en hadden vervolgens van de consistoriekamer een ruit gebroken. Hier werd een kast opengebroken en daaruit werd een paar handschoenen ontvreemd. In het kerkgebouw werd een offerbus opengebroken en geledigd. De leege bus werd door een rechercheur in de kerk teruggevonden. Ondeugdelijke vanille. De directeur van den keuringsdienst te Rotterdam, dr. Lam, heeft aan één der grootste importeurs van zuidvruchten bericht, dat de door hem ingevoerde vanillestokjes niet in den handel mogen gebracht worden, omdat zij een te klein vaniline-gehalte hebben. De importeur heeft daarop monsters van die vanille gezonden aan de hoogleeraren in de scheikunde aan de universiteiten te Utrecht, te Amsterdam en te Lelden. De uitkomst van dit onderzoek is geweest, dat allen de analyse van dr. Lam be vestigden. Klundert, 3 Jan. De raad dezer ge meente heeft besloten, een maatschappij, die een tramwegverbinding tusschen Klundert en Zevenbergen tot stand wil brengen, te steunen door deel te nemen in het aandeelenkapltaal tot een bedrag van f 30,000. Bergen-op-Zoom, 3 Jan. Aangaande de plannen tot het bouwen van een brug over de Eendracht heeft, naar de Bredasdie Cf. meldt, de Noordbrabantsche commissie de volgende punten vastgesteld: Door particulieren kan die overbrugging niet tot stand gebracht worden. Die overbrugging is het meest gewenscht en heeft het grootste belang niet voor Brabant, maar voor Tholen. Het zou het meest gewenscht zijn, dat de plannen tot overbrugging van het stadje Tholen uitgingen. Daartoe zal die gemeente echter niet spoedig overgaan uit financieele over wegingen. Daarom moet hulp gezocht worden bij de regeering, de provincie en belang hebbende gemeenten. Alvorens daartoe te kunnen overgaan, moet er een kostenberekening gemaakt worden. Om daartoe te geraken drage de voor- looplge commissie haar taak over aan een definitieve commissie en roepe ter ver kiezing daarvan ten spoedigste een vergadering bijeen. Zierikzee, 5 Jan. Wij kunnen onzen lezers en lezeressen met genoegen mede- deelen, dat aanstaanden Maandagavond alhier In de Concertzaal zal optreden „Het Vrije Tooneel". Opgevoerd zal worden: „Zijn Excellentie, of Hoe kom ik aan een Lintje". De rollen zullen vervuld worden door de heeren Speenhoff, Nap de la Mar en mevrouw C. Speenhoff. Bij de heden gehoudene verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, zijn candldaat gesteld de heeren L. Doeieman en A. Timmerman Cz. Bij kon. besl. is aan mr. J. Vosmaer eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter te Sommelsdijk. Bij de familie te Hansweert is bericht ontvangen dat in den nacht van Zaterdag op Zondag de 21-jarige kapitein C. Noels van de sleepboot „Zeelandla", bij het naar boord gaan te Antwerpen Is verongelukt. Hij Is van een kaaimuur op een schip gevallen. Zijn lijk zal naar Hansweert worden overgebracht. Zierikzee, 5 Jan. Reeds lang wisten wij dat het in de bedoeling der directie van de Concertzaal lag een opvoering te geven van één der bekende operettes van den laatsten tijd, met de „Walzertraum" of de „Doilarprlnses". Het groot aantal personen dat echter aan dergelijke operettes verbonden is voor tooneel en muziek maakte de kosten zóó hoog, dat het bestuur de risico niet aan durfde. Met genoegen vernemen wij thans, dat zich een uit enkele personen bestaand comité gevormd heeft, dat de Concertzaal tegen eventueel verlies garandeert, zoodat de „Dollarprinses" hier den 27slen Januari ten tooneele zal worden gevoerd. Wij verwachten, dat deze aardige operette zoodanig zal trekken, dat het garantie- comité er zonder al te groote kleerscheuren af zal komen, en wij hopen het voor het vervolg, want als dit niet inslaat, weten wij niet, wat het wél moet doen. Kerkwerve. Met de opbrengst over het 4e kwartaal 1909, bedragende f 10,22', heeft de Neerboschcent in 1909 opgebracht f 43,70. Bruinisse, 4 Jan. Door den heer L. Vijverberg, sedert ruim dertig jaar gemeente-veldwachter alhier, is tegen 1 Februari a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. De Nieuwjaarscollecte heeft alhier f 312,25 opgebracht. St.-Filipsland, 4 Jan. Voor de dit jaar te houden loting der Nationale Militie zijn ingeschreven 28 jongelui. De kommies 1ste klas J. Aarnoudse, geboovtfdPvan hier, Is overgeplaatst van Vllssingen naar Rotterdam. Scherpenisse, 4 Jan. De minderjarige zoon De W., waarvan eenige maanden geleden melding werd gemaakt, dat hij het ouderlijke huls heimelijk had verlaten en in een logement te Goes aangehouden is, heeft heden weer een poging gewaagd om te vluchten en is nu te Stavenisse in een logement aangehouden. Goes, 3 Jan. Volgens gerucht zou de bekende uitspanning „het Slot Ostende" alhier aangekocht zijn om te worden in gericht tot eene R.-Kath. School. Vlissingen, 4 Jan. Met de mallbooten van de maatschappij „Zeeland" werden in het afgeloopen jaar ongeveer 130,000 reizigers vervoerd, tegen 134,003 in 1908. Prov. Staten-werkiezing. Sluis. De heer mr. P. C. J. Hennequin, die dit jaar aan de beurt van aftreding Is als lid der Prov. Staten voor dit district, wenscht, naar wij vernemen, niet voor een eveniueele herkiezing in aanmerking te komen. De heer Hennequin heeft meer dan 25 jaar zitting In de Provinciale Staten van Zeeland. EERSTE KAMER. Deze Kamer besloot Dinsdag 1.1. aan Ie vangen met het sectleonderzoek der Staats- begrootlng. De Staatsbegrooting voor 1910, gelijk die door de Tweede Kamer is, en door de Eerste Kamer zal worden goedgekeurd, bedraagt f 207,592,812,12. De raming der middelen voor het dienst jaar 1910 bedraagt f 181,326,473, zoodat de begrooting van uitgaven de raming per middelen overtreft met f 19,266,339,12. Het eeuwfeest van da Vleeschhouwers- zaak der familie GL0UDE, -:- op den Dam te Zierikzee. -:- In den tegenwoordigen tijd, nu zaken verschijnenen op het onverwachts „ver dwijnen", achten wij het niet ongepast, de aandacht onzer lezers te vestigen op het belangwekkend feit, dat a s. Vrijdag den 7den dezer de familie Oloude het 100-jarig bestaan harer zaak hoopt te herdenken. Zelden, hoogst zelden komt het voor, dat gedurende zoo'n langdurig tijdsbestek In hetzelfde huls, hetzelfde bedrijf door dezelfde familie wordt uitgeoefend. Het huls op den Dam, wijk B no. 91, was op het laatst der 18de eeuw genaamd „De Drie Zwaantjes", en bewoond door Adriaan Rottier, die er winkel deed, en ook bier en drank verkocht. Later werd het verkocht aan den varkensslachter Joost de Vries, na wiens overlijden de weduwe hertrouwde met Cornelis Gloude, die zich op 7 Januari 1810 als vleeschhouwer op den Dam vestigde. Bij zijn overladen op 2 Sept. 1833 werd hij opgevolgd door zijn zoon Thomas Gloude, die op 20 Dec. 1854 overleed. Zijne weduwe, Neeitje den Blaauwen, dreef na zijn overlijden tot 1877 de zaak, die toen reeds zoowel binnen als buiten de slad hoog stond aangeschreven. Van 1877 af tot heden staal aan hel hoofd der zaak haar zoon, de heer J. Gloude, de tegenwoordige bewoner en eigenaar er van. Dat deze den goeden naam der nu honderdjarige in eere heeft gehouden, be hoeft geen vermelding. Een ieder weet dit. De uitgebreide cliëntèle, niet het minst buiten deze stad, ook aan oud-ingezetenen, bewijst dit voldoende. Meegaande met zijn tijd, heeft hij ook thans een uitgebreiden handel In fijne vlceschwaren aari zijn vleeschhouwerlj toegevoegd. Ondanks zfln drukke werkzaamheden, weet hg nog tijd te vinden om zich met hart en ziel te wijden aan instellingen van algemeen nut. Wij wqzen slechts op zijn voorzitterschap der vereeniging „Onderling Hulpbetoon", van welke nuttige vereeniging hij de ziel mag genoemd worden; op zijn bemoeiingen als lid van het Burgerlijk Armbestuur, de Brandweer enz. enz. Wij wenschen den heer J. Gloude met de herdenking van het honderdjarig bestaan zijner zaak van harte geluk, hopend, dat hij nog vele jaren de vruchten van zijn werkzaam leven plukken moge. Landbouw en Veeteelt. Kerkwerve, 4 Jan. In de laatste bieten campagne zijn te Flaauwers aangevoerd 4437800 K.O. beetwortelen, tegen 44120C0 K G. in het voorgaande jaar. RECHTSZAKEN. De Hooge Raad deed Maandag 1.1. uitspraak In de zaak van een landbouwer te Goes, door den kantonrechter aldaar veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis, wegens het zonder daartoe ge rechtigd te zijn, doen rijden over grond, waartoe de toegang hem door den recht hebbende op voor hem blijkbare wijze was verboden. Ambtshalve vernietigde de Hooge Raad het vonnis, op grond, dat recht was ge daan op onwettig getuigenbewijs en verwees de zaak naar de rechtbank te Middelburg. KERKNIEUWS. Renesse. Zaterdagavond zal de heer F. Reitsma van Noordwolde, in de zaal van den heer M. C. Kappers, voor onze Afdeelingen van den Ned. Protestantenbond eene lezing houden. De voordracht zal zooveel mogell|k verduidelijkt en veraan schouwelijkt worden door een groot aantal lichtbeelden, waardoor zeker de aantrek kelijkheid verhoogd en het aangename aan het nuttige gepaard zal worden. Moge de heer Reitsma, een bij ons reeds bekende, een groot belangstellend publiek in de zaal aantreffen. Te Noordwelle zal a.s. Dinsdagavond, bij den heer S. Verjaal, de heer Hllle Ris Lambers optreden. Herbenoemd tot kerkvoogd de heer R. Steur Krz. te Renesse. Kon de predikant der Ned. Herv. Gemeente te Nleuwerkerk onlangs, onder dankzegging aan den gever, melding maken van een gift van f 25 voor de armen, de kerk en voor Neerbosch, Zondag mocht hij weder voor een extra-gave voor de armen en de kerk zijn dank betuigen. Vrijdagavond te zes ure zal, voor de Oud-Geref. Gemeente te Nleuwerkeik, optreden de heer Roelofsen van Bruinisse tot voorbereiding van het H. Avondmaal. Scherpenisse, 4 Jan. De candidaat J. R. Sleenbeek van IJselsteln hoopt op 16 januari des namiddags zijn Intrede te doen, na des voormiddags bevestigd te zijn door ds. J E. Klomp van Hoog- Blokland. Te Vlissingen zijn, in verband met de Ineensmelting van de gereformeerde kerken A en B, een honderdtal lidmaten der kerk A, die met die ineensmelting geen genoegen namen, bestolen een eigen kerk genootschap te stichten op Chrlstelljk- Gereformeerden grondslag en een predikant te beroepen, om daarna over te gaan tot het bouwen van een nieuwe kerk. ONDER wTTs. Ellemeet. Benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school alhier, mejuffrouw T. H. Hanse. St.-Filipsland, 4 Jan. Benoemd lot onderwijzeres aan de school in de kom der gemeente mej. Kanneman te Breda. Aan de in Mei op te richten Chr. Kweekschool voor Onderwijzers te Middel burg zijn benoemd tot directeur de heer C. Weeda, hoofd eener school voor M. U. L. O. te Middelburg, tot onder-directeur de heer A. Rademaker, hoofd eener Chr. school aldaar, en tot leeraren de heeren J. Baarschers, hoofd eener Chr. school te Vllssingen en R. v. d. Welle, hoofd eener Chr. school te Grljpskerke. De heer R. K. van Bendegom, hoofd der 2e openbare lagere school te Nieuw- Helvoet, is voornemens, wegens redenen van gezondheid, te verzoeken om met ingang van 1 Mei a.s. op pensioen gesteld te worden. Benoemd tot onderwijzer aan de burgerschool aan de Hondiusstraat te 's-Gravenhage de heer C. J. Poldermans, vroeger te Noordwelle, thans werkzaam aan de school Hoefkade Den Haag. Door onderwijzers en onderwijzeres sen in het arrondissement Bergen-op-Zoom en leerlingen en oud-leerlingen der Normaal school aldaar Is besloten een monument te plaatsen op het graf van den heer W. H. M. Bartels, uit erkentelijkheid voor wat hij als hoofd der openbare school voor M. U. L. O. en directeur der normaallessen te Bergen-op-Zoom gedurende ruim een kwarteeuw voor het onderwijs heeft gedaan. Post en Telegrafie. Oosterland. Met zekerheid kan worden gemeld, dat ook deze gemeente Intercom munaal bij het telefoonnet is aangesloten. Voorzeker is thans in een groote behoefte voorzien. Verhooging accijns gedistilleerd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Sneek heeft bij de Tweede Kamer ge protesteerd tegen de wijze van optreden bij de jongste accijnsverhooging. „De gevolgen" aldus het adres „van de overhaasting bleven niet uit. Nadat onder de belangstellenden de op vatting was gevestigd, dat onder „gedistil leerd" te verstaan was: gedistilleerd van 50 pet. sterkte, en dat, Indien men meer dan 25 liter voorraad had, slechts van dat meerdere aangifte behoefde te worden ge daan, wordt bij ministerlëele aanschrijving den ambtenaren medegedeeld, dat voor de aangifte het gehalte niet in aanmerking komt, en dat, bij hoeveelheden boven 25 liter, de navordering over den ganschen voorraad moet plaats hebben. Eerst Woensdag 8 Dec. lekt deze reso lutie uit; te laat voor verschillende hande laren om de adviezen omtrent hoeveelheid en gehalte aan hunne afnemers gegeven, nog te kunnen wijzigen. Verder is door de ongehoorde over haasting bij de invoering der wet deze niet algemeen bekend geworden. In de couranten dikwijls aangeduid als „wet tot verhooging van den jeneveraccijns" heerscht er op het platteland vrij algemeen de meening, dat deze wet alleen van toe passing is op drinkbaar gedistilleerd. Het is de overtuiging van adressante, dat ten plattelande veie doctoren met apotheek niet aan hunne preparaten heb ben gedacht; vele winkeliers niet aan hunne eau de carmes, eau de cologne en spirltushoudende patent-geneesmiddelen vele particulieren niet aan het gehalte, en dus 30 liter van b.v. 40 pCt. in voorraad hebben. Al deze personen zijn te goeder trouw en nu volgens art. 6 der wet mis dadigers, geen overtreders. Adressante dringt er bty de Tweede Kamer op aan het daarheen te leiden, dat de handelaren, welke aangifte doen, resti tutie ontvangen voor de eerste 25 liter, en zij spreekt de hoop uit, dat mogelijk volgende wetten den handel betreffende, tijdiger zullen worden bekend gemaakt". VLIBGH 1ST. Er is een berekening gemaakt van de ontvangsten, die de voornaamste vliegers hebben gekregen door deelneming aan de vliegwedstrijden. De cijfers, zegt De Luchtvaart, zijn misschien niet wiskunstig juist, daar vele contracten niet gepubliceerd zijn geworden, doch mag wel aangenomen worden, dat zij niet verre van de waarheid verwijderd zt|n. Louis Blériot ontving fr. 300.000, Dele- grange fr. 200.000, Paulhan fr. 160 000 Henry Farman fr. 130.000, Latham fr. 80.000, Rougier fr. 60 000, De Lambert fr. 60.0C3 Sommer Ir. 300C0, De Caters fr. 20.000 Bréei fr. 10.000, Gobron fr. 10 000, Tis- sandier fr. 10 000, te zanlen dus in één jaar fr. 1.070.000. Deze som vertegenwoordigt natuurlijk niet de zuivere belooning, daar er voor hen natuurlijk onkosten afgingen. Neemt men die aan te bedragen 30 pCt zot ontvingen zij fr 840.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2