Ingezonden Mededeelingen. i waardeering tot den directeur, den heer Swenne, die spoedig de vereenlging zou verlaten. Hij dankte hem voor alles wat hij gedurende 7 jaren voor „Thalla" ge weest was. De heer Swenne sprak zijn dank uit voor de medewerking, gedurende zijn directeurschap ondervonden en beval zijn opvolger, den heer Theewis, ten zeerste aan. Nog sprak één der aanwezigen zijn dank uit voor deze goed geslaagde uit voering, en prees vooral de prettige stemming, die steeds bij deze uitvoeringen heerscht. Na afloop bleven de meesten nog ge- ruimen tijd gezellig bijeen. St.-Filipsland. Woensdagavond werd alhier met medewerking van ons fanfare korps voor een goed bezette zaal een uitvoering gegeven, die In alle opzichten goed is geslaagd. Algemeen was men dan ook hoogst voldaan over de wijze waarop het programma is afgewerkt, want telkens weerklonk het daverend applaus als blijk van ingenomenheid. Een eere-saluut aan de heeren die het initiatief tot het organiseeren van dien avond hebben genomen en verder hulde aan hen, die tot het welslagen van den avond hebben meegewerkt. Een gezellig bal, waaraan druk werd deelgenomen, besloot den genoeglijken avond, Scherpenisse, 30 Dec. Bij gelegenheid van een trouwpartij werden de feest- genooten, die bulten de gemeente woonden, met rijtuigen naar het dorp gebracht Daardoor moesten de rij tuigen, door gebrek aan andere plaatsruimte, op de haven gezet worden. Eenlge jongens maakten, toen allen afwezig waren, wat bewegingen aan de deur van de brik van den heer Hartog, waardoor het rijtuig aan 't loopen ging, en kwam daardoor In de haven terecht. Met de lier van de motorschuit, die er juist bij lag, werd het rijtuig, dat erg beschadigd was, op het droge gebracht. St.-Annaland, 30 Dec. Verleden Dinsdag avond hield het muziekgezelschap zijn 28e jaarvergadering in het café „In den Handel". Tegenwoordig waren alle werkende leden, de 4 commissarissen en 3 eere leden. Om zijn groote verdiensten jegens het gezelschap werd aan den heer A. J. Blerens, tot nu toe commissaris, het eere-voorzitter- schap aangeboden, welke betrekking door Z.E. welwillend aanvaard werd. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de kas In goeden staat verkeert: de Inkomsten over 't verloopen jaar bedroegen f 165,55, de uitgaven f 128.80', het goed slot van dit jaar was dus f 36,745 en dat van 't vorige daarbij gevoegd, gaf een totaal van f 161,43, ongerekend de f 10, door een milden gever even vóór de vergadering geschonken. Het bestuur, dat telken jare In zijn geheel aftreedt, werd met bijna algemeene stemmen herkozen; het bestaat uit de heeren: L. J. Soeters Pz., J. M. Soeters, A. C. Boogaard, L. J. Soeters Az. en M. Bergers. Hoewel enkele leden ditmaal niet mee werken kunnen, werd er toch besloten tot het geven van een uitvoering. De Nieuwjaarscollecte heeft hier opgebracht de som van f 238.50. Oud-Vossemeer. Ten huize van den heer J. J. W. Tack, in het „Zeeuwsch Koffiehuis", trad op met zijn bioscope de heer J. Huygens-janvler uit Bergen-op- Zoom, die daarmede verbazend succes had niet minder dan 160 kaartjes werden uit gegeven. Algemeen viel de voorstelling in den smaak, terwijl tot laat in den nacht, na afloop der voorstelling, een danspartij werd gehouden. Woensdagavond werd door de leden van het Rederijkersgezelschap „Eendracht", in het lokaal van den heer M. J. Ampt, een tooneelvoorstelling gegeven. Eerst werd opgevoerd „Zijn speelgoed", tooneei- spel In drie bedrijven, doorr Arthur Schltzler en daarna: „In hypnotlschen slaap", klucht In drie bedrijven, door Laufs en Jacoby. Middelburg. Donderdag zijn gelukkig de sluizen aan de verschillende wateringen op ons eiland kunnen worden geopend, en thans is het water reeds eenlge centimeters gezakt. Het Is te hopen, dat deze maatregel enkele dagen achter elkaar kan worden genomen. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bruinisse, 30 Dec. Bij de Woensdag door de vereeniging „Landbouwbelang" alhier gehoudene aanbesteding werd de levering van superphosphaat gegund aan de heeren Weljkman en Schippers te Breskens, voor f 2,07; van kaïniet aan L. Schilperoort te Bruinisse, voor f 2,08; en van chili aan A. Snelleman te Dintel- oord, voor f 10,39. St.-Maartensdljk, 29 Dec. Ten over staan van notaris Meulenberg werd heden avond alhier In 2e velling publiek verkocht: een huls en erf, aan de Vest alhier. De verkooping geschiedde ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den heer A. Vermaas. Kooper de heer C. O. Nooms. Landbouw en Veeteelt. De Minister van Landbouw heeft be paald dat de rijkszuivelvisiteur A. A. M. de Raad zijn werkzaamheden zal uitoefenen In den ambtskring de provincie Zeeland, benevens het gedeelte van de provincie Noord-Brabant, gelegen ten westen van den spoorweg Hedel—'s-Hertogenbosch— BoxtelEindhovenAchel (België); met uitzondering van de ten westen van dien spoorweg gelegen gedeelten der-In laatst genoemde provincie gelegen gemeenten, waardoor die spoorweg loopt. Zijn standplaats is Breda. Oud-Vossemeer. Deze week werd een vergadering gehouden van aandeelhouders In hel werktuig tot onderzoek van het suikerbietengehalte. Het bleek dat voor het eerste jaar 78 monsters onderzocht werden; het gehalte wisselde tusschen 13,'(1 en 17t% pCt. De uitkomsten waren, be houdens een zeer enkele uitzondering, geheel in overeenstemming met die aan de fabriek. Bepaald werd, dat voor leden elk onderzoek f 0,25 zal bedragen, voor niet-leden f 0,50. Er werd besloten nieuwe leden aan te werven en de heer M. Rijn berg werd tot het verder onderzoek der monsters aangewezen. (Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer !5 Cts. Om gezond te blijven moet ieder orgaan zijn werk doen; maag, lever en nieren moeten allen in volmaakte orde werken. Als ge niet zoo gezond zijt, als ge behoort te zijn, NEEM EEN KLEINE DOSIS VAN BHGHAM'S P1UEN Zij zullen U beter maken. Niets is lastiger te verdragen dan aambeien. Maar weinig kwalen worden er aan het menschdom opgelegd, die pijnlijker zijn en meer ongemak veroorzaken dan aambeien. De onophoudelijke jeuking en brandende pijn verschaffen u dagen vol kwelling en nachten van slapeloosheid en ellende. Er Indien jeukende aambeien veronachtzaamd worden, leiden zij tot Inwendige of bloe dende aambeien, die den patiënt zijn energie ontnemen, bloedarmoede veroor zaken en hem zwak en wegkwijnend maken. Reeds de eerste aanwending van Foster's Zalf geeft een ongekend gevoel van ver kwikking en verlichting aan de aangedane deelen, en slechts zelden is één doos on voldoende om een volkomen en duurzame genezing teweeg te brengen. Voor eczema, huiduitslag, gordelroos, puisten en alle jeukende huidziekten is Foster's Zalf een zeker geneesmiddel. Zij is wonderlijk verzachtend, heelend en anti septisch. Zij prikkelt de huid niet en doet haar niet te spoedig opdrogen. Zij is zonder wederga. Overtuigt u, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt. Zij is te Zierikzee verkrijgbaar bij den heer M. S. Polak en te Tholen bij den heer W. Potter, Hoogstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van post wissel f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen. RECHTSZAKEN. Door den officier van justitie te Middel burg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis dier rechtbank van 17 December 1909, waarbij S. T., 27 jaar, arbeidster, geboren en wonende te Oraauw, beklaagd van afdrijving, werd vrijgesproken. De aanhouding wordt verzocht en overbrenging naar het huis van bewaring te Middelburg, van Willem Maas, 43 jaar. De rechtbank te Middelburg heeft zijne gevangenneming gelast wegens verduiste ring, subsidiair oplichting. De rechtbank te Utrecht heeft J. F. van H„ die onder den naam van jhr. Leonard verschillende oplichtingen pleegde, veroordeeld tot 3 jaar en 4 maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Arnhem, uitspraak doende In de civiele procedure van curatoren in het faillissement der voor malige Bankvereenlging Pllester en Co. contra de crediteuren Inzake de bijstorting van 50 op de niet volgestorte aandeelen, heeft de eischers niet ontvankelijk ver klaard. Voor de rechtbank te Dordrecht is Woensdag behandeld de bekende eisch tegen den heer Hldde Nljland, den stichter van het Zuld-Afrikaansch museum. Zooals men men weet, werd hem door Oeneraal Botha verzocht dit museum aan het Zuld- Afrikaansche volk te willen afstaan. De heer Hldde Nljland verklaarde zich hiertoe bereid, mits zijn naam als stichter aan het museum zou blijven verbonden. Tevens vroeg hij een bedrag van f 24000 (2000 pd. St.). Over de voorwaarden konden de heeren Botha en Hldde Nljland het niet eens worden, waarna de heer Botha van den heer Hidde Nijland de teruggave van de verschillende voorwerpen van het museum eischte. De lijst daarvan telt 570 nommers, maar de meest bekende en in algemeenen zin gesproken meest kostbare zaken, die in het Transvaalmuseum te zien zijn, zijn niet op de lijst genoemd en worden dus thans niet terug gevorderd. Behalve eenige zilveren kransen, een Russisch brons (gewapende boer In houten kistje), een degen in zilver en goud (van het XlVe arrondissement te Parijs), een aantal medailles in edel metaal en eenig glas werk en portretten, zijn de goederen, opgenomen in de lijst, die bij de dag vaarding behoort, meest teksten, boeken, albums, adressen, muziekstukken en foto's. Deze zaken hebben echter speciaal uit historisch oogpunt groote waarde. De eischers reserveeren zich echter alle rechten op de in den staat niet genoemde goederen. Namens de eischers werd gevraagd om binnen 24 uren na de beteekening van het vonnis de goederen af te geven of betaling eener som van f 100.000 en ver goeding van kosten, schaden in intressen. De procureur, die voor gedaagde optrad, vroeg en verkreeg een termijn van vier weken om van antwoord te dienen. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Oem. te Tholen door ds. J. Haring te IJsselstein. Noordwelle. Tot leden van het bestuur van de groep „Noordwelle" van den Protestantenbond zijn gekozen de heeren H. W. Polde: mans, L. Zonruiter en O. Geluk. De heer J. P. Hollestelle heeft, wegens drukke werkzaamheden, als secretaris- penningmeester van de groep, bedankt. Dinteloord. Dinsdagavond trad In de Geref. Kerk alhier op, de heer A. van Hulzen uit Utrecht. Hij was daartoe ult- genoodigd door de Geref. Jong.-Verecniging „Samuël" en had als onderwerp: „Levens wijsheid". Daar de toegang vrij was, ontbrak het niet aan publiek. Door een boeiende rede wist hij de opgekomenen circa 2 uur bezig te houden. Zeer voldaan gingen allen, die de Christelijke beginselen huldigen, huis waarts. St.-Annaland. De collecte in de Herv. Kerk voor noodlijdende kerken en personen heeft opgebracht de som van f 11.75. O N D E R W IJ S. Noordgouwe. Door den gemeenteraad zijn alhier tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd de heeren L. Vis, M. van Gastel, C. Schlkker en A. Prinse. St-Annaland. Voor de betrekking van hoofd der openbare schooi alhier hebben zich nu 4 sollicitanten aangemeld. Dinteloord, 30 Dec. Heden was het voor de jeugd der Chr. School een feestdag. Het werd n.l. 40 jaar van de stichting dier school, waarom velen meenden, dat die dag niet onopgemerkt mocht voorbijgaan. Men had daarom de kinderen uitgenoodlgd één hunner vacantledagen op te offeren, tot het houden van een schoolfeest. Dat die opoffering voor niet één zwaar viel, is te begrijpen en voorzeker zal deze dag beter in het geheugen der kleintjes blijven dan de overige vacantledagen. Visscher IJ- Berichten. Sardijn. Enorme massa's sardljn worden de laatste dagen te Vllssingen aangevoerd. De meeste jaren wordt deze visch alleen op Walcheren of hoogstens In Zeeland uitgevent, thans echter worden groote hoeveelheden verzonden, zoowel naar binnen- als buitenland. T weede-Kamerverkiezingeo. Bij de Donderdag l.l. in het district Wljk-bij-Duurstede gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer, waren uitgebracht 6688 geldige stemmen. Gekozen mr. baron de Wykerslooth de Weerdesteyn (r.-k.) met 3683 stemmen. De heer mr. H. C. Dresselhuls (lib.) verkreeg 3005 stemmen. Moord te Koekange. Klaas Bakker heeft aan den veldwachter bekend den driedubbelen moord teKoekange te hebben gepleegd. Hij Is gisteren ge vankelijk naar Assen gebracht. Gemengd Nieuws. Een geheimzinnig geval. Op 22 October 1.1. stierf na een ongesteldheid van enkele uren de Parljsche tenorzanger Godard. Hij had den vorigen dag door gebracht bij de familie Doudieux te Le Vésinet en met deze een kleine wandeling gemaakt. Thuiskomende gevoelde hij zich ongesteld en mevr. Doudieux, die zich herinnerde eenigen tijd geleden een pakje capsules met het opschrift „antlpyrine" te hebben ontvangen, dat zij niet had besteld, maar dat later nooit opgevraagd was, gaf hem eenige daarvan met den raad ze, vóór hij ging slapen, te gebruiken. Godard nam 's nachts eenlge capsules, maar kreeg daarop plotseling hevige pijnen, zoodat in allerijl een geneesheer werd gehaald. Deze kon den patient echter niet meer redden. Godard stierf na eenige uren, zonder het bewustzijn te hebben herkregen. Er was niets verdachts in het geval en politie nóch justitie bemoeiden zich er dus mede. Korten tijd geleden echter ontving de heer Doudieux, die meubel fabrikant te Le Vésinet is, een mand mosselen uit Caen, afgezonden door een onbekende, en een paar dagen later een doos chocolade, eveneens zonder den naam van den afzender. De mildheid van den onbekenden gever wekte de achterdocht van het echtpaar Doudieux, en mosselen en chocolade werden dus naar de politie gezonden, die ze scheikundig liet onderzoeken. Uit het onderzoek bleek, dat belde zendingen met arsenicum vergiftigd waren. Korten tijd vóór de ontvangst der genoemde zendingen had de heer Doudieux achtereenvolgens een aantal brieven gekregen van onbekende vrouwelijke hand, waarin hem werd geraden zich te laten scheiden van zijn vrouw en in den echt te treden met een schoone blonde dame uit een magazijn, waar Doudieux goederen had geleverd. De heer Doudieux toonde deze brieven geregeld aan zijn vrouw, maar geen van beiden had eenlg Idee, wie de schrijfster kon zijn. Op zekeren dag zag Doudieux op een wandeling door Parijs een dame In een rijtuig, wier gezicht hem bekend voorkwam, zonder dat hij zich echter kon herinneren, wie zij was. Toen zij den heer Doudieux gewaar werd kreeg zij plotseling een kleur en draalde zij het hoofd om. Tengevolge van de overgroote drukte echter moest het rijtuig een oogen- blik stilhouden en Doudieux, wien nu plotseling te binnen schoot, dat de dame geëmployeerde was In het Lóuvre-magazijn, waar hij meubels had geleverd, sprak haar aan. Zij antwoordde barsch, dat ze hem niet kende en verzocht hem zijns weegs te gaan. Den anderen ochtend echier ontving hij een briefje, geteekend Marie Bourette, waarin hem werd verzocht de schrijfster de onheusche behandeling, die zij hem gisteren had aangedaan, te willen vergeven, .terwijl zij hem verzekerde, dat zij hem nog steeds toegedaan was. Op het zien van het handschrift kwam plotseling de gedachte bij Doudieux op, dat dit briefje van dezelfde hand was als dat van de anonieme brieven. Deze werden dus voor den dag gehaald, verge leken met het laatste briefje en twijfel was onmogelijk, deze brief was klaarblijkelijk door denzelfden persoon geschreven als de andere. De politie werd onmiddellijk met de zaak in kennis gesteld, deze bracht de brieven In verband met de vergiftigde zendingen, de overgebleven capsules werden ook scheikundig onderzocht en bleken eveneens vergiftigd te zijn. Marie Bourette werd daarop in hechtenis genomen onder beschuldiging van ver giftiging en poging tot vergiftiging. Zij is overgebracht naar de gevangenis van St.-Lazare. Het lijk van den zóó ongelukkig om het leven gekomen Godard zal ver- moedelljklworden opgegraven. Maar alvorens daartoe zal worden overgegaan, zal de geneesheer, die met het onderzoek zal worden belast, een onderhoud moeten hebben met den dokter, die Godard in zijn laatste uren heeft behandeld. De Belgische Kamer heeft beslist, dat de naam van den nieuwen koning in olficiëele stukken Albert I en niet Albrecht 1 zal zijn. Hierover Is nog al wat te doen geweest. Velen meenden, dat aan „Albert" een „Fransch" smaakje was. De N. R. Crt. heeit zich nu over deze kwestie tot iemand gewend „tot oordeelen bevoegd", en aan zijn antwoord, dal goede redenen bijbrengt tot het besluit der Belgische Kamer ontleent het blad het volgende: „Albert en Albrecht zijn twee vormen van een zelfden Germaanschen naam, die in den vorm Albert ook in het Fransch gebruikelijk is geworden. De vorm Albert is zoowel in Duilschland als in Nederland zeer gewoon. De vorm Albrecht komt, geloof ik, in Duitschand meer voor dan bij ons, en toch kan men niet zeggen, dat zulk een vorm op-brechtonnederlanilsch Is. Van het tweede lid van zulk een samenstelling is de vrouwennaam Brechlje afgeleid, die bij ons al zeer oud Is". „Ik vermoed, dat de tegenwoordige koning van België Indertijd bij den burger lijken stand is ingeschreven met Fransche voornamen, en dat de Flaminganten het Fransche Albert vernederlandschen met Albrecht, dat zij meer Germaansch vinden. De Vlaamsche beweging heeft, vooral in hare eerste periode, verstandhouding ge had met Dultschland, en de naam Albrecht, die zeker wel meer in het Vlaamsche l»nd voorkomt, Is dan misschien aan den invloed van het Duilsch te danken. Hoe het zij, Albert is een Nederlandsche vorm, en Albrecht Is niet alleen een Dultsche vorm, maar hij klinkt nu voor ons meer Duitscli". Een deugniet. Uit Enschedé meldt men aan de Arnh. Crt Door de politie alhier werd heden de hand gelegd op den jeugdigen vagebond F. W., die, dfschoon 13 jaar oud, zich reeds aan verschillende oplichtingen en diefstallen heeft schuldig gemaakt. Dit boefje had sedert eenigen tijd de woning van zijn oom, bij wlen hij inwoonde, vér- laten en wel zag men hem hu en dan, doch wis niet, waar hij zich ophield. Terwijl hij heden op de Ensched/sche weekmarkt weer iemand trachtte op te lichten, werd hij door de politie gesnapt. Hij deelde mede dat hij daags op ver schillende plaatsen had rondgezworven, 's nachts In spoorwagens, leege berg plaatsen, enz. had geslapen en van rooverijen leefde. De tuchtschool is voor dezen deugniet zeker de rechte plaats. Beloonde moed. Bij de directie van den stoomtrawler „Prima Vera" te IJmuiden is bericht gekomen van de reederlj G. Lamy Co te Caen, dat aan den schipper van den trawler, Jacob Stam, voor het heldhaftig gedrag betoond bij de redding van de 16 schipbreukelingen van het vergane stoomschip „Tisbé, de goud'-, medaille van de Société Centrale de sauh tage des nauffragés de France Is toegeker. Aan den gezagvoerder van de „Thlsbi kapitein Le Bitter, Is wegens zijn onver schrokkenheid en moed dezelfde onder scheiding toegekend. Blijkens de jongste statistiek komen in Frankrijk op elk huwelijk gemiddeld 2 2 kinderen, echte wel te verstaan. Dit lage geboortecijfer is oorzaak van het onrustwekkend verschijnsel dat men Frank- rijk's ontvolking noemt. Een medewerker van de Siècle heeft nu althans een gedeeltelijke remedie dezer kwaal weten te ontdekken. Hij heeft na gespeurd, dat van de gehuwde beambten, die minder salaris dan 1000 gulden hadden, het grootste deel nog beneden dit toch reeds te lage percentage bleef. Zoo brachten de straatvegers het alleen tot 2 22, doch de beambten bij het bosch wezen niet verder dan tot 1.92, de prefec tuur- en gemeentebeambten tot 1.59, de postbeambten tot 1.46 en de tolbeambten tot0 80. Nu bedraagt het gemiddeld loon dezer beambten niet meer dan 3 francs of 1.50 gulden per dag, en de schrijver van be doeld artikel in de Siècle begrijpt zeer goed, dat bij zulk een verdienste, vooral in groote steden, van groote gezinnen geen sprake kan zijn. Om nu én de positie dezer getrouwde beambten te verbeteren èn Frankrijk voor verdere ontvolking te vrijwaren, stelt hij voor de bezoldiging uit twee bedragen te laten bestaan: één vast, en één dat toeneemt met het aantal kinderen. in de Radical wordt naar aanleiding van dit artikel medegedeeld, dat in vele groote gemeenten van Frankrijk dit plan reeds in toepassing wordt gebracht. In sommige ontvangt de gemeentelflke be ambte jaarlijks 50 francs opslag voor elk nieuw kind, In andere krijgt ieder kind van zulk een beambte bij zijn geboorte een spaarbankboekje van 100 francs, waar door de gemeente elk jaar 10 francs bij wordt gevoegd. A Dinsdagavond te 7J ure het,„t,. j*. weggezonden werklieden der graanmaalderlj Catulle te Brugge den meesterknecht Constant aangerand nabij de fabriek en mishandeld met hieistampen en stokslagen op het hoofd. De ongelukkige werd schrik kelijk gewond naar de fabriek gebracht, vervolgens naar zijn woning, waar hij Woensdagmorgen is bezweken. Dienzelfden morgen heeft de politie twee personen aangehouden. Één bekende gehandeld te hebben uit wraak. Zij be weerden dat Constant oorzaak was van hunne wegzending. Ingezonden Stukken. Holland en Australië. Mijnheer de Redacteurl Het gunstig onthaal, dat mijne vorige brieven, die u zoo goed waart ln uw geëerd blad een plaats te geven, bij uwe lezers vond, moedigt mij aan nog eens op hetzelfde onderwerp terug te komen. De Nederlanders zouden eigenlijk ze^r. veel belarf* moeten stellen in dit *"ï0tc zuidelöce Continent. Niet alleen wasT --du rende langen tijd bekend onder den <**Aieuw- Holland, welke naam door Tasman er'aSn gegeven werd, maar meer dan dat; de kusten werden bezocht door vele Hollandsche zeevaarders van af het jaar 1606, toen de „Duifken" langs de noordkust zeilde, tot 1642, toen Tasman het naar hem genoemde Tasmania en ook Nieuw-Zeeland ontdekte. Java, de paarl van het Oosten, is slechts een paar dagen stoomens er van verwijderd, en steeds ontwikkelt zich een belangrijke handel tusschen de twee landen sinds de Koninklijke Pakketvaart- maatschappij een geregelde lijn is begonnen op Brisbane, Sydney en Melbourne. Java verscheept naar Australië rijst, suiker, koffie, thee, tabak, mals en hout, en ontvangt daarentegen boter, bevroren vleesch, fruit, meel en steenkool; ter wijl bovendien een flink passaglersverkeer zich ontwikkelt. Touristen gaan van Australië naar Java om de wonderen van dit eiland te zien, f terwijl de Nederlandsch-Indiërs naar Australië I komen voor hun gezondheid of hunne zaken, en zich ook reeds daar vestigen. Ik hoop, dat het Hollandsche en het Engelsche gouvernement een overeenkomst zullen aangaan, om hunne wederzijdsche belangen te beschermen ln dit gedeelte van de wereld, want we mogen onze oogen niet sluiten voor het gevaar, dat de bezittingen van belde landen In de toekomst bedreigt. Drie maanden hield ik verblijf In Londen, ei ik hoopte dat Ik mijn voornemen om Holland te bezoeken zou kunnen ten uitvoer brengen, doch werd hierin verhinderd. Ik had de voornaamste/ j plaatsen willen bezoeken, om kennis te maken! met de velen, die mij naar aanleiding van mijne vorige brieven schreven. Ik hoopte hen ln staat te stellen mij nauw keurige vragen te stellen betreffende Australië, om hun der waarheid getrouwe Inlichtingen te geven betreffende hunne kansen van slagen, Indien zQ naar ons toekwamen. Waar is het, dat vele van uwe landgenooten naar Indlë gaan en daar fortuin maken. Anderen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1910 | | pagina 2