Telegrafisch Weerbericht, Zierikzee-Rotterdam. u m m m m ADVERTENTIEN. 11°. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: C P. de H. te St-Maarlensdi|k, bij 2e herhaling, tot 3 dagen hechtenis; A. J. S., A. van W. en B. P., allen te Zierikzee, bij le herhaling, ieder tot f 5 boete, subs. 3 dagen hechtenis; A. K. te Zierikzee en C. van den B. te Kerkwerve, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. Vrijgesproken: 0. L. B. te Haamstede, beklaagd geweest van loopen over eens anders grond, waarvan de toegang door den rechthebbende was verboden. 13 Dec. Bij bevelschrift van de arrondissements-rechtbank is de zaak tegen E. E., oud 43 jaar, laatst veldarbeider, geboren te Zierikzee, zonder vaste woon plaats, gedetineerd In het Huis van Bewaring, beklaagd van bedelarij, verwezen naar de openbare terechtzitting, met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde. Een bookmaker veroordeeld. Door een Londensche rechtbank Is Thomas Henty Dey, bookmaker, veroordeeld tot 50 pd. st. boete en in de kosten, omdat hij te Middelburg een kantoor houdt waar geld wordt ontvangen voor wed-aange legenheden („betting purposes"), wat de rechter in strijd met de wet achtte. De Amslerdamsche rechtbank ver oordeelde Donderdag mr. A. R. H. advocaat en procureur te Bussum, conform den elsch, tot 45 dagen gevangenisstraf wegens: lo. mishandeling tweemaal en 2o. eenvoudige beleedlglng driemaal gepleegd. Te Amsterdam werd de veroordeelde, daar hij „angeheltert" was, van de tram verwijderd, waarop hl] conducteurs en politle-beambten beleedigde en een conduc teur en een werkman in 't gelaat sloeg. Een restaurateur op het Singel te Amsterdam, die één van zijn zaaljuffrouwen, die wat te veel tijd naar zijn zin noodig had om haar hoed voor den spiegel op te zetten, zóó hardhandig had geduwd, dat zij viel en zich bezeerde en die haar taschje dat gevallen was, over den grond voort- schopte, is wegens dit onvriendelijke optreden door de rechtbank alhier veroor deeld tot f 60 boete. De rechtbank te Winschoten ver oordeelde Vrijdag een 42-jarigen herbergier te Veendam, wegens poging tot doodslag op zijn echtgenoote (door tot 2 keeren toe een met scherp geladen revolver op haar af te schieten) tot een jaar gevange nisstraf. De eisch was drie jaren. De heer Henri ter Hall, te Rijswijk (Z.-H.), directeur van het bekende revue- en specialiteiten-gezelschap, heeft btj den officier van justitie te 's-Oravenhage straf rechterlijke vervolging verzocht van den heer Joh. de Liefde, te Utrecht, uitgever o. a. van het Haagsch Nieuwsblad, naar aanleiding van een ingezonden artikel in genoemd blad, door welks Inhoud de heer Ter Hall zich beleedigd en gesmaad acht. De Papendrechtsche strafzaak. Naar men uit Papendrecht meldt, Is de Rotterdamsche inspecteur van politie, Van de Pol, een nieuw onderzoek begonnen, in verband met de Papendrechtsche strafzaak. De Tijd verneemt dat het afschrift van het proces-verbaal in de Papendrecht sche zaak, door den substituut-griffier in orde te maken, niet minder dan 300 blad zijden groot is. Zoodra dit proces-verbaal gereed Is, kan door den rechter-commls- sarls te Dordrecht met de nieuwe instructie begonnen worden. Men vermoedt dat deze zaak niet vóór April 1910 voor het ge rechtshof te Arnhem zal kunnen voort gezet worden. KUNSTNIEUWS. Oosterland. Regen en nog eens regen, ziedaar bijna het eenige wat Moeder Natuur ons in deze tijden geeft. Onder deze omstandigheden gaf „Oosterlands Fanfare" haar eerste wlnterconcerl. Hoewel niemand In de zaal zich te beklagen had over koude of regen, was het weer naar het scheen van invloed, vooral die ver buiten het dorp wonen of van elders moesten komen, zoodat de zaal Vrijdag avond j I. niet zoo vol was, als naar gewoonte. Het gezelschap, dat dit jaar goede krachten moest missen, wist even wel door een krachtige bewerking van directeur en leden een onberispelijk concert te geven. Het programma bestond uit blaas-, strijk- en zangnummers, afgewisseld door een 4-tal voordrachten. De blaas- nummers werden correct uitgevoerd. Wij noemen vooral de nummers 2, De „Dage raad Ouverture" van M. H. van 't Kruis, no. 7, „Am Frühlingmorgen Walzer", Polka voor 2 pistons, no. 8 „Les Campag- nards" en no. 13 „Het voorbijtrekken van patrouille". Vielen de verschillende blaas- nummers een daverend applaus ten deel, niet minder was dat het geval met de nummers die het strijkorkest ten gehoore bracht. De voordrachten, die wij kregen, waren „Qrietje van Rumpt", „Wie brengt de pan weg", „Hier gaat Ie heen, daar gaat ie heen", en „Een dansles zonder dames". Ook hiermee behaalde de vereeniglng veel succes; vaak gebeurde het, dat om de leuke grepen die er In voorkwamen, de lachspieren zoodanig in beweging gebracht werden, dat de voordragers eenige moeite hadden om zich verstaanbaar te maken in de zaal. Door medewerking van een aantal dames konden weer een drietal zangnummers ten beste worden gegeven. Gezongen werd „Goeden Nacht", „De Heilige Stad" en „Beter te geven dan te ontvangen". Vooral „De Heilige Stad", die door een sopraanslem op loffelijke wijze werd uitgevoerd, oogstle zeer veel bijval. Vóór de pauze kregen wij te hooren „II Trovatore" solo voor cornet met piano begeleiding; een oud-lid van „O. F." was zoo welwillend geweest om het gezelschap zijn steun te verleenen en het publiek van zijn welluidende tonen te doen genieten. Een woord van dank is hier op zijn plaats, aan die dames en heeren buiten 't gezelschap staande, voor hunne medewerking, om het programma zoo uitgebreid en amusant te maken. Jammer dat nog zoo velen, die wel het streven en werken van het gezelschap een warm hart toedragen, nog zoo vaak op de concerten schitteren door hun afwezigheid. Het is voor de executanten een groote voldoening, wanneer zij beloond worden voor hunne moeite, die ze zich zoo ruimschoots moeten getroosten, om voor een volle zaal te kunnen uitvoeren. Een geanimeerd bal, wat onder leiding van den heer Schouten plaats vond, kwam goed tot zijn recht, en besloot dezen gezelligen avond. Zaterdagavond gaf genoemd gezelschap een volks-uitvoerlng, die goed bezocht werd. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Bruinisse, 11 Dec. Ten overstaan van den notaris J. Franse werd heden alhier in het openbaar verkocht een huis en tuin aan de Dee, voor f 3912,50. Bij de gehouden aanbesteding van kunst meststoffen door de Iandbouwvereeniging „Ons Voordeel" te Noordwelle, gehouden 11 December, werd de levering van super a f 2,15, kaïniet 4 f 2,13, chili k f 10,75, kalk 4 f 0,90, amm. super a f 6,70 en zwavelzure ammoniak 4 f 13,90, opgedragen aan de Internationale te Zwijndrecht; patent-kali k f 6,29 aan Aardenne te Dordrecht, en opgeloste guano 5 f 8 34. zwavelzure kali, 48 pCt. kali, 5 f 10,49 aan W. <S J. C. Ribbens te Zierikzee. Kerkwerve. Bij de op Zaterdag l.l. gehouden aanbesteding door de Iandbouw vereeniging „A. B." alhier werden de lljnschiifers, katoenzaadmeel, mals en kalk gegund aan de firma Ribbens, respect, voor f 10,94, f 10,59, f 6,20 en f 0,94, en het lijnmeel aan den heer W. Merle k f 10,90. Landbouw en Veeteelt. Scherpenisse, 12 Dec. Als een bizonder- heid uit de plantenwereld kan van hier gemeld worden, dat in den tuin van J. T. een appelboompje voor den tweeden keer van dit jaar bloeit. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is men begonnen met het contracteeren van suikerbieten voor de volgende campagne, tegen prijzen van f 13 tot f 14 per 1000 K G. KERKNIEUWS. Drietal voor pred. bij de Evang.-Luth. Gem. te Zierikzee: J. C. de Jongh, prop. te Haarlem; P. J. van Oosten, prop. te Groningen, en ds. P. van der Veen, pred. te Amsterdam De heer Van Oosten heeft een beroep naar de Evang. Luth. Gem. te Bodegraven aangenomen. Lokaal voor Evangelisatie Nobelstraat Woensdagavond 7 uur: de heer C. Taanman, evangelist. (Bijbellezing). Predikbeurt te Burgh. Woendagavond geen Bijbellezing. Herv. Kerk te St.-Annaland. Woensdagavond 6 ure: ds. Van Paddenburg. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Gem. te Ierseke door ds. L. van Loon te Koudekerke (Z.) Dreischor. Herkozen als ouderlingen de heeren J. Dooge Az. en M. 1 van Staalen, en als diaken de heer Joh. v. d. Velde Pz. Eikerzee, 11 Dec. Door het college der Notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen tot Kerkvoogd de heer A. van der Weljde, sedert vele jaren president van de Kerkvoogden. Haamstede. Tot ouderlingen van de Ned. Hervormde Gemeente alhier zijn her kozen de heeren G. Gllijamse en M. O. Hanse en tot diaken de heer A. de Pooler. Nieuwerkerk. Gekozen als lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier de heer 1. W. de Braai, ter vervulling van de vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. v. d. Stolpe. (Herplaatst wegens onjuistheid in den naam). St.-Filipsland, 13 Dec. Bij de Herv. Kerk zijn benoemd, respectievelijk tot ouderling en diaken, J. C. Everaers en K. Féllus. Men meldt ons uit Middelburg Zondagavond werd plechtig ingewijd het kerkgebouw der vrijzinnig-godsdienstige vereeniging alhier. Het kerkgebouw was geheel gevuld en onder de aanwezigen werden opgemerkt de Commissaris der Koningin in Zeeland en de burgemeester van Middelburg. De predikant der vereeniging, de heer J. Bruining, wees op de gewichtige be- teekenis van dezen dag voor de vrijzinnigen der vaderlandsche kerk te Middelburg, nu zij in het bezit van een eigen gebouw zijn gekomen, al betreurde hij het, dat dit gebouw Is moeten opgericht worden omdat zij bij de rechtzinnige meerderheid geen bevrediging voor hun godsdienstige gevoelens konden vinden. De heer Bruining bracht een bizonder woord van erkentelijkheid aan den Waal- schen kerfteraad voor de verleende gast vrijheid, aan de vrijzinnig-godsdienstige vereeniging, die hare godsdienstige bijeen komsten in de Waalsche kerk hield. Vervolgens hield de heer Bruining een rede naar aanleiding van Joh. 6:63: „Het is de geest die levend maakt". In zijn rede vond de heer Bruining ge legenheid een bizondcr woord van dank te brengen aan den voorzitter der vereeniging „De Reservekas", den heer H. P. v. d. Ree, die zoo krachtig heeft medegewerkt de oprichting van deze kerk mogelijk le maken. Verder richtte de heer Brulning een afzonderlijk woord aan den Commissaris der Koningin en den Burgemeester, wier tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld en eveneens deed de heer Bruining dit aan de vertegenwoordigers der Waalsche, Doopsgezinde en Engelsche Gemeenten. Het gezang der Gemeente werd afge wisseld door twee solo's voor sopraan van mevr. HendrikseVersloot, die niet naliet diepen indruk te maken. Door de leden der Gemeente werden gezongen Gez. 212:1, Gez. 265:1 en 2 en als slotzag Gez. 96. O N D E R W IJ S. Benoemd tot hoofd der armen-bewaar- school te Zierikzee, mej. Z. F. Papeveld, thans hoofd der bewaarschool te Dreischor. Van de „De Ruyterschool" te Vlis- slngen is geslaagd voor derde-stuurman de heer J. C. van Dijk, van Dreischor. Ellemeet. Mejuffrouw A. Poldermans heeft met ingang van 1 Januari e.k. eervol ontslag aangevraagd als onderwijzeres In de nuttige handwerken aan de openbare school alhier. St.-Annaland, 13 Dec. De vorige week slaagde te Arnhem als apothekers-adsistente o. a. mej. M. B. Quakkelaar alhier. Middelburg, 11 Dec. Heden trof de Rijkskweekschool voor onderwijzers alhier een zeer gevoelig verlies door het plotse ling overlijden, na een ongesteldheid van enkele dagen, van den heer R. Broere, directeur van die school. De overledene was sinds 1905 als directeur werkzaam en wist zich in die jaren veler achting te verwerven. Hij begon zijn loopbaan bij het onder wijs als onderwijzer te 's-Hertogenbosch. Nadien werd hij benoemd tot hoofdonder wijzer te Tholen en tevens tot directeur van de Rijksnormaallessen aldaar. Alvorens hij tot directeur hier ter stede benoemd werd, bekleedde hty eenige jaren de betrekking van leeraar aan de Rijks kweekschool te Haarlem. Hij was lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Van zijn hand zagen verschillende werkjes op onderwijsgebied het licht. De heer Broeré bereikte den leeftijd van ruim 57 jaar. Kamerverkiezing Wijk-bij-Duurstede. Zaterdagochtend vergaderde te Utrecht de Centrale Antl-revolutionnaire Kiesver- ecniging In het hoofdkiesdistrict Wtjk-bij- Duurstede. Aan de orde was het advies van het moderamen van het provinciaal-comité van antl-rev. kiesvereenlgingen in de provincie Utrecht om den candldaat der Roomsch- Katholieken te steunen. Na zeer levendige besprekingen werd besloten geen eigen candldaat te stellen, doch den Roomsch-Katholieken candldaat te steunen. De Centrale R.-Kath. Klesvereeniging vergaderde evenseens Zaterdagmorgen te Utrecht. Medegedeeld werddat advies was ingewonnen bij het hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Nederl. R.-Kath. Kiesvereenigingen, welk hoofdbestuur, na overleg met de besturen der belde andere Christelijke staatspartijen, adviseerde een R.-Kath. candldaat te stellen. Tot candidaat werd daarna gesteld jhr. mr. J. B. L. C. C. de Wijkerslooth de Weerdesteijn, lid van Oedep. Staten van Utrecht, met 73 stemmen, tegen 6 op den heer H. J. Engels te Lelden, die candidaat was gesteld door de klesvereeniging te Montfoort. MARKTBERICHTEN. Tholen, 11 Dec. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f7 4 f 10, nieuwe f 7 k f 10,50; rogge f 5,25 k f 5,90, nieuwe f 5,50 a f 6; zomergerst f 4 4 f 4,50; wintergerst f 5,25 5 f 5,50; haver f 4,50 5(5; bruine boonen f 10 k f 15, witte f 10 4 f 14,50; voererwten f 8,75 k f9,35; kookerwten f 11 k f 12,50; wikken f 10 k f 11paardeboonen f 7 k f 8 per H.L.; koolzaad f 9,90 4 f 10,25; karwijzaad f 14 k f 15,75 per 50 K.O.; uien f 1,70 k f 190 per 50 K G kipeleren f 5,50 a f6 per 100 stuks; hooiboter f 0,60 4 f 0,625 per K.G. Gent, 10 Dec. Was. De vraag voor inlandsch blijft levendig. De aanvoeren zijn nog steeds van weinig beteekenis en de stemming is ten gunste van een verdere rijzing. De handel in Russisch was deze week stil, maar de prijzen van op het land geroot zijn vaster geworden. Manchester, 9 Dec. Uien. De vraag voor Zeeuwsche was slecht; f2,40 per baal. New-Castle, 9 Dec .Uien. Men noteerl Zeeuwsche bruine f 2,25 4 f 2,40 per baal. TELEGRAM MHN. 's-Gravenhage, 13 December. Het is heden hier bekend geworden, dat de Koningin voornemens is aanstaanden Woensdag van Het Loo voor enkele uren naar de Residentie te komen. Tweede Kamer. Waterstaatsbegroo- ting. Aan de orde Is het spoorwegreglement. De heer Smeenge ondersteunde het adres van stationchefs bij de Staatsspoor, verzoekende wegneming van grieven, en drong aan op een betere spoorweg-aan sluiting, vooral in het Noorden van het land. De heer Jansen van Maastricht erkende, dat het dienstreglement van 1907 ver betering heeft aangebracht, bepleitte toch de Inwilliging der wenschen van sommige categoriën van het personeel, drong aan in dat reglement vast te leggen de ver plichting van de maatschappij en het recht van het personeel inzake de penslonneering, verzocht een betere regeling van de Zondagsregeling en besprak het spoorweg verkeer in Limburg. De heer Van Vliet drong bij de regeering aan op een goede regeling, omvattend hel geheele personeel, den Invloed te fnuiken, die de Neder- landsche vereeniging van spoorweg-per soneel, sedert zij haar zwaai nam, heeft op de groepsvertegenwoordiging. Rotterdam, 13 December. GRANEN. Buitenlandsche zeer vast. Meel, f 13,75, stil. Binnenlandsche Tarwe, f 7 4 f II. Haver, f 6 4 f 7,25. Bruine Boonen, f 10 4 f 14,50. Mais, f 150. Overige artikelen niet noemens waardig. Lijnzaad, f 15 4 f 17,25. Koolzaad, f 10 4 f 10,50. Karwijzaad, f 15,40. Was. Op het land veel handel. Marktaanvoer 6273 steen blauw, 46 4 58 stuivers; 1900 steen Groninger, 37 4 49 stuivers; 686 steen geel, 44 4 50 stuivers; 1925 steen wit, 36 4 40 sluivers, puike kwaliteit, alles verkocht. Aardappelen, weinig aanvoer, tamelijke vraag. Zeeuwsche f 2.6Ö 4 f 2,80; overigens prijshoudend. Ajuin. Aanvoer 4000 balen; groote f 1,50 4 f 1,55; kleine f 2,40; stroogele I 1,50, puike kwaliteit, de 60 kilogram. Eieren. Zeeuwsche f 5,80 4 f 6; Over- maassche f 6 4 f 6,20. VEE. Aanvoer 321 Runderen, 30 4 35 cl traag. 223 Kalveren, 42J 4 524 cl., ge wild. 2333 Sdiapen of Lammeren, 20 4 25 ct. Lammeren. 25 4 29 cf-, willig. 791 Varkens, 26 4 27 ct., lichte 24) 4 25,1 ct., zeer trage handel. Ingezonden Stukken. Nieuwerkerk, 11 Dec. 1909. Mijnheer de Redacteurl Daar de heer v. W. In zijn Ingezonden stukje in het No. van Zaterdag ook Uw correspondent te Nieuwerkerk beschuldigt, zl] het niet onware, dan toch overdreven berichten in te zenden, ver zoek ik U beleefd, hieronder even aan de lezers van uw blad mede te deelen, dat het gewraakt bericht betreffende den hoogen waterstand in den Vierbannenpolder en den ondergeloopen straat weg niet van Uw gewonen correspondent afkom stig is. Van deze gelegenheid maak ik tevens gretig gebruik om hier iets mede te deelen, dat mij reeds lang hindert, n.l. dat er in Nieuwerkerk lieden zijn, die af en toe uit deze gemeente be richtjes inzenden, waarvan ik niets weet. Wat ze daarmee voor hebben, of ze denken, dat ze mij daarmee een dienst bewijzen of wel, dat zij beter weten, wat in Uw blad vermelding ver dient; het is mi] onbekend. Maar wel weet ik, dat zulke berichten dikwijls ten doel hebben om, terwijl de Inzenders zich verschuilen achter „Uw Correspondent", den een of ander iets onaange naams te zeggen, iemand een hak te zetten. Zoo zQn de berichtjes, waarvan hier sprake Is, klaarblijkelijk Ingezonden door een persoon, die het Polderbestuur niet erg genegen Is. Nu vrees ik volstrekt niet, om, waar dit het algemeen belang geldt, te wijzen op gebreken of misstanden, al moest de correspondent dan de zondebok zijn, doch voor een anders genoegen of aardigheid als zoodanig te fungeerendat wensch ik niet. Daarom geef ik U, Mijnheer de Redacteur, in overweging om met het aannemen van berichten van niet-correspondenten zeer voor zichtig te zijn; er is wel eens een luchtje aan van persoonlijkheid, hatelijkheid, zelfverheerlijking. In leder geval verzoek ik U onder berichtjes uit mijn parochie, die niet van mij afkomstig zijn, te plaatsen niet van onzen correspondent. Daarmee zal U zeker den lezers van dit blad een dienst bewijzen en ook Uw gewonen Correspondent. Het gewraakte bericht was niet van onzen correspondent afkomstig. Tegen de gewenschte toevoeging, wanneer wi] berichten van personen opnemen, die niet tot onze correspondenten be- hooren, hebben wij geen bezwaar. De Redactie. St-Maartensdijk, 12 Dec. 1909. Mijnheer de Redacteur I Bij de opgaaf van de predikbeurten In Uw blad van jl. Zaterdag stond onder St.-Maartcnsdijk: „Geen opgaat ontvangen''- Ik vermoed, dat dit moest zijn: Tijdig geen opgaaf ontvangen. Hier van Is echter niet de afzender de schuldige, doch het postvervoer, wat zeker op de een of andere plaats de aansluiting heeft gemist. U hadt de bewuste opgaaf met nog een ander bericht daarbQ ingesloten, moeten ontvangen Vrijdagmiddag 12 ure. Nu zou het niet de moeite waard zQn daar over in de courant te schrijven, Indien dit gemis van aansluiting slechts een zeer enkele maal voorkwam of wanneer er ijsgang aan de veren was; voor overmacht moet alles zwichten. Doch het staat vast, dat in den tijd van acht dagen die aansluiting zeker driemaal heeft gemist, voor zoover ik het ervaren heb. Of het in die 8 dagen nog meer voorgekomen Is, zouden anderen mis schien kunnen nagaan, die ook vaak correspon dentie met Zierikzee voeren. Zoo werd de Nieuwsbode van Dinsdag 7 December hier te St.- MaartensdQk ook pas 's avonds om half negen ure bezorgd. Het zou dunkt mij zeer noodig zijn, dat autoriteiten bij de posterijen hiermede in kennis gesteld werden. Behalve dat berichten enz. aan een Nieuwsblad dat geregeld verschijnt daardoor vaak te iaat komen, ondervinden ook stukken van notarissen, rijks-ontvangers, opzich ters van den Prov. Waterstaat, burgemeesters, rijksveldwachters enz. daardoor vertraging, en ai de hoogere collegicn en personen, waarmede ge noemde heeren hier In 't eiland voortdurend In correspondentie staan, wonen te Zierikzee. Het mag dus van algemeen belang geacht worden, dat de correspondentie tusschen de ver schillende gemeenten op het eiland Tholen en Zierikzee zoo goed en geregeld mogelijk zij, en dat het zeker niet behoort voor te komen, dat zeker minstens driemaal in den tijd van 8 dagen, bij geregeld weder, de postdienst vertraging ondervindt Hoogachtend en groetend, Uw Correspondent. Gemengd Nieuws. De verkooplng van Engelsche ren paarden te Neumarket Is thans geëindigd. In het geheel werden 550 paarden ver kocht. Voor het paard „Slavetrader", dal voor Russische rekening werd aangekocht, werd f 15000 betaald. Voor de 550 paarden werd gemiddeld f 3000 per stuk betaald. naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 December 1909, medegedeeld door het Koninklijk Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771,5 te Hapa- randa; laagste barometerstand 757,1 te Seydisfjord. Verwachting (van den avond van 13 December tot den avond van 14 December): Meest matige Oostelijke wind; nevelig tot licht bewolkt; waarschijnlijk droog weer; kouder. Zeetijdingen. Zierikzee. UITGEKLAARD: 10 Dec. De barge „Opal", kapt. G. White, met diverse goederen van Pruisen naar Engeland. Burgerl. Stand van St.-Filipsland. November 1909. Geboren: Antonie Marinus Pleler, z. van A. van Nleuwen- huljzen en M. Dorst. Abraham Cornelis, z. van J. van Strlen en I. C.j. Gakeer. Cornelis, z. van L. Kempeneers en S. A. Wage- maker. WHlemina Adriana, d. van H. D. Mol en C. Breure. Antonie, z. van D. Kunst en M. Reijngoudt. Getrouwd: johannls den Braber, j.m., 17 j. en Jannetje Maria van Oeveren, j.d., 17 j. Overleden: Pieternella, 2 m., d. van P. v. d. Bogaard en A. Paulusse. Elisa, 3 m., z. van N. Goudswaard en K. v. d. Reest. Leveploos aangegeven: Een zoon van L. J. Lindhout en M. Kieviet. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" en „Stad Zierikzee". DECEMBER. Van Zierikzee: Van Rotterdam: Dln8d. 14'smorg. Woens. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 Zaterd. 18 Zondag 19 Maand. 20 Dlnsd. 21 6,30 Dlnsd. 14'smorg. 10,— 7,- Woens. 15 9,30 7,30 Dond. 16 9,30 8,30 Vr|dagl7 9,30 8,30 Zaterd. 18 9,-D 9,— Zondagl9 9,20 8,30 Maand. 20 10,- 8,30 Dlnsd. 21 10,30 50-jarige Echtvereeniging van JACOB KRAMER en JOHANNA ROEDOE. Zierikzee, 14 December 1909. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders: j DIRK STOUTJESD1JK Mz. en QEERTJE KROON A.LD., Vrijdag 17 December a.s. hunne j 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Stavenisse, 14 December 1909 Hunne dankbare Kinderen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 3