Pas op voor OeceÉer. Ingezonden Mededeelingen! Pink Pillen. de rollen waren In goede handen. Voor namelijk de scène der krankzinnigheid werd uitnemend weergegeven. Een levendig applaus viel den deel nemers en deelneemsters ten deel. De pauzes werden door de uitstekende muziek van den heer Ch. Wallace van Rotterdam op aangename wijze aangevuld. Zoowel pianist als violist oogstten veel bijval. Met een geanimeerd bal werd de uit voering besloten. Van den heer A. C. de Moolj, boek handelaar alhier, ontvingen wt| „Het boek in 1809". Dit boek bevat een fraai geïl lustreerde opgave van de letterkundige voortbrengselen der laatste tien jaren. Ook de heeren S. Ochtman Zoon, boekhandelaars alhier, zonden ons toe een exemplaar van het fraai geïllustreerde letterkundig jaarboek „Gulden Aren", oogst 1909. Men vindt eveneens In dit boek een opgave van de hier te lande verschenen werken. St.-NIcolaas maakt ons opmerkzaam op een omissie In onze revue, waarin namelijk niet voorkomt de heer D. Bos, wonend in het Korte Groendal. Wij zullen zooveel mogelijk trachten ons verzuim te herstellen, en noodigen hiertoe de ingezete nen uit om dezer dagen eens aan de zaak van den heer Bos een bezoek te brengen. Men kan er bekomen: vijgen, zacht zure tafelappelen, blauwe druiven, bananen, tomaten, dadels in luxe doozen, manda rijntjes, noten, sinaasappelen, driehoekige hazelnoten, kokosnoten, amandelen, gesteri liseerde groenten en vruchten, marmelades en geleien van den groententuin „Zomer- lust" te Zonnemalre. Een en ander Is voor St.-Nicolaasavond niet ongeschikt. Toen wij huiswaarts keerden, kwamen wij voorbij het winkelhuis van den heer C. J. Korsten op het Kraanpleln. Wij merkten op, dat vele menschen voor de étalage stonden, en naar binnen tuurden. Al spoedig bleek ons, dat de oorzaak van hun brandende nieuwsgierigheid was de auto matisch bewegende electrische lichtreclame. Wij gingen naar binnen en lieten ons van een en ander een verklaring geven. Het electrisch nachtlicht, waarop wij opmerk zaam werden gemaakt, Is ons inziens voor velen een nuttig St.-Nicolaasgeschenk. By Kon. besluit zijn benoemd: tot kantonrechter te Hoorn mr. J. Plet Jz., kantonrechter te Tholen; tot tijdelijk leeraar aan de Rijks Land- bouwwinterschool te Goes, C. Zwagerman, zuivelconsulent te Middelburg. Het tegen den Banjaard zittend drie mastschip, waarvan in ons vorig nommer melding werd gemaakt, is een verlaten Italiaansch barkschip, genaamd „Maria", komende van Buenos Ayres en bestemd voor Rotterdam. De equipage, beslaande uit 18 man, Is gered door het Belgisch stoomschip „Marnix van St.-Petersburg naar Antwerpenen aldaar aan wal gezet. Het schip zal waarschijnlijk verloren zijn. In het Handelsblad van Antwerpen komt een verhaal voor van den gezagvoer der van het schip „Maria", waaraan wij het volgende ontleenen: Op 30 Augustus was Ik van Buenos- Ayres vertrokken met een lading verfhout. Wij hadden een schoone reis, behalve dat we ongeveer een maand noodlg hebben gehad om 150 mijlen te doen. Toen ons schip ter hoogte van Dungeness kwam, waar wij ook gesignaleerd werden, konden we, niettegenstaande al ons zoeken, maar geen zeeloods vinden, zoodat wij gedwongen waren op eigen krachten de Noordzee door te varen. Zondagavond ongeveer 6 uur kwamen wij ter hoogte van het vuurschip den Noord-Hinder, en, om geen gevaar te loopen, legden we de zeilen bij totdat het dag was, en om dan verder naar onze be stemming Rotterdam te varen. In den nacht zijn we door den stroom meegesleept geworden en geworpen op de zandplaat „Noord Banjaard". Dit was on geveer twee uren 's nachts. Gansch den nacht bleef de bemanning op het dek, daar het nogal geweldig stormde, en ons schip gevaar liep, elk oogenblik door de woe dende zee verbrijzeld te worden. De gezagvoerder van het s.s. „Marnix", die de opvarenden heeft gered, deelt o. m. mede, dat hij Maandagochtend op de Hol- landsche kust, in de verte, doch geheel buiten koers, een zwarte schaduw opmerkte. Toen hij dichter bijkwam, ontwaarde hij een barkschip. Hij seinde naar hel schip en het antwoord was, dat het schip op een plaat gestrand was, en dat, door het gevaar dat er bestond, men verlangde het schip te verlaten. Kapitein Arfslen, de schipbreukelingen niet aan hun lot willende overlaten, voer met de grootste omzichtigheid tusschen de verschillende zandplaten, om zoo dicht mogelijk het gestrande schip te genaken. Reeds had men de booten buiten gebracht, toen men bemerkte dat de bemanning van het verongelukte schip met eigen booten aanstalten maakte, om hun schip te verlaten. Dit was een moeilijk werkje, daar er nogal wat branding was en de booten elk oogenblik gevaar liepen, tegen het schip aan stukken te worden geslagen. Alles liep toch goed af, want de geheele bemanning, beslaande uit 18 koppen, kwam wel en veilig aan boord van de „Marnix". Doch in welken toestand! Verscheidene hunner waren blootvoets. Na de mannen wat opgeknapt te hebben bracht kapt. Arfsten zijn schip weer terug in veilig water om koers naar Anlwerpen te zetten en kwam Dinsdag ongeveer 4 uur te Vlissingen aan. Poging tot doodslag, gepleegd op een veldwachter. De gemeente-veldwachter J. B. de W. te Sluis trof, terwijl hij op surveillance was in het veld onder die gemeente, een achttal, gemaskerde en ver momde stroopers aan, waarvan drie voor zien waren van een jachtgeweer, terwijl de anderen als drijvers dienst deden. Op het zien van den veldwachter gingen de stroopers op de vlucht, achtervolgd door den politieman. Plotseling evenwel maakten allen front en toen de veldwachter op ongeveer 50 M. afstand genaderd was, legde één der stroopers aan en loste op hem een schot, zoodat de hagelkorrels hem om de ooren vlogen, evenwel zonder hem te treffen, daarna legde een tweede strooper aan en loste eveneens een schot, 't welk echter ook niet aan zijn doel beantwoordde. Daarop sloegen de stroopers weer op de vlucht en ontsnapten op Belgisch grondgebied. De Belgische douanen hebben onder Zulddorpe (Zeeuwsch-Vlaanderen) een drift Nederlandsch vee aangehouden, dat men trachtte In België binnen te smokkelen. De smokkelaars wisten te ontkomen. Het Vrije Tooneel (j. H. Speenhoff en Nap de la Mar) heeft de rondreis door ons land plotseling moeten staken, wijl de heer Nap de la Mar wegens een ernstig keellljden voorloopig niet kan optreden. Oosterland. Tot tellers voor de 9de tlenjaarlijksche volkstelling alhier zijn benoemd de heeren H. Helmstrljd, volontair op de gemeente-secretairie, en A. Lindhout, gemeente-veldwachter. Eerstgenoemde is belast met de leiding en de administratieve werkzaamheden. Wisscnkerke. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van den gemeente raad werden In het district Wissenkerke uitgebracht 153 geldige stemmen, waar van op W. de Jonge 101 en op J. J. Verhulst 54; in het district Kamperland werden uitgebracht 83 geldige stemmen, waarvan op W. de Jonge 52 en op J. J. Verhulst 31, zoodat W. de Jonge gekozen is met een meerderheid van 68 stemmen. Vlissingen, 29 Nov. De Kamer van Koophandel heeft In haar hedenavond gehouden vergadering besloten steun te verleenen aan het adres door de Zulfensche Kamer aan den Minister van Financiën gezonden met verzoek de nikkelen stuiver te willen herzien. Van de Kamer te Dordrecht was inge komen een afschrift van een door haar aan de Tweede Kamer gezonden adres, waarin op verschillende door haar nader aangegeven gronden verzocht wordt het voorstel tot verhooging der Invoerrechten met 30 pCt., te verwerpen. De Kamer besloot dit adres ter zijde Ie leggen, omdat de motiveering van het adres zeer ongegrond is. Overgelegd werd het rapport, door deze Kamer aan den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid gezonden, naar aan leiding van een verzoek van den Minister om het gevoelen der Kamer te vernemen aangaande een beperking van den Zondags- arbeid. In het rapport der Kamer wordt gezegd, dat naar hare meening het on- noodig en ongewenscht zou zijn, strenger bepalingen In het leven te roepen tot meerdere beperking vart arbeid op Zondag. (Onder verantwoordelijkheid van den inzender Van 1—5 regels T'ö Cts.; elke regel meer IS Cts. De maand der ziekten. December Is de moeder der maanden van het jaar voor de zieken. Voor hen die zwak en lijdend zijn, beëindigt zij het jaar en somwijlen het leven. In December vooral ziet men die ongelukkige ziekte weerkomen, die men griep of influenza noemt. De influenza is bijzonder te vreezen voor hare gevolgen. De staat van uitputting waarin zij den zieke laat, opent de deur aan alle verwik kelingen en-aan de noodlottige instortingen. Tot nog toe heeft men geen krachtiger, geen zekerder versterkend middel gevonden dan de Pink Pillen om het herstel van de slachtoffers der griep te bespoedigen, om hen de verloren krachten weer te geven. Zij hebben tal van de gevolgen der influenza genezen. Neem de Pink Pillen om u te versterken, om u in staat te stellen kouvatting te vermijden en om uwe pijnen te verjagen. Verkrijgbaar I 1,75 per doos en f 9,— de zes doozen, bQ Snahilié, hoofddepót, Groote Markt No. 7, te Rotterdam; voor Zierlkzee en Omstreken bi] de firma F. P. J. Bal, DamJoh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, Steenbergen; J. Groenewegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen En verder bQ verschillende apothekers en goede drogisten. Landbouw en Veeteelt. Bruinisse. In de Maandagavond gehou den vergadering van den Varkenshond, werd door den boekhouder rekening ge daan, Hieruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 691,65, de uilgaven f 429 78, zoodat er een goed slot was van f 261.87 Op de Spaarbank was Ingeschreven f 1564,29. De aftredende bestuursleden, J. Meerman, Beaufort en J. Goudzwaard, werden her kozen. De contributie werd van 50 ct. op 25 ct. gebracht, terwijl tevens bepaald werd, dat de betaling drie maanden stil zal staan. Waar er sprake van Is, dat binnenkort het hebben van varkenshokken aan be zwarende voorwaarden zal verbonden worden, werd besloten een request te laten clrculeeren onder de burgerij, waarin ge wezen wordt op de groote tiadeelen, die menigeen door te nemen maatregelen zal ondervinden. Het aantal leden van den Bond bedraagt thans 167. St.-Manrtensdtjk. Vanwege de ver- eeniglng van gedipt, oud-leerlingen van den landbouw-wintercursus te Slavenisse, zijn door den heer J. van Bezooljen alhier dit najaar onderzocht 68 monsters suiker- buiten op gehalte. Het laagste gehalte- cijfer was 12,4 pCt., het hoogste 17,2 pCt. Het gemiddeld gehalte was 15,1 pCt. .Deze uitkomst van onderzoek week zeer weinig af van het onderzoek aan de fabriek. Alleen vielen grooter verschillen te constateeren, wanneer de tijdruimte tusschen levering aan de fabriek en het onderzoek van het monster hier le groot was. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 30 Nov. Door de arrondisse- ments-rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens: I". mishandeling, M. M., 21 jaar en M. M., 24 jaar, belden veehandelaar, wo nende te Oud-Vossemeer, bij verstek, leder tot 1 maand gevangenisstraf; 2". het zich in kennelljken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, gepleegd binnen een jaar nadat eene vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding gepleegd bij vierde herhaling onherroepelijk was ge worden, C. K., 28 jaar, arbeider te Zierikzee, bij verstek, in hooger beroep, tot een week hechtenis en tot plaatsing in een Rijks werkinrichting voor den tijd van één jaar; 3°. het visschen zonder akte bij nacht, J. A. K25 jaar, vlsscher te Zierikzee, bij verstek, in hooger beroep, tot een hechtenis van een week; 4°. het visschen In eens anders visch- water zonder voorzien te zijn van de ver- elschie vischakfe en van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar van of den rechthebbende op dat vischwater des nachts, J. A. K., 25 jaar, vlsscher te Zierikzee, bij verstek, in hooger beroep, lot twee hechtenlsstraffen elk van 7 dagen 5°. mishandeling, A. de G., 24 jaar, arbeider, wonende te Poortvliet, bij verstek, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 6°. wederspannlgheld, C. de J.. 28 jaar, winkelier te Brouwershaven, tot f 20 boete, subs. 1 maand hechtenis; 7°. het zich in kennelljken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg, tweemaal gepleegd binnen een jaar nadat een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding ge pleegd bij zevende herhaling onherroepe lijk was geworden, M. H., 64 jaar, arbeider te Zierikzee, bij verstek, in hooger beroep, tot twee hechtenlsstraffen elk van 7 dagen 8°. het bejagen van eens anders grond zonder voorzien te zijn van een schriftelijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbende, M. P. O., 33 jaar, vee handelaar te Oud-Vossemeer, In hooger beroep, tot twee geldboeten elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete. Vrijgesproken: M. G. van den H., huls vrouw van C. D. N 29 jaar, zonder beroep, wonende te St -Maartensdijk, beklaagd geweest van mishandeling van J. W. M. van N., huisvrouw van A. W. F., te St.- Maartensdljk. Door den officier van justitie was gevorderd f 3 boete, subs. 3 dagen hechtenis, terwijl voor beklaagde als raadsman was opgetreden mr. D. van der Vliet. Een ontrouw handelsreiziger. Bij beschikking der rechtbank te Middelburg Is rechtsingang verleend met last tot instructie der zaak en met bevel tol ge vangenhouding van den verdachte In de zaak tegen J. O. A, 41 jaar, handels reiziger, geboren te Amsterdam, wonende te Antwerpen, beklaagd van verduistering in dienstbetrekking. Deze reiziger heeft goederen van zijn patroon, die hij onder zijn berusting had, verkocht. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde een meisje tot een jaar gevangenis straf, wegens het verbergen van het lijkje van het kind, waarvan zij bevallen was. Uit schaamte had zij het In een kistje gelegd, met het voornemen zich op de eene of andere wijze er van te ontdoen. Bij haar verhuizing kwam het feit aan het licht en bij deskundig onderzoek bleek vervolgens dat het kind levend ter wereld gekomen was. Het verzoek om gratie, door kolonel baron v. d. Cappellen aan de Koningin gedaan, is, naar de H. Ct. meldt, afgewezen. Naar De Tijd meldt, Is btj de be handeling van de Papendrechtsche strafzaak voor het gerechtshof te Arnhem, aldaar f 1264 aan getuigen uitbetaald. KER K N IEUWS. Tot voorganger by de Evangelisatie te Erica (Drenthe) is benoemd de heer J. J. van Beuge, thans in geiyke betrekking te Oostburg (vroeger te Zierikzee). Gekozen lot notabelen der Ned. Herv. Kerk te Zonnemalre, de heeren M. van Rhee en P. Verseput. A s. Zondag den 5en December zal, na de morgengodsdienst-oefening In de N. H. Kerk te ZÓnnemaire, een vergadering worden gehouden tot verkiezing van een ouderling en een diaken, wegens de periodieke aftreding der heeren M. van der Werf en M. Schilperoort. Mocht geen genoegzaam aantal stemgerechtigde lid maten tegenwoordig zijn, zoo wordt deze vergadering verdaagd tot Maandagavond d. a. v„ aanvangende ten 7 ure. O N D B 8 W IJ S. Middelburg. Door den gemeenteraad is heden (Woensdag) tol leeraar in het hand- vakteekenen aan de Burgeravondschool benoemd de heer Z. O. van der Eijk te Amsterdam. Benoemd tol hoofd de Chr. school te Zonnemaire, de heer Van Bunschoten te Leiden. Benoemd tot onderwijzeres te Ouwer- kerk, mej. M. A. Poulusse te Noordwelle. St.-Filipsland, 30 Nov. Mej. Prins van Ierseke, benoemd tot tijdelijk onderwyzeres alhier, heeft voor die benoeming bedankt. V isscher Ij- Berichten. Bij de Zaterdag j.l. te Middelburg ge houden verloting van mosselbanken in de Wester-Schelde werd door de schippers te Bruinisse, naar men van daar meldt, menige bank geloot. Dit komt bij de thans heerschende malaise in den mosselhandel verschillende huisgezinnen ten goede. Door meer dan één schipper werd van 100 tot f 350 getrokken. S P O R JT. Het Belgische ministerie van openbare werken zal in het Belgische land 1482 wegwijzers doen plaatsen, bestemd om de kanten der wegen af te bakenen. De platen zullen in geutyzer zijn, 50 c.M. lang op 30 hoog wezen en geplaatst worden op een hollen yzeren pijler van 2,86 M. hoogte, gevuld met beton. De opschriften zullen langs den éénen kant In 't Vlaamsch en langs den anderen kant in 't Fransch zijn, voor gansch België. De uitgaaf zal ruim 10,000 fr. bedragen. TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden zitting werd de behandeling der begrooting voor bulten- landsche zaken voortgezet. De Minister verklaarde, namens de regeering, nadrukkeiyk dat uit de Noordzee- entente voor Nederland geen enkele militaire verplichting voortvloeit, daar de entente eigenlijk een pacifieke verklaring der zes contracteerende mogendheden is om het status quo van het Noordzee-terrltolr onge schonden te bewaren. Na een uitvoerig debat en verwerping van een amendement van den heer Hugen- holtz om de zaak uit te stellen, stond de Kamer toe een persoonlijke toelage van f 10.000 aan den gezant Beelaerts te Peking bij diens salaris van f 15 000. Gemengd Nieuws. Pieter Prins is er weert Pleter Prins, de vluchteling, die behendig en sluw in den avond van 15 Sept. j.l. uit het huis van bewaring te Heerenveen wist weg te sluipen door een opengelaten deur en toen over den muur van de binnenplaats en door de omringende gracht en een paar landwijken wist te ontsnappen, juist een dag vóór de rechtbank hem wegens ver duistering van een fiets veroordeelde tot .8 maanden gevangenisstraf, met aftrek van 2 maanden preventief. Zaterdagavond dus na ruim tien weken vryheld Is hij niet ver van zijn woonplaats Zwaagwest- einde door de politie aangehouden en Maandagmiddag is hij weer naarHeerenveen opgebracht en in arrest gesteld. Gebleken moet zijn, dat hij reeds eenlgen tijd thuis was geweest. De politie had daarvan ook wel het vermoeden en deed zelfs een huiszoeking, maar vond toen niets. Prins had haar weer gefopt, door weg te kruipen in een geheime kast, die door overplakklng met behang aan het oog onttrokken was. Amerlkaansche bladen maken gewag van een uitvinding, door een gewonen dorpssmid gedaan, die een zeer eenvoudig middel moet hebben gevonden om Ijzererts te verwerken op staal. De man heeft zijn vinding verkocht aan een staalmaatschappij voor f 500,000. Een echt Amerikaansch bericht komt uit Williamson In West-Virginlë. Hier heerscht lang een veete tusschen de aan elkaar verwante famillën Daniëls en Chris tians. Ongeveer een maand geleden schoot bij een twist Jtm Daniëls zyn schoon broeder George Christian dood. Dateischte bloedwraak en de mannelyke leden der familie verkeerden sedert dien op voet van oorlog. Een paar dagen geleden einde lijk bestoten de Christians den bestissenden slag te wagen. Zy trokken welgewapend naar de woning der Daniëls, om deze „uit te roeien". Maar moeder Daniëls zag de bende aankomen, waarschuwde man en zoon, om de vlucht te nemen en nam zelf met haar zestien-jarige dochter ge wapend aan één der vensters plaats, om de aanvallers te weerstaan. Toen deze genaderd waren, riep ze hun toe terug te keeren. De mannen, zoo zelde zij, zijn niet thuis en ieder die het waagt te naderen, zullen we met geweerschoten ontvangen. De waarschuwing werd echter in den wind geslagen. De Christians wilden het huis binnendringen. Twee schoten vielen en twee der aanvallers deinsden gewond terug. Dit wekte de woede der anderen. Een hevig vuurgevecht volgde, waarby beide vrouwen werden gedood. De beide Daniëls waren inmiddels ont komen in de bergen. Dr. Cook, van wien in den laatsten tijd verteld werd dat hij er slecht uitzag, dagelijks gegriefd als hy werd door den steeds toenemenden twyfel aan zyn eerlijk heid als poolreiziger, is thans plotseling verdwenen. Niemand weet waar hij zich bevindt. Te Boekarest stierf een paar dagen geleden generaal Dianu Na de begrafenis ontving de officier van justitie een anoniem schrijven, waarin werd bericht, dat de dood van den generaal toe te schryven was aan vergiftiging. Het ingestelde onder zoek bracht aan het licht, dat de oude dokter van generaal Dianu kort vóór diens dood werd geroepen en dat hem werd medegedeeld, dat de zoon van den generaal, een Roemeensch cavalarle-officler, zyn vader by vergissing een poeder met vergiftigen inhoud in plaats van een slaap verwekkend middel had ingegeven. Zondagmiddag tegen halféén is er te Parijs een aanslag gepleegd op generaal Vérand toen hij naar het hotel Continental ging, waar hy deel moest nemen aan een banket van een bond van gymnastiek verenigingen. Toen de generaal vóór het hötel uitstapte, vielen er verscheidene schoten. Generaal Vérand werd aan het voorhoofd en aan den hals getroffen, maar behield zijn koelbloedigheid; hy werd naar een ziekenhuis gebracht. Het publiek maakte zich meester van den man, die den aarslag gepleegd had. Het is iemand uit Algiers afkomstig, die by zyn arrestatie een zeer overspannen indruk maakte en aanhoudend over rechtvaardigheid sprak. Hg vertelde onder snikken, dat hij den minister van oorlog had meenen te treffen, tegen wien hy grieven had. Generaal Vérand Is 56 jaar oud. Laatste Berichten. Londen, 30 Nov. Het Hoogerhuls bood vóór den aanvang der stemming over Lansdowne's voorstel, die te half twaalf aanving, een schitterend schouwspel. Alle plaatsen waren bezet.' De leden van het Lagerhuis hadden hun gewone staanplaatsen ingenomen. De echtgenooten der adeliyke personen bezetten alle gereserveerde tri bunes. Minister Crewe hield een rede, waarin hy de debatten resumeerde en die vijf kwar tier duurde. Ztjn slotwoorden maakten diepen indruk. Hy verklaarde daarin, dat na vanavond het Hoogerhuls en het Lager huis een einde zouden zien komen aan hunne jarenlange vrlendschappeiyke be trekkingen, als Lord Lansdowne's motie werd aangenomen. De regeering zal belangryke wijzigingen in de samenstelling van het Hoogerhuls voorstellen. Zij heeft deze grondwetteiyke crisis niet gewenscht, doch is zy eenmaal ingetreden, dan moeten de by de wet ge waarborgde rechten gehandhaafd biyven. De bevoegdheid van het Hoogerhuls zal hierna ook veranderd zijn. Het woord van waarschuwing van Crewe verhinderde niet, dat Lord Lansdowne's motie te ongeveer middernacht met 350 tegen 75 stemmen werd aan genomen. Beide partyen juichten; de unionisten natuurlijk krachtiger dan de regeerings- party. Buiten het Huis beproefden leden der antl-Lordsliga weder een betooging te houden, die nog treuriger afliep dan de vorige. De politie had trouwens weder het Parlementspleln en de omliggende buurten afgezet. Toen het debat naar de sluiting ging, werd het Hoogerhuls al meer en meer gevuld, en wel In die mate, dat de laat komende pairs verplicht waren te blijven staan. De galeryen voor de echtgenooten der pairs waren meer dan vol. Het slottooneel van het debat maakt grooten indruk. Crawdon eindigde in een krachtige toe spraak het debat voor de oppositie. Hy zeide, dat, zoolang als de pairs overtuigd waren, dat zij wèl handelden, de gevolgen ook voor hun rekening konden blijven. Berlijn, 29 Nov. De opening van den Rijksdag had plaats in de Witte Zaal en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2