Ingezonden Mededeelingen. Neemt dit ter harte. Pink Pillen. Uit Stad en Provincie. zijde te zien uithoofde van haar gezond heid, waarvoor wij de allerbeste wenschen uitspreken. De koning dronk ten slotte op de gezondheid van den czaar en de keizerlijke familie. De czaar antwoordde op den toast van den koning van Italië het volgende in het Fransch: De hartelijkheid, waarmede Uwe Majesteit mij het welkom toewenschte, heeft mij diep getroffen. Door naar Italië te komen heb ik een sedert langen tijd gekoesterden, dierbaren wensch in vervulling doen gaan. Het spijt mij alleen, dat de gezondheid van de keizerin haar niet toestond zich bij mij aan te sluiten om met mij Uwe Majesteit te danken voor het bezoek, dat gy ons wel hebt willen brengen In Peterhof, en waarvan wij aangename heugenis hebben behouden. De zoo hartelijke ontvangst, welke ik In Italië ge vonden heb, beantwoordt aan de oprechte gevoelens van vriendschap en aan de gemeenschappelijkheid van inzichten en belangen, die onze hulzen, onze regeeringen en onze landen vereenigen. Het levendig aandeel, dat geheel Rusland genomen heeft In het ongeluk, dat Italië het vorig jaar trof, en de echo dezer gevoelens had tengevolge wassende sympathie tusschen *ae twee volkeren. Ik heb het vast vertrouwen, dat de regeeringen er op uit zullen z|Jn deze sympathieën daadwerkelijk te doen groeien, en dat zij door een voortdurende en ver trouwelijke samenwerking zullen bijdragen niet alleen tot de toenadering tusschen Italië en Rusland, maar ook tot het werk van den algemeenen vrede. De czaar dronk op de gezondheid van den koning en van de geheele koninklijke familie. 25 Oct. De besprekingen tusschen Tittoni en Iswolski hadden hoofdzakelijk betrekking op de Balkan-kwesties en toonden aan, dat zoowel Italië als Rusland zijn vóór de instandhouding van den status quo. Alle mogendheden zullen deze toe nadering beschouwen als een belangrijken factor voor de handhaving van den vrede. Iswolski dankte voor de warme ontvangst, die een nieuw bewijs Is voor de toe nadering tusschen de beide landen, die zooveel gemeenschappelijke belangen hebben. De czaar vertrok om 3 uur. De Russische Minister van Bulten- landsche Zaken, Iswolski, werd door den correspondent van de Temps geïntervleuwd. Iswolski verklaarde, dat Rusland en Italië gemeenschappelijke belangen hebben, be staande In het handhaven van den vrede en het behoud van den status quo In het Oosten, benevens de ontwikkeling der autonomie van de Balkan-volkeren. Er is geen kwestie van den huldigen toestand In Europa te verstoren, maar dien te versterken. De vriendschap van Italië is des te kostbaarder, wijl dit rijk door zichzelf en door zijn allianties sterk en machtig is. Iswolski gaf te kennen, dat hij vóór den status quo op Kreta was en hoopte, dat Oriekenland niet de dwaasheid zal begaan zijn dynastie omver te werpen. Tittoni, die mede bij het onderhoud aanwezig was, hechtte zijn goedkeuring aan deze uitlatingen. FRANKRIJK. Parijs, 25 Oct. De gemeenteraad weigerde heden het commlssoriëele voorstel, om den naam „Rue Ferrer" aan de „Rue de Paris" te geven, aan te nemen en de kleinkinderen van Ferrer te adopteeren, waarop de geheele commissie aftrad. Op 22 September werd te Pontlvy, Frankrijk, een Dultsch bierbrouwer dood gestoken, toen hij met zijn vrouw uit het circus kwam, en door één der uitgangen in een smal straatje trad. Het is thans aan de nasporingen der Fransche politie gelukt den vermoedelijken moordenaar te arresteeren. Deze Is niemand anders dan de neef van den vermoorde, een 20-jarig student uit Rennes. Een huiszoeking in zijn woning bracht bezwarend materiaal aan het licht, waaronder een brief, die getuigenis aflegde van een intieme betrek king tusschen hem en zijn tante. Men vond ook een dolkmes en een niet bloed bevlekte pantalon. De politie neemt aan, dat de student zijn nog jonge tante door den moord op haar man heeft willen bevrijden. BELfilC. Zondagavond is er brand uitgebroken In een kleerenwlnkel te Brussel in de Vlaanderenstraat. De bewoners zagen zich den terugtocht afgesneden, en moesten langs ladders uit de ramen gered worden. Van twee broers Commerman, die reeds elk een kind hadden gered, en toen weer het huls binnendrongen, Is de ééne door den rook bedwelmd, en later door een polltie-agent op een portaal gevonden, half gestikt en met brandwonden overdekt. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. Voorts werd nog één der bewoonsters, een 55-jarige weduwe, vermist. Men vond ook later haar lijk. In de gasfabriek te St.-Joost-ten-Noode merkte een nachtwaker Zaterdagmorgen in de fabrlekzaal der salmiaksulfaten, twee werklieden In een hoek uitgestrekt. Ze werden opgenomen en naar buiten gebracht, doch het was onmogelijk de levensgeesten op te wekken. Zij werden verstikt door de walmen van den ammoniak, alhoewel de vensters der zaal waren opengebleven. Onder verantwoordelijkheid van den Inzender). Van 1—5 regels 75 Cts.elke regel meer IS Cts. Een verwoeste gezondheid, dat is de verwoesting voor u zelf. Een slechte maag, dat is de ver woesting van uwe gezondheid. Waak dus over uwe maag. Indien gij er gebruik van maakt is zij uw vriend, Indien gij er misbruik van maakt is zij uw vijand. Zij zal u de ergste pijnen doen lijden. Om uw maag goed te doen werken, moeten de verteringsorganen sterk en moet gij zelf krachtig zijn. Gij kunt geen kracht hebben dan Indien uw bloed rijk is. Zij, die arm aan bloed zijn, lijden een ellendig leven. Zij, wier bloed rijk is, hebben een gemakkelijk leven, zij kunnen in alle omstandigheden er van slagen. Armbloedigen, weet wel dat gij even krachtig kunt worden als zij, die u omringen en wier goede gezondheid gij bewondert. Daartoe is het voldoende, dat gij de Pink Pillen gebruikt, die de machtigste her steller van het bloed en versterker der zenuwen zijn die bekend is. De Pink Pillen zullen, door uw bloed te verrijken en het te zuiveren, van u een nieuw mensch maken, zoodat gij u zelf niet meer zult herkennen. Neemt dit wel ter harte en zegt het voort in uwe omgeving. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, maagziekten. Prijs f 1,75 de doos; f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabillé, hoofd-depöthouder voor Nederland, 7, Groote Markt te Rotterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij de firma F. P. J. Bal, DamJoh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaalstraat, Steenbergen; J. Groene wegen; W. Potter, Apoth., Stoofstraat, Tholen. En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Schnd eens een pak Quaker Oats op de tafel leeg. De verrassend groote hoeveelheid levert het beste bewijs hoe goed koop dit krachtig voedsel is. Eene hoofdeigen schap van Quaker Oats dat 't zoo voordeelig het gebruik is. NEDERLAND. Nijmegen, 25 Oct. Vrijdagavond had de slagersknecht G. H., woonac,.tlg aan de Jan van Galenstraat alhier, het ongeluk bij het afstappen van zijn rijwiel in de Houtstraat uit te glijden, waardoor hij viel. In de nabijheid van het Canlslus-zlekenhuls zijnde werd h|j aldaar onderzocht, doch gevaar bleek voorshands niet te bestaan. Zaterdag j.l. werd hij echter in dat zieken huis opgenomen en is dienzelfden nacht aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Haarlem, 26 Oct. Te NoordwIjk-aan-Zee Is vanmorgen een lijk aangespoeld, ver moedelijk van den duiker-sergeant Stlgter, met het duikerpak aan. De duikerhelm ontbrak en het hoofd was geheel onherken baar. Hef lijk werd naar het lijkenhuisje vervoerd. Het gister te IJmulden gevonden lijk van sergeant Smits is gisteravond per torpedostoomboot te Brielle aangebracht en aldaar naar de barak op het Hoofd vervoerd. De begrafenis is bepaald op morgenochtend. Amsterdam, 25 Oct. In de Doelen straat gebeurde Zaterdag in den namiddag een droevig ongeval. De meubelmaker H., wonende In de Joan Melchior Kemper straat, het hotel Pays Bas passeerende, kreeg een stuk van één der bloembakken, welke aan den gevel bevestigd zijn, op het hoofd. De man zakte bewusteloos In elkaar. In het Binnen-Gasthuis, waarin de ge troffene ter verpleging werd opgenomen, is hij Zondagmiddag overleden. Zaterdagmorgen is de firma Boot Co., houthandelaren, Heerengracht 125, bij de Bergstraat, de dupe geworden van een brutalen dief. In hetzelfde gebouw zijn nog andere kantoren gevestigd, die, evenals de firma, hun brievenbussen aan den binnenkant van de deur hebben. Zaterdagmorgen had de vrouw van den concierge als gewoonlijk de deur ontsloten en het kussentje aangebracht om het dichtvallen te beletten. Tegen halfnegen ongeveer begint het personeel van de verschillende kantoren te „loopen". Toen op dat uur de bediende van de firma Boot de brievenbus wilde ledigen, zag hij, dat er houtspllnters op de vloermat lagen en dat de bus vermoedelijk met een beitel was opengebroken. Onder andere stukken lag er een briefkaart in met de mededeellng, dat een postwissel, ten bedrage van f 119,58, aan het adres der firma was afgezonden, welke postwissel echter niet in de bus werd aangetroffen. Men telepho- neerde naar het poslkantoor en vernam, dat even te voren de wissel aldaar aangeboden en het bedrag was uitbetaald. Een dief had er zich van meester ge maakt en dat moet gebeurd zijn tusschen het openzetten van de deur en het komen van het personeel. De dief moet daarna regelrecht naar het postkantoor zijn ge- loopen, want toen te halfnegen het loket openging is hij de eerste geweest, die geholpen is. Doordat hij den wissel voorzien had van een valsche handteeke- ning is hem het bedrag uitbetaald. Dat de diefstal niet vroeger dan acht uur Is geschied, wordt bewezen door het feit, dat de wissel met de eerste bestelling, dus omstreeks acht uur, bezorgd is. Uit de aanwezigheid van „moeten" op eenlge van de andere bussen, schijnt te mogen worden afgeleid, dat de dief niet precies geweten heeft In welke de buit zat. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met een brutaal heer, die maar op goed geluk gebouwen binnentreedt, waarvan de deuren aanstaan. Dergelijke diefstallen zijn in den laatsten lijd hier ter stede meermalen voorgekomen onlangs b.v. op den Overtoom. 't Spreekt vanzelf, dat de politie de zaak onderzoekt, tot heden echter zonder eenig resultaat. Een dame uit Beverwijk bemerkte, nadat zij pas het centraal-station had verlaten, dat zij in den trein in een 2e klasse coupé een laschje had achtergelaten Inhoudende ruim f 260, een dameshorloge en een gouden halsketting. Niettegenstaande zij dadelijk terugkeerde, was van het taschje met inhoud niets meer te vinden. Utrecht, 25 Oct. In den afgeloopen nacht is Ingebroken In het station van de H. Ij. S. M. aan de halte Biltstraat alhier. De brandkast Is ontvreemd en wegge voerd op een in de nabijheid staanden waggon. Hedenochtend is de kast teruggevonden In een sloot, op ongeveer 10 minuten van het slation. De Inhoud, circa f 400, was er uitgenomen en de rest der papieren vernield. Men tracht de daders, vermoedelijk twee personen, op te sporen met behulp van een uit Den Haag ontboden politiehond. 's-Gravenhage, 25 Oct. Onder veel deelneming is hedenmiddag op „Oud Elk en Duinen" alhier ter aarde besteld de heer J. C. van Hattum van Ellewoutsdljk, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland en oud-lid van dén Haagschen gemeente raad. Een groot aantal belangstellenden en vrienden was op den doodenakker aan wezig, o. a. de Commissaris der Koningin mr. J. G. Patijn, het lid van Gedeputeerde Staten mr. Limburg, het Tweede Kamerlid mr. Dolk, de burgemeester van Ellewouts dljk, afgevaardigden van Vereeniglngen, enz. Onder de tallooze bloemstukken waren er van de gemeente Ellewoutsdljk, „aan haren betreurden ambachtsheer", van de schoolkinderen en van dienstdoend perso neel uit genoemd Zeeuwsch plaatsje, van het schilderkundig genootschap „Pulchrl Studio", waarvan de overledene eerelid was, van het „Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen", in welks hoofdbestuur hij zat, en van meer andere personen en corporatiën. De heer ds. Bins uit Ellewoutsdljk wijdde een woord van diepen eerbied en grooten dank aan de nagedachtenis van den ont slapen ambachtsheer. 't Is niet In weinig woorden te zeggen, zelde spreker, wat Van Hattum voor deze gemeente is geweest. Hij heeft er destijds het beste gevonden wat een man vinden kan, zijn liefhebbende echtgenoote, wier nagedachtenis in Elle- woutsdflk steeds In eere zal blijven voort leven. Om harentwille heeft hij alles gedaan wat maar eenlgszlns strekken kon tot bevordering van het stoffelijk welzijn der inwoners. Het vraagstuk 'betreffende armenzorg heeft hij onder de oogen gezien en practlsch opgelost: 's winters liet hij werken, uit sluitend om werk te verschaffen. Het „Groene Kruis" steunde hij met groote gillen; hij stichtte een fonds voor zieken en zwakken; hij was een steun voor de armen, een troost voorde weduwen. Namens de Vereenlgingen, welke hij steunde, voegde spreker een krans bij de vele anderen. De gezinnen, die zoo rijkelijk zijn brood aten, de kinderen, die hij zoo ruimschoots heeft welgedaan, zij allen, die eenvoudige menschen van dat Scheldedorp, die even wel zoo Innig gevoelen voor zlelegrootheid, hadden spreker verzocht om een bloem als offer van groote dankbaarheid neer te leggen en aan de nabestaanden hartelijk dank te zeggen voor hetgeen de thans ontslapene geweest Is in 't groote zoowel als in 't kleine. Hij was een groot man, een Indruk wekkende figuur, groot van karakter, hetgeen juist hierdoor zoo treffend uitkwam, doordien hij zoo teer kon medeleven met de kleinen. Een vrouwelijke verdachte wist bij hare overbrenging naar het Huis van Bewaring plotseling aan den haar bege leidenden politie-agent te ontsnappen. Zij sprong aan de Prinsessegracht te water. Door den agent werd zij spoedig op het droge gebracht, waarna zij verder naar het Huis van Bewaring werd geleid. Tiel, 25 Oct. Vrijdagnacht is ingebroken in de Groote Kerk. Onder den toren is een ruit uitgesneden, waardoor men zich toegang verschafte tot de consistoriekamer, orgel en kerk. Er wordt zoover men naging, niets vermist. Het kostbare avondmaals- zilver wordt niet In de kerk bewaard. Rotterdam, 25 Oct. In den bontwinkel van den heer H. van Gelder aan de Korte Hoogstraat kwam Zaterdagavond 8 uur een persoon met verdacht ulteriyk binnen. De man vroeg aan de winkeljuffrouw een dubbeltje, doch de juffrouw S. van H. ging op het verzoek niet in, waarop de kerel haar zilveren horloge met ketting, die aan een haakje aan een lessenaar hingen, beetgreep en er hard mee wegliep. De kordate juffrouw verloor haar tegen woordigheid van geest niet, snelde den roover na en mocht het geluk hebben hem te achterhalen cn zoolang vast te houden tot twee politie-agenten hem over namen en op het politie-bureau aan de Groote Paauwesteeg in bewaring stelden. Horloge en ketting had hij nog in de handen. De man bleek te zijn W. M., kleermaker, zonder vaste woonplaats. Dordrecht, 25 Oct. Zondagvoormiddag is voor deze stad het klipperaakschlp „Johanna", schipper P. Broeke, thuls- behoorende te Made en Drimmelen, dal te Piershil een lading suikerbieten had Ingenomen met bestemming naar Statendam, beneden de spoorwegbrug, na een wan- hopigen strijd tegen het ruwe weêr, omgeslagen en gezonken. De schipper wist zich met zijn vrouw, twee jonge kinderen en den knecht in de achter zijn vaartuig hangende roeiboot te redden. Het vaartuig zit gevaarlijk voor de vaart. Schip en lading waren verzekerd. Numansdorp, 25 Oct. Zondagmorgen Is met het stormweer in den mond van de Rijkshaven alhier een petroleum-motor, geladen met suikerbieten, door een defect aan de machine bij het binnenloopen van de haven gezonken. De schipper A. Teuhens en diens knecht wisten zich met moeite te redden. Zierikzee, 27 Oct. Maandagavond ver gaderde het Departement Zierikzee der Maatschappij van Nijverheid ten huize van Dr. A. van der Hoeven, die, met het oog op de spreekbeurt, welke hij zou vervullen, of juister met het oog op het door hem gekozen onderwerp, dat hij behandelen zou, zoo welwillend was geweest zijn electrlsch verlicht woonvertrek voor de lezing af te staan en in te richten. Onder scheidene dames hadden van de gelegenheid de lezing bij te wonen, gebruik gemaakt. De voorzitter, de heer J. A. de Bruyne, opende de vergadering, en gaf na een korte inleiding het woord aan Dr. van der Hoeven. Spreker wilde aan zijn talrijk auditorium 't allernieuwste op electrlsch gebied laten zien, inzonderheid proeven met electriclteit van zeer hooge spanning. Spreker schetste den Rhumkorff, een Inductietoestel door den Duitscher Rhum korff uitgevonden en daarom naar hem genoemd. Een exemplaar er van had hij, waarvan de dunne draad een lengte bedroeg van 100,000 meter, en waarbij voor de stroomverbreklng een bizonder toestel was, de Rotax geheeten. In verband daarmede liet spreker ons mooie kleur rijke lichtverschijnselen In Geisslersche bulzen zien. Voorts liet de geachte spreker den stroom door een Röntgenbuis gaan, waarin de lucht tot een millioenste van de atmosfeer verdund was, en gaf een uitlegging, waarom de Röntgenstralen onzichtbaar zijn. Zij kunnen echter, zelde spreker, door aanwending van een zekere stof, zichtbaar gemaakt worden. Door middel van de Röntgenstralen zagen wij, hoewel de passerdoos gesloten was, den passer duidelijk in de doos liggen, en ook de wervelkolom en het hart van één zijner zoontjes. Na de pauze werden wij vergast op de Teslastroomen, wisselstroomen van zeer hooge spanning. Het merkwaardige van deze wisselstroomen ls, dat zij ongevaarlijk zijn, zoodat men ze veilig kan aanraken, terwijl de aanraking van een geleidings draad van de groote Rhumkoiff doodelijk is. De Teslastroomen en Röntgenstralen vinden in de geneeskunde veelvuldig toe passing. Spreker toonde bij de Tesla stroomen nog aan, dat zonder geleidingsdraad de electriclteit kan overgebracht worden. Wij hebben uit den aard der zaak de Interessante voordracht van dr. Van der Hoeven, die met uitnemend geslaagde be langrijke proeven werd opgehelderd, zeer beknopt kunnen weergeven. Zij viel In aller smaak. WIJ hielden echter, wanneer de kamer In het donker was gehuld, ons hart vast bij de gedachte, dat het zwaard van Damocles over het hoofd van den dokter ging, wanneer hij, tastend in het duister, een knopje zocht. Een misgreep is zoo licht mogelijk. Wij vonden het vertoonen der proeven dan ook niet van gevaar voor den spreker zeiven ontbloot. Deze heeft, dit bleek duidelijk, het onder werp der electriclteit geheel onder de knie en heeft zich ook, om goed op de hoogte er van te blijven, geen moeite en geld gespaard, want de nieuwe toestellen, waarmede de proeven vertoond werden, loopen In de papleren. Dat herhaaldelijk aan den spreker een levendig applaus van hel auditorium ten deel viel, behoeft nauwelijks vermeld te worden. De voorzitter, de heer J. A. de Bruyne, was dan ook de tolk der ver gadering, toen hij in krachtige bewoordingen den spreker de hem toekomende hulde bracht. St.Filipsland, 26 Oct. Door de nachttram van Steenbergen op Anna-Jacoba-Polder is van Zondag op Maandag, tusschen den Oudenweg en den Noorddijk, een paard van den landbouwer M dat plotseling vóór de locomotief kwam, aangereden. Den volgenden morgen vond men het dier met een diepe wonde in de naastbij- zijnde wel. Behalve een verbrijzelde lantaren, was ook de vóórwand der locomotief Ingedeukt. Middelburg. In de vorige zitting der Provinciale Staten van Zeeland werd In handen van Oedep. Staten gesteld een adres van het Bestuur der Nederiandsche Vereenlging tot bescherming van dieren, afdeellng Zeeland, waarbij verzocht wordt art. 6 van het Reglement op de bescher ming van trekhonden in Zeeland aan te vullen met het voorschrift, dat de daar bedoelde honden d. w. z. die onder handwagens loopen zoodanig moeten worden aangespannen, dat zij, wanneer de wagen stilstaat, kunnen gaan liggen. Gedep. Staten komt het alleszins wen- schelljk voor, alsnog In dit punt te voor zien. Het betreft hier een voor den houder weinig last of kosten veroorzakenden maat regel, waardoor het lot van den trekhond een aanmerkelijke verbetering zal ondergaan. Intusschen meenen Oedep. Staten iets verder te moeten gaan, dan In het adres gevraagd wordt. In art. 5 sub 4 van het Reglement wordt wel van „den stllstaanden of liggenden hond" gesproken, maar eigen lijk niet ondubbelzinnig vastgesteld, dat het gaan liggen den hond mogelijk gemaakt moet worden. Door de gevraagde aan vulling aan art. 5 toe te voegen en tevens bij een nieuw lid van art. 6 de bepalingen van het reglement toepasselijk te verklaren op onder handwagens loopende honden, wordt ecnerzijds de nieuwe bepaling tot alle trekhonden uitgestrekt en tevens de geheele gelijkstelling van de ais hulpkracht gebezigde trekhonden met hunne lotge- nooten uitgesproken. Dit is wenschelijk, omdat by dergelijke handwagens de hond in den regel niet als hulpkracht, maar als hoofd- of als eenlge trekkracht gebezigd wordt; de bestaande redactie was voor tweeërlei uitleg vatbaar. Tevens is van deze gelegenheid gebruik gemaakt om bij een nieuw derde lid van art. 6 het hier en daar voorkomende gebruik van honden als trekkracht voor rijwielen te regelen. Door de toevoeging van twee nieuwe leden aan art. 6 wordt de economie van het reglement hersteld, welke verbroken was, toen het vroegere tweede lid van art. 6 tengevolge van een amendement vervallen was, doch de verwijzing in art. 4, tweede lid, naar het „eerste lid" van art. 6 gehandhaafd bleef. Door het lid der Prov. Staten, den heer Moolenburgh, is voorts gewezen op de ondoelmatige en noodeloos kwellende wijze waarop menige trekhond gemuilband wordt. Ook In dezen misstand kan, naar Gedep. Staten meenen, gemakkelijk voorzien wor den, door aanvulling van art. 4, derde lid, van het reglement met het voorschrift, dat de muilkorf moet zijn van een door Gedep. Staten vast te stellen model. Gedep. Slaten stellen voor, In boven genoemd reglement de bedoelde wijzigingen te brengen. Met Ingang van 3- November is benoemd tot agent van politie 3e klasse alhier P. Hendrlkse, milicien-wachtmeester bij het 3e reg. veldartillerie te Bergen- op-Zoom. Door Gedep. Staten van Zeeland Is de heer Ph. J. van Dlxhoorn te Axel benoemd tot lid van de commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland. Door de verkiezing van den heer mr. L. van Andel (anti-rev.) tot lid van den gemeenteraad, hebben de anti-revolu tionairen 1 zetel gewonnen en bestaat de raad thans uit 12 vrijzinnigen, 4 anti revolutionairen en 1 sociaal-democraat. Het mag zeker wel eigenaardig genoemd worden, dat, waar de herstemming liep tusschen de heeren mr. L. van Andel (antl-rev.) en C. Boudewljnse (vrijz.-dem de sociaal-democraten besloten hadden zich van stemming te onthouden en bij de stemming gecontroleerd werd of de partlj- genooten zich wel aan dit advies hielden. In Amsterdam IV, waar de herstemming liep tusschen een vooruitstrevend liberaal en een sociaal-democraat, brachten de vrijzinnig-democraten den S. D. A. P.er aan, en te dezer stede, waar de S. D. A. P.ers te kiezen hadden tusschen een antl-revo- lutionalr en een vrijzinnig-democraat, werden de roode kiezers bewerkt toch vooral niet aan de bus te verschijnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2