'rovi IS", Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIE!!. de beer Johannes Theodores Oosterman, Algemeene Vergadering Vlissitigen, 9 Oct. Door de politie is alhier aangehouden een koetsier van de firma Van Gend en Loos, verdacht van verschillende diefstallen uit ter verzending aangeboden collis. Hedenmorgen is op het Eiland alhier een slagersknecht zijn baas, D. geheeten, met een mes te lijf gegaan, omdat hij op de slagerij gedaan gekregen had. De stoot werd afgeweerd, doch een fietsband werd stuk gesneden. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt, terwijl een bijl en het mes in beslag zijn genomen. Breskens, 9 Oct. Ten raadhulze alhier werd heden morgen aan de visschers J. W. van den Heuvel, J. van den Heuvel J.W.z. en C. de Munck, uitgereikt de medaille en het diploma, hun geschonken door Z. ,i. den Koning van België, wegens menschlievend hulpbetoon, op 1 September 1908, toen de opvarenden van een Heyster vischbom tijdens stormweer In nood verkeerden. Verder ontvingen de schippers Jac. van den Heuvel ep A. Haartsen het diploma, wijl hun de gouden medaille voor het zelfde reddingswerk toegekendreeds vroeger is uitgereikt. Aan het hoofd van den Westhaven- dam alhier is een belangrijke verbetering aangebracht voor wat betreft het verkeer der passagiers met de ochtend- en avond- booten van den provinclalenstoombootdienst wanneer door duisternis en eb de booten niet op de haven komen, doch aan dat hoofd aanleggen. Er Is nu namelijk een brug gelegd ten behoeve dier passagiers, waarvan het nut in het komende seizoen inderdaad duidelijk zal uitkomen. Indien de bevoegde autoriteiten nu nog konden besluiten alhier een behoorlijke verlichting aan te brengen, dan is er heusch aan een dringenden eisch voldaan. Landbouw en Veeteelt. Leden van het comité voor een huldeblijk aan den heer Lovink zijn In Zeeland de heeren mr. H. C. Moolenburgh te Zlerlkzee, I. G. J. Kakebeeke te Goes, J. J. van Weel te Wolphaartsdijk, Jac. de Waal te Lams- waarde en J. J. Haverbeeke te IJzendijke. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde S. M. tot 3 maanden gevangenisstraf, omdat hij twee politie-agenten had ge scholden voor dieven en moordenaars. De eisch was 2 maanden. Bovendien werd hij tot 1 maand ver oordeeld, omdat hij een ander politie agent voor smeerlap had gescholden. Zaterdag werd in den krijgsraad te 's-Qravenhage uitgesproken de sententie van het Hoog Militair Gerechtshof in zake den kapitein-kwartiermeester van het O.-I. leger J. W. M. te 's-Gravenhage, die, zooals gemeld, op 15 dezer uit zijn arrest werd ontslagen. Beklaagde was door den krijgsraad veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. In hooger beroep" was tegen beklaagde door den advocaat fiskaal 3} jaar gevangenisstraf geëischt met ver vallenverklaring van den militairen stand wegens de ten laste gelegde zedenmis drijven. Het Hof overwoog echter, dat ten processe niet wettig was bewezen, dat beklaagde bij de handelingen tegenover zijne inwonende dienstboden gepleegd, gewelddadig zou zijn opgetreden en sprak, waar het Hof dit element van de ten laste gelegde misdrijven niet voldoende bewezen achtte, den beklaagde vrij. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Scherpe- nisse de heer R. Steenbeek, cand. te IJsselstein. De Geref. Gem. te Ullrum (Gron.) is de eerste geweest In den tijd der Afscheiding. In die Gemeente stond name lijk de eerste afgescheiden predikant, wijlen ds. H. de Cock. Den 14 October zal de 75ste gedenk dag van het begin der Afscheiding herdacht worden. Bij die gelegenheid zal door prof. dr. Bavinck, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, een gedachtenis rede gehouden worden. O N D E R W IJ S. Door Burgem. en Weth. van Zierikzee is opgemaakt de volgende voordracht voor een benoeming van een onderwijzeres aan school C: mej. J. A. Vooren, onderwijzeres te Ouwerkerk; mej. J. H. van Malland, onderwijzeres te Kerkwerve; mej C. A. J. Smallegange, tijdelijk als onderwijzeres werkzaam aan school C. De voordracht ter benoeming van et e (ambulante) onderwijzeres, tevens In dr nuttige handwerken, aan school I te Middelburg, bestaat uil de dames: B. van Ooslveen te Oost- en West-Souburg, J. G. Broeke te Rltthem, en G. W. van der Plank te Nisse. Kolijnsplaat. J.l. Zaterdagmiddag werd in één der lokalen van de openbare school alhier de jaarlijksche tentoonstelling ge houden van het werk der leerlingen van de Ambachtsteekenschool voor Noord- Beveland. Het aantal bezoekers was gering, wat misschien toe te schrijven is voor de ambachtslui aan den ongelegen tijd of wel aan de weinige belangstelling. In elk geval is het jammer voor het bestuur, dat zich steeds inspant om belanghebbenden en belangstellenden de gelegenheid te geven om kennis te maken met hetgeen de teeken- school voor de leerlingen presteert. Ook was het zoogenaamde apafwerk, vervaardigd door den voorzitter A. Maas, zeer bezlens waardig. De prijzen, beslaande uit 3 verschillende trekpennen en een crayondoos met verstel baren potloodscherper, werden toegekend als volgt: lste prijs, 1ste leerjaar, aan Jac. Priester te Wissenkerke; 2de prijs, lste leerjaar, aan H. J. Kievit te Colijnspiaat; lste prijs, 2de leerjaar, aan Mar. de Looff te Kamper land en 2de prijs, 2de leerjaar, aan D. Ver burg te Kortgene. In Memariam. Te Rotterdam is in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer J. Th OOSTERMAN, rustend onderwijzer. Hij was jarenlang ouderling in de Luthersche Kerk te Zierikzee en hoofd der Armen school aldaar, waar hij een bekwaam opvoeder bleek. Voorts was de heer Oosterman een nietonverdienstelijk schrijver onder het pseudoniem Werther schreef hij het bekende werk „Emancipatoria", een parodie op zijn tijd voor de emancipatie der vrouw. Ook aan de journalistiek, bepaaldelijk aan de Zierikzeesche Courant, besteedde hij jarenlang zijn vrije uren, terwijl de drankbestrijding in hem een groot verdediger vond. Als leeraar aan de Oefenschool tot opleiding van onder wijzers zijn door hem tal van bekwame mannen in ons land en daarbuiten ge vormd, zoodat de heer Oosterman een welbesteed leven heeft volbracht. De oester-circulaire in België. In de Brusselsche Petit Bleu van Vrijdag 1.1. komt vooraan op de eerste pagina een schrijven voor van mr. A. J. F. Fokker, president van het Bestuur der Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen, ter protesteering tegen de bestaande circu laire van minister Schollaert van 9 Sept. jl., betreffende het gevaar waaraan men zich zou blootstellen door het gebruik van oesters. De schrijver betoogt dat wat de Belgische minister in die circulaire opmerkte over mogelijke besmetting van cholera, niet geldt voor de Zeeuwsche oesters. Voorts dat het volkomen onjuist Is te zeggen, dat in Zee land de oesters worden gemest in water, komend uit bassins, voorhavens of in de nabijheid van rioolmondingen. In Zeeland kent men de in die circulaire genoemde parken niet, waarin de magere oesters worden gekweekt in toegelaten zeewater. Ze worden hier gekweekt in de rivier zelf, die eenige mijlen breed is, en tientallen meters diep. En eindelijk zet de schrijver nog eens uiteen, welke voorzorgsmaatregelen er hier genomen worden, welk toezicht er hier bestaat en hoe de certificaten werken. Hij zegt de houding van minister Schollaert niet te begrijpen, daar deze dat alles moet weten uit de hem gezonden moties en rapporten. ,Het staat vast dat men aan het bevoegde ministerie te Brussel heel goed de nauw lettende zorgen kent, waarmede de oester- cultuur in Zeeland gedreven wordt, en men weet er, dat deze kan worden aan gehaald als een model voor alle andere oester-leverende landen. De Zeeuwsche oesterkweekers, die zich vrijwillig hebben onderworpen aan zulk een strenge contróle, onder straffe van zware boeten ingeval van overtreding der vastgestelde reglementen, en ook de Neder- landsche regeering, die een speciaal voor dat doel ingestelden dienst heeft ingevoerd hebben zij niet iets beters "«rdiend dan dien niet te rechtvaardigen aigwaan? Ten slotte stel ik mijn raad, op grond van mijn bewijzen en mijn verstand tegen de onjuiste circulaire van minister Schol laert, en zeg ik tot alle liefhebbers van oesters: Eet ze onbevreesd, zooveel ge wilt, mits ze versch zijn, en ingevoerd met het certificaat, afgegeven door de Neder- landsche regeering. In weerwil van den (Belgischen) Hoogen Gezondheidsraad Nu we hier toch over oesters spreken, zij ook aangehaald enkele conclusies uit een verslag, den Franschen minister van zeewezen toegezonden, namens een advi- seerend comité der zeevisscherijdoor Alfred Giard, lid van het instituut en hoog leeraar In de faculteit der wetenschappen. I. De- oester is, in de normale bestaans voorwaarden, in geen enkel seizoen on gezond, zelfs niet in den paartijd. II. De microbische ziekten der oesters zijn op den mensch niet overgangbaar. Deze ziekten zijn overigens zeldzaam, en onbekend in onze (Fransche) oester- kweekerijen. III. De oesters in vol water en op natuur lijke banken gedregd, zijn niet vatbaar voor besmetting. Zij kunnen In zekere gevallen ongeschikt zijn voor het verbruik, maar zijn geen gevaar voor de openbare gezondheid. IV. Het overbrengen van de Egbert- bacillen (lyphusbacillen) door de oesters is mogelijk; maar de goed bewezen ge vallen zijn uiterst zeldzaam; zij verelschen een zeer buitengewonen samenloop van omstandigheden. En dan volgen nog eenige conclusies, die speciaal op Fransche kweekerijen betrek king hebben. Het aangehaalde is echter voldoende om het groote verschil aan te wijzen tusschen den toon van dit stuk en dien van de Belgische circulaire. „Ziedaar", zegt een Brusselsch blad, „een zeer duidelijk rapport. Zou het niet gepast zijn het ook bij ons toe te passen?" Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur l U zult mij zeker wel vergunnen mijnheer X even te antwoorden op de aanmerkingen, die hij op mijn kroniek en critiek meende te moeten maken. Ik spreek dan beslist tegen, dat mijn kroniek en critiek ten doel heeft enkele personen op een voetstuk te plaatsen of anderen aan de kaak te stellen. Integendeel, 't is mij alleen te doen om enkele m. i. verkeerde dingen uit den weg te ruimen. Het is niet in mijn brein opgekomen den burge meester of den gemeenteraad te treffen, evenmin de boeren of de schippers. Neen, mijn critiek bedoelt juist het welzijn van heel de gemeente en hare inwoners en dit ver krijgt men niet door alles dood te zwijgen. Deze beschuldiging, Mijnheer de Redacteur, men voelt het uit heel het stuk van X, is een uitboezeming uit een wrokkend hart, dat meent den persoon van Veritas te kennen, hem bitter vijandelijk gezind is en nu op deze wijze hem wil sluipmoorden. Of 'them zal gelukken? De derde alinea van X behoef ik zeker niet te bespreken, want dat is geen /e^en-argument. Ieder weet genoeg wat de voorzitter van Visschers- en Schlppersbelang in deze heeft gedaan, dat kan nu doodeenvoudig niet tegengesproken worden. Verder zegt X, dat de Raad niet anders heeft kunnen handelen in de sluis-questie. Maar nu vraag ik, was die questie een zaak, waarbij het gemeentebelang of dat der inwoners was betrokken? Dat zal X toch niet tegenspreken Welnu, laat X nu de gemeentewet eens be- studeeren, dan zal hij daarin niet vinden, dat eene vereeniging de belangen der gemeente en die harer inwoners moet behartigen, maar dat de Raad die belangen voordraagt bij de Staten- Generaal enz. Daarom blijf ik er bij: de Raad had hier eerder moeten ingrijpen, al minstens een jaar vroeger, omdat het hier niet alleen gold de belangen van de visschers, doch ook wel degelijk van de andere burgers tevens. Ik kan me heusch niet herinneren, Mijnheer de Redacteur, dat ik minachtend over de boeren heb gesproken en dat ik over hen een laffe aardig heid heb gedebiteerd. Het zou niet in mijne gedachten opkomen met minachting over de boeren te spreken. Integendeeldie categorie van menschen acht ik zeer hoog. Ons land drijft voor een heel groot deel op de werkzaamheid der boeren. Wie zou nu zoo onredelijk en zoo ondank baar zijn op de boeren met minachting neer te zien? Dan zou men blijk geven van een slechten kijk op de zaken te hebben. Ik zeide louter X moet nog lezen leeren dat in deze gemeente de boeren weinig aarde aan den dijk zetten, dat wil natuurlijk doodeen voudig zeggen, dat er hierin deze gemeente weinig boeren wonen. De heele gemeente meet slechts 750 H.A.; als men daar nu tuinen en erven aftrekt, dan geeft X mij toch zeker toe, dat de boeren stand in deze gemeente de schaal niet doet door slaan. Is dat nu niet oneerlijk. Mijnheer de Redacteur, van X, om mij nu in den mond te leggen, dat ik de boeren minacht? Dat is toch alleen maar een truc, om de boeren tegen mij in 't harnas te jagen. Wat het vele vergaderen van den Raad betreft, dat heb ik niet gezegd, doch dat beweerde Oost- Duivelander; ik sprak dat slechts niet tegen. En, Mijnheer de Redacteur, heb ik nu gezegd, dat zulks aan den burgemeester lag? Dat kunt u toch niet in mijn stuk vinden. Ik heb geen woord in 't nadeel van dien ambtsbekieeder ge zegd. Hq bekleedt zijn ambt nog veel te kort om nu al te critiseeren. Dan ook heb ik den secretaris niet als de verdrukte onschuld voorgesteld, ik betwijfel of die man zich zou laten verdrukken, daar bezit hij nu m. i. niet direct een karakter voor. Maar de waarheid moet erkend worden en dus ook öekend. Dat is 't eenige. Hoe ik aan de wetenschap kom, Mijnheer de Redacteur,'dat er tegenwoordig voor f 46 minder zegels noodig zijn dan vroeger? Wel natuurlijk uit de gemeente-rekeningen, die telken jare ter visie voor een elk worden gelegd, dus ook voor mij en X. Wie X met mdie kraai van vroegerbedoelt, weet ik niet. Daar kan ik dus niet op ingaan. Veritas wil wel even zeggen, dat hij de goochel kunst nimmer heeft geleerd, en dat de genoemde cijfers in de gemeente-archieven kunnen gecontro leerd worden, wanneer alsnog daarnaar aan het gemeentebestuur wordt gevraagd. Nogmaals, als de Raad blanco credleCgeeft, magmen later niet op meerdere uitgaven dan gewoonlijk hakkélè'n; tfan had men maar sommen moeten noemen. Ten slotte nog dit, Mijnheer de Redacteur, wie den secretaris voor chr.-hist. verslijt, die mag nog wel eens een oogje slaan in de handelingen over politieke beginselen. De bedreiging aan het slot van 't stuk van X wacht ik, Veritas, kalm af, en zal te zijner tijd, op die .onthullingen" (hoe geheimzinnig) het mijne zeggen. Als mijnheer X de waarheid zegt, als is 't ook onaangenaam voor mij, dan zal ik dat met ge noegen lezen. De waarheid mag gezegd worden, ook door heer X. U dankend voor de plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur, heb ik de eer te zijn, Hoogachtend, Uw dw. dn., VERITAS. Mijnheer de Redacteur De heer X en de heer Veritas zijn 't niet over mijne politieke richting eens, men zou zeggen, de één noemt mij chr.-hist., quelle idéeü en de ander liberaal. X noemt mij chr.-hist., omdat ik de plaats van den Burgemeester heb gehuurd. Welnu, dit laatste is toch te begrijpen? Nu ik geen Burge meester ben geworden, wilde ik toch graag op ,"n plaats zitten, dan had ik toch wélt. Omdat ik naar een rechtzinnig predikant ga luisteren, ben ik chr.-hist., zegt X. Nu, dit is nu toch wel een oppervlakkige beschouwing, zou ik meenen. ik wil X wel nader inlichten. Vóór de ver kiezingen kwam ik veel ter kerk, niet, omdat ik 't zoo roerend eens was met onzen geachten predikant, doch omdat Ik hem gaarne hoorde preeken, om zijn goede rede, wat stijl en woorden keus betreft. Daar kon Ik nog heel wat van leeren. Ds. Waardenburg wist dit reeds lang, omdat ik hem dit ronduit heb gezegd, al héél lang geleden. Dus, M. d. R., Veritas heeft gelijk, ik ben „volbloed liberaal" en ik hoop dat altijd te blijven. Aan X den raad, voortaan niet meer zoo oppervlakkig te oordeelen. Waarom ik in de laatste maanden niet meer ter kerk ga Is mijn zaak. 't Ligt hem niet aan den Dominé. u, M. d. R., dank voor de plaatsruimte. BOERS, Secretaris Bruinisse. Oud-Gastel, 8 October 1909. Mijnheer de Redacteur! Heden ontving de heer B. van de Velde, af komstig van Bruinisse (ambtenaar bij 's Rijks belastingen te Roermond), thans gedetacheerd aan de suikerfabriek te Stampersgat, zijn be noeming tot de tweede klas, en dat reeds op den jeugdigen leeftijd van 26 jaar. Wij vermelden dit feit hier, omdat het een zeldzaamheid is dat een kommies op 26-jarigen leeftijd zijn benoeming tot tweede klas reeds in den zak heeft. Wij wenschen onzen collega, die door zijn aan- genamen omgang aller harten wint, veel geluk met zijn benoeming en hopen dat hij nog lang zijn beste krachten moge geven aan onze administratie. Namens vele collega's. Uw dw. dn., BOELEVELD. TELEGRAMMEN. Men seint ons uit 's-Gravenhage, 11 October. De Hooge Raad heeft zich onbevoegd verklaard te beschikken op de requesten van Wiggers en Kwakernaat te Papendrecht en Van Elk te Dordrecht, tot ontzetting van mr. Van Rhede Van de Kloot, rechter te Dordrecht, uit zijn ambt en tot het ge lasten van diens vervolging wegens meineed. Rotterdam, 11 October. GRANEN. Buitenlandsche stil, prijs houdend. Meelf 14, goede handel. Binnenlandsche Tarwe, f8 k f 15. Rogge, f 5,50 f 6. Haver, f 6,50 f 7.50. Bruine Boonen, f 10 k f 16. Mais, f 156 a f 157. Lijnzaad. Redelijke aanvoer, f 11,50 k f 13. Koolïaad, f 9,25 k f 10. Karwijzaad, f 15,40. Aardappelen. Tamelijke aanvoer, goede vraag. Zeeuwsche f2,40 k f2,60; Gelder- sche f 2,90 k f3,10; overigens onveranderd. Vlas. Aanvoer 80 steen blauw, 560 steen Groninger, onverkocht. Eieren. Zeeuwsche f 4,80 k f 5; Over- maassche f 5,20 k f 5,40. VEE. Aanvoer 189 Runderen, 30 k 36 ct., traag. 200 Kalveren, 37k 45 ct., goed. 3274 Schapen of Lammeren, 20 ei 25 ct., willig. Lammeren, 25 k 30 ct. 608 Varkens, 26£ k 29 ct., lichte geen aanvoer, slepende handel. MARKTBERICHTEN. St.-Maartensdijk, 10 Oct. Bij de Vrijdag j.l. gehouden veemarkt waren aangevoerd ongeveer 30 stuks hoornvee en 260 biggen De handel beteekende weinig. Ook in biggen was weinig handel wegens te hoogen prijs. Kalfvaarzen werden verkocht van f 160 tot f 185; 1 Harige ossen en vaarzen van f 80 tot f 90; graskalveren van f 40 tot f 45; biggen van f 8 tot f 11 Schiedam, 9 Oct. Noteering distillateurs f 13J. Gent, 8 Oct. Was. Inlandsch blijft goed gevraagd, maar de aanvoeren zijn nog van weinig beteekenis. De prijzen zijn zeer vast. In Russisch van den ouden oogst gaat weinig om. Van nieuw vlas zijn eenige wagens monsters verhandeld. New-Castle, 7 Oct. Uien. Zeeuwsche met tragen handelbruine f 2,10 k f 2,25 per baal; gele f 1,50 f 1,65. WeerT)©riolit, ontleend aan de opgave van het Koninklijk Nederl. Metereologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht. Verwacht wordt tot den avond van Dinsdag den 12 October as.: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid-westelijke wind. Toenemende bewolking. Kans op regen, vooral in het westen. Mogelijk nachtvorst in het oosten. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" „Stad Zierikzee". OCTOBER. en Van Zierikzee: Dinsd. 12'smorg. 9,30 Woens. 13 Dond. 14 Vrijdag 15 Zaterd. 16 Zondag 17 Maand. 18 Dinsd. 19 10,- 10,20 6- 6,30 7,- 7,30 8,- Van Rotterdam Dinsd. 12'smorg. Woens. 13 Dond. 14 Vrfldagl5 Zaterd. 16 Zondag17 Maand. 18 Dinsd. 19 11- 10,30 10,30 10,30 10,30 10,30 11,30 11,30 De Heer en Mevrouw TETTERODE— Eijke geven kennis van de geboorte hunner Dochter: MARTINA HELENA. Zierikzee, 10 October 1909. Op Vrijdag 15 October a.s. hopen onze geliefde Ouders: CORNELIS VAN DER LINDE Rz. en MARIA WILLEMSE hunne 25-jarige Echtvereeni- j ging Ie herdenken. Dreischor, 12 October 1909. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. 'tLoo. B. BAKKER. M. BAKKER. D. J. BAKKER— v. d. Velde. Dreischor. J. C. BAKKER. N. BAKKER. R. v. d. LINDE. L. J. v. d. LINDE. a.s. Vrijdag 15 October hopen onze geliefde Ouders: CORNELIS VAN SPLUNTER en MARIA KLOET, hunneSO-jarigeEchtvereeoiging te herdenken. Ellemeet, 12 October 1909. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. V Vrijdag 15 October a.s. hopen onze zeer geliefde Ouders: BAST1AAN JOHANNES QUIST en ANNA MARTINA RIJSTENBIL, hun' 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. St.-Philipsland, 12 Oct. 1909. Hun' dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Heden ontvingen wij bericht, dat onze Broeder, den 17 September te Dayton, Noord- Amerika, is overleden in den ouder dom van 65 jaar. Den Haag, 6 October 1909. Namens de familie, J. DE KATER Iz. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze Inniggeliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Orootvader, Oud Hoofd-Onderwijzer te Zierikzee, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Rotterdam, 7 October 1909. Zwart janstraat 112a. Wed. O. J. OOSTERMAN-Resch. E. P. OOSTERMAN. J. A. OOSTERMAN. J. TH. OOSTERMAN. N. OOSTERMAN—Crawford. A. M. BAKKERS—Oosterman. D. S. BAKKERS. C. TH. KRAMER—Oosterman. F. A. KRAMER. Wederom werden wij bedroefd, daar ons geliefd Zoontje en Broertje WILLEM, op den leeftijd van 15 maanden overleed. Zierikzee, 9 October 1909. J. GELEIJNSE. P. L. QELEIJNSE-Boot en Kinderen. op Zaterdag 16 October 1909, 's namiddags I uur, in het Badhötel te Vlissingen. (Volgens art. 10 van het Huishoudelijk Reglement is de vergadering toegankelijk voor alle leden van de toegetreden afdeelingen). De op de agenda vermelde lezing van Dr. VAN GORKOM te 's-Oravenhage, over: „Tuberculose bestrijding", zal aanvangen half drie. De Secretaris, B. T. CATZ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2