Uit Stad en Provincie. tweetal aan de Brandstraat vond de politie verschillende vormen voor de vervaardiging van geldstukken en afgietsels, zoomede een hoeveelheid valsche muntstukken. Het tweetal Is gearresteerd en twee jonge mannen zijn als verdachten aangehouden. Een bedrag van f 6000 is op de Staats begroting uitgetrokken voor aanschaffing en onderhoud van een motorboot, teneinde toezicht te houden op diefstallen en stro perijen in het bizonder In den Biesbosch. Werkendam, 1 Oct. Voor een paar jaar zijn eenige werklieden van hier naar China vertrokken, om daar In dienst van Hollandsche aannemers aarde- en bagger- werken te verrichten. Dezer dagen zijn er 10 van hen terug gekeerd. Ze hebben er flink geld verdiend. Van hun loon werd aan het hier gebleven gezin een behoorlijk deel per week verstrekt en nu zijn ze nog persoonlijk met f 1500 5 f, 2000 overschot thuis gekomen. Één onzer ingezetenen Is in Chineeschen dienst overgegaan op een salaris van f 3000 's jaars. Rotterdam, 2 Oct. Het stoomschip „Rotterdam" vertrok hedennacht met 455 kajuits- en 445 fusschendeks-passaglers omstreeks half drie. Het raakte bij Vlaar- dlngen aan den grond. Men hoopt, dat het hedenmiddag half vier vlot zal komen, om de reis te kunnen voortzetten. Zierikzee, 4 Oct. In het „Hotel De Weerd" wordt sedert Zaterdag tot en met heden (Maandag) avond de tentoonstelling der „Muizenstad" gehouden. En inderdaad, het is een miniatuur-muizenstadmen moet bewonderen de handigheid der diertjes, maar nog meer van de dresseurs, als men ziet hoe deze niet altijd welkome beestjes allerlei handige werkzaamheden verrichten: het in beweging brengen van een molen, de houthakkerlj en zagerij, de kleermaker, enz., enz., te veel om te noemen. Wij vertrouwen, dat aan de ondernemers ook hedenavond nog een druk bezoek zal ten deel vallen. De „Zeeuwsche Vereeniging tot ult- deeling van kleedingstukken aan Inrich tingen" heeft verleden jaar uitgedeeld aan: de wijkverpleging te Middelburg 100 stuks, die te Zierikzee 70, de diaconie te Vllssingen 120, die te Middelburg 122, „Kinderzorg" 60, het Doorgangshuis 50, belden te Middelburg, de Vacantlekolonle te Zierikzee 30 en de „Dorcas" te Koudekerke 40 stuks; totaal 592. Oaarne zag het bestuur de Vereeniging zich nog meer uitbreiden, om niet alleen inrichtingen in de steden, maar ook arme plattelandsgemeenten te kunnen bedeelen. Inlichtingen geeft gaarne freule Schorer, Dam Noordzijde te Middelburg. Volgens het Domb. Badnieuws trok de Walchersche badplaats, niettegenstaande den kouden en natten zomer van dit jaar, weder een groot aantal bezoekers, 1789 tegen 1878 in 1908. Er werden 5768 baden genomen, tegen 5661 in 1908. Voor het Badpaviljoen werden 218 kaarten van lidmaatschap en introductie, afgegeven, tegen 178 In het vorige jaar. Bij de Naamlooze Vennootschap „Bad en Strandhotel" bestaat het plan, behoudens goedkeuring van commissarissen, een nieuwe dépendance van het Badhotel te doen verrijzen, dat tusschen de 30 en 40 kamers bevatten zal, terwijl een ruime „hall" en veranda's de aantrekkelijkheid zullen verhoogen. Wijlen de heer M. C. van Westen te Vrouwepolder, den 29 Augustus j I. overleden, In leven wethouder dier ge meente, raad van den polder „Walcheren" en rustend landbouwer, heeft gelegateerd aan het gesticht „Vrede-Rust" te Bergen- op-Zoom ter verpleging van krankzinnigen f 600, aan de bijzondere school te Gapinge f 400 en aan de Oereformeerde Kerk te Gapinge I 300, alles vrij van successie rechten. Inzake het verzoek van het hoofd bestuur der Schippersvereeniging „Schutte- vaer" om de inklaringskantoren te Sas van Oent gedurende de najaarsmaanden van des morgens 7 lot des avonds 7 uur open te doen zijn, werd van den Minister van Financiën de mededeeling ontvangen, dat bevelen zijn gegeven, om die kantoren van 16 November tot 15 December op werkdagen tot des avonds 6 uur geopend te houden. Van 16 Augustus tot 15 Nov. zijn de kantoren van 7 tot 12 en van 2 tot 7 uur geopend. De Minister van Landbouw heefl voor de scheepvaartinspectie aan den inspecteur H. Ie Clercq en de exp. G. H. Bouman en C. v. d. Mark het 2e district (Zuid- Holland en Zeeland) aangewezen de stand plaats Rotterdam; en aan de exp. L. H. van Dam en J. Hagendijk, belast met toezicht op zeevlsschersvaartuigen thuis behoorende |n Zeeland, de standplaats Vlaardingén. Volgens het Getrouwe Maldegem zal onder Sluis, aan den weg van St.-Anna ter Muiden, door Fransche zusters een pensionaat voor jonge dames worden ge bouwd. Ruim 1 hectare grond Is door haar voor dit doel aangekocht en reeds spoedig zal met den bouw worden aan gevangen. Omtrent het vinden van vrouwen kleederen in een dennenbosch onder St.-Jansteen meldt men nader, dat de kleedingstukken nabij de spoorlijn lagen en dat het niet uitgesloten is, dat ze uit den trein zijn geworpen. In het bosch en de omgeving zijn geen verdere sporen van misdaad gevonden. Op de Staatsbegrooting voor 1910 wordt voorgedragen de bezoldiging der rijksveldwachters met f 50 per jaar te verhoogen. Renesse. Zaterdagavond werd, ten huize van M. C. Kappers, een vergadering ge houden door de leden van het alhier bestaande Ziekenfonds. Aan deze vergadering was eenige feeste lijkheid bijgezet, ter herinnering van het 25-jarig bestaan van het Toelaagfonds. De voorzitter, de heer L. H. Dormaar, die van af de oprichting directeur was van het fonds, gaf een kort overzicht van de geschiedenis en de werking van de zeer nuttige Instelling. Telde in het oprichtings jaar het fonds slechts 5 leden, het doel en het nut der instelling droegen het hunne er toe bij, dat langzamerhand meerderen als lid toetraden en het fonds zich thans kan verheugen in een 60-tal contribueerende leden. In 25 jaar is aan zieke leden uitbetaald de niet geringe som van f 3107, terwijl nog in kas is het aanzienlijk bedrag van f 1280.005. Neemt men in aanmerking dat het Fonds geen donateurs bezit of heeft bezeten, die door hunne bijdragen de kas konden steunen, dan geldt hier de waarheid van het spreek woord „Vele kleintjes maken één groote", en ook vindt bevestiging, dat door een drachtig samenwerken Iets goeds, iets nuttigs, iets heilzaams kan geboren worden. Dat het Ziekenfonds groeie en bloeie tot welzijn van den werkman I ln het reglement werden een paar veranderingen aangebracht. 1". Personen, die van hun 20ste tot hun 25ste jaar steeds in deze gemeente hebben gewoond of in een gemeente waar een fonds is, waarvan zij lid konden zijn, worden niet meer als lid aangenomen; 2°. wanneer een lid op verklaring van zijn geneesheer naar een Ziekenhuis moet, zal hem behalve de gewone toelage nog gedurende hoogstens 3 weken de onkosten in de laagste klasse vergoed worden. Na het overzicht van de geschiedenis van het fonds hield het lid J. Braber Jz. een toespraak tot den voorzitter. Uit naam van alle leden dankte hij den directeur voor het vele goede dat het fonds van dezen mocht ondervinden, voor de uit stekende leiding, de opgewektheid, den lust en den ijver, waarmede de heer Dormaar gedurende 25 jaar als voorzitter heeft gewerkt, ofschoon ook wel eens moelelijkheden en hinderpalen voor hem in den weg stonden, welke door zijn energie werden overwonnen en uit den weg geruimd. Het was den heer Braber een aangename taak uit naam der mede leden den voorzitter als bewijs van achting, van dankbaarheid en erkentelijkheid voor de gewichtige diensten, 't fonds bewezen, een fraaien fauteuil te mogen aanbieden. Deze werd onder hartelijke dankzegging aanvaard. De boekhouder A. v. d. Hoek deed rekening en verantwoording van zijn ge houden beheer. Uit de rekening bleek, dat over het boekjaar 1908/09 een som van f 274,44 was uitgegeven en zij met een goed slot van f 1208,005 sloot. Een woord van dank aan den boekhouder voor het nauwkeurig verslag en zijn goed beheer. Na afloop der vergadering bleef men nog geruimen tijd onder het genot van melk en wijn gezellig bijeen. St.-Annaland, 4 Ocl. Op den Zaterdag der St.-Maartensdijksche kermis wordt hier varkensmarkt gehouden. Zeker ten gevolge van de duurte der biggen waren er dit jaar minder aangevoerd dan vorige jaren; toch was de handel nietonbeteekenend, daar er van de pl.m. 450 aangevoerde meer dan 400 werden verkocht tegen prijzen, die variëerden van 9—12 gulden. Stellen we den gemiddelden prijs op f 10 en nemen we 400 aan als grootste getal verkochte dieren, dan komt men nog tot een som van 4 duizend gulden. Het gal weer een heele drukte op het Kaaiplein. Oud-Vossemeer. In de vergadering van den gemeenteraad is besloten de heffing van havengeld, die tot heden bepaald was op 10 cent per ton, voorlooplg nog met het oog op de uitgaven die ten opzichte van de havenwerken verwacht worden, te handhaven en de koninklijke goedkeuring op zoodanige heffing te vragen. Vlissingen, 1 Oct. Nadat gisterenmiddag de locomotief uit de watergang bij Souburg was gehaald, Is het logge gevaarte heden nacht op de rails gebracht en door een locomotief naar hier gebracht, waar het stoomros thans weer op stal slaat. Hedenmiddag te 3 uren werd, In tegenwoordigheid van vele toeschouwers, van de werf der Kon. Maatschappij De Schelde alhier met goed gevolg te water gelaten het stalen schroefstoomschlp „Tambora", gebouwd voor de Rotterdamsche Lloyd voor haren maildienst Rotterdam— Oost-lndië. De laatste beletselen werden weggenomen door mevrouw H. Zimmerman—Marls, echtgenoote van den burgemeester van Rotterdam. Een paar uren vóór het te water laten van genoemd schip viel de werkman F. de Nooijer van een ladder, tegen dat schip geplaatst. De man heeft enkele ledematen gebroken en Is meer dood dan levend opgenomen. De wedstrijd voor de tweede klasse competitie van den Nederlandschen voet balbond, die te Middelburg gisteren plaats moest hebben tusschen „Zelandia" aldaar en „E. M. M." van Vlissingen, is door het slechte weer niet doorgegaan. De booten der stoomvaartmaatschappij „Zeeland" vervoerden in de maand Sept. 15133 passagiers, tegen 15206 In dezelfde maand van 1908. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Haamstede, 2 Oct. Door burgemeester en wethouders der gemeenten Haamstede en Burgh is heden onder de ambachtslui van Haametede en Burgh aanbesteed het bouwen van een ziekenbarak naar een ontwerp opgemaakt door den heer Hoogen- boom van Renesse. Het minst is ingeschreven door den heer A. Prince te Bfirghsluis voor een som van f 527, aan wien het werk is gegund. Gedeputeerde Staten hebben aan beide gemeentebesturen bereids machtiging ver leend om deze zaak gemeenschappelijk te regelen. Landbouw en Veeteelt. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen De vorige week zijn door de agenten der Belgische suikerfabrieken enkele beet wortelen gestoken op verschillende lande rijen om een denkbeeld te krijgen van den stand der beetwortelen in deze streken. Deze beetwortelen zijn in de fabrieken onderzocht en het resultaat van dit onder zoek was, dat men tot de ontdekking kwam, dat, dank het gunstige weder der laatste dagen, de bieten zoowel in gewicht als in suikergehalte zeer zijn toegenomen. Order is gegeven, dat de landbouwers met het rooien kunnen beginnen. Voor levering in den loop dezer week wordt f 1, voor levering In den loop der volgende week wordt f 0,50 per duizend kilogram boven contractprijs gegeven. Donderdag zijn de eerste beetwortelen naar de fabrieken ge zonden. Volgens algemeen oordeel zal de opbrengst niet zoo groot zijn als verleden jaar. De opbrengst per gemet (44 56 are) wordt geschat op hoogstens 18,000 kilo gram, de gemiddelde opbrengst zal waar schijnlijk de 16,000 niet ver te boven gaan. De Coöperatieve suikerfabriek zal Maandag 11 October a.s. met hare campagne beginnen, de Belgische suikerfabrieken niet vóór 15 October. RECHTSZ AKEN. De rechtbank te Rotterdam veroor deelde P. J. van Z., wegens moord in de Zandstraat op den polderbaas Beversen, tot 15 jaar gevangenisstraf. De Papendrechtsche strafzaak. Eenigen tijd geleden werden door drie personen, ten nauwste betrokken bij de Papendrechtsche strafzaak, elk afzonderlijk, adressen aan den Hoogen Raad gericht, houdende het verzoek mr. J. Aegidius van Rhede van der Kloot, die als rechter commissaris in de zaak-Garsthagen heelt gefungeerd, uit zijn ambt van rechter te ontzetten. De drie adressen werden bij den Hoogen Raad ingezonden door drie der voor naamste getuigen uit de zaak Garsthagen, Jacob Kwakernaat, de machine-drijver, die tijdens de mishandeling van Garsthagen opgesloten zat in het arrestantenlokaal van het gemeentehuis te Papendrecht, Cornells Wlggers, de Papendrechtsche werkman, die zelf op het gemeentehuls moet mis handeld zijn en de cand.-notaris J. van Elk, die In de Papendrechtsche strafzaak een zoo belangrijke rol heeft gespeeld; laatstgenoemde verzoekt tevens tegen mr. Van Rhede van der Kloot een strafrechter lijke vervolging wegens meineed In te stellen. De adressanten baseeren hun verzoek op verschillende gronden, voornamelijk betreffende 't optreden van mr. Van Rhede van der Kloot als rèchter-commfssaris in de Papendrechtsche strafzaak en op grond van verklaringen, door hem afgelegd bij de behandeling der zaak voor 't gerechts hof te 's-Hertogenbosch, welke verklaringen In strijd zouden zijn met de waarheid. De heer Van Elk meldt in zijn adres nog, dat door hem bl] den minister van justitie beklag werd ingediend tegen mr. Van Tricht, officier van justitie te Dordrecht, waarop de minister schriftelijk liet ant woorden, dat de regeering zoodanige maat regelen zal nemen als haar noodlg zullen blijken. Ernstige mishandeling. Bij be schikking der arrondlssements-rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend, met last tot instructie der zaak en bevel tot gevangenhouding van den verdachte, in de zaak tegen P. P., 30 jaar, arbeider, geboren te St.-Jean in Erems (België), wonende te Waterland-Oudeman (België), verdacht van mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Oeref. Gem. te Heinkenszand door ds. H. L. Both te Axel. Sirjansland. De collecte voor de oogst- preek heeft ongeveer f 38 opgebracht. O N D E R W IJ S. Voor het 2de natuurkundig examen aan de Hoogeschool te Leiden slaagde o. a. de heer P. de Moolj van Zierikzee. In de commissie tot het examineeren van hen, die een diploma van landmeter verlangen, is'o. a. tot lid benoemd de heer M. de Vos, landmeter van het kadaster te Leeuwarden (geb. te Zierikzee). Renesse. De onderwijzers der afdeellng „Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. hielden Zaterdag eene vergadering. Aan de orde werd gesteld de verkiezing van een lid in het hoofdbestuur en idem van één lid in de weerstands-commissie. De heer A. Feberwée te Wljtmen bij Zwolle verkreeg II stemmen voor het eerste lidmaatschap, terwijl de heer C. M. Soeters te Amsterdam eveneens met 11 stemmen tot lid van de weerstands-com missie werd geproclameerd. De leesbeurt werd vervuld door mej. S. P. Mazure van Duivendijke, die hare toehoorders vergastte op eene vergelijking tusschen „Eene ver ordening voor ondermeesters Ie 's-Graven- hage ten jare 1752 en de thans fungeerende verordening voor onderwijzers" aldaar, waaruit bleek, dat de geest en de strekking van beide verordeningen zeer weinig van elkaar verschilden, ofschoon een tijdperk van ruim IJ eeuw over de oude was heengegaan. Ook hier geldt weer, dat er niets nieuws is onder de zon. Spreekster verdiende den dank der vergadering. De heer M. N. Leeuwe, penningmeester der afdeellng, deed verslag over zijn gehouden beheer. Met een flink batig saldo werd de rekening goedgekeurd. Volgende bijeen komst 20 November e.k. Visscher Ij - Berichten. Van 24—30 September zijn van Ierseke verzonden 550.000 leverbare oesters en 2640 K G. kreukels. De vraag naar oesters neemt steeds toe en komt hoofdzakelijk uit Engeland en Duitschland. Zij betreft veel eerste kwaliteit. De prijzen zijn tot heden goed. Van Tholen werden In dien tijd ver zonden 84 8f 7 stuks oesters naar Engeland, Frankrijk, België, Duitschland, Holland, enz. Van 10—30 September werden ver zonden 162.645 oesters. Dr. KTJYPER. Het Volk bespreekt het „passeeren" van dr. Kuyper, die door den voorzitter der Kamer wel Is aangewezen als lid van de commissie voor de voorbereiding der algemeene beschouwingen over de Staats begrooting. Het blad bespreekt dan de functie van deze commissie en merkt o.a. op, dat als de lintjes-quaestie ter sprake gebracht wordt, d* Kuyper o. a. gehouden is van het gevoelen der a.-r. partij In deze getuigenis te geven. Zoo blijkt wel duidelijk, dat het geen vriendendienst was, die den heer Van Bylandt dr. Kuyper deed aanwijzen voor het lidmaatschap dezer commissie, maar dat de voorzitter der Kamer het zijn plicht heeft geacht, zonder aanzien des persoons, vijf partijhoofden aan te wijzen. Nu willen wij ons niet verdiepen in gissingen omtrent het belangrijk debat, dat In deze commissie, naar aanleiding van het aangeduide onderwerp, kan ontstaan tusschen de heeren Lohman en Kuyper, of, Indien ook de regeering tot overleg wordt uitgcnoodlgd, tusschen Heemskerk en Kuyper. Welke merkwaardige uitingen daar ook mogen worden gewisseld, zij blijven geheim. Maar wat openbaar werd, Is dit: de antl-revolutlonalre Kamerleden schuiven als hun hoofdmaneen persoon voorop die voor het zedelijk gevoel van de coalitie-vrienden niet de eerst-, ook niet de tweede aangewezene is, om het christelijk beginsel te vertegen woordigen. Hun bezwaar tegen dr. Kuyper is gelegen in zijn handel en wandel als openbaar persoon, als minister president. Het is niet een bezwaar tegen zijn onbetwiste bekwaamheid, maar tegen zijn moraliteit. Wtj willen, hebben de clerikalen van de vierde sectie, schoon niet met zooveel woorden, toch zeer on dubbelzinnig verklaard, met dr. Kuyper liever niet te doen hebben. De anti-revolutionaire Kamerfractie daar entegen zegt: wij, dat is dr. Kuyper. De coalitie-vrienden kunnen nu, hetzij zij zich nog eenigen tijd de weelde van het geven van speldeprikken aan den ex-premier ver oorloven, hetzij zij ook daarvan afzien, terwille van de macht aan hun zedelijk heidsbesef het zwijgen opleggen. In dat geval krijgt men aan de rechterzijde een leerrijk voorbeeld van het stuivertje wisselen, waarover de heer Lohman zich zoo kan opwinden als h|j het bij de sociaal-demo cratie poogt te ontdekken. Tenzij de chrlstelljk-historische en katholieke pariyen bij de algemeene be schouwingen met hun anti-revolutionaire bondgenooten schoon schip maken. Land en Volk beweert, dat er niet, zooals De Tijd vermoedde, door dr. Kuyper aan zijn mede-kamerleden In de afdeellng, waarin hij was gezeten, te kennen Is gegeven, dat hij voor een benoeming tot voorzitter niet in aanmerking wenschte Ie komen. De verrassing, dat hij niet als zoodanig werd benoemd, moet dr. Kuyper te pijnlijker hebben getroffen, doordat hij zelf als oudste in jaren, gedurende de stemming met de leiding der vergadering was belast. Het spreekt vanzelf, dat men daarna hem niet voor het ondervoorzitterschap in aanmerking kon brengen. De overtuiging schijnt inderdaad bij vele onzer volksvertegenwoordigers levendig te zijn, dat de eer van het Nederlandsche volk niet gedoogt, dat dr. Kuyper voor alsnog een eereplaats inneme in het staatkundig leven. Het zou zijn te betreuren, zoo de partijen der rechterzijde de zorg hiervoor overlieten aan de oppositie, merkt het blad ten slotte op. OHOLEIR A. Hansweerd, 2 Oct. De toestand der nog in behandeling zijnde lijders blijft bevredigend. Alhier Is bericht ontvangen dat in de uitwerpselen van de vier in observalie zijnde personen geen cholerabacillen zijn gevonden. De woning van Flipse is ontsmet. Het bacteriologisch onderzoek in ver band met 't verdacht ziektegeval van den timmermansknecht te Neuzen wees uit, dat dit geen cholera asiatica betreft. Kinderverlamming. De kinderverlamming blijft In het Wes ten van Duitschland slachtoffers maken. In Miilhelm a/d. Roer zijn tot 29 September aangegeven 32 gevallen, waaronder 6 sterfgevallen, in de streek om Miilhelm 24 gevallen, waaronder 4 sterfgevallen, en in Oberhausen 34 gevallen, waaronder 2 sterfgevallen. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 4 October. Benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Hulst mr. G. W. Entholt, eervol ontslagen ambtenaar van het openbaar ministerie, wonend te Apeldoorn. Rotterdam, 4 October. GRANEN. Buitenlandsche, weinig zaken. Meel, f 13,75, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8 i f 11,50. Rogge, f 5,50 b f 6. - Haver, f 6 f 7,25. Mixed- Mais, f 155. Lijnzaad. Ruime aanvoer, f 10,25 f 13. Koolzaad, f 9,60 h f 9,90, slag f 8,50 per 66 K.G., netto. Karwijzaad, f 15,70 f 16 de 50 K.G., netto. Aardappelen. Tamelijke aanvoer, goede vraag. Zeeuwsche f 2,20 5 f 2,40; Oeldersche f 2,70 f 3; Eigenheimers f2,10 i f2,40. Vlas. Aanvoer 150 steen blauw. lOOsteen 48 stuivers; 50 steen 26 stuivers, half gezwingeld verkocht. Eieren. Zeeuwsche f 4,80 b I 5; Over- maassche f 5,20 b f 5,40. VEE. Aanvoer 216 Runderen, 30 b 36 ct., traag. 177 Kalveren, 37L b 45 ct., vlug. 3575 Schapen of Lammeren, 20 b 25 ct., Lammeren, 30 ct. 708 Varkens, 26J b 281 ct., lichte soort 24 ct., vlugge handel. IngezondeD Stukken. Zierikzee, 4 October 1909. Mijnheer de Redacteur i In het Rotterdamsch Nieuwsblad van Zaterdag j.l. werd vermeld, dat de Bakkers- bond alhier ontbonden Is. Dit bericht nu is geheel en al uit de lucht gegrepen. Wel hebben twee leden er van hun ontslag genomen. Misschien zouden deze twee heeren wel dolgraag willen zien, dat de geheele Bakkersbond teniet ging. Maar tot hun spijt zij hun medegedeeld, dat dit niet zal gebeuren. Het ware gewenscht, dat de correspondent van bovengenoemd blad wat meer be trouwbare berichten Inzond. Z. MARKTBERICHTEN. Gent, 1 Oct. Vlas. De aanvoer van inlandsch blijft onbeteekenend, tengevolge den veldarbeid. De koopers zijn er op uit, zich van de eerste partijen meester te maken en betalen goede prijzen. De prijzen van het nieuwe vlas worden meer regelmatig en eenige wagonladingen zijn reeds als monster verkocht. 391ste Staatsloterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekking der 5e klasse van 1 October 1909. Prijs van 400 no. 17592. Prijzen van 70: 4647 8752 NIETEN. 4G38 5273 5545 5598 8746 13035 4650 5517 5554 7492 13020 WeorDerloIit, ontleend aan de opgave van het Koninklijk Nederl. Metereologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht. Verwacht wordt tot den avond van Dinsdag den 5 October a.s.Matige tot krachtige, meest zuid-westelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Regen buien. Dezelfde temperatuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 4