dFkermis. Gemengd Nieuws. Zierikzee-Rotterdam. ADVERTENTIEN. FLORALIA. Tentoonstelling Zondag en Maandag 19 en 20 Sept. bloed, In een aantal spatjes, gevonden op het verlengstuk van het lemmet. Vrijdag is nu de vrouw van den ver moorde in verhoor genomen. De vrouw handhaafde hare verklaringen voor de rechtbank te Zutphen afgelegd. De beklaagde hield zijn onschuld staande. De advocaat-generaal, aannemende dat de vrouw niet medeplichtig was aan dezen moord, en dat de beklaagde dien bedreven had met voorbedachten rade, oordeelde de 15 jaren gevangenisstraf, waartoe de rechtbank te Zutphen den beklaagde had veroordeeld, te gering, en eischte levenslange gevangenisstraf. Landbouw en Veeteelt. Noordgouwe, 11 Sept. Hedenavond werd voor de tweede maal vergaderd om te komen tot de oprichting van een geiten- fokvereeniging. Deze vergadering werd evenals de vorige geopend en geleid door den heer burgemeester, jhr. C. A. van Citters. Ze was zeer druk bezocht. Alle aanwezigen traden als lid toe, zoodat met leden-voorstanders mee, het ledental klom tot 36. Nu werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Gekozen werden de h.h. jhr. C. A. van Citters, J. Vijverberg, Jac. van Leeuwen, Anth. v. d. Cingel en W. Speelman, de belde eersten respectievelijk als voorzitter en secretaris-penningmeester en de laatste als de man, bij wien de bok gestald zal worden. Het bestuur zal de noodige maatregelen treffen naar gegevens, verstrekt door de groote geltenfokveree- niglng „Teteringen" in Noord-Brabant. KERKNIEUWS. Noordgouwe. Door den heer J. A. Schouten, predikant alhier, is als gecom mitteerde uit de classis Zierikzee de rente van het legaat van wijlen jonkvrouwe Agatha Porrenaer verzonden aan de diaco nieën van de 25 gemeenten, behoorende tot de classis Zierikzee en van de ge meenten Bergen-op-Zoom, Ossendrecht, Wouw, Kruisland, Gastel, Oudenbosch, de Hoeven, Standdaarbuiten, Steenbergen, Nieuw-Vossemeer, Halsteren en Sommels- dijk, welke gemeenten in vroeger eeuwen tot de classis Zierikzee behoord hebben. Het aandeel voor elke gemeente is f 12,935. Gemelde jonkvrouwe, overleden in 1658, heeft bij testamentaire beschikking tot hare erfgenamen geconstitueerd al de kerken van de 4 classen van Zeeland, zoodat de diaconieën van 117 gemeenten om de twee jaren de rente van het kapitaal ontvangen. Reuesse. Zondag 12 September nam ds. J. van Veen afscheid van zijne gemeente naar aanleiding der tekstwoorden: „Zoekt mij en leeft" (Amos 5 vers 4). Het kerkgebouw was gevuld met belang stellenden zoowel van hier als van elders. Burgh, 11 Sept. De catechisaties van den Protestantenbond zullen hier tijdelijk stilstaan, nu ds. Van Veen ons eiland verlaten gaat. Deze week heeft Z Eerw. voor het laatst onderwijs gegeven. In gevoelvolle bewoordingen zegde één der oudste catechisanten hem dank voor al hetgeen hij voor ze gedaan had en over handigde hem een photo met lijst, als blijvend aandenken aan de samen door leefde uren met de leerlingen van Burgh en Haamstede. Dankbaar aanvaardde de predikant het vereerend geschenk en vroeg zijne leerlingen dezelfde belang stelling, welke hij mocht ondervinden, aan den WelEerw. ds. Vorster te betoonen, wanneer deze straks in November de leerkerke zal voortzetten. In deze en de volgende maand zullen drie predikanten in godsdienstoefe ningen van den Protesstantenbond optreden, n.l. ds. Wempe van Den Haag te Eikerzee, ds. Menzel van Beetsterzwaag te Renesse en Serooskerke, ds. Hoevers van Breda te Burgh. O N D E R W IJ S. De heer J. van Dljke te Dordrecht is benoemd tot leeraar aan de Vakteeken- school van het Nuts-departement Sliedrecht en tevens tot onderwijzer in het rechtlijnig teekenen aan de herhalingsschool. Post en Telegrafie. Stavenisse. Oeslaagd voor het examen als adspirant-commies bij de Posterijen en de Telegrafie, de heer P. J. Droogen- dijk alhier. Wij waren uitgenoodigd Vrijdagavond een uitvoering van de reeds In ons vorig nummer aan onze lezers en lezeressen voorgestelde Electro Grand Kinomatograph van Antoon Wegkamp op het Kraanplein bij te wonen. De tent, waarin de voor stellingen gegeven worden, trekt reeds in de verte, om de zes groote booglampen, die een helder licht verspreiden, de algc- meene aandacht. Een groote menigte ver drong zich vóór de tent, zoodat wij moeite hadden er doorheen te komen, teneinde van de invitatie gebruik te kunnen maken. De gekleurde opnamen, die wij, dank zij de uitstekende electrische lichtmachine, goed en duidelijk te zien kregen, waren meerendeels' nieuwe, en boeiden, blijkens het levendig applaus, het opgekomen publiek in hooge mate. Wij twijfelen dan ook niet, of de meesten, die kermis gaan houden, zullen niet verzuimen om ook in Wegkamp's Electro Grand Kinomatograph op het Kraanplein een kijkje te nemen. Het was overdag Zaterdag op de kermis, die nu au grand complet is, niet zoo druk als andere jaren. Vermoedelijk is de om standigheid, dat te Brouwershaven het breed opgezette Jullana-feest is gevierd geworden, waarvan men in dit nummer een uitvoerig verslag kan lezen, daaraan niet vreemd. Des avonds werd het wat drukker, zoodat de kramen en tenten volop te doen hadden, wat ons genoegen doet, omdat de houders of ondernemers er van niet uilsluitend tot ons genoegen hier komen, maar hoofdzakelijk om zaken te doen. Inzonderheid kon zich de Stoom- carrousel in een talrijk, afwisselend bezoek verheugen. Zondagavond begaven wij ons naar de nieuwe Concertzaal, die door haar praktische verlichting niet alleen als men haar binnentreedt aangenaam stemt en een gevoel van huiselijkheid schenkt, maar ook naar buiten, dank zij haar vele boog ramen, een levendig, schitterend effect maakt. De zaal was niet vol, maar toch goed bezet. Zij bevatte meer menschen dan bij zulk een gelegenheid de oude Concert zaal bad. Gelijk wij reeds aangekondigd hebben, Is het aan de directie mogen ge lukken het bekende gezelschap „Variété Faveur" te engageeren, dat zich verbonden heeft van den 12den tot en met den 16den September eenige buitengewone Speciali teiten-Voorstellingen hier te zullen geven. Elke dame ontving bij haar binnenkomen een bouquet, een attentie, die door het schoone geslacht zeer op prijs werd ge steld. Het gezelschap Faveur is in tal van gemeenten van ons vaderland opgetreden, en heeft, blijkens de zeer gunstige recensiën der dagbladen, allerwege groot succes gehad. Gaan wij af op het luide en aanhoudend applaus, dat bij de debuut voorstelling van gisterenavond aan voor noemd gezelschap" van de zijde van het auditorium ten deel viel, letten wij op de vele terugroepingen door het publiek van vele artisten, dan is de voorstelling als een volkomen geslaagde te beschouwen. The Radems zijn lucht-acrobatendie merk waardige proeven van hun acrobatische kunstaflegden. Luciëniseengoedgeschoolde fijne humorist, die al heel gauw de lachers aan zijn zijde kreeg. Onaangenaam deed het ons echter aan, dat hij ons stadje In een bespottelijk daglicht plaatste. Wij weten allemaal wel, dat Zierikzee geen Parijs, en geen Amsterdam of Den Haag is. Handelden wij grootscheeps, of zouden wij de allures van een groote stad willen aannemen, dan ware spot wellicht op zijn plaats, maar nu dat niet liet geval Is, nu wij ons volkomen bewust zijn, dat Zierik zee een klein stadje Is, dat in het minst geen aanspraken maakt, nu was zijn spot onbetamelijk, ongepast, en deed' dan ook onaangenaam aan. Dit moest ons van het hart. Wat Louise Fleuron betreft, deze beviel ons in haar optreden uitermate. Zij weet door de keuze harer liederen, en door de bevallige, ongedwongen wijze, waarop zij deze voordraagt, het publiek te pakken, dat haar dan ook levendig toe juichte, en herhaalde malen terugriep. Ganlvet II, „de man, die vorsten deed lachen", gelijk op het programma staat, was als reuzin niet onaardig. De Engel- sche dames Esmeralda lieten ons haar eigenaardige dansen zien. Redlop and Tilman werkten niet onverdienstelijk. Melanchlnl verrichtte met een bewonde- ringswaardige handigheid goocheltoeren, terwijl miss Lilly op het gebied van het gedachtenlezen de algemeene verbazing opwekte. In het algemeen is ons oordeel over de voorstelling van Zondagavond gunstig, zoodat wij een ieder In gemoede kunnen aanraden een avondje naar de Concertzaal te gaan. De Nederlandsche Tooneelvereeniging zal morgen(Dinsdag)avond op de Balie het beroemde treurspel van Schiller Maria Stuart" opvoeren, terwijl zij Woens dagavond het bijspel „O, die Luitenants" hoopt te geven. In het „Huis van Nassau" zal van morgen(Dinsdag)avond af het bekende gezelschap van den heer Leon Bonefang buitengewone Café-Chantarit-Vooisle'llngen geven. DE CHOLERA. Dirksland. Hel cholerageval, dat zich hier heeft voorgedaan, is van lichten aa>d. De toestand van den patiënt, schipper G. van den Berg, is bevredigend. Op last van den Inspecteur van de volksgezondheid zijn aan de haven alle voorzorgsmaatregelen genomen. Het laatste bericht van den burgemeester van Rotterdam meldt, dat geen nieuwe ziektegevallen zijn voorgekomen en geen personen zijn overleden. Uit de barakken zijn alle personen hersteld ontslagen. Daar sedert 4 dagen geen nieuw geval Is geconstateerd, mag verklaard worden dat de ziekte zich niet meer te Rotterdam voordoet. De burgemeester blijft echter waarschuwen tegen het gebruiken van ongezuiverd rivierwater. Men meldt uit Bremen: Wegens de te Rotterdam geconstateerde gevallen van cholera, doen de Oost-Aziati sche rijkspoststoombooten van de Nord- deutsche Lloyd, die op Bremen varen, Rotterdam voorloopig niet aan. Het eerste stoomschip, waarop deze maatregel wordt toegepast, is de rijksmail boot „Kleist", die op 22 September van Bremerhaven naar Oost-Azië vertrekt. Aan een uitvoerig artikel In de Encyclo pedie van Winkler Prins zijn de volgende blzonderheden ontleend: „De geschiedenis der cholera-epidemieën begint met het jaar 1817. Wat wij omtrent de cholera vóór dien tijd weten is in zekeren zin prae-historisch, daar betrouw bare gegevens ontbreken. Wij bezilten op dit punt meer een negatieve kennis en kunnen b. v. met zekerheid zeggen, dat vóór 1817 in Europa geen cholera voorkwam. Het schijnt dat de cholera tot de negen tiende eeuw beperkt bleef tot Voor- en Achter-lndië en haar bakermat aan de boorden der Ganges gezocht moet worden. Vandaar heeft de ziekte zich in de 16e, 17e en 18e eeuw wel eens een enkele maal over Voor- en Achter-lnd verspreid, maar veel omtrent deze epidemieën weten wij niet. Het betrekkelijk geringe en lang zame verkeer met Indië zal wel oorzaak geweest zijn, dat de cholera vóór 1817 niet in Europa kwam. In dik jaar begon de eerste groote cholera-epidemie, die zich spoedig over Engelsch- en Nederlandsch- Indlë uitbreidde en zich langzaam west waarts naar Perzië en Arabië begaf. Ook Egypte werd bezocht, doch Europa bleef naeenoeg vrij. In 1823 was deze epidemie geëindigd. Spoedig echter, reeds in 1826, werd zij door een tweede gevolgd, die elf jaar geduurd heeft en zich over de geheele wereld heeft verspreid. Uitgangs punt was ook ditmaal weer Engelsch-lndië. Pelgrims brachten later van uit Mekka de ziekte naar Turkije en Rusland over (1830). Één jaar later werd ook Duischland en het volgend jaar Nederland bezocht (1832). In hetzelfde jaar reeds kwamen gevallen voor In Noord-Amerika. Tot 1837 bleef de ziekte in Europa woedenoveral vielen de slachtoffers In grooten getale. De derde wereld-epidemie begon in 1846, bereikte Rusland In 1847 en verspreidde zich in 1848 over geheel Europa, waar zij, vooral in 1848, ook in ons land zeer sterk woedde. Deze epidemie heeft, nu eens veel minder wordend, dan plotseling weer opflikkerend, tot 1860 gewoed. Toen kwam er een pauze, die slechts enkele jaren duurde. Want in 1864 was er een nieuwe epidemie uitge broken, gaande van Indië naar China en Japan. Dank zij de moderne vervoermid delen en het meer intensieve verkeer, dat zich ontwikkeld had, kon nu de cholera sneller reizen en zij had slechts één jaar noodig om van uit Indië naar Egypte en Algiers te komen, vanwaar zij de Middel- landsche Zee overstak en binnen enkele weken geheel Zuid-Europa aantastte. Van hieruit werd ook Rusland, waartoe de cholera zich klaarblijkelijk bizonder voelt aangetrokken, bezocht. Ons land werd evenmin gespaard en in 1866 begaf de cholera zich via Rotterdam naar Engeland. In 1870 scheen de epidemie tot bedaren te komen. Maar men had bulten Rusland gerekend, dat zoo langzamerhand als cho- lera-broeinest met Engelsch-lndië gaat wedijveren. Van uit het Czarenrijk begon de gevreesde ziekte een tocht door Europa en bleef daar nog drie jaar woeden. Tot 1884 werd Europa met rust gelaten. In dat jaar kwamen gevallen voor in Zuid- Europa. Aanvankelijk scheen het of deze epidemie, die ook weer van Indië afkom stig was en zich in Azië sterk uitbreidde (Japan, China, Ned.-Indlë, enz.), tot Zuid- Europa beperkt zou blijven. In 1889 kwamen dan ook geen gevallen meer in Europa voor; in 1890 weer verscheidene in Spanje; in 1891 echter bleef Europa vrij. Maar ook ditmaal zou de verrassing uit Rusland komen. De cholera, die snel langs de groote verkeerswegen Zuid- Europa had bereikt, maar daar niet verder kon, had nog een ouden beproefden weg om het beschaafde werelddeel te bereiken. Via Perzië naar Rusland gekomen, deed dit land opnieuw als verspreider dienst. Zwaar heeft Rusland onder deze epidemie geleden. Men schat het aantal cholera- dooden in dat land gedurende 1892—1894 op 800,000. Bekend is hoe van Rusland uit vooral Hamburg door deze epidemie is aangetast; Ook In ons land kwamen enkele gevallen voor". Thans kan de geschiedschrijver beginnen met den zesden cholera-tocht. In Europa gekomen in 1907, sterk gewoed in Rusland, vooral in St.-Petersburg in 1908 en 1909. Augustus 1909 vijf-en-twintig gevallen te Rotterdam De cholera en de vruchtenhandel. Het Westland is het vooral, dat van de cholera zeer veel te lijden heeft. Niet direct, maar indirect. Nog nooit is de toestand in den handel zoo kritiek geweest als op dit oogenblik, schrijft men uit het Westland aan de Resbde geheele handel staat stil. De vruchten zijn zoo goed als onver koopbaar. Is het ooit gehoord voor 1ste quallteit druiven 11 i 13 ct. per pond Waar moet dit heen, nu het Westland nog duizenden en tienduizenden ponden in voorraad heeft Als niet de cholera een spoedigen keer neemt, is de schade voor het Westland niet te overzien. Waar de pruimen moeten blijven is eveneens een groote vraag; de bultenlandsche handel levert ook niets op. Het goed, vooral druiven, is over het algemeen prachtig, doch niemand durft het gebiuiken. Indien het bij deze cholera gevallen zal blijven, is met grond te verwachten, dat de handel wel spoedig opleven zal, en de druiven weder genomen zullen worden. In het gebruik van druiven schuilt niet het minste choleragevaar, doch het is enkel de vrees voor vruchten, die de menschen weerhoudt. Te Doetlnchem is op de groentenmarkt de verkoop van gele pruimen en onrijp fruit verboden, terwijl bekend gemaakt is, dat bij aanvoer der verboden vruchten op een volgende markt Inbeslagname en ver nietiging zullen volgen. Eera wien eera toekomt. Verzoeke een plaatsje in Sdiuttevaer voor iets over de rijkshavenmeesters in Nederland. Zij, die het bedrijf als schipper uitoefenen op de meeste bevaarbare wateren van ons land, inzonderheid die van het Rijk, hooren nog wel eens bij het bezoeken der havens, dat door de rijks havenmeesters bepalingen worden inge voerd of commando's gegeven op een wijze, welke niet tot sieraad van hun amb! strekt. Misschien ligt het wei hieraan, of men het varen te land of te water geleerd heeft. Dat men practisch ontwikkeld is, moet in dezen hoofdzaak zijn. Wij moeten echter zoo billijk wezen er op te wijzen, dat er onder de rijkshavenmeesters ook voorkomen, die uitnemend op hun post zijn en voor wie men respect moet hebben. Dat was het geval bij het In goede orde manoeuvreeren met schepen, stoombooten, motoren en visschersschuiten, komende of liggende In de haven te Zijpe in Zeeland, toen van die haven gebruik werd gemaakt wegens het slechte weder. Zeer werd gerespecteerd het ordelijk op treden van den havenmeester, den heer Van Keulen. Daar de onderlinge samen werking van de zijde der schippers bij het binnenloopen van havens bij slecht weer nog wel te wenschen overlaat, is het van het hoogste belang, dat wij te Zijpe zulk een havenmeester hebben, die zijn ambt meesterlijk verstaat. Wij brengen hem dan ook onzen welgemeenden dank voor de correcte wijze, waarop gemanoeuvreerd werd. Zeeland, 31 Augustus 1909. De Sdiipperij. (Ontleend aan Schuttevaer). Kinderroof Te Witmarsum (Fries land) passeerde een woonwagen. Plotseling riep een meisje uit dien wagen „daar zijn oom en tante, daar wil ik heen". Oom en tante herkenden het kind, haar vader woont te Leeuwarden, en zij begre pen niet, hoe 't kind in dat gezelschap gekomen was. De politie houdt dén wagen in het oog, totdat er bericht van den vader gekomen is. Een doodsbericht, dat ook in Neder land velen zal treffen, komt uit Juvlsy:de Iuchtvlieger Eugène Lefébvre, die in ons land bij Den Haag zich zelf het vliegen leerde, en die te Reims zoozeer de aan dacht trok door zijn verbazingwekkende draaien en zwenkingen, is verongelukt. De dood, die onmiddellijk intrad, werd veroorzaakt door een schedelbreuk. De machine werd vernield. De vermoedelijke oorzaak van het ongeluk wordt gezocht in het slecht werken van het hoogtestuur, ten gevolge van het breken van een transmissiedraad. Er is carrière te maken in de lucht. De vliegmensch Blériot zal te Weenen en te Boedapest vliegproeven geven en tevens voordrachten houden. Hij zal er f 40.000 mee verdienen. TELEGRAMMEN. Middelburg, 13 September. Benoemd tot polltie-agent 3de klasse de heer L. Bal van Bruinisse. Rotterdam, 13 September. ORANEN. Buitenlandsche stil. Meel, f 13.75, kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 8 k f 12.50. Rogge, f 5.25 f 5.90 Wintergerst, f 8.50k f 8.75. Chevalier- gerst, f 9.25 k f 9.75. Haver, f 7 k f 8. Mais, Mixed, f 156. Was. Aanvoer 180 steen blauw, onver kocht. Lijnzaad, tamelijke aanvoer, f 9.75 k f 12 50. Eieren. Zeeuwsche f 4.60 a f 4.80; Overmaassche f 4 90 k f 5.10. Aardappelen, redelijke aanvoer, goede vraag. Zeeuwsche f 2.20 k f2.40; Brielsche f 3.50 a f 3.75, overigens onveranderd. VEE. Aanvoer 229 Runderen, 30 a 36 ct., traag. 215 Kalveren, 37J k A2\ ct., traag. 2721 Schapen of Lammeren, 20 25 ct., traag, Lammeren, 25 a 30 ct. 601 Varkens, 26\ k 28J ct., lichte niet afgedaan, vlugge handel. Ingezonden Stukken. Tuolen, den 11 September 1909. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij, Mijnheer de Redacteur, een kleine plaatsruimte in uw blad, naar aanleiding van het verschenen Raadsverslag der gemeente Tholen. De Redactie der Thoolsche Courant, die haar verslaggever zond, kan niet nalaten, ondanks alle hoffelijkheid betoond door al de aanwezige leden aan het pasgekozen lid Quist, te trachten onder onze, nu weer vreedzame burgerij, een giftpijl te lossen, door zoo nauwkeurig op het Raadslid Quist te letten, dat hij tusschen twee haakjes zegt: De heer Quist verlaat de vergadering en onmiddellijk daarop, de heer Quist komt ter ver gadering. We verwachtten dan ook dat wij in een volgend verslag zullen lezen, de heer Quist laat een potlood vallen, of de heer Quist drinkt een weinig water, of doet een geeuw, of wat dan ook, ons inziens te nietig om te noemen. Waarlijk M. de Red. het is de drukinkt niet waard, tot zulke nietigheden nu aftedalen. Als toeschouwer der bewuste vergadering moet ik zeggen, en velen met mij; de heer Quist is hoffelijk ontvangen, er was geen spoor van minachting of verkleineering te merken, en wij danken er al de nobele heeren voor, voor deze ruime opvatting. De Red. Thoolsche Courant raden wij aan in het belang van haar blad, eerst eens wat mooier stijl van Raadsvergaderingen te maken, want de vorm waarin ze geregeld verschijnen is zoo uiterst ouderwetsch, dat de Red. eerst de school nog een paar jaar zou moeten bezoeken, om een pittig Raadsverslag op te leeren maken. Verder kunnen wij de Red. verzekeren dat het verlaten der ver gadering voor een oogenblik sleeds zal plaats hebben, om reden dat de heer Quist, naar wij ver nemen, een gebrek heeft, dat hem steeds in ver gaderingen kan overvallen. En opdat de Red. niet op den ingeslagen weg zoude voorthollen dacht het mij het beste om haar een vriendelijk vermaan te geven, opdat ze niet zou voortgaan te trachten een Raadslid verdacht te maken bij de mede burgers. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte, x Burgerlijke Stand van Poortvliet. Augustus 190 9. Geboren: Jan Johannes en Simon Marinus, zoons van Johannis Jan Voshol en van Pieternella Cornelia Breure. Marina Wilhelmina, dochter van Jan Fefltel en van Pieternella van Dijke. Maria Krina, dochter van Leendert Koppenhol en van Cornelia Hage. Overleden: Lena Voshol, 61 jaar, echtgenoote van Kornelis Koppenhol. Jacoba Lena van de Graaf, 55 jaar, echtgenoote van Pieter Kaat. Weortoerloht, ontleend aan de opgave van het Koninklijk Nedetl. Metereologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht. Verwacht wordt tot den avond van Dinsdag den 14 September a.s.Zwakke tot matige oostelijke tot noordelijke wind. Zwaar bewolkt. Waarschijnlijk regen buien. Koeler. STOOMBOOTDIENST Stoombooten „Schelde 2" „Stad Zierikzee". SEPTEMBER. en Van Zierikzee: Dinsd. 14 's morg. 10,30 Woens. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 Zaterd. 18 Zondag 19 Maand. 20 Dinsd. 21 11. 6,30 7,— 7,— 7,30 7,30 8,30 Van Rotterdam: Dinsd. 14 's morg. 11,30 11,- Woens.15 Dond. 16 Vrijdag 17 Zaterd.18 Zondag 19 9,30 11»— 11- 11, Maand. 20 'smidd. 12,— Dinsd. 21 12,- Ondertrouwd: ADRIAAN P. K. ONDERDIJK en PIETERNELLA J. VERHEUL. Vlissingen, 9 September 1909. Hartelijk dank aan allen, voor de veelvuldige belangstelling bij ons huwelijks verbond genoten. Dreischor, 11 September 1909. J. J. M. VAN DER LINDE. P. C. VAN DER LINDE-Van Dijke. Aan alle vrienden en bekenden van Schouwen en Duiveland, aan leden en geestverwanten van den Protestantenbond en den Bond voor Staats- pensionneering, de welgemeende groeten en wenschen. Trouw aan den arbeid Tot wederzlens! Renesse, 12 September 1909. J. VAN VEEN. in den jare 1900 negen den derlienden September. Ten verzoeke van: 1°. JACOB RIJSTENBIL, landbouwer, wonende te Oud-Vosmeer, voor zich en als toezlenden voogd over na te noemen minderjarigen, 2°. ABRAHAM ANTHONIE RIJSTENBIL, landbouwer, wonende te Oud-Vosmeer, 3°. PIETER VAN DE ZANDE, schipper, als in geheele gemeenschap gehuwd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2