Uit Stad en Provincie. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Raadszitting van 16 Juli 1.1. le Wisseokerke. missaris der Koningin in de provincie UIrecht, vele burgemeesters uit dat gewest en verdere plaatselijke autoriteiten, benevens verschillende particulieren. Ruim 3j uur verscheen de Koningin- Moeder met Haar gevolg te midden der gasten. De vorstelijke omgeving, de smaakvolle damestoiletten en de militaire uniformen, dat alles leverde een schitterenden aanblik op, waartoe de opgewekte stemming, die ondanks het triestige weder onder de gasten heerschte, niet weinig bijdroeg. De Konigin-Moeder onderhield zich met verschillende gasten en liet zich hun, die voor de eerste maal ten Hove genoodigd waren, voorstellen. De partij, die werd opgeluisterd door een matinée van de stafmuziek van het 5e regiment infanterie, eindigde te 5 uur. Oouda, 17 Juli. Bij het graafwerk bij de Oroote of St.-Janskerk alhier, Is een oude altaarschel gevonden, met het rand schrift: Jacoves Serke heft my ghegoten A°. 1730. Het voorwerp is in den bodem zeer gaaf gebleven, is waarschijnlijk geheel uit koper gemaakt en heeft nog een zeer zuiveren klank. De rellefbeelden op het voorwerp geven o. a. Adam en Eva in het Paradijs te zien, terwijl nog andere afbeeldingen op de altaarschel voorkomen, waarvan de voor stelling minder duidelijk Is. Dinteloord, 15 Juli. Heden maakten de leerlingen der beide hoogste klassen der le openbare school, onder geleide hunner onderwijzers, een reisje naar Den Haag en Scheveningen. Reeds In den vroegen morgen waren allen present en ofschoon de lucht nog niet veel schoons voorspelde, werd de tocht per rijtuig naar Stampersgat toch ondernomen. Vandaar ging het per tram naar Rozendaal en met den trein naar de residentiestad. Vóór het doel der reis was bereikt, kwam de lieve zon, welke ons de laatste dagen zoo spaaraam beschijnt, door de wolken breken, waardoor zonder stoornis het beraamd en bestudeerd plan kon uitgewerkt worden. Als een natuurlijk gevolg van het vele en velerlei, dat bezien moest worden, kwamen alle reisgenooten wel wat moe thuis, maar zonder onder scheid waren allen zeer voldaan over het uitstapje, dat tot nut en genoegen was gemaakt. Zierikzee, 18 Juli. Alhier geraakte heden avond omstreeks halfzes een jongen al spelend op één der balken van de sluis te water. Eenige toeschouwers mochten er in slagen hem weer op het droge te brengen. Met een pleizierboot maakten de Liberale Zuiderdokvrlenden uit Antwerpen een uitstapje naar hier. Met muziek voorop trokken zij naar de sociëteit van den heer Verwer, waar de „Brabam;onne" en het „Wien Neêrlands bloed" gespeeld werden. Bij de directe belastingen enz. zijn verplaatst met ingang van 16 dezer J. Pik, rljkskl. 2e kl., van kantoor Oorinchem naar insp. Zierikzee; A. H. Willemsen, rijkski. 3e kl., van Zierikzee naar Insp. Zaandam. WEÊRKUND1GE WAARNEMINGEN bij 's Rijkskustverlichting te Westschouwen, gedurende de maand Juni 1909. In deze maand viel alhier in 11 regen dagen 89,2 m.M. regenwater, tegen 10 regendagen met 24,6 m.M. water in dezelfde maand van het vorige jaar. Verder werd opgeteekend 1 keer hagel en 2 maal onweer. De luchtsgesteldheld was (verschillende korte lijden tot dagen samengetrokken): 1 dag helder, 4 dagen licht bewolkt, 5 dagen bewolkt, 15 dagen zwaar bewolkt, en 5 dagen betrokken. Windrichting: 10 dagen N„ 5 dagen NO., 2 dagen O., 1 dag ZO., 2 dagen Z., 4 dagen ZW., 5 dagen W., 1 dag NW. Seinen betreffende den Stormwaar- schuwingsdienst kwamen deze maand niet voor. Dreischor. De landbouwvereeniging alhier heeft besloten zich tot den gemeente raad te wenden met het verzoek, dat deze pogingen zal aanwenden van de regeering de oprichting van een interlocale telefoon te verkrijgen. Stavenisse. In de l.l. Zaterdag alhier gehouden vergadering van den Dljkraad van den Calamiteuzen Oud-Kempenshof- stedepolder, werd rekening en verantwoor ding gedaan over het dienstjaar 1908'09. De ontvangsten hadden bedragen f 10309,84® en de uitgaven f 25973,12®, zoodat er meer was uitgegeven dan ontvangen f 15663,28. Door het Rijk was hieraan betaald f 10666 en door de Provincie f 5333, samen f 15999, zoodat de rekening nog sloot met een saldo van f 335,72. Nog werd er besloten zich aan te sluiten bij de Onderlinge Risico-Vereeniging voor waterschappen, polders enz., waarschijnlijk in werking tredende 1 Januari 1910. Meende men al de hoop te mogen koesteren, dat het roodvonk, dat hier al eenigen tijd geheerscht en verscheidene offers gevraagd heeft, over zou zijn, thans Is die hoop weder vervlogen, daar er zich weer een nieuw geval dier ziekte in deze gemeente heeft voorgedaan. Tholen, 17 Juli. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad was de uitslag als volgt: aantal kiezers 512, uitgebracht 405 geldige stemmen, 2 blanco. Gekozen: A. Quist met 209 stemmen, terwijl J. van Elsacker 196 stemmen verkreeg. Colijnsplaat. Door den burgemeester van Rotterdam is tot inspecteur van politie titulair, met Ingang van 19 dezer, bevorderd de heer J. G. van der Weele uit deze gemeente, laatst schrijver bij de politie aldaar. Op den toren bij de Ned. Herv. Kerk alhier is van wege het rijk een soort observatiepost gemaakt voor graadmetingen voor het kadaster. Ook te Wissekerke is een dergelijke inrichting gemaakt op den kerktoren; deze twee zijn de eenige op dit eiland. Behalve enkele koek-, wafel- en andere kramen, staat op de kermis alhier een tent van den heer Jean Klein. Zoo ooit is nimmer een gezelschap opgetreden, dat zoo de attractie heeft als dit. Bij elke voorstelling Is de tent vol, hetgeen ook niet le verwonderen is. Op elk ge bied toont zich zijn gezelschap een uitstekend ensemble. Op het gebied van goochelen heeft hij, ofschoon zelf een bekwaam goochelaar, een ervaren prestl- digitateur. Wanneer men het werken van den heer Maximo ziet, staat men verrukt over zijn toeren op een gespannen koord. Ten slotte een woord van waardeering aan de heeren Arlex voor hunne acrobatische toeren, waarbij zeker niet vergeten mag worden de kleine Willem, zoontje van den directeur. Vlissingen. De Kamer van Arbeid voor de bouwbedrijven alhier heeft een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin verzocht wordt dat door den raad een fonds zal worden geslicht ter verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkeloos heid op de wijze zooals in een door de Kamer met een voor dat doel benoemde commissie, ontworpen reglement, wordt bedoeld. Binnenkort zal In het „Grand HStel des Balns" te Vlissingen een tentoon stelling worden gehouden van moderne schilderijen en aquarellen. Terneuzeo. Aan de Loskade alhier wordt thans gelost het stoomschip „Magdalena", dat is het grootste schip dat tot nog toe hier gelost werd. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Zierikzee, 19 Juli. Uitslag der op Donderdag j.l. van wege het Waterschap Schouwen gehoudene aanbesteding van het maken van een walbeschoeiing In de waterleiding nabij de Prommelsluls, volgens bestek no. 362. Inschrijvers waren P. Vink te Noordgouwef 1800 P. Berrevoets Cz. te Ellemeet. - 1650 J. v. d. Valk Lz. te Zierikzee - 1649 J. F. Fondse te Kerkwerve- 1590 J. Verboom te Serooskerke- 1580 C. de Voogd te Duivendijke - 1500 J. M. Dekker te Brouwershaven. - 1500 L. A. Vink te Brouwershaven - 1489 H. J. Romeijn te Burgh - 1487 Wed. A. Anker Zn. te Zierikzee - 1150 Gegund aan den laagsten Inschrijver. Renesse, 16 Juli. Ten overstaan van notaris W. F. del Campo genaamd Camp werd, ten verzoeke van de erven van den heer St. van den Hoek, publiek verkocht: Een woonhuis, schuur, erf en tuin, Ier grootte van 3 A. 36 c.A., voor f 750. Onk. 10 pCt. Door denzelfden notaris werd, ten verzoeke van het Diaconie-Armbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier, publiek verkocht: Een dubbel woonhuis, erf en tuin, ter grootte van 1 A. 58 c.A., voor f 250. Onk. 10 pCt. Burgh. Uitslag van de door de land bouwvereeniging alhier gehouden aan besteding van 210.000 K.G. kluitkaik, op 17 Juli j.l. Ingeschreven door de heeren: Maatsch. tot verkoop van hulpmeststoffen, Dordrechtf 1,03 I. J. van der Have, Rotterdam - 0,88 Bouwmaterialen, Lekkerkerk - 0.84J Van Dijk <S Co., Dordrecht - 0,75" P. Platteeuw, Terneuzen - 0,69J Alles per 100 K.G. franco op wagens te Burghsluis. Gegund aan den laagsten inschrijver. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Herwijnen door den heer D. M. Vermet, candidaat te 's-Heer- Arendskerke. O N D E R W IJ S. Voordracht voor hoofd der school te Wolfaartsdljk de heeren: P. v. d. Linde, hoofd der school te St.-Filipsland; J. v. Houten, onderwijzer te Oostburg; P. v. d. Weele, onderwijzer te Poortvliet. Verkiezing Tweede Kamer. De Minister van Binnenlandsche Zaken, overwegende, dat, tengevolge van het aan nemen van de benoeming tot Commissaris drr Koningin in de provincie Gelderland door den heer jhr. S. van Citters, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kiesdistrict Ede, in dat kiesdistrict eene verkiezing voor een lid van die Kamer moet plaats hebben; gelet op de artt. 130, 131, 133, 134 en 144 der Kieswet; heeft goedgevonden: te bepalen, dat die verkiezing zal plaals hebben op Dinsdag 27 Juli e.k., de stemming, zoo noodig, op Woensdag 4 Augustus e.k., en de her stemming, zoo noodig, op Dinsdag 10 Augustus e.k. te Zierikzee, gehouden op Maandag 19 Juli 1909. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad waren afwezig de heeren Fokker, De Muralt, Koopman, Polvliet en de Vrieze. Voorlezing wordt gedaan van een mis sive van den Commissaris der Koningin, waarin wordt medegedeeld, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken aan den burge meester dezer gemeentemr. H. C. Moolenburgh, verlof heeft gegeven van 21 Juli tot 31 Augustus. Ingekomen zijn de volgende brieven van den heer J. A. de Bruyne, meldend, dat hij zijn benoeming tot lid der Plaatse lijke Schoolcommissie aanneemt; van den heer P. J. Boone, berichlend, dat hij zijn benoeming tot regent van het Burgerlijk Armbesluur niet aanneemt; van den heer J. A. Stoop, kennisgevend, dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie van Toezicht voor het Middel baar Onderwijs wel - en van den heer C. de Looze, dat hij die niet aanneemt; van de heeren P. H. Pomes, F. J. de Vos en F. Houdkamp Wz., dat zij respec tievelijk hunne benoeming tot leeraar aan de Avondschool voor Vakonderwijs voor den cursus 1909/1910 aannemen. De heer W. C. de Crane brengt namens de Commissie, benoemd tot onderzoek der rekening van het Harmoniegezelschap „Kunst en Eer", over 1908 verslag uit, en adviseert deze goed te keuren in ontvang tot een bedrag van f 3157 73 en in uitgaaf tot een som van f 3435 24, zoodat zij sluit met een nadeellg saldo van f 277 51. Afschrijving van den hooldelijken om slag wordt verleend aan ds. J. Ph. Makkink, wegens zijn vertrek naar Kampen, tot een bedrag van f 23.10; aan de weduwe J. A. M. Kenens—Schouten wegens vertrek naar Den Haag, tot een bedrag van f 12 60; aan G. J. Lette wegens vertrek naar Brouwershaven, tot een bedrag van f 2.10, terwijl aan de erven van de weduwe Sleenmeijer ontheffing wordt verleend tot een bedrag van f 44.55®. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden werdeh in handen van een commissie gesteld, bestaande uit de heeren Ribbens, Engelberts en De Crane. De ver gadering werd geschorst en heropend, toen de commissie in de raadszaal terugkeerde. De rapporteur, de heer Ribbens, adviseerde namens de commissie tot toelating der herkozen raadsleden, de heeren Van der Vliet, Van den Bout, Van Os en Schuur- beque Boelje. Conform het advies wordt besloten. De gemeenterekening over 1901 wordt in handen gesteld eener Commissie, be staande uit de heeren Van Os, Polvliet en De Vrieze. Burgem. en Weth. stellen voor, een ver zoekschrift tot Hare Majesteit de Koningin te richten, waarin verzocht wordt, Bufgem. en Weth. te machtigen om boven het maximum, vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein te verleenen aan de Concertzaal, als zijnde een buiten gewone inrichting van maatschappelijk verkeer. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Bij de omvraag beklaagde zich de heer De Crane, in verband met het bedanken van den heer Boone voor de benoeming tot regent van het Burgerlijk Armbestuur, dat dit College steeds personen van één richting ter benoeming voordraagt. Dit heeft hem vaak onaangenaam aangedaan. Spreker heeft met één der hoofden van het Burgerlijk Armbestuur hierover gesproken, rtahf daarop geen bevredigend antwoord ontvangen. En hij had dit punt wel vroeger In den Raad te berde gebracht, maar wetende, dat het College van het Burgerlijk Armbestuur zeer gevoelig Is, en gauw met ontslagneming dreigt, zoo heeft hij, daar hij de moeilijke werkzaamheid van het Burgerlijk Armbestuur zeer waar deert, dit nagelaten. Maar hij kan nu niet langer zwijgen, en geeft in overweging om ook eens personen van andere richting te benoemen. Het Armbestuur kost jaarlijks aan de gemeente f 12000 k f 14000. Tot dit bedrag dragen alle ingezetenen bij. Vandaar dat hij het niet onbillijk acht, indien in genoemd College ook eens per sonen van een andere richting zitting namen. De Voorzitter antwoordt, dat Burgem. en Weth. de voordracht doen, en zich daarbij houden aan de aanbeveling van het Burgerlijk Armbestuur. De heer De Crane doet nogmaals de billijkheid van zijn wensch uitkomen. Op een vraag van den heer Engelberts verklaart de Voorzitter, dat de voordracht op de wet steunt, en voegt er aan toe, dat er velen zijn, die meenen, dat men van een voordracht kan afwijken. De heer Van den Bout meent, dat men zich wel tweemaal bedenken mag, alvorens van de aanbeveling van het Burgerlijk Armbestuur af te wijken. De heer Engelberts begrijpt, dat het zeer moeilijk Is personen te vinden, die voor het lidmaatschap van het Burgerlijk Arm besluur geschikt zijn, maar men moet dat toch niet te veel zeggen, want dan komt men onder den druk van genoemd College. Hij wou zich dan er ook niet aan storen, al bedankte ook bij afwijking van de voordracht het geheele Armbestuur. Zco het waar is, dat bij het doen van een aanbeveling te weinig gelet wordt op het verschil van religie, want dit woord vindt hij beter dan richting, dan is het In het vervolg gewenscht, "dat daarmede wel rekening gehouden wordt. En uit dat oogpunt ondersteunt hij het verzoek van den heer De Crane. De meerderheid van den Raad zou toch niet graag mede willen gaan met de opvatting, dat in het Burgerlijk Armbestuur slechts bepaalde personen zitting mogen hebben. De heer De Crane brengt in herinne ring, dat de indertijd aangewende pogingen om de bedeeling in ééne hand te hebben, zijn afgestuit op de tegenkanting van het Burgerlijk Armbestuur, dat met aftreden dreigde. Hij hoopt nu, dat genoemd College de gegevene wenken zal ter harte nemen. Hierop wordt de zilting gesloten. Alle leden, behalve de heer Nieuwenhuijzen, waren aanwezig. Bij de opening wordt door den voorzitter mede gedeeld, dat de periodiek aftredende leden: A.M. van Damme, J. de Looff en J. C. Schippers, bij enkele candidaatstelllng op 29 Juni 1.1. zijn her kozen. Onder de ingekomen stukken komen voor: proces-verbaal der kasopneming, waaruit blijkt, dat in kas was f 503,56s; opgave van Rijksuit- keeringen voor het onderwijs f 216 en voor het gewoon lager onderwijs f 6888,36; begrooting der Gezondheidscommissie te Veere, waarin de bij drage voor deze gemeente wordt geschat op f 155,555, waarin wordt berust. Daarna komt ter sprake de behandeling der verordening op de nieuwe verdeeling in wijken der bebouwde kommen en voorschriften voor aangifte tot bijhouding der bevolkingsregisters. Hoofdinhoud daarvan komt hierop neer, dat de gemeente, die thans In 16 wijken is verdeeld, voortaan uit 3 wijken zal bestaan, waarvan de grenzen ongeveer overeenkomen met die der schoolafdeelingen. Onder wijk A zal dan 'tdorp en zijn omgeving begrepen zijn, onder wijk B Kamperland en omgeving en onder wijk C Geers- dijk en omgeving; vóór den aanvang der volks stelling worden dan van gemeentewege alle gebouwen vernummerd. Tevens wordt op kaarten aangegeven de grenzen der in die wijken aan wezige kommen en aan de hoofden der gezinnen als voornaamste plicht opgelegd, van alle ver huizingen, zoowel binnen als naar bulten de gemeente, binnen 30 dagen ter secretarie aangifte te doen. Na nog eenige toelichtingen dienaangaande, wordt de voorgestelde verordening met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens wordt voorgelezen een schrijven van den Directeur van het Hoofdbestuur der Posterijen, die naar aanleiding van een bij den Minister ingekomen adres, betreffende aansluiting bij de interlocale telefoongemeenschap, inlich tingen vraagt in hoeverre de gemeente bereid zou zijn daartoe medewerking te verleenen. Uit het voorgelezen antwoord van Burgem. en Weth. op voornoemd schrijven blijkt, dat deze ongenegen zijn aan den Raad voor te stellen de daartoe noodige kosten (geschat op f 200 f 300) te maken, voornamelijk omdat die aanvrage, slechts van één persoon uitgaande, geen blijk geeft van een groote behoefte daaraan. Nadat dit antwoord door den voorzitter nog nader mondeling is toegelicht, wordt doof het lid Schippers opgemerkt, dat die aanvraag werd gedaan, aanvankelijk in de mee ning verkeerende, dat een ieder van wege het Rijk in de gelegenheid gesteld werd tot inter locale aansluiting. Om een bewijs te geven, dat wel degelijk behoefte daaraan bestaat, deelde spreker mede, dat opnieuw een verzoek was op gezonden, voorzien van 7 handteekeningen van belanghebbenden. Na deze 7 personen bij name genoemd te hebben, wordt op voorstel van den heer Schippers besloten de beslissing over mede werking door de gemeente tot een volgende ver gadering aan te houden. Daarop werd voorgelezen een schrijven van het gemeentebestuur van Colijnsplaat, omtrent een aanvraag tot het aanleggen van zoodanige buizen door het comité voor de waterleiding in Zuid-Beveland naar het Wolph.-veer, dat de mogelijkheid open wordt gehouden, tot latere aansluiting voor Noord-Beveland. De voorzitter deelt mede dat, hoewel zij meenen dat zulks met het oog op de meerdere kosten, die daardoor voor het comité het gevolg zullen zijn, Burgem. en Weth. toch het verzoek van gemeld gemeentebestuur hebben gesteund, omdat daaraan geen geldelijke verplichtingen verbonden zijn en 't wellicht toch voor de toekomst ge wenscht is die mogelijkheid open te houden. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna volgt overlegging van een corres pondentie van den Commissaris der Koningin, houdende kennisgeving, dat voortaan de zittingen van den militie-raad tot onderzoek enz. der lotelingen van Noord-Beveland, ln deze gemeente wordt gehouden, zoodat in 't vervolg de lotelingen daarvoor niet meer naar Goes behoeven. Ten slotte komt nog ter tafel een corres pondentie tu8schen den distrlcts-schoolopziener en Burgem. en Weth., waarbij van den kant van eerstgenoemde den Raad in overweging wordt gegeven het doen bouwen van een geheel nieuwe school te Geersdijk, zulks wegens de vele gebreken, die de tegenwoordige school aldaar aankleventerwijl van de zijde van laatstge noemden wordt beweerd, dat die gebreken, zonder nieuwen bouw of vernieuwing, uit den weg geruimd kunnen worden. Op de vraag van den voorzitter of met het antwoord van Burgem. en Weth. kan worden ingestemd, geeft de heer Nieuwdorp nog als zijn meening te kennen, dat ook hij schelding der school in 2 localen hoogst noodzakelijk acht. Verder wordt besloten af te wachten, wat de schoolopziener aan Burgem. en Weth. zal antwoorden. Na het nemen van een besluit tot af- en over schrijving voor polderlasten op 1909 en na over legging der rekening van 1908 is de agenda afgehandeld en wordt overgegaan tot de gewone rondvraag. Hierbij komen de volgende vragen ter sprake: Van het lid Van Damme: of er al gezorgd is voor een brandput bij de schuur van Jeronimus? Antwoordniet meer noodig, daar er zooveel slangen zijn aangeschaft, dat van uit de dorps vijvers alle plaatsen bereikt kunnen worden. Het lid Nieuwdorp: is dat ook al eens beproefd? Antwoord: de secretaris der brandweer, Den Boer, heeft 't verzekerd. Het lid Schippers kan niet gezorgd worden, dat, nu met den aanleg van den keiweg maar weinig grind op de bergplaats op de kaai noodig is, ln het najaar aldaar 3 wagens elkaar kunnen passeeren Antwoorddit zal onderzocht worden. Het lid Marcusse: vraagt, of op de kaai bij de landsluis geen steigertje voor los- en laadplaats wenschelijk is Antwoord: die plaats is bestemd voor aanleg en niet tot los- en laadplaats, en waar de kosten daarvoor uit te bestrijden Wedervraagdat kan toch immers uit kaai- en havengeld? Antwoord: dit is onmogelijk. Hetzelfde lid vestigt nog de aandacht op het wegtrappen van grond langs den keiweg door koeien. Daarop wordt een onderzoek toegezegd. Het lid Abrahamse vraagt: zou het aanleggen eener begraafplaats op Kamperland niet mogelijk zijn? Antwoord: dit is geen vraag bij de rondvraag te behandelen, Belanghebbenden moeten met een request komen. Daarna sluiting. Gemengd Nieuws. Een zoon van den veehandelaar L. de Levie te Beerta, die bezig was met een speld zijn kiezen schoon te maken wat voor de kiezen al heel slecht is slikte eensklaps de speld door, die eerst In de keel bleef zitten, maar later dieper verdween. De speld is nog niet verwijderd. Bij het sloopen van een woning te Gennep, die door de Gezondheidscommissie was afgekeurd, heeft men een zakje met een aanzienlijke hoeveelheid geld gevondr n Een handelsreiziger, die een beirekking zocht, schreef den volgenden brief op een advertentie, waarbij iemand In zijn vak gevraagd werd: Nadat mijn leertijd geëindigd was, heb ik mij in de eerste plaats toegelegd op prikkeldraad; daarna reisde ik eenigen tijd in dames-ondergoed, bezocht vele maanden klanten in kinderkleeren en liep drie jaar met vilten pantoffels. Nadat Ik een jaar gedeeltelijk in bedden gewerkt had en gedeeltelijk grafmonumenten had geplaatst en mij in 't voorbijgaan door het moeilijke glas en porselein had heengeslagen, heb ik mij ten slotte aan vliegenlljm ge houden, waar ik nu goed in zit. Uit Kopenhagen wordt geschreven, dat een jonge Kopenhaagsche dame, mejuffrouw Hastrup, het slachtoffer van een eigenaardige vergiftiging is geworden. Eenige dagen geleden had zij zich een blauwe sluier gekocht; toen zij die op een langdurig uitstapje gebruikte, werd ze door regen en storm verrast, en de doornatte sluier kwam met haar mond en oogen In nauwere aanraking. Kort na het uitstapje kreeg ze hevige pijn in het gezicht, haar gelaat zwol op en de oogen werden ont stoken. De dokter stelde vast, dat ze gevaarlijk vergiftigd was door de in den regen opgeloste verfstof van den sluier. Na eenige dagen boette juffrouw Hastrup tengevolge der hevige ontsteking der oogen haar gezichtsvermogen in; thans is ze aan de gevolgen van algemeene bloedvergifti ging gestorven. Door bijen doodgestoken. Op den weg van Montzen naar Altenberg werd een met 3 paarden bespannen vrachtwagen aangevallen door een bijenzwerm. De paarden trachtten zich tegen hun aan vallers te verdedigen en sloegen als razend om zich heen, doch de bijeenzwerm groeide steeds aan. Één paard is zoo gestoken, dat het dood bleef liggen, de andere hoopt men nog In het leven te kunnen houden. De voerman kreeg slechts enkele steken. WoorUerlolit, ontleend aan de opgave van het Koninklijk Nederl. Metereologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht. Verwacht wordt tot den avond van Dinsdag den 20 Juli 1909: zwakke tot matige meest Noord-Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Dezelfde temperatuur. TELEQRAMMBN. Middelburg, 19 Juli. De Commissaris der Koningin in Zeeland heeft alsnog benoemd tot lid der Commissie voor de eind-examens aan de Hoogere Burgerscholen in Zeeland, de heer dr. T. de Haan, leeraar R. H. B. S. te Zierikzee, In plaals van den heer dr. R. van der Laan te Middelburg, die op verzoek eervol Is ontslagen. Rotterdam, 19 Juli. ORANEN. Buitenlandsche flauwer. Meet, f I6J. kalm. Binnenlandsche Tarwe, f 13,50 k f 15,50. Haver, f9,75 k f 10,25. V/as. Geen aanvoer. Aardappelen. Nieuwe veel vraag. West- landsche klei- f 1,50 f 1,90; weinig vraag; Brielsche kralen f 3,50 f 3,75; Qeldersche f 3 k f 3,20. Eieren. Zeeuwsche f 4 f 4,20; Over- maassche f 4,30 k f 4,50. VEE.- Aanvoer 188 Runderen, 30 k 37 ct., traag. 311 Kalveren, 35 k 42J ct., zeer traag. 1420 Schapen of Lammeren, 20 k 25 ct. Lammeren, 27 k 32 ct., traag. 1428 Varkens, 27 k 28 ct., lichte 21 22 ct., goede handel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2