Uit Stad en Provincie. gesteld; ter plaatse verscheen een „Re- gierungsrat" en een „Ober-Regierungsrat" en nog een „Regierungsrat", en twee „Krlminal-kommissare" en een heele massa „Kriminal-beamter". Het „slachtoffer" lag intusschen buiten kennis, schijnbaar on bewust van al het gewichtige rondom hem, dat ijverig aan het onderzoeken toog. Maar toen de jongen door den polltie- dokter betast en beklopt en beluisterd was, verklaarde deze plechtiglijk, dat hem niets mankeerde; hij had niet het minste uitwendig letsel, en leed ook niet aan hersenschudding. Daar hij echter nog alijd geen vin ver roerde, kon men toch niet anders dan wachten, totdat hij bij zou komen. Dat geschiedde in den middag, en toen vertelde hij, dat hij door een onbekende met een tamelijk zacht, maar zwaar voorwerp, vermoedelijk een rol stof, ge slagen was. Maar spoedig begon hij zich zelf tegen te spreken, en eindelijk viel hij door de mand. Het geld had hij in een enveloppe gestopt en aan zijn eigen adres per post verzonden. Een politieverordening te Berlijn van 12 April 1891 bepaalt o. a., dat kenteeke- nen, die de openbare orde en de rust zouden kunnen verstoren, niet In het openbaar vertoond mogen worden. De Berlijnsche politie en de Berlijnsche rechter schijnen nu soms al zeer spoedig bevreesd voor de verstoring van orde en rust. Dat bewijst het volgende. Een Poolsch mole naar had de wieken van zijn molen wit en rood geverfd; wit en rood zijn de Poolsche nationale kleuren. Dies werd proces-verbaal tegen den misdadiger op gemaakt, en de rechter veroordeelde hem, want de bedoeling van den man was geweest te „betoogen". Hij meende niet strafbaar te zijn en het recht te hebben zijn molen te verven zooals hem dat beliefde. Maar het beroep werd verworpen. Roode en witte kleuren kunnen blijkbaar te Berlijn de orde in gevaar brengen. BELGlC. De eigenaar van een boerderij in de nabijheid van Ninove vertrok eenige weken geleden naar Amerika om zijn daar 'wonenden, vermogenden broeder te bezoeken. Dezer dagen kwam er van hem een groote geldzending bij zijn vrouw, die met de vier kleine kinderen en een dienstbode de boederlj bestuurde. Den volgenden morgen werd in het huis, waar men ingebroken had, de meld geworgd in bed gevonden. De vrouw en de zuigeling zijn verdwenen, de drie andere kinderen waren op het land gevlucht. Tot nog toe was het onmogelijk door de angstige kleine kinderen verteld te krijgen, wat er in huis gebeurd was. Men veronderstelt, dat roovers, die kennis hadden gekregen van de ontvangst van het geld, ook de boerin en het kind vermoord hebben, en toen de lijken hebben weggesleept. Een buurman zou gehoord hebben, dat in den nacht van den moord een wagen haastig wegreed. NEDERLAND. Groningen, 13 juli. Alhier bestaan plannen tot inpoldering van een belangrijk deel van de aanwassen om den Dollard. Bij uitvoering zal een dijk wordeii gelegd van den Reiderwolderpolder B naar den Johannes Kerkhovenpoider, waardoor een nieuwe polder, ter grootte van ongeveer 2200 H.A., zal worden verkregen. De zeer hooge kwelderprijzen, die thans worden besteed, zijn zeker niet bevorder lijk aan een spoedige uitvoering. Apeldoorn, 13 Juli. Op Het Loo had heden het turnfeest plaats, door het Koninklijk echtpaar gegeven. Oenoodigd waren civiele en militaire autoriteiten uit de provincie, burgemeester en eenige autoriteiten van de gemeente Apeldoorn. Het Koninklijk echtpaar vereenigde de gasten in het Kon. Park bij het oude Loo, waar buffetten waren opgesteld. Het bezoek was zeer talrijk. De fraaie uniformen en dames-toiletten trokken alhier veel aan dacht. Amsterdam, 12 Juli. Ongeveer 5 uur gisterenmiddag kwam 'n omstreeks 30-jarige vrouw het logement „De drie Kronen", eigenaar H. v. Huffelen, op de Lijnbaans gracht te dezer stede, bezoeken, naar de stamgasten verklaarden, kennelijk onder den indruk van sterken drank. Tegen 7 uur kwam haar man binnen, die, zijn vrouw in de echtelijke woning in de Pieter Jacobdwarsstraat niet aantreffende en vermoedende, dat zij in „De drie Kronen" was, zijn onheilspelienden gang naar het logement richtte. De vrouw zat op een krukje op de achterplaats. Nauwelijks had de man zijn vrouw ontdekt, of hij stoof woedend op haar af, wierp haar op den grond, trok de schoenen van haar voeten, en beukte daarmee zijn echtgenoote herhaaldelijk op het hoofd. De toeschouwers van dit echtelijk drama beweren zelfs, dat de man de Inmiddels in zwijm gevallen vrouw nog op het hoofd trapte. De aanwezigen, waaronder de vrouw van den kastelein, poogden tevergeefs den in hevige woede ontstoken man van de vrouw af te halen. Hij beukte maar door, tot de vrouw geen enkel teeken van leven meer gaf. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die den dader der zware mis handeling naar het politie-bureau aan de Lauriergracht bracht. De afdeelingschef van genoemd bureau, de heer Van der Goot, in het logementje verschenen, kon geen enkel geluid uit de vrouw krijgen. Een inmiddels gearriveerdcn broeder van den gemeentelijken geneeskundigen dienst lukte dit evenmin, zoodat besloten werd, dat de vrouw per auto-ziekenwagen naar het Wllhelmina-gasthuis zou worden vervoerd. Onder 't oog eener ontzaglijke menigte, op het gerucht, dat een vrouw zou zijn doodgeslagen, uit de volkrijke Jordaanbuurt saamgeslroomd, werd de zwaar mishandelde in den wagen gedragen. Het slachtoffer verwijderd, werden de personen, die de mishandeling hadden gezien, op het bureau Lauriergracht ont boden, waar de afdeelingschef, de heer Van der Goot, tot laat In den avond het onderzoek leidde. De dader der mishandeling, die zich bij het verhoor zeer onbeschoft gedroeg, is in bewaring gesteld en blijft dat, tot de justitie over zijn lot zal hebben beslist. Hedennacht was de toestand der ver wonde vrouw hoogst ernstig. Prof. mr. G. A. van Hamel Is gekozen in het district Amsterdam IV tot lid .van de Tweede Kamer. De heer Z. Oulden is in de gisteren avond gehouden vergadering van den Amst. Bond van gemeente-ambtenaren, naar aanleiding van het artikel „Het kwaad gaat zich wreken", als redacteur van Het Prinsenhof ontslagen. 's-Gravenhage, 13 Juli. De Minister van Blnnenlandsche Zaken, mr. Th. Heems kerk, is, naar de Tel. meldt, naar Frankfort vertrokken. Op de laan langs de achterzijde van het Malieveld alhier is Zaterdagmiddag een Fransche dame aangerand door een man, die haar een taschje ontrukte en daarmee aan den haal ging. In het Malieveld werd de aanrander gegrepen door twee politie-agenten, die hem na een hevige worsteling overmanden. De aangehoudene bleek een ontslagen matroos, die reeds vroeger te Willemsoord wegens diefstal was veroordeeld. De cadetten van de Kon. Mil. Aca demie, die dit jaar bij het 4e reg. huzaren te Deventer zouden worden gedetacheerd, worden wegens het heerschen van rood vonk onder de militairen gedetacheerd bij het 3e reg. huzaren te 's-Gravenhage. Scheveningen, 13Juli. Hedenvoormiddag maakten een zestal torpedobooten, die uit den Nieuwen Waterweg waren opgestoomd naar hier, geruimen tijd zeer belangwek kende oefeningen vóór het wandelhoofd „Koningin Wllhelmlna". Door de oorlogsvaartuigen werd het saluut, van af de Pier gegeven, beantwoord. Ook werden signalen gewisseld met den vuurtoren. Het schouwspel werd door een groote menigte van af 't strand en boulevard gadegeslagen. Ten half één ure verwijderden de booten zich in noordelijke richting. Men meldt uit Scheveningen: Dezer dagen ontving Ik een treffend bewijs van de slimheid eener muis, dat misschien aan sommige onzer lezers belang zal Inboezemen. In een met los in 't duinzand liggende steenen bevloerde bergplaats in mijn tuin ontdekte de dienstbode verleden week de tegenwoordigheid van muizen. Daar deze tegenwoordigheid de dienstbode bij hare werkzaamheden hinderde, werd een ge wone muizenval (met gaatjes naast elkaar) opgesteld en met het succes, dat een groote muis gedood werd. De val werd behoorlijk schoongemaakt en uitgerookt en weer opnieuw gesteld. Op drie achtereenvolgende morgens werd nu de val teruggevonden met alle gaatjes opgevuld met zand en een berg zand aan den voorkant er tegen opge worpen. Dit zand was een eind verder tusschen de steenen te voorschijn gehaald. Toen ik nu dezen morgen de bergplaats leeghaalde en daarin een overstrooming bewerkstelligde, kwamen er drie kleine en een groote muis voor den dag. De laatste ontkwam; het speet mij bepaald, haar niet voor hare slimheid met het behoud van haar kroost te kunnen beloonen. Goedereede, 13 Juli. Bij gelegenheid van de slemming voor den raad alhier beklaagde een kiezer, na aan de stemming te hebben deelgenomen, zich bij het stem bureau over zijn hoogen aanslag in den hoofdêlijken omslag. Zonder eenige aan leiding riep hij eensklaps het stembureau toe: Jullie zijn allemaal plgreep den voor het stembureau dienenden, ge- vulden inktkoker en smeet dien langs de hoofden der zittende leden, gelukkig zonder iemand te raken, waarbij de inhoud terecht kwam op papieren, tafel en muren en ook op één lid van het stembureau, dat ver plicht was zich te verwijderen. De burgemeester heeft tegen den kiezer een klacht bij de justitie ingediend. Zierikzee, 14 juli. Gisteren vergaderde op het Raadhuis alhier het Waterleiding- Comité. De vergadering, die heden zal worden voortgezet, werd door den heer Smits, die meerdere waterleidingen in ons land heeft aangelegd, bijgewoond. De Maandag geschorste vergadering van het Waterleiding-Comité werd heden onder voorzitterschap van dr. Spruyt ten stadhuize voortgezet. Besloten werd daarin tot een proefboring op domeingrond over te gaan, waardoor men een gewichtigen stap Is vooruitgekomen, die ons nader tot het doel brengt, de verkrijging namelijk van een waterleiding. Hoe spoediger dit doel bereikt wordt, des te beter dit zal zijn, want, waar van deskundige zijde met cijfers is aangetoond, dat het sterftecijfer in Zierikzee hooger is dan in de meeste gemeenten van ons vaderland, behoeft de vraag niet meer gesteld te worden, of het bezit eener waterleiding uit het oogpunt der volksgezondheid wel noodlg is. Morgenavond (Donderdag) zal bij gunstig weer het Muziekgezelschap „Kunst en Eer" in de muziektent op het Haven plein een uitvoering geven. Bevorderd naar het 2de studiejaar aan de Rotterdamsche Zeevaartschool, de heer J. A. van Os van Zierikzee. Op de internationale tentoonstelling van kunst, nijverheid en handel, welke van 15 Juli tot 8 Augustus te Tilburg wordt gehouden, zal worden geëxposeerd een prachtig model van de nieuwe mailboot „Prinses Juliana" van de Maatschappij „Zee land". Deze miniatuurboot is een getrouwe nabootsing van de in de vaart te brengen dubbelschroel-stoomschepen van de „Zee land". Aan het centraal laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de volks gezondheid is te vervullen de betrekking van hoofd van de bacterlologlsch-biologische afdeeling en die van hoofd van de chemisch- pharmaceutische afdeeling. Aan leder der beide betrekkingen is verbonden eene jaarwedde van f 3500. Sollicitanten behooren zich vóór 20 Juli e.k. bij gezegeld verzoekschrift tot de Koningin te wenden. Noordgouwe. Tot secretaris en ont vanger dezer gemeente is met 4 van de 7 stemmen benoemd de heer J. A. M. Hanssens te Bruinisse. Op den heer P. A. G. van Dijk te Zierikzee waren 2 stemmen uitgebracht; één stem was blanco. Anna-Jacobapolder. Had men in den beginne alle hoop, dat het water der Nortonpomp, die hier voor rekening der gemeente geslagen is, goed drinkwater zou opleverende uitkomst bewijst 't nu anders. Het water is noch geschikt om te drinken, noch om er mee te wasschen. St.-Maartensdijk, 13 Juli. In de heden (Woensdag) gehouden vergadering van den gemeenteraad werd aangeboden de reke ning der gemeente over het jaar 1908, bedragende in ontvang f 23656,815 en in uitgaaf f 20769,30& en die van het algemeen weezen-armbestuur, bedragende in ontvang f 24013,49 en in uitgaaf f 20237,555. Dit groot bedrag in ontvang en uitgaaf is vooral voortgevloeid uit den aankoop door die corporatie van 8 H.A. weigrond, waar voor een leening van f 10000 gesloten is. Verder werd de geheele commissie tot wering van schoolverzuim voor den tijd van 3 jaren herbenoemd. Ook werd nog besloten tot het aanschaffen van een Costers complex-ontsmettingskist. Het aan de orde stellen dezer zaak is voortgevloeid uit een correspondentie tusschen den inspecteur der volksgezondheid en den burgemeester, die de zaak steunde. Ook de heer Rijnberg verklaarde zich een voor stander der aanschaffing en bij de stemming bleken allen de nuttigheid te gevoelen. De voorzitter bracht nog in 't midden, dat deze kist ook ter beschikking kon gesteld worden van de Vereeniging „Het Groene Kruis", waarmede de heer A. Kloet zijn instemming betuigde en de anderen ook mede accoord gingen. Het suppletoir kohier van den hoofdelljken omslag werd vastgesteld op f 196,41. Benoemd tot agent van politie te Middelburg de heer A. Seijs te St.-Maar tensdijk. Goes. De stationschef alhier is, In ver band met het op^l Juli dezer plaats gehad hebbende aeramêmeht van den malTtrein, in zijn betrekking geschorst. Heiokenszand. Bij een door de schiet- vereeniging „Nimrod" alhier gehouden schietwedstrijd werden de korps-medailles als volgt behaald: 1 minuut snelvuur op vallende kopschij ven: le prijs „Willem Teil" te Baarland met 36 treffers; 2e prijs „Nimrod" te 'sHeer Arendskerke met 30 treffers3e prijs „Nooit Terug" te 's Heer Hendrikskinderen met 27 treffers en 4e prijs „Nimrod" te Wol- faartsdijk met 26 treffers. Middelburg, 13 Juli. Naar wij vernemen, heeft jhr. mr. A. van Reigersberg Versluijs, president der Arrondissements-Rechtbank alhier, wegens vergevorderden leeftijd, aan H. M. de Koningin een eervol ontslag uit die betrekking gevraagd. Hoezeer ook dit besluit is le billijken, zal het toch zeker in vele kringen met leedwezen worden vernomen. M. Cf. De gemeente-gasfabriek alhier kan op 1 Januari 1908geacht worden f 125.364.42 aan de gemeente schuldig te zijn. In den loop van dat jaar werd voor f 11986.51 voor nieuwe werken verstrekt, te zamen dus op 31 December f 137 350.93, waarop f 25102 87 werd afgelost. De fabriek kon dus op 31 December 1908 geacht worden f 112 248 06 aan de gemeente schuldig te zijn. Het saldo der exploitatie-rekening over 1908 bedraagt f 28937.38. Hiervan kon als rente ad 3 pCt. van f 100261.55 I 3007.83 beschouwd worden en f 25925 5f> als teruggaaf van kapitaal. Vlissingen. Maandag werden alhier de prijzen uitgereikt, behaald bij den nationalen schietwedstrijd, uitgeschreven door de Kon. Scherpschutters-vereeniging „Vlissingen" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Onder algemeene instemming werd aan het bestuur dank gebracht voor de wijze waarop het dezen wedstrijd had voorbereid en geregeld. Medegedeeld werd dat de wisselbeker, uit geloofd door den Zeeuwschen SchÈrpschut- tersbond „Pro Patria", welke voor de baan van 200 M. was ten deel gevallen aan „Medloburgum" te Middelburg, nog niet kon worden uitgereikt, omdat een bezwaar was ingediend, wat eerst nog moest worden onderzocht. 13 Juli. De verkiezingen voor den gemeenteraad zijn Dinsdag verre van gunstig geweest voor de liberale partij, en hel blijkt bij elke verkiezing meer en meer, dat de rechterzijde voortdurend terrein wint. Ook gisteren hebben de liberalen weer een gevoelig verlies geleden door de niet-herkiezing van den heer W. N. Rottier, die in het Ille district gevallen is en die 16 jaren zitting had in den gemeente raad. De heer F. van der Meer, aftr. anti-rev. lid In het He district, werd daar herkozen en tevens ook in het Ille district gekozen. Daar de heer Van der Meer vermoedelijk wel voor het Ille district zal opteeren, omdat II vast rechts is, zal dus in het He district een nieuwe verkiezing moeten plaats hebben. De vorige week is van één der mailbooten van de „Zeeland" een vrou welijk passagier overboord gesprongen. Landbouw en Veeteelt, St.-Filipsland, 13 Juli. Bij de onlangs alhier gehouden paardenkeuring behaalden de beide merries Anne en Eva, toebehoo- rende aan den heer P. Vogelaar in den Anna-Jacobapolder, ieder een medaille, benevens een prijs van f 100. De algemeene raming is, dat de ge middelde opbrengst van 't koolzaad in den Prins Hendrikpolder alhier tusschen de 13 en 14 H L. per gemet zijn zal. RECHTSZAKEN. Bij beschikking der rechtbank te Mid delburg is verwezen naar de terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van den beklaagde J. G. v. B.35 jaar, geboren te Borgerhout (België), wonende te St.- Nicolaas (België), thans gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, be klaagd van het plegen van ontuchtige handelingen met kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar te Hulst. KERKNIEUWS. De vereeniging Ned. Landkolonisatle en Inwendige Zending, gevestigd te 's-Graven hage, benoemde ds. J. A. Visser le Rot- te val ie tot haar secretaris; deze heeft de benoeming aanvaard en zal weldra zijn ontslag nemen als predikant der Ned. Herv. Kerk. O N D E R W IJ S. Dinteloord, 13 Juli. Door de leden der afdeeling „Dinteloord" van de vereeniging van directeuren van - en onderwijzers aan rijksnormaallessen in Nederland, is uit hun midden benoemd tot voorzitter de heer J. A. Vermeulen, en tot secretaris-penning meester de heer J. L. Vogelaar. Marnix van St.-Aldegonde. Een lezer van de Ter-Neuz. Ct. schrijft aan Het Nieuws van den Dag: .Op den dag der geboorte van Prinses Juliana en nog dagen na dien heeft over het gansche land langs straten, velden en wegen het Wilhelmus van Nassouwe weerklonken uit duizenden en nog eens duizenden kelen. .Graaf Marnix de St.-Aldegonde, de trouwe aanhanger en vriend van Willem den Zwijger, is bekend als de dichter van dat Oranjelied, in den loop der tijden ook het volkslied geworden. .Als een merkwaardige samenloop van om standigheden mag vermeld, dat, toen onlangs te Prlnsenhage, waar vroeger de Prinsenkinderen van het Huls van Oranje-Nassau hun ontspan ningsoord hadden, het geboortefeest van Prinses Juliana gevierd werd, daaraan ook op doorslaande wijze heeft deelgenomen een nazaat, een naam genoot van voornoemden trouwen aanhanger en vriend van Willem den Zwijger, namelijk graaf Marnix de St.-Aldegonde uit Lier (België). .In België geboren en getogen, zijn de leden van het geslacht Marnix de St.-Aldegonde aan hun geboorteland gehecht gebleven, evenwel zonder hun liefde voor het Huis van Oranje te verliezen. Zoo kon dit Liersche stamlid in zijn stormachtig toegejuichte speech memoreeren, dat verschillende leden zijner familie in Holland ge studeerd, ook de krijgsschool te Delft bezocht hebben, terwijl graaf Lodewijk, kapitein van het regiment dragonders, onder Koning Willem 1 en sprekers grootvader, des Konings opperjachtmees- ter was vóór 1830. .Het is ook wel de liefde en eerbied voor het Huis van Oranje, die dezen nazaat van den 16e-eeuwschen Marnix de St.-Aldegonde (die thans grootste landeigenaar te Prinsenhage is) heeft bewogen, naar aanleiding van Prinses Juli ana's geboorte, aan zijn talrijke pachters aldaar een geruste toekomst te schenken, niet den tegen- woordigen alleen, maar ook hun kinderen, door hun voor een lange reeks van jaren een blijvende pacht te verzekeren. Dit is voorwaar een daad van humaniteit en sympathie; men zou het zelfs noemen een manifestatie van verbroederings gezindheid tusschen Holland en België". CURASAO'S GOUVERNEUR. Wij lezen in Onze IFesf van 26 Juni Volgens gerucht heeft de Gouverneur van Curasao ontslag gevraagd. Gemengd Nieuws. Als tegenhanger van het in de bladen voorkomende bericht, dat de hond van een pachter eener eenzame hoeve, op 3 kilo meter afstand van Bishop-Stortford (Enge land), zich eiken morgen van de hoeve naar den spoorweg begeeft om de hem door den conducteur toegeworpen courant voor zijn meester in ontvangst te nemen, waarmee hij dan naar de hoeve terugkeert, meldt men, dat ook te Goes zich vóór korten tijd zulk een geval heeft voorgedaan. Driemaal 's weeks begaf de hond van een herbergier aldaar zich des avonds, legen het uur waarop een paar bladen ver schenen, naar de deur van het bureau des uitgevers, waar hij zijn komst door blaffen kenbaar maakte. De courant werd hem dan in den bek gestoken en het dier spoedde zich huiswaarts. Gebeurde het een enkele maal, dat de courant nog niet was afgedrukt, dan kreeg hij een oude courant of een stuk papier mede, hij bracht dat bij zijn meesier, waaruit deze dan bemerkte, dat de boodschapper nog eens terug moest, wat dan ook geschiedde. Eenige weken geleden is het trouwe dier gestorven. Solidariteit. In het beruchte achter buurtje schoolden de koppen samen. Van een bovenhuis werd een raam opgeschoven en een ongewasschen, jong en al verlept vrouwenhoofd, met verwarde haren, keek nieuwsgierig omlaag. Vleze kindertjes, met vuile neusjes, drentelden belangstellend aan, belangstelling voor de beide politie beambten. die een vrouw kwamen arres teeren in één der vele obscure, clandestienne kroegjes. Ze was voor nachtrumoer gestraft met een vrij hooge geldboete, subsidiair zoo veel dagen. Aan betalen werd niet gedacht, zoodat ze na het verstrijken van den termijn ingerekend werd. Het ging niet zonder protest. Het brutale wijf, met de loshangende, vettige piekharen, overlaadde de rijksveldwachters met scheldwoorden. Ook de stemming van de buurtjes was allesbehalve gunstig en in menige echte boeventronie vlamde de lust die „smerissen" eens te nemen. Maar de flinke houding van de politie mannen weerhield de bende van daden en de weinig benijdenswaardige taak: het onooglijke vrouwmensch in arrest te brengen, werd met succes bekroond. Aal, de vroeg-verlepte bovenbuur van het aangehouden perceel, ging 's middags de hulzen in het straatje langs, met een geheimzinnig doel. Ook in de kroegjes ging ze en daar bleef ze langer. De onderneming had blijkbaar een be vredigend resultaat, want het fletse gelaat van Aal glom nu niet alleen van den drank. Het was een zonderlinge stoet, die een uur later het buurtje uittrok: vrouwen, mannen en kinderen uit „the lowest ten", 'n Paar grofgebouwde joppers gingen voorop, voorzien van harmonica's, waarop echter niet gespeeld werd. Die heele troep trok naarhet Huis van Bewaring. De benedenbuur van Aal werd „gelost"; de boete werd betaald. Aal had er voor gecollecteerd en met enthousiasme was haar plannetje begroet. De Intocht in de buurt was een feest- tocht. Inderhaast waren een paar slingers van gekleurd papier aangebracht aan de krotwoning van de bevrijde en fel zaagde nu de harmonicamuziek door de smalle huizenspleet. 's Avonds en 's nachts was er jool in het obscure buurtje en de politie bleef wijselijk op een afstand. Want men vierde er het leest van de solidariteit. Slimme idioot! Een dorp houdt er een dorpsidioot op na, van wien bekend is dat hij, wanneer men hem een dubbeltje en een twee-en-een-half centstuk voorhoudt, steeds het laatste kiest. Het is een geregelde proefneming, waarmee ieder, die het dorp bezoekt, zich onledig houdt. Op zekeren dag vraagt een vreemdeling hem: „Waarom neem je toch altijd het verkeerde geldstuk? Weet je het verschil in waarde dan niet?" „Jawel", zegt de idioot, ,'k ken het verschil vel. Maar als ik het dubbeltje nam, zou niemand 't meer met me probeeren". De Times-correspondent te Fez vertelt een merkwaardig staaltje van de toe standen in het paleis van Moelai Hafid. leder, die op audiëntie is geweest bij Z. M„ komt de deur niet uit zonder een onaf zienbare schaar groot- en klelnwaardlg- heidsbeklceders financieelen onderstand te hebben verleend, iets wat Moelai Hafid dikwijls schijnt te vergeten. Het aantal aspiranten voor deze bedeeling werd echter zóó aanzienlijk, en de nadruk, waarmede zij hun diverse verzoeken steunen, zóó

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2