Ingezonden Mededeelingen. St.-Nicolaasfeest te organiseeren voor de kinderen der on- en minvermogende scholen. Ook werd goedgevonden om „Floralia" (tentoonstelling van bloemen en planten gekweekt door den werkenden stand) weder in het leven te roepen, althans pogingen daartoe aan Ie wenden. De vergadering besloot het bescherm heerschap der Vereenlging aan te bieden aan den heer mr. H. J, Dijckmeester, Commissaris der Koningin in Zeeland en aan jhr. M. van den Brandeler, burge meester dezer gemeente, terwijl het eere voorzitterschap zal worden aangeboden aan den heer H. P. den Bouwmeester, wethouder dezer gemeente. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren mr. J. Adriaanse, W. J. Schiitz, J. Worrell en C. S. Qoethals. Uit het jaarverslag dezer gemeente over 1908 blijkt, dat met het restaureeren van den voorgevel van het raadhuis ge regeld werd voortgegaan. De top boven de vleeschhal, waarvan 6 spitsen geheel en één gedeeltelijk vernieuwd moesten worden, kwam gereed, zoodat het daarom staande gedeelte van den steiger kon worden weggenomen. Het vroeger voor den hiervoren bedoelden topgevel hangende zonnewljzerbord, het welk In verband met de reslauralie van den betrokken gevel aldaar niet behouden kon blijven, werd overgebracht naar één der gevels van de gasfabriek op het Molenwater. Uit het jaarverslag dezer gemeente over 1908 blijkt dat in 1908 één geboorte voorkwam op de 46 zielen, tegen in 1907 één op de 43 en in 1899 één op de 37. Het aantal geboorten is dan ook de laatste jaren steeds afnemende, waartegenover ook het aantal sterfgevallen vermindert. In 1908 kwam één sterfgeval voor op de 82 zielen, tegen één op de 71 in 1907 en één op de 65 in 1899. Vlissingen. Zaterdag is alhier aange komen Hr. Ms. kanonneerboot „Hadda", welk vaartuig hier ongeveer 3 weken zal blijven tot het houden van oefeningen. Terneuzen. Een aantal leden van het Kon. Instituut van Ingenieurs zal op 31 Augustus een bezoek brengen aan deze gemeente, tot bezichtiging der havenwerken. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Burgh, 8 Juli. Door de landbouw- vereeniglng „C. et C." alhier is heden aanbesteed de levering van zaaiwikken. Ingeschreven door de heeren: Van der Dussen Zoon, Rotterdam, 12,15 D. J. van der Have, Kapelle bij Goes- 12,— D. van Donge, Dreischor- 10,49 A. Poortman, Rotterdam - 10,25 Gegund aan de firma Poortman. Vlissingen. In de maand Februari is de mailboot „Koningin Wilhelmina" alhier tegen het Westerhavenhoofd gevaren. Op 4 Augustus zal nu aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middel burg worden aanbesteed: het herstellen der schade toegebracht door het stoomschip „Koningin Wilhelmina" aan den kop van het Westerhoofd van de haven alhier. Raming f 12250. Landbouw en Veeteelt. Zierikzee. Wij vernemen, dat reeds vele landbouwers uit deze streek, leden der Afdeeling Zierikzee van de Zeeuwsche Landbouw-Maatschapplj, zich door tus- schenkomst van de Afdeeling collectief verzekerd hebben tegen ongevallen in hun bedrijf en wettelijke aansprakelijkheid bij de Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" te 's-Gravenhage. Het bedrag van het verzekerd werkloon beloopt reeds over een ton. De afdeeling Axel van het Alg. Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium" heeft aan H. M. de Koningin verzocht te willen besluiten tot het oprichten van een Kamer van Arbeid voor de landbouwbedrijven. St.-Filip8land, 10 Juli. Tengevolge van 't koude en natte weer zal de oogst der zilver-ajuin dit jaar later zijn dan anders. Minstens 14 dagen zal 't nog wel duren, voor er met het optrekken kan begonnen worden. Zoo langzamerhandnu met het snijden van 't koolzaad is begonnen, begint er leven en beweging in den Prins Hendrikpolder te komen. Als alles in vollen gang is, schat men dat er meer dan 300 man aan 't werk zullen zijn. Kamperland. J.l. Vrijdagavond werd door de vereenlging „Landbouwbelang" een vergadering gehouden in het café „Nimrod" alhier. Besloten werd, ook voor niet-leden, die kleine verbruikers van kunstmeststoffen zijn, de gelegenheid open te stellen, om bij deze vereeniging te koopen, onder be paling, dat contant betaald zal moeten worden, en de koopprijs vermeerderd met 2 tenzij de afneming f 100 of meer bedraagt, In welk geval zij als leden der vereeniging zullen beschouwd worden, en de gewone contributie van f 2 moeten betalen. Voorts werd besloten middelen aan te wenden om de landbouwers te verlossen van de plaag van het z.g. „bunt" (hooi- zaad) snijden, waarbij niet alleen de grootste waarde aan het hooi wordt ont nomen, maar bovendien enorme schade aan de te veld staande landbouwgewassen toegebracht wordt, daar deze door ver trappen enz. geruïneerd worden. Met het oog hierop zal getracht worden een adresbeweging op touw te zetten om de opkoopers van gemeld zaad te doen opnemen onder de personen, die krachtens art. 437 Wetb. van Strafrecht moeten op- teekenen de namen van hen, van wie wordt opgekocht, opdat zoodoende de schuldigen zouden kunnen worden opge spoord. Ten slotte komt aan de orde een voor stel tot het onderling steunen van elkaar in de kosten, welke den leden, tengevolge van het arbeidscontract, kunnen treffen. Na bespreking wordt in overweging gegeven nog eens af te wachten, of het plan der groote Maatschappij tot bevorde ring van Landbouw en Veeteelt, om een onderlinge verzekerings-maaischappij voor het geheele land op te richten, nog zal doorgaan, en zoo ja, zich alsdan daarbij als onderdeel aan te sluiten. Een beslissing daaromtrent werd nog niet genomen. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Cis.; elke regel meer 15 Cts. Aan de Moeders, voor hare Dochters! Tegen den leeftijd van vijftien jaren vermageren de jonge meisjes dikwijls. De mooie kleur der wangen, de schittering der oogen, het rood der lippen, de levendigheid van den geest en van het verstand verdwijnen. Zij worden zorgeloos en prikkelbaar; zij lijden aan schele hoofdpijnen, zij hebben kringen om de oogen en zQn voor hare beangstigde moeders een voortdurende bron van onrust. Van waar komt die verandering? Wat kan mijn dochter weer gezond maken? Dat zijn de vragen, die zich aan den gepijnigden geest van de moeders voordoen. Die verandering wordt veroorzaakt door de armoede van het bloed, en indien niet spoedig een krachtig middel wordt aangewend, dan doet zich weldra de tering voor. Daarom behoeft men toch nog niet te wanhopen. Het geval is zeker ernstig, maar het is niet zonder middel, want de Pink Pillen genezen jaarlijks duizenden en duizenden gevallen van bloed armoede. De bewijzen van de krachtdadigheid der Pink Pillen bestaan zonder tal. Prijs f 1,75 de doos; f 9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, hoofd-depOthouder voor Nederland, 7. Groote Markt te Rotterdam; voor Zierikzee en Omstreken bij de firma F. P. I. Bal, Dam; Joh. de Roos, Vlasmarkt 157, Middelburg; Drogisterij Minerva, Blauwstraat 90; firma W. v. d. Leur, Kaaistraat, SteenbergenGroenewegen W. Potter, Apolh., Stoofstraat, Tholen En verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. RECHTSZAKEN. Zierikzee8 Juli. Door den heer kantonrechter zijn heden de volgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen onderstaande personen, wegens: lo. Overtreding van het reglement op de brandweer te Brouwershaven. (Het niet verschijnen tot dienstverrichting bij de brandweer) C. van W. te Brouwershaven, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis; 2o. Overtreding van art. 37 der politie verordening te Zierikzee. (Het binnen de bebouwde kom niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op den openbaren weg) L. K. te Zierikzee, tot f 3 boete, subs. 1 dag hechtenis 3o. jachtovertreding J. J. V. te Zierikzee, tot f 3 boete, subs, dagen hechtenis; L. H. en D. de J, beiden te Zierikzee, ieder tot 3 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van een strik; M. F. en J. P. te Kerkwerve, ieder tot 7 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot ver nieling van een damnet; J. J. te Kerkwerve, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis; J. V. te Nieuwerkerk, tot 4 boelen elk van f 20subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, verbeurdverklaring van een fazant en met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van 2 geweren of te betalen f 5 voor ieder geweer, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder; J. L. te Haamstede, tot 2 boeten elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van het geweer; M. V. te Haamstede, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van een wildstrik en verbeurdverklaring van een konijn; K. den B. te Haamstede, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, verbeurdverklaring en ver nieling van 't geweer en verbeurdverklaring van 't konijn; J. van S. te Haamstede, tot f 3 boetesubs. 2 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van een eiJac. de B. en Joh. de B., beiden te Renesse, ieder tot 3 dagen hechtenis en verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van 15 wildstrikken; Jac. de B. te Renesse, tot 2 boeten elk van f 20, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete, verbeurdverklaring en uitlevering »eweer, of te betalen f 5, subs. 4 dagen ïechtenis en tot 2 boeten elk van f 5, subs. 4 dagen hechtenis voor elke boete; Joh. de B. te Renesse, tot f 5 boete, subs. dagen hechtenisJ. van D. te Noord- welle, tot 7 dagen hechtenis, verbeurd verklaring en uitlevering van een damnet of te betalen f 3, subs. 2 dagen hechtenis en tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis; S. de R. te Sirjansland, tot f 20 boete, subs. 4 tftgen hechtenis; J. J. de M. te Eikerzee, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van 8 eenden; 4o. Vissdierij-overtreding L. van D. te Zierikzee, tot f 6 boete, subs. 3 dagen hechtenis; J. S. te Zierikzee, tot 2 boeten elk van f 6, subs. 3 dagen, met verbeurdverklaring en bevel tot uitlevering van een kruisnet of betaling van f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; J. de J. te Kerkwerve, tot 2 boeten elk van f 3, subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete, met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling van een welie. KUNSTNIEUWS. Zierikzee, 12 Juli. In de Nieuwe Kerk alhier werd Zondagnamiddag een uit voering van gewijde muziek gegeven door de solisten, mevrouw W. Secrève—Van Emminckhoven (zang), den heer J. H. Secrève (orgel), beiden van 's-Gravenhage, en den heer Jan C. Manifarges (viool) uit Keulen. Mevrouw W. SecrèveVan Emminck hoven beschikt over een hoogst wel luidende, volle stem, waarvan een groote bekoring uitgaat. Vooral klonk in het hooge kerkgewelf de Aria „Dank zei Dir o Gott" van Handel zeer indrukwekkend. De heer J. H. Secrève bleek een voor treffelijk organist te wezen, die aan het orgel heerlijke tonen wist te ontlokken. Ook de heer Jan C. Manifarges gaf treffende blijken een talentvol violist te zijn, hetgeen voornamelijk uitkwam uit zijn vertolking van het Adagio uit het 22ste concert van J. B. Viotta. Met een keurig Hosannah van Dubois besloot dit trio de uitvoering, die de algemeene goedkeuring mocht wegdragen, en zeker, wanneer het weer wat beter ware geweest, een talrijker gehoor had gevonden. KERKNIEUWS. Zierikzee, 11 Juli. In de hedenmorgen gehouden godsdienstoefening hield ds. J. Ph. Makkinkpredikant bij de Evang. Luthersche Gemeente alhier, zijn afscheids rede, naar aanleiding van Openb. 3:115: Houd wat ge hebt, opdat niemand uw kroon neme". Een groote schare vulde het kerkgebouw. Begin September zal te Utrecht een Calvijn-avond worden gehouden, waarin dan vermoedelijk als spreker op zal treden dr. A. Kuyper Sr. (Stichtsche Crt.) O N D E R W IJ S. Benoemd tot onderwijzer aan de Christel, school te Zierikzee, de heer L. K. Plinckers van Amsterdam. Bij Kon. Besluit van 19 Juni 1909 is aan de gemeente Serooskerke (S boven en behalve de bijdrage krachtens art. 48 der wet tot regeling van het lager onder wijs, een buitengewone subsidie voor 1909 verleend van f 300. Renesse. De onderwijzers der afdeeling Westelijk Schouwen" van het N. O. G. hielden Zaterdag eene vergadering. Na behandeling der overgebleven punten van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Delft te houden, werd gevolg gegeven aan het voorstel van eene zustervereer.lging eene bespreking te houden over de wenschelijkheld er bij het hoofd bestuur van het N. O. O. op aan te dringen pogingen in het werk te stellen om ook het tractement voor het herhallngs- onderwijs als gedeeltelijken grondslag bij de berekening van het pensioen aan te merken. De afdeeling zal hare adhesie betuigen. Colijnsplaat. Benoemd tot onderwijzer aan de schooi met den bijbel alhier, de heer J. Kasteleljn, onderwijzer te BenscHnrp, op een jaarwedde van f 6SO. 'oenalve de vergoeding voor pensioens-bijdrage. Visscher ij - Berichten. In de laatste weken wordt weer druk naar de Zuiderzee gevaren om mosselzaad en volwassen mosselenhet zaad wisselt in prijs van 50 tot 60 cent per ton, terwijl de mossels zelf 70 cent per ton gelden. Voorheen voer men meestal op eigen ge legenheid naar het Noorden en niet zelden had men dan met allerlei bezwaren te kampen, die niet zelden maakt, dat de visschers veertien dagen onderweg waren. Nu vereenigt men zich, en per „sleep" gaat het naar de Zuiderzee heen en terug, waarbij 10 it 13 vaartuigen één sleep vormen en het gebeurt, dat op die wijze de visschers na 4 5 dagen weer terug zijn; dit geeft niet alleen voordeel, maar bovendien Is men verzekerd dat de lading, al is het dan ook warm, In goeden staat aankomt en dus voor uitzaaing, wat het zaad, en wat „verwatering" betreft, voor de volwassen mosselen veel beter Is. Hoog water. Men meldt uit Roermond, d.d. 10 Juli: De Maas is hier de twee laatste etmalen onrustbarend gewassen. De zoowel aan den rechter- als linkeroever gelegen weilanden, waarvan het gras voor eenige dagen reeds gehooid en voor het grootste gedeelte nog versch gesneden is, staan onder water. De schade, hierdoor aan den hooioogst veroorzaakt, is zeer groot, temeer daar de pachters vooral dit jaar groote sommen hebben moeien betalen voor de aangepachte perceelen, waarvan over 'I algemeen de opbrengst nog zeer karig te noemen is. Het gras van zeer vele perceelen, dat reeds was gehooid en op hoopen gezet, is door het hooge water gaan drijven. Menige landbouwer, die met paard en kar zelfs uren ver hedenmorgen was gekomen, om het gesneden gras te komen opladen om het aan huis te kunnen hooien, moest met leede oogen aanzien, dat de vrucbl van zijn zwaren arbeid doot het hooge water was weggespoeld. Op verschillende plaatsen zag men heden morgen de hooiers, tot aan hun middel in het water staande, nog zooveel mogeip van het drijvende hooi redden. Ook de bouwlanden hebben aan beide oevers veel te lijden. Vele perceelen haver, tarwe, gerst, rogge en aardappelen staan onder water, zoodat ook hier een zeer groote schade is aangericht. Tot heden hield de was nog steeds aan. De leelijke Vrouw. Er was eens een graaf, die vroeger zeer rijk was geweest, maar daar hij van een goed leventje hield en ook voor andere dingen het geld met volle handen weg gooide, was het met zijn rijkdom spoedig gedaan en hij moest zijn landgoederen en zijn kasteel aan zijn schuldeischers ver panden. Maar hij maakte zich daarover niet zeer bezorgd. Hij wist, dat er in het land vele dochters waren, die veel geld in de brandkast hadden en vol verlangen op een voornamen vrijer wachtten. Daar kon hij zijn voordeel mee doen. Maar het gaat dikwijls zonderling toe in de wereld. Waar hij ook aanklopte, overal liep hij een blauwtje, want hei was ruchtbaar geworden, door welk een spilzucht hij zich ten gronde had gericht, en daarom wilde niemand hem zijn dochter nog veel minder zijn geld toe vertrouwen. Toen werd de graaf neerslachtig. Wat moest hij beginnen, als hij zijn laatsten cent zou hebben uitgegeven? Hij had niets geleerd en het ging toch niet aan voor een graaf knecht te worden! Zijn schuldeischers echter juichten luid, toen zij van zijn tegenslag hoorden, want als de graaf niet kon betalen, zouden zijn vette landerijen en zijn trotsche kasteelen hun eigendom worden. In gepeins verdiept over zijn toestand, liep de graaf op zekeren dag door het woud. Plotseling zag Een Engelsch luchtschip. Het spook- luchlschlp, dat eenige maanden geleden, nu eens hier, dan weer daar In Engeland werd opgemerkt, altijd bij nacht, en dat aanleiding gaf tot sensationeele spionnage- vethalen, bestaat inderdaad. Maar Engeland kan gerust zijn: de uitvinder en eigenaar is een onverdachte Engelschman, nl. dr. M. P. Boyd, die tevens eigenaar is van een reusachtig park. Dat park benutte hij voor de eerste proeven met zijn luchtschip, waaraan hij acht jaren lang heeft gewerkt. In Maart j I. begon hij die proefnemingen en In April en Mei zette hij ze met de grootste geheimhouding voort. In die laatste maand begon hij groote luchtreizen te doen, waarvan het gerucht zich begon te verspreiden. En met de geruchten kwam ook de overdrijving. Op 18 Mei kwam bericht uit Belfast, dat men daar een donker lichaam met een schitterend licht door de lucht had zien stevenen, dat op groote hoogte boven de stad bleef. Dat was zeide dr. Boyd de reis, die wij het verst uitstrekten. In dien nacht vlogen wij over het lersche kanaal, waarvan ik de bewijzen kan leveren. Wij staken over op een punt waar de afstand van de ééne kust tot de andere ongeveer 90 mijlen (145 K.M.) bedraagt, en wij volbrachten de reis in één nacht in een lange aanhoudende vlucht, waarbij wij gemiddeld 51 K.M. In het uur liepen. De vorm en de inrichting van mijn luchtschip zijn aan weinigen bekend, en zij hebben zich allen tot geheimhouding verbonden. Het wijkt van den gewonen vorm van luchtschip af, in zoover er geen schuitje onder het hulsel hangt. Het hulsel heeft ook niet den vorm van een sigaar, maar is meer ovaal en verdeeld in drie van elkaar gescheiden afdeelingen. De machinerie zit daar tusschen, maar de motoren zijn In een afgesloten afdeeling geborgen. Vóór en achter aan het schip zitten vleugels als bij een vliegtoestel. Het schip is 120 voet lang, maar heeft machines van 300 paardekracht, terwijl de Zeppelin 440 voet lang is en met zijne motoren slechts 220 P.K. kan ontwikkelen. Dr. Boyd heeft in de acht jaren studeerens meer dan f 240,000 uitgegeven. Hij wordt nu door kapitalisten bestormd, doch deelt mede dat hij al over geld genoeg beschikt. Één der rijkste mannen van Engeland is hem ter zijde getreden, zegt hij. Dr. Boyd weigert nog het luchtschip in het openbaar te vertoonen, omdat hij zich de patenten nog niet verzekerd heeft. Hij belooft echter in ongeveer vier weken tijds met nieuwe sterkere motoren overdag tochten te zullen ondernemen. Behalve de 1 zaal&viiti* eens een 0 __D hij een hut voor zich en vóór de deur zat een jonkvrouw Daily News, neemt alleen de Daily Express aardappelen te schillen voor het middag- dr- Boyd'» avontuurlijjr tochten nota. maal. Zij was echter zóó leelljk nat niemand net zou kunnen beschrijvïh. "Hë gelaat zat vol pokplekken en haar rug werd misvormd door een grooten bochel. Toen zij den graaf in het oog kreeg, sloeg zij de handen voor het gelaat en begon hevig te weenen. De graaf, die door zijn eigen kommer voor het leed van anderen ontvankelijk geworden was, vroeg haar naar de oor zaak van haar verdriet. Ach heer, behoeft u dat antwoordde het meisje, u dat te vragen? Ziet ge niet, hoe leelljk ik ben. De menschen hebben mij van zich gestooten en nu moet ik hier in eenzaamheid mijn leven slijten. De graaf streek zich nadenkend over het voorhoofd. Toen kreeg hij plotseling een Inval. Lief kind, zeide hij vriendelijk, als anders niets scheelt dan de wanstaltig heid van uw lichaam, zijt gij precies degene, die ik zoek. Wilt ge met mij medegaan en mijn gemalin worden? Het meisje keek vreemd - ioen de graaf haar vollen ernst ver- -ceiteme, dat hij niet den spot met haar dreef, stemde zij verheugd t e, en de graaf gaf haar den arm en 1 gingen beiden naar den predikant, dt hen in het huwelijk verbond. JkflH Toen het bericht van zijn huwvjviden vrienden en den schuldeischers van den graaf ter oore kwam, Ijlden zij in grooten getale toe. Toen zij echter de vrouw van den graaf zagen, sloegen zij verbaasd de handen ineen en riepen: Goede hemel, wat moet de gravin geweldig veel geld mee ten huwelijk ge bracht hebben! En de schuldeischers gaven den graaf zijn goederen zonder geld weer terug en de vrienden drongen hem letterlijk geld in overvloed op, want zij verwachtten, dat nu het vroolijke leventje weer van voren af aan zou beginnen en dat zij er per slot van rekening nog voordeel van zouden hebben. De graaf echter was verstandig ge worden, beheerde zijn goed met beleid en had spoedig al zijn schulden betaald. Met zijn vrouw leefde hij op den besten voet en aldus was ook een arm en leelijk meisje gelukkig geworden. Gemengd Nieuws. Een actueel kluchtspel. Naar het Ulr. Dbl. meldt, heeft Schmltz, de schrijver van „Z'n Edelachtbare", een kluchtspel geschre ven, getiteld: „Moet je nog 'n lintje?" Het zal worden vertoond door het ensemble Nap. de la Mar en Speenhoff. overige kratten stMjfc de., aan te durven .Wfiét töt? ;?g canard was.1 Sedert langen lijd let dï de portier van de stadsbank van leent i;; te Madrid, Ose Navarro, in bittere vijandschap mfT den hoofdportier, Thomas Go: ez. Zaterdag avond loste Navarro, tijdens de ronde twee revolverschoten op Gomez en verwondde hem doodelijk. Daarop vluchtte hij, achter volgd door het personeel, naar de kelder gewelven, waar zich een wapenkamer, ten behoeve der nachtwakers, bevindt. Daar lagen 10 geweren en ongeveer 2000 patronen geborgen. Navarro ver- schanstte zich in den kelder en begon van daar een geregeld geweervuur op zijn vervolgers. De civiele gouverneur der slad en een groot aantal politie-agenten kwamen toe- ijlen, maar het gelukte niemand, den belegerde te bewegen, zich over te geven. Zelfs toen zijn zoon en zijn geliefde hem toeriepen, ging hii '--- '"ei -w**. -r-h—v,/-tii ook de agenten terug. Ten slotte sneed men de electrische- en de waterleiding af, om den razenden man door duisternis en dorst tot de overgave te dwingen. Plotseling, tegen vier uur in den morgen, wierp Navarro twee zilveren doeras door de tralies voor de vensters naar buiten, en riep, dat men daarvoor een doodenmis zou laten lezen. Twee schoten klonken, en daarop werd het doodstil. Kort daarop drongen een broeder en een vriend van Navarro den kelder binnen, waar zij den ongelukkige dood in een bloedplas vonden liggen. Thomas Gomez stierf in den loop van den dag. Een vrouw uit Berlijn kwam de vorige week hare twee kinderen, een meisje van acht en een jongen van elf jaar, die bij vreemde menschen te Woxfelde worden opgevoed, opzoeken. Zij nam de kinderen mee naar een korenveld en trachtte ze daar dood te steken. Er ontstond een vreeselijke worsteling tusschen de moeder en de kinderen, waarbij de jongen erin slaagde te ontkomen. Het meisje kreeg een diepe messteek in de borst. De vrouw bleek, toen men haar in hechtenis nam, krankzinnig te zijn van verdriet over de scheiding van hare kinderen. In de gevangenis te Dendermonde heeft een gevangene, die wegens diefstallen eenige maanden zitten moest, Zondag een poging gedaan tot ontsnappen. Een wieler wedstrijd hield de argelooze bewakers dusdanig bezig, dat de gevangene in de kamer van den cipier kon komen en er tweehonderd francs wegnemen en een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2