worden afgestoken en zullen de danslustigen zich kunnen vermaken op een bal-champêire. Morgen voortzetting en slot der feestelijk heden. Middelburg, 30 Juni Heden werd op de Algemeene Begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen ds. A. Littooy, in leven emeritus-predikant bij de Qereformeerde Kerk A alhier. De begrafenis geschiedde onder groote belangstelling; vooral vele leden der Kerk, aan het hoofd waarvan ds. Littooy meer dan 40 jaar stond, brachten den overledene een laatste groet. De sergeant le klasse J. C. A. de Keijzer, van het 2e bataljon 3e reg. Inf. te Middelburg, wordt van 1 Juli a s. tot 30 September d.a. v. gedetacheerd bij de Normaal-Schietschool te 's-Gravenhage, tot het volgen van een gymnastiek-, scherm- en zwemcursus. Vlissingen, 30 Juni. In een gehouden vergadering van het voorloopig comité voor de oprichting van een Oranjebond zijn de voornaamste punten van een con cept-reglement besproken. Dit reglement zal binnenkort In een algemeene vergadering van belangstellenden worden aangeboden en kan de officieele oprichting van een Oranjebond dus eerlang tegemoet worden gezien. Hedenmiddag werd door den Com missaris der Koningin in Zeeland, den heer mr. H. J. Dljckmeester, een officieel bezoek gebracht aan het schietterrein te Vlissingen, waar thans de Kon. Scherp- schutters-vereenlglng „Vlissingen", ter ge legenheid van haar 25-jarig beslaan, een nationalen schietwedstrijd houdt. Het eere-comité voor den wedstrijd was hierbij tegenwoordig. De voorzitter der feestvierende Vereeni- glng, de heer M. van der Beke Callenfels, dankte in een toespraak den Commissaris der Koningin voor zijn bezoek en hij bood hem namens de Vereenlglng een op per kament, fraai gecalligrafeerde oorkonde aan, vervat In een ebbenhouten étui. De oorkonde, die versierd is met verschillende emblemen op de schietsport betrekking hebbende, bevat de volgende opdracht „Ter herinnering aan den nationalen schiet wedstrijd van 26 Juni—6 Juli 1909, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Koninklijke Scherpschutters-Vereeniglng Vlissingen", haren eere-voorzitter aan geboden". Door den alhier gestationneerden Nederl. loodsschoener no. 8, schipper W. U. Auer, is Zondag in het Engelsche Kanaal een zwart geschilderd sloepje opgevischt, met witte letters op den spiegel „Eva". Het sloepje is 3,2 M. lang en er bevonden zich nog twee riemen in. Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Kerkwerve, 28 Juni. Ten verzoeke van de familie Van Oeveren werd heden alhier, ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys te Zierlkzee, openbaar verkocht het gras: van 1 H.A. 46 Aren 90 c.A. weiland, voor f 27 per gemet van de „Vlake", voor f 40 den hoop; het nagras van beiden, voor f 38 den hoop. Kortgene. J.l. Maandag werd in „De Stadswljnkelder" alhier, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Witters, en ten overstaan van notaris M. Noordijke te Colijnsplaat, bij publieke veiling verkocht; 15 woonhuizen met erven, perceelsgewijze, als volgt: le perceel door C. Flikweert te Kamper land voor f 2025 2e perceel door I. Rottier te Kortgene- 3260 3e perceel door C. P. Geel hoed te Wlssenkerke 810 4e perceel door G. P. N. Moerland te Kortgene. - 1000 5e en 6e perceel door A. C. Danckaerts te Kortgene - 1075 7e perceel door A. Maas te Kortgene- 1015 8e en 9e perceel door M. Pouwer te Kortgene 670 10e perceel door A. C. Danckaerts te Kortgene - 1280 11e perceel door M. D. Plantsoen te Kortgene 305 12e perceel door L. de Vos te Kortgene - 265 13e, 14e en 15 perceel door J. J. van Arenthals te Kortgene- 640 Dit maakt, met vermeerdering van emolu menten, een totale opbrengst van f 12380. KERKNIEUWS. Zierikzee, 30 Juni. De classikale ver gadering, heden gehouden, bestond uit 20 predikanten en 23 ouderlingen. Tot lid van het Provinciaal Kerkbestuur werd her kozen ds. J. A. Schouten, pred. te Noord- gouwe, tot diens secundus gekozen ds. P. van der Linden, pred. te Nleuwerkerk, nadat de aftredende secundus, ds. C. Waardenburg, had te kennen gegeven voor een herbe noeming te zullen bedanken. Tot lid van het classikaal bestuur werd herkozen ds. J. W. Blanker!, pred. te Kerkwerve, en tot diens secundus benoemd dr. H. Weeda, pred. te Oosterland. Herkozen het lid H. J. K. Beaufort, oud ouderling te Bruinisse en diens secundus F. Geiok, ouderling te St.-Maartensdtjk. Herkozen tot quaestor ds. C. Waarden burg en diens secundus ds. P. F. van den Berg, pred. te Zierlkzee. De benoemingen geschiedden met groote meerderheid van stemmen. Van de zes synodale voorstellen werden 1—IV met algemeene stemmen aangenomen, V met wijziging, terwijl VI met algemeene stemmen werd verworpen. Beroepen bij de Herv. Gem. te Kapelle (Z.-Bev.) ds. C. H. J. Verwijs te Breukelen; te Dordrecht ds. R. Torenbeek te Vlissingen. Beroepen (toez.) bij de Herv. Gem. te Dokkum (vacature—Nauta) ds. J. van Veen te Renesse c. a. Ds. L. B. Tjebbes, predikant te Medemblik, beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Middelburg, in de vacature Roscam Abbing, heeft dat beroep aan genomen. In de Zondag gehouden godsdienst oefening in de Geref. Kerk te Delft werd namens den kerkeraad medegedeeld, dat ds. Van Lummel, wegens gebruik van sterken drank, zijn plichten niet nakwam en deswege was berispt. Ds. Van Lummel heeft daarop ontslag genomen. O N D E R W IJ S. In April werd te Goes door de Ned. Herv. Gem. een bizondere school geopend. De toeloop van leerlingen is zóó groot, dat nu reeds het bestuur in een Vrijdag gehouden ledenvergadering gemachtigd Is stappen te doen om zoo spoedig mogelijk tot den bijbouw van twee nieuwe lokalen te kunnen overgaan. Bij beschikking van den Minister van Blnnenlandsche Zaken is, met ingang van 1 September 1909, benoemd tot concierge aan de Rijks-kweekschool voor onderwijzers te Middelburg J. Janse, thans bewaarder in het Huis van Bewaring aldaar. Geslaagd voor het eind-examen aan het Oeref. Gymnasium te AmsterdamJ. J. van den Berg van Bruinisse (voor B); C. Kegge Jbz. van Tholen en S. Verlove van Krabbegdijke (belde voor A). Aan het schriftelijk examen voor de hoofdakte hebben te Breda deelgenomen 270 candidaten (36 dames en 234 heeren). De raad der gemeente Gorlnchem heeft met 11 tegen 3 stemmen de volgende motie van den heer Fernhout aangenomen „De raad der gemeente Gorinchem noodigt Burgemeester en Wethouders uit, onderwijzeressen, aan één der gemeente scholen verbonden, zoodra ze zich in het huwelijk begeven, aan den raad voor te dragen voor ontslag". Oosterland, 29 Juni. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de openbare school alhier, vacature-Luteijnde heer Van Bezooijen te Oud-Vosmeer, die deze be noeming heeft aangenomen. Landbouw en Veeteelt. Schouwen, 30 Juni. Het onverpoosd ongunstig weer oefent op onze velden een hoogst schadelijken invloed uit. Ongekend lang duurt het eer de tarwe volkomen is ultgeaard. Op de maaivelden verliest het hooi veel aan kwaliteit. De bieten groeien weinig met het natte en koude weder, terwijl het vlas, en vooral het zware vlas, zeer sterk benadeeld wordt, vooral nu het nog In den bloeitijd is. Veel werk, dat er nog op den akker en de wei wordt gedaan, is vrijwel tevergeefs verricht. Alles snakt naar de komst van den zomer. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 29 Juni. Door de arron- dissements-rechtbank zijn heden veroor deeld wegens: lo. feitelijke aanranding der eerbaarheid: G. S., 19 jaar en M. C. B., 19 jaar, beiden veldarbeiders te Scherpenisse, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf; 2o. mishandeling L. B. de V., 39 jaar, landbouwer le Eikerzee, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 3o. mishandeling L. de Q., 23 jaar, veldarbelder te Scherpenisse, tot een maand gevangenis straf 4o. mishandeling A. van den B., 19 jaar, veldarbeider te Ouwerkerk, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; 5o. wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbende: D. O., 25 jaar, schaapherder te Scherpe nisse, tot eene gevangenisstraf van 2 maanden, en tot betaling van f 8,50 aan de beleedigde partij P. J. te Scherpenisse, wegens vergoeding der kosten van genees kundige hulp; 6o. eenvoudige beleediging: M. K., 43 jaar, veldarbeider te Loopers- kapelle. gemeente Duivendijke, bij verstek, tot f 25 boete, subs. 6 weken hechtenis; 7o. mishandeling M. van O., 27 jaar, veldarbeider te Tholen, tot 1 5 boete, subs. 1 week hechtenis; 8o. eenvoudige beleediging, aangedaan aan een ambtenaar gedurende de recht matige uitoefening zijner bediening: J. S., 44 jaar, veldarbeider te Kerkwerve, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis. Vrijgesproken J. C. B., 43 jaar, arbeider te Zierikzee, beklaagd geweest van mishandeling, en A. O., 21 jaar, veldarbelder te Ouwerkerk, beklaagd geweest van diefstal. De Haagsche rechtbank veroordeelde H. en V. d. K., wegens Inbraak in de bank van leening, tot 5 jaar gevangenisstraf. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Amsterdamsche gerechtshof inzake de telefoniste, en veroordeelde haar, wegens schending van het telefoon geheim, tot twee weken gevangenisstraf. Dezelfde Raad heeft het arrest van het gerechtshof te 's-Hertogenbosch In de Papendrechtsche strafzaak vernietigd, op grond van onwettig bewijs, en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Arnhem. De krijgsraad te 's-Hage heeft luitenant De B., beklaagd van onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes, vrijgesproken. De rechtbank te Maastricht veroor deelde jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en van den raad der gemeente Maastricht, beklaagd ter zake, dat hij in een ingezonden stuk in het dagblad Het Vaderland J. B. H. Klijnen, lid van den gemeenteraad te Maastricht, heeft beleedigd, tot een boete van dertig gulden. De elsch was vijftig gulden boete. Uitslag der Verkiezingen voor Leden van den Gemeenteraad in onderstaande gemeenten. Herkozen bij enkele candidaatstelling Eikerzee. De aftredende heeren A. Gil- jamse en J. Padmos. Haamstede. De aftredende heeTen M. Bolle Lz. en J. Boot Wz. Kerkwerve. De aftredende heeren M. Boot Jz. en M. van der Wekken. Nieuwerkerk. De aftredende heeren J. Bouman en P. B. van Poortvliet. Noordgouwe. De altredende heeren A. A. Vis en M. van Gastel. Noordwelle. De aftredende heeren A. Batenburg en M. Hoogenboom. Ouwerkerk. De aftredende heeren J. van der Have Cz. en C. Kuljper Hz. Scherpenisse. De aftredende heeren Johs. Rtjstenbil en F. Sneepels. Zierikzee. De altredende heeren mr. D. van der Vliet, C. J. van den Bout, J. van Os en jhr. J. F. Schuurbeque Boeije. St.-Annaland, 29 Juni. Bij de candidaat stelling voor 3 leden van den raad zijn twee lijsten ingeleverdéén met de namen der 3 aftredende leden, t. w. de heeren D. Quakkelaar, J. Goedegebuure Johsz. en M. J. Heijboer, voorzien van 18 hand- teekeningen, en één voor den heer Joh. van Luljk Nz., met 10 handteekeningen. Er zal dus een stemming plaats hebben, en deze wordt gehouden op Vrijdag 9 Juli. Biervliet. Alhier zijn als candidaten gesteld bij de raadsverkiezing de heeren A. de Groote, wethouder en altredend lid, A. Bliek en B. van der Sllkke. Het aftredend lid, de heer A. J. van der Linde, Is niet meer herkiesbaar, wegens familierelatie met den burgemeester. De heer A. de Oroote, die al 42 jaar als raadslid zitting heeft, is op belde in geleverde lijsten gecandidateerd. Brouwershaven. Bij de alhier ge houden verkiezing voor twee leden van den gemeenteraad zijn, behalve de beide aftredende leden, de heeren C. Braam en J. L. Smits, candldaat gesteld den heer P. Ringelberg, zoodat daarover eene stemming moet plaats hebben, welke op Vrijdag 9 Juli a.s. zal worden gehouden. Bruinisse. Voor de a.s. stemming voor den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren Joh. Elenbaas (aftr.) en L. van Meurs door de klesvereenlging „Burger plicht", en de heer J. van Vessem (aftr.) door de antl-rev. kiesvereenlging, die tegenover den heer Etenbaas geen candidaat stelde. Dreischor. Voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing alhier ztyn candidaat gesteld de heeren J. Doeleman Zz., J. M. Klompe en A. P. der Weduwen. St.-Maartensdljk, 29 Juni. Heden zijn candidaat gesteld voor lid van den ge meenteraad de heeren A. Kloet (aitr.), W. Kloet (aftrJ. W. Roskes. Oosterland. Voor de op 6 Juli uit geschreven verkiezing van twee gemeente raadsleden zijn candidaat gesteld de heeren S. de Rijke en L. Struijk, beide aftredend, en J. van As. Stavenisse, 29 Juni. Heden werden hier officiéél candidaten-lijsten voor lid van den gemeenteraad ingeleverd voor de heeren L. O. Tuijnman en J. Gakeer, en voor de heeren L. Hage en C. L. Dorst Jz. (de beide laatsten zijn aftredende leden). Tholen. De candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad heeft Dinsdag plaats gehad. De candidaten zijn de heeren M. Christiaanse (aftr.), J. D. Noske (aftr.), J. van ElsScker (aftr.) en A. Qulst. Verkiezing Tweede Kamer. De heer De Meesier seinde aan de kiesvereeniging te Schotetland nog geen beslissing genomen te hebben. Vereeniglng tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland. Dinsdag j.l. had in de groote zaal van het „Schuttershof" te Middelburg de vijfde algemeene jaarvergadering van boven genoemde vereeniging plaats. Zij ving aan met een bidstond, waarin voorgingen de heeren dr. A. Kuyper Jr. van Vlissingen en ds. J. J. Homburg van Goes. De heer Kuyper opende de samenkomst met te laten zingen psalm 103 2, gebed en het lezen van 1 Sam. 16 14 en volgende. Daarna sprak hij over de arme krank zinnigen, die voorwerpen zijn der christelijke barmhartigheid. Hij ging verder na het geschiedverhaal, dat voorgelezen werd, dat ook leert, dat van geneesheer en verplegers moet kunnen gezegd worden „de Heere Is met hen". Na het zingen van psalm 146 3 ging de heer Homburg voor. Hij las voor Joh. 11 33—44, om ver volgens te spreken over Gods barm hartigheid. Hij wees er op, dat geloovigen geroepen zijn tot daden, en dat zij, barmhartigheid ondervonden hebbende, ook barmhartig heid kunnen bewijzen. Daarna werd een gebed uitgesproken en toen pauze gehouden. Na de pauze werd de algemeene ver gadering geopend door den voorzitter, den heer ds. Donner. In zijn rede herdacht hij o.a. ds. Littooy, wiens aandenken in de vereenlglng ten zegen zijn zal. Bij de vaststelling der presentielijst bleken aanwezig te zijn tal van alge vaardigden van verschillende gemeenten en corporaties. Uit het jaarverslag bleek, dat de ver eeniging in Zeeland thans 47 afdeellngéntelt. Blijkens de rekening bestond het zuiver kapitaal bij het begin van het dienstjaar 1908 uit f 5442.67. Op het eind van dat jaar vermeldt de balans in totaal aan activa f 326,013,625, aan passiva f 330.500, zoadat een negatief kapitaal aanwezig is van f 4486,37°. Er is dus een zuiver verlies geweest van f 9929,04°, hetwelk wordt gespecificeerd door winst- en verliesrekening, welke aanwijst aan verlies f 14.049.66, aan winst f 4120.616. In de plaats van vertrokken of niet herkiesbare bestuursleden werden gekozen de heeren L. G. James te Sluis, H. R. Struve te Middelburg, A. de Kraaker te Zaamslag, J. Steketee te Heinkenszand en J. J. de Jager te Nieuwdorp. Besloten werd tot het aangaan van een nieuwe leening, groot f 250.000. In de stichting zijn thans pl. m. 80 patiënten en het gaat haar zeer goed. M. Crt. HET LINTJE. Men herinnert zich de opzienbarende onthullingen van mr. P. Tldeman, in een kiezersvergadering te Ommen, De heer Tideman zou daar ml. niet meer of minder beweerd hebben, dan dat dr. A. Kuyper, toen hij minister-president was, f 11.000 had ontvangen van iemand te Amsterdam, voor het toekennen van een ridderorde. In deze mededeeling heelt Het Volk aanleiding gevonden, mr. Tldeman een onderhoud te verzoeken, waar deze, na afloop der herstemmingen, toe bereid was. Mr. Tideman achtte het wenschelijk, den afloop der herstemmingen al te wach ten, om niet den schijn op zich te laden, verkiezlngs-materiaal te verzamelen. Thans echter heeft hij een redacteur van Het Volk uitvoerige inlichtingen verschalk Het blad publiceert den inhoud van het gesprek, onder den titel„De lintjeshandel van dr. Kuyper". Mr. Tideman ving zijn mededeellngen aldus aan: Te Bloemendaal woont de heer W. van Dieren Bijvoet, kleerbleeker, die In De cember 1906 in geldelijke moeielijkheden verkeerde. Hij wendde zich tot mij als advocaat. Laat ik u nu dadelijk zeggen, dat de heer Van Dieren Bijvoet mij schrif telijk gemachtigd heeft, van al wat ik in deze zaak vernomen of ondervonden heb, zoodanig gebruik te maken als Ik zelf, om welke reden ook, zou wenschelijk achten. Op 14 December 1906 sprak ik hem voor het eerst, te zijnen huize. Als oorzaak van zijn toestand gaf hij mij op, verschil lende verplichtingen, die hij, hetzij onder eigen naam, hetzij onder naam zijner firma, jegens derden had aangegaan, ten gerieve ol ten behoeve van zijn nichtje, mej. Ma- thilde Westmeyer, te Amsterdam. Hij had geen gevaar gezien in die hulp verleeningen aan haar, omdat die juffrouw in betrekking stond met dr. A. Kuyper, en met de heeren R. Lehmann en E. A. Lehmann, beiden te Amsterdam, en die betrekking verband hield met gunsten, die dr. A. Kuyper, als minister, aan die heeren had verleend of zou hebben willen ver- leenen. Mej. Westmeyer had hem. Van Dieren Bijvoet, herhaaldelijk verzekerd, dat zij alles zou terugbetalen, wat hij te haren gerieve zou moeten uitgeven. De heer Rudolph Lehmann zou haar groote sommen hebben beloofd, indien zij minister Kuyper wist te bewegen, hem een Nederlandsche ridderorde te verschaffen. De heer E. A. Lehmann zou ook in die richting met haar werkzaam zijn geweest, en reeds op een voordracht tot beriddering hebben gestaan. Ik antwoordde, dat het heele verhaal mij een fabel leek, bestemd om den heer Van Dieren Bijvoet om den tuin te leiden en geenszins geschikt om jegens zijn schuld- eischers aan te voeren als reden om eenlg accoord met hem te treffen. Ik adviseerde mijn cliënt zich zoo spoedig mogelijk failliet te doen verklaren. Aldus werd be sloten. Den volgenden morgen ontving Ik evenwel een zóó dringend verzoek van mijn cliënt om eerst de waarheid van het boven medegedeelde te onderzoeken, omdat hij zich voorstelde, zoowel van dr. Kuyper als van de heeren Lehmann geldelijken steun te kunnen verwachten, dat ik een onderzoek toezegde. Mr. Tideman heeft, naar hij mededeelde, bij mej. Westmeyer dit onderzoek Inge steld en hem zijn verscheidene bescheiden geloond, die hij publiceert. Mej. Westmeyer deelde o. a. het volgende mede: Eenige jaren geleden, omstreeks 1902, wendde de heer Rudolph Lehmann, dien ik van vroeger kende, zich tot mij met de volgende mededeeling: „Het verdriet mijne moeder, dat ik, die zoovele ridderordes heb, maar geen Nederlandsche orde bekom. Gij kunt alles en moet mij er een bezor gen". Ik weigerde, maar Lehmann drong zóó sterk aan en beloofde mij, die vele geldelijke zorgen had, dat ik deze niet meer zou kennen, wanneer ik het doel wist te bereiken. Die woorden van een schatrijk man, waarvoor ik Lehmann hield, hebben mij doen beloven, mijn best te zullen doen. Ik ben daarop naar minister Kuyper gegaan en heb hem gevraagd, wat de weg was voor iemand om een Neder landsche ridderorde te verkrijgen. Minister Kuyper begon daarop te lachen en zeide „Dat gaat bij ons zoo maar niet". Van het eene gesprek kwam het andere, en ik heb den heer Lehmann met den heer Kuyper in verbinding gebracht. De heer Lehmann heeft toen, op advies van den heer Kuyper, in Den Haag een werkkring gezocht, en zich voor het oog der wereld een tijdlang kalm gedragen. Op 31 Augustus 1903 werd de heer Lehmann officier in de Oranje Nassau-orde. Mej. Westmeyer deelde mr. Tideman mede, dat zij voor haar diensten van den heer R. Lehmann tot 1 Augustus 1905 f25 per week kreeg. Maar niet alleen ik, ging mej. West meyer voort, ontving geld voor mijn be moeiingen. De heer Rudolph Lehmann gaf ook direct aan dr. Kuyper f 7000 voor verkiezingsdoelelnden. Ook wist ik dr. Kuyper voor de Kamerverkiezingen van 1905 f 11.000 te verschaffen, die hij in dank aannam. Dat blijkt uit den volgenden brief „Hooggeachte mejuffrouw, Mijn vader verzoekt mij u mede te deelen, dat htj nu reeds door uwe bemiddeling f 11.000 voor de a.s. verkiezing ontvangen heeft. Hij draagt mij op u te zeggen hoe zeer hij uw pogingen tot het bijeenzamelen van gelden waardeert en u zijn welgemeen- den dank te brengen voor al de moeite, die die u zich wel geven wilt. Persoonlijk voeg ik er den dank aan toe voor den verkoop van het kamerschut, mijn vriendin, de schilderes, is ln de wolken van geluk. Met beleefde groeten, Uw dw. (get) H. S. S. KUYPER. 6 April 1905, 's-Hage". Mej. Westmeyer vertelde verder, dat ze zich ook met den heer E. A. Lehmann in verbinding had gesteld om hem een rid derorde te bezorgen. En nu zegt juffrouw Westmeyer Ik bracht hem met dr. Kuyper In be trekking. Dit werd mij bewezen met den volgenden brief: „Amsterdam, 30 Maart 1904. Mejuffrouw, In de hoop u met uw enveloppe goed thuis gekomen bent, wil tk u even mede- deeten, dat lk van den heer K. reeds antwoord van ontvangst kreeg (paff over het prompte) maar zonder nadere mededeeling over d a g en uur van zijn bezoek ten mijnent, wat hij mij in zijn schrijven adviseerde. Uwe kunst zal wel niet mankeeren dit voor mij uit te vinden, en mij dan te berichten. Of zal Ik dit misschien zelf bij den heer K. aanvragen Oeef u s. v. pl. den kruier een klein antwoord mede hoe of wat, bij voorbaat dankzeggende, Hoogachtend, (get.) E. A. LEHMANN". Intusschen bleef mej. Westmeyer voor dr. Kuyper doorwerken. Dat hij daarvoor erkentelijk was, werd mij bewezen met eene correspondentie-kaart met het gedrukte hoofd: „Departement van Blnnenlandsche Zaken", en van den volgenden inhoud: „Departement van Blnnenlandsche Zaken. 's-Oravenhage, 18-6-1904. Mejuffrouw, Het Is mij een behoefte om u dank te zeggen voor wat gij ondernaamt en ook om uwentwil deed het mij goed, dat het succes zoo schitterend was. Ik ga nu naar Brussel (Hotel Central) wat uitrusten. Oelijk ik u telegrafeerde, zal Ik de familie morgen over acht dagen gaarne wachten te 3 uur. Nu

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 2