Ingezonden Mededeelingen. de Tower-brug en Oravesend 12 kleine kruisers en verkenningsschepen. Zeven admiraals zullen hunne vlag hijschen op „De Dreadnought", „De Lord Nelson", „De Drake", „De Prince of Wales", „De Good Hope", „De King Edward VII" en „De Shannon". Verschil lende feestelijkheden zijn beraamd en eiken avond zullen al de schepen van de vloot van onder tot boven verlicht zijn. DUITSCHLAND. Prinses Louise van België wordt weer druk besproken. Men meldt uit Berlijn, waar de prinses vertoeft, dat zij voortdurend In geldnood verkeert, maar niettemin vier automobielen gekocht heeft. Zij heeft een groot hotel Onder de Linden moeten ver laten, omdat de rekening onbetaald bleef. De gewezen luitenant Maltatchitch is ook te Berlijn, en heeft ook al van hotel moeten veranderen. Onlangs heeft prinses Louise de paarden gekocht van een bekend sportman te Berlijn, die voor een reis om de wereld vertrekt. Zij betaalde met wissels op langen termijn en Mattatchitch en de gewezen hotelhouder Dörfier, thans secretaris der prinses geworden, trachten nu de paarden aan den man te brengen. BELGIË. Sedert eenige maanden werden er in de internationale treinen, die door België rijden, belangrijke diefstallen gepleegd. Het waren, zegt het Hand. v. Antw., vooral reiszakken, koffers, manden en koopwaren van groote waarde, zooals kant, enz., waarop de dieven het gemunt hadden. Hetgeen echter In het oog sprong was, dat deze diefstallen bijna alle gepleegd werden in de treinen, waaraan de goederenwagen no. 15334 gehaakt was. Vrijdag stond deze wagon op een zij spoor in het Noordstation te Brussel. Een spoorwegbediende, die het rijtuig moest schoonmaken, vond onder den bank een zakje met vier bossen sleutels en twee trossen „passepartouts", die bestemd waren om manden en reiszakken te openen. Het is dus niet te verwonderen dat er zooveel diefstallen gepleegd werden, en men aan de koffers en manden geene sporen van braak bemerkte. Een streng onderzoek is geopend. De Brusselsche politie heeft een strooi biljet in beslag genomen, waarin anar chisten dreigen zich te zullen wreken op de juryleden in het proces tegen hun collega Hartenstein te Gent. In verband met den verkoop van schilderijen door den koning, die geschied moet zijn om zijn fortuin uit handen te houden van zijn dochter Louise, heeft de prinses het voornemen gerechtelijk te laten uitmaken, wat er met de bezittingen haars vaders gebeurd is. Het schijnt, dat ver schillende bezittingen op anderer naam geschreven zijn. ■EDERLABD. Winschoten, 22 Juni. Maandagavond kwam op 't stadhuis alhier een persoon een spoorwegkaartje vragen voor Naarden. Hij kwam uit Duitschland. 't Bleek te zijn een vroegere griffier bij het kantongerecht te Hilversum. Ook bleek, dat hij nog gesignaleerd stond wegens openbare dronkenschap, zoodat hij werd overgebracht naar 't Huis van Bewaring. Arnhem, 23 Juni. Heden trad alhier in den echt een soldaat der 2e categorie van het algemeen depót van discipline te Vlis- slngen, voorwaar een niet alledaagsche bizonderheid. Amsterdam, 23 Juni. Gedurende de maanden JuniJuli en Augustus zal alhier in het Paleis voor Volksvlijt een Middenstands-tentoonstelling gehouden worden, die ten doel heeft, aanschouwe lijk te doen uitkomen, hoe de klein-industrie zich door gebruikmaking van nieuwe kleine machines en werktuigen beter kan staande houden. Teneinde het bezoek aan die belangwekkende tentoonstelling te vergemakkelijken, zullen gezelschapskaarten verkrijgbaar worden gesteld voor ten minste 20 personen, indien zulke kaarten tijdig (d. i. ten minste 3 maal 24 uur te voren) bij het uitvoerend comité worden aangevraagd. Deze groepkaarten geven dan recht op dezelfde reductie, die ook aan de leden der aangesloten vereenigingen worden verleend, indien zij gezamenlijk de ten toonstelling bezoekente weten50 pCt. op den gewonen entrée-prijs van f 0,50, verhoogd met 5 pCt. voor stedelijke belasting. Het droevige ongeluk op den Amstel, dat wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld, heeft de moeder van het jongmensch Hagen, wiens lijk nog steeds niet gevonden is, zóó aangegrepen, dat zij in het Wilhelmina-Gasthuis moest worden opgenomen. De omgekomene was helaas haar laatst overgebleven kind, en eenig kostwinner. Van het derde slachtoffer kwam ons ter oore, dat nog kort geleden zijn vader was overleden, die op Zorgvlied werd begraven, voor welke begraafplaats de zoon nu het leven liet. Zijn moeder wordt sinds eenigen tijd in het Gasthuis verpleegd. Een driehoog-bewoner te Amsterdam plakte voor zijn raam een aanbeveling voor den candidaat Vliegen. De huiseigenaar plaatste daarop boven op het dak een bord met een aanbeveling voor den tegen-candi- daat De Vries. Driehoog-bewoner klimt naar boven met den stijfselpot en overplakt De Vries met Vliegen. Eenigen tijd later komt de hulseigenaar weer en Vliegen wordt gemetamorphoseerd in De Vries. Heftige ruzie op het dak. Ingeroepen rechts kundig advies geeft den eigenaar het recht zijn bord op 't dak te laten staan. Doch nu verschijnt op de glazen van driehoog een kolossaal biljet met twee uitgestrekte handen; de ééne wijst naar boven, naar den dak-candidaat De Vries, de andere naar den candidaat Vliegen. Bij de eerste staat te lezen„Zóó kiezen de huis eigenaren", bij de tweede„En zóó de bewoners van deze buurt". Utrecht24 Juni. Na het bekend worden van den uitslag der Kamerver kiezing is onmiddellijk het plan geopperd aan den niet-herkozen afgevaardigde, jhr. mr. J. Röell, een adres van hulde, dank en waardeering te richten. Dit voornemen wordt uitgevoerd. 's-Gravenhage, 24 Juni. De Ministerraad is heden in een buitengewone vergadering bijeengekomen. Minister Heemskerk heeft Vrijdag op Het Loo een audiëntie bij de Koningin. Minister Talma komt heden in Den Haag terug. Onder verantwoordelijkheid van den inzender). Van 1—5 regels 75 Gts.elke regel meer i.~> Cle. Verwaarloos nooit uw nieren. Lees omtrent dit voorval en zijn genezing. De heer J. Marthe, Baanslraat Q 293 te Middel burg, meldt ons: Nu ik volkomen genezen ben van een nierziekte hetgeen ik te danken heb aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen wil ik ze op mijn beurt aan al diegenen aanbevelen, die aan de nieren lijden, want ik ben overtuigd hun hiermede een dienst te bewijzen, door hen zulk een afdoend middel aan de hand te doen. Ruim zes jaar heb ik geleden aan een verschrikkelijke pijn in den rug en In de zijden, de urine kwam met een branderig, pijnlijk gevoel en was steeds erg vuil en vol bezinksel. Ik sliep slecht en was steeds aangedaan met een vermoeid, afgemat gevoel; alle pogingen om van deze ziekte genezen te worden, waren (jdel gebleken en toen Ik overal zooveel goeds hoorde over uw pillen, nam ik mij voor daar dadelijk een proef mede te nemen. Het verheugt mij u te kunnen zeggen dat de uit werking boven, alle verwachting was. Reeds na een paar dagen verminderde de pijn en twee weken later kon ik openhartig zeggen, dat mijn ziekte geheel geweken was. Uit dankbaarheid zal ik dit afdoend middel dan ook gaarne recomman- deeren. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven staande waar ls en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die den heer Marthe genezen hebben. Verzeker U, dat gij het echte geneesmiddel krijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Ziertkaee vetkrljgbaar bJ den Heer M. S. Polak, gedipt. Drogist, en te Tholen bfl den Heer W. Potter, filiaal Apotheek „Coronoe", Stoofstraat. Toeiending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 11,79 voor édn of f 13,— voor 0 dooien. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Amsterdam heeft Woensdag vonnis gewezen in de strafzaak tegen den commisslonnair in diamanten, Nathan Barend Stokvis, die terecht gestaan heeft wegens verduistering van een aan zienlijke hoeveelheid kostbare diamanten, tot een gezamenlijke waarde van een half miliioen gulden, welke hem door ver schillende juweliers aldaar in commissie waren gegeven, maar die hij, buiten hun medeweten en goedvinden, beneden de waarde had verkocht. Zooals men weet, had beklaagde het feit te Antwerpen gepleegd, waarna hij de wijk had genomen naar Londen. Vandaar was hij op slinksche wijze door de be nadeelde juweliers naar Amsterdam gelokt en bij aankomst hier te lande gearresteerd. De Off. van Justitie had tegen bekl. geëischt 4 jaren gevangenisstraf, met aftrek van 6 maanden van de preventieve hechtenis. De rechtbank veroordeelde hem tot drie jaren gevangenisstraf. In het vonnis werd overwogen, dat het verweer van bekl., dat hij zich zelf be schouwde al9 de kooper van de diamanten, niet aannemelijk is, en dat evenmin kan worden aangenomen het verweer van den verdediger, dat het O. M. niet ontvankelijk zou zijn In zijn vordering. De rechtbank overwoog verder, dat beklaagde was Nederlander, toen hij te Antwerpen het feit pleegde, dat, naar de rechtbank uit eigen wetenschap weet, ook in België strafbaar is gesteld. Voorts werd nog overwogen, dat het bedriegelijk oog merk van bekl. tijdens het plegen van het misdrijf vaststaat, omdat hij, zonder middelen zijnde, en tot lager prijs ver- koopende dan zijn committenten opgaven, moest begrijpen, dat het spaak moest loopen, en dat een crisis moest volgen. Het Gerechtshof te Amsterdam wees Woensdag arrest in de strafzaak tegen den Utrechtschen kassier H. J. van Eljk, door de rechtbank te Utrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaren, met aftrek van de preventieve hechtenis, wegens verduistering van effecten, zesmaal gepleegd, en wegens het feit, dat hij als koopman en commisslonnair in effecten, werkzaam te Utrecht en te Woerden, gedurende den tijd van I Jan. 1906 tot 18 Nov. 1908, den datum van zijn faillissement, niet geregeld heeft boek ge houden. De advocaat-generaal had een gevangenisstraf geëischt van 2 jaar en 6 maanden, onder aftrek van 4 maanden van de preventieve hechtenis. Het Oerechlshof vernietigde het vonnis der rechtbank, maar bouwde in het arrest opnieuw het bewijs van beklaagde's schuld op, en veroordeelde hem tot twee jaren gevangenisstraf, zonder aftrek van preventieve hechtenis. Het gerechtshof te 's-Gravenhage sprak vrij M. J. van K., huisvrouw van J. A. te Zierikzee, door de rechtbank aldaar veroordeeld wegens oplichting. Verder veroordeelde genoemd hof J. C. P. H. v. d. B., werkman te Schore, wegens diefstal van een rijwiellantaarn, tot f 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis. De Haagsche rechtbank, uitspraak doende in de zaak tegen jhr. B. v. d. B. beklaagd van mishandeling en beleediging van Olto Miiller, heeft niet aangenomen dat uit zelfverdediging en in het algemeen belang gehandeld zou zijn, en veroordeelde beklaagde tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis. De bier- en markenverkiezing. Dinsdag behandelde de arrondissements rechtbank te Maastricht de zaak van P. H. Th. E. v. K., 32 jaren, wonende te Amby, beklaagd, dat hij op 11 Januari 1909 te Heugem-Gronsveld bij gelegenheid eener krachtens artikel 6 der Provinciale wet tegen dien datum uitgeschreven ver kiezing voor een lid der Provinciale Staten van Limburg, aldaar door een gift Jan M., wonende te Heugem-Gronsveld, bevoegd tot het kiezen van een lid der Provinciale Staten van Limburg, heeft omgekocht, om zijn kiesrecht op bepaalde wijze uit te oefenen, immers aan M. voornoemd, nadat hij dezen te voren verzocht had op den candidaat voor het lidmaatschap der Provinciale Staten van Limburg dr. Erens te stemmen, een gift van vijf-en-twintig francs, althans van twintig Mark, in ieder geval een geldelijke gift ter beschikking van hem, M. voor noemd heeft nedergelegd, met 't kennelijk doel zich van de stem van M. voornoemd ten gunste van den candidaat dr. Erens te verzekeren, welk geld en welke gift overeenkomstig die bedoeling, daartoe door M. voornoemd tot zich is genomen en aangenomen. Beklaagde was niet verschenen. In deze zaak werden vijf getuigen h charge gehoord. De meesten legden hun getuigenis af op een aarzelende manier of verklaarden zich weinig te herinneren. Er was weinig uit hen te krijgen, zoodat de president zich genoopt zag, hen meermalen te wijzen op het gewicht van den eed Het bleek uit het verhoor, dat Jan M. het geld van v. K. heeft aangenomen en het vervolgens in de hoogte stekend, heeft uitgeroepen: „Vivat Erens; allemaal stemmen op Erens I" Voornoemde Jan M. meende, dat zulke omkooping zelfs geen misbruik was, waarop de president hem erop wees, dat ze een strafbaar gesteld feit vormt, en dat, ook dan, wanneer dit feit niet strafbaar was, een ieder geroepen is, zijne burgerlijke rechten en plichten naar behooren dus zonder omkooping uit te oefenen en te vervullen. Het O. M., in zijn requisitoir, wees op de uitspattingen bij de jongste verkiezingen. Het wettig en overtuigend bewijs, dat be klaagde gehandeld heeft tegen art 126 van het Wetboek van Strafrecht is aanwezig. Spreker haalt aan een arrest van den Hoogen Raad d.d. 15 Juni 1896, waaruit blijkt, dat onder omkooping ook verstaan wordt het zich ondere zekere voorwaarden verzekeren van stemmen. Beklaagde is een ontwikkeld man: naar spr. vernomen heeft, heeft hij twee derden van het examen van candidaat-notaris achter den rug. Zoo iemand moest zeker weten, dat, hetgeen hij deed, niet geoorloofd was. Ten slotte requireert het O. M. ver oordeeling van v. K. tot een gevangenis straf van drie weken. Uitspraak 29 Juni a.s. P. H. B. en J. H. K„ twee land bouwers te Heer, hadden zich voor de rechtbank te Maastricht te verantwoorden, beschuldigd van omkooping bij de ver kiezing van een lid voor de Provinciale Staten van Limburg. Zij worden n.l. verdacht op 11 Mei aan verschillende kiezers gelden te hebben ge geven, opdat dezen voor hun candidaat zouden stemmen. Eisch voor leder der beschuldigden 3 weken gevangenisstraf. in Ged. Staten van Zeeland stellen aan de Prov. Staten voor, te besluiten: om de IJzendijksche stoomtramweg-maatschappij, gevestigd te ljzendijke, een renteloos voor schot uit de provinciale fondsen te verleenen voor den aanleg en de exploitatie vaneennetvan stoomtramwegen, bevattende de navolgende lijnen: a. ljzendijke PhilippineSas-van-GentDrie Schouw— Nederlandsch—Belgische grens in de richting van Moerbeke; b. Hoofdplaat— Pyramide; c. Philippine—Terneuzen— Zaamslag. Volgens de voorwaarden zal het voorschot bedragen een derde der kosten van aanleg met inbegrip der kosten van aankoop van het rollend materieel, tot een maximum van f 690.000, verminderd met de tegen 4 pCt. gekapitaliseerde waarde der door belanghebbenden (gemeenten, polders of derden) te verzekeren bijdragen tot een bedrag van f 123.527, te storten in ten hoogsle twintig jaarlijksche termijnen. Vóór 1 Juli 1912 wordt ten genoegen van Ged. Staten het bewijs geleverd, dat het geëischt subsidie van belanghebbenden is toegezegd en dat het benoodigde aandeelen-kapitaal geheel Is geplaatst. Vóór 1 Juli 1915 moet de geheele onder neming in exploitatie komen en daarna onafgebroken blijven. Dagelijks, zonder verplichting voor den Zondag, worden ten minste zes ritten heen en weder volbracht tot vervoer van personen en goederen. Een vijand van de oesterteelt. Onder dit opschrift geeft mevr. A. Weber- Van Bom in de jongste aflevering van de Mededeelingen over Visscherij een be schouwing over een eerst drie jaar geleden ontdekt bruinwier (Colpomenia sinuosa), dat door de Fransche oesterkweekers een voudig aangeduid wordt met den naam van „Ballon". Het werd eerst opgemerkt door den heer Fabre-Domergue, generaal- inspecteur der Fransche zeevisscherij, op oesters in de rivier de Vannes. Deze wieren of algen, schrijft de heer Fabre- Domergue, nemen den vorm aan van kleine, lederen zakjes van bruingroene kleur, die, microscopisch klein In den aanvang, spoedig zoo groot worden als een kippenei, in den aanvang uit een aaneengesloten weefsel bestaande, worden zij, volgens prof. Sauvageau, door het uit elkander scheuren van dit weefsel bij snellen groei, hol en bestaan dan uit een dunnen, elastischen, vrij teeren wand, gewoonlijk met water gevuld. Komen zij echter bij eb droog te liggen, dan zakken zij in elkaar, omdat het water door de fijne poriën ontwijkt, die zich onder aan den steel bevinden, waarmede het zakje vastzit; maar ten gevolge der elasticiteit van den want vult het zakje zich geheel of gedeeltelijk met lucht. Het gevolg hiervan is, dat bij vloed, wanneer het water door dezelfde openingen naar binnen dringt en de tucht boven in het zakje wordt samengeperst, de alg een echte kleine drijver wordt, wiens omvang groot genoeg is om de jonge oester op te heffen, waarop hij zich ontwikkeld heeft en vastgehecht is. Bij elk springtij wanneer de perceelen, die gewoonlijk vrij laag gelegen zijn, geheel droog liggen, stijgen de jonge oesters bij het wederkeeren van den vloed, keurig voorzien van een opgeblazen ballonnetje, naar het oppervlak van het water en worden zij door den vloed mede naar buiten gesleept. Men kan zich ge makkelijk voorstellen, welk groot nadeel deze nieuwe commensaal der perceelen aan de oestercultuur berokkenen kan. Prof. Sauvageau heeft het verschijnen der Colpomenia wetenschappelijk onder zocht en zijn onderzoek bracht aan het licht, dat deze alg, die tot 1906 slechts bekend was in warmere zeeën, thans op vele plaatsen gevonden wordt langs de westkust van Frankrijk, indien deze slechts rotsachtig zijn. „Alhoewel ik nu geloof", zegt de boven genoemde schrijfster, „dat de vrees voor de verspreiding der Colpomenia in de Zeeuwsche Stroomen niet groot behoeft te wezen, daar onze kust geheel verstoken is van ver in zee staande rotsen, alwaar de Colpomenia op haren tocht naar het noorden zich het eerst schijnt vast te hechten, zoo zal het toch zeker goed zijn een waakzaam oog te houden of dit wier zich ook op de Hollandsche oesterperceelen vertoont". Kan men de Kalibemesting aan de suikerbieten nog in het voorjaar geven. In de laatste jaren is de suikerbieten teelt enorm toegenomen en nu er op het gebied der suikerfabricage zulk een sterke concurrentie komt, zal het aantal met suikerbleten bezaaide hectaren al grooter worden. De cultuur, die vroeger zich be perkte tot de kleistreek, verovert hoe langer zoo meer terrein en wordt tegenwoordig op allerlei andere grondsoorten met groot succes gedreven. Dat zulks mogelijk is, dankt men o. a. voor een groot deel aan den kunstmest, met name aan de kallzouten. Zonder kallzouten ware de bietenteelt op zavel, zand enz. onmogelijk. Een gemid delde bietenoogst onttrekt aan wortels en bladeren minstens 200 K.G. kali aan den bodem per Hectare. De bietenbouwer in het zand begint dan ook reeds met in den herfst zijn bietenland gereed te maken en o. a. te bemesten met kaïniet. Per Hectare geeft men 1000, 1200, niet zelden 1500 K.G. kaïniet, gelijkstaande met 125, 150, 190 K.G. kali per Hectare. Het kaïniet is voor lichtere gronden de meest gewensclite kalibemesting op suikerbleten, o. a. ook om de gunstige werking van het chloor en de natron, welke stoffen het kaïniet naast de kali bevat. Het is waar, men kan het kaïniet het best vóór den winter geven, of vroeg in het voorjaar, doch waar men zulks verzuimd heeft, of waar men nog niet besloten was, suikerbieten te zaaien, kan de kaïnietbemesting ook later, ook nu plaats hebben, ja, men kan dit zout zelfs als oveibemesting aan de bieten geven. Het gewicht der bieten zal door een dergelijke bemesting toenemen, en het suikergehalte zal er niet door verminderen. Ook op kleigronden kan men met kalibemesting grootere oogsten winnen. Zelfs op de kali- rijkste kleigronden zal door langdurige teell van bieten, mangelwortels, aardappels en dergelijke kaliverslinders kaligebrek komen. Men kan op de klei bij suikerbieten 200 tot 250 K.G. chloorkalium geven of dubbel zooveel b.v. 400 tot 500 K.G. patent kali, wanneer men het nu voor chloorkalium te laat vindt. Dit laatste kalizout Ik bedoel patent kali kan men, nu het zoo laat geworden is, ook op andere lichtere gronden geven. Maar toch moet ge eens probeeren een rij of wat of een hoekje kaïniet te geven, als overbemesting. Gij doet er dus mee, alsof het chilisalpeter was en bestudeer de uitkomst eens goed. Da oneenighcid in de Oud-Gere formeerde gemeente te Amsterdam. Wij hebben dezer dagen melding gemaakt van het geschil in de Oud-Gereformeerde gemeente, die haar kerkgebouw heeft in de Vijzelstraat bij de Reguliersgracht. Men herinnert zich dat eenige leden met den ouderling W. Post aan het hoofd, tijdelijk bezit hadden genomen van het gebouw, de deur hadden dichtgespijkerd en den voorganger ds. J. J. Grass en den koster uit hun ambt hadden ontzet. Dat optreden vond zijn oorzaak in een geschil over de nalatenschap van den vroegeren voorganger ds. Van den Oever. Deze heeft bij zijn overlijden zijn huis houdster tot zijn universeel erfgenaam ge maakt en krachtens die beschikking meende zij ook rechten te kunnen laten gelden op den inventaris der kerk. Daarover Is tusschen haar en den kerkeraad een proces hangende. Dit schijnen de erfgename en haar aanhang niet te hebben willen afwachtenen van daar de eenigszins eigengerechtigde inbe zitneming van 1.1. Woensdag. Bij deze erfenisquaestie komt bovendien nog de bizonderheid, dat de bedoelde erfgename ongeveer een jaar geleden wegens haar gedrag van de gemeente is „afgesneden", wat de verhouding er niet vriendelijker op maakte. Door hare partij was gedreigd, dat j.l. Zondag een andere predikant in de plaat9 van ds. Grass voor de gemeente zou optreden. Intusschen hebben deze laatste en zijne aanhangers verreweg het overgroote deel der gemeente zich weder in het bezit van het gebouw gesteld en is op het oogenblik de gang van zaken weder als ware er niets gebeurd. Toch was men er Zondag niet geheel zeker van, dat de oppositie in het mislukken van hare poging om het geschil anders dan langs gerechtelijken weg uit te maken, berusten zou. Vandaar dat er des morgens en des avonds bij de godsdienstoefeningen, welke door ds. Grass geleld werden, politie aan wezig was. Er is echter niets gebeurd. De morgendienst was drukker dan ge woonlijk bezocht. Ds. Grass verklaarde van den kansel af zeer goed te begrijpen, dat zijn gehoor dezen keer niet louter uit belangstellenden, maar voor een deel ook uit nieuwsgierigen bestond. En dat hij goed had gezien bleek wel, toen onder zijn preek, nadat vrijwel vaststond dat er geen relletjes zouden komen, telkens weer een partijtje van de toehoorders wegsloop. Aan het gebeurde werd maar kortelljk herinnerd. Verder deelde de heer Grass vóór hij aan zijn eigenlijke preek begon mede, dat eenige oppositie van „samenrottenden" had plaats gehad, waaronder ook was een dame, die de kerkeraad tot zijn leedwezen wegens haar goddeloos gedrag had moeten afsnijden. De vier oppositie-mannen hadden zoo zeide hij een daad willen doen, die geheel onwettig was en dan ook door den Heer was verhinderd. In den aanvang van den avonddienst, waarin ds. Grass wederom voorging, deed zich een klein incident voor. Toen de predikant den kansel beklommen had, richtte zich een jonge vrouw met een kind op den arm van haar zetel op en met een veelbeteekenenden blik naar den predikant riep zij uit: „Van zoo een deugniet wil ik het Woord niet hooren!" waarna zij, gevolgd door haar man, die met een ander kind bij zich in één der banken zat, de kerk verliet. Daarna had ook de avonddienst even ongestoord plaats als de morgengodsdienst oefening. Aan het slot maakte ds. Grass aan de gemeente bekend, dat de kerkeraad het hoofd van de oppositie, den ouderling Post, in zijn ambt geschorst had. EERSTE KAMER. Maandagmiddag vergadert de Kamer, daar de Ministers van binnen- en buiten- landsche zaken Maandagavond naar Gro ningen vertrekken ter bijwoning van de inwijding van het nieuwe universiteits gebouw aldaar, welke plechtigheid Dinsdag plaats heeft. De bij die Kamer aanhangige wets-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 6