Officieel Marktbericht. Instruciie, wegens meineed tegen geheim raad Hammann, te openen. Hammann heeft dit zelf aan de Alg. Nordd. Ztg. medegedeeld en opgemerkt, dat hij streeft naar een spoedige afhandeling van het proces, dat hem bevrijden zal uit een toestanddie zijn ambtelijke en burgerlijke eer bedreigt. Berllja, 16 Juni. Bij den ingang van het station aan het Alexanderplein is de Zuldring-trein tegen den Noordrlng-treln aangereden. Het voorste gedeelte van de locomotief werd verbrijzeld en 3 personen werden licht gewond. BELSlC. Thans na den afloop der Congofeesten protesteert het Hhl. van Antwerpen heftig tegen het feit, dat bij alle officieele ge legenheden Fransch werd gesproken: „Fransch In de ontvangsten, Fransch in de plechtigheden, Fransch waar het voor naam is en Vlaamsch als het kiezing is M I u( En men wil, dat we kalm en rustig toezien op die volslagen ontaarding van ons volksleven, op die immer dieper wordende klove tusschen de bevoorrechte in het Fransch opgevoedde klasse daar omhoog en de massa daar beneden, wier taal niet eens waardig geacht wordt te weerklinken in de groote omstandigheden. Zulk een smadelijke toestand is alleen denkbaar in België en alleen mogelijk na bijna een eeuw algeheele verbastering en verkrachting van alle volksrecht. Wanneer men na zulke kaakslagen aan hoogerhand niet wil begrijpen, waarom wij de vervlaamsching van het middelbaar en hooger onderwl|s vragen, en waarom wij niet meer kunnen rusten alvorens het doel bereikt zij, dan moeten wij besluiten, dat men daar het voortbestaan wil van toestanden, die voor de Vlamingen een schande en een oneer zijn". 15© oljfers. Optelling van het aantal stemmen, Vrijdag uitgebracht voor de vrijzinnige, de socialistische en de rechtsche partijen, geeft, afgerond tot duizendtallende volgende cijfers Voor de gezamenlijke vrijzinnige partijen 192,500 stemmen, voor de socialisten 82,500 stemmen, en voor de coalitie 300,000. Verdeeld over de 89 zetels, waarover de strijd Vrijdag liep, zou dat bij even redige vertegenwoordiging gegeven hebben 30 voor de vrijzinnigen, 13 voor de socialisten en 46 voor de rechtsche partijen. De rechtsche coalitie zou dan met de 11 zetels, die bij enkele candidaatstelllrig werden bezet, een totaal van 57 hebben gehaald. Alleen moet opgemerkt, dat bij evenredige vertegenwoordiging door die 11 districten ook allicht twee, of ten minste één man van links zou zijn afge vaardigd. V erkiezings-reclame. In het Hbl. vertelt L. O.: Het gewone middagpubliek in de Leidsche straat te Amsterdam. Déér bij de brug over de Prinsengracht ontdekt zoo'n alles-ziende slagersjongen Iets merkwaardigs beneden in het water. Hfl springt In vollen ren van zijn wiel en trekt het op het trottoir. Een platboomt schuitje ligt stil. De man nen op het schuitje hebben den vaarstok neergelegd en beginnen belden met Ijver te dreggen. Meer Is er voor rechtgeaarde Amster dammers niet noodig. Dadelijk voegt zich een collega bij den ontwerper van alle Amsterdamsche opstooljes. „Wat doen die?" „Ze dregge". „Ja, dat zien ik. Maar waarnaar?" „Weet niet, zeker een verdronke". De toeloop van kijkers wordt grooter. Een burgerjuffrouw achter de jongens heeft hun gesprek half gehoord: „Wat zeggle, jonge, een verdronke Heere, heere, je hoort toch wat tegenwoordig. Kalk", gaat ze verder, „ze vissche maar als aan de wallekant. Zeker derin gespronge I Nou, Ik ga deur, 'k heb geen tijd en ik zou 't ook veel te griezelig vinden als ze der een ophaalde". De juffrouw gaat weg, telkens omkijkend de griezeligheid trekt haar toch aan. De brug en de beide tijden van de gracht staan intusschen vol menschen. leder gist naar wat er gedregd wordt. IJselijke verhalen van „Meissies waar ze In geen dagen van gehoord hebben" doen de ronde. Een oud heertje van het soort pensioen hebben dringt zich naar voren, blijde om de afleiding. „Wat Is er te doen?" „Och, niks m'nheer, ze dregge". „Dan moet er toch wat Ingevallen zijn". „Misschien, 'n portemonnee", spot een metselaar. „Hei daar!" roept een andere grappen maker, „als je wat ophaalt same deelen, hoor!" De mannen dreggen rustig door. Eindelijk, juist als er met het mismoe dige, onverstoorbare dat onze dienders kenmerkt, een agent nadert, om te zien of zijn bemoeiing hier noodig is, leggen de mannen op de schuit hun dreggen neer, nemen leder een paal op die daar schijnbaar doelloos ligt en zetten een bord recht, waarop met groote letters staat: Kiest mr. W. H. DE BEAUFORT, aftredend lid. Een hartelijk gelach beloont de mannen voor hun verkiezingskomedietje. Dan varen de schippers rustig onder de brug door, laten hun bord weer zakken en voeren bij een volgende brug hetzelfde stukje op. Het volk verspreidt zich grinnikend. Alleen het oude heertje is boos, hij had zich tè sterk geïnteresseerd. De metselaar komt hem op zij. „Weet u waarnaar ze vischten, meneer?" „Flauwe grap", moppert de aangespro kene. „Wel meneer, ze visschen naar stemmen". Stembus-propaganda. Ziehier eenige brokstukken van gesprekken, die een Ijverig verkiezings-propagandist aan het Hbl. heeft zitten vertellen, naar aanleiding van zijn jongste ervaringen uit den stembusstrijd. Op zijn zwerftochten kwam hij bij «tl oud renteniertje, slofjes aan, In gebloemde kamerjapon, in uiterlijk en manieren: oud blijspel-typetje. „Meneer, uw naam staat op de kiezerslijst: u zult dus Vrijdag moeten kiezen voor de Tweede Kamer I" Het renteniertje schurkt zich behagelijk in zijn kamerjapon, wrijft zijn kussentjes van handen„Moeten 1moeten nou, dat zit toch nog, als ik niet wil I" Kom, meneer, op uw leeftijd, in uw stand, is men dan toch overtuigd van 't nut van kiezen; buitendien Het renteniertje snijdt, gelijk zeker stand aardtype z'n krentebroodje in dobbel steentjes, en met een dobbelsteentje tusschen duim en wijsvinger betoogt hij: „Allemaal vuurwerk, amice I Ik zal je rès wat leeren. Ik denk zoo: 'n mensch weet wat Ie heeft, maar hij weet nooit wat ie krijgt. Dat is nou mijn politiek. En neem dat nou van mij mee, als je nog verder gaat. Tot genoegen I" Daarna wijdde hij al zijn aandacht aan de partjes van het krentebroodje. Een volgend bezoek was in een banket bakkerswinkel. De toonbankjuffrouw vraagt met een zoet mondje: „U verlangt?" „'t Is me te doen om mijnheer alsjeblieft". „Die is in de bakkerij aan 'n taart bezig. Kunt u 't mij ook zeggen? Ik neem alle boodschappen aan". „Nu dan, 't is in verband met de aanstaande verkiezingen". „O zoo. Welken candidaat komt u aanbevelen?" „Als mijnheer geen voorkeur heeft, zou onze vereenlglng gaarne zien, dat X. er in kwam". „Ik geloof niet, dat die de candidaat van mijnheer is, maar ik zelf heb juist veel goeds van 'm gehoord. Ik beloof u, ik zal dus wel zorgen, dat hij uw candidaat steml. Laat u 't maar aan mij over!" En het zoete koeken-bakkers-winkel juffrouw-suiker-mondje slaat in eens heel vastberaden. In een tapperij is 't ook 'n juffrouw, die de honneurs van de toonbank waarneemt. „Mag ik meneer even zelf spreken?" „Pa slaapt altijd na z'n bitteruurtje", aarzelt de juffrouw wat verlegen. Als er echter is aangedrongen, wordt pa dan wakker gemaakt; hij verschijnt en luistert recht slaperig naar den speech van den ander; daarop spreekt hij zelf aldus: „Als jij me kunt verzekeren op hand slag, dat die candidaat van jou zal maken, dat als er vijf kroegen verdwijnen d'r niet tien voor in de plaats komen, dan kan je op mijn stem rekenen en op nog twintig van m'n vaste klanten". »'t Is te probeeren!" antwoordt de propagandist, die te eerlijk is om te be loven maar toch te handig om zoo'n stemmenoogst op het spel te zetten door een weigering. „Zoudt u voor de zekerheid den naam van onzen car.didaat niet op schrijven?" „Denk je soms dat ik er wat slaperig uit zie, dat ik m'n pit niet bij mekaar heb? Dat is al lang kits met jou candidaat!" Een kruierij is het volgend bezoek. „Ooeie-n-avond baas! Je gaat Vrijdag toch wel stemmen op X?" „Kan ik d'r wat voor opschrijven als ik 'n uur uit m'n zaak loop?" „Hm! Eigenlijk is dat de bedoeling niet. U moet uit vrijen wil stemmen, 't Is om de juiste menschen in de Kamer te krijgen en aldus ook voor u betere toe standen te scheppen". „Schei maar uitl Als ik d'r niet eens 'n boodschap voor mag opschrijven, zoek ik net zoo lief 'n andere karwei! AjuusI" De propagandist treedt 'n deftig mode magazijn binnen. De mevrouw van de zaak zetelt te midden van een tiental win keldametjes. „Zou ik den eigenaar even mogen spreken Mevrouw: „Men spreekt hier in de zaak slechts met mij!" „Pardon, mevrouw, 't Is niet voor modes, dat ik kom". „Ja, maar in alle gevallen ben ik „Mevrouw, we hebben nog geen vrouwenkiesrecht, en 't is daarom noodig, dat Ik met menèèr spreek over de aanstaande verkiezingen". Mevrouw doet ijzig uil de hoogte en beveelt aan de giechelende winkeldameljes: „Laat den eersten coupeur hier komen!" Dan is 't onder aan den donkeren trap koker van een bovenhuis. „Meneer thuis, juffrouw?" Slem van boven: „Meneer?!.. Meneer?!.. Hierwoont een werkman en niks meer!" „Ook goed, juffrouw. Ik wou uw man alleen maar vragen, ol hij zijn slem wil uitbrengen op X". Stem van boven: „Smeer jij 'm nou maar gauw, want mijn man weet beter op wie die stemmen mot, as jij IEn vergeet niet, de deur achter uwé dicht te trekken, leelijke om- kooper I" Vrouwen-kalender. Lente.'Begiri der lente 16 jaar, einde 24 jaar. In het zeventiende jaar is het in het meisjeshart April, wisselvallig weer, nu eens koud, dan warm, nog niet de echte groei. 18 jaar, dan is het Mei, de meikevers zweven rondom, het hart klopt, het weer is veranderlijk. 19 jaar begint het te rijpen, aanhou dende hitte. Met 20 jaar. De warmte duurt voort, men wenscht een goede partij te doen. 21, 22, 23 jaar, stijgende hitte, zwoel, om het voorhoofd verioonen zich wolken. Zomer. Begin van den zomer 25, einde 40 jaar. De zon treedt uit het teeken der Maagd In dat van de Weegschaal. Hel eerste kwartier van de schoonheid komt in de schemering. De liefhebbers treden in het teeken der Kreeft. De vrijers verdwijnen aan den horizon en zijn met ongewapend oog niet meer zichtbaar. De tijdrekening wordt voortdurend onaangenamer. Herfst. Begin van den herfst 40, einde 46 jaar. Bij de mannen daalt de zon aan de evenachtslijn, dag en nacht schijnt hier gelijk. Het laatste kwartier treedt In. In dezen tijd komt St. Michael en begint de na zomer; er zijn koude, onaangename, nevel achtige dagen. Winter. Begin van den winter 47 jaar, einde bij het sluiten der oogen. Aardbeving in Zuid-Frankrijk. Reeds is melding gemaakt van de aard beving in Zuid-Frankrijk, die daar Vrijdag avond de bewoners hebben opgeschrikt, want aardbevingen komen daar zeer zelden voor. Van het observatorium te Marseille komen de volgende mededeelingen: De aardschokken zijn geconstateerd tusschen 9.15 en 9.40. Er waren er 4. De eerste werd precies 9.15 gevoeld en hield 2 seconden aan. Na een minuut volgde de 2e schok, die 4 seconden duurde. Ten slotte werden 2 dicht op elkaar volgende lichte schokken waargenomen omstreeks 9.40. In de stad heeft de aardbeving geen ernstige schade aangericht en ook geen menschen gedeerd. Slechts enkele huizen in de oude wijk zijn gebarsten, maar de bewoners waren toch zóó angstig, dal zij den geheelen nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn buiten gebleven, voornamelijk op de kaden van de oude havens, waar geïmpro viseerde tenten van lakens en vloerkleeden zijn opgeslagen. Ook vluchtten velen In visschers- en plelzierbooten, waarmee zij In zee staken om den geheelen nacht op het water te blijven. Op de qua' de la Jollette was het ook den geheelen nacht vol menschen, die uit hun huizen gevloden waren. Zwaarder dan Marseille hebben de kleine plaatsen in het Zuid-Oosten van Frankrijk geleden, met name Sn Carpentras, Le Pay, Gap en Alais. Daar voelde men de schokken omstreeks 9.20. Té Canet rees de zee plotseling, terwijl het op eens hevig koud werd. Te Saint-Cannat zijn verscheidene huizen Ingestort en 12 menschen liggen onder het puin bedolven. Het dorp Rognes Is bijna geheel verwoest, men telt daar 6 dooden en ook van het bekoorlijke dorp Salnt-Canac Is zoo goed als niets overge bleven. De meeste huizen zijn ingestort en uit het puin heeft men reeds 10 lijken opgedolven, terwijl men vreest dat er nog meer zijn. Te Lambèse haalde men 4 lijken van onder het puin: 2 vrouwen, een man en een kind, terwijl nog een uit 4 personen beslaand gezin vermist wordt. Te Venolies verschrikte een 60-jarige vrouw zóózeer van de aardbeving, dat zij terstond dood bleef. Te Varneuargues staat de kerk op het instorten. Men heeft alle voorwerpen van waarde er zoo spoedig mogelijk uit gehaald en geborgen, terwijl men de wacht houdt, opdat niemand het wankelende gebouw zal naderen. In het geheel telt men 14 dooden te Lambèse; 10 te Salnt-Cannat, 2 te Saint- Reparade, 4 te Varneuargues en 15 te Rognes. Voorts zijn er 30 gewonden, waar van 2 In hopeloozen toestand verkeeren. Bijna alle slachtoffers vonden den dood in de huizen, slechts 2 vrouwen werden op straat door vallende steenen gedood. Nog niet alle gevonden lijken zijn herkend. Sommigen waren zóó verpletterd, dat de identiteit niet kon worden vastgesteld. Ook is op verschillende plaatsen de grond gescheurd. In den weg van Lambèse naar Rognes is een scheur van 50 meter diepte. De geteisterde plaatsen hebben alle gebrek aan levensmiddelen en uit Mar seille, Avignon en omliggende sleden wordt brood gezonden, terwijl er ook detache menten militairen heen zijn, om hulp te verleenen. De kustbatterlj bij Toulon heeft ook ernstig geleden, voornamelijk het fort Saint-Marguérite, dat op een hooge rots gebouwd is. In deze rots zijn verscheidene barsten gekomen en men heeft het fort moeten ontruimen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd een aardbeving waargenomen in het geheele arrondissement San Remo. De bevolking van Vallebona, Colrerodi en Bordighera bracht den nacht in tenten door. Zaterdagmorgen le acht en te elf uur zijn lichte aardschokken waargenomen te Barcelona en Badalona. Te Lissabon is Maandagmiddag om 5.40 een lichte schok gevoeld, eveneens in sommige plaatsen van Spanje. President Fallières heeft een bedrag van 20.000 francs ter beschikking van den prefect van het departement der Rhöne- monden gesteld, om hulp te verleenen aan de slachtoffers der aardbevingen. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men in verscheidene gemeenten nog aard schokken gevoeld, maar deze hebben geen nieuwe onheilen gesticht. Te Pay-Saint- Réparade stortte een bouwvallig en ver laten huls in. Dinsdagmorgen neerschte te Perpignan een loodzware temperatuur en weldra barstte er een hevig onweer los. Het Metereologisch Instituut waarschuwde, dat nieuwe schokken te verwachten zijn. De bevolking is zeer ongerust. De inzending van den A. N. W. B. op de Groote Landbouwtentoonstelling te Deventer van 21-26 Juli a.s. De bedoeling is, op een gedeelte van het terrein, welk deel door het Tentoon stellingscomité welwillend beschikbaar wordt gesteld, een aanschouwelijk beeld te geven van wegen volgens verschillende methoden aangelegd. Zoo zal gemaakt worden: een moderne teerbasaltslagweg, een gewone gewalste basaltslagweg, grint wegen met en zonder paardenspoor, een klinkerweg met daarlangs rijwielpad, op verschillende manleren verhard, een sintel- weg, voorts In kleine oppervlakten: kei bestrating, asphaltstraat, klein plaveisel, enz. Van al de aanwezige verhardingsmetho den zal zoo nauwkeurig mogelijk de juiste kostprijs ter plaatse worden berekend en daarvan aan belangstellenden en belang hebbenden mededeeling gedaan worden, zoowel mondeling als schriftelijk (gedrukt). Verder zullen op het terrein nog een zandweg, met rijwielpad daarlangs, en een aarde- of kleiweg gemaakt worden. Deze beide onverharde wegen worden In hel plan opgenomen, om zooveel mogelijk nut te trekken uit de gelegenheid, die zich hier voordeed, om gegevens te verzamelen, die den A. N. W. B. bij het behartigen van de belangen van zijn leden te pas kunnen komen. Oaan we daartoe na, welke gedachten voorzaten bij het besluit om te Deventer in te zenden: lo. Wij, toeristen, hebben belang bij goede wegen, en lang niet alle wegen zijn goed, terwijl vele der minder goede wegen zonder hooge extra kosten geheel en al goed gemaakt konden worden, indien omtrent andere en betere aanlegmethoden bij de met het onderhoud beiasten slechts meer bekend was. Wij hopen te Deventer in dit opzicht, met practisch verkregen cijfers, velen van dienst te kunnen zijn. 2o. Wij hebben, als medegebruikers van den weg, belang bij het in goeden toestand b I ij v e n van de wegen. Afge zien van de zuiver wegtechnische kwestie „hoe moet een weg met materialen onder houden worden" (voor belanghebbenden is overigens op het terrein ook daarover uitsluitsel te bekomen), heeft ook een cate gorie van weggebruikers grooten Invloed op het al dan niet lang duren van een wegdek n.I. de voerlieden. Te smalle velgen, bij le groote lasten, vernielen vele onzer wegen. De wegencommissie streeft daarom naar wettelijke bepalingen, regelende de belas ting van voertuigen in verband met de velgbreedte. En in Deventer zullen wij trachten aan te toonena. dat smalle velgen, tegenover breede velgen, in volkomen gelijke omstandigheden gebruikt, den wég reeds vernield hebben, als de breede nog geen beschadiging deden ontstaanb. dat wagens met smalle velgen meer trekkracht vergen, dan wagens met gelijke belasting op breede velgen, ook en vooral op onverharde wegen. Zijn dus de wegen op het terrein gereed, dan wordt een reeks vernlelingsproeven genomen, voorafgegaan en gevolgd door trekkrachtproeven. Voor de leiding van deze laatste proeven heeft Prof. J. Nelemans, te Delft, aan het Dagelijksch Bestuur zijn medewerking toe gezegd, teneinde de cijfers, die wij hopen te verzamelen, een zoo groot mogelijken waarborg van wetenschappelijktechnische juistheid in methode en uitkomst te doen verkrijgen. Voor de uitvoering van het plan heeft de Basalt-Maatschappij te Rotterdam (ver tegenwoordiger de heer A. Peters) ons, geheel vrij van kosten, een hoeveelheid van 75 M basalt geleverd op ons terrein te Deventer, terwijl de heer H. Boesewinkel, te Zutphen, aannemer van aanleg en stoomwalsen van wegen voor onze rekening het plan uitvoert, waarbij hij zoo welwillend was eigen diensten benevens het stoomwalsen, belangeloos beschikbaar te stellen. Sedert eenige weken zijn de werkzaam heden op het terrein aan den gang, en vermoedelijk zal deze week het eerste walsen met den stoomwals over de puin- onderlagen plaats vinden. De Wegencommissie. (Ontleend aan de Kampioen van 11 Juni j.l.) Een geluk bij een ongeluk. Den 19en April strandde In een donkeren nacht het stoomschip „Dyffiyn Manor", van Cardiff, met een lading rijst van ongeveer vier millioen K.O., op een koraalrif van het eiland Minicoy, een 650 K.M. van Colombo af. Bij het aanbreken van den dag was het schip omringd door tal van prauwen met Inlanders, die de bemanning hielpen een deel der lading te bergen. Maar het schip was niet vlot te krijgen en werd vijf dagen later prijsgegeven. Op het eiland werd de schipbreuk als een „heugelijke gebeurtenis" gevierd, want zij bracht redding uit hongersnood. De menschen zagen er vreeselijk uitgeteerd uit en de groote hoeveelheid rijst, die zoo onverwacht aan de bevolking ten deel viel, bracht uitkomst in de ergste nood. De radja van het eiland liet dan ook zijn onderdanen voor de bemanning van het schip krijgsdansen uitvoeren en een heelen dag werd er feest gevierd. Na een week tijds kwam een ander stoom schip de bemanning van het gestrande schip halen. Dit schip, slechts twee jaar oud, en de kostbare lading werden aan de dankbare eilandbewoners achtergelaten. De overlevenden van de „Dyffryn Manor" zijn nu in Engeland aangekomen en hebben daar het verhaal gedaan. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur Wij plattelandsbewoners gaan grootsteeds doen, en de glorie van het naburige Zierikzee met ztjn fraaie borden, bepalende in een stad de maximum-snelheid voor motorrijtuigen, gunt ons op ons dorp geen rust. Wfj willen op dat dorp, reeds bekend door zijne talrijke witte paaltjes ter bescherming van grasachtige zijkanten, ook die nieuwerwetsche borden met palen hebben. Een groote gemeentekom zooals Zterlkzee bezitten wij helaas niet; ons dorpje is fatsoenlijk rondom de kerk gebouwd; tweederde van de kom wordt bt}na ntet bereden, en het overige één derde heeft slechts een lengte van 150 meter. Het meeste vertier van menschen en spelende kinderen is echter niet aldaar, maar verder den straatweg op. Onze financiën zijn ntet in schitterenden staat, de uitgaven en daarmede gepaard de lasten stijgen jaarlijks onrustbarend. Maar desalniettemin men wil hier ook wel eens grootsteeds doen, en wij krijgen drie dier fraaie borden met palen voor dat eindje van 150 meter. in de raadsvergadering van 16 Juni toch kwamen Burgem. en Weth. met een voorstel tot regeling van het motor- en rijwieiverkeer, om vattende een elftal artikelen. De voorzitter (burgemeester) deelde mede, dat hijzelf niets voor een verordening voelde, maar dat één der leden gaarne een verordening gemaakt zag. Men is tn onzen raad steeds lief voor elkaar t Op de vraag van één der leden, wie dat lid was, noemde de voorzitter, na eenig blozen, den naam. Twee artikelen werden afgestemd, de maximum-snelheid voor de kom van 10 op 12 K.M. gebrachtde andere artikelen werden alle, met steeds dezelfde ééne stem tegen, aangenomen. Ten slotte werd de geheele verordening met vier tegen twee stemmen verworpen. Terwijl de voorzitter reeds in den aanvang ztjn stem tegen een ver ordening verheven had, stemde ook nog één der wethouders tegen de door Burgem. en Weth. voorgestelde verordening I Vermoedelijk echter gedachtig aan het (afwezige) lid, die zoo gaarne een verordening had, begon men met frlsschen moed opnieuw. Men i s nu eenmaal in onzen raad lief voor elkaar. Men maakte nu, at staat het weinig gekleed, een verordening, bevattende slechts één artikel, met een drietal noodzakelijk daarbij behoorende artikelen, veroorlovende over die 150 M. een snelheid van 12 K M. per uur. Toen één der leden, goed financier, nog steeds bezwaren maakte tegen de kosten, die de waar schuwingsborden zouden veroorzaken, opperde één der wethouders de veronderstelling, dat deze vermoedelijk niet meer dan twee gulden per stuk zouden kosten 11 Zoo kunnen wij dan voor zes gulden ons dorpskommetje grootsteeds Inrichten. Het is bepaald een koopje I Renesse. x. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 17 Juni. Tarwe bracht 75 i 100 cent meer op dan de vorige week, extra puike partijtjes boven noteering. Tarwe f 11 h f 12. Middelburg, 17 Juni. Ter graanmarkt van heden was, tengevolge der jaarlijksche paardenmarkt, de aanvoer te gering om eene noteering op te maken. Het eenige aange voerde waren een paar partijtjes tarwe, welk artikel in een zeer vaste stemming verkeert. BOTER 0,50 en 0,55 per 5 H.O. KIP-EIEREN /0,80 en/0,90 per 25stuks. Zierikzee, 17 Juni 1909. De Marktopnemer J. J. VAN DEN BOUT.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1909 | | pagina 5